Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-01-14 14:06:07

LOGOUT.hu

Sziasztok kedves otthon barkácsolók!
A közelmúltban felmerült ötletek, reakciók alapján úgy éreztem, itt az ideje egy topik összefoglaló készítésének. Ugyanakkor a nyitó hozzászólás erre tökéletesen megfelel, így ezek után következzenek a topiknyitó fórumtársunk szavai:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) Speedhs válasza ƬΛЯΛ (#50250) üzenetére


Speedhs
őstag

Jó lenne. Más nem, a géphez jó lesz. :)

(#50252) Kernel: Köszönöm a korrekciót. Szerencsére úgy néz ki, hogy Donmackó-nak hála megoldódik a szabályozás!

[ Szerkesztve ]

(#50252) Kernel válasza Speedhs (#50248) üzenetére


Kernel
nagyúr

Viszont ez csak 0,5A-t képes leadni

Nem annyit ad le, hanem annyit vesz fel 12 V-ról.

Ha azt szeretnéd, hogy több áramot vegyen fel, akkor növelni kellene a 12 V tápot, amitől persze egy ponton tönkremegy, hiszen 12 V-ra van tervezve.

Nem tudsz neki több áramot adni másképp, nyilván nincs is semmi értelme.

Az eredeti ventilátor fordulatát lehetne növelni, ehhez el kell vágni a PWM-szálat és rákötni egy saját készítésű áramkört, ami négyszögjelet állít elő, változtatható kitöltési tényezővel, ezáltal szabályozható a fordulat.

Ennél 2,9 A a maximális fordulaton felvett áram, de bizonyára le van szabályozva, ezért kevesebbet vesz fel.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50253) ozzy711 válasza Satyricon (#50234) üzenetére


ozzy711
őstag

Ez kell neked!

(#50254) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

PWM szabályzó itt keresgélj, olyat, ami tudja kezelni a leadható max és a felvenni kívánt max teljesítményt.

[ Szerkesztve ]

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#50255) Blabcsi válasza Speedhs (#50248) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Esetleg megoldás lehet az is, ha bemész a cucc BIOS-ába és ott nézel körül, lehet csak le van tiltva, hogy az alaplapja szabályozza a fordulatot.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#50256) Satyricon válasza josik (#50235) üzenetére


Satyricon
addikt

Köszi szépen. :R

Srácok. Tudtok valami igényes megoldást, hogy lehetne igényesen fa kerethez rögzíteni csibedrót hálót? :F

Törpenyulamnak, Nokedlinek akarok csinálni ketrecet. :-D :)

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#50257) MBazsee válasza Satyricon (#50256) üzenetére


MBazsee
tag

Nem vagyok nagy "barkácsman", de szerintem a fa keretre "L" profilokkal lehetne rögzíteni szépen a hálót (ja meg ugye pici szegek/csavarok).

(#50258) Irmscher 353 válasza Speedhs (#50248) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Slim, vagy Fat gépről beszélünk?

(#50259) Kernel válasza Blabcsi (#50254) üzenetére


Kernel
nagyúr

Én kérek elnézést, de minden szavadból, hozzászólásaidból kisugárzik, hogy különösebben lövésed sincs a témához, szerintem ezt mindketten tudjuk.

Nem lehetne esetleg megoldani, hogy ha valamihez nem értesz, akkor inkább meggondolod, hogy mibe szólsz bele, vagy minimum nem ajánlasz másnak butaságokat?

El tudom magyarázni bővebben is, csak ma még pár TV-t is meg kell javítani a szervizemben, de visszatérhetünk a témára, ha nem világos valami.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50260) Ribi válasza Speedhs (#50238) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nézem én ezt a ventit, de még mindig valahogy nem tudom elhinni, hogy 2.9A-t eszik, pedig több helyen is ezt írják. De akkor is hihetetlen. Egy ilyen inkább 0.29A-t eszik. Szerintem ezt valahol félreírták és az terjedt el. :F

[ Szerkesztve ]

(#50261) pjen válasza Satyricon (#50256) üzenetére


pjen
félisten

Nyuszi megeszi a fa keretet.

(#50262) Kernel válasza Ribi (#50260) üzenetére


Kernel
nagyúr

Tegnap ezen akadtam fenn én is, 12V x 2.9A = 34,8W azért kicsit túlzásnak tűnik, de utánanéztem több helyen is. Ezekből csak egy link az előző hozzászólásomban, ahol az egyik típus 2,9 másik 2,2 A-re van specifikálva.

