Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8251) AndrewTdi válasza TaaT (#8250) üzenetére


AndrewTdi
addikt

hát... ellámáztam. Ugye a TJ08-E-nek van oldalt egy ksi kapcsoló. low meg high állású, ami a venti fordulatszámát vezérli. High állásban nagyon pörgött, low állásban meg megállt. Aztán már arra gyanakodtam, hogy valami bekaksizott, és high állásban viszont hangos volt. Ezért gondoltam lecserélem a ventit.
Aztán végül némi utánaolvasás után csak a BIOSban kellett letiltani a ch_fan controllt. Így most már minden faxa, nem kell másik.

#8252) TaaT : nincs. csak előre aggódtam a medve bőrére.

Már csak a VGA-ra kéne valami halk hűtést kitalálnom és majdnem olyan lenne a mostani cucc mint annó a 800D-ben.

[ Szerkesztve ]

(#8252) TaaT válasza AndrewTdi (#8251) üzenetére


TaaT
veterán

akkor nincs probléma :)

Give them hell Ukraine!

(#8253) KonzolKartel

sziasztok!

megjött a meleg, így sajnos a házamban is elég meleg van:(.
valahogy turbóznom kéne a hűtésen.
mit javasoltok?


Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8254) Krissz5435 válasza KonzolKartel (#8253) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Első körben ahogy látom alapos portalanítás, második(valszeg kell is ha melegszenek a dolgok) az újrapasztázás. Harmadiknak vennék egy jó kis ventit hátra nagy légszállítással.
Negyedikként bónusznak beügyeskednék egy másik ventit(ha befér 12-est) a dvd író részbe, ha ott nincs semmi. Szerintem oda elfér egy 12-es, de ha nem le kell mérni.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8255) KonzolKartel válasza Krissz5435 (#8254) üzenetére

Köszönöm!
Nem vészes bent a por. fekete a VGA:)

Milyen ventit ajánlanám jó ár/érték arányban?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8256) TaaT válasza KonzolKartel (#8253) üzenetére


TaaT
veterán

Amúgy milyenek a hőmérsékletek hogy elégedetlen vagy velük? :)

Give them hell Ukraine!

(#8257) KonzolKartel válasza TaaT (#8256) üzenetére

fx6100-am van, és sűrűn felugrik mostanában a figyelmeztetés, hogy 65c fölé megy a maghő.
ennél azért pár fokkal többet még kibír, de lesz ennél melegebb is a nyáron:).

VGA, HDD rendben van hőmérsékletileg.

nincs egy éve, hogy össze lett rakva a gép, akkor is érdemes pasztázni?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8258) Krissz5435 válasza KonzolKartel (#8257) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ránézésre igenis nagy por van, ha simán látszik a képeken. Egyébként nem tudom milyen a procihűtő, de szerintem kéne bírnia a procit. Lehet az is tele van porral és azért nem hűt úgy ahogyan kéne. Meg ha 65 fok akkor vagy a hűtő kicsi rá teljesítményben, vagy ha elbírja, akkor a paszta nagyon kevés alatta. Az is lehet, hogy szar minőségűt használtak és kiszáradt. Ventit meg én első gondolatra talán artic coolert ajánlanám. Olcsó és jónak mondják.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8259) TaaT válasza KonzolKartel (#8257) üzenetére


TaaT
veterán

ha jól látom az egy CM TX2, egy közel 100W-os procira azért már kevés :N

egy 65W-oson használtam TX3-at, most meg 212+ -t... szal nem ventillátor vagy por baja van sztem egyszerűen kevés a borda... :)

Give them hell Ukraine!

(#8260) KonzolKartel válasza TaaT (#8259) üzenetére

Igen, az :K .
Mire érdemes cserélnem?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8261) KonzolKartel válasza TaaT (#8259) üzenetére

Közben kis guglizással arra jöttem rá, hogy egy Brocken-t veszek rá szerintem.
Elég jó ár-érték arányban.

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8262) TaaT válasza KonzolKartel (#8260) üzenetére


TaaT
veterán

lényegébe véve bármilyen 12centis hűtő megteszi, most hogy beledúrtam az apróba ez mondjuk egy jó vétel :) [link]

(#8261) KonzolKartel: az sem rossz :K

Give them hell Ukraine!

(#8263) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Sziasztok!

ERRE tudtok valamit?

A lényeg, hogy ha szabályozni akarom a ventilátort, akkor a molex-es és a 3pines kábelét is be kell dugnom, vagy csak a három erest? (Szabályzónak külön áramforrása van.)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8264) KonzolKartel válasza TaaT (#8262) üzenetére

oh, ez jobban tetszik(legalábbis ár-érték arányban biztos:P).
írtam is az eladónak :R.
pasztának az mx2 jó?

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8265) bluobluo75 válasza blasko92 (#8244) üzenetére


bluobluo75
őstag

Esetleg más?
Enermax, vagy Be Quiet! Shadow Wings ?
Egy Enermax 525w-os Pro 82+ táphoz kéne, illetve mellé, lényeg, hogy a házban ne lenne hangosabb venti a tápnál

[ Szerkesztve ]

(#8266) TaaT válasza KonzolKartel (#8264) üzenetére


TaaT
veterán

MX2 helyett a Coolink Chillaramic-ot ajánlom... :)

Coolink: 10g/1000ft, folyékony (és az is marad hónapok múlva), a netes tesztek alapján 0.5 Celsius fokkal rosszabb mint az MX2...
MX2: én 4g/1200ft-ért vettem régebben, gyurmaszerűvé sűrűsödik, bár ez a hőmérsékleten nem érződött...

Give them hell Ukraine!

(#8267) KonzolKartel válasza TaaT (#8266) üzenetére

köszönöm, marha sokat segítettél, és egy kevés pénzt is megtakarítottam/ok. Köszönöm!:R

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8268) TaaT válasza KonzolKartel (#8267) üzenetére


TaaT
veterán

majd írj ha összeállt a cucc ;)

Give them hell Ukraine!

(#8269) blasko92 válasza bluobluo75 (#8265) üzenetére


blasko92
őstag

A bequite is jó választás :K

(#8270) bluobluo75 válasza blasko92 (#8269) üzenetére


bluobluo75
őstag

Noha nem hiszem, hogy sokan csinálnak ilyet de a gépfelújítás első hullámaként tervezem kicserélni a tápot nagyobbra, meg a 2 ventit minőségibbre és jövőre az alaplap, proci, procihűtő, memória, vga cserével befejezni, ugyanis egyben nagyon drága lenne :B

(#8271) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Minőségileg, élettartam szempontjából melyik jobb az Enermax, vagy a Be Quiet?

(#8272) TaaT válasza bluobluo75 (#8271) üzenetére


TaaT
veterán

Enermax venti volt már nálam, nem voltam vele megelégedve, be quiet-hez még nem volt szerencsém...

Give them hell Ukraine!

(#8273) Hooper


Hooper
őstag

sziasztok!
Alpenföhn Wing Boost 14cm - ez a venit légszállításban, csendességben jobb mint egy swif2?

(#8274) TaaT válasza Hooper (#8273) üzenetére


TaaT
veterán

"ez a venit légszállításban, csendességben jobb mint egy swif2?"

légszállításban 100% hogy igen...

Give them hell Ukraine!

(#8275) gabor222


gabor222
tag

Hello

Rendeltem egy Xigmatek Asgard PRO házat a pcgear-től és hozzá 3 ventilátort.

Arctic Cooling Arctic F12 PWM - 120mm, Arctic Cooling Arctic F12 Pro PWM - 120mm és egy Xigmatek XOF-F1251 Fan - 120mm + 2-t adnak hozzá.

Alaplapomon 2 SYS_FAN csatlakozó van, egy 3 és egy 4 pines, de egyikre se írja, hogy PWM-es lenne.

Rendeltem egy Arctic PWM-elosztó kábel 40 cm. Ebbe a 3 pines csatalakozójú ventilátor is belemegy ?

Gondolom akkor minden venti max fordulaton fog menni. Alaplaphoz adott Easytune programba is csak CPU venti szabályozást találtam.

Köszi

(#8276) kromatika válasza gabor222 (#8275) üzenetére


kromatika
veterán

az alplaponod lévő 4 pines csati,az tuti hogy szabályozható.Arctic PWM-elosztó kábelre rá lehet dugni a 3pinest is de a 3 pin nem szabályozható asus lappal.asrockal igen,főleg az ac ventik. :K

(#8277) gabor222 válasza kromatika (#8276) üzenetére


gabor222
tag

Értem köszi :)

(#8278) Hooper válasza TaaT (#8274) üzenetére


Hooper
őstag

ez azt jelenti hogy zajosabb is egyben, vagy halkságban azonos?

(#8279) TaaT válasza Hooper (#8278) üzenetére


TaaT
veterán

sztem egyformán halk vagy hangos mind2, ez csak a fordulatszámtól függ... árban viszont az swif2 jobb az tuti...

Give them hell Ukraine!

(#8280) Vhiktor


Vhiktor
veterán

[link]
Szerintetek ez milyen?
Szokatlanul magas az rpm, a többi ventinek 1000-1200. Ez több levegőt is szállíthat?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8281) kromatika válasza Vhiktor (#8280) üzenetére


kromatika
veterán

Ez a CM venti jó légszállítású.Persze 2000Rpm-en hangos .De pvm-es ,így szabályozható.Szerintem 1200rpm-en nem túl hangos és jobb a légszállítása mint az azonos fodulató AC F12-nek.Viszont az AC halkabb.

[ Szerkesztve ]

(#8282) Vhiktor válasza kromatika (#8281) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi, akkor valószinűleg ez lesz.
Molex csatin keresztül is szabályozható?
Esetleg ilyen árkategóriában van jobb vásár?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8283) Buster17


Buster17
addikt

Hali!

Haverom Arctic F12 Pro ventilátora 2 hónap után megadta magát. Egyik bekapcsolás követően már el sem indult. Nem szorul, kábelek rendben vannak. Mi lehet a baj?

Van még rá gari de hát le lett vágva az 1ik oldal kerete... :U

(#8284) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Tanácsot kérnék

9cm-es ventillátor kellene nekem brutális légszállítással a szabvány méretben.

Hangja nem érdekes mert szellőztetésre lesz így csak is a légszállítás a fontos. Mit javasoltok
1-2 tippet kérnék szépen.

Köszönöm

(#8285) TaaT válasza Songo (#8284) üzenetére


TaaT
veterán

kérdezd meg milyen típusúak ezek :) [link]

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8286) Songo válasza TaaT (#8285) üzenetére


Songo
senior tag

van egy valag hazsnált ventim nekem is de az erejükkel nemvagyok kibékülve volt 2 ami nagyon ment de 1 év után bedöglöttek kéne 2 új

(#8287) TaaT válasza Songo (#8286) üzenetére


TaaT
veterán

a delta ventikben általában van kraft, csak nem tudom hogy a hirdetésben milyenek szerepelnek... :)

Give them hell Ukraine!

(#8288) KonzolKartel válasza TaaT (#8287) üzenetére

Elhoztam ma a kollