Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8451) AssAssynn válasza Redneck (#8450) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ha benne lennél, hogy veszel egy új CPU hűtőt, akkor szerény véleményem szerint azzal járnál a legjobban.
Mint írtam, így a RAM-oknál is mozogna a levegő, s a táp sem melegedne annyira, plusz a házadat sem kellene szétvágni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8452) Redneck válasza AssAssynn (#8451) üzenetére


Redneck
veterán

Pár hónapos a hűtő és meg vagyok vele elégedve nem cserélném le. Pár hete vettem új procit és pasztáztam újra valamint takarítottam ki a gépházat. Szépen ki tudom vágni a műhelyben a tetejét mintha így gyártották volna. Egy dizájnos kis hűtővel még jól is nézhet ki szerintem.

Itt az a kérdés hogy lefelé fújjon hideget vagy fölfele ki meleget? :)

Ilyen házam van:

Mondjuk egy ilyen hűtő a tetejére? Coolermaster SickleFlow 120

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8453) AssAssynn válasza Redneck (#8452) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ugyebár a szabvány az, hogy elől, alul jön be a levegő és hátul, felül megy ki, ezért neked is ezt tanácsolnám, de azért hozzáteszem, hogy ha már kivágod, akkor akár le is tesztelheted, hogy hogy jobb, hiszen csak pár csavart kell megmozdítani.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8454) Redneck válasza AssAssynn (#8453) üzenetére


Redneck
veterán

Persze még agyalok rajta csak tippeket szívesen fogadok :) Igazán nagy melegedés nincsa a gépben, csak nem szeretném hogy csak a táp fújja ki fönt a meleget!

Ezért agyalok azon hogy hol legyen és merre fújjon a ventillátor:
X, Y, vagy Z legyen?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8455) lukaszokni válasza Redneck (#8454) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ezt pont javasoltam is volna korábban, hogy ha teheted, akkor tegyél be az 5colos helyekre egy 12centiset, ami még fúj befelé, plusz a tetőre a kivezetőt. Mind a kettő PWM-es, ha meg lehet oldani, h ne egy nagy zajt halljál egyfolytában.
Ezzel a kettővel jobban járnál. :)

mAtx4ever!

(#8456) AssAssynn válasza Redneck (#8454) üzenetére


AssAssynn
őstag

A "Z" lehetőségnél gondold át, hogy vajon ahhoz a ventilátorhoz jutna-e friss levegő? A házadról linkelt képen úgy látom, hogy nem lyukacsosak elől a takarólemezek, így elől, ott fönt nem tud bejönni a levegő (vagyis nem annyi).

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8457) TGWH


TGWH
őstag

Üdv, milyen ventit vegyek kb. ehhez a géphez? Igen, elég nehéz ház nélkül, egy, de inkább kettő kéne, előre-hátra, vagy akár előre-fel, a meg sem lévő háztól függ.
Ház:
??? - ~ 14.000 Ft
Táp:
Chieftec A-80 CTG-500-80P 500W - 13.000 Ft
THERMALTAKE TR2 RX W0146RE 450W - 13.800 Ft
Alaplap
ASRock Z77 PRO4-M - 24.000 Ft (a z75 ugyan annyi, azért, B75/pro4?)
RaM
Patriot DDR3 1600MHz 8GB G2 DIVISION2 - 16.000 Ft
vagy:
A-Data DDR3 1600MHz 8GB Kit Gaming - 15.000 Ft
Patriot DDR3 1600MHz 8GB Signature.. - 15.000 Ft
HDD
Seagate 1TB Barracuda Green - 21.000 Ft
SSD
OCZ 60GB Agility 3 - 16.000 Ft
Összesen: 159.600 Ft

Ez a terv. Valami, amit tudok szabályozni, és [innen rendelném, ez a legszimpatikusabb bolt.]

Segítségeteket előre is köszönöm :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8458) kromatika válasza TGWH (#8457) üzenetére


kromatika
veterán

szia. az általad linkelt boltból ház terén én elsősorban Thermaltake Commander MS-I-t esetleg BitFenix Merc Alpha-t venném 14000ft alatt.TT-ben van egy hátsó 12cm-es gyárilag,és ellőre meg felülre veszel pl 2db Arctic F12 PWM ventit 1300Ft-os darab áron.Ár érték arány bajnok ventik.Nagyon jól szabályozhatók,és halkak,no meg olcsók.Ha lehet drágább is akkor 2db Coolink 12cm 800-1700RPM Swif2-120P.Viszont ebből 1 db majdnem annyi mint az AC-ból 2 db,és amennyivel drágábbak annyival nem jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#8459) TGWH válasza kromatika (#8458) üzenetére


TGWH
őstag

Köszönöm, másik témában kiderült, hogy Asgard Pro + szállítási díj árban nincs jobb ház, így megpróbálok egyet beszerezni, a venti ismerős, lehet beszerzek egyet, köszönet.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8460) TGWH válasza kromatika (#8458) üzenetére


TGWH
őstag

Wifi megszakadt, visszatért a hsz írásához, elküldtem, erre elküldi háromszor, bocsánat :) :D

[ Szerkesztve ]

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8461) TGWH válasza kromatika (#8458) üzenetére


TGWH
őstag

Köszönöm, másik témában kiderült, hogy Asgard Pro + szállítási díj árban nincs jobb ház, így megpróbálok egyet beszerezni, a venti ismerős, lehet beszerzek egyet, köszönet.

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8462) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!
Egy kicsit Off kérdés: 92mm-es ventihelyre próbált már meg valaki beszerelni 90mm-eset?
Ha szilikonnal próbálnám, az az 1mm mindkét oldalon csak engedne, nem?

mAtx4ever!

(#8463) kromatika válasza TGWH (#8461) üzenetére


kromatika
veterán

ez így igaz,de a linkelt boltban nem láttam Asgard Pro-t.de az biztos hogy jó választás.

(#8464) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sőt!
Most megnéztem az Arctic-nak és a Coolink-nak is az oldalát, nincs is olyan, hogy 90mm-es ventilátor?! :Y
Vagy régen volt és most próbálják meg eladni a maradékot? :U

mAtx4ever!

(#8465) TaaT válasza lukaszokni (#8464) üzenetére


TaaT
veterán

a 92/90mm nem a lyuktávolságot jelenti, de ha ugyanúgy 1-1mm a különbség azt lehet át tudod hidalni gumis rögzítéssel, bár ilyet még nem próbáltam :)

Give them hell Ukraine!

(#8466) lukaszokni válasza TaaT (#8465) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ja ja, azt tudom, h nem a luktávolság, csak feltételeztem, h 1-1mm-re jön ki. :)
De elgondolkodtató, hogy most akkor a 90 és 92mm-esnek ugyan akkora a furattávolsága, vagy különbözik?
Illetve volt valaha a világon bárkinek kezébe, 90-es meg 92-es? :D
Gyártó honlap szerint nem gyártanak 90-est, mégis minden webshopban 90-esként vannak feltüntetve a 92mm-esek. :))

Végülis szívbaj nélkül megrendeltem az F9-eset, ha nem jó a 92mm-es helyemre, visszamegy. ;]

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8467) TaaT válasza lukaszokni (#8466) üzenetére


TaaT
veterán

"Ipon: VENTILÁTOR: 9 cm"

lusták 9cm helyett 92mm-t írni az nem azt jelenti 90mm-es a venti... :N

volt már 9centis (igen, én is így írom amikor lusta vagyok) és teljesen passzolt a CM 9centis (már megint :D ) venti helyére :DD

Give them hell Ukraine!

(#8468) lukaszokni válasza TaaT (#8467) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Na az szuper! :DD

Eszembe jutott még egy dolog a gumis rögzítéssel kapcsolatban.
Gyakorlatilag így néz ki a dolog?

Mert ha nem, akkor nem ér semmit, hisz ugyan úgy hozzáér a venti test a házhoz.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8469) TaaT válasza lukaszokni (#8468) üzenetére


TaaT
veterán

pontosan, így néz ki :K

Give them hell Ukraine!

(#8470) lukaszokni válasza TaaT (#8469) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Fenkjú! :)
Azé' kérdtem, mert találtam ilyen olcsósítottat is, ami nem tűnik annyira meggyőzőnek, mint az előbbi kék. :DDD

mAtx4ever!

(#8471) TaaT válasza lukaszokni (#8470) üzenetére


TaaT
veterán

én eddig csak ilyet használtam (nejlonződben) :)

Give them hell Ukraine!

(#8472) lukaszokni válasza TaaT (#8471) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Miért a múltidő? :)
(amúgy kicsit furcsa, h a második embertől olvasom, h neonzöldet lehet kapni... ilyen szar lenne az ízlésünk, h csak neonzöldet akarunk vásárolni? :D)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8473) AssAssynn válasza lukaszokni (#8472) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azért "sárgát" használunk, mert olyan van a boltban. Nem rég rendeltem ilyet, amit egyébként a Coolink gyárt, s az is ilyen színű volt, ami nem csoda egyébként, ha megnézzük, hogy a cégnek mi a márkaszíne.

