Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8501) N3zyke válasza AssAssynn (#8500) üzenetére


N3zyke
csendes tag

Mindenképp én szeretném szabályozni. Meg a tápomban is szeretném kicserélni oda melyik jobb?

N3zyke

(#8502) AssAssynn válasza N3zyke (#8501) üzenetére


AssAssynn
őstag

S van szabályzód hozzá? Mert akkor bőven jó az 1201. Radiátoron úgy sem kell bömböltetni.
Persze az alaplapi szabályzásúhoz is hozzá tudsz nyúlni, de a lapodtól függ, hogy hogy. Van amelyikhez adnak külön programot, van ahol BIOS-ból tudod (beállítani előre).

A táp az már más kérdés, ott ugye a terhelés függvényében kell emelni-csökkenteni a ventilátor erejét. Mehetne oda is a sima 1201, s akkor úgy kellene csinálnod, hogy amikor játszol, vagy terhelés alatt van a gép, akkor azt is felhúzod. A PWM-es előre beállíthatósága jobb lenne itt, csak kérdés, hogy mihez kötnéd a fordulatot.
Úgy látom alsó tápos házad van, tehát ha a lapodon csak a CPU-nál van 4 tűs csatlakozó, akkor oda még kellene egy hosszabbító. Azon gondolkodom amúgy, hogy a CPU csatlakozóra rákötni, s beállítani valami olyan szabályzást neki (vízhűtéssel ugyebár nem lesz olyan meleg a processzor, mint eddig, ezt is vedd figyelembe), hogy a processzor hőmérsékletéhez igazodjon. Hiszen ugye, ha az dolgozik, akkor melegszik, s ha az jobban megy, akkor a táp is. Viszont itt jó lenne tudni azt is, hogy a tápod eddig mekkora szellőt kapott, s akkor ezt is beleszámítani.
Hacsak nem forrasztod rá a tápod eddigi ventilátorának kábelére az új ventilátor kábelét, úgy megint csak elég lenne az 1201. Így tehát maga a táp szabályozná a ventilátort, ahogy eddig is tette.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8503) N3zyke válasza AssAssynn (#8502) üzenetére


N3zyke
csendes tag

Írok privátot.

N3zyke

(#8504) AssAssynn válasza N3zyke (#8503) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ment is a válasz. (;

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8505) winfier


winfier
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy jó 12cm ventilátort.Magas légszállítással, de mégse legyen hangos.

Én ezt néztem ki. NF-F12 PWM

Köszönöm! :R

"Végy egy erős motort, akassz rá négy kereket, és te győzöl!" - Régi szép idők

(#8506) lukaszokni válasza winfier (#8505) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Szia!
Ha megnézed ez alapján, pont nem az kéne neked, hanem egy NF-S12B.:)

mAtx4ever!

(#8507) gacsaidavid


gacsaidavid
csendes tag

sziasztok

Intel Core i3 2100 3,10ghz
Asrock B75M-GL
GEIL 2x2Gb DDR3 RAM-KIT
Sapphire Radeon HD 5770 1Gb GDDR5

ez a konfigom, és van rajta 3db 8cm-es venti hely. milyen ventilátort tudtok ajánlani?

(#8508) Redneck


Redneck
veterán

Sziasztok!

Megvettem a 140-es Bitfenix ventilátort. Van az alaplapomon egy PWM csatlakozó amin rajta van már egy pörgettyű, annak kábelén van még egy ilyen pwm csatlakozó. Gondolom abba kell bedugjam ezt. A kérdés csak az hogy a led, kis mütyűr két pöckös csatlakozóját hova dugjam? :D

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8509) AssAssynn válasza Redneck (#8508) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

Egy képet tudsz linkelni róla?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8510) Redneck válasza AssAssynn (#8509) üzenetére


Redneck
veterán

Dolgozom, majd este küldök!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8511) AssAssynn válasza Redneck (#8510) üzenetére


AssAssynn
őstag

Na közben megnéztem neten, -már amit találtam róla.
Nem adtak egy, -a két eres csatlakozó végébe való- másik csatlakozót? LINK
Feltételezem ezzel tudod állítani a ledet, ha rá van dugva a végződés akkor világít, ha nem, akkor nem.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8512) Redneck válasza AssAssynn (#8511) üzenetére


Redneck
veterán

De igen de hova kell bedugni? Mondjuk este már sokat nem gondolkodtam ezen:)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8513) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Raktam be a gépházam (Gigabyte GZ-X2) oldalára egy 8as rendszerventillátort (YS Tech), hogy a processzoromra adjon egy kis légáramlatot, de ettől függetlenül nem változott a hőmérséklete prime alatti small fft terheléskor. Esetleg rosszul raktam volna be?

