Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8601) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Betettem a házba középre előre a 140-es Bitfenix ventilátort, az első panel le lett szedve a friss levegő miatt. Kellemes levegő jön kifelé hátul, a gép sem melegszik már úgy és főleg a táp nem fúj már forró levegőt maximum langyos fuvallat hagyja el a gépet :) Segítségeket köszönöm, hasznosnak bizonyultak!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8602) Redneck


Redneck
veterán

Nem tudtam már szerkeszteni, akartam lőni egy fotót de a kábelek nem túl szép elhelyezése miatt nem égetem magam:) Azt még hozzátenném hogy azóta mióta a ventit beraktam 3,4ről 3,7re húztam a procit és a videókártyára is GPU-ra is rápakoltam plussz 100Mhz-et. Még így sem melegszik annyira mint eddig:) Idleben az egész gép 39-40 fokos.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8603) pokroc


pokroc
tag

Van egy TX3 EVO-m beleférne ebbe a házba?
Codegen MX-31-A11

:)

(#8604) andrade válasza pokroc (#8603) üzenetére


andrade
senior tag

Azt írja 136mm magas nem tudod megmérni egy collstockkal?

(#8605) pokroc válasza andrade (#8604) üzenetére


pokroc
tag

Oké megmérem :)

:)

(#8606) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Tegnap gépet takarítottam és ebbe beletartoztak a ventik is.
Enermax UCTB12-ről van szó, aminek kipattinthatóak a lapátjai. Így is tettem és tényleg tök kényelmesen takarítható. Azonban miután visszatettem a gépbe nem indul. Pontosabban erőlködik a motor, de nem képes megforgatni.
Ellenőriztem, hogy nem szorul-e, de nincs ilyen gond.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8607) andrade válasza fi:zi'k (#8606) üzenetére


andrade
senior tag

Bár nem láttam ilyet és fogalmam nincs milyen de véletlen e hogy 99.9% nem ilyen. Nem hiszem hogy olyan nagyon bírná a pattintgatást a gyengécske ventillátor.Valószínű hogy a pattintásba halt bele.Megnéztem egy videót erről a ventiről de a pattintást nem mutatták.

(#8608) norbi2010


norbi2010
őstag

Helló!

Egy ilyen házba:link,milyen ventiket vennétek?
Pc boltban vettem a gépem kb.3 éve és most vettem észre(nem sokat járok a házban:D) hogy egy venti sincs benne :Y
Elvileg ilyennek mehetnek bele:
Első : 8cm x2 vagy 12cm * 1 (opcionális) Hátsó : 8cm * 1(opcionális) Oldalsó : 8cm * 1 (opcionális)

Ezekkel mennyit hűlne a gép?
Tudom hogy nem a legjobb ház,de most inkább SSD-t vennék.

(#8609) fi:zi'k válasza andrade (#8607) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tessék, itt kiszedik.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8610) TaaT válasza andrade (#8607) üzenetére


TaaT
veterán

"2. Detachable blades design
- Easy popping out
- Easy cleaning"

bírnia kéne pedig :B

fi:zi'k: újra szétszed, összerak meg volt azóta még1x?

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8611) andrade válasza norbi2010 (#8608) üzenetére


andrade
senior tag

Tegyél be hátra a táp alá egy Chieftec ventillátort kifújónak az már sokat javít a légáramláson.Gondolom a homlokfalon alul van levegőbeömlő nyílás.

(#8612) norbi2010 válasza andrade (#8611) üzenetére


norbi2010
őstag

Homlokfal az melyik is,az eleje? :DDD

(#8613) andrade válasza TaaT (#8610) üzenetére


andrade
senior tag

Mivel a lenyomáskor is van erőhatás valami seeger gyűrűnek kell lenni ami a tengelyt tartja az megrepedt és azért nem forog.A másik fajtáknál is nem marad ép a gyűrű nagyrészben szétszedéskor hisz egy gyenge műanyaggyűrű.

[ Szerkesztve ]

(#8614) andrade válasza norbi2010 (#8612) üzenetére


andrade
senior tag

Persze az eleje, alul van többnyire beömlő nyílás.

(#8615) norbi2010 válasza andrade (#8614) üzenetére


norbi2010
őstag

Esetleg ez meg ez milyen lenne?

(#8616) fi:zi'k válasza TaaT (#8610) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Persze, többször is megcsináltam.

(#8613) andrade
Nem hiszem hogy tört volna bármi is, teljesen stabilan van a helyén.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#8617) andrade válasza norbi2010 (#8615) üzenetére


andrade
senior tag

Azt írtad hátul 8cm-es hely van.Az első venti hőérzékelős (TC) a második a 8cm-es sima nem rossz kicsit hangosabb a Chieftecnél.

[ Szerkesztve ]

(#8618) norbi2010 válasza andrade (#8617) üzenetére


norbi2010
őstag

Tudnál linkelni kettő olyat ami jó előre és hátra?

(#8619) andrade válasza norbi2010 (#8618) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Pld ez jó és halk házhűtő.

(#8620) krichd1 válasza andrade (#8617) üzenetére


krichd1
addikt

Saját tapasztalatból írtad hogy az Arctic F8 hangosabb ennél a Chieftecnél, vagy csak gyári adatok alapján ?

(#8618) norbi2010: Én ezeket ajánlom, ha nem riaszt le a szín. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8621) andrade válasza krichd1 (#8620) üzenetére


andrade
senior tag

Saját tapasztalat alapján mert most is van mindkettőből és össze tudtam közvetlen hasonlítani Mindíg járatás után állítok róla bármit

[ Szerkesztve ]

(#8622) TGWH


TGWH
őstag

Üdv, ventit szeretnék szabályozni, de csak egy szabad hely van az alaplapomon, ami négy tűs. Kellene nekem egy Y elosztó, de nem tudom hogy hívják, és csak három pineset találtam (3 pin y). Azzal meg ha jól tudom, nem lehet szabályozni a fordulatszámot. Próbáltam egyet, 180 forintomba került, de a tápkábelről úgy tűnik nem lehet szabályozni, ezt az eladó sem tudta, meg én sem... mondjuk már ott is gondok voltak, amikor mondtam mit akarok :D
Szóval, honnét rendeljem, hogy hívják, és működni fog? :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8623) TaaT válasza krichd1 (#8620) üzenetére


TaaT
veterán

havernak volt mind2 (Arctic és Coolink), szerinte az Arctic a jobb ebben a méretben :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8624) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Most akarnám megrendelni a CM Storm Trooper házamat, de szeretnék bele minőségi ventiket is, ami azt jelenti, hogy csendesek legyenek, de mégis kavarják a levegőt. Egyszóval a legjobbat. Mit tudnátok ajánlani?

Kell:
- 2db 12cm-es (lehetőleg legyen LED-es) előre
- 1db 20cm-es fölülre
- 1db 14cm-es hátulra
- 2db 12cm-es alulra és oldalra

Tehát mindenhova kellene.

Köszönöm a segítséget előre is! :R

Üdv: Divi

(#8625) andrade válasza fagylalt (#8624) üzenetére


andrade
senior tag

A házban ki kell alakítani egy áramlási rendszert.nehogy az forduljon elő hogy turbolencia keletkezzen ami a hűtést rontja.Az hogy hány helyre lehet ventillátort tenni az nem azt jelenti hogy kell is!

(#8626) fagylalt válasza andrade (#8625) üzenetére


fagylalt
senior tag

Ebben szeretném segítségedet kérni. Elölre 2db 12cm-es (befelé szív), hátul egy 14cm-es és felül egy 20cm-es tolja kifelé a levegőt. Alulról szintén egy 12cm-es szív.

Valahogy így...

Mit tudnál ajánlani?

(#8627) jookomak válasza fagylalt (#8626) üzenetére


jookomak
őstag

Ki kéne próbálni jó-e neked, amit adnak hozzá. Amúgy meg hátra Scythe slip stream 140mm, föntre hagyhatod a cm 20-asát, ekkora méretben nincs nagy választék, ez meg elég jó benne. Előre szintén scythe slip 120, vagy gentle typhoon, esetleg Alpenföhn wingboost. Ha elől van kettő, én alulra már nem tennék.

(#8628) krichd1 válasza TaaT (#8623) üzenetére


krichd1
addikt

Én az otthoni netezős gépbe szereltem be pár hónapja egy Arctic F8 Pro-t hátra, elől egy Coolink SWIF2 801 és nem vagyok megelégedve az Arctic-al. Jóval hangosabb, a légszállításán ennek ellenére nem érzem hogy több levegőt tolna ki.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8629) M@rdel válasza Vasinger! (#8097) üzenetére


M@rdel
őstag

És talán kevesebb a turbulencia és ezzel együtt a zaj is.

És kérhetek tippet csendes 9cm-es ventilátorokra?

Köszönöm!

Azt hiszem nem lapoztam végig! :)

[ Szerkesztve ]

(#8630) TaaT válasza krichd1 (#8628) üzenetére


TaaT
veterán

az előző kommentedben még csak Arctic F8-at írtál :)

Give them hell Ukraine!

(#8631) krichd1 válasza TaaT (#8630) üzenetére


krichd1
addikt

Mivel ott a fenntebbi hozzászólásokkal kapcsolatban kérdeztem, amikben az F8-ról érdeklődtek. Aztán leírtam a tapasztalatomat a saját ventilátoraimmal kapcsolatban a Te hozzászólásodra reagálva. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8632) TaaT válasza krichd1 (#8631) üzenetére


TaaT
veterán

na mindegy, ilyen Arctic és ilyen Coolink közül havernál az Arctic jobban bevált :)

Give them hell Ukraine!

(#8633) krichd1 válasza TaaT (#8632) üzenetére


krichd1
addikt

Érdekes, nekem ellenkezőleg. Pedig a Pro változatban ugyanaz a venti van, csak a felfogató kerete más a folyadékos rezgéscsillapítás miatt, a Pro csak az egyik oldalánál csavarozható.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8634) fagylalt válasza jookomak (#8627) üzenetére


fagylalt
senior tag

Előre tudnál ajánlani piros LED-eset? 2db 12cm-es kellene oda.
Ide BitFenix Spectre PRO 120mm Fan Red LED néztem.
Hátulra egy vagy egy Phanteks PH-F140TS vagy egy Be Quiet Fan Silent Wings 2 néztem.
Felülre pedig egy BitFenix Spectre 200mm.