Nem kötözködésképp írom amúgy, de az "én eddig csak ilyet használtam" mondat nem feltétlenül utal arra, hogy most már mást használna. Akkor írta volna. Ez azt jelenti, hogy amikor használt, akkor mindig ilyet használt. No, de tényleg bocs, nem kötözködés akart lenni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8474) TaaT válasza lukaszokni (#8472) üzenetére


TaaT
veterán

mert én nekem nem sikerült rendesen áthúzni a ventin a gumivackot (valszeg nagyok az ujjaim vagy nem tudom), így maradtak a csavarok...

ez a kék a régi coolink ventikhez volt, a nejlonződ az új divat :D

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8475) Stalker06


Stalker06
csendes tag

Hali!

Adott egy Cooler Master TX3 Evo hűtőborda, amihez alapból kaptam 1db 92mm-es ventit. Szeretném ezt lecserélni, mivel kissé hangos, illetve amúgy is 2db kéne a bordára, és akkor már legyen egyforma a két venti.

Milyet ajánlotok? Én sima Revoltec-et néztem ki, mivel olcsó, és szerintem jófajta.
Azt nem tudom eldönteni, hogy PWM-es legyen, vagy "sima". Nem tudom, hogy mi szükségem lenne a PWM-esre. Mivel tudtommal csak 1db PWM csatlakozó van az alaplapon közvetlenül ugye a processzor mellett, tehát akkor a másik ventinek mindenképpen a táphoz kell kapcsolódnia, és onnan konstans 12V-ot kap.

A PWM-es venti automatán szabályozza magát, vagy én tudom a fordulatszámot szabályozni például a Speedfan nevű progival? (Alapból meg az is 12V-ot kap?)

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#8476) TaaT válasza Stalker06 (#8475) üzenetére


TaaT
veterán

"mivel kissé hangos"

én sem használtam a TX3 gyári ventijét :N

"amúgy is 2db kéne a bordára"

nem hoz érdemi hőmérséklet csökkenést a második venti, legalábbis olyan szerint aki már próbálta...

" Nem tudom, hogy mi szükségem lenne a PWM-esre. Mivel tudtommal csak 1db PWM csatlakozó van az alaplapon"

az arctic PWM-es ventik sorba köthetőek... [link] plusz nem túl drágák és sikló csapágyasak...

PWM-es ventit biosból szabályzol, speedfan erre nem képes tudtommal (javítson ki vki aki próbálta már esetleg)

Give them hell Ukraine!

(#8477) lukaszokni válasza AssAssynn (#8473) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Hát pedig egy kicsit olyan szaga volt. ;)
A zárójelben feltett kérdésem nem a felhasználók ízlésére utalt, hanem arra, h szerintem rossz üzletpolitika csak egyszínűt árulni, csak egyszínűt gyártani meg főleg.
A múltidőre meg azért kérdeztem rá, mert kíváncsi voltam a tapasztalataira. :)

Így viszont, h a Coolinknak csak neonzöldje van, nem rondítanám el a házat ezzel a pár pöttyel, akkor már kéne pár neonzöld venti is (gyárilag fekete-fehér van benne, rendeltem hozzá még kettőt). A fekete gumi meg túl gagyinak tűnik, úh marad a csavar. :)

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8478) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Olyan ventit lehet kapni, mint ami a CM 690 II Advanced Withe Editon ház elejében van? Link Link
Fehér színű, halk és egy kapcsolóval lehet be- és kikapcsolni a ledeket a ventin.

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#8479) proradeon


proradeon
őstag

Sziasztok!

Jobb topicot nem talaltam ehhez a kerdeshez:
Ki lehet szedni ezt a fe'm takaro akarmit anelkul, hogy szetfurkalnam / szetvagdosnam a muanyag reszt korulotte? :U

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#8480) lukaszokni válasza proradeon (#8479) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Próbáld meg valami műszerész csavarhúzóval, vagy körzőtűvel kifeszíteni. Ha nem jön, akkor nem nagyon lehet szétszedni. Milyen csapágyazás ez?
Mert ha ilyen, akkor nem fogod tudni szétszedni.

mAtx4ever!

(#8481) TGWH válasza proradeon (#8479) üzenetére


TGWH
őstag

Csapágyat még lehet cserélni, csak minek, olcsóbb egy új, és tartósabb. Ráadásul elég pár század, és lötyögni fog, ami nem egészséges... ha van otthon cnc gép, lehet próbálkozni, az kimarja pontosan az új csapágy helyét :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8482) Alu


Alu
senior tag

Erre valaki? :F

λŁƯ™

(#8483) lukaszokni válasza Alu (#8482) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Fehér ledekkel?
Én ezt találtam: [link]
Írj vmelyik kereskedőnek, h neked fehér kell.
Vagy külföld.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8484) Alu válasza lukaszokni (#8483) üzenetére


Alu
senior tag

Jónak tűnik, mindjárt utána olvasgatok, köszi szépen! :)

λŁƯ™

(#8485) lukaszokni válasza Alu (#8484) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Szívesen!
Ez az egy típus van csak fehérben nekik.

mAtx4ever!

