Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8201) AssAssynn válasza TaaT (#8199) üzenetére


AssAssynn
őstag

Lehet az lesz akkor, hogy totózom vele, meg majd nyúlkálok a gépházba, hogy helyezgessem. ;D Kivéve, ha megmetszem egy kicsit...

fodor0410: Értem, s köszönöm a segítséget. Amúgy én csak a CFM-t, s a dB-t szoktam nézni, RPM az mellékes. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8202) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Elnézést, hogy megint én, de épp felmérem a piacot. :DDD
Gelid TX12-15 TC -ről valami vélemény? A múltkor tárgyalt AC-khoz képest hol van?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8203) zsoleszkai


zsoleszkai
tag

Sziasztok!

CM 430 elite gépházamba szeretnék előre egy 140es kéken világító ventit venni és hátra egy szintén kéken világító 120ast mit ajánlanátok?

/KneeBy/

(#8204) tomahawkwind


tomahawkwind
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket kérném.Bővítettem a Micro ATX supercase tx 511-es házú gépem nemrég új vincseszterrel és videókártyával. A probléma az, hogy nagyon melegszenek a vincseszterek, a rendszermeghajtó 54-55 fokra melegszik terhelés alatt (a többi 2 is 36-45, 39-49 fokos idle ill. terhelés alatt a Hd sentinel szerint). a játékoknál ez az szerintem ami fagyást eredményez egy idő után.Beszereltem egy hátsó ventit ami ugye kifele fúj, ez valamennyit segített, és most gondolkodom egy hdd hűtésen ill. egy első 120 milis hűtő beszerzésén.
Ez a ház httpwww.supercase.grenp1-cases2-super-case24-tx-series61-super-case-tx-511
Mit gondoltok, inkább ház hűtőt vegyek vagy 2 hdd hűtőt?Mit tudnátok javasolni milyen jó ár/érték arányú hűtőt vegyek?Fontos lenne hogy a tápegység 4pines csatiról menjen mert az alaplapon csak 1 3pines van ami ugye már foglalt..Előre is köszönöm segítségeteket!

(#8205) flash-


flash-
veterán

sziasztok

bizonytalan vagyok a ventilátorok elhelyezésével kapcsolatban ezért kérdezem hogy az alábbi képek alapján jól vannak felszerelve a ventik?

a ház felső részén levő hűtés

a ház hátulján levő hűtés

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8206) AssAssynn válasza flash- (#8205) üzenetére


AssAssynn
őstag

A ház tetején lévő ventilátort úgy szerelted be, hogy most befelé fújjon, viszont a házakat általában úgy alakítják ki, hogy a felső és a hátsó ventilátorok azok amik kiviszik a levegőt a házból. Tehát a hátsó ventilátor jól van beszerelve, ezt pedig megfordíthatod.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8207) flash- válasza AssAssynn (#8206) üzenetére


flash-
veterán

szóval ami felül van venti annak be kell szívnia a levgegőt?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8208) zsoleszkai válasza flash- (#8207) üzenetére


zsoleszkai
tag

Nem! Mivel a meleg levegő felfelé száll így csak befűtenéd a házat ha azzal nyomod le a meleget. A fenti ventit úgy kell rakni hogy kifelé szállítson.

/KneeBy/

(#8209) flash- válasza zsoleszkai (#8208) üzenetére


flash-
veterán

az előbb a másik fórumtárs akkor pont fordítva mondta..

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8210) blasko92 válasza zsoleszkai (#8208) üzenetére


blasko92
őstag

Annyira hülyeség ez a "meleg levegő felfelé száll" dolog. Ha van 1 ventilátor a házban, akkor máris elfelejtheted a fizika törvényeit.

A ház manual-jában meg kell nézni, hogy szívjon, vagy fújjon felül a venti, mert a tervezők azt kitalálták :U

Szerk.: SilverStone elég jó hűtésű házakat csinál. [link]

[ Szerkesztve ]

(#8211) TaaT válasza flash- (#8209) üzenetére


TaaT
veterán

vagy csak félre értetted :N

"Tehát a hátsó ventilátor jól van beszerelve, ezt pedig megfordíthatod."

hácsó marad, felsőt megfordít... ;)

Give them hell Ukraine!