Ez azonban csak a maximális fordulatra vonatkozik, nem véletlenül kezdtem már tegnap is fejtegetni.

A PWM-vezérlés ugyanolyan elven történik, mint a PC-s PWM-ventilátoroknál: a PWM-szálon egy gyengeáramú vezérlőjelet kap a ventilátor, 25 kHz körüli frekvencián, a négyszögjel kitöltési tényezőjét kell változtatni, a ventilátor belső áramköre ez alapján állítja be a fordulatszámot, illetve ettől függően változik a 12V-ról felvett áram nagysága is:

Minden bizonnyal a fordulat le van szabályozva, így kevesebb áramot vesz fel.

De érdemes megfigyelni a tekercshuzal vastagságát is. Ha max. fordulaton tényleg felrántja a 2,9 A-t, ilyen tekercsből már kinézhető, hogy el is bírja:

Klasszikus módon a ventilátorok 12 V tápjának szabályzásával szokták csökkenteni a fordulatot, ez azonban elvi alapon mindig is gány megoldásnak számított, még ha működik is. Ezért találták ki később a PWM-vezérlést, ahol a táp fix 12V, a fordulatot pedig egy vezérlőjel alapján önmaga állítja be. Ez stabilabb, műszakilag korrektebb eljárás, hogy miért, arról is még hosszan lehetne írni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50263) Kernel válasza Speedhs (#50251) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az utólagos szerkesztés miatt csak most vettem észre:

Köszönöm a korrekciót. Szerencsére úgy néz ki, hogy Donmackó-nak hála megoldódik a szabályozás!

Szívesen, csak kár, hogy nem fog megoldódni, mert épp azt magyaráztam, hogy ez nem így működik. Legalábbis, ha jól vettem ki, amit akarsz.

Komolyan, páran azt hiszik, hogy adott egy 100 W-os izzó, ami 230 V-on 0,43 A-t vesz fel, de ha én hasra ütök, akkor egy csodaáramkörrel tolhatok rá 1 ampert is?

Igen, tolhatok rá, csak akkor egy áramkörrel meg kell növelnem a 230 V-ot, amitől az izzó kiég és ennyi volt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50264) pjen válasza Kernel (#50263) üzenetére


pjen
félisten

Mindig el van felejtve hogy I=U/R.

(#50265) donmackó válasza Ribi (#50260) üzenetére


donmackó
őstag

Pedig a gyári adatai szerint is 2.9A-es:

Amit én küldtem neki az egy 12V 2A-es Papst ventit szabályzott gyárilag.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#50266) TESCO-Zsömle válasza Kernel (#50263) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

De hogy nem érted, hogy a 0,5A korábban a szabályozó maximuma volt, ahogy a 2A is a szabályozó maximuma? Nem a ventilátor fog többet felvenni, mint a gyári érték, hanem a szabályzón fog átszívni magának másfélszer annyit, mint amire azt tervezték!

Kevered a szabályozók névleges terhelhetőségét a fogyasztásukkal. A 24W-os ventiszabályzó nem fog neked 24W-ot fogyasztani, ha nem kötsz rá egy 24W-os ventit. Viszont ha 35W-osat kötsz rá, ugyanúgy nem fogja 24W-ra limitálni az áramfelvételt, mert a venti fel fogja neked venni az ő 35W-ját. Ilyenkor szoktak a biztosítékok olvadni, vagy azok hiányában az áramkör leggyengébb komponense...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50267) Kernel válasza TESCO-Zsömle (#50266) üzenetére


Kernel
nagyúr

Na ne viccelj, először is felejtsük el az a kifejezést, hogy én "keverek valamit". Nekem ez a szakmám, de már eleve forrasztópákával a kezemben születtem.

Viszont nem ismerem az ilyen PC-s vackokat, mint a zalman fan mate 2, ezért azt hittem, hogy ez egy 6W / 0,5A ventilátor, tehát erre akarja lecserélni az eredeti 2,9 A-os példányt. De úgy, hogy a 0,5 A áramot meg akarja növelni, ami egy képtelenség.

(Ha én szabályozni akarok egy ventilátort, nem kezdek ilyen kacatokkal.)