[ Szerkesztve ]

(#8514) AssAssynn válasza Redneck (#8512) üzenetére


AssAssynn
őstag

A lényeg, hogy úgy legyen, ahogy a videón.
Gondolom jön ki a két kábel, ami egy csatlakozóba megy bele, abba pedig beletudod dugni a másik két eres csatlakozót, aminek a végén az egyik kábel átmegy a másikba.

mcs: Milyen processzorhűtőd van? Olyasmi mint a gyárik, amik az alaplappal párhuzamosan vannak? (Magyarán ami olyan, mintha a CPU-ra fújná rá a levegőt.)
Vagy pedig olyan hűtőd van, aminek a ventilátora az alaplapra merőlegesen helyezkedik el?

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8515) mcs válasza AssAssynn (#8514) üzenetére


mcs
veterán

Gyári

(#8516) AssAssynn válasza mcs (#8515) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem.
A gépházad oldalán a ventilátor hely kb. a CPU hűtővel egy szinten van?
Ha igen, s befelé fúj, továbbá a gépház hátulján is van ventilátor ami meg kifelé fúj, akkor minden jól lett beszerelve.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8517) mcs válasza AssAssynn (#8516) üzenetére


mcs
veterán

Van is hátul kifele irányuló ventim, szóval akkor jól szereltem be. Nagyjábol szemben is van a processzorhűtéssel kb 3-4 centi távolsággal.

(#8518) gacsaidavid válasza gacsaidavid (#8507) üzenetére


gacsaidavid
csendes tag

nekem valaki?

(#8519) AssAssynn válasza gacsaidavid (#8518) üzenetére


AssAssynn
őstag

Arctic Cooling F8; Coolink Swif2 801 vagy 80L; Revoltec AirGuard RL037

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8520) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Sziasztok!

120-as PWM-es ventit keresek a procihűtőmre a gyári helyett (Alpenföhn Purple LED).
Találtam egy Gelid Silent 12 PWM típusú légkavarót. Itt a topikban semmit nem találtam a márkáról. Valakinek esetleg valami tapasztalata vele kapcsolatban? Itt nagyon dicsérik.

(#8521) Dragon27


Dragon27
senior tag

sziasztok !

alaplapon M4A87TD EVO lévő Északi híd, déli híd hűtőjét alig lehet megfogni annyira forró ...
pedig a házba 6 ventilátor van 120x120 mm + ARCTIC Freezer 13
a venti elrendezése

eredmény


az eredmények szerint semmi gond ,.. de a hidak mégis forró vagy ezzel nem kell foglalkozni
csak a HDD,GPU,CPU,RAM-mal :F

(#8522) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. A házamban érdemes lenne lecserélni a gyári 200-as ventiket? Elvileg csak 76CFM a légszállítása 24db(A) mellet, ennek a spectre pro 230-asnak meg 25db(A)-val 264CFM? :Y Én ha maxra tekerem a mostanit, azaz 12V-ot adok neki, akkor már eléggé hallom. Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#8523) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Épp nézem ezt a tesztet... hát valami nem stimmel. Egyik érték alacsonyabb, másik magasabb ezzel a ventivel.

(#8524) AssAssynn válasza KaiotEch (#8522) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia!

A Spectre ventilátorok légszállítása m3/h-ban van megadva, nem CFM-ben.
1 m3/h = 0.5885745 CFM

264,0 m³ / h = 155,38 CFM.

Ez tényleg több, de hangosabb is, ahogy látod (25,6 dB).

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8525) KaiotEch válasza AssAssynn (#8524) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Elvileg a 230-ashoz adnak egy 7V-os átalakítót, ami ugye lehúz a teljesítményéből és így halkabb is lesz. Érdemes ennyit rááldozni? Ez azért nekem(-ünk) nem az olcsó kategória :(

Bár valamennyivel csak jobban járok, mert elvileg a corsair-es max-ob tud 76CFM-et, ha jól vettem ki.

