Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Henker2 válasza and1ao (#9850) üzenetére


Henker2
addikt

És azóta neked milyen ventik váltak be?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9852) Yeffy válasza and1ao (#9850) üzenetére


Yeffy
veterán

hát, az nagyon jó lesz... -.-"
eddig rosszat ezekről nem hallottam...

na mindegy, majd kiderül, milyenek, nagyon max kuka, azt keresek valami jobbat...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9853) bombibmw válasza Henker2 (#9851) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem 4 db Coolink Swif2 120P van.
Nagyon meg vagyok elégedve velük és árban sem húzósak,bár valakinek nem tetszik a színük,de fekete házban nagyon jól mutatnak.Nekem tetszik nagyon a színük is.
Ezenkívül Thermalright TY-140 nagyon jó,ez csúnya ebből van más színü is.
Mindkét venti halk,jó légszállítású,ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#9854) and1ao válasza Henker2 (#9851) üzenetére


and1ao
őstag

Hát mostmár csak TR TY-141-es vannak bent számszerint 5 db előtte ugyanennyi Swif2 1201-ek voltak az majd másfél évig mentek és meg most sem nagyon volt hangjuk csak 140 mm az csak 140mm

Guild Wars2!

(#9855) Yeffy válasza bombibmw (#9853) üzenetére


Yeffy
veterán

na igen, a másik választott a Swif2 lett volna, de ez az okádék szín... :o :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9856) bombibmw válasza Yeffy (#9855) üzenetére


bombibmw
veterán

Fekete házban kifejezetten jól mutatnak,főleg ha meg vannak világítva fehér,vagy kék leddel(rendesen világítanak).
Először nekem sem jöttek be,de most már nem is vennék mást.

(#9857) Yeffy válasza bombibmw (#9856) üzenetére


Yeffy
veterán

szerintem meg undorítóak. ez a libafos zöld szín... ocsmány...
akkor legalább lenne mittudomén Kawa zöld, vagy sárga, vagy szinte bármi más, csak ne ez... -.-"

a házam meg zárt, éjszaka aludni szeretnék, nem neonkiállítást bámulni, szal' különösebben nem érdekelnek már a LED-ek, ill neon-ok, legalábbis nem Pc-be...

mindegy, ha fél egy év múlva bedöglenek az AC-im, és nem Enermax ventit veszek, akkor lehet, h mégis Swif2-k lesznek...

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9858) krichd1 válasza Henker2 (#9844) üzenetére


krichd1
addikt

Nekem is az a tapasztalatom, amit már előttem leírtak. Ezért általában olcsó "átmeneti" ventinek szoktam ajánlani, ha szűkös a keret.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9859) trialboj


trialboj
őstag

Üdv, szeretnék 1-2 ventilátort venni a gépházba, mert a sok terhelés igen csak felfokozta a hőt odabent már télen is.

Így néz ki jelenleg a ház: [link]

Sajnos 2 fal közé van beszorítva így oldalról nem kaphat levegőt.

Az érdekelne, hogy mi lenne a legokosabb megoldás, csak elölről, és hátulról, van lehetőség ventilátort behelyezni.

Az én ötletem, hogy hátulra egy állandóan működő halk és emiatt kisebb levegőmennyiséget megmozgató darab kerülne, előre viszont, csak terhelés alatt bekapcsolható hangosabb de nagyobb levegőmennyiséget beszállító egység kerülne.

Gondolkodtam még a ház tetején való lyuk kialakításában, de mivel nincs hozzá eszközöm, félek csak szétbarmolnám, az egészet.

Amúgy ez kerülne hátulra: 13 db zajszint, az gondolom elég alacsony.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9860) krichd1 válasza trialboj (#9859) üzenetére


krichd1
addikt

Mekkora ventilátorok férnek el elől, hátul ? Érdemes lenne hátra is szabályozható ventilátort venni, tehermentesíteni a tápot, hogy ne az szívja ki a meleg levegőt. Nem tesz jót az alkatrészeinek. Ha választani kéne, én azt ajánlanám hátra tegyél egy magasabb fordulatú, jobb légszállítású ventit, előre egy alacsonyabbat.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9861) jookomak válasza trialboj (#9859) üzenetére


jookomak
őstag

Szerintem inkább hácserére spórolj. Xigmatek asgard pro 13k, vagy aprón ki lehet fogni 10 körül már 1. generációs cm 690-et is. A mostanid felsőtápos, csak 8 cm ventik férnek be, ha jól látom. Ezek ma már elég elavult tulajdonságok.

Ha befér, akkor 12-est tegyél be.

[ Szerkesztve ]

(#9862) trialboj


trialboj
őstag

120mm a max. Most h mondod megnéztem a 120mm alattiakat is, és van olyan amit annak ellenére, h kisebb mégis több levegőt képes megmozgatni, érdemes olyat választani ?

Beférnek nagyobbak is. Házat nem szeretnék cserélni, szükségét nem érzem, a mostan jó néz ki, és feleslegesen pénzt meg nem pocsékolnék olyanra, hogy tetsszen is meg praktikus is legyen.

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9863) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!
Segítsetek a következőben, kérlek!
A mostani konfig (lásd az adatlapon) csak egy CPU hűtővel (tegnap vettem, űj, halk, tuti) és egy táphűtővel bír.
Amit az alap ház plusz tud, az két 80-as lenne, egy előre és egy hátra. Az alábbiakban gondolkodom, gyártók szereint, cél a lehető leghalkabb zajszint elérése.
1. Be!Quiet
2. Noctua
3. Scythe

Jó lehet?

Még egy kérdés. Jelenleg mindösszesen 2 db. 3 pin-es csatlakozóm van, sajna PWM-ről nem lehet szó. AZonban szeretnék az oldalfalra egy 12-es vagy 14-es ventit is betenni, DE ..., kevés a tű?

Egy aljzatra rámehetne mondjuk 2 venti? Nem ég le az aljzat? Ha rámehet, hogyan tudom kivitelezni?

Ja és még szívesen tennék 1 kifújót fentre is, ahhoz mondjuk van itthon két új Artic Pro 80-as, de egy picit zajosak szerintem 0,3 Sone-t tudnak.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv:
anytime

(#9864) anytime válasza anytime (#9863) üzenetére


anytime
őstag

Ja és még egy, ehhez a konfighoz lehetne valamilyen előlapi szabályzót betenni? Ugye, ha jól gondolom, ilyenkor már a szabályzóra kötöm az áramellátást is? Mert akkor tuti bepakolhatnám ebbe a kicsi szépségbe mindet:)

(#9865) anytime válasza anytime (#9864) üzenetére


anytime
őstag

Őrá gondoltam, többek között: [link]

(#9866) szinimini válasza anytime (#9865) üzenetére


szinimini
senior tag

Jók azok a szabályzók én pl most vettem meg belőlel a prot és tuti :)

Sycthe és Bequit ventik jók lesznek azok tényleg halkak,de darabja 5k körül lesznek a 120-asnak.

Ezek már tényleg halkak

(#9867) Yeffy válasza szinimini (#9866) üzenetére


Yeffy
veterán

na, egyelőre egész jól szuperál a 2 AC venti :)
mondjuk nyilván nem fullon járatom őket, mert úgy eléggé hangosak, de be lehet egész jól lőni...

csak most írták nekem ugye korábban, h fél év múlva elkezdhetnek kikopni... az szép lesz, ha igen... :(

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9868) Migee


Migee
tag

Üdv néktek.

Olyan helyzet állt elő, hogy van egy Thermaltake házam, ami tele van házventillátórral, molex csatlakozással 4 pines normál tápcsati.
A sárga és a fekete csati (12V , GND) van bekötve benne.
Szeretném vezéreltetni vagy az alaplapi 3 illetve 4 pines ventikiállásról, vagy egy scythe előlapi panelről, ami szintén legalább 3 pines kivezetés.
Hogyan tudnám ezt megvalósítani ?
Milyen átalakítás ,milyen csati kell hozzá?

[ Szerkesztve ]

(#9869) gilike999


gilike999
csendes tag

Sziasztok!
Nem találtam a kérdésemre illő topikot, így ide írok, mert valamennyire kapcsolódik a témakörhöz.

A lényeg az, hogy van egy Chieftec CFT-750-CS14 - es tápom. Elégedett vagyok vele, egy dolgot leszámítva, mégpedig, hogy rohadt hangos (48.5 dB). Szeretném lecserélni a benne lévő ventillátort valami halkabbra, viszont ezek a ventik csak 2 pinesek (DC 12 V), és ilyet sehol sem találok, vagy ha találnék, akkor sincs odaírva, hogy milyen csatlakozója van, stb.

A kérésem az volna, hogy tudnátok nekem ilyen 140x140x25 mm-es (pl arctic vagy hasonló) ajánlani, ami 2 pines, és viszonylag halk (30 dB alatti). Egy linknek örülnék a legjobban, ahonnan rendelni tudok, vagy hasonló.