De mindezen túllépve is értelmetlenség, amit akar. Tehát eszerint adott az eredeti, 2,9 A-os ventilátor, ez a bekötése:

...és ezt írja róla:

Van az az egy 2,9 Amperos ps3 ventilátor, amit a gép gyárilag nagyon alacsony fordulaton járat,

Tehát a ventilátor fordulatát a PWM-jel visszaveszi. A tápfeszültség fix 12 V, ahogy azt már előzőleg kifejtettem.

Innen kezdve milyen szabályzót akartok közbeiktatni? A 12 V-ot már nem tudod feljebb szabályozni.

A megoldást már leírtam korábban: [link]

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50268) TESCO-Zsömle válasza Kernel (#50267) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ha nem vagy tisztában a helyzettel, akkor hadd idézzek egy klasszikust:

"Nem lehetne esetleg megoldani, hogy ha valamihez nem értesz, akkor inkább meggondolod, hogy mibe szólsz bele, vagy minimum nem ajánlasz másnak butaságokat?"

Köszönöm!

Visszatérve a témára, még mindig keversz dolgokat, még akkor is, ha valamely testrészedbe pákát ágyaztak születésedkor. A venti, ha nem kap PWM jelet, akkor alapértelmezetten 100%-ot állít be magának. Így a ventilátort lehetséges pusztán a bemeneti feszültség változtatásával is szabályozni. Az összes PWM-jel vezérelt ventilátor így működik, amikkel számítógépekben találkozni lehet. Az általad linkelt bekötésből pedig szvsz hiányzik egy "signal", ami a fordulatszám-visszajelzés lenne. Előbb raknak ilyet a ventire, mint PWM-jelbemenetet.

A megoldás, amit korábban írtál, az adott helyzet túlbonyolítása. Nyilván az a legtökéletesebb, legprofibb megoldás, de a kérdésekből leszűrhetted, hogy nem egy elektroműszerésszel beszélsz, ergo ő nem fog egyedi áramköröket fabrikálni odahaza.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50269) Kernel válasza TESCO-Zsömle (#50268) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem kellene összekeverni az egyszerű félreértést butaságok sorozatával, azért ez egy elég alattomos húzás volt tőled.

Az általad linkelt bekötésből pedig szvsz hiányzik egy "signal", ami a fordulatszám-visszajelzés lenne.

Olvass már vissza rendesen, hányszor ismételjem, harmadszor mutatom: [link] De megnézheted a ventilátort ezer helyen, eBay linkeken stb.

Az egy dolog, hogy te elképzelsz valamit, csak ez nem PC ventilátor, itt másképp van.

de a kérdésekből leszűrhetted, hogy nem egy elektroműszerésszel beszélsz, ergo ő nem fog egyedi áramköröket fabrikálni odahaza.

Azt én nagyon jól leszűrtem, és ha kérdezi, meg is mondtam volna, hogy ez a korrekt megoldás elméletben, csak gyakorlatilag neki nem ajánlom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50270) Thorus


Thorus
aktív tag

A ventillátor típusa szerint egy PS3 Fat az átalakítás célja, ahhoz én két linket találtam egy gyors keresés után.

[Gyors verzió]

[PWM jelgenerátor]

Az első megoldás szerintem bőven megfelel ha nincs építő kedv az emberben.
A második megldás egy nagyon egyszerű pwm jelgenerátor és olcsó is. Az egyetlen probléma az az 5V-os tápfeszültség megadása lehet, de ha van az a tápegységen akkor nincs semmi gond.

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

(#50271) TESCO-Zsömle válasza Kernel (#50269) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak próbáltalak rávezetni, hogy le kéne szállni a magas lóról, mert azzal nem segítesz senkinek.

De még ha csak 3 lába is van, akkor is el kell indulnia PWM-jel nélkül és bizonyos keretek közt szabályozhatónak kell lennie feszültséggel is, mivel a rajta található vezérlő-eletronika kizárt, hogy koppra csak 12V-al menjen. A legtöbb ilyen vezérlő IC skálán mozog, hogy széles körben alkalmazható legyen. És igen, megint csak általánosítok.

Ő viszont nem azt kérdezte, hogy mit nem ajánlanak neki, hanem megoldást kért és kapott is. Az általa felvetettekre pedig már privátban is megmondtam korábban, hogy 0,5A-es vezérlőre nem fog tudni egy 3A-es fogyasztót kötni, mert szenesre ég a szerencsétlenje...

