Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8651) Peddy789 válasza TaaT (#8650) üzenetére


Peddy789
őstag

kicsit megszenvedtem vele, csak ilyen külön vékonyított csípőfogóval tudtam áthuzni mert nemfértem hozzá de csak siekrült, hát jah amugy lehet lecserélem az egyik másik házventimet is ilyenre..

(#8652) jilian válasza AssAssynn (#8649) üzenetére


jilian
addikt

Règen nem volt ilyen.
Most a monitor DP kimenetèt is hasznàlom, ès azòta van.
Igen a monitor elmegy alvòba ahogyan eddig tette. :((

(#8653) xtevo


xtevo
őstag

Sziasztok!
230 mm-es méretben a Bitfenix Spectre, vagy Spectre Pro-n kívül tudtok mást ajánlani? Vagy egyáltalán érdemes? :)

Spectre: ár: ~3,7k
Méretek: 230 x 230 x 30 mm
Zajszint: 20 dB(A)
Sebesség: 700 RPM
Légszállítás: 192,7 m³ / h
Statikus nyomás: 2,52 mm-H2O
Feszültség: 12 V
Csatlakozó: 1x 3-tűs

Spectre Pro: ár: ~5,6k
Méretek: 230 x 200 x 30 mm
Zajszint: 25,6 dB(A)
Sebesség: 900 RPM
Légszállítás: 264,0 m³ / h
Statikus nyomás: 1.81 mm-H2O
Feszültség: 12 V
Csatlakozó: 1x 3-tűs

Köszi a segítséget előre is!

(#8654) jilian válasza xtevo (#8653) üzenetére


jilian
addikt

Nekem csak a PRO vàltozatokbòl van (12 ;14 ; ès 23 cm) -ből.
Nagyon jò ventik 400-700 rpm-en hasznàlom őket.
(a winyòk hangosabbak ;] )

(#8655) xtevo válasza jilian (#8654) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi a visszajelzést! :R Azok alapján amit tudnak erősen gondolkozom, hogy megéri-e nekem a PRO változat... egy mini-ITX konfigurációba menne első ventinek. Fontos szempont a légszállítás, de azért a 20dB szebben hangzik, mint a 26 ;)

(#8656) jilian válasza xtevo (#8655) üzenetére


jilian
addikt

Hàt igen, szebben hangzik.
De ne feledd, hogy ezeket mèg lassìthatod is....
Nekem a 23-as is 530-on pörög, csak anbòl tudom, hogy megy
, hogy vilàgìt a led. ;)

(#8657) xtevo válasza jilian (#8656) üzenetére


xtevo
őstag

Azt kerestem, de nem találtam sehol, hogy mit tartalmaz a "doboz"?

(#8658) andrade válasza xtevo (#8657) üzenetére


andrade
senior tag

Azért azt furcsálom hogy a kisebb légszállításúnak a vízoszlop nyomása nagyobb! Furcsa!

(#8659) xtevo válasza andrade (#8658) üzenetére


xtevo
őstag

Igazad van, elírás. Én csak copyztam egy kiskerből, de megnéztem bitfenix oldalát a spectre széria: 1.08, míg a spectre pro 1.81. Ott a pont! :R

(#8660) jilian válasza xtevo (#8657) üzenetére


jilian
addikt

Ezt:

Bár az a gumis lefogató túl rövid nem ér át a ventin....nem értem miért adják akkor? :U

(#8661) andrade válasza jilian (#8660) üzenetére


andrade
senior tag

Nem az egész ventillátoron kell annak átérni

(#8662) jilian válasza andrade (#8661) üzenetére


jilian
addikt

De ezeken a ventiken ott ahol fel kell fogatni egy egész cső van. :F

[ Szerkesztve ]

(#8663) xtevo válasza jilian (#8660) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi a képet! :R

(#8664) Longhandd


Longhandd
tag

Sziasztok!
Vettem egy új házat, ami egy 8cm-es ventivel van ellátva. Az a gondom, hogy öreg az alaplapom és nincs lehetőségem ezt a 3 eres (3 pines) ventikábelt az alaplaphoz csatlakoztatni.
Milyen megoldás lehetséges, hogy még is működésre bírjam a ház ventijét?
Az alaplap: ASUS P5KPL AM-IN-GB

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#8665) jilian válasza xtevo (#8663) üzenetére


jilian
addikt

Működés közben:

(#8666) andrade válasza jilian (#8662) üzenetére


andrade
senior tag

Nem ilyenekhez vannak ezek a gumik hanem a hagyományoshoz.

