Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) mondomén


mondomén
őstag

Hello
Kéne nekem egy venti előre. A ház thermaltech commander, a lap pedig egy M3A785GXH/128M. Azért írom a típusát, mert fingom sincs milyen csatlakozó kéne nekem.:) Ugye a proci hűtő elfoglalt egy 4tűs csatit, a hátsó venti pedig egy 3 tűset. Ilyenkor hová kell kötni egy 3. ventit?
Amúgy ezt néztem ki COOLINK SWiF2-1200 . Ha jól látom ez elég halk, ami fontos.

(#8752) andrade válasza mondomén (#8751) üzenetére


andrade
senior tag

Van olyan ventillátor amin van 3 pin és molex is. Van kábel amin 3 pin aljzat van a másik végén meg molex amit a táp molexéhez lehet csatlakoztatni.
Pld Chieftec AF-1225S halk venti és van rajta mindkét csatlakozó
Van 3pines Y csatlakozó is.Ami kétfelé ágaztatja az alaplapi csatlakozót

[ Szerkesztve ]

(#8753) mondomén válasza andrade (#8752) üzenetére


mondomén
őstag

Nah, akkor nekem olyan Y elosztó kell. Kösz.:) Már csak az a kérdés hol lehet olyat kapni szombat délután.:)

(#8754) jozsi252 válasza mondomén (#8753) üzenetére


jozsi252
veterán

Talán a Media Markt megérhet 1 próbát, épp pár nemrég voltam ott, és láttam hogy van pár darab molex átalakító meg stb.. De hogy Y elosztó van-e ezt jó kérdés, de ha van közel 1 akkor megérhet 1 próbát. Esetleg Saturn?

iPhone 13 Pro Max

(#8755) mondomén válasza jozsi252 (#8754) üzenetére


mondomén
őstag

Saturn lesz szerintem. Ha nincs y, akkor ilyesmit kell keresnem?

(#8756) jozsi252 válasza mondomén (#8755) üzenetére


jozsi252
veterán

Nem

Neked ő kell, ha alaplap 3 pinest akarod Y-ba tenni akkor ez kell neked.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#8757) mondomén


mondomén
őstag

Saturn, média kilőve.:) Megvettem a Swif2 1200-at. Gondoltam átfutom a lapot hátha találok egy üres csatit. Hát találtam is egy north bridge fan connector-t. Erre rá lehet kötni?

[ Szerkesztve ]

(#8758) andrade válasza mondomén (#8757) üzenetére


andrade
senior tag

Kérdés hogy a híd hűtve van nem melegszik nagyon? Mi van rajta? Passzív borda? Minden venti 12voltos.

(#8759) andrade válasza mondomén (#8757) üzenetére


andrade
senior tag

Ja Y-nal rá lehet.

(#8760) mondomén válasza andrade (#8758) üzenetére


mondomén
őstag

Haat ugytunik.:) Asrock m3a785gxh, ilyen lapom van. Nem egy durva gep, csak netezek meg HD-t nezek. Nem tudom ez mennyit szamit. Amugy nincs es eddig nem is volt radugva semmi. (2eve van meg) eddig 2db 3 pines es 1 db 4 pines csatit talaltam. Ugye a negyesen van a proci huto, az egyik harmason meg a haz hatso ventije. Azert kellett az Y mert eddig nem vettem eszre ezt a hidas fan-t vagy mit. De ha erre is ra lehet dugni akkor nem kell Y. Rosszol gondolom?:)

[ Szerkesztve ]

(#8761) andrade válasza mondomén (#8760) üzenetére


andrade
senior tag

Rá lehet dugni persze! A hídon milyen hűtő van.Mert én nemrég cseréltem ragasztott hűtőt hídon háromszor akkora felületű rúgós passzívra mivel nagyon melegedett.Pont egy Asrock lapon! Van híd ventillátorhűtő is.

[ Szerkesztve ]

(#8762) mondomén válasza andrade (#8761) üzenetére


mondomén
őstag

Hogy oszinte legyek nem tudom melyik a hid.:) Keress egy kepet a fentebb irt laprol, nem nyultam hozza szoval ugyan olyan van rajta.

