Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) andrade válasza skilled88 (#9150) üzenetére


andrade
senior tag

Dehát azt teneked kell tudni hogy vannak e furatok kisebb ventillátorhoz, vagy tudsz e fúrni épp házilag.Szokott olyan lenni hogy a legnagyobb venti furatai alatt vannak kisebbnek valók is.Nem szükséges 25 centis a 23-as is megfelel.

(#9152) skilled88 válasza andrade (#9151) üzenetére


skilled88
tag

Nos! 23cm átmérőjű ventivel kénytelen vagyok beérni mivel nagyobbat nem találtam..

Nah majd meg sasolom ma! Szabadnapos vagyok , ma hozzák a Coolink SWIF2920 ventilátort szeretném asus asus arctic square-be berakni a régi haldoklik vagy is zajos már.. :D próba cseresznye bár a
Coolink ventikről jót hallok vissza a tápegységbe is veszek majd jövő hónapba még hozza ilyet

-Coolink SWIF2120P 12cm ventilátor 800-1700rpm
Légszállítás: 60,4-127,6 m3/h, Zajszint: 8,5-27,1dB/A, 800-1700rpm

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#9153) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem rosszak ezek az AC F12-es ventik. 2.4V-on elindul és 360 RPM-mel pörög is. A 14 centiseket még nem próbáltam.

(#9154) jediweb


jediweb
aktív tag

Előző hozzászólásokban valaki írta, hogy a BitFenix Spectre PRO 120mm Fan Blue LED
zajos, és javasolták az írónak, hogy rakja 5V-ra.jött is a visszajelzés , hogy ok halk lett..

Nos már bocs de megmosolyogtató:

1.) Az enyém is vinnyogott , de finoman megpöcköltem és azonnal beállt azóta is halk nem is hallani.
valószínű a szállításban rezgett a tengely kicsit rossz szögbe.
2 db-ot vettem, csak az egyik volt ilyen.

2.) 5 volton -mivel kipróbáltam - alig megy és nyilván a légszállítása konvergál a nullához vagy a nagyon kevéshez , oda meg minek venti, nem értem egyeseket ,ez max arra lehet jó,hogy megy a csicsa a kék leddel
és annyi ...

Egyébként kb 4-5 órát mentek eddig szinte NEM is hallani őket, tehát a specben leírtaknak megfelelően működnek.

Apropó a kék ledek színei abszolút kompatibilisek a gyárilag a házba beépített Thermaltake ledekkel...

Ezek után én is bátran javaslom - a javallatot is innen kaptam ...

[ Szerkesztve ]

jediweb

(#9155) jediweb


jediweb
aktív tag

BitFenix Spectre PRO 120mm Fan Blue LED
No az egyiket viszem vissza csak 3 led világít a 4-ből
hümm pedig elvileg német ..
Most közelről hallgatva a csapágy hangja hangosabb mint a Thermaltake ventije ...
No meglátjuk majd ... a csere darabot...

jediweb

(#9156) F34R


F34R
nagyúr

valaki ismeri a Cougar Vortex ventijet ?

vajon marketing penisznovelo politika ? [link]

viszonylag olcso , halk , jo legszalitas , erdekes design.

(#9157) andrade válasza F34R (#9156) üzenetére


andrade
senior tag

Berosálok! 203,5m3/h szállítás? A PC kimegy az ablakon! :D Ja csak 120m3/h! megtanulhatnák hogy kell írni a köbmétert! Nem kapható ez nálunk szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#9158) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Hali!

Fordulatszám szabályzóval lehet szabályozni egy gyárilag fix fordulaton működő ventilátort anélkül, hogy baja lenne?
Cooler Master A12025-08CB-3BN-F1 ventiről van szó, ami gyárilag 800 RPM-en forog.

Üdv.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9159) andrade válasza Fr@nkieWilde (#9158) üzenetére


andrade
senior tag

Nem értem! Az adatlapja szerint ez a venti 1500-on forog.Mégjobban nem értem, egy másik lapon 1200!
Amúgy a 3pines csatlakozójút lehet potméteres és termisztoros szabályzóval is szabályozni!Nem károsodik a teljesítménye természetesen 12V alatt csökken.

(#9160) andrade válasza Fr@nkieWilde (#9158) üzenetére


andrade
senior tag

Product code A12025-08CB-3BN-F1
Added on Wednesday 5 October 2011

Specifications Search for products based on specifications
Size 120 mm
Speed (max.) 1,500 rpm

Ilyenkor berosálok!