(#8667) andrade válasza Longhandd (#8664) üzenetére


andrade
senior tag

Lehet kapni olyan kábelt amin van 3 pines aljzat és a másik oldalán 4 pines apa-anya molex így a tápegységhez lehet csatlakoztatni a ventit és nem veszik el a molex se.

(#8668) AssAssynn válasza jilian (#8652) üzenetére


AssAssynn
őstag

Akkor nem tudom. :/
Nagyapámnak van olyan rendszere, hogy neki a monitor meg nem alszik el, de neked akkor nem ilyen. Esetleg nézz be egy monitoros témába, mert kevés az esély, hogy itt tudjuk. :/

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8669) jilian válasza AssAssynn (#8668) üzenetére


jilian
addikt

Ők sem tudnak mit kezdeni ezzel. :(((

(#8666) andrade
Akko minek küldik mellé? :F

[ Szerkesztve ]

(#8670) Longhandd válasza andrade (#8667) üzenetére


Longhandd
tag

Köszönöm a gyors választ:)

" Az élet az, ami velünk történik, miközben nekünk teljesen más elképzeléseink vannak." John Lennon

(#8671) AssAssynn válasza jilian (#8669) üzenetére


AssAssynn
őstag

:/
Esetleg egy olyan tippem van még, hogy az energiagazdálkodásnál nézz szét a BIOS-ban (ha van), s Windowsos belül is.
Továbbá, ha a ventilátorok molex-en kapják az áramot, akkor tedd át a táp másik ágára őket (talán most azon vannak, amelyikre a VGA kiegészítő tápcsatlakozói vannak kötve).
Nem biztos, hogy ezektől változik is valami, de próba képen megcsinálhatod.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8672) jilian válasza AssAssynn (#8671) üzenetére


jilian
addikt

Bonyolult a dolog mert 4 db venti a radiátoron + egy 14-es venti a procinál kifelé fúj alaplapról kapja az áramot.
A 23-as oldalt és a két 12-es elől pedig egy ventivezérlőről kapja a naftát. :K

És mint említettem, a gép hátuljából minden kábelt kihúzhatok, még a tápkábeleket is!
csak akkor alszanak el a ventillátorokon a ledek ha kihúzom a monitort a falból/ ill. a vga-ból a DP kábelt.
Ha visszadugom, újra világít.
Tehát ez nem Win/ bios beállítás.
Valahogy a monitor visszavisz annyi áramot a DP keresztűl, hogy ezek a nyomi venti ledek világítanak. :))

(#8673) AssAssynn válasza jilian (#8672) üzenetére


AssAssynn
őstag

Így már jobban értem, elnézést akkor az előbbiért. Ha a tápkábelt is kihúzod, s az sem segít, az tényleg érdekes. :DDD
Viszont nem tudom mennyire jó dolog ez, hogy a monitor adapteren keresztül ennyi áram tápláltatik a gépbe. Feltételezem, ha a monitort a gombjával kapcsolod ki, az sem segít, ugye?

A ventilátor csatlakozókkal kapcsolatban pedig még mindig látok valami esélyt. Hiszen a DP-ből jön az áram, a VGA pedig gondolom a kiegészítő csatlakozókon keresztül továbbítja azt, s ha ezeket úgy kötötted be, hogy a molex ágról szedtél le átalakítóval, akkor, ha oda van kötve a ventilátor molexe, akkor végül is ez összefügghet (főleg, ha apa-anyás molex dugót használtál, s egy csomót egymás után kötöttél).
Kivéve(!) persze, ha az alaplapon keresztül is ad áramot a VGA, s ez eljut a ventilátorokig és kivéve, ha a VGA tápkiegészítői a tápból jönnek. :))

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8674) xtevo válasza jilian (#8665) üzenetére


xtevo
őstag

Baráti "kis" rendszer! :D Gratu hozzá! Abszolút meggyőztél, ebből bitfenix lesz az tuti. ;)

(#8675) jilian válasza AssAssynn (#8673) üzenetére


jilian
addikt

Igen a monitor gombja sem segít, csak a fali dugó / DP kábel lehúzása vga-ról.