Szerk.
Talaltam meg egy 3 pinest. Nem is kell mar eloszto.:) gondolom a tápot is ra lehet dugni, mert annak is van egy4 pines dugoja. Viszont azt meg soha sem kotottem ra, anelkul is elvolt.

[ Szerkesztve ]

(#8764) kicsiultra


kicsiultra
tag

Sziasztok! CM 690 házban szeretném valahogy elrendezgetni a ventiket. Amióta bent van a vízhűtés a vga elég durván melegszik. Hátul a radiról most kifele szívja a meleget, elöl jön be friss levegő (már amennyire...), tetején lenne egy szívó venti, de szegény elég hangos ezért most offon van. Új ventilátorok beszerzését is tervezem. Max 3-4 alacsony fordulatút akarok bele. Swiff 120p-t nézegettem, az elég halk? Valami jó ár/érték arányút szeretnék, nem akarok egy vagyont költeni rájuk. Lehetőleg ne világítson... ötletek?:)

Kávé?

(#8765) andrade válasza #32839680 (#8763) üzenetére


andrade
senior tag

A számítógépház ventillátorok 12V max feszültségűek 5V-on nem lehet a levegőszszállításuk sok Olyan nincs hogy nincs erő de szállítás van, lehetetlen Ezer és egy 12V-os táp van és vannak700-900 fordulatú ventillátorok amiknek a szállítása megfelelő,

(#8766) jozsi252 válasza #32839680 (#8763) üzenetére


jozsi252
veterán

Szia

Vannak univerzális töltők, amiknek a feszültségét 1.5-12V-ig lehet állítani. Szóval lehet egy ilyen megoldás lenne jó neked. Illetve 300-600-1500mA-es is van, meg még jó sokféle, csak ugye márkától függ.

Egy ilyen megoldás szerinted nemlenne jó? Márcsak az a kérdés hogy hoznád össze a tápot meg ventit? 3 pinest megbontanád, és a földet meg a 12V-ot összekötnéd a szintén megbontott táppal?

iPhone 13 Pro Max

(#8767) andrade válasza mondomén (#8762) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Középen a sárga hűtőborda alatt van a híd.Nem tudom jó e a link.

[ Szerkesztve ]

(#8769) jozsi252 válasza #32839680 (#8768) üzenetére


jozsi252
veterán

A 3 pinesnél a 3.pin az a fordulatszámot jelzi vissza. 4pines ventik meg állt. PWM-esek, a 4.pin felelős a ford szám vezérlésért, amit szoftveres módoni érsz el pl.

Ha annyit szánsz rá akkor szerintem ez. Noctua NF-P12

De lehet hogy egy hydros Swif2 is elég lenne neked, 2000-2500-ért.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#8770) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok.
Tudnátok mutatni pár darab uv-s venti-t? 12 és 14cm es kellene, de csak gelidből találtam eddig, led nélküli kellene.8 és 9,2 cm es ből van több féle is de nagyobbakból szinte semmit se találtam.
12es
14es

(#8771) K_Gabor


K_Gabor
tag

Ha egy alaplapi csatlakozóra 1 v több ventit csatlakoztatok,az milyen plusz terhelést jelent a lap számára?Esetleg jobban melegszik 1-2 helyen?

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8772) n1l válasza #32839680 (#8763) üzenetére


n1l
csendes tag

4,9V -on nem mindegyik ventillator indul el, viszont a forgás fenntartásához elég lehet. Ezért a ventillátor vezérlők általában max feszültséggel indítanak (scythe,aerocool) és aztán csökkentik a feszültséget a kívánt szintre, akár 3,5-4V közé. Ha nem akarsz vezérlőt, muszály alacsony indító fesz. ventillátort venni, azt pedig eddíg nem találtam a nagyok (20>cm) közt. :(

(#8773) andrade válasza K_Gabor (#8771) üzenetére


andrade
senior tag

Látod milyen vékony fóliák vannak a lapon ezek több áramot engednek át. Egy plusz venti 300mA az is terhel de az igazi baj annál van aki 5-6USB-t leterhel fejenként 500mA-el aztán csodálkozik ha elmegy a lapja.Pláne ha akkutöltőnek használják a lapot.

