Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) senki66 válasza bombibmw (#9699) üzenetére


senki66
senior tag

Oksa, akkor ez nem probléma.

(#9702) Archanon válasza bombibmw (#9694) üzenetére


Archanon
őstag

Elolvastam a tesztet, ez a Thermalright TY-141 PWM egész szimpatikusnak is tűnik. :)) Kár, hogy ilyenből csak egy férne bele a házba, hiába a 12 centis rögzítőlyukak. Pont a merevlemez elé jó is volna egy ilyen, a másik kettő meg lehetne másféle, csak milyen. Jó lenne meghallgatni azért egy kis Arctic F12 Pro-t... bár a jelenlegieknél bizonyosan jobb, csendesebb.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#9703) bombibmw válasza Archanon (#9702) üzenetére


bombibmw
veterán

A Thermalright meg a háromszorosa az általad elképzelt árnak,most akkor hogy is van ez?.:)
Igaz én is olcsón akartam megúszni,de mégis hirtelen 10000 lett a vége.:)
Az F12 meg nem vezérelhető.
Ha csak az alaplapod ezt nem tudja ugye.:)

[ Szerkesztve ]

(#9704) Archanon válasza bombibmw (#9703) üzenetére


Archanon
őstag

Háromszorosa? Kb. 200 Ft árdifferencia van ez és a Coolink között... Most akkor hogy is van ez? :)

Az alaplapom nem egy régi gyártmány, erős alsó középkategória: Asrock Z75 Pro3 - szerintem tud ilyet, a proci ventijét legalábbis lejjebb vitettem vele alapból...

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#9705) tornas válasza tornas (#9660) üzenetére


tornas
őstag

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai 2

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9706) zserbox


zserbox
őstag

hali!
olyan ventiket keresnék a silencio 550-en házamba ami pwm szabályzós,12cm-s és alapon szinte hangtalan(~800RPM) de ha kell megy 1500 körül is.
eddig swif2 120p volt ami nagyon jó kis venti de a 800RPM-es alap fordulatszám is kicsit hangos.
van egy arctic f12 pwm azzal elégedett vagyok csak félek hogy ha fel kell pörögni akkor kevés lesz a max fordulatszáma.
szóval valami max 2500 ft értékbe keresnék.
ha más nem f12 PWM lesz, mert olcsó is.

(#9707) and1ao válasza zserbox (#9706) üzenetére


and1ao
őstag

nincs olyan venti amit keresel. ha 120p leszabályozva neked hangos, f12 biztos melléfogás lenne ha hangos 120p számodra..

Na jó iróniát félretéve.
TY-14x sorozat talán 14-es venti 120-as furattal halkabb mint a Coolink leszabályozba
SCYTHE Kaze Slip Stream extra halk

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9708) zserbox válasza and1ao (#9707) üzenetére


zserbox
őstag

de mondom halkabb az f12-m mint a 120p :D 800RPM-en de még 1000-en is.
és kétlem hogy hibás 120p-m van mert 2db is van.

(#9709) and1ao válasza zserbox (#9708) üzenetére


and1ao
őstag

neked lehet, :K hidd el én is hallotam mind2 és nálam nem ez volt a rangsor,más tesztekben sem

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9710) zserbox válasza and1ao (#9709) üzenetére


zserbox
őstag

jó, akkor örülök a fejemnek hogy olcsóbban megúszhatom :D és f12 PWM lesz.

(#9711) and1ao válasza zserbox (#9710) üzenetére


and1ao
őstag

olvasmány így újév elejére

Guild Wars2!

(#9712) zserbox válasza and1ao (#9711) üzenetére


zserbox
őstag

olvastam már a kijövetel napján.
de itt van mind2 típus és én a saját fülemnek hiszek jobban.

(#9713) and1ao válasza zserbox (#9712) üzenetére


and1ao
őstag

hát az F12-nél mind2 venti halkabb amit fentebb irtam a coolinknél is.

Guild Wars2!

(#9714) zserbox válasza and1ao (#9713) üzenetére


zserbox
őstag

azokat elhiszem olyanom nincs de inkább rakok be előre 2 120mm-st mint egy 140-est hátul meg nem fér el 140mm szal thermalright kilőve pedig elég szimpi.
a másikból a pwm-es meg nincs 2500ft alatt sehol.

(#9715) bombibmw válasza zserbox (#9708) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem 4 db van és még így is extra halk:)

(#9716) zserbox válasza bombibmw (#9715) üzenetére


zserbox
őstag

melyikből?
nekem mind2 van. swif is meg f12 is.

(#9717) bombibmw válasza zserbox (#9716) üzenetére


bombibmw
veterán

120p

(#9718) szinimini


szinimini
senior tag

Sziasztok

Vízhűtésnél szeretnék a radira vmi jó kis ventit. Fő szempont,hogy halk legyen :) és emellett jó teljesítménye is legyen.

Akasa Apache Black 120mm és Scythe Gentle Typhoon AP-15 ventiket néztem ki. Ezekről mit mondtok?

(#9719) Mr. Teddy


Mr. Teddy
őstag

Sziasztok!
Tápomba szeretnék egy S-Flex SFF21G 1900rpm-et pörgő ventit. A tápom alapból olyan 4V-on hajtja a mostani ventijét, csak sajna csapágyazása kopott, és hangos kicsit.

Valakinek van tapasztalata róla, hogy az említett venti elindul-e 4V körüli feszen? Illetve, ha igen, mennyire lesz halk?

Köszi!

(#9720) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Gigabyte EP45-DS4 alaplapom van. Azt szeretném megkérdezni, hogy a Sys Fan1, Sys Fan2, Sys Fan3, PWR Fan helyre melyik ventilátorokat hova kell rádugni az optimális hűtéshez? ( Ház: első, hátsó, oldalsó ventilátorokra gondoltam ) Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#9721) GeriCool válasza zserbox (#9716) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Igaz nekem az 1200-s van de hangtalan.

(#9722) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

tudtok csendes piros ledes ház ventit ajánlani amit esetleg lehet vezérelni előlapi vezérlővel?

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#9723) krichd1 válasza marec1122 (#9722) üzenetére


krichd1
addikt

Árat, méretet nem írtál, de olcsóbban Coolermaster Sickleflow, drágábban Bitfenix Spectre (pro) LED széria.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9724) minas


minas
aktív tag

Három kérdésben kérnék segítséget:

Az alaplapon lévő 4 pines házventi foglalat fogadja-e simán a 3 pines csatlakozót, vagy le kell cserélni (átkötni) a ventilátoron a csatlakozót is 4 pinesre?

Egy alaplapi ventilátorfoglalathoz mennyi ventit lehet max csatlakoztatni elosztóval?

Ha a házventi is pwm-es, akkor érdemes/lehet-e elosztóval inkább a cpu ventilátor foglalatához kötni azokat is?

(#9725) marec1122 válasza krichd1 (#9723) üzenetére


marec1122
senior tag

ahogy a bitfenixet láttam az valóban elég drága.
cm ből ezekről beszéltél?[link] [link] a kettő között mi a különbség?
más típus szóba sem jön olyan max 2500-ig

[ Szerkesztve ]

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#9726) zserbox válasza marec1122 (#9725) üzenetére


zserbox
őstag

az egyik PWM szabályzós a másik meg fix 2000RPM-es

(#9727) bombibmw válasza minas (#9724) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem most összesen 5 venti van a házban és egy cpu hűtő.
Az első 3 pinesre van kötve.
Három a Cha fan csatira(4 pin) y kábellel,egy pedig a cpu fan csatira a procihűtővel együtt(4 pin 24v).
Először mind a négyet a Cha fan csatira kötöttem,de az valószinüleg sok neki,ezért átraktam egyet.
Így biztos jó már.
De kötheted mindet a cpu csatira is mert elbírja,de így az összes a ícpu hűtővel megegyező fordulaton fog üzemelni.

(#9728) krichd1 válasza marec1122 (#9725) üzenetére


krichd1
addikt

A Bitfenixek is benne vannak még a 2500-ban: [link] [link], de jók a Sickleflow ventik is, ha nem akarsz sokat költeni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9729) marec1122 válasza krichd1 (#9728) üzenetére


marec1122
senior tag

ja mondjuk így darabonként 600 ft nem akkora dráma. jelentősen halkabb a bitfenix? :R

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#9730) krichd1 válasza marec1122 (#9729) üzenetére


krichd1
addikt

Egy időben nem volt nálam a kettő, így ezt nem tudom, de a Bitfenix folyadékcsapágyas, ezért valószínűleg tovább bírja.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9731) marec1122 válasza krichd1 (#9730) üzenetére


marec1122
senior tag

köszi az infot

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#9732) minas válasza bombibmw (#9727) üzenetére


minas
aktív tag

Kösz.

(#9733) Yeffy


Yeffy
veterán

Sziasztok!

Érdekldőnék, hogy jó áron keresek házventit, 12 cm-eset, és ami a fontos, h halk legyen. Tehát olyan kb 20 dB-ig.

Ezt a CM típust ajánlotta egy sztechboltos ismerősöm, korábban még ezt az Enermaxot néztem ki, csak itt, a városban nem kapható, azért meg rendelgetni nem fogom.
Esetleg még ezt találtuk, ami még olcsóbb.

Mik a véleményeitek, vehetem bármelyik CM-et? Szimpatikusnak tűnik mindkettő.

Ja, lemaradt, h Bitfenix Shinobi házba lesznek, 4 db-ot veszek maximum. Egyik merevlemez előtt már van egy fehér ledes, tekerős szabályzós Scyhte. hátra tennék egyet, a gyári helyére, ami kintre fújna (valahogy nem venni észre, h elég lenne...), kettőt a gép tetjére, amik kifelé fújnának, szintén, meg egyet a másik merevlemez elé, ami befele fújna. Nagyon maximum még a gépház aljára tenném a gyárit, ami befele fújna, de az gondolom kb semmit nem érne...

Köszönöm szépen a válaszokat! :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9734) szinimini válasza Yeffy (#9733) üzenetére


szinimini
senior tag

Ha valóban 20dB alatt akarsz maradni akkor 2k-ból nem úszod meg. Azok az adatok nem valósak.

Swif2 ventikkel jobban jársz

(#9735) Yeffy válasza szinimini (#9734) üzenetére


Yeffy
veterán

miért, mennyit kellene rááldozni?
ezekkel mi a gond?

Swif2? ez lenne?
ez eléggé idióta kinézetű, pontosabban színű, marhára elüt attól, amit szeretnék... -.-"
minek kell ilyen idióta neonf.szomzöld szín?

mondjuk, az itteni boltban ez se sokkal több 2k-nál, szóval, ha nincs más ebben az árban, akkor maradhat ez is...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9736) zserbox válasza Yeffy (#9735) üzenetére


zserbox
őstag

ha az a cél hogy hűtsön és csönd legyen akkor ezek jobbak mint a csili-vili cm ventik.
a szín meg a márka sajátja ugyan így a noctua-nak a fos barna.

(#9737) szinimini válasza Yeffy (#9735) üzenetére


szinimini
senior tag

Nekem bejön :D pont most adtam el kettőt is . Az lesz az.

Ez csak rajtad áll,hogy mennyit szeretnél rá költeni.

2k-ból az lesz a legjobb amit tudsz venni vagy ami még esetleg Artic CoolingF12es ventije

És ami tényleg jó Scythe GT

(#9738) Yeffy válasza szinimini (#9737) üzenetére


Yeffy
veterán

+ zserbox: köszönöm, ezért kérdeztem itt, mert halvány fingom sincs, mit érdemes ventit venni.

hát, sztem ez a szín undorító konkértan. akkor már inkább a Noctua fosbarna. tényleg, abból esetleg érdemes veni?
vagy maradjon ez a Coolink?
most néztem, h AC-t is linkeltél, utánaolvasok... mindjárt jobban néz ki... :D

tudom, h rajtam áll, minél kevesebbet... :D mivel kazal más dolgot is kell vennem...

johh, ennyi pénzt én ki nem adok ventiért, mint ez a Sychte... :N

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9739) szinimini válasza Yeffy (#9735) üzenetére


szinimini
senior tag

DE itt van fent hp-en 2db noctua p12 4k-ért

(#9740) zserbox válasza Yeffy (#9738) üzenetére


zserbox
őstag

én ac-re váltottam le a swif2 120p-im mert hangossak voltak alapon meg az ac sokkal olcsóbb
a noctua biztos jó de annyiért én ventit tuti nem vennék.
Baltoafarkas
sztem nem jobb bár mindenki azt mondja nekem volt egyszerre mind2 és 800-1000RPM-ig halkabb volt az f12