- a vga-nak külön kábele van a táptól.
- ugye mint említettem 4+2 venti az alaplapra csatlakozik
- a másik 3 pedig a ventivezérlőre / pumpa / hőmérőre, ami szintén egyedi külön kábel a táp felől.

Tehát az áram:
falból -->monitor--->DP kábel--->vga--->alaplap (rákötött ventik) --->táp--->ventik
Úgyh mindenen átmegy. :B

xtevo
:C :R

[ Szerkesztve ]

(#8676) andrade válasza jilian (#8675) üzenetére


andrade
senior tag

A múgy ahol a VGA a tápból kapja a 220-at ott sincs a táp egyenáramú részével semmi kapcsolata mert a tápba bemenő 220 van elágaztatva, annyi mintha külső konnektoron lenne.

(#8677) AssAssynn válasza andrade (#8676) üzenetére


AssAssynn
őstag

A VGA nem kap 220-at sehogy sem. :N

jilian: Kábelcsere esetleg? Mármint nem másik DP, hanem DVI, vagy HDMI. Esetleg, ha tudod, próbáld ki másik monitorral, hogy több tapasztalatod legyen vele kapcsolatban, bár gondolom nem akarsz monitort cserélni.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8678) jilian válasza andrade (#8676) üzenetére


jilian
addikt

Annyira jutottam most,
ha kihùzom a vga-bòl a DP kàbelt, ès visszadugom, akkor màr csak
a "tàpra" kötött ventik vilàgìtanak, az alaplapra kötöttek nem.

(#8679) jilian válasza jilian (#8678) üzenetére


jilian
addikt

Tèvedtem,
Ùjbòl nekiàllnak vilàgìtani. :((

(#8680) TaaT válasza jilian (#8679) üzenetére


TaaT
veterán

ez nem alaplap hiba amúgy?

bocs ha tévedek, de nem olvastam át az összes kommentet ezzel kapcsolatban

Give them hell Ukraine!

(#8681) andrade válasza AssAssynn (#8677) üzenetére


andrade
senior tag

Én a monitorra értettem!

(#8682) jilian válasza TaaT (#8680) üzenetére


jilian
addikt

Èn is erre kezdtem gyanakodni, lehet ràkèrdezek a topikjàban, hàtha van valmi
"kapcsolò".

(#8683) Feanor1031


Feanor1031
tag

Sziasztok!
Tegnap történt egy kis baj a gépemmel és én máris nyugtalan lettem. A házban két hűtő van, a gyári, elöl és egy 12-es Arctic Cooling hátul, felül. Utóbbi leállt és a videókártya másodpercek alatt túlmelegedett, pedig azon is van három (gyári) hűtő. Ezek ráadásul valamiért automatára állítva nem hajlandóak kb 60%-nál jobban felpörögni.
Lent látható a teljes konfig.
Mit javasoltok? Hová és milyen hűtőt vegyek még? Vagy csak állítsam Catalystban kézi vezérléssel magasra a vga hűtő fordulatot?
Előre köszönöm a segítséget, remélem jó helyen kérdezek!

(#8684) AssAssynn válasza andrade (#8681) üzenetére


AssAssynn
őstag

VGA=videokártya.

Feanor1031: Ha egy házszellőztető ventilátor leállásától túlmelegedett a VGA az nem jó jel. :/ Tuningolod?
Egyébként állíts be neki saját ventilátorprofilt az AfterBurner-el.
A hátsó ventilátor teljesen meg is halt amúgy? Ha igen, akkor annak a helyébe mindenképpen vegyél új ventilátort (tehát hátulra), plusz felülre is vehetsz még egyet, vagy ha úgy látod jónak, akár kettőt is. AC F12 jó is lesz.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8685) Feanor1031 válasza AssAssynn (#8684) üzenetére


Feanor1031
tag

Köszönöm a választ! :)
Galériaszobában lakom, pokoli meleg tud lenni, de amúgy még így sem normális. Nem tuningolom egyáltalán. Az a baj szerintem, hogy a gyári VGA hűtő egyszerűen nem pörög fel eléggé, még akkor sem, ha már leállna...
AfterBurnert még nem használtam, remélem rájövök, hogy kell. Azzal be lehet állítani a VGA hűtőt is?
A hátsó venti úgy tűnik teljesen meghalt, bár számomra teljesen érthetetlen a jelenség.
Hátulra és felülre úgy kéne berakni, hogy kifújjon, ugye?