(#9161) Fr@nkieWilde válasza andrade (#9160) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Akkor dobok én is egy csavart a dologba. Eddig nem tettem, most mondom megnézem AIDA-ban mennyin megy, és 640-en fut üresben, terheléskor is. :DDD
Szóval nem értem, hogyan futhat ez 1,500-on mikor gyárilag nem ford.szám szabályzós illetve nincs rajta hőérzékelő szenzor sem terhelés esetére. :N
Egy Cooler Master ház ventije, ha jól tudom. Én 2-őt használok belőle a kis Sharkoon Vaya-ban, és van egy potméteres szabályzóm, gondolom kipróbálom, de eddig nem mertem, mert tönkretenni sem akartam. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9162) Fr@nkieWilde válasza Fr@nkieWilde (#9161) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

E szerint a hirdetés szerint 800 RPM. Innen vettem, nálam 640, 2 különböző weboldalon meg 1,200 és 1,500 RPM. Hát ez már azért igen csak nem semmi. :C

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9163) #90933760


#90933760
törölt tag

Ha az alaplap tud feszültséggel szabályozni -márpedig illik- akkor is lelassul, ha a BIOS-ban be van kapcsolva. Ha kikapcsolod akkor elvileg fix 12V-ot kap és maximumon pörög. Ekkor rakhatsz be egy potmétert és akkor úgy tekergeted ahogy akarod, baja nem lesz tőle semmiképp.

(#9164) Fr@nkieWilde válasza #90933760 (#9163) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Ertem, ezt a BIOS dolgot este fele megnezem, majd irok, hogy hogyan alakultak a dolgok. Koszonom a segitsegeket.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9165) Akcok94


Akcok94
senior tag

üdv.
keressek egy vékony piros ledes ventilátort.
a gépembe nem fér felülre be a COOLERMASTER BC 120 White LED Fan R4-BCBR-12FW-R1 ez nem fér ennél vékonyabb kéne.
köszi
akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9166) jookomak válasza Akcok94 (#9165) üzenetére


jookomak
őstag

Hogyhogy nem fér be? Milyen ház, és procihűtő az? A venti magassága sok (25mm), vagy nincs akkora felfogatás a házon? Felül alatt a ház tetejét érted, vagy a hátsó ventit?
Amúgy kizárt dolog, hogy létezzen ilyen venti. :( Vagy ha igen, akkor gagyi.
25mm a szabvány méret, scythe-nak van pár vékonyabb darabja, de azok nem világítanak.

(#9167) #90933760 válasza jookomak (#9166) üzenetére


#90933760
törölt tag

Asgard Pro és Ninja 2-vel jártam én is így beleért a hűtő a venti közepébe, egyáltalán nem lehetetlen. Ki kellett vágnom a vadi új gépház tetejét. :U Amúgy is ki akartam, de ez mindegy.

(#9168) Akcok94 válasza jookomak (#9166) üzenetére


Akcok94
senior tag

van ilyen.
van a házam egy thermaltake ms-I és kicsit szerintem nagy az alaplapom bele mert E-ATX-s így túl lóg felül és a ram bekapcsoló pont ott van és így nem fér el, a másik oldalon meg a bordák vannak.
ezért keressek valami vékonyabb ventilátort.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#9169) Kovbob


Kovbob
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek melyik hűtőt éri megvenni?
Ezt: http://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_1b1s___saf_b83_e1_gp/201948
Vagy ezt: http://ipon.hu/webshop/product/arctic_cooling_f8_pro_pwm/116096

(#9170) #90933760 válasza Kovbob (#9169) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mire akarod használni, mit hűtene, mik az elvárásaid? Halk vagy erős szél?

(#9171) Kovbob


Kovbob
senior tag

Hogy minél hűvösebb legyen a gépben, megfizethető áron inkább az erős szél mint hogy halk legyen. Procit akarom húzni és 2 ventit is akarok venni mert annyi még fér a gépbe. Csak nem értek annyira a ventikhez és nem tudom hogy melyik a jobb. :N A hangja annyira nem érdekel csak azért ne süketüljek meg tőle :)

[ Szerkesztve ]

(#9172) lukaszokni


lukaszokni
aktív tag

Sziasztok!
Jól emlékszem, hogy egy 3pines ventit tudok alaplapról is vezérelni, csak nem kapok fordulatszám visszajelzést?

mAtx4ever!