(#50270) Thorus: A PS3 is csak egy készre szerelt számítógép. Kell bele 5V-os ág.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50272) Blabcsi válasza Kernel (#50259) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Hát, ha te mondod, akkor biztos úgy van.....

Nem tudtam, hogy a saját szervizedben mekk-mekkora mester vagy..

Bár én a srác írásaiból azt vettem ki, hogy az adott venti fordulatszámát szeretné szabályozni vagy a másikra cserélni.
De mivel nekem nincs saját szervizem és csak elektronikai műszerész vagyok, így én kérek elnézést, bár a kecskét hátulról inkább ki/rád ~hagyom, ha nem haragszol.

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#50273) Kernel válasza TESCO-Zsömle (#50271) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs ilyen, hogy el kell indulnia, mivel ez nem egy standard PC-ventilátor, hanem a gyártó egyedi megoldása.

Lehet, hogy elindul úgy is, vagy nem.

Te engem ne akarj semmire rávezetni, köszönd inkább meg, hogy nem szedtem ízekre #50266-os hozzászólásodat, ahol például kevered az energiafogyasztás fogalmát a teljesítményfelvétellel, vagy épp ötletszerűen 24W-nak nevezed az áramfelvételt.

Ilyen finomságokon bukik ki, hogy valaki csak ugatja a szakmát, de azért igyekszik okosnak tűnni.

(#50272) Blabcsi

Ez a baj, hogy manapság ilyen elektroműszerészek vannak, tisztában vagyok vele sajnos. A halandzsa, szleng, igen jól megy, valós tudás meg semmi.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50274) Kernel válasza Thorus (#50270) üzenetére


Kernel
nagyúr

Első linknél a 9. kommentelő mondja meg az igazságot:

Not a good idea to have the fan running at a fixed speed. Too low a speed and you risk overheating when you're engrossed in the heat of battle. Set the speed high and the console may not overheat but there will be the constant fan noise even when there's no action! Of course you can manually adjust the speed with this mod, but you've got to remember to do so!

Also, this mod doesn't drive the fan as it was designed to be driven. The fan speed should be varied using Pulse Width Modulation, not simply a varying voltage.

I've got a neat little module off ebay for a tenner. It automatically tracks the PWM from the console and increases the speed in line with that provided by the console. Works a treat and is a snip to fit! Search ebay for "ps3 fan accelerator"!

P.S. I've just noticed a "mod" with the same title which is just a pot on wires.... this is most definitely potentially dangerous to the health of your fan as it connects the fan's speed control input to the 12volt supply!!

Nem tudtam rövidebb részletet idézni belőle, mert ez így komplett.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50275) TESCO-Zsömle válasza Kernel (#50273) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Arroganciával velem nem mész semmire, nem tudsz meghatni. Én segíteni próbáltam, te meg kioktatni másokat. Fórumtárshoz úton van az egyszerűbbik megoldás, ami vagy működik, vagy nem. Baja nem lesz tőle, sok időt/pénzt nem kell rá fordítania.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#50276) Blabcsi válasza Kernel (#50273) üzenetére


Blabcsi
senior tag

:C
Úgy látom kettőnk közül sajna nem én rendelkezem nagyobb halandzsa és szleng kinccsel.
De én itt le is zártam nem akarok veszekedni és civakodni sem senkivel. Nincs hozzá kellő szleng és halandzsa tudásom, bocsi, de más vitapartnert kell keresned.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#50277) Kernel válasza Blabcsi (#50276) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nincs miről beszélni, szakmai érvekkel tudnék vitázni, pár béna szmájlival nem. Ez nem az én nyelvem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50278) #21346560 válasza TESCO-Zsömle (#50275) üzenetére


#21346560
törölt tag

Köszönd inkább meg, hogy nem szedtem ízekre #50275-ös hozzászólásodat!
A kioktatás, és a segítségnyújtás felénk ugyanazt jelenti! Majd pont te magyarázod meg nekem, aki egy lexikonnal a fejében született, hogy melyik szónak mi a jelentése!
Amúgy meg ne próbáld egyszerüsíteni a dolgokat, mert ezzel csak azt éred el, hogy kiderül rólad, milyen egyszerű is vagy!

