Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

AC F12 nálam fél év alatt behangosodott. Motorzaja lett, amit átad a háznak, rezeg, bizereg.
Valakinek hasonló tapasztalat?

mAtx4ever!

(#9802) dragonfx


dragonfx
veterán

hol érdemes 92es vagy 120as ledes ventit venni ahol olcso?

[link] :Y

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9803) szinimini válasza dragonfx (#9802) üzenetére


szinimini
senior tag

Csak az a lényeg,h olcsó legyen?

(#9804) marmaládé


marmaládé
csendes tag

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a ventilátoroknak rézkábelei vannak-e? Amúgy egy AMD Phenom II 955 gyári hűtőjének a ventilátorjáról van szó. Annak a kábeleit akarom meghosszabbítani.

(#9805) szinimini válasza marmaládé (#9804) üzenetére


szinimini
senior tag

Nyugodtan vág el és hosszabbíthatod. Amúgy biztos réz.

(#9806) dragonfx válasza szinimini (#9803) üzenetére


dragonfx
veterán

igen :K
mivel tudom szépen vágni az aumlemezt amibő a ház van? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9807) marmaládé


marmaládé
csendes tag

Köszi nektek :R

(#9808) szinimini válasza dragonfx (#9806) üzenetére


szinimini
senior tag

Akkor csak annyit tudok mondani,hogy keresni kell. ebay,amazon,google és itt is persze.

Én gépi lombfűrésszel vágtam ki,de kézivel is lehet.

(#9809) dragonfx válasza szinimini (#9808) üzenetére


dragonfx
veterán

megrendeltem a fentit csak megjön
hát valami fogoval kéne :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9810) Perillustris


Perillustris
senior tag

14 cm-es porszűrőket szeretnék a házba, öt darab kell. Van jobb, esetleg kedvezőbb árú alternatíva e típus helyett?

:R

Perillustris

(#9811) and1ao válasza Perillustris (#9810) üzenetére


and1ao
őstag

itt lehet válogatni

Guild Wars2!

(#9812) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

12cm-es ventiből keresek olyat ami nem a szokásos 25mm vastag, hanem ennél vékonyabb. Mivel mind a négy ram modul foglalt ezért a proci hűtő bordára csak úgy férnek fel a ventik hogy a ramok fölött helyezkednek el. Kb. 5mm kéne hogy elférjenek a ramok.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#9813) szinimini válasza Perillustris (#9810) üzenetére


szinimini
senior tag

Festékboltban porszűrő szövet vagy más boltokban, méretre vágod és olcsóbb is.

(#9814) GeriCool válasza Motion_Blur (#9812) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Hirtelen ezt tudom ajánlani. De a többiek majd még ajánlanak [link]. Ez 12mm vastag.

(#9815) WayneGace


WayneGace
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani 12 cm-es halk ventilátort a ház hátuljába? Kösz.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#9816) krichd1 válasza WayneGace (#9815) üzenetére


krichd1
addikt

Mennyit szánsz rá ? PWM-es legyen vagy sima 3pines ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9817) WayneGace válasza krichd1 (#9816) üzenetére


WayneGace
őstag

2-3 ezerre gondoltam. Nem nagyon ismerem a piacot. Igazából azt se tudom, hogy mi az a PWM. Azt hiszem a mostani az 3pines, csak olyan hangos volt, hogy kihúztam. És annak a helyére akarnék egy másikat.

BestSecret invitációt privátban adok.

(#9818) GeriCool válasza WayneGace (#9817) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Erre sokan esküsznek Thermalright TY-141. Ennek 14-es ventije van de 12 helyére lehet felfogatni.
Nekem ilyen van Coolink SWiF2 120P és van egy fix 800 rpm-es változata is. Én meg vagyok vele elégedve (bár a linkelt helyen most egy kicsit drága). Iponnál most picit olcsóbb.
Valaki itt még említett Artic Coolink talán F12-es ventit, hogy jók.
A pwm-es változatoknak lehet szabályozni a fordulatszámát alaplapról. A fixhez meg kell ventiszabályzó. Ha valamit rosszul írtam vagy kihagytam, akkor a Többiek kijavítanak.