(#8486) Bukmop


Bukmop
tag

Milyen ventiket tart most az itteni népítélet a 140mm-es PWM szabályozott ventik bestbuy listásainak?

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#8487) TaaT válasza Bukmop (#8486) üzenetére


TaaT
veterán

ha nem drágult meg nagyon a TR TY-140... legalábbis én dobok rá egy szavazatot :)

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8488) jookomak válasza TaaT (#8487) üzenetére


jookomak
őstag

Nem drágult, hanem már sajnos nem kapható. Helyette van TY-141 drágábban. Vagy Scythe slip stream 140mm.

(#8489) Redneck


Redneck
veterán

Szerintetek melyiket válasszam?

http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/Cooler_Master_Case_Fan_12cm_R4-L2R-20AC-GP_rendszerhuto-p271304.html?backurl=clear

http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/Bitfenix_Spectre_140mm_LED-es_ventillator_narancs-p272217.html

(Tudom hogy már kérdeztem nemrég, de több szem többet lát)

Hova tegyem a gépben? Vágjam ki a tetejét és kifelé fújja a meleget, vagy a belsejébe hogy a hátulja felé keringessen bent?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8490) TGWH válasza Redneck (#8489) üzenetére


TGWH
őstag

Én előre tenném, ez lehet csak az én hülyeségem, de minél többet fújjon be, oszt valahol majd csak távozik :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8491) Redneck válasza TGWH (#8490) üzenetére


Redneck
veterán

Az a bajom hogy konkrétan középen meleg, és felül :( Melyik ventilátor jobb?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8492) TGWH válasza Redneck (#8491) üzenetére


TGWH
őstag

Én úgy tudom, hogy a kivitt és a bevitt levegő aránya is fontos, csak nem emlékszem hogy 120as előre és 140es hátra, vagy fordítva...
Egyáltalán baj, hogy ott meleg? Tegyél mind a két helyre, az a biztos :D

Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

(#8493) lukaszokni válasza Redneck (#8489) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ahogy TGWH írja, tegyél kettőt!
Fenti kifúj, első befúj.
Talán inkább Bitfenix.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8494) gereke


gereke
tag

Sziasztok,

Megtudná valaki mondani, hogy mi ez, mi a neve ennek a venti elé sorosan tett ellenállásszerű(termisztor?) valaminek és hol lehet kapni ilyet: [link1] , [link2], [link3], [link4] :F

Kösz :R

LYA-L29

(#8495) king.mp válasza gereke (#8494) üzenetére


king.mp
aktív tag

Szerintem az egy 2W-os előtét ellenállás.

(#8496) st0ff válasza king.mp (#8495) üzenetére


st0ff
tag

Sziasztok!
Egy plexis Vaya-ba szeretnek tenni hatulra egy hasonlo ventit mint elol van.
Piros led, 120mm. MIt ajanlotok? Igazabol nincsenek nagy igenyeim, vilagitson, halk legyen , fujjon:)

Köszi!

(#8497) N3zyke


N3zyke
csendes tag

Sziasztok!

Az lnne a kérdésem hogy melyik ventit ajánljátok inkább?
Coolink 1201 vagy 120P?

N3zyke

(#8498) AssAssynn válasza N3zyke (#8497) üzenetére


AssAssynn
őstag

A gyári táblázatban te is láthatod a különbséget a kettő között. A 120P az PWM-es, míg az 1201 az sima. Kérdés, hogy mire használnád.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8499) N3zyke válasza AssAssynn (#8498) üzenetére


N3zyke
csendes tag

Vízhűtés mellé szeretném. Melyiket ajánlod?

N3zyke

(#8500) AssAssynn válasza N3zyke (#8499) üzenetére


AssAssynn
őstag

Akkor gondolom radiátorra.
120P ugye PWM-es, magyarán 4 tűs csatlakozója van, amilyenek a CPU ventilátorok szoktak lenni, ugye ezt az alaplap szabályozza. Az 1201-t pedig csak úgy tudod szabályozni, ha külön ventilátorszabályzót kötsz rá, anélkül maximumon megy, ami viszont nem gond, hiszen 18,2 dB-es.
Az 1201 ugye olcsóbb, s szerintem bőven jó lenne oda, 120P inkább akkor kell, ha a CPU hűtőjét cseréled ilyenre, vagy szereted az alaplapra bízni a vezérlést.

Lényegébe véve tehát ugyanaz a két ventilátor, csak más-más a szabályzásuk, vezérlésük.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.