:DDD

(#50279) TaaT válasza TaaT (#49963) üzenetére


TaaT
veterán

Jó ideje megjöttek a szikék, bár nem nagyon foglalkoztam velük azóta. Itt egy pár kép. [link]

Néhány egyszerű tapasztalat csak kézbe véve őket, a lapos verzió kb a présgépből egyenesen a zacsiba eshetett olyan a megmunkálás minősége. Ehhez képest a hengeres tökéletes így első blikkre. :) Előbbi 380ft, utóbbi 480ft volt.

Give them hell Ukraine!

(#50280) ƬΛЯΛ válasza TaaT (#50279) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Szerintem azt a 100ft-os különbséget bőven megéri a hengeres! Legjobb :C

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#50281) TaaT válasza ƬΛЯΛ (#50280) üzenetére


TaaT
veterán

Én is úgy érzem :K

Give them hell Ukraine!

(#50282) Speedhs


Speedhs
őstag

Jó kis csata alakult ki a kérdésem nyomán. Elnézést miatta.

A kérdésemre megkaptam a válaszokat, köszönöm ezúttal is.

Donmackó-tól kapott ventilátorszabályzóhoz beszereztem két cpu coolert, fejlettebb hűtés végett, vagy jó lesz, vagy nem.

Majd dokumentálom az eseményeket.

(#50283) donmackó válasza Speedhs (#50282) üzenetére


donmackó
őstag

Remélem hogy jó lesz. A 2A-es Papst ventit 2 évig szabályozta.

Release the cable hounds!

(#50284) Speedhs válasza donmackó (#50283) üzenetére


Speedhs
őstag

Eddig mekkora borda hűtötte? Egy socket 478-as alu-borda csak elég neki, egy jobb ventilátorral.

(#50285) donmackó válasza Speedhs (#50284) üzenetére


donmackó
őstag

Egy kb 1.5x1 cm-es 0.5 mm vastag alu borda. De majd meglátod mert rajta hagytam. Az kb kéz melegségű volt.

Release the cable hounds!

(#50286) Speedhs válasza donmackó (#50285) üzenetére


Speedhs
őstag

Rendben, majd meggányolom, csak, hogy ON maradjak. :DDD

(#50287) KillHates válasza ƬΛЯΛ (#50195) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagyon király lett!!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50288) KillHates válasza Speedhs (#50238) üzenetére


KillHates
nagyúr

Figyu! Egyáltalán jó lett a rework? :D :U

Amit felett elsiklottak egy páran, hogy ez a ventilátor akkor vesz fel 2.94A, ha beledugunk egy ceruzát és rákötjük a tápfeszültségét. Azaz "padlógázzal" próbál indulni, vagy gyorsítani. Ha a ventilátor tud forogni, akkor csupán pár pillanatra jelentkezik fordulatonként a 2.94A-es peak, amikor "lök" egyet (vagy húz) az elektronika a forgórészen, mivel ez nem hagyományos szénkefés motor...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50289) Kernel válasza KillHates (#50288) üzenetére


Kernel
nagyúr

Amit felett elsiklottak egy páran, hogy ez a ventilátor akkor vesz fel 2.94A, ha beledugunk egy ceruzát és rákötjük a tápfeszültségét.

Határozott, kijelentő módú állítás, de honnan veszed, hol a forrás?

A maximális (folyamatos) üzemi áramot, terhelhetőséget szokás megadni az adattáblán, így ésszerű is. Ez a ventilátor bírja is, jól látható a tekercshuzal vastagságából is, mutattam a fotót a korábbi hozzászólásban.

Ha rövid impulzusokra lenne tervezve, ahhoz nem kellene ilyen vastag tekercs.

Az indulóáram, illetve "lefogott" áram lehetne ennél nagyobb is, de szerintem erről gondoskodik a belső elektronika, hogy csapágyszorulás esetén se égjen szét minden, leszabályozza az áramfelvételt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50290) KillHates válasza Kernel (#50289) üzenetére


KillHates
nagyúr

"Határozott, kijelentő módú állítás, de honnan veszed, hol a forrás?"

A nyakamon, tapasztaltból írom. :D

"A maximális (folyamatos) üzemi áramot, terhelhetőséget szokás megadni az adattáblán, így ésszerű is. Ez a ventilátor bírja is, jól látható a tekercshuzal vastagságából is, mutattam a fotót a korábbi hozzászólásban.
Ha rövid impulzusokra lenne tervezve, ahhoz nem kellene ilyen vastag tekercs.
Az indulóáram, illetve "lefogott" áram lehetne ennél nagyobb is, de szerintem erről gondoskodik a belső elektronika, hogy csapágyszorulás esetén se égjen szét minden, leszabályozza az áramfelvételt."

