Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8551) andrade válasza dfsz34 (#8550) üzenetére


andrade
senior tag

Amúgy meg gondold el ha az oldallapról fújsz be az nem a haladási irányba fog menni hanem körkörösen szétterül, nem biztos hogy észrevehetően növeli a hűtést.

(#8552) dfsz34 válasza andrade (#8551) üzenetére


dfsz34
őstag

Én arra gondoltam, hogy kifújatok levegőt, nem be.
Ezáltal a CPU hűtő lamelláiról illetve a gpu ventillátora által kifújt meleg távozna a rövidebb úton is. Ez hatásosabb lenne szvsz mint befújatni

főleg a gpu miatt, mert a cpu hűtő és a hátsó venti egyvonalban van, az okés és a proci tényleg nem meleg, max 43-44 fokot mértem még játékok alatt is (i5-2400), de a gpu (HD4870) az tud melegedni rendesen, azt akarom oldalról megtámogatni

majd még utána olvasok, ez áramlástechnikai kérdés

(#8553) AssAssynn válasza TaaT (#8549) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jó, igazad van, rosszul fogalmaztam! Viszont ilyet csak tényleg akkor szabad használni, ha másra nincs hely.

dfsz34: S havertól sem tudsz kölcsönkérni egy 25mm vastag ventilátort?
Amúgy próbáld úgy megmérni, hogy felrakod az oldallapot, s benézel a kis réseken, majd ahol látod, hogy pont szembe van a legközelebbi pont (CPU hőcső), ott a tolómérőnek betolod a kicsúszó végét. Aztán leolvasod az értéket. (:

Egyébként az oldalsó ventilátor sokszor tényleg csak bezavar a légáramlatba. Akkor szokták általában használni, ha mondjuk vízhűtés van, s a VGA, CPU körüli részhez kell egy kis plusz szellő. Vagy akkor, ha a VGA belülről szívja a levegőt, s mindet kifelé fújja, ekkor, ha pont szembe van vele az oldallap helye, akkor néha betesznek oda egyet, hogy könnyebben odaérjen a VGA hűtőhöz a friss szellő.

Szerk.: na közben látom, hogy kifelé szeretnél fúvatni. Ilyenkor viszont az fontos még, hogy ne akarj sokkal többet kiszívni, mint amennyit a többi ventilátor betol, mert annak nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8554) dfsz34 válasza AssAssynn (#8553) üzenetére


dfsz34
őstag

ok, kösz a tanácsot, megnézem a be-ki arányt, A hátsó ventit 6-7 szinten szoktam járatni, ami 1000 rpm körül szokott így lenni, amig az első befúvó ventillátor nem tudom, mert ez be volt építve a vaya házba és azon kívül, hogy 120mm-es mást információt én nem találta, de mivel a hátsó nem megy maxon soha, ezért szerintem ok lesz egy 120mm-es 800-as vagy 1200-as fix rpm-es oldalra, inkább az előbbi

még prbóálok infót keresni a vaya első ventillátoráról, hogy milyen rpm-en megy és milyen légbefúvást tud

(#8555) togeti


togeti
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy jó-e a ház elejébe az Arctic F12 Pro PWM venti?Ugyanis vettem egy F9-et(a hátsó falra) és F12-őt(előre a vinyók elé) és az F9 beszerelése után gondolkodóba estem, hogy az F12 nem a házba fogja fújni a levegőt, hanem onnan szívni és a bekapcsoló gomb felé fújni.Addig nem szerelném be, ameddig nem bizonyosodtam meg róla, hogy jó lesz oda.

(#8556) andrade válasza togeti (#8555) üzenetére


andrade
senior tag

De miért a rácsosat akarod használni? Az csak hátulra jó kifújni! A rácson át szív!

[ Szerkesztve ]

(#8557) AssAssynn válasza togeti (#8555) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia!

Ha belülről szereled a ház elejébe, akkor valóban kifelé fogja fújni.
Esetleg próbáld meg, hogy kívülről rátudod-e csavarozni úgy, hogy az előlapot is vissza tudd tenni. Kevés esélyt látok erre, de hátha.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8558) lukaszokni válasza dfsz34 (#8554) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ezt nemrég linkelte valaki: [link]

mAtx4ever!

(#8559) togeti válasza andrade (#8556) üzenetére


togeti
tag

Úgy van, ahogy AssAssynn írta.Akkor megpróbálom előről beszuszakolni.

