Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) xtevo válasza Drizzt01 (#9050) üzenetére


xtevo
őstag

Nm. Amik ekkora méretben jók szerintem: Scythe Slip Stream 140mm vagy Bitfenix Spectre 140mm
De ha a zajra és a légszállításra figyesz, nem nagyon tudsz rosszat venni.

(#9052) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Rég jártam már itt, annó nagyon képben voltam ventik terén, kérdés menynit változtak azóta a dolgok e téren :)

Annó a SWIF 2-es ventik voltak a legjobb vételek, esetleg olcsóbb AC-voltak még a befutók 2k alatt.

Most mi a helyzet? Melyik a legjobb ár/érték arányú ventilátor a piacon?

A gépemben lévő Scythe GentleTyphoonokat akarom lecserélni, mert fölöslegesen vannak ilyen drága ventik a gépemben és most jól jönne a pénz belőlük, de a halkságból se szeretnék sokat veszíteni.

Előre is köszi! :R

(#9053) ---Lasali--- válasza Drizzt01 (#9050) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Egyiket se? ;]

(#9054) Drizzt01 válasza ---Lasali--- (#9053) üzenetére


Drizzt01
őstag

Miért , mi a gond ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#9055) ---Lasali--- válasza Drizzt01 (#9054) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Semmi, csak ezek, amiket linkeltél, nem olyan ventik amiken nem vacillálni kell meg ajánlgatni, ezek olyanok hogy megveszed a boltba mert 140 es venti kell, aztán pont, annyit tud amennyit tud. Amiket xtevo linkelt, az az a kategória amiről már érdemes beszélni.

BeQuiet ventikről amúgy mit tudtok azon kívül hogy drágák? Bepróbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#9056) krichd1 válasza Vasinger! (#9052) üzenetére


krichd1
addikt

Sok változás nincs, CoolerMaster-nek van még pár ajánlott ventije, egyébként még mindig AC vagy Coolink.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9057) Drizzt01 válasza ---Lasali--- (#9055) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ahogy elfigyelgettem , ez is ugyan az a kategória . Lehet hogy megveszed és pont . De nem mindegy hogy megveszed és meg vagy elégedve , vagy esetleg sokkal hanosabb mint a 120-as volt és el kell kótyavetyélned pár száz forintért .
Igazság szerint gyakorlati véleményt kérdeztem volna , ha esetleg félre érthető volt sajnálom .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#9058) Vasinger! válasza krichd1 (#9056) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És melyek az a CM ventik?

A CM oldalán egyedül a XtraFlo 120-at nem ismerem, talán az lehet az amiről a beszélsz. A többit ismerem és egyáltalán nincsenek jó tapasztalataim.

(#9059) krichd1 válasza Vasinger! (#9058) üzenetére


krichd1
addikt

Nem CoolerMaster, hanem Chieftec, hülyeséget írtam, bocsi :B . Chieftec 80mm-es ventije (AF-0825S) volt ajánlva az AC F8 helyett. 120mm-es méretben nem voltak ajánlva, ebben a méretben még a Revoltec Airguard volt megemlítve. Én most is SWIF2-öt vennék.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9060) Vasinger! válasza krichd1 (#9059) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Rendben, akkor azt fogok venni, újra :) :R

(#9061) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 20 és 23 cm piros világítású vagy megvilágítható aránylag halk és jó minőségű ventit?

Köszi

/KneeBy/

(#9062) drunkyboy


drunkyboy
aktív tag

Valaki meg tudja mondani, hogy a Spectre Pro az 3 vagy 4 pines csatival van? És ha csak 3 pines, azt is lehet vezérelni szabályzóval?

(#9063) andrade válasza drunkyboy (#9062) üzenetére


andrade
senior tag

Azt meg kell kérdezni aki árulja.A 3 pinest is lehet a piros fekete vezetéken szabályozni termisztoros vagy potméteres szabályzóval.

(#9064) andrade válasza drunkyboy (#9062) üzenetére


andrade
senior tag

BitFenix Spectre 140
Ház ventilátor
- fordulatszám: 800 fordulat/perc
- ventilátor-csatlakozó: 3 tűs Molex
- szállítási kapacitás: 100,50 m3/óra
- méretek: SZ 140 mm x M 140 mm

Ebből az ismertetőből se derül ki egyértelműen mert a 3 tűs nem molex hanem ventillátorcsatlakozó.Olyan van hogy egy ventin van 3 tűs és 4-es molex is. A PWM-esen meg a 4 tűs PWM csati.

Nagyobb az esély hogy 3 pines venti csatlakozója van.

[ Szerkesztve ]

(#9065) xtevo válasza drunkyboy (#9062) üzenetére


xtevo
őstag

Elvileg ilyen felszereltséggel kerül dobozba: katt (Ha hinni lehet egy tesztoldalnak)

[ Szerkesztve ]

(#9066) andrade válasza xtevo (#9065) üzenetére


andrade
senior tag

Ez a ventillátor 3pinjét csatlakoztatja a táp egy molexéhez.De ekkor csak max. fordulaton megy, illetve a bekötés itt a piros sárga vezeték ami csak 7V mivel a GND-k középen vannak.Ezt csak akkor ajánlatos használni ha lassabban akarom a ventit pörgetni.

[ Szerkesztve ]

(#9067) drunkyboy válasza andrade (#9063) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Boltból rendelném, nem tudom, hogy emailben, meg egyáltalán meg tudják-e mondani, hány tűs csatlakozója van.
Potméteres szabályzóra lenne kötve, ami gyári házvezérlő. Szóval akkor a hármast is lehet vezérelni szerinted.

(#9068) andrade válasza drunkyboy (#9067) üzenetére


andrade
senior tag

A potméterrel csak a piros fekete vezeték van összekötve, ugyanígy a termisztorossal is. A harmadik vezeték a fordulatszámot jelzi az alaplapon levő 3 pin megfelelő vezetékének.
Van már olyan potméteres vezérlő ami kiírja a fordulatszámot ahhoz is a harmadik vezeték kell. De van skálás potméter ami kb jelzi hogy mennyi van ráadva a 12V arányában.
Nekem is van potméteres, én csináltam

[ Szerkesztve ]

(#9069) drunkyboy válasza andrade (#9068) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Ehhez nincs kijelző, akkor a három pines jó lesz. Amúgy a negyedik szál mihez kell? Az automata szabályzáshoz? Hogy visszajelezzen?

[ Szerkesztve ]

(#9070) andrade válasza drunkyboy (#9069) üzenetére


andrade
senior tag

A 4 pin-es csatlakozó a PWM-es vezérlésnél van de ahhoz kell egy IC- s elektronika. Két tápvezeték van de ennél mindíg megkapja a 12V-ot a venti a harmadik vezeték egy különböző kitöltési tétnyezőjű négyszöjelet ad ezzel modulálják a fordulatszámot. A negyedik a fordulatszámot jelzi vissza. Az elektronika az alaplapra van építve.

A 3 pineshez van fordulatszám kijelző arra van a harmadik vezeték ahogy írtam

[ Szerkesztve ]

(#9071) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Aki esetleg keresne nagyon halk ventiket írjon rám, mert van 3 eladó Scythe GT-m. :B

(#9072) mszl


mszl
aktív tag

Sziasztok!

Keresnék 80, 92, v. 120 mm lapos vékony ventiket ki mit tudna ajánlani?
Nem kell óriási nagy teljesítmény csak lapos legyen vékony.
Mini-itx házikót kéne szellőztetni. Egy Jetway N550 passzív lap fölé.

Üdv. Laci

A hálózat építést csak elkezdeni lehet, befejezni nem.... Eredetije a HUP-on!! Onnan kölcsönöztem!!

(#9073) jookomak válasza mszl (#9072) üzenetére


jookomak
őstag

Vékonyból csak a scythe-ot tudom, hogy van nekik. Nem fér be a normál 25mm-es vastagságú?

(#9074) #90933760


#90933760
törölt tag

AC F12 és F14 (sima) ventiket nézegetem, a 12-es lenne procira és vidire meg tápba, a 14-es meg lenne alul-felül házszellőztető. A 14-es viszont eléggé drága a 12-höz képest, van értelme egyáltalán, vagy megteszi házszellőzésnek a 12 is? Azért akartam a 14-est, merthogy halkabb meg több levegőt is szállít, tévedek?

Szabályozva lennének, de nem fixen.

(#9075) kromatika válasza #90933760 (#9074) üzenetére


kromatika
veterán

a 14 cm-es ventik természetesen halkabbak.egy 14-es venti 900rpm-en,kb ugyan annyi levegőt képes megmozgatni mint egy 12-es 1200rpm-en.

(#9076) #90933760 válasza kromatika (#9075) üzenetére


#90933760
törölt tag

Értem, akkor azt veszek házszellőzéshez.

(#9077) jookomak válasza #90933760 (#9076) üzenetére


jookomak
őstag

Ennyiért ott van még a thermalright ty-141, scythe slip stream 140mm is. Egy régebbi teszt szerint a ty-140 (a 141 elődje) az egyik, ha nem a legjobb 14-es venti.

(#9078) tasiadam


tasiadam
veterán

Mivel érhetném el hogy halk legyen a gépem? Van 5 ventilátorom (8cm), 2 darab 25db-s chieftek, 1 22db-s CM, egy szintén 22db-s revoltek és 1 martek de az le van fogva 6 voltal... na másnak hangosabb ventilátorral van halkabb gépe, eléggé paradox de én sem értem hogy miért, a proci hűtése egy 9 centis LC power tehát az alig pörög ráadásul a proci sem egy meleg fejű. A VGA 9600GT de ez sem csapágyas. A házra csavarokkal van ráfogatva a ventilátor és nincs kivágva a fém elöttük. Lehet ez az "erősítő" a hangosabb gép forrása?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9079) jookomak válasza tasiadam (#9078) üzenetére


jookomak
őstag

Első körben házcsere, aztán táp, procihűtő, vga, stb. Van még kérdés? :) Utána jöhet a vinyók felfogatása, valami olyan házban, ahol gumis. Aztán előbb utóbb eljutsz odáig, hogy az elektronika cicergését is hallod.
Viccen kívül: olyan házat nézz, ahova 12 cm-es ventik férnek. Egyet előre, egyet hátra, kezdetnek elég. Aprón 4-5 k-ért lehet találni. Csak nem érdemes. Egy normál ház 12-15k.

(#9080) tasiadam válasza jookomak (#9079) üzenetére


tasiadam
veterán

Ha már házat vennék gépet is és ezt meghagynám LAN gépnek de engem míg "kiszolgál" addig úgyis moddolni fogom. Ki akarom még dekorálni meg leszigetelni az egészet. Tápom CTG550...

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9081) jookomak válasza tasiadam (#9080) üzenetére


jookomak
őstag

Hát így nehéz lesz. Pl egy ilyen házzal már előrébb lennél. Ég és föld egy 8as és egy 12es venti. A táp okés, a cpu hűtő mi is? Ahelyett is lehetne nézni olyat, amire 120-as légkavaró megy. Vga-ra jó egy accelero s1, akár használtan, rá szintén egy ventilátor. És már csak a vinyó hangja marad. Meg a házé, amit berezegtet.

Amúgy ez már inkább léghűtés topikba illik, itt csak ventikről van főleg szó.

(#9082) tasiadam válasza jookomak (#9081) üzenetére


tasiadam
veterán

a procihűtő egy fél éves LCpower LC CC 95, semmi hangja sincs mivel nem kell annyira mennie, gondolkodtam már azon si hogy ki vágom az összes fémet és korlátozom a sebességet. Írok a másik topikba is

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9083) #90933760 válasza tasiadam (#9080) üzenetére


#90933760
törölt tag

Hirtelen nem tudok mit mondani.

;]

Ha moddolni is akarsz akkor tedd a tápot alulra, felül és elől mehet egy 12-es ventihely, vidi hűtését nem látni, az északira meg kell egyáltalán az a rettenet? Az ilyen konfigok általában elmennek teljes házszellőztetés nélkül is, főleg normálisabb lyukasabb házikóban. Ez már tényleg komplexebb, másik topikba való téma.

[ Szerkesztve ]

(#9084) tasiadam válasza #90933760 (#9083) üzenetére


tasiadam
veterán

még jó hogy nem látod a kártya hűtését ha 1 slotos hulladék :D a 9 centis ventilátor nem férne el sem elöl sem hátul már mértem. 8 centis de fasza legyen így vagyok vele. Mik azok amik jó áron vannak? 1200ért vettem a chieftek darabját

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9085) ---Lasali--- válasza tasiadam (#9080) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ennél a gépnél minden el van követve az ellen hogy csöndes és hatékony hűtése legyen, valamint hogy kialakuljon akármilyen levegő keringetés.
Azok a 8 as ventik eleve hangosak, amelyik nem hangos az meg nem nagyon szállít levegőt, főleg ha mögötte ott van a lemezből sajtolt rács. 8 as az alatti ventiket kerülni kell ha halk gépet akarsz.
Aztán pl a winyó totál értelmetlen helyen van, legalább be lenne rakva a venti elé ami elől szívja be a levegőt.
Videokártya alatt meg hiányoznak a slotok takaró lemezei. Na ott meg totál káosz lesz a levegő keringetése, mert több a kifele szívó ventid alapból, 2db 8 centis, meg a táp, tehát a levegő utat tör magának, be akar áramlani, ezért hátulról vissza fog jönni a levegő a kártya alatt. Ami jó lehet a kártya meg a déli híd szempontjából, de csak akkor ha nem a meleg levegőt szívja vissza, amit kifúj.
Ilyen kis teljesítményű kártyákat passzív hűtővel lenne érdemes hűteni, én mindig úgy csináltam a vizezés előtt halk gépet.
És a kártya mellé, a gép oldalába bele vágni egy 12 centis ventit, szívóra.
Meg nem ártana egy olyan ház ahol hátul van egy 12 centis ventinek hely. És akkor még oda kell egy, és akkor az első ventit ki is veheted. Csak megfelelően le kell ragasztani az egyéb lukakat. Pl én úgy csináltam meg, hogy floppy meghajtó helyére raktam a hdd-t, és elé meg beragaszottam egy hálót, csak hogy ne legyen lukas a ház eleje. Másik winyómat meg 5.25 ös helyre raktam be hűtőbordákkal, és a takaró lemezt szétfúrtam, és jelenleg vizezve egy darab 700rpm es ventivel elmegy a gép, mert csak ott jön be a levegő, ahol én akarom. Lemez rácsokat meg ki kell flexelni dremellel a p*csába.

[ Szerkesztve ]

(#9086) #90933760 válasza tasiadam (#9084) üzenetére


#90933760
törölt tag

8 centisből halkat? Végül is van, de mintha ott se lenne.

Hátra szerintem felesleges két venti. Előre és hátra egy és kész. 5V-on, vagy kicsivel felette. Proci és táp hűtés oké, a vidivel fogalmam sincs mit kezdj (S1 és 12-es ráapplikálva a legjobb ötlet), az északira meg azt a 8 centiset amit hátulról leszednél 5V-on. Csak én így nem tudom megmondani mennyire meleg, azt te tudod egyáltalán kell-e hűteni.

(#9087) tasiadam válasza ---Lasali--- (#9085) üzenetére


tasiadam
veterán

igen a hátsó és az alsó részét tudom hogy teljesen rossz mert nincs takaró lemezem és nagyon szerezni sem tudok jót. Elöl a ventik egy alul kivágott helyen szívják be a levegőt, oldalról is kap 1 szívó 8ast de az szívja is befele látszik a gépház oldalán a por ami lerakódott
töltöm fel a videót, visszahallgatva vicces a hangja, emlékeztet egy MTZ-re

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9088) tasiadam válasza #90933760 (#9086) üzenetére


tasiadam
veterán

annyira hogy ha nincs rajta az a pici 4 centis venti le is lassul a gép, van amikor megfogni alig lehet

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9089) ---Lasali--- válasza tasiadam (#9088) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Juj én azt észre se vettem. :D
Hát ha meg akarod ezt a lapot tartani, akkor ott moddingolni kell lendületből valami épkézláb hűtőt, ami viszi passzívba.

[ Szerkesztve ]

(#9090) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem lehet a procihűtőt keresztbe feltenni?

(#9091) tasiadam


tasiadam
veterán

ilyen a hangja... mint egy MTZ

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9092) tasiadam válasza #90933760 (#9090) üzenetére


tasiadam
veterán

de, de akkor szét kell szedni hogy a tartókonzolt is el tudjam fordítani, mert egy Zalman tartó kell hozzá, eredetileg egy AM2/3/+ hűtő és ez gyári tartozék

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9093) #90933760


#90933760
törölt tag

A vidiből nem sok mindent hallani. :U

Én arra gondoltam, hogy az északi hídra kéne szerezned olyan Zalman magastüskés bordát, vagy tök mindegy de valami normálisat. Procihűtőt elforgatod és felülre a venti ami lefele fújna, így az északi is kapna levegőt. Vidire az S1+venti. És házszellőztetésre szerintem szükség se lenne. A vinyót meg lerakod fejtetőn szivacsra.

Az északi bordájánál arra figyelni kell, hogy magas legyen és kapjon a procihuzatból, mert a prociventi azért elég magasan áll és simán elfújna felette. Jobb ötleteim most nincsenek.

[ Szerkesztve ]

(#9094) ---Lasali--- válasza tasiadam (#9091) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Ha ilyen videót csinálsz, akkor mindig beszélj bele a zajforrástól azonos távolságra, úgy az emberi hanghoz viszonyítva jól össze lehet hasonlítani a hangerőt, mert egyébként csak olyan hangos, amennyire feltekered az erősítőt..
De egyébként tényleg olyan mint egy kopott dízel xD

[ Szerkesztve ]

(#9095) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.nem tudna valaki segíteni hogy itthon hol lehet kapni ilyen sok féle színűre állítható 14cm-es pwm-es ventit?Xclio 256 Color LED 140mm[link]

(#9096) talmam


talmam
tag

Sziasztok Valahol belefutottam olyan hirdetésbe hogy venti kábelekkel foglalkozik valaki
Y elosztó hosszabbító stb.. nem tudjátok véletlen kit kellene keresnem ?

(#9097) #90933760


#90933760
törölt tag

AC F12 és F14 ventikel akarom megoldani a hűtést, ezt már említettem. Az F14-ről lenne szó. Az a bajom vele, hogy csak 7 lapátos és nekem nem tetszik. 9 lapátos kellene. Ilyen az NZXT FN-140 például. Egy ezressel drágább. Ez jobb is, vagy talán rosszabb, vagy egy szinten vannak?

Ebből van 120-as változat is ami már több, mint egy ezressel drágább. Ha megéri akkor ezt venném az AC F12 helyett is.

[ Szerkesztve ]

(#9098) kromatika válasza #90933760 (#9097) üzenetére


kromatika
veterán

NZXT FN-140 nem PWM-es venti.Fix 1300 rpm-en forog ami szerintem már nem mondható halknak igazán.5 voltra kötve ,ha eggyáltalán indul,kb a felén pöröghet az meg lehet hogy már kevés. AC F14 Pwm-es :K 400-1300 RPM, között bárhová állíthatod a sebességét igény szerint.Ha egy árban lenne a két venti akkor is az AC érné meg jobban. Így meg hogy még olcsóbb is,sokkal jobb vétel egyértelműen. :K Arra ügyelj hogy F12 ből is a PWM verziót vedd.

[ Szerkesztve ]

(#9099) #90933760 válasza kromatika (#9098) üzenetére


#90933760
törölt tag

Csak, hogy én pont a sima hárompinest akarom venni, mert egyénileg szabályoznám feszültséggel. Megéri az NZXT?

Nincs semmi bajom az AC-vel, csak nekem nem tetszik a 7 lapát. Ennyit viszont nem ér meg a felár, hacsak nem tud többet is az NZXT.

[ Szerkesztve ]

(#9100) Willie válasza #90933760 (#9099) üzenetére


Willie
őstag

Sziasztok!

Ha minden igaz, akkor egy Xigmatek Midgard II házat fogok vásárolni, a következő konfignak:

TÁP: már meg van - CHIEFTEC CTG-500-80P 500W BOX - sajnos nem fekete, de ha jól tudom, akkor ez egy kiváló táp, így nem szeretném lecserélni, csak pénzt veszítenék egy esetleges cserével
LAP: ASROCK B75 Pro3
CPU: INTEL Core i3-3220 3.30GHz 3MB 1155 BOX
CLR: mostani konfigból kerül át ez is - COOLERMASTER Hyper 212 Plus - nem látom értelmét eladni
RAM: KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT
VGA: már megvan - SAPPHIRE 11180-00-20R HD6850 1GB GDDR5 PCIE
SSD: SAMSUNG 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PC128B/WW
HDD: SEAGATE 2000GB 5400rpm 32MB SATA2 ST2000DL004
jelnlegi gépből - 2x SEAGATE 500GB 7200rpm 16MB SATA2 ST3500418AS
ODD: NEC AD-7200S

Úgy gondolom, hogy a 3 HDD miatt ajánlott minimum egy plusz ventilátort vásárolnom a 2 db gyári mellé. A házhoz adott ventilátorszabályzóra maximum hármat lehet rákötni, tehát még egy hely maradna a csatlakozón. :) Ha vennék egyet pluszba, akkor azt szerintem a HDD-k elé tenném a gyári alá. Milyet lenne érdemes vásárolnom? 12 centiméteres fér a specifikációk szerint az elejére, sima led nélkülit szeretnék vásárolni, lehetőleg minél olcsóbban. Mit tudnátok javasolni?

Előre is köszönöm a segítségeteket. :)

Üdv.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.