(#9819) and1ao válasza WayneGace (#9817) üzenetére


and1ao
őstag

A kolléga által linkelt 2 venti-vel maximálisan egyetértek Artic csak akkor ha fél-egy éven belül szeretnél erőteljesen megnövekedett motorzajt hallani.

Guild Wars2!

(#9820) apollo12


apollo12
veterán

hali nagy sebességű 14cm ventit keresek, sajna a tápomba csapágyas lett minimum 2000rpm

(#9821) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Úgy tudom, hogy a ventik vagy hidrodinamikus siklócsapággyal (fluid bearing) vagy pedig golyós csapággyal rendelkeznek. Melyiknél mi okozza a később kialakuló zajos működést? A kenőanyag elfogyása? Ezeknél a Hall-szenzoros ventiknél mekkora fordulatszám-csökkenést okozhat az, ha nem 12V-ról, hanem 5V-ról mennek (pl. laptop hűtő)? Köszi a válaszokat!

(#9822) ---Lasali--- válasza jahatpersze (#9821) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Általában a legtöbb folyadék csapágyas megoldás kamu, és csak egy sima olaj kenésű perselyes siklócsapágy van bennük. Itt a persely kikopik, rosszabb esetben a tengely is, ennek surlódása, majd a tengely excenteres mozgása, rázkódása okozza a zajt. Ami jobban meg van csinálva, és jobban ráhazudható hogy folyadékcsapágyas, ott ugye a folyadékra felúszik a tengely, tehát fém fémet nem ér, ezek akkor kezdenek majd tönkremenni ha kipörgetik az összes kenő anyagot a tömítéseknél, vagy csak egyszerűen elöregszik benne az olaj, kiszárad stb, vagy bele bele ver a tengely a perselybe, a ventilátor gyenge kiképzéséből adódó excenteresség miatt, innentől kezdve ugyan az a helyzet mint a sima perselyes megoldásnál, sőt van hogy rosszabb, mert az önstabilizáló hidrodinamikus persely kiképezése nem annyira alkalmas arra hogy a tengelyt normálisan megtartsa sima siklócsapágyas helyzetben.
A golyós csapágyas ventiben két darab mély hornyú golyós csapágy van, köznyelvben ipari csapágy. Ezek a csapágyak nincsenek igazi tömítéssel ellátva, csak porvédő van rajtuk, bennük szerény mennyiségű zsírral. Ezek a csapágyak eleve hangosabbak mint a folyadékos megoldások, mert a golyók ahogy forognak a csapágyban, valamint a golyókosarat ahogy viszik magukkal, annak bizony van hangja új állapotukban is. Később pedig folyamatosan kopik ki a golyó pálya, golyó, kosár, egyre jobban zörög folyamat növekszik a csapágyhézag, majd a zsír is felmondja a szolgálatatot, kipörög a golyók közül, elöregedik, kiszárad, nem ken már semmit, ilyenkor egyre jobban zörögni fog a csapágy, viszont ezek nagyon sokat kibírnak, nem fognak úgy megszorulni, vagy a rázkódástól leállni egy könnyen, mint a perselyesek.

[ Szerkesztve ]

(#9823) jahatpersze válasza ---Lasali--- (#9822) üzenetére


jahatpersze
aktív tag

Köszi szépen a részletes választ!

(#9824) Yeffy válasza ---Lasali--- (#9822) üzenetére


Yeffy
veterán

szintén köszi, ma is okosabb lettem :R

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9825) glspeter1


glspeter1
őstag

Sziasztok!

Házcserét tervezek a közeljövőben és arra lennék kíváncsi, hogy melyik ventilátor teljesítene jobban egy Corsair Carbide 500R-ben.

ez
- Corsair AF120 Quite Edition
vagy esetleg ez
- Corsair SP120 QE
(Tudom, hogy ez inkább radiátorokra való, de sokak szerint házhűtőnek is jó. Néha még jobb is mint az AF)

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#9826) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jelenleg 3 db venti van a gépemben, 2 db ARCTIC Fan 12 PWM és 1 db AF 12025 PWM ebben az elrendezésben:

A procihűtőm egy CM HYPER212

Most lett 2 db COOLINK SWiF2 120P PWM-es és egy COOLINK SWiF2 1200 (fix 800-on forgó) ventim.

Amint látjátok a tápom egy Corsair HX520, azért jegyzem meg, mert hátul az is húzza ki a meleget.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt a 3 coolink ventit hogy rakjam be?

