Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8951) andrade válasza Fr3eWar (#8949) üzenetére


andrade
senior tag

Amúgy ezek a ventillátorok mindegyike elindul már 9 vagy még 7V-on is akár írja a gyártó akár nem.A PWM-es is csak a szabályozható működéshez kapja a 12V-ot

(#8952) 8nemesis8 válasza Fr3eWar (#8944) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi.
El is megyek mindjárt boltba és megkérdezem tudnak e rendelni :)

(#8953) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok!

Mi a különbség a 4 tűs (PWM) illetve a 3 tűs ventillátor szábalyzás között?

(#8954) jozsi252 válasza Hoffer (#8953) üzenetére


jozsi252
veterán

Katt

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#8955) Hoffer válasza jozsi252 (#8954) üzenetére


Hoffer
őstag

:R

És az életben melyik számít a jobbnak?

(#8956) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem 200mm-es nagyon jó és nagyon halk ház venti típust? De tényleg halk legyen! Az ára nem lényeg... :R

[ Szerkesztve ]

(#8957) andrade válasza Hoffer (#8955) üzenetére


andrade
senior tag

Ilyen nincs hogy jobb a helyzet dönti el.Pld egy táp fő jellemzője a melegedés és ezt legészszerűbben úgy lehet arányosan hűteni hogy a melegedő alkatrészre egy termisztort teszek ami a melegedés arányában növeli a ráadott feszültséget ami a fordulatszámot is növeli.Ezt felesleges más rendszerrel működtetni. Azután egy változtatható ellenállással is lehet a ventillátor fordulatát változtatni azért van a 3pinnél a harmadik vezeték hogy a beállított fordulatszámot kijelezni lehet

(#8958) Hoffer válasza andrade (#8957) üzenetére


Hoffer
őstag

Egy processzor hűtőnek melyik az ideálisabb?
Mert amit most vettem tuninghűtőt azon PWM van, ami meg eddig volt tuning azon "csak" 3 pin volt!

(#8959) TAKÍÍ


TAKÍÍ
tag

Vettem egy csodaszép Új ventit. Belinkelem csak hoyg mindenki lássa mire gondolok.

[link]

A venti Jó szép meg minden. Csak nincsen rajta csavarlyuk.... :( . Konkrétan nem tudom, hoyg lehetne rögzíteni. először is leírom, hogy nagyon régen láttam gépet, mármint mai technológia. A gépem egy 10 éves barton magos AMD 2500+.

A lényeg van a ventilátor és van egy kerete. De a kereten vannak apró lyukak, de ezek öö nincsenek átfúrva. Nem tudom ennél jobban megfogalmazni..... Arra gondoltam biztos valami Gumicsavar kell hozzá? vagy ez valami spéci hűtő?

Hogyan rögzítsem a gépre?

(#8960) andrade válasza Hoffer (#8958) üzenetére


andrade
senior tag

A processzor a tunningra mivel reagál, melegedéssel természetesen semmi mással.Ott a ventillátor a bordán és egy termisztort beszorítok a bordák közé és a melegedéssel arányosan növeli a szállított levegő mennyiségét.

(#8961) andrade válasza TAKÍÍ (#8959) üzenetére


andrade
senior tag

Ez valami speciál pattintós csatlakozású lesz ami azt jelennti hogy olyan helyre lehet feltenni. Különben adtak volna hozzá rögzítőt. Hova akarod tenni? A ventillátorok több mint 90%-a szabványos csavaros rögzítésű.És a 92mm is nem teljesen általános.

[ Szerkesztve ]

(#8962) Hoffer válasza andrade (#8960) üzenetére


Hoffer
őstag

A PWM a processzorban található szenzort használja?
Illetve lehet kapni PWM Y elosztó kábelt?
Mert a hűtő ventiét ugye, meg a mögötte található házventit is rá szeretném kötni az alaplapi PWM-re, és abból nekem csak 1db van, mert a többi csak 3 pines!

(#8963) krichd1 válasza TAKÍÍ (#8959) üzenetére


krichd1
addikt

A kérdésedre nem tudom a választ, de én a helyedben egy ilyet vettem volna.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8964) TAKÍÍ válasza andrade (#8961) üzenetére


TAKÍÍ
tag

Köszönöm a válaszokat. Igen ez valami Pattintós lesz. Csak hova? rákerestem nem találtam Infót róla. De megnéztem és nem lehetetlen küldetés. Ugyanis az alja levehető. Az alsó részt a felső vázhoz valami Gumi dolgok, rögzítik. Tehát szétszedem és a felső kereten meg vannak lyukak. de egyébként elég kis komoly dolog, mert kb ilyen gumi pöckökön "lebeg" az egész ventillátor. Tehát 0 rezonancia. az ára még furább, mert elég olcsónak találtam, a többihez képest. Vettem vele most Artic Coolingot, drágábban, De nem néz ki ilyen "jól " .