(#8560) TaaT válasza togeti (#8559) üzenetére


TaaT
veterán

38 40mm vastag az F12 Pro PWM, ki van csukva hogy vissza tudd rakni az előlapot... :N

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8561) togeti válasza TaaT (#8560) üzenetére


togeti
tag

Igen,sajnos nem megoldható.Marad a csere.Akkor a sima: Arctic Cooling Arctic F12 PWM-el már orvosolható a probléma, ugye?A vinyók és a rács közé szeretném tenni és a ház belseje felé kellene szállítani a levegőt.

(#8562) AssAssynn válasza togeti (#8561) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azt már fel kell, hogy tudd csavarozni belülre.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8563) andrade válasza togeti (#8561) üzenetére


andrade
senior tag

A szóló sima 25mm-es ventillátorok két oldala egyforma mindkét oldalán vannak felfogató furatok mindkét irányú szállításra felfogathatók

(#8564) togeti válasza andrade (#8563) üzenetére


togeti
tag

Köszi a válaszokat! AssAssynn-nek is!

(#8565) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Szerintetek, ha a gép hátuljából egy 12 centis ventin és a tetejéről egy 8 centis ventin jön be a levegő és az oldalán egy 23 centis venti fújja ki akkor az úgy jó? Vagy egyéb ötleteket várok ezzel a 3 ventivel kapcsolatosan.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#8566) andrade válasza PumpkinSeed (#8565) üzenetére


andrade
senior tag

A gép hátulján befelé fújsz levegőt?Az elején alul a házaknak befelé szolgáló nyílás van ami a hátsó ventillátor felé áramlik felülről lefelé és fordítva nem fog jól menni!

(#8567) AssAssynn válasza PumpkinSeed (#8565) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia!

Csak ez az elrendezés jöhet szóba? Mármint nem tudnál mondjuk a gépház elejébe tenni egy ventilátort?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8568) PumpkinSeed válasza AssAssynn (#8567) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

A 23 centis fix a többi mozgatható! :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#8569) HeZzZ válasza PumpkinSeed (#8565) üzenetére


HeZzZ
senior tag

a hátulján nem jó a megoldás kolléga :D

powered by Tiger Lake & GA10x

(#8570) AssAssynn válasza PumpkinSeed (#8568) üzenetére


AssAssynn
őstag

Értem, s gondolom mindent levegővel hűtesz, ugye?
Csináld úgy, hogy a 12cm-es ventilátort berakod a gépház elejébe, úgy, hogy befelé fújjon, a 8 centimétereset pedig oda tedd (hátulra vagy a tetőre), ahová a CPU hűtő fújja a levegőt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8571) PumpkinSeed válasza AssAssynn (#8570) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Oké, köszi a választ.:)

ui.: igen, mindent levegővel hűtök

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#8572) andrade válasza PumpkinSeed (#8571) üzenetére


andrade
senior tag

Az mi hogy mozgatható ventillátor?

(#8573) PumpkinSeed válasza andrade (#8572) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

1. Megfogom a csavarhúzot!
2. Átlagban 1 ventilátor 4 csavart tartalmaz!
3. Finoman kicsavarom a csavarokat.
4. A csavarokat olyan helyre teszem ahol megtalálom.
5. A levett ventilátort tetszőleges helyre tehetem (mozgatható).
6. A 4. pontban letett csavarokat belecsavarozom a kiválasztott helyre tett ventilátorba.

:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#8574) HeZzZ válasza PumpkinSeed (#8573) üzenetére


HeZzZ
senior tag

trust him, he is an engineer :)

powered by Tiger Lake & GA10x

(#8575) PumpkinSeed válasza HeZzZ (#8574) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Azért annyira nem!:D

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#8576) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Szerintetek ez a hőmérséklet
elfogadható a jelenlegi konfigommal (adatlapomon) 24 fokos szobában mérve?

(#8577) kromatika válasza bluobluo75 (#8576) üzenetére


kromatika
veterán

szerintem a vga elégé meleg.állítsd a ventit rajta nagyobb fordulatszámra.

[ Szerkesztve ]

(#8578) bluobluo75 válasza kromatika (#8577) üzenetére


bluobluo75
őstag

Már így is pörög mint a veszett

(#8579) TaaT válasza bluobluo75 (#8578) üzenetére


TaaT
veterán

akkor ráférne egy pasztázás :)

haver az asus 4870-ét pasztázta újra és majd 20fokot javultak a hőmérsékletek :K

Give them hell Ukraine!

(#8580) Sami22


Sami22
aktív tag

Hali.
Hogy tudnám emelni az első venti fordulatszámát egy Sharkoon vaya házban? 1000 körül forog, semmi hangja, de jobb lenne, ha némileg több levegőt szívna be a házba.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8581) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Adott egy XIGMATEK Midgard II -es ház. Kérdésem az lenne, hogy van egy 140mm-es házhűtő ventilátorom, amit nem tudom, hogy hova lenne érdemes tenni?
A ház tetejére befújni vagy a ház oldalára? Több helyen láttam, hogy a ház oldalán lévő befúvó és nem kifúvó. Én eddig mindig kifelé nyomattam a levegőt a ház oldalán, mondván ott van a vga ahonnan ki kell tolni a meleg levegőt. HOgy is van ez? :)
előre is köszi

(#8582) andrade válasza Sami22 (#8580) üzenetére


andrade
senior tag

Úgy érted hogy a homlokfalon levő befúvót? Azt tudni kellene nem e fix fordulatú az a ventillátor, mert akkor sehogy.

(#8583) Sami22 válasza andrade (#8582) üzenetére


Sami22
aktív tag

Igen, arra gondolok. Nem tudom, a Sharkoon honlapján egy szót sem írnak erről.

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#8584) J0shu4M1ll3r


J0shu4M1ll3r
senior tag

Sziasztok!

A minap vettem új gépet. Egy asrock alaplapot egy arctic freezer 13-al. A házam viszont hátul van kivágva, nem felül. És ugyabár az arctic meg felülre fújja a levegőt. Arra gondoltam, hogy hátra betennék egy 120-as ventilátort, ami kiszívja a meleg levegőt. És az oldallapomra is fel tudnék tenni egy 140-est, ami meg befújná a "friss" levegőt.

Kérdésem az lenne, hogy elég csak hátra betenni egyetm, vagy oldalra is tegyek, illetve, hogy milyet vegyek. Nem lenne rossz, ha mondjuk olyan "hangos" lenne, mint az arctic.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8585) AssAssynn válasza J0shu4M1ll3r (#8584) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia!

A netes képek alapján belehet úgy is szerelni azt a hűtőt, hogy hátrafelé fújjon.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8586) J0shu4M1ll3r válasza AssAssynn (#8585) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szia!

Negatít. Hátrafelé csak intelnél fúj, mert odd adnak hozzá egy beépítő keretet. AMDs alaplapnál a két műanyag felfogató alul meg felül van, és csak egy féle felszerelhetőséget ad ki a szituáció.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8587) andrade válasza J0shu4M1ll3r (#8584) üzenetére


andrade
senior tag

"A házam viszont hátul van kivágva, nem felül."
Ezt totálisan nem értem! A házak hátul vannak kivágva többnyire felül még nem láttam. Meg mi az hogy az Arctic felfelé fúj? Több fajta is van van rácsos és van sima fordítható Többnyire furatok vannak a házon és négy csavarral fel lehet tenni a ventillátorokat.

(#8588) J0shu4M1ll3r válasza andrade (#8587) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, többnyire, de pl a CoolerMaster házakból is van sok,a mi felül is ki van fáúrva, hogy oda is lehessen ventilátorokat tenni.
Az processzoron van egy Arctic 13. Azt AMS-s alaplapokra úgy lehet feltenni, hogy a VGA felöl szívja a levegőt, és fefelé fújja ki. Máshogy nem lehet megtenni, csak az intel lapoknál, mert ahhoz adnak egy keretet a processzor köré, amire fel lehet úgy is tenni a hűtőt, hogy a ház eleje felöl szívja és hátra fújja ki.

" Több fajta is van van rácsos és van sima fordítható Többnyire furatok vannak a házon és négy csavarral fel lehet tenni a ventillátorokat."

Ezt hogy érted? Nem ház htőről beszélek, hanem processzor hűtőről.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8589) andrade válasza J0shu4M1ll3r (#8588) üzenetére


andrade
senior tag

Nagyon sok esetben a házhűtő meg a processzor hűtő azonos pld nekem a processzorokon most Chieftec 80-as hűtő van mivel az eredetiek zajosak voltak.Az Arctic 80-as rácsos hűtőt is fel tudnám tenni meg a simát is, minden attól függ hol vannak a furatok.

(#8590) andrade válasza andrade (#8589) üzenetére


andrade
senior tag

Azt nem írtad hogy olyan hűtőd van amin függőlegesen van a ventilátor. Én alapból a vízszinteset értelmeztem.Hát az bonyolítja a szerelhetőséget!

(#8591) J0shu4M1ll3r válasza andrade (#8589) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Ezt értem, de nekem nem ilyen a mostani, és ebből adódóan a problémán se azonos a te elrendezéseddel.
Ezért is írtam le konkrétan, hogy ami nekem van alaplap, arra az Arctic 13 (processzorhűtő) csak úgy rögzíthető, hogy lentről felfelé megy át rajta a levegő. Ezért gondoltam, hogy a ház hátuljába is beszerelek egy 120-as ventilátort.
Milye furatok? Az alaplapon nincs furat. Ha meg a ház hátát mondod, akkor nem értem, hogy jött az egyértelmű.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8592) J0shu4M1ll3r válasza andrade (#8590) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Nem írtam, mert csak úgy van.
Az intelnél van lehetőség oldalirányban felszerelni, amdnél csak függőleges irányban.