(#8212) AssAssynn válasza TaaT (#8211) üzenetére


AssAssynn
őstag

Úgy van, köszönöm. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8213) flash-


flash-
veterán

de akkor az a kérdés hogy ha így van a venti akkor kifelé szállít ugye?

és a ház hűtésnek mi a szerepe?
a proci lesz tőle hűvösebb vagy az alaplap?vagy csak annyi hogy ne legyen meleg a házba ?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8214) TaaT válasza flash- (#8213) üzenetére


TaaT
veterán

nem, így befele fújja a levegőt :N

a ház hűtésnek az a lényege hogy a ház, és minden ami benne van hűvösebb legyen :)

Give them hell Ukraine!

(#8215) AssAssynn válasza flash- (#8213) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nem, a felső ventilátor így éppen befelé fújja a levegőt.

Az amit írsz összefügg. A házhűtés kiszellőzteti a házat, így nem lesz bent meleg, s ezért hűvösebbek lesznek az alkotóelemek, mivel friss, hűvös levegővel tudják hűteni magukat.

TaaT: Megelőztél! (;

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8216) Bukmop


Bukmop
tag

Fekete, fehér, vagy fekete-fehér 140mm-es, PWM-es ventit szeretnék venni.
Kérnék segítsége! (F12PWM-ek vannak a házba, de már nem bírom kivárni, hogy nálunk is elérhető legyen az F14! Vagy várjam meg?!)

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#8217) Apollo_21


Apollo_21
addikt

Szevasztok!

Milyen ventit ajánlanátok..140mm-esek kellenének..kinéztem párat de tudatlan vagyok hozzájuk....4e körül nézelődtem kb, néztem mindenféle márkát...4e-ig bezárólag olyat tudnátok mondani ami 1600környékén pörög de nemtúl hangos és mégis jól teljesít? fekete vagy kék lapát jöhet hótmind1...

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8218) TaaT válasza Apollo_21 (#8217) üzenetére


TaaT
veterán

"1600környékén pörög de nemtúl hangos"

ez a kettő üti egymást, amúgy a TR TY-140 ár érték arányban nehezen verhető :)

Give them hell Ukraine!

(#8219) Apollo_21 válasza TaaT (#8218) üzenetére


Apollo_21
addikt

Akkor úgymondom h a HAF922esembe lévő hátsó gyári 120as venti számomra nemhangos a 17decibeljével..tehát 20decibelest még elviselek...na:D remélem így jó:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8220) Apollo_21 válasza Apollo_21 (#8219) üzenetére


Apollo_21
addikt

Esetleg Scythe vagy Aerocool ventik lehetnek még jó választás?

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8221) TaaT válasza Apollo_21 (#8220) üzenetére


TaaT
veterán

a scythe ventik sem rosszak :K

Give them hell Ukraine!

(#8222) Apollo_21 válasza TaaT (#8221) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az esetleg hozhat vmit a konyhára ha direkt az ilyen csilli szuper lapátos ventiket veszi az ember? vagy csak a zaja lesz nagyobb?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8223) TaaT válasza Apollo_21 (#8222) üzenetére


TaaT
veterán

ezek kimondottan jó 14-es ventik :) Scythe SS TR TY-140

a plusz csicsa inkább az áron látszik, technikailag vagy nem változik a venti vagy rosszabb...

volt egy ilyenem, újonnan vmi 7000ft/db, qva jól nézett ki de egy 400ft-os venti hangját produkálta... Apollish Vegas

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8224) Apollo_21 válasza TaaT (#8223) üzenetére


Apollo_21
addikt

Tehát neis álmodozzak h esetleg a shark széria az Aerocooltól jólehet akis barázdásítással?:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8225) TaaT válasza Apollo_21 (#8224) üzenetére


TaaT
veterán

baromi nagy mákod van, itt egy minőségi videóteszt róla :) [link]

én nem vennék aerocool ventit, de ez csak saját vélemény...

Give them hell Ukraine!

(#8226) Apollo_21 válasza TaaT (#8225) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ennek örülök is meg nem is:D Mert ha a videóból indulok ki akkor egy Boeing 737est veszek ami fele ennyi zajjal nemjár:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8227) TaaT válasza Apollo_21 (#8226) üzenetére


TaaT
veterán

a legtöbb ventit le kell szabályozni, mivel többnyire (ideális esetben soha) nincs szükség a maximális teljesítményre...

ez 14-es ventiknél olyan max 600rpm :)

Give them hell Ukraine!

(#8228) Apollo_21 válasza TaaT (#8227) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az az igazság h zavar h alig indul el a 2db 200as venti 750es fordulattal ami a ház része volt alapba:d úgyh én lenem veszek 1000nél jobban ha jó hanem:D ez a prob:D

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8229) TaaT válasza Apollo_21 (#8228) üzenetére


TaaT
veterán

az érdekes, nekem a gyári 200-as ventit 3állásban lehet használni: 400/600/800rpm...

400rpm-en egy vinyó simán hangosabb, ellenben ekkor már 140m3/h a légszállítása ami több mint 2db 120-as 800rpm-es ventié...

Give them hell Ukraine!

(#8230) Apollo_21 válasza TaaT (#8229) üzenetére


Apollo_21
addikt

Sajna a 2gyári nagyjából +-10% eltéréssel 700-850között vhol, molex csatira kötve persze....

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#8231) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!
Melyik az a minőségi 12 és 14 centis ház venti amelyik a leghalkabb és leghatékonyabb?
Aeroengine 2 házba kellene és ezzel vezérelve: Kama panel 3
Lényeg lenne a minnél nagyobb légszállítás, minnél tovább működjön, a leghalkabb, és ne lenne drágább 5-6ezertől!
Köszönöm előre is! :R

[ Szerkesztve ]

(#8232) flash-


flash-
veterán

csatlakozom az előttem szólóhoz 140x140es ventit keresek.
legfontosabb hogy halk legyen.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#8233) Krissz5435


Krissz5435
aktív tag

Helló, gondolkozom, hogy a ventiket halkítom, de nem potméterrel, vagy 12v-ról 7 v-ra, hanem on-off módra. Ilyesmire gondoltam:

Szerintetek jó lenne ez így? elbírna egy molex 2 ventit. A lényeg annyi lenne, hogy egy kapcsolóval kapcsolnám ki és be. A bekötés jó lenne így? Bocs a sok hülye kérdésért és előre is köszönöm a válaszokat.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8234) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#8235) AssAssynn válasza Krissz5435 (#8233) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

Egy molex csatlakozó könnyedén elbír két ventilátort. Bár teszem hozzá, ez a kérdés már inkább tápos témákhoz tartozik (nem elzavarni akarlak), mert a tápodtól függ ez, de nem akarlak megijeszteni, mert 99% az esélye, hogy azon a 12v-os molex ágon van elég Amper "szabadon".
Egyébként nekem is volt hasonló ötletem, de lebeszéltek róla, mert ez a ki-be kapcsolás nem túl jó dolog, mivel a tápra ilyenkor jön egy plusz adag terhelés "csak úgy". Mondjuk én egy 10W-os pumpával kapcsolatban érdeklődtem, s igaz, hogy két ventilátor azért ettől valószínűleg kevesebbet fogyaszt, de a tanácsot azért továbbadom. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8236) Krissz5435 válasza AssAssynn (#8235) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Most reggel én is gondolkodtam ezen, hogy lehet nem lenne jó kapcsolóval, hanem potméterrel kéne, de igazából napjában 1-szer lenne ki és bekapcsolva. De ha ettől eltekintünk akkor a felvázolás jó nem?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8237) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.9cm-es kék ledes ventit szeretnék vga-ra.lehet 3 pines is,de kb 1900rpm-et tudnia kellene.Most revoltec airguard van fenn de az csak 1500rpm-et tud.tehát ennél erősebb 9cm-es kék ledes ventit szeretnék.köszi előre is. :R

(#8238) AssAssynn válasza Krissz5435 (#8236) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azt nem tudom, hogy ez a rajz jó-e. Annyira nem értek hozzá, hogy ez alapján megtudjam mondani. :DDD

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8239) antivirtuoz válasza kromatika (#8237) üzenetére


antivirtuoz
tag

Google jó barát! :D
[link] [link] [link]

És ezek csak az első két találatból vannak! :)

"A legfontosabb: nem szabad abbahagyni a kérdezést." - Albert Einstein

(#8240) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

A 12cm-es ház ventik merre fújjanak, hogy rakjam be őket?
Most van 4db venti ami három Zalman amit a házamhoz adtak meg egy Arctic F12 Pro

Ház tetején van egy az kifelé fúj, elején nem tudom, mert mind a két irányból érzem a fújó levegőt, oldalsóval gondban vagyok, hogy merre álljon, hátul van az arctic az is kifelé fúj.
Ezek így jók lesznek?
Ház aljában van még egy üres hely oda ha veszek ventit az merre álljon?