[ Szerkesztve ]

(#9741) #90933760 válasza szinimini (#9737) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az F12-nél jobb a ronda Swif2. Tehát ha van 2k/venti pénz amit ki tud adni akkor inkább a Swif2 legyen az. A mocsok csendes kategória 4-5-6 ezer.

(#9742) szinimini válasza #90933760 (#9741) üzenetére


szinimini
senior tag

Az bizos ,hogy jobb,de ha nem tetszik neki :D

Itt van egy nagyon jó teszt. Néz körbe rajta

(#9743) Yeffy válasza zserbox (#9740) üzenetére


Yeffy
veterán

+ baltoafarkas: köszönöm a tapasztalatokat, most sikeresen összezavartatok... :DDD :R
mindegy, még várok válaszokat, kinézetre jobb az AC, de az itteni boltban csak a Swif-et találtam meg...

szinimini: hol? hp? az mit takar? :F
illetve kösz az infót, de az kevés, 4 venti kell néköm...

szinimini szerk.: ok, ha tényleg jobb, akkor nyelek egy nagyot, és megveszem ezeket a csúnyaságokat, mivel úgyse nézegetem/plexis a ház. :D
de csak, ha valóban jobb/halkabb...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9744) szinimini válasza Yeffy (#9743) üzenetére


szinimini
senior tag

Hardverapróra gondoltam,de akkor rosszul írtam.
Akkor marad a swif2 max lefested.

2k-ért tényleg nem fogsz találni jobbat. Max akkor azt a két noctua-t megveszed látható helyre a nem láthatóra meg a swift-eket

[ Szerkesztve ]

(#9745) Yeffy válasza szinimini (#9744) üzenetére


Yeffy
veterán

jaa, értem.
ok, nem volt világos, semmi gond :D

hát, olvasgatok közben, és igen, úgy néz ki, h mégis ezek az otromba dögök a jó ár/érték arányúak... :N :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9746) alex89


alex89
senior tag

üdv

mi törték abban az esetben ha 4pin-es Y elosztóba egyik helyre 4pin-es pwm-es a másikba pedig 3 pin-es ventit csatlakoztatok? miként alakul ez esetben a fordulat szabályzás?

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9747) #90933760 válasza alex89 (#9746) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 3 pines az maxon fog pörögni, mert onnan fix 12V-ot kap. Ha jól tudom. Nem használok PWM-et.

Az AC egy jó venti, egy ezresért. Viszont a Swif2 jobb. Nem 2x olyan jó mint az ára, de egyértelműen jobb. Én is undorodtam a kinézetétől, de megszoktam egy idő után. Sokkal masszívabb, erősebb, vastagabb, ezen érezni anyagból van. A vezetéke is normális, nem az AC féle hajszál. Sokkal könnyebben, egyenletesebben, simábban pörög és kiegyensúlyozottabb, mint az AC, ebből eredően kisebb a rezgése és a hangja is.
Lefesteni nem kéne, mert pont ez az egyensúly menne szarba.

[ Szerkesztve ]

(#9748) krichd1 válasza szinimini (#9734) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt miből gondolod hogy a Swif2 jobb, halkabb a Sickleflownál ?
Sok rossz Coolermaster venti van, de ez jó.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9749) Yeffy válasza #90933760 (#9747) üzenetére


Yeffy
veterán

:R
köszönöm a kiegészítést.
én se festegetném, annyira nem is értek hozzá, meg nem is akarok vele b-szkódni...

akkor nagyon úgy néz ki, h ez a csúnyaság lesz. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9750) szinimini válasza krichd1 (#9748) üzenetére


szinimini
senior tag

Most keresgettem ventiket én is és a sok google keresgetés után jutottam erre. És több vissza jelzést is kaptam,hogy inkább a swif2 mint a sickflow. De ha megindokolod az ellenkezőjét nem vitatkozok :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.