(#8686) AssAssynn válasza Feanor1031 (#8685) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nos, először is, amíg nincsenek meg az új ventilátorok, addig szedd le a gépház oldalát, nehogy megint túlmelegedjen. Hány fokos szokott amúgy lenni játék alatt (vagy, amire használod)?

AfterBurnert nyisd meg, jobb alul "settings", azután a felugró ablakban felül a második fül az a "Fan". Tedd be a pipát az egyetlen négyzetbe, ha még nem volna, s akkor látsz egy táblázatot. Állíts be te egy profilt az eddigi tapasztalatok alapján. Magam részéről én úgy szoktam, hogy ahány fok, annyi %, tehát 50 foknál már 50%-on megy a ventilátor, kivéve 80 fölött, mert 85 fokra már 90%, és 90 fokra már 100%-ot állítok be a biztonság kedvéért.
Ha megvan, nyomj egy okot és ekkor újra látod az AB főmenüjét. Itt a bal alsó sarokban tedd be a kis zöld pöttyöt, hogy zölden világítson. Innentől kezdve a gép indulásával mindig egyszerre indul a program, s ez szabályozza a ventilátort a megadott értékek alapján.
Arra azért figyelj oda, hogy az AB főmenüjében a "fan speed" csíknál a keret zölden világítson, mert ez jelzi azt, hogy az előbbi beállításaid érvényben vannak. A mellette lévő kis fogaskerékkel tudod kapcsolgatni. (Magától nem fog kikapcsolódni, csak azért mondom, ha véletlen kinyomnád.)

A hátsó ventilátor halála tényleg furcsa, mert a ventilátorokat az ember általában azért dobja ki, mert eltelt 10 év és már nyikorog. (:
Hátulra és felülre úgy kell berakni a ventilátorokat, hogy kifelé fújjon, igen. Elől pedig befelé fúj.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8687) Feanor1031 válasza AssAssynn (#8686) üzenetére


Feanor1031
tag

Most nemcsak, hogy le van szedve a gépház oldala, hanem a képen látható konfigurációt alkalmazom, ha terhelni kell a gépet. :D
Igazából nem figyelgettem, hogy mennyire szokott melegedni, azt hittem, hogy mindent megtettem, hogy ezt elkerüljem. Mióta nincs hátsó venti és ezt a "külső" ventit alkalmazom, azóta Dirt 3 alatt 63 fokra ment fel úgy, hogy 70%-on forog a videókártya hűtője. (kézi vezérlésen)
Megcsináltam ezt az AfterBurnert és alapból úgy volt beállítva, ahogy ajánlottad, úgyhogy nem értem, hogy a leállás hogy következhetett be?...
A hátsó ventinek sem értem, mi baja lehet, külsőre teljesen jó. Ráadásul ugye egy helyre van kötve a procihűtővel, ami teljesen jól működik. Szerinted mi lehet?
Köszönöm a segítségedet, jól jön. :)

[ Szerkesztve ]

(#8688) tomgabor válasza Feanor1031 (#8687) üzenetére


tomgabor
senior tag

Miközben megy a gép mozgasd meg a ventilátor kábeleit, hátha beindul. Mindegyik AC ventilátorom néha csinál olyat hogy magától leáll, megmozgatom a kábelt és utána újra megy.
A 4 éves és a vadi új is.