[ Szerkesztve ]

(#8526) AssAssynn válasza KaiotEch (#8525) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, a honlapjukon azt írják, hogy adnak hozzá egy 7V-os adaptert. Bár azt is jó lenne tudni, hogy azzal milyen értékeket produkál a ventilátor.
Ha egyenes arányban csökkenne minden akkor ez ugye 90 CFM és 15dB lenne, viszont ez nem így szokott történni...
Azt, hogy megéri-e neked kell eldönteni. Tényleg nem olcsó ventilátor, főleg, ha kettőt is akarsz venni belőle, s mivel nincs ilyenem, ezért tapasztalatokat sem tudok írni.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8527) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Nem akarom szaporítani a szót, de gondolkodtam az ügyeden. Azt tudnám mondani, hogy ha nem számít a pénz, vagy úgy vagy vele, hogy ennyi pénzt megér neked az, hogy jobb legyen a géped, akkor vedd meg, mert azért a nyers értékekből arra következtetni, hogy ez a ventilátor jobb, mint a gyári, ha megfelelően beszabályzod.
Ha viszont úgy látod, hogy a mostaniakkal is elboldogulsz, s inkább másra kellene a pénz, akkor ne vedd meg.
Azt is vedd figyelembe, hogy ha bejönnek az új ventilátorok, akkor a régieket eladhatod, s így valamennyi pénzt visszanyersz.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8528) KaiotEch válasza AssAssynn (#8527) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát én a gépházamat is eladom, mert váltanék Bitfenix Prodigy-re és oda csak 1db 230-as kell, persze csak ha sikerül eladnom.

(#8529) AssAssynn válasza KaiotEch (#8528) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azért így már mindjárt könnyebb a döntés. Hiszen a mostani házadat a gyári ventilátoraival kellene eladnod, s a Prodigy-be, ahogy írtad is, elég egy darab ilyen ventilátor, ami így már biztosan jó választás lenne.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8530) krichd1 válasza KaiotEch (#8528) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem keress használtan egy Aerocool S9 Pro, Aerocool Hi-Tech 7 Pro, Aerocool V-Touch Pro házat. Ezeken van elég nagy és halk ventillátor. Érdekes hogy az újabb szériákon elhagyták ezt a nagy 40cm-es ventit, helyette 20cm-et tesznek oldalra + máshová sok helyet kisebb ventiknek :F .

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8531) KaiotEch válasza krichd1 (#8530) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Miért keressek ilyen házakat? Nekem a Prodigy tetszik :)

(#8532) krichd1 válasza KaiotEch (#8531) üzenetére


krichd1
addikt

Ezekkel megszűnne az oldalventi problémád. :D De ahogy gondolod. :R

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8533) KaiotEch válasza krichd1 (#8532) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Oldalventi? Szó sem volt olyanról :P

(#8534) KaiotEch válasza AssAssynn (#8526) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hát megkérdeztem őket, hogy mennyi a CFM/db 7 volton, erre azt írták, hogy minden ventijük 12 voltra van megadva. Hát köszi ezt én is tudtam :D

(#8535) AssAssynn válasza KaiotEch (#8534) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jellemző. :DDD
Amúgy nézegettem még kicsit a piacot, s 23-as ventilátorból egyrészt keveset találtam, másrészt ami van, az gyengébb, mint az általad kiválasztott.
Talán EZT a Thermaltake ventilátort emelném még ki, ami az adatai alapján nem rossz, viszont LED-es. Továbbá, ez alap állapotban tud annyit, mint a másik a 7V-os szabályzóval.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8536) TaaT válasza krichd1 (#8530) üzenetére


TaaT
veterán

Mindegyik felsorolt ház oldalán ott virít az a 40centis venti ami olyan hamar bexarik hogy csak na :U

"elhagyták ezt a nagy 40cm-es ventit"

nem véletlen...

Give them hell Ukraine!

(#8537) KaiotEch válasza AssAssynn (#8535) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az nem baj, ha ledes, de ez a TT majdhogynem egy az egyben ua, mint a Corsair-es 76CFM, igaz lehet, hogy halkabb.

(#8538) krichd1 válasza TaaT (#8536) üzenetére


krichd1
addikt

Pedig jó ötlet ez a nagy 40cm-es venti. Inkább tovább fejleszthették volna a motort vagy csapágyazást ami nem bírta a nagy lapátokat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8539) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.

A SWiF2 120P, az most halk vagy hangos? PWM miatt ugye gondolom alapon 800at foroghat, de azt írják 1200on bár brutál hangja(szélzaj) van.
Még annyi hogy ezekből mennyit lehet egyszerre pwmbe kötni?

Mennyire durva végülis a hangja? Most ilyenjeim vannak a gépbe: AC AF12025 PWM
De kipróbálnám a swif-t, csak nem akarok kidobni 2600at, ha mégis hangosabb.

(#8540) AssAssynn válasza KaiotEch (#8537) üzenetére


AssAssynn
őstag

Van ITT még egy Cooler Master, bár ez csak 20-as.

