Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) Vhiktor válasza and1ao (#9650) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi szépen!
Esetleg egy program nem létezik rá?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9652) #90933760 válasza Vhiktor (#9651) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ehhez a panelhez? Ehhez nincs. Alaplapról vezérelve gondoltad? Arra van, vagy az alaplap gyári progija, ha van benne ilyen funkció, vagy a SpeedFan. Sajnos sok alaplap eléggé korlátozott ilyen téren.

(#9653) alex89


alex89
senior tag

üdv!

Az létezhet, hogy alaplapi 4pin-es csatlakozóra dugott 3pin-es ventinek tudom szabályozni speedfannal a fordulatát? kicsit furcsállom a dolgot, de működik...

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9654) Vhiktor válasza #90933760 (#9652) üzenetére


Vhiktor
veterán

Igen alaplapról vezérelve gondoltam. Szerintem az alaplapomnak nincs erre beépített progija.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9655) #90933760 válasza alex89 (#9653) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen, mert ha van az alaplapon fesszabályzó akkor működik sima ventivel is.

(#9656) alex89 válasza #90933760 (#9655) üzenetére


alex89
senior tag

ezt nem tudtam , köszi :R

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9657) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,
Remélem benéz valaki ide, bár mostanában nem nagy a forgalom, ahogy nézem.
APEVIA X-Cruiser házam van és a házhoz adtak 80-as ventiket is, ilyent:

A ventiknek azonban csak a hagyományos molex tápcsatlakozója van, nincs rajta 4 tűs alaplapi csatoló, így állandóan full sebességen mennek és nem vezérelhetőek. Ha átalakítóval csatlakoztatom az alaplapi system fan csatlakozókra, akkor vezérelhetőek lesznek és ha igen milyen átalakító kellene? Vagy inkább vegyek másik ventiket?

(#9658) bokorugró válasza senki66 (#9657) üzenetére


bokorugró
tag

Hello! Az ilyen csatlakozókkal azt csináltam, a venti molex csatijából a sárga tűt átdugtam a piros helyére (a pirosat nem dugtam be a sárga helyre, szabadon lógott!) és így 5V-ról működik. De biztos vannak átalakítók is :)

[ Szerkesztve ]

(#9659) #90933760 válasza senki66 (#9657) üzenetére


#90933760
törölt tag

Vagy veszel hozzá tekergetős szabályzót vagy levágod a csatit és hozzáforrasztasz 3 tűset. Ha tud az alaplapod egyáltalán feszültséggel szabályozni. Szerintem inkább vegyél tekerős szabályzót.

(#9660) tornas


tornas
őstag

Ismert ventilátor gyártók termékeinek adatlapjai

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9661) and1ao válasza tornas (#9660) üzenetére


and1ao
őstag

Köszönjük :R

Guild Wars2!

(#9662) senki66 válasza #90933760 (#9659) üzenetére


senki66
senior tag

A lapom egy GA-F2A85X-D3H FM2-es lap, reményeim szerint tud , viszont 4 tűs system fan csatolók vannak rajta. Valahol azt olvastam, hogy a három tűssel pont nem lehet vezérelni, arra van a 4. csatlakozó.
Tekerőset nem szeretnék, egyrészt újabb kiadás (most cseréltem lapot, procit) , másrészt szoftveresen szeretném megoldani.

(#9663) senki66 válasza bokorugró (#9658) üzenetére


senki66
senior tag

Bocsi, de ez nem egészen világos. Ezazt jelenti, hogy a nagy molexbe befutó kábeleket átraktad egy kis háromtűs csatlakozóba és a 4.(piros) kábelt kihagytad?

(#9664) senki66


senki66
senior tag

Most néztem meg közelebbről a ventiket, ezekbe csak két kábel fut , egy piros, egy fekete :F

(#9665) #90933760 válasza senki66 (#9663) üzenetére


#90933760
törölt tag

A ventiből két vezeték jön ki, egy piros meg egy fekete. A feketéhez nem kell nyúlni. A piros az a sárga molex vezetékbe megy. Innen kell kiszedni és átdugni a piros molex vezetékbe. Ettől 5V-ot fog kapni és lassabban pörög, lehet túl lassan is az majd kiderül mennyi levegőt nyom olyankor és ér-e valamit.