(#8774) andrade válasza n1l (#8772) üzenetére


andrade
senior tag

Nekem van berendezésem amivel meg lehet nézni hogy hány volton indul el egy adott ventillátor.Egy gyári lap szerint 7 V indulófeszültségű ventillátor 4,2V-nál már pörög pld (Revoltec Airguard 120) 7V-on már teljesítménye is van szépen.
A termisztoros vezérlő csak hőmérséklet szerint tud fordulatot változtatni úgy hogy a szobahőmérsékleti alapellenállástól a melegedésre csökken az ellenállása és ezért nagyobb feszt kap a ventillátor. Pld az FSP Hexa 400 mért alapinduló feszültsége 6,5V-nak lett mérve.

(#8775) n1l válasza andrade (#8774) üzenetére


n1l
csendes tag

A vezérlők épp azért adnak 12 V- közeli értéket a beállítástól függetlenül !!!, hogy elinduljon a venti biztosan. Az én Corsair 20cm -es ventim pl. meg sem mozdul 5 V-on de megy 4 V on is ha már forog! Mind az inditási, mind a tartási fesz. modellenként különbözik, de sajna ritkán közlik a gyártók a tényleges min. feszültséget.

(#8776) andrade válasza n1l (#8775) üzenetére


andrade
senior tag

De a termisztoros vezérlő csak akkor tud 12V-ot adni a ventillátornak ha felmelegedik a termisztor és annyira lemegy az ellenállása hogy az elektronika át tudja engedni a 12V-ot.Ezek kis kéttranzisztoros áramkörök.

(#8777) n1l válasza andrade (#8776) üzenetére


n1l
csendes tag

Ezt értem, de a vezérlők nem termisztorosak. Van ugyan bennük NTC ellenállás de mérésre. A kimenő feszültséget az elektronika adja a kiválasztott fordulat vagy a mért hőmérséklet függvényében.

(#8778) K_Gabor válasza andrade (#8773) üzenetére


K_Gabor
tag

USB miatt talán nem kell aggódjak.3 db-ot használok egyszerre de azt is monitoron és a lapon csak 1 USB van használva amibe a monitor van kötve.
Csak felmerült bennem,ha lesz 2 új ventilátorom a házban,akkor inkább jobban a tápra bíznám a dolgot az úgy is zsír új,és ha lehet minél inkább levenni a lapról a plusz terhelést még ha az nem is túl nagy.

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8779) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

HAF922 házam van, és hátul gyári CM venti van, 12 cm-es. Érdemes lecserélni pl egy SWIF2-re? Vagy nemlenne nagy előrelépés? Esetleg 3-4k-ig még elmennék ventibe, ha jobb mint a gyári.

iPhone 13 Pro Max

(#8780) n1l


n1l
csendes tag

Sziasztok!
Corsair Obsidian 650D házam van. A front ventillátor eredendően hangos.
Tud -e valaki 20cm-es max 2 cm vastag ventillátort. A leglassúbb leghalkabb lenne a legjobb.

Köszönöm előre is :F

(#8781) xtevo válasza n1l (#8780) üzenetére


xtevo
őstag

Szerintem egy Bitfenix Spectre 200mm -es ventivel nem járnál rosszul. Itt van hozzá leírás is.

(#8782) n1l válasza xtevo (#8781) üzenetére


n1l
csendes tag

Köszönöm, meg is rendeltem :C

(#8783) xtevo válasza n1l (#8782) üzenetére


xtevo
őstag

Remélem beválik, hamarosan megérkezik az én spectre pro-m is. ;) (Sajnos azt nem tudtam neked ajánlani, mivel vastagabb.)

(#8784) lukaszokni válasza K_Gabor (#8778) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Jobb a tápról közvetlenül, de el kell bírja a lap azt a kettőt.

mAtx4ever!

(#8785) K_Gabor válasza lukaszokni (#8784) üzenetére


K_Gabor
tag

Szerintem egy tápról üzemelő szabályzós rendszer lesz.Az a legszimpibb.