Benhill: A Coolink honlapján kellene kezdeni a kutatást. Legmagasabb fordulatszámom (1700 RPM) már 27.1 dB-t írnak, ami tényleg nem a leghalkabb. Viszont, tekintve, hogy 800 RPM-re meg 8,5 dB írnak, ezért 1200 RPM-en még nem lehet hangos.
Az, hogy mennyit lehet egyszerre egybekötni, több dologtól is függ, mennyit szeretnél, s hogy akarod megoldani?

A mostani ventilátorodra egyébként 10.5 - 24.5 dB-t írnak.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8541) TaaT válasza krichd1 (#8538) üzenetére


TaaT
veterán

biztos megvan az oka hogy egyik gyártó sem foglalkozik már ekkora ventivel... az enyémbe is bőven elég a 20cm-es ;)

Give them hell Ukraine!

(#8542) dfsz34


dfsz34
őstag

Oldalra szeretnék egy ventit de az a bajom, hogy a hely elég szűkös. Nagyon nehéz lemérni, de 2,6-2,7mm mérek a proci hűtő és az oldalfal között és a az nem elég, mert a foglalatok a ház oldalában kicsit kiállnak.

Nem ismer valaki olyan ventillátort (12 v 14cm) amelyiknek a mélysége kisebb, mint 25mm? Egy 20mm-es biztosan beférne oda.

A másik amatőr kérdés, de nem tudom eldönteni, hogy kifele vagy befele kella a levegőt fújatni az oldalfalra rakott venti esetében?

[ Szerkesztve ]

(#8543) jookomak válasza dfsz34 (#8542) üzenetére


jookomak
őstag

Scythe-nak van ilyen ventije, de nem biztos, hogy szükséges neked, általában csak bezavar. Inkább elől, hátul, felül legyen normális, és az elég szellőzést biztosít.

(#8544) andrade válasza jookomak (#8543) üzenetére


andrade
senior tag

A 24 köblábas szállítás több mint kevés!

(#8545) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Artic F12 PWM venti az automatikusan hőre változtatja a sebességét?

λŁƯ™

(#8546) AssAssynn válasza andrade (#8544) üzenetére


AssAssynn
őstag

Bizony. Ezek a 12mm-es ventilátorok elég gagyik. :/

dfsz34: Az oldalventilátor felszerelése attól függ, hogy milyen "magasságban" vannak a furatok, s hogy milyen a VGA hűtője.
25mm-es ventilátor amúgy biztos nem jó? Ha tudod, próbáld ki egy már meglévővel, hátha befér. Az lenne az igazi, ha mindenképpen szeretnél egyet.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8547) andrade válasza Alu (#8545) üzenetére


andrade
senior tag

Nem a PWM vezérléssel lehet a fordulatot vezérelni.A TC (thermo control) jelzésű a termisztoros.

[ Szerkesztve ]

(#8548) Alu válasza andrade (#8547) üzenetére


Alu
senior tag

Értem. Köszi! :R

λŁƯ™

(#8549) TaaT válasza AssAssynn (#8546) üzenetére


TaaT
veterán

nem gagyik :N

csak 12mm vastagságból ennyit lehet kihozni...

Give them hell Ukraine!

(#8550) dfsz34 válasza AssAssynn (#8546) üzenetére


dfsz34
őstag

Ezért ez az ideg, mert méricskélem, de a ház úgy van kialakítva (Vaya) hogy az oldallapon befelé domborodik a foglalat, ami levesz 2-3mm-t.

A procihűtő (alpenföhn sella) réz nyúlványaitól mérem, de ugye csak levett oldalfal mellett lehet, egyszerüen képtelenség ezt pontosan kimérni, mert pár miliméterrel lehet csak nagyobb a hely, mint a 25mm standard venti méret és ott van a kidudorodás az oldallapon. Hogy aztán összerakás után maradna pár miliméter hely, vagy hozzáér majd a cpu hűtő kiálló réz tüskéihez, egyszerüen fogalmam nincs, lemérni szinte képtelenség.

Nincs sajnos 25mm-es ventim, akkor már kipróbáltam volna. Ami hátul van az 38mm-es, az nem jó a próbára. Az első meg be van építve, nem akarom szétszedni a teljes házat ezért.

A fene vigye, kicsit kidomboríthatták volna az oldallapot, akkor nem lenne para.

De egyébként nem veszélyes a hőfok, csak nekem lenne jobb érzés, hogy még jobban szellőzik a ház és megérne nekem 2-2,5e-t, nem gond.

jokomak: kösz, pont ilyeneket kerestem, de nem találtam rá a scythe-re. Szerintem jó lesz, iponban van is keskeny scythe. Ez tutira befér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.