A 4. vezeték a PWM vezérléshez kell, lehet vezérelni 2 vezetékről is, de ehhez szükséges az alaplapon lévő fesszabályzó. Ezt meg elég nehéz megmondani van-e az alaplapon, általában ahol van 4 tűs azok a foglalatok tudják. Bemész a BIOSba és ott ha van olyan opció a ventiknél, hogy PWM vagy Voltage és a Voltage-re kapcsolsz akkor tud.

[ Szerkesztve ]

(#9666) Garsza


Garsza
veterán

Helló tudnátok nekem mondani egy PWM -es 120mmm 12mm vastak ventit? Nem találok sehol a proci hűtőmre kéne mert a 25mm vastag nem fér el a ramoktól.

(#9667) senki66 válasza #90933760 (#9665) üzenetére


senki66
senior tag

Nem csak egyszerűen lassítani, hanem vezérelni is szeretném a ventiket:




Igy néznek ki a ventis bios beállítások.
A két vezeték átdugásával, ha jól értem csak kisebb feszültséget adsz a ventinek, így az lassabban pörög, de fixen. A 4. vezeték a vezérléshez kell ez világos, de az hol van, sőt a 3. hol van, hisz csak két vezetékünk van?

[ Szerkesztve ]

(#9668) #90933760 válasza senki66 (#9667) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez sima venti, ebbe csak két vezeték van. A harmadik vezeték lenne a fordulatszám kijelzés. Ott van a Voltage opció, tehát tud az alaplapod ilyen két vezetékes ventit is szabályozni. Kérdés, hogy hány csatin és az nem-e foglalt épp. Mire szeretnéd amúgy ezt a rettenet ventilátort használni?

(#9669) senki66 válasza #90933760 (#9668) üzenetére


senki66
senior tag

Hát ezeket a ventiket a házhoz kaptam, egyik a ház tetején a másik hátul van, de az átkerülne előre és hátra vennék egy 120-ast, csak szerettem volna őket a rendszerből vezérelni és nem tudtam, hogy ez megvalósítható e, de, ha nem, akkor inkább veszek majd másik ventiket. Nézegettem is párat, de érdekes módon azokhoz is mintha csak 3 tűs csatlakozó lett volna.

(#9670) bokorugró válasza senki66 (#9663) üzenetére


bokorugró
tag

A molexbe befutó kábeleket ki lehet húzni hátrafele a tüskékkel együtt, csak közben a csatlakozó másik feléről egy vékony valamivel (pl csavarhúzó) segíteni kell, mert a tüskék oldalából direkt kinyúlnak olyan vékony fémdarabok, amik akadályozzák ezt.
Így nézett ki az enyém:[link]
Így a venti sárga kábele a táp piros kábelével (5v) találkozik.

[ Szerkesztve ]

(#9671) bokorugró válasza Garsza (#9666) üzenetére


bokorugró
tag

Hello! Mondjuk ez: [link] Most látom hogy ez nem PWM.

[ Szerkesztve ]

(#9672) #90933760 válasza senki66 (#9669) üzenetére


#90933760
törölt tag

Szerintem tegyél fel fotót a gépedről, meg írd le hogy milyen gép. Ha már ennyire belemélyülünk akkor ne csak "használjuk a ventit mert adtak hozzá" felállás legyen, hanem jól megtervezett hűtés.

(#9673) senki66 válasza #90933760 (#9672) üzenetére


senki66
senior tag

Igazából a hűtés eléggé jó most is proci 3,4 ről 4 GHz-re, memória 1600-ról 2133-ra , NB 1600-ról 2200-ra húzva a biosban a hőmérséklet induláskor 51-56 fok és állítólag ez megfelel a terhelt állapotnak.
[link]
[link]
GA-F2A85X-D3H FM2-es lap a proci látszik a képeken

[ Szerkesztve ]

(#9674) #90933760 válasza senki66 (#9673) üzenetére


#90933760
törölt tag

A gépet fotózd le belül a hűtése érdekelne minket, nem a BIOS.

(#9676) senki66 válasza #90933760 (#9674) üzenetére


senki66
senior tag

Már megvoltak, csak idő amíg átpakolom a kameráról meg felteszem a megosztásra , stb.