Esetleg létezik valamilyen átalakító, ami nekem megfelelne?

Köszönöm a válaszokat előre is.

[ Szerkesztve ]

(#9870) anytime válasza gilike999 (#9869) üzenetére


anytime
őstag

Szia!
Alább a kérdésednek leginkább megfelelő topic!
Javaslom elolvasni az első hsz-t, már abban elég sok infót megtalálsz, ráadásul találsz egy linket, amiben megtalálod összegyűjtve az ajánlott tápokat, gyártók szerinti bontásban.
Üdv:
anytime

[link]

(#9871) Malanrion


Malanrion
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy halk ventiket szeretnék venni a házamba, alapból van benne 3 venti, ami 3 pines, azokat tudom szabályozni mondjuk ezzel? Vagy PWM-es kell?(ezt kifejthetné valaki, hogy mit takar, monitornál tudom:DDD) Tehát az lenne a lényeg, hogy van 3db 4 tús csati az alaplapomon, a házas ventik 3 pinesen. Ha kell lecserélném őket, 4 ventit szeretnék halkan üzemeltetni szabályozva:)

köszönöm

(#9872) Yeffy válasza anytime (#9870) üzenetére


Yeffy
veterán

ne zavarjon, h nem tápot akar cserélni, hanem csak a benne levő ventit... :U

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9873) tornas válasza Malanrion (#9871) üzenetére


tornas
őstag

Szia!

A 3 pin-eseket nem tudod szabályozni (illetve külsőleg a tápfeszültség változtatásával végül is tudod). A pin-ek kiosztása: kettő a tápfesz a ventinek, a harmadik meg csak egy fordulatszám-jeladó. A 4 pin-est tudod már szabályozni, illetve az alaplap is. A negyedik dróton történik a fordulatszám szabályozás. Vagyis a 4 pin-es alaplapi csatikon célszerű 4 pin-es ventiket használni, de nézd át az alaplapod manual-ját is, mert előfordulhat, hogy mégsem PWM-sek a 4 pin-es csatlakozók. 3 pin esetén is előfordulhat, hogy még sincs fordulatszámérés az alaplapon.

A PWM rövidítése Pulse-Width modulation --> impulzus-szélesség moduláció magyarul.

Olvasnivalók ezzel kapcsolatban:

PWM üzemmód
Angol Wikipedia-s cikk a PWM-ről
Az egyenáramú motorok szabályozása

Ami pedig a linkelt ventiszabályzót illeti, ez is csak feszültség növeléssel-csökkentéssel szabályoz, nem pedig PWM-mel. Ha ezt szeretnéd például használni, akkor maradhatnak a 3 pin-es ventijeid és egyszerre 4-et használhatsz róla. Vehetsz egy negyedik 3 pin-es ventit is hozzá. Ehhez a szabályozóhoz nem kell PWM-es venti.

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9874) Yeffy válasza Malanrion (#9871) üzenetére


Yeffy
veterán

nem rossz kis cucc... :)
egy ideje én is akarok ilyet venni, csak sose jutok el oda...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9875) Malanrion válasza tornas (#9873) üzenetére


Malanrion
tag

Köszönöm szépen a bőséges és kielégítő választ!:) :R egyébként Corsair 550D-be lenne, azt még megkérdezhetném, hogy milyen halk venti van még ami 3 pines? BeQuit, vagy a szabályzó márkájából Scythe?:)

(#9874) Yeffy DJ
nekem az lenne a lényeg, hogy nyomógombos legyen, el lehessen rejteni, mert ez a mániám..:DDD a fentebb említett ház is csukható előlapos, de ha kinyitom szeretem tudni, hogy tele van minden jóval :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#9876) anytime válasza tornas (#9873) üzenetére


anytime
őstag

Szia!

Ehhez kapcsolódva, hasonló cipőben járva, lásd fent!

Ha jól értem, azt mondod, hogy ebbe a házba vehetek 3 pin-es ventiket (nem PWM-es), megveszem a scythe ua. szabályzó egységét és a házventiket arra kötöm rá és nem az alaplapra így már a tápfesz változtatásával a scythe előlapi szabályzó végzi el a szabályzást?

Ha így van, hurrá, lenne egy szabályozható házhűtésem ezzel a szerény alaplappal is:)

anytime

UI: az előttem szóló venti ajánlatkéréséhez én is szívesen csatlakoznék.

Én a Scythe; Noctua; Be! Quiet hármas között vacillálok!

[ Szerkesztve ]

(#9877) Yeffy válasza Malanrion (#9875) üzenetére


Yeffy
veterán

:)
persze, teljesen világos...

mondjuk lehet, h inkább egy olyan deszkát kéne beszereznem, ami rendesen kezel akár 5-6 ház ventit, automatán. mert a mostani nem tökéletes :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#9878) mobal


mobal
MODERÁTOR

Coolink Swif2 ventiket, 2 db szeretnék fixen bekötni. Mennyi fesz kell nekik? 7v vagy az 5v is elég?

(Direktben mennének a tápra csatlakoztatva.)

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9879) tornas válasza Malanrion (#9875) üzenetére


tornas
őstag

Szívesen! :)

A Be Quiet és a Scythe ventik között elég sok halk venti van. Legjobb tudomásom szerint az előbbinek vannak a leginkább halk ventijei.

De itt is szétnézhetsz:

[link]
[link]

Amik leginkább befolyásolják a ventilátor zaját az a fordulatszám, a csapágyazás és a légszállítás mértéke, illetve pl. a venti előtti rácsozat milyen messze van a lapátoktól. Esetleg még a lapátok száma is fontos lehet a fordulatszám függvényében (több lapát azonos fordulaton, több levegőt képes megmozgatni). Az ventilátorok motorereje (Amper értéke) is fontos lehet a szabályozó illetve az alaplap szempontjából.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9880) tornas válasza anytime (#9876) üzenetére


tornas
őstag

Így van... :)

A venti kiválasztásával kapcsolatban meg ugyanaz a válaszom, mint az előző hozzászólásomban.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9881) and1ao válasza mobal (#9878) üzenetére


and1ao
őstag

7V-on indulnak legalábbis a 120p biztosan az 1200-as ami a 800RPM-es az lehet már elindul 5V is

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9882) tornas válasza mobal (#9878) üzenetére


tornas
őstag

A Coolink honlapján azt látom, hogy a Swif2 ventik mind a három méretben 7-13 V között működnek. Tehát minimum kell nekik legalább 7 V, de ekkor nagyon alacsony a fordulatuk. Inkább használd 12 V-ról!

Meg aztán a tápon 7 V-ot a sárga és piros drót között kapsz, de én nem támogatom az ilyen jellegű táp használatot! :(

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9883) mobal válasza tornas (#9882) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ebben az esetben mit tudsz ajánlani? Az alaplap nem szabályozza rendesen - nem tudom miért. 1200 -on pörög ami nekem már zavaró. Van valami olcsó potméteres megoldás, ami működik is rendesen?

and1ao: köszi a válasz!

mobal,

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9884) krichd1 válasza Malanrion (#9875) üzenetére


krichd1
addikt

Corsair SP120 széria nagyon jól sikerült venti, nincs túlárazva, szerintem nagyon ajánlott vétel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9885) krichd1 válasza mobal (#9883) üzenetére


krichd1
addikt

Például a kifutó széria AeroCool Easy Watch, vagy az olcsóbb Scythe szabályzók.
Más megoldás lehet, ha előtét ellenállással szabályzod vissza a fordulatot, de a szabályzóval könnyebben lehet "játszani".

(#9869) gilike999: [link]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9886) sexy666


sexy666
csendes tag

Szerintetek CM Storm Scout 2 házban milyen lehet a gyári ventillátor?

ilyen? [link]

előre szeretnék venni még kettőt a meglévő mellé, amik nagyon csendesek

(#9887) krichd1 válasza sexy666 (#9886) üzenetére


krichd1
addikt

Netes képek alapján szerintem igen.
Milyen ventit szeretnél, mennyi rá a keret ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9888) sexy666 válasza krichd1 (#9887) üzenetére


sexy666
csendes tag

az mindegy, csak jó legyen :)

CM Turbine mastert néztem és a SCYTHE Gentle Typhoon-t

(#9889) krichd1 válasza sexy666 (#9888) üzenetére


krichd1
addikt

Azt a CM ventit felejtsd el, a Gentle Typhoon már jó választás lehet. Azt nem írtad, hogy mivel szabályoznád. Vagy fix alacsony fordulatú venti kell ?

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9890) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy mi a külömbség a két ventillátor között?
ARCTIC COOLING F12 TC
és a másik: ARCTIC COOLING F12
Az egyik TC a másik sima. És mit jelent a ventillátoroknál az hogy pwm? És vannak olyan artic ventillátorok, amiknek van ilyen hőérzékelős fordulat szabályozása, ezt kitudom iktatni? Ez valami sensor. Mert van 5,25helyre szerelhető ventillátor szabályzóm, és onnan állítanám a fordulatott.

[ Szerkesztve ]

(#9891) krichd1 válasza Nyuszo01 (#9890) üzenetére


krichd1
addikt

TC a hőérzékelős, olyat ne vegyél mert nagyon bénán működik, főleg ha van szabályzód, akkor végképp felesleges. PWM-ről kicsit fentebb írtak: [link].
Ventiből ajánlom a Thermalright TY-141-et, nagyon megéri a felárat az AC-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9892) Nyuszo01 válasza krichd1 (#9891) üzenetére


Nyuszo01
tag

Szia, köszönöm az infokat. Csak az a baj az Artic nekem jobban bejön a szine miatt :B

[ Szerkesztve ]

(#9893) trialboj


trialboj
őstag

A következő alaplappal rendelkezem: Asus

Nem igazán értem a különbséget a két csatlakozó közt:
1 x Chassis Fan connector
1 x Power Fan connector

Egy ilyen ventilátort vásároltam, ezt melyikre érdemes kötni?

Utólag mivel tudnám szabályozni szoftveresen?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9894) krichd1 válasza Nyuszo01 (#9892) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt a szín problémát sosem fogom megérteni, ilyen sokan nézegetik a házat a monitor helyett. :F
De van megoldás: Thermalright TY 147 :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9895) Nyuszo01 válasza krichd1 (#9894) üzenetére


Nyuszo01
tag

Nekem ilyen szabályzom van: SCYTHE Kaze Master Pro
De itt a kaptam 3pin hosszabító kábeleket is, de a hátuljába is csak 3pin-es dugo van. Vagyis tű. Ezek a Thermalrightok amit linkeltál, ez a fehér nemrossz szinre, csak nekem nagyon bejön ez a sok lapát ami van az Articon. De akkor ezeket a Thermalright ami 4pines hogy dugnám a szabályzora?

(#9896) krichd1 válasza Nyuszo01 (#9895) üzenetére


krichd1
addikt

Úgy hogy a 4. tűt nem csatlakoztatod. Nem is tudod rosszul rádugni a csatlakozóra, ez ilyen "hülye-biztos"-ra van megcsinálva.

(#9893) trialboj Alaplapi szoftver, Speedfan progi. Először próbáld a Chassis fant, de olvasd el a használati utasítást, biztos le van írva benne szépen.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9897) anytime válasza Nyuszo01 (#9895) üzenetére


anytime
őstag

Mi a tapasztalatod vele?
Most szándékozom vásárolni 1-et, plusz 3 darab Noctua-t.

(#9898) sakal83


sakal83
addikt

Van egy Coolermaster Hyper 212 Plusom.

Bár mindenki mondja, hogy halk, én ezt nem érzékelem.

Tudnátok ajánlani rá egy ventit?

A lényeg, hogy halk és olcsó legyen, továbbá az, hogy a lefogatóval illeszkedjen.

(#9899) Nyuszo01 válasza anytime (#9897) üzenetére


Nyuszo01
tag

Ezelött sosem volt szabályzom, de ez nagyon tetszik nekem. Egyetlen egy dolog ami annyira nem tetszik, hogy kék szinű a kijelző. Bár már annyira nem zavar. De ami nagyon szuper, hogy sok dolgot kaptam hozzá. Amit a vásálrás elött nem is tudtam. Kaptam 6db 3pines hosszabito kábelt, meg 6db hőérzékelös káblet. Meg itt teljesen kilehet kapcsolni a ventillátort, szerintem ez is tök jó, mert igy tudtam tesztelni a ventillátorok hangját. De nagyon vigyázok rá, én pl. a foliát lesem szedtem a kijelzöről. Igy is tökéletesen látom. Igy néz ki most: házikó Vagy ez a link: album

[ Szerkesztve ]

(#9900) anytime válasza Nyuszo01 (#9899) üzenetére


anytime
őstag

Szép darab, grat!
Sokan lehúzták magát a szabályzó-kérdést, de én mellette vagyok, mivel az alaplapom nem tudja kezelni a PWM-es ventiket, viszont így, sima 3 tűs ventikkel mégis tudok egy szabályzott hűtést kiépíteni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.