Teljesen igazad van, hogy a maximális áramot adja meg a gyártó, de az nem hinném, hogy az üzemi lenne... (persze ez is szubjektív) De Te is tudod mekkora para van a gyártók részéről a specifikációk megadásánál. Általában a legszélsőségesebb lehetőségeket adják meg. Meglehetősen profánul fogalmazva; gyanítom, hogy azok a vastag huzalokról szól a 2.94A, tehát valami olyanra gondolok, hogy a gyártó olyasmit modellezhetett le (az addig megszerzett tapasztalatai alapján), hogy az adott konzol már úgy teli szívta magát porral és szöszmösszel, amit nagyanyám félévente ürített porszívója is megirigyelhetne és a ventilátor már nem a levegőt kavarja, hanem mint valami nemezelőgép a koszt dagasztja át a hűtő lamellák között és úgy gondolták, hogy ennél az állapotnál lesz szükség arra, hogy olyan motort tervezzenek a készülékbe amit egy robogó bendixének is a becsületére válna :DDD (bocsánat a cicerói körmondatért)

"Az indulóáram, illetve "lefogott" áram lehetne ennél nagyobb is, de szerintem erről gondoskodik a belső elektronika, hogy csapágyszorulás esetén se égjen szét minden, leszabályozza az áramfelvételt."

Biztos, hogy nem. Különben a gyártót elkaszálja az OEM felhasználó, mert alul méretezheti az alkatrészt ellátó áramkört. (mondjuk pont mi is erre bazírozunk :D)
Aztán meg lehet, hogy igen. Mert, ha meg megadja a gyártó a legextrémebb értékeket, akkor az OEM partner meg nem veszi meg a termékét, mert túl drága az ellátó elektronika kivitelezése és az meg drágítja a végterméket. Szóval nem tudni, szerintem még ha ott dolgoznánk a gyártónál, akkor sem lenne tudomásunk az igazságról... Tudod; a pénz beszél, mi meg csak ugatunk :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50291) ƬΛЯΛ válasza KillHates (#50287) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Köszönöm! :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#50292) lysgb


lysgb
tag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e kapni külön vapor csöveket, heatpipe-ot? Nem találtam sehol sajna.

(#50293) KillHates válasza lysgb (#50292) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem olcsó, de legalább drága!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50294) lysgb válasza KillHates (#50293) üzenetére


lysgb
tag

áááááhh :) köszönöm :) azt nem tudod, hogy ezek hajlíthatóak? ( nyílván mindent lehet hajlítani, amíg el nem törik :P )

(#50295) KillHates válasza lysgb (#50294) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon szívesen! Itt a PH-n heatpipe kérdésben szab.tam a nagy megfejtő! És itt a topicja is! Tőle, tőlük kérdezd meg, hogy mennyire és mivel hajlítható...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#50296) lysgb válasza KillHates (#50295) üzenetére


lysgb
tag

:R :R

(#50297) Speedhs válasza KillHates (#50288) üzenetére


Speedhs
őstag

Be kell szereznem thermal padokat még hozzá.

(#50298) Kernel válasza KillHates (#50290) üzenetére


Kernel
nagyúr

Természetesen bekalkulálják a porosodást is, de önmagában a ventilátor tervezése vagy tesztüzeme szempontjából szerintem ezt úgy kell elképzelni, hogy van egy szabályozható fojtás, teljesíteni kell egy adott légáramot, illetve szívóteljesítményt.

A fojtást addig növelik, míg a felvett áram eléri a 2,9 A-t, a ventilátornak ezt tartósan bírnia kell. Amellett ezen a ponton kell tudnia a tervezett légáramot is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50299) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Valaki nem tud véletlenül Bp-en (vagy Budakeszin, Budakalászon) olyan esztergályost, aki le tudna nekem gyártani egy nagyon egyszerú acél alkatrészt?
Előny, ha van nála >15mm átmérőjű >20mm hosszú acél henger.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#50300) ƬΛЯΛ válasza Bici (#50299) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Csepelen tudok egyet. Utánakérdezzek a címnek?

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.