(#9677) zsoleszkai válasza senki66 (#9676) üzenetére


zsoleszkai
tag

Arra a cpu hűtőre kicsit nagyon rossz ránézni úgy, hogy alatta valami 4Ghz en megyen, szerintem azt sürgősen csere :)

[ Szerkesztve ]

/KneeBy/

(#9678) #90933760 válasza senki66 (#9675) üzenetére


#90933760
törölt tag

Előre csak 80-as venti megy vagy 120-ast is lehet oda tenni? Az az igazság, hogy 80-as ventit nem nagyon használunk házszellőztetésre, de amint látom a proci meg a vidi is gyári hűtéssel van megáldva így a némaság nem kimondottan szempont, persze ne ordítson.

Én így elsőre azt mondom a 80-as kék ventiket felejtsd el. És hátra egy 12 centiset kéne betenni egy tekerős potival. Belövöd, hogy mennyit menjen ahol még nem hangos és kész nem is kell szabályozni. Az majd kiszívja a meleget a házból a táppal együtt. A proci meg a vidi megkapja a saját hűtését, ennyi. Nem kell ennél jobban túlvariálni, ha nincs vele gondod amúgy se.

(#9679) senki66 válasza zsoleszkai (#9677) üzenetére


senki66
senior tag

Karácsony előtt cseréltem alaplapot meg procit és hát ez a gyári hűtő, egyenlőre nincs keret fejlesztésre, de még nem is volt vele gond , nincs túlmelegedés.

(#9680) #90933760 válasza zsoleszkai (#9677) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha megtartja a hőfokokat ésszerű határokon belül nem mindegy mi van rajta és mennyit pörög alatta valami?

(#9681) senki66 válasza #90933760 (#9678) üzenetére


senki66
senior tag

A procira távlatilag tervezek valami normálisabb hűtőt, de most nincs rá keret, mint írtam a lapot és procit is nemrég vettem. Előre a furatozás meg a lemez lyukasztása miatt 2 db 80-as ventit lehet tenni egymás mellé, ott most nics semmi. Hátra én is egy 120-ast akarok venni bár a ventiket alaplapról szeretném szabályozni, csak nem igazán találok ilyen 4 tűs ventiket.

(#9682) Archanon


Archanon
őstag

Sziasztok!
Kellene nekem 3 db 12 cm-es ventilátor, de annyira nem értek hozzájuk, hogy ihajj... dő szempont most a számítógépem lehető leghatékonyabb elcsendesítése, mert már az öreg házventik nagyon zajosak. Tehát, halk legyen (minél kevesebb fordulatszámon, annál jobb), OLCSÓ legyen (maximum 2ezer ft / venti). Kell egy kifújáshoz, illetve a ház előlapjához, vaaalamint a CM 212+ procihűtőmre is egy, leváltva annak eredetijét (ami szerintem hangos, pedig nem is megy max fordulaton).

Ötletek? :)

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#9683) senki66


senki66
senior tag

Na most már találtam ventiket, csak eddig 4 tűsre kerestem, azért nem találtam, úgyhogy PWM már inkább.
Így viszont annyi van, nehéz eligazodni.
Arctic F12 PWM és Arctic F8 PWM ezek jó választás lennének.
Bár már kicsit megszoktak a led -es csicsát, azokból is van PWM-es?

(#9684) bombibmw válasza Archanon (#9682) üzenetére


bombibmw
veterán

PWM: Coolink Swif2 120p
Non PWM: Coolink Swif2 1201
Nekem itt ajánlották őket.Én a 120p-t választottam és nagyon tetszik.
Először vettem egyet próbaképpen és holnap lesz még három belőle.:)
Persze ez csak egy alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#9685) NYPD


NYPD
aktív tag

Sziasztok. Szereztem egys Scythe Kama BAy 5.25-ös keretes hűtőt, házhűtésre szeretném használni. visszont a gyárilag benne lévő porszűrő filter nincs meg. Mivel tudnám helyettesíteni?