(#9173) #90933760 válasza lukaszokni (#9172) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ugyanúgy kiírja a fordulatot. A fekete-piros a delej, a sárga a fordulat visszajelzés, a kék csak a pwm jel. Lehet alaplapról vezérelni, ha az alaplap tudja a feszt változtatni a piros vezetéken.

Előző:
Ha a halkság nem érdekes annyira és a hűtés a fontos akkor az első CoolerMaster ventit vedd meg. A másik kevesebb levegőt szállít, főleg mert keret nélküli. De ha beírod milyen házad van meg milyen ventik, hol, milyen cucc van benne, milyen hűtő akkor többet is tudunk segíteni a megfelelő áramlás kialakításában stb.

[ Szerkesztve ]

(#9174) lukaszokni válasza #90933760 (#9173) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Köszönöm szépen!

mAtx4ever!

(#9175) D®. GeNy@


D®. GeNy@
aktív tag

Sziasztok!

14cm-es ventit keresek a ház hátuljába, ami minima ~80m3/h légszállítással rendelkezik a legalacsonyabb fordulatszám mellett és ezt igen halkan (~15-18dB) is teszi. :) (Egy Core i7 3770K hőjét húzná ki a kuckóból)

Ti melyiket ajánlanátok?

(1.) ENERMAX Apollish

(2.) NOCTUA NF-P14 FLX

(3.) Vortex Fan Aluminum Series

Az ár most nem szabna korlátokat, így a minőséget tartanám most szem előtt.

Vagy tudtok mást ajánlani ezek helyett? :)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Mitsubishi Evo IX FQ-360 vs Subaru Impreza 06' WRX STi

(#9176) #90933760 válasza D®. GeNy@ (#9175) üzenetére


#90933760
törölt tag

A Noctua-t sokan mondják jónak és ha megnézed az adatait a kívánt légszállításodat kisebb hangerővel tudja, mint amit elvárnál. Én erre szavaznék, a többiek majd megaszondják jó-e.

[ Szerkesztve ]

(#9177) syl5


syl5
őstag

Sziasztok!
Kellene nekem fehér lapátos, extrém halk, jó légszállítású 12-es és 14-es 3pin-es ház venti, illetve 12-es pwm-es venti.
Mit tudtok ajánlani?

Keress meg, ha Data Engineer, Scientist szeretnél lenni!

(#9178) jocek91


jocek91
aktív tag

Üdv, Noctua NH-D14-re milyen ventiket ajánlotok ami halkabb és jobb is mint a gyári?

(#9179) jookomak válasza jocek91 (#9178) üzenetére


jookomak
őstag

Kevés ilyen létezik, esetleg scythe slip stream 140, vagy thermalright ty-141. Gyárit lehet szabályozni, nem? Adnak a noctuákhoz plusz ellenállást, ezzel halkítani lehet.

(#9180) jocek91 válasza jookomak (#9179) üzenetére


jocek91
aktív tag

Erről [link] mi a véleményed?

(#9181) Arione11


Arione11
csendes tag

Sziasztok!

A (fekvő) gépemet be szeretném rakni az íróasztalnak külön erre a célra kialakított helyre, csak hátul egy max 4cm-es lyuk van hosszába, ami nem biztos hogy eleget tesz a hűtésnek, arra gondoltam vágok hátul egy lyukat és , hogy berakok egy avc 8ccm -es F6010B12MS, csak kéne rá csati. Úgy akarom megcsinálni, hogy mikor a gép beindul csak akkor működjön, meg a gépből kapná az áramot, és hogy van e még az alaplapon erre kialakított hely. hogy ezt beletudnám-e rakni, és , hogy szerintetek így a hűtés jó lenne e ( jelenleg a gépbe táp venti van meg proci venti) köszi a válaszokat előre is :R

(#9182) smiti


smiti
addikt

Sziasztok! A Fractal Design Arc Midiben lévő 140 mm-es gyári légkeverőkkel van valakinek " személyes " tapasztalata? Hangerő és tényleges légszállítása érdekelne!