Más:

AC-nek van ez a PST kábelje.
Jelenleg az alaplapomon 2DB PWM csatlakozó van, az egyiken a CPU, a másikon 2db 8-as és 1db 12-es AC + 1db 12-es Coolink.
Na szóval, jövő héten jön az új házam amibe 6db venti fér el, szerintetek 1db alaplapi PWM csatlakozó elbírja mind a 6-ot úgy ha két amit linkeltem kábelt összedugom?
2db 14-es Thermalright és 4db 12-es BitfFenix

[ Szerkesztve ]

(#8689) andrade válasza Feanor1031 (#8687) üzenetére


andrade
senior tag

Akár egy forrasztás repedt meg vagy a tekercs huzalja pattant el.

(#8690) AssAssynn válasza Feanor1031 (#8687) üzenetére


AssAssynn
őstag

Játék alatt 63 fok nem sok, meg ahogy írtad, 70%-on mennek a ventilátorok, tehát ezzel nincs baj. Ezt erősíti meg az is, amit az AB-ben láttál.
Ezek szerint mégsem azzal van a gond, hogy a gyári hűtő nem működik rendesen.
A ventilátorodnak lehet kábel baja is,a hogy a többiek írták, de szerintem inkább a motorja éghetett le. Mindenesetre próbáld meg azt, hogy kihúzod a kábelét, azután kézzel kicsit megmozgatod a lapátjait, pörgesd meg egy kicsit, hogy lásd, szépen szalad-e, azután egy kicsit tologatod is "ki-be" az egész fehér részt.. Majd látod, hogy van egyfajta vízszintes mozgása is az egész ventilátoros résznek a tartóházhoz képest. Ha ez megvan, dugd vissza, majd próbáld ki újra. Lehet csak megakadt, s egy kis testmozgás helyrehozza.

Egyébként, ha tudod, próbáld jobban elrendezni a kábeleket. Egyrészt a hátsó ventilátor elé is odalóg egy, lehet, hogy az ért hozza, vagy fogta le?
Továbbá a VGA körül is van egy kisebb rengeteg. Ha tudod, akkor próbáld meg úgy rendezni őket, hogy a levegő szépen áramolhasson azon a térségen.

tomgabor: A kérdésed megválaszolása attól függ, hogy mit bír az alaplapod. Általában 2-3-nál többet nem szoktunk rádugni egyetlen három, vagy négy tűs csatlakozóra.
Mondjuk az AC gondolom nem véletlenül mer kiadni olyan elosztót, amivel négyet is rálehet, de jó lenne tudni, hogy hány Ampert bír ki egy ilyen csatlakozó.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8691) lukaszokni válasza tomgabor (#8688) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Én elosztanám két felé.
Az AC PST-be betudod dugni utolsónak a CPU-t , így el tudod osztogatni a mennyiségeket, hogy ne egy csatin legyen 6 venti.
De azt is jó lenne tudni az alaplap gyártójától, hogy meddig lehet terhelni egyenként a csatikat.

[ Szerkesztve ]

mAtx4ever!

(#8692) #90933760


#90933760
törölt tag

Üdv.
Érdeklődni szeretnék venti ügyben, hogy hol lehet kapni ahol sok közül válogathatok nemcsak kettőből és ki is postázzák?

(#8693) tomgabor válasza AssAssynn (#8690) üzenetére


tomgabor
senior tag

és (#8691) lukaszokni: Azt meg tudom csinálni, hogy itthon van fölös ventilátor, arról leszedem a müanyag csatit, az AC elosztójából kihúzom a piros és fekete kábelt és bedugom abba, hogy molexről kapja az áramot. Így csak a kék PWM jel kábel lenne elosztva 6 felé.
Szerintetek így már jó lenne?
Itt meg jó lenne tudni, hogy a kék kábelen mi megy.

[ Szerkesztve ]

(#8694) AssAssynn válasza tomgabor (#8693) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ha a ventilátorok a feszültséget a molexről kapják, akkor a probléma megoldva, hiszen itt ez volt a gond.
A maradék két kábelt pedig kötheted az alaplapra, amiből a sárga a jel, s a kék az irányítás.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8695) tomgabor válasza AssAssynn (#8694) üzenetére


tomgabor
senior tag

Köszönöm! :R

(#8696) jookomak válasza #90933760 (#8692) üzenetére


jookomak
őstag

Mondjuk itt: [link]

(#8697) #90933760 válasza jookomak (#8696) üzenetére


#90933760
törölt tag

Kösz. Nekem 5 venti kéne, kettő 140-es házszellőzésnek és három 120-as a proci, vidi, tápba. Csak folyadékcsapágyas és minél olcsóbb, nem kell PWM csak háromtűs, fesszel szabályoznám. Nem kell a leghalkabb se, de azért legyen csendes.