Ezekről mi a véleményed?

Mit már írtam, hajlandó vagyok most többet kiadni a jobb légszállítás és a csend érdekében.

(#8635) Zsamolzsa


Zsamolzsa
tag

Sziasztok.
Lapom - Gigabyte P55A-UD3.
Szeretném vezérelni a SYS1 és SYS2 ház ventilátorokat.SpeedFant próbáltam,de halott ügy.BIOS-ban nincs semmi lehetőség szabályozni.
Az lenne a kérdésem hogy lehet megoldani? :F

(#8636) andrade válasza Zsamolzsa (#8635) üzenetére


andrade
senior tag

Lehet kapni több csatornás ventillátor fordulatszabályzót aminek kezelőrészét az 5,25-ösbe be lehet csavarozni.Van potméteres és érintős elektronikus.

(#8637) Zsamolzsa válasza andrade (#8636) üzenetére


Zsamolzsa
tag

Tudnál linkelni milyenre gondolsz?

(#8638) andrade válasza Zsamolzsa (#8637) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Pld itt van egy de van több helyen és van 4 csatornás is. Az Eboltban is van többféle

(#8639) F34R


F34R
nagyúr

hali

hazventilator valasztasban kellene segiteni , akkor mondom a hdd keret ele 12 cm
2 felulre a cpu fele 14 cm (en ezeket gondoltam Thermalright TY 140 , azt nem tudom milyen csapagyazasu hogy menjen felulre a folyadekos gondolom nem preferalja , az uj corsair ventik milyenek ? mert egyformat szeretnek mindenhova.
halk es jo legszallitasu legyen.

koszi

(#8640) andrade válasza Zsamolzsa (#8637) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Itt van egy másik

(#8641) jilian


jilian
addikt

Elàrulnà nekem valaki, mièrt vilàgìtanak a ventijeim
LED-jei, amikor a gèp ki van kapcsolva??
:F

(#8642) AssAssynn válasza jilian (#8641) üzenetére


AssAssynn
őstag

Először is: milyen ventilátoraid vannak?
Egyébként meg alaplap, vagy tápegység "érdekesség" lehet. Nem akarom a hiba szót használni, mert könnyen lehet, hogy valamilyen kütyüd gyárilag olyan, hogy nem áramtalanít. (Hacsak nem hibás.)

UI.: a hiba forrása lehet még egy esetleges ventilátorvezérlő is.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8643) andrade válasza jilian (#8641) üzenetére


andrade
senior tag

Az az érthetetlen hogy a ventillátor 12 voltot kap a készenléti körben meg csak 5V van.Ha a lap nem kapcsolja ki a tápot akkor meg miért megy a többi? kikapcsolásnál az összes kimenet leáll. A ledek is a 12 voltot kapják akkor miért nem megy a venti?

[ Szerkesztve ]

(#8644) jilian


jilian
addikt

Ki húzogattam szépen lassan mindent a gépből és a monitorból jövő DP kábel a jelenség oka, ami megy a videó kártyába. :U
Na ezt , hogy sikerül neki összehoznia? 8

(#8645) jilian


jilian
addikt

Fent àll a jelensèg tovàbbra is. :(((
Ki kell hùznom a monitort a konektorbòl / DP-kàbelt a Vga-bòl, hogy
ne vilàgìtsanak a ventin a LEDek.
Ez mièrt van?

(#8646) Peddy789


Peddy789
őstag

sziasztok, vettem egy coolink swif ventit, kaptam hozzá ilyen gumis kis szögféleségeket, gondolom vmi zaj elnyelő, ezt hova a rákba kell rakni? hogyszerelem be?

(#8647) TaaT válasza Peddy789 (#8646) üzenetére


TaaT
veterán

"gumis kis szögféleségeket"

:DDD

átdugod azt a vackot a pc ház lyukon, rárakod a ventit és azon is áthúzod... gyerekjáték...

amúgy nem kötelező használni, nekem is van egy marék, de egyet sem használok belőle...

Give them hell Ukraine!

(#8648) jookomak válasza TaaT (#8647) üzenetére


jookomak
őstag

Én azokkal mindig megszívom. Vagy elszakad, vagy olyan kemény, hogy nem lehet áthúzni a ventin, vagy ha jó, akkor a nyűves házam ventikeretébe rakva nem fér a helyére az előlaptól. :D

(#8649) AssAssynn válasza jilian (#8645) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem tudom, de ugye már biztos, hogy a monitor kavar be. Régen nem volt ilyen gondod? A monitoron átvált a led a piros fényre?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8650) TaaT válasza jookomak (#8648) üzenetére


TaaT
veterán

amúgyis hülyeség ilyeneket mellékelni egy hidrocsapágyas ventihez, semmilyen fordulatszámon sincs rezonancia... :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.