(#9183) tasiadam válasza Arione11 (#9181) üzenetére


tasiadam
veterán

meg lehet oldani hogy úgy menjen igen, annyi hogy tápról vagy alaplapról kapja az áramot de szerintem rövid lesz a kábel, de így nem tudom elképzeni. Ha csak az az 1 nyílás van akkor szerintem csinálj még egyet mert az is necces ha csak szív de az is ha csak fúj, járnia mindenképpen kell a levegőnek

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#9184) Calibos


Calibos
addikt

Üdv
lehet hogy butaságot kérdezek?! Kinéztem ezt a Akasa 5,25 ventilátor szabályozót és azt írja hogy :
Csatlakozók:
1x 4-tűs molex
6x 3-tűs/4-tűs (PWM is!) kérdésem az lenne hogy ha PWM csatlakozó van rajta akkor mi a fenének kössem rá? PWM-es cuccot nem speedfan vagy biosból vezérlem?

(#9185) kromatika válasza Calibos (#9184) üzenetére


kromatika
veterán

a kézi vezérlés,sokkal érzékenyebben tudod állítani mint álltalában a biosból.kivéve az asrock lapoknál.nekem asrock z68 pro 3 lapon 9 lépésben lehet állítani 4 db ventit.

(#9186) Calibos válasza kromatika (#9185) üzenetére


Calibos
addikt

értem, köszi a választ. pwm tudomásom szerint árt a venti élettartalmának de ez most pont nem téma. Nekem is asrock 970 extreme4 van de sosem bíztam a szoftveres vezérlésben. Gondolom akkor biosból vezérled?

(#9187) smiti válasza smiti (#9182) üzenetére


smiti
addikt

Erre továbbra sincs válasz?

(#9184) Calibos - Én a helyedben nagy ívben elkerülném azt az Akasa panelt. Nekem volt egy olyan, de vissza is kellett küldenem garanciába.
Bármilyen ventit kötöttünk rá ilyen érdekes kerepelő hangot adott ki magából ( a venti ).

Nem olyan sok ráfizetéssel már kapsz Scythe Kaze Servert vagy Kaze Mastert.

(#9188) Calibos válasza smiti (#9187) üzenetére


Calibos
addikt

akkor hagyom a fenébe az Akasat, kösz
nekem nincs személyes tapasztalatom, de egy német fórumba beleolvastam. Konkréten a ventik légszállításáról pár tulajnak az a problémája hogy a szűrő (valamelyik szűrőt nem lehet kiszedni, hogy melyiket azt nem írja) gátolja az elegendő légáramlatot.

[ Szerkesztve ]

(#9189) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Hello aLL!

Milyen HALK ventit ajánlotok CM692 gyári ventillátorai helyett?

Valakinek láttam itt hogy vízhűtést szerelt be ebbe a házba, és sárga v neon zöld lapátos ventiket tett helyére (=

Tudnátok írni pár alternatívát? 140 és 120mm-esek kellenének!

Köszönöm előre is :R

•°o.OO.o°•

(#9190) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

asszem coolink swif 2 - ehhez hasonlóan csendes ventit keresek, ha van olcsóbban :)

[ Szerkesztve ]

•°o.OO.o°•

(#9191) zolizeus


zolizeus
csendes tag

Helló
volna egy igen furcsa kérdésem.
Volna 1 gép:
CM 690 II advenced usb3.0 (3 ventis 2 fent (cpu körül) és 1 lent a ledes a HDD tartó elöt))(nem plexis)(fekete)
legfelül van 1 noname fekete DVD író
a házikó a gép asztalon kívülre van téve mivel nem fért oda bele de igy is nagyon tutin néz ki :) (persze van neki hagyva hej a ház körül kb 2-3 és hátul 1 tenyérnyi hej hej)
a HDD tartó keret alja kivan véve. a fent maradt 2 tartóban van 1 ocz SSD és 1 régi vincseszter :)
CHIEFTECH CFT-750-14CS
asus p8z77_m pro
asus hd 7970 Dcu2
intel cori5 3570k
Scythe ninja 3 rev. b
kingston hyperx lovo 8GB
kérdésem a következő lenne:
milyen előlapi hűtés vezérlőt ajánlotok?
lényeg jól nézzen ki és hasznos is legyen a vezérlő

a ház hűtést hogy lehetne akkor feldobni javítani?
mijlyen venti hova hejezésével lehetne elérni javulást van-e értelme mert 2-3C-ért nem veszek ventit de 10c-ért már megérné. (CPU VGA)

Választ előre is köszi.
ÜDV:ÉN

[ Szerkesztve ]

Igazí tudatlan újonc!%! windows élmény index: 7.6, 7.9, 7.9, 7.9, 7.9,

(#9192) skilled88


skilled88
tag

Üdv !