Meg is találtam tökéletest, az AC F12-t, nagyon bejön a színe, a kinézete pont passzolna a gépbe, de a 14-es már csak 7 lapátos és nekem nem tetszik, nincs ebből is 9 lapátos?

[ Szerkesztve ]

(#8698) Feanor1031 válasza AssAssynn (#8690) üzenetére


Feanor1031
tag

Mi számít túl magas hőmérsékletnek? Mikor lehet azt mondani, hogy most már mindent bele, pörögjenek a ventik?
Megmozgattam az egészet különben, forgattam, huzogattam, vonogattam, de semmi...
A kábeleket szeretném jobban elrendezni, de sajnos nagyon kicsi a ház ennek a sok cuccnak, ami mostanra van benne. Az is baj, hogy a vga a ház majdnem teljes hosszát kitakarja, ezzel teljesen megszakítva a huzatot. Ezért arra is gondoltam, hogy lehet, hogy a plexire kéne a vga mellé egy hűtő...
Milyen hűtőt ajánlasz? Mire érdemes figyelni? (Ilyen ledes marhaságokon is gondolkodom... :) )

(#8699) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Kicsit alakítottam a hűtésemen. Szeretnék véleményt kérni hogy jólesz-e ez így.

Haf 922 házam van.

Alapból most van elől 1db 20-as ami fúj be, felül hátul egy 20-as ami szív ki, meg hátul egy 12-es ami szív ki.

Namost rendeltem egy ventivezérlőt, egy 20-as megaflow cm ventit, ezt felraknám az oldallapra, illetve rendeltem még egy 12cm-es 1200rpm-es swif2 ventit. Ezt raknám alulra a táp elé, ez ugye lentről szívná be a levegőt, ezzel felfele nyomná a meleg levegőt.

Ja meg az oldalsó 20-ast is úgy akarom hogy fújja be a levegőt.

Tehát a ház gyártói leírása szerint az összes ventihelyet kihasználom, úgy ahogy lehetséges. Jólesz ez így szerintetek? Vagy esetleg ennyi ventitől lehetséges hogy lesz helytelen légáram? A ventivezérlőt azért akarom mert a 20-asok maxon vannak hajtva és hangosak picit. És lejjebb akarom venni őket.

köszönöm a segítséget előre is :R

iPhone 13 Pro Max

(#8700) AssAssynn válasza Feanor1031 (#8698) üzenetére


AssAssynn
őstag

Átlagos videokártyánál a 70-80 fok még belefér, bár ez típusfüggő is.
A ventilátorbeállítást pedig úgy ajánlom, ahogy írtam is. 80-ig ahány fok annyi %, utána már jobban emelkedik.
Az oldalfalra szerelt ventilátor tényleg jó ötlet, főleg úgy, hogy írod: a kártya elég hosszú, s elzárja a levegő útját. Oda is jó lenne amúgy az Arctic Coolink F12, viszont ne PRO-t vegyél, hanem simát, hogy ha mégsem kifelé kellene fújni a levegőt, hanem mondjuk be, akkor meg tudd fordítani, továbbá, nehogy a PRO verzió túl vastag legyen oda.
Egyébként jó ventilátor még a Coolink 1201 is, azt is nyugodt szívvel berakhatod oda. Ha pedig más után szaglászol akkor nyugodtan linkeld be, hogy mi az amit kinéztél, s segítek, hogy az jó-e. Amúgy egy fontos dolog, amit te is nézhetsz, hogy a dB érték (tehát a hangossága) semmiképp se legyen több 25-nél. Ha halk ventilátort szeretnél, akkor pedig 20 alatt legyen ez az érték.

jozsi252: Jó lesz, bár az oldalsó ventilátor néha érdekes dolgokat művel. Ha van időd, akkor teszteld le úgy is a hőmérsékleteket, hogy kifelé fúj és úgy is, hogy befelé szív.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.