(#8241) AssAssynn válasza Buster17 (#8240) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

A ház tetején lévő és a hátsó fúj kifelé. A ház elején lévők, s az esetleges alsó pedig befelé nyomják a levegőt.
Oldalsó attól függ amúgy, hogy milyen a VGA hűtésed, de szerintem befelé fújósra állítsd.

Egyébként a ventilátoroknál mindkét oldalon lehet érezni légmozgást, mivel ugye egyik oldalról szív, másikról fúj, s néha nehéz megkülönböztetni, hogy mit érzünk. Viszont ha jól megnézed a lapátokat, akkor szerintem te is kitalálod, hogy merre tolják a levegőt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8242) Buster17 válasza AssAssynn (#8241) üzenetére


Buster17
addikt

Szia!
Köszönöm szépen.
Jelenleg nincs VGA-m szóval az egyenlőre nem zavar.

(#8243) bluobluo75


bluobluo75
őstag

(#8244) blasko92 válasza bluobluo75 (#8243) üzenetére


blasko92
őstag

Nekem a legjobban a swif2 120p vált be. 490 rpm-en is szépen tolta a levegőt, teljesen hangtalanul :R

(#8245) kromatika válasza antivirtuoz (#8239) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm

(#8246) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Valamikor már találkoztam ezzel a témával a fórumban, de sehogy sem sikerül megtalálnom.
Silverstone TJ08-E ház 180-as ventijét szeretném kicserélni valami halkabbra.
Van más, jobb választás, mint a FM181?

(#8247) AndrewTdi válasza AndrewTdi (#8246) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A csába. lejárt a szerkesztés idő.
tehát az előző kérdésemet meg is válaszoltam magamnak.
Tehát 2 lehetőség van.
Az alant említett FM181 illetve a Phobya G-Silent 18.
Véleményetek melyik lehet a jobb választás ha az árat nem vesszük figyelembe?

(#8248) blasko92 válasza AndrewTdi (#8247) üzenetére


blasko92
őstag

A g-silent jó választás. Alacsony rpm-en is jó a légszállítása, és nagyon halk :K
És olcsóbb, mint a silverstone

(#8249) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

Vettem egy új gépházat, s a ventilátoraival, ventilátorszabályzójával kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Az első az, hogy bekötöttem a ventilátorokat, de úgy, hogy egy tápról jövő molex-et elosztottam egy Y-al (mivel nincs túl sok belőle), aztán annak az egyik oldalára a ventilátorszabályzó molex-ét, plusz a két első ventilátort, a másikra pedig a hátsó és a felső ventilátort kötöttem. Azután fogtam a szabályzóból jövő három eres kábeleket, s az egyes számú A és B be belekötöttem az első ventilátorokat, a második számú szálra pedig a maradék kettőt A és B elnevezésekkel szintén.
Első kérdés, hogy jó-e így?
Mármint ugyebár van külön áramellátása a ventilátorszabályzónak, s a ventilátorokból ami kijön kábel az olyan, hogy két molex van a végén, egy apa és egy anya, illetve egy 3 pines kábel. Az összeset bekötöttem, de így belegondolva lehet nem így kellene, hiszen így hogy szabályozza a szabályzó a feszültséget?
Mindet (molex, 3pin) be kell kötni, vagy ha szabályozni akarok, akkor csak a három erest?

Remélem érthetően tudtam megfogalmazni a gondolataimat. :DDD Köszönöm szépen előre is a segítséget!

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8250) TaaT válasza AndrewTdi (#8247) üzenetére


TaaT
veterán

phobya g-silent-ből csakis a 32mm vastagot érdemes nézni, a 25-ösnek már kisebb a légszállítása...

mi baj amúgy a gyári silverstone ventikkel? :)

Give them hell Ukraine!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.