Tudtok ajánlani ventit nekem .. Zöld ledes kéne ..

120mm kéne ..

Cooler Master SickleFlow 120mm Green LED
XIGMATEK CRYSTAL 120MM GREEN LED
BitFenix Spectre LED GREEN 120mm

melyik a jobb ??

persze hang is számit ..

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#9193) Kreash válasza skilled88 (#9192) üzenetére


Kreash
aktív tag

Talán még a BitFenix Spectre PRO 120mm Fan Green LED-t tenném be a listába, nekem ilyen van kékben,bár ez a cooler mastertől kevesebb levegőt szállít kicsivel.
De a listádból kiindulva hang és légszállítás szempontjából a cooler master-t választanám, az szállít a legtöbbet és picivel halkabb a xigmatektől is.Bár nem ismerem, nem tudom szokott e gond lenni a csapágyával.

(#9194) zodo válasza smiti (#9187) üzenetére


zodo
nagyúr

Konkrét adatokkal nem igen tudok szolgálni mert gondolom a házhoz kapott Oem jelzésű ventik adatai nem "egyeznek" meg a honlapon lévő R2 széria tagjaiéval.

Gyártó topikjában megoszlanak a vélemények a hangjával kapcsolatban.
Van aki egyenesen sz@rnak titulálja vagy mint jó magam, elfogadom a kapott szabályzóval.

Jelenleg csak 1 x 120mm gyári van az előlap alsó venti helyén, hdd-k hűtésére.
Lapom alapból ~900 fordulaton tekeri és így nem éppen halk a keltett szélzaj mellett.
(új konfig még nincs kalibrálva)
További ventiket Coolink SWiF2-120P-el ill. volt hogy a 120-as helyre szerelhető Scythe Slip Stream 140mm helyettesítettem.

Mások a Alpenföhn Wing Boost szériából válogattak olvasataim alapján.

Más:

Ha már ide tévedtem, milyen 140/180-as kék ledes ventit ajánlotok?

Minél halkabb vagy min. szabályozható példány érdekelne minimál stílus jegyében mert legfőképp látvány fokozás céljából kerülne az oldallapra.

(#9195) jookomak válasza AndrisBoy (#9189) üzenetére


jookomak
őstag

Scythe slip stream 140, thermalright ty-141. Szerencsére befér a 140mm-es venti, szóval inkább azt vedd. Több levegőt szállítanak azonos hangerőn, mint a 12cm-esek.

zolizeus: Neked is ezt javaslom. Kettőt előre, egyet hátra, egyet felülre.

(#9196) smiti válasza zodo (#9194) üzenetére


smiti
addikt

Közben nekem is megérkezett a ház, tegnap este össze is raktam. Előlapi panellel szabályzom a ventik fordulatát, most is vissza vannak véve 600 RPM-re.Egy kicsit érdesnek tűnik a hangja, nem tudom hogy " bekopik-e "?

Annyira nem nézegettem még az előlapba berakható ventihelyeket, nekem kicsit furcsának tűnik ez a bepattintós megoldás, és nem nagyon láttam, hogy hogyan lehet oda 120 mm-es ventiket berakni.

A Wing-Boostokat ismerem, van is nekem 5 darab belőle , én nagyon szeretem őket.

(#9197) Calibos válasza smiti (#9196) üzenetére


Calibos
addikt

9188-at olvastad?

(#9198) MaNR


MaNR
tag

Sziasztok!
Szükségem lenne egy 12 cm-es megbízható, halk ventilátorra. Mit ajánlotok?

Köszi!

(#9199) skilled88 válasza MaNR (#9198) üzenetére


skilled88
tag

Coolink SWiF2-120P :C

Ház ventilátor
- fordulatszám: 800 fordulat/perc - 1.700 fordulat/perc
- üzemi zaj: 9 dB - 27 dB
- anyag: műanyag
- szállítási kapacitás: 75 m3/óra
- méretek: SZ 120 mm x M 25 mm

nekem van 3 db.. 8cm 9.2cm meg egy 12 cm .. bevált .. 5 év garit adnak rá.. simán megéri ..

"Powered Forever*Corsair HX520 Modular" Lumia 800 Black

(#9200) MaNR válasza skilled88 (#9199) üzenetére


MaNR
tag

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.