(#9686) and1ao válasza NYPD (#9685) üzenetére


and1ao
őstag

Lehet kapni minden méretben pórszűrőt szinte :) ha meg nem találsz méretet veszel nagyobbat és levágod ha egyáltalán nem akarsz rá pénzt költeni akkor szúnyogháló például tökéletesen ellátja a feladatot

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9687) and1ao


and1ao
őstag

Na és shellkretor kolléga is elkészült a ventitesztel
innen is üdvözlöm :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9688) bombibmw


bombibmw
veterán

Beszereltem a három 120p-t is,így összesen már négy van a gépben és a gyári CM.
Az eredmény -5 fok.:)
Nagyon halk és jéghideg ház a tuning mellé.
A teszt is jó,köszönjük. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#9689) bombibmw válasza and1ao (#9687) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!Most néztem és Te ajánlottad a coolinkot.Ezt köszönöm is szépen. :R
Egy kérdés:amit mellékeltek hozzá y kábelt,annak az egyik csatija csak három tűs.tudom így vezérelni attól függetlenül?
Alaplapra van bekötve szépen füzérbe mind a négy.

(#9690) Archanon válasza bombibmw (#9684) üzenetére


Archanon
őstag

Olcsóbb nincs? :D
Arctic F12 Pro PWM-ről vélemény?

Mellesleg PWM és non-PWM között mi a különbség?

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#9691) bombibmw válasza Archanon (#9690) üzenetére


bombibmw
veterán

PWM:állítható fordulat
Nem PWM:nem állítható,fix fordulatú
Biztos van olcsóbb,de mivel hosszútávra veszed és minőségi darabot akarsz,ami halk és jó a levegőszállítása,így hozzáteszel még egy kis zsetont az elképzelt árhoz.
Vagy nem.:)
Ezt neked kell eldönteni természetesen.
De ott az a teszt feljebb,esetleg segíthet valamit.
Ott is konkrétan a coolink van 1.helyen,az a nem PWM-es változat.

[ Szerkesztve ]

(#9692) bokorugró válasza Archanon (#9690) üzenetére


bokorugró
tag

A nem PWM is állítható, ha az alaplapod tudja ezt.

(#9693) Archanon válasza bombibmw (#9691) üzenetére


Archanon
őstag

A kis zseton majdnem a duplája az elképzelt árnak, az a gond.

Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

(#9694) bombibmw válasza bokorugró (#9692) üzenetére


bombibmw
veterán

Igaz. :R
Archanon:Ezért írtam,hogy Vagy nem:)

(#9695) senki66 válasza bombibmw (#9684) üzenetére


senki66
senior tag

Szia,
A PWM-es vezérlés jól műxik? Illetve, hogyan oldottad meg, nekem csak három sysfan csatlakozóm van az alaplapomon, de azt hiszem ez az általános. Neked meg 4 v. 5 ventid is van.

(#9696) bokorugró válasza senki66 (#9695) üzenetére


bokorugró
tag

A kérdés ugyan nem nekem szólt, de vannak olya elosztók amikkel egy csatira tudsz kettő ventit is tenni, másrész alaplap függő, hogy hány csatid van.Az enyémen is van öt a cpu-n kívül.

(#9697) bokorugró


bokorugró
tag

Nem tudok dönteni két venti között, valaki segítsen :] Az adatok alapján szinte egykutya, de valaki már látta ezeket működni? Jellemzően nem magas fordulaton lesz járatva. Árat ne nézzétek.
Noctua
Noiseblocker

(#9698) senki66 válasza bokorugró (#9696) üzenetére


senki66
senior tag

Ja hát úgy könnyű :)

(#9699) bombibmw válasza senki66 (#9695) üzenetére


bombibmw
veterán

5+procihűtő.
A 120p-hez adnak a csomagba y kábelt,amire rámehet két venti.
Ha több kell továbbosztod.

(#9700) #90933760


#90933760
törölt tag

A Noctua rondább és nekem valamiért nem szimpi ez az extrémen megdöntött lapátszög. Tudományosabb választ majd a többiek adnak, én csak ennyit tudtam segíteni. :P

Nekem is 5 csatim van, de csak 2 vezérelhető és 4 írja ki a fordulatot is. Alaplapfüggő, sajnos ezt a fontos részt mindig elspórolják, pedig a rohadt gépeket ventilátorok hűtik illene nekik egy normális vezérelhetőség.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.