JA hova tenném? Ház hűtőnek...Tehét nem CPU ra. Mert arra nyolc centis kéne. Bár jól nézne ki a CPU-n.
Ja a Winyo előtt lesz.. Valahogy... :) Igazándiból oda nem 9 centis való a gép szerint hanem 2 nyolc centis, De én gondoltam valahogy rárakok egy ilyet mert elférne pont, halkabb jobban hűt.

[ Szerkesztve ]

(#8965) andrade válasza Hoffer (#8962) üzenetére


andrade
senior tag

Mást nem tud használni

(#8966) mr_ricsi válasza Hoffer (#8962) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A PWM a processzorban található szenzort használja?
Alaplap függő, de szinte mindig a prociszenzort. Sőt, az újabb procikban már be van építve a PWM jelgenerátor, azaz saját maguknak szabályozzák a venti fordulatszámát. Az alaplap biosában viszont átkapcsolható a csatlakozó üzemmódja, és képes 3 pines ventit hagyományos módon, feszültség változással is vezérelni.

"Illetve lehet kapni PWM Y elosztó kábelt?"
Lehet:[link]

"Egy processzor hűtőnek melyik az ideálisabb? Mert amit most vettem tuninghűtőt azon PWM van, ami meg eddig volt tuning azon "csak" 3 pin volt!"
Ha 4 pines van az alaplapon, akkor 4 pines venti az ideális, ha 3 pines, akkor a 3 pines.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8967) gryphus válasza mr_ricsi (#8966) üzenetére


gryphus
csendes tag

A PWM elosztó kábel csak akkor alkalmazható, ha egyforma a két ventilátor?

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#8968) krichd1 válasza krichd1 (#8963) üzenetére


krichd1
addikt

Bocs, rosszul értelmeztem a kérdést, megzavart hogy írtad a procit, azt gondoltam, hogy annak a ventijét cseréled :B .

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8969) mr_ricsi válasza gryphus (#8967) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Csak abban kell egyezniük, hogy mind 12V-os legyen.
De arra is figyelni kell, hogy az alaplapi csatlakozónak van egy megengedett maximális terhelhetősége, amit nem szabad túllépni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8970) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.esetleg erre valaki?[link]

(#8971) krichd1 válasza kromatika (#8970) üzenetére


krichd1
addikt

Gyári adatokból kiindulva ez egyáltalán nem halk ventilátor, sőt hangosabb a Swif2-nél. Szerintem próbálj ki egy Noctuát, azt szokták többen halknak írni, bár az ára nem túl baráti.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8972) kromatika válasza krichd1 (#8971) üzenetére


kromatika
veterán

köszi a választ noctuát már próbáltam,nekem nem igazán jön be.attól az ac ventik is halkabbak voltak nekem 1000rpm-en..ha a cm esetében a 13db igaz 1000-1200rpm környékén az elég jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#8973) ---Lasali--- válasza kromatika (#8972) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Neked a swif2 is meg a noctua is szar? :DDD
Egyáltalán mihez képest hasonlítod őket?
Coolermaster így ránézésre is rosszabb mint az említett két gyártó ventije.
Nekem ami volt újabb AC ventijeim, excenteresen jártak, morogtak bizonyos fordulaton és csapágy hangjuk volt, swif2 nek van eddig a legkisebb csapágy zaja és nem morog a fordulatszám szabályzástól sem.

(#8974) kromatika válasza ---Lasali--- (#8973) üzenetére


kromatika
veterán

Én nem mondtam hogy "szar"miről beszélsz ember :((( a hasonlítási alap pedig a Noiseblocker BlackSilent Pro Fan PL1,és a Thermalright TY-140.Na azok halkak voltak 800-1000rpm között.És igen 1200RPM-en nálam az AC F12 PWM halkabb volt mint a swif2 120P és a Noctua NF-S12B FLX.hangsúlyozom hogy 1200RPm :K

[ Szerkesztve ]

(#8975) Hoffer válasza mr_ricsi (#8969) üzenetére


Hoffer
őstag

És mennyi lehet a max terhelhetősége az alaplapi csatlakozónak?
Egy Freezer 13 Pro menne rá, aminek ugye két ventije van mert van rajta alul egy kicsi, illetve menne rá egy ugyan olyan nagy 12cm-es ami mögötte lenne a házon!

(#8976) andrade válasza Hoffer (#8975) üzenetére


andrade
senior tag

Hát ha azt vesszük hogy az USB csatlakozó 500mA terhelhetőségű több az se lehet nagyon.