Jut eszembe,küldtem privátot.Nem tudom nézted-e.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/k_gabor_3#aprohirdetesei

(#8786) lukaszokni válasza K_Gabor (#8785) üzenetére


lukaszokni
aktív tag

Ment a PÜ. :)

mAtx4ever!

(#8787) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok. esetleg valaki tudna mutatni egy linket,vagy gyakorlati tapasztalatot adni,hogy Coolink SWiF2-120P vagy Arctic Cooling F12 PWM venti halkabb e kb 1200-on hajtva.És hogy így melyiknek jobb a légszállítása?Köszi előre is.

(#8788) n1l válasza xtevo (#8783) üzenetére


n1l
csendes tag

Bevált elég csendes, mindenesetre a gyári 20 centis ventiktől sokkal jobb.

(Corsair Obsidian 650D)

(#8789) xtevo válasza n1l (#8788) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi a visszajelzést! :R

(#8790) Remington


Remington
őstag

Sziasztok!

Egy 12cm/100rpm venti légszállítása mekkora fordulatú 9,2cm-essel hasonló?

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#8791) andrade válasza Remington (#8790) üzenetére


andrade
senior tag

100-as fordulat mire jó? És nem lehet összehasonlítani mert a lapátoktól számuktól és a felvett teljesítménytől is függ.

(#8792) Remington válasza andrade (#8791) üzenetére


Remington
őstag

bocs, 1000-et akartam írni

https://hardverapro.hu/tag/remington#aprohirdetesei

(#8793) AssAssynn válasza Remington (#8790) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az RPM önmagában nem jelent semmit. Amit figyelni kell az a CFM érték, ez tükrözi a légszállítást, a hang tekintetében pedig a dB értéket kell figyelni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8794) F34R


F34R
nagyúr

bitfenix spectre pro-rol mik a velemenyek ? eleg jo a legszallitasa

(#8795) AssAssynn válasza F34R (#8794) üzenetére


AssAssynn
őstag

Attól függ, hogy melyik változatnál.
A 12-es tényleg jó választás, a 14-es szabályozatlanul már az átlagos zajszintet hozza, leszabályozva pedig a Revoltec AirGuard paramétereivel bírhat, ami viszont olcsóbb tőle. A 20, 23-as hangos.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8796) F34R válasza AssAssynn (#8795) üzenetére


F34R
nagyúr

12 , 14 vegyesen :DDD ezekszerint a kisebb jo valasztas lehet.

(#8797) AssAssynn válasza F34R (#8796) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, a 12-es már halknak tekinthető, s emellett van is légszállítása. A 14-es testvérét oda jó betenni, ahová nagyobb légszállítás kell, de nem annyira számít a hang, vagy ha van ventilátorszabályzód, akkor arra rákötheted, s játéknál feltolod, amúgy meg leszabályozva járatod.

UI: most ugyebár a sima változatokról beszélünk, nem a PWM-esről, mert ott mások a paraméterek.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8798) F34R válasza AssAssynn (#8797) üzenetére


F34R
nagyúr

en a pwm-eseket neztem .

(#8799) AssAssynn válasza F34R (#8798) üzenetére


AssAssynn
őstag

Még jó, hogy rákérdeztem. :DDD
Abból mindkettőt hangosnak mondanám legmagasabb fordulaton járatva.
Ha le akarnád szabályozni halkra, akkor már ott lennél, mint a sima változatnál. Vagyis, pontosan nem tudom ezt így megítélni, hogy milyen arányban változnak a különböző értékei, de ugyanolyan hangszintnél már kevesebb levegőt nyomnának szerintem, vagy ha nem, akkor azonosat. (PWM vs. sima)

Amúgy házhűtésre szeretnéd, vagy CPU hűtésre?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8800) jookomak válasza AssAssynn (#8793) üzenetére


jookomak
őstag

Szerencsére ezeknek az adatoknak sem "kell" hinni, hiszen ahány gyártó, annyi mérési körülmény.
Szóval csak a tesztekre, illetve tapasztalatokra érdemes hagyatkozni.

Remington: Ha teheted (befér) mindig a nagyobb ventit válaszd! Alacsonyabb fordulaton van ugyanakkor légszállítása, mint egy kisebbnek, ezáltal halkabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.