Hát ez az, de annyira nem gáz, mert mint mondtam, kisakkoztam, hogy hátra beteszek egy 120-ast és az kiszívja a meleg levegőt. MEg még oldalra is be tudok tenni egy 140-es ami nyomatja be a hideget.

A kérdés csak az hoyg elég csak hátra, vagy oldalra is tegyek, illetve hogy milyen márkát vegyek (ne legyen hangos).

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8593) andrade válasza J0shu4M1ll3r (#8592) üzenetére


andrade
senior tag

Tegyél be hátulra egy 120-as Chieftecet én tápba tettem és halk nem is túl drága jó a levegőszállítása.Chieftec AF-1225S

(#8594) J0shu4M1ll3r válasza andrade (#8593) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Köszi, megcsekkolom. Igaz én a Sharkoon Silenteket nézegettem.
Na majd este még összehasonlítgatom őket.

Szerinted elég csak hátulra, vagy oldalra is kéne?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8595) andrade válasza J0shu4M1ll3r (#8592) üzenetére


andrade
senior tag

Ha oldalra teszel az ráfúj a processzorhűtőre és lehet hogy olyan turbolenciát kelt hogy rosszabb lesz a hűtés.A levegőáramlásnak kell egy utat biztosítani. Az oldalsó lyukakon szerintem fog bemenni némi levegő ha szükséges. Pláne ha a ház eljén alul van nyílás és azon nem megy elég be akkor oldalt is lesz szívás.Nálam is megy be oldalt magától illetve a hátsó venti húzásától

[ Szerkesztve ]

(#8596) J0shu4M1ll3r válasza andrade (#8595) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Igen, egyik ismerősöm is azt mondta, hogy lehet, hogy az oldalsó úgy megkavarná az egészet, hogy rosszabb lenne mint csak a hátsóval.
Na mind1, kipróbálom elsőnek, hogy csak hátra teszek, aztán meg majd megálmodom. De látatlanban elég lesz nekem hátra.

Érdekesség, hogy láttam olyan házat amin oldalt egy hatalmas ventilátor van beépítve. Majdnem akkora, mint mega az oldallap. Az amúgy nem kelt turbulenciát?

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8597) andrade válasza J0shu4M1ll3r (#8596) üzenetére


andrade
senior tag

Szerintem azt olyan helyen használják ahol a processzor hűtő passzív egy hatalmas hűtőborda. Vagy épp keringetett hűtés ami csövekben megy.

(#8598) jookomak válasza J0shu4M1ll3r (#8596) üzenetére


jookomak
őstag

Egy normális házban elől, alul befele, hátul, felül kifele a levegő iránya. Persze házfüggő, hogy alsó, vagy felsőtápos-e, ezáltal van-e felül ventihely, vagy a táp van ott.
Oldalsó ventiket el kell felejteni, meg az olyan házakat is, amiken van. Csak több vga-s rendszereknél van értelme.
A 14 cm-es ventidet tedd be előre, ha befér, hátulra pedig szintén kell egy akkora, amekkora befér. Olcsóbb ventik közül az Arctic cooling ventijei jók, aztán coolink swif-2, scythe slip stream, gentle typhoon, esetleg ha kapsz valahol scythe s-flex.
A procihűtőt meg próbáld elcserélni olyanra, ami hátrafelé fúj. Pl. azonos kategória a cooler master hyper tx3.
(És töltsd ki az adatlapon a cuccaid részt!)

(#8599) J0shu4M1ll3r válasza jookomak (#8598) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

A házban elöl van egy 12-es gyárilag. Hátra is beférne egy max 12-es.
Akkor végülis nem jó ez a hűtő? Mert most vettem gépet, és kb csontra kiköltekeztem, úgyhogy másik hűtőt biztos nem fogok venni.
Ha hátra beteszem a 12-est, akkor is gáz hogy felülre fújja a meleget?

Majd kitöltöm, ha lesz rá időm (otthon leszek), most kicsit macerás lenne.

A Sharkoon Silent 12-esről esetleg van tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#8600) andrade válasza J0shu4M1ll3r (#8599) üzenetére


andrade
senior tag

Ha hátra beteszel egy hűtőt ami kifele fúj az jó mert valahol a kifújt meleg helyett hűvösebbnek kell mennie.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.