(#8977) andrade válasza Hoffer (#8975) üzenetére


andrade
senior tag

"Vajon a svájciak új processzorhűtőjének csak a száma vagy a teljesítménye is szerencsétlen?"

Átnéztem az ismertetőjét és csak a fenti szöveg van minden oldalon de a ventillátorok felvehető árama sehol nem található. A hűtőn levő két ventillátor mellé még egy harmadikat is akarsz tenni házventillátormak egy csatlakozóra?

[ Szerkesztve ]

(#8978) andrade válasza andrade (#8977) üzenetére


andrade
senior tag

Egy helyen az ismertető 0,23A-t ír mintha a 120-as venti volna ennyi.de hogy az alsó kicsi mennyi?

(#8979) HF77


HF77
senior tag

helló
segítség kellene ahhoz,hogy hogyan kell a procin lévő ventit lekapni??ki szeretném takarítani,de félek hogy letörök valamit!!régi p4 intel 3ghz
biztos meg van neki a trükje.....
sajna én nem találtam videót hozzá

köszi a segítséget előre!!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8980) andrade válasza HF77 (#8979) üzenetére


andrade
senior tag

Nagyon sok féle felerősítése van a ventiknek a bordához így látatlanban nehéz.Milyen hányas venti csavaros vagy pattintós e?Fénykép nem ártana a részekről.Van olyan aminek van egy bordára csavarozható alsó része amibe a venti pattintással megy stb.
Milyen a foglalat 478, 775?

[ Szerkesztve ]

(#8981) andrade válasza HF77 (#8979) üzenetére


andrade
senior tag

Intel 478-as hűtő?

(#8982) mr_ricsi válasza Hoffer (#8975) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"És mennyi lehet a max terhelhetősége az alaplapi csatlakozónak?"
A PWM-es alaplapi csatik tipikus terhelhetősége 1 A, de nézd meg az alaplapod dokumentációját, hogy ettől nem tértek-e el.
És ha szoktál barkácsolni, akkor meg lehet azt is csinálni, hogy a ventik test és +12V-os vezetékeit rákötöd egyik molexre vagy a floppy csatlakozóra, az összes PWM drótot és az egyik venti fordulatszám vezetékét pedig az alaplapi csatira. Így akár 10 db ventit is meghajthatsz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8983) HF77 válasza andrade (#8981) üzenetére


HF77
senior tag

igen 478-as intel és oldalt két kar fogja,pattintós....
ha a két kart felengedem akkor lazábbra engedi,de le még nem jön....valami trükk van a dologban,de mi????

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8984) andrade válasza HF77 (#8983) üzenetére


andrade
senior tag

A két excenter kar húzza rá a processzorra a ventillátort, valóban azokat fel kell engedni.Lefelé a két szembenlevő oldalon két körmös kar nyúlik lefelé ami az alsó keret négy fülébe akad be ezeket a körmöket kifelé billentve a kart ki kell akasztani úgy hogy a karoknál levő téglalapalakú nyílásba egy csavarhúzóval benyúlunk és a körmöt kiakasztjuk, majd nem engedjük visszapattanni.A házat persze el kell fektetni! Egy egy oldalon kell kiakasztani egyszerre de mielött ezt tesszük megmozgatjuk a bordát vízszintesen hogy nem ragad e a borda a processzorra rá mert akkor kihúzhatja a foglalatból és a lábai elgörbülhetnek.Nagyon nagy óvatosság kell!!

(#8985) andrade válasza HF77 (#8983) üzenetére


andrade
senior tag

A kibillentés után kicsit felfelé kell húzni hogy ne akadjon vissza majd a másikat is kiakasztani, megtartani és a szembenlevő oldalon is megcsinálni, és fínoman kiemelni ha ragad a processzorra oldalt mozgatni kell!!

[ Szerkesztve ]

(#8986) HF77 válasza andrade (#8985) üzenetére


HF77
senior tag

köszönöm szépen az infót!!!
:R

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#8987) jediweb


jediweb
aktív tag

Sziasztok
Kérlek ajánljatok nekem egy 120mm-es kék ledes házhűtőt oldalra vga hűtés
támogatásra nyilván max halk/max hűtés jó arányban, nem az ára az érdekes,
jó legyen

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#8988) Hoffer válasza mr_ricsi (#8982) üzenetére


Hoffer
őstag

Nekem 5 db ventillátor csatlakozóm van, ebből 1db PWM, és 4db 3pines!
Azt írja a leírás, hogy az össze terhelhetősége, max 2A (24W) 12V-on!
A Freezer 13 Pro, nagy ventije 0.26A, a kicsire nincs ráírva semmi!
Amit pedig rá szeretnék még kötni 0.17A!
Ez még az 1A-t sem éri el, szóval elvileg el kell bírnia az egy PWM-esnek is!
A másik amit nem értek, hogy a freezer 13 pro két ventije egy csatlakozóba van összedugva gyárilag, és úgy az alaplapra! Mindkettőnek megvan a sárga sebesség vezetéke is!
De akkor honnan tudja, hogy melyik sebességét kell mutatnia az alaplapnak?

(#8989) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

12 centis házventibe tudnátok hatékony, ugyanakkor csendes típust mondani? Ja és ami fontos még, hogy fehér,vagy fekete legyen és ne ledes! Köszi,ha segítetek! :R

(#8990) Hoffer válasza polgi803 (#8989) üzenetére


Hoffer
őstag

Az egyik legjobb megoldás Arctic F 12!
Extra halk, és nagyon nagy a légszállítása!
És 1.5k-ba kerül!

(#8991) polgi803 válasza Hoffer (#8990) üzenetére


polgi803
őstag

Ami a képen van a F-14 és nekem 12 van,de mikor felpörög,akkor elég hangja van...ilyenem van...

[ Szerkesztve ]

(#8992) Hoffer válasza polgi803 (#8991) üzenetére


Hoffer
őstag

A képen a 14-es van mivel ezt rakták be képnek van belőle 8, 9, 12, 14 cm-es csak egyel odébb kellett volna kattintanod!
És nekem nem volt még vele gondom, 1350rpm és hangtalan!

(#8993) polgi803 válasza Hoffer (#8992) üzenetére


polgi803
őstag

Mint látod klikkeltem és tudom,hogy van belőle minden féle,amint linkeltem is pl...de nekem a lapom felpörgette amit linkeltem és annak kb porszívó hangja lett...lehet amit te linkeltél már fejlesztettebb,de az én ventim még szerintem hangos... :U

(#8994) Hoffer válasza polgi803 (#8993) üzenetére


Hoffer
őstag

Elvileg ugyan az a két venti csak a Tied temperature controlled!
De az alaplap beállításoknál leljebb tudod venni, mert olyan ezres fordulaton tutti hangtalan lenne!
Nekem 1350-en megy állandóan, engem nem zavar, de persze ez egyén függő!

(#8995) Elemental


Elemental
addikt

Sziasztok!
Házat cserélek, és lesz benne olyan venti, amit csak ritkán szeretnék használni (játék esetén).
A kérdésem az volna, hogy van valamilyen javaslatotok arra, hogy milyen módon lehetne megoldani ennek az egy ventinek a ki-be kapcsolását. Tudom, hogy vannak ventivezérlők, de nem túl gazdaságos 1 ventiért beszerelni egy vezérlőt.

(#8996) andrade válasza Elemental (#8995) üzenetére


andrade
senior tag

A ventillátorvezérlő bionyos tartományban működteti a ventit, nem kapcsolja le. Van egy minimum feszültség amin forgatja a ventit és van a maximum. Még a potméteres vezérlőkkel se lehet levenni állóra a ventit nem is volna értelme. Ha ki akarod kapcsolni akkor a vezetéket megszakítva egy kapcsolót kell betenni amit valahogy kivezetsz hozzáférhetően.

[ Szerkesztve ]

(#8997) jozsi252 válasza andrade (#8996) üzenetére


jozsi252
veterán

Ez téves.

Nekem Scythe Kaze Master II van, és teljesen letudom állítani a ventiket. Igaz ez a vezérlő nem a 2-3-4k-s kategória, de gondolom én hogy olcsóbbal is lelehet állítani OFF-ra a ventit.

iPhone 13 Pro Max

(#8998) andrade válasza jozsi252 (#8997) üzenetére


andrade
senior tag

Miért állítod azt hogy mindegyik vezérlővel le lehet állítani a ventillátorokat mikor a legtöbbel nem.Nekem van termisztoros és potméteres vezérlőm vagy 15db és egyetlenegynél se áll le a venti.

(#8999) jozsi252 válasza andrade (#8998) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem állítom azt hogy mindegyikkel.

"de gondolom én hogy olcsóbbal is lelehet állítani OFF-ra a ventit." Azért nem azt írtam hogy 100%-ra mindegyikkel, csak hogy gondolom hogy lelehet állítani. Legalábbis ismerősnek más típusú Scythe ventivezérlője van, és ő is letudja állítani a ventiket.

iPhone 13 Pro Max

(#9000) Hoffer válasza jozsi252 (#8999) üzenetére


Hoffer
őstag

Ez azért attól is függ, hogy milyen ventilátorról beszélünk, mert nem mindegyiknek egyforma az induló feszültsége!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.