Az egyik PWM-es tuti a HYPER212-esre fog menni. (gondolom)

Előre menjen a másik PWM-es venti és hátra a fix 800-as (hisz a táp is dolgozik hátra) vagy fordítva?

Köszi: RR

Ui.: Igen a kábelek a képen elég kuszák, de a hardver azóta cserélődött, pl már nincs a gépben IDE eszköz sem és a kábelek elrendeződtek...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9827) marec1122


marec1122
senior tag

sziasztok!

erről a ventilátorról tudtok valamit mondani? egy cpu bordára szánom. elvileg nagyon halk és elég szép is

Csak megfontoltan :D "Öregember nem gyorsvonat!" John McClane

(#9828) Yeffy válasza szinimini (#9799) üzenetére


Yeffy
veterán

nna, megígértem, h írok. :)
elsősorban neked, meg akik segítettek nekem, ha érdekel benneteket :)

sajnos a CO-t nem tudta hozni a boltos haverom, így a sima PWM-es F12 lesz, 1500-ért darabja. sztem ez egész jó ár értük. elvileg pénteken jön. utána megyek érte, és szerelem be.
majd beszámolok a tapasztalatokról, meg ha tudok, mondok véleményt is :)

most jutottam el oda, h megvegyem őket :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9829) szinimini válasza Yeffy (#9828) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem kell sietni :)
Soká lesz az a péntek mi? :D

(#9830) Yeffy válasza szinimini (#9829) üzenetére


Yeffy
veterán

jajaja, most jött össze a fél gépcserével együtt... :)
asziszem' :DDD :C

kíváncsi vagyok, milyen lesz. remélem, h halk lesz azért nagyjából :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9831) RootRulez


RootRulez
félisten

Ha már így összegyűltünk, ehhez valami tanács? :U

═════════════════════════════════════════

(#9832) krichd1 válasza glspeter1 (#9825) üzenetére


krichd1
addikt

SP120 QE, ha van rá keret, egyértelműen jobb venti az AF-nél. Radiátorokra inkább a High Performance Edition.

(#9826) RootRulez: Szerintem előre az 1200, hátra a 120p. Ne a táp ventire bízd a kiszívást, nem tesz a táp alkatrészeinek jót, ha nagyon meleg levegő megy rajta keresztül.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9833) glspeter1 válasza krichd1 (#9832) üzenetére


glspeter1
őstag

Köszönöm! :R
De miért jobb az SP házhűtőnek, mint az AF ?
A szélesebb lapátok miatt ?
Ha pedig tényleg jobb mint az AF, akkor az minek van ? :DDD

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#9834) krichd1 válasza glspeter1 (#9833) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, más a kialakítása az SP-nek, valószínűleg ezért jobb. Itt egy teszt, ha érdekelnek az ilyesmik.
Ezt ne tőlem kérdezd, nem én vagyok a gyártó. Úgy emlékeztem, hogy az AF széria olcsóbb, de most nézem hogy nem.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9835) glspeter1 válasza krichd1 (#9834) üzenetére


glspeter1
őstag

Még egyszer köszi! (a tesztet is, nagyon jó volt olvasni :K )
Akkor 2 double pack SP120 QE lesz. :R

Élj ma, harcolj holnap. Privát üzenetre illik válaszolni !! :)

(#9836) szinimini válasza RootRulez (#9826) üzenetére


szinimini
senior tag

Hátra is pwm,h a proci hűvösebb legyen ezzel is csökken az zaj.
Előre a 800
procira pedig pwm.

Így jó is lesz :) a véleményem szerint

(#9837) RootRulez válasza szinimini (#9836) üzenetére


RootRulez
félisten

Úgy voltam vele, hogy hátra inkább a 800-as, mert ott húzza ki a táp is, de ez se rossz elgondolás, hogy jobban húzná a prociról is a meleget és lassabban forognának...

═════════════════════════════════════════

(#9838) krichd1 válasza RootRulez (#9837) üzenetére


krichd1
addikt

"hátra inkább a 800"

:N , lásd (#9832) krichd1. A merevlemeznek kell kevesebb hűtés egyébként is.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9839) RootRulez válasza krichd1 (#9838) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez el is kerülte a figyelmem. :U

Akkor eldőlt és mindenkinek igaza lett, csak nekem nem... :DDD

Azt hittem jobb, ha több levegő jön be...

Előre is PWM-es kellett volna és nem lenne mitől beszélni, de így tudtam őket összeszedni, AC-knál hátha jobbak lesznek. :U. .U

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#9840) hadogabi1


hadogabi1
senior tag

Sziasztok egy kis segítségre lenne szükségem egy thermaltake overseer rx-i-s házikóm van elöl és felül 20 cm-es tt-2030 fanok vannak benne gyárilag ilyenek az adataik a házban az elsőt 600-on járaton és a felsőt is 600-on a cpu hűtőmet 1000-en és a hátsó mögötte is 1000-en kérdés érdemes-e szerintetek felülre beraknom még 1 db 20-ast valamint oldalra is beférne még 1 db 20-as illetve a ház aljába a táp mellé még egy 12-es. Ezek közül szerintetek érdemes -e vennem valahova még pluszba. Valamint ha már vennék maradnék ezeknél a ventiknél de pont ilyet sehol nem találtam viszont találtam helyette ezeket gondolom itt a Af0046-os jelzésű kellene nekem. Valamint ha esetleg vennék még bele ventillátort akkor miylen márkát ajánlanátok hogy ha eltérőt vagyis nem thermaltake-t vennék. Hangjuk igazából ezeknek sincs igaz még csak fél éve mennek de abszolút hangtalanok. Köszi előre is.

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#9841) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Csapágyas lett az oldalsó 3 pines ventim és mindjárt 4-5 fokkal melegebb lett az alaplapom és 2-3 fokkal a proci is.Nem is gondoltam volna,de ennyit számít az oldalsó venti is.
Szóval kellene nekem egy 3 pines 12 centis venti lehetőleg kék,vagy fehér ledes(inkább fehér).
Mit tudnátok ajánlani 2000-ig?
Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

(#9842) Henker2


Henker2
addikt

Egy nagyon jó extrahalk, de nagy légszállítású 12cm-es ventit ajánljatok már, ami tényleg olyanra képes, mint amit gyárilag is tud.
Házba is menne meg az Alpenföhn Brocken hűtőmre!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9843) krichd1 válasza Henker2 (#9842) üzenetére


krichd1
addikt

Corsair SP120, van belőle alacsonyabb és magasabb fordulatszámú is. Az extra halkság és nagy légszállítás üti egymást. A nagy légáramlatnak mindenképp lesz hangja. Általában kompromisszumot kell kötni vmilyen szinten.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9844) Henker2 válasza krichd1 (#9843) üzenetére


Henker2
addikt

Nekem ilyenem van!

Arctic Cooling Arctic F12 Pro PWM - 120mm

Ezt mennyire tartod jó ventinek?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9845) Yeffy válasza Henker2 (#9844) üzenetére


Yeffy
veterán

én pont nemrég szereltem be 2-t ebből :)

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9846) Henker2 válasza Yeffy (#9845) üzenetére


Henker2
addikt

Ezek szerint csak jó! :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9847) Yeffy válasza Henker2 (#9846) üzenetére


Yeffy
veterán

egyelőre tetszenek :)
bár maxon nyilván van hangja, beszabályzod alaplapon, v feszültséget csökkented mondjuk a fix rpm-eseknél, és házventinek szerintem tökéletesek.
procira nem tudom, nincs ilyen tapasztalatom...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9848) and1ao válasza Yeffy (#9847) üzenetére


and1ao
őstag

Vajon olyan fél egy év múlva is jó lesz, majd mikor már elég erőteljesen felerősödik hangja?

Guild Wars2!

(#9849) Yeffy válasza and1ao (#9848) üzenetére


Yeffy
veterán

szerinted honnan a pélómból tudjam? most vettem ilyeneket először...
majd fél év múlva kérdezd meg...

ha esetleg mégsem lesznek jók, akkor sem fogok belehalni kemény 3 k-ba...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9850) and1ao válasza Yeffy (#9849) üzenetére


and1ao
őstag

Nem is azért mondtam :) csak én pl így jártam velük 2db volt belőle és nagyságrendileg 100 óra eltéréssel kezdtek el csörögni csattogni ami számomra marha idegesítő volt. vég a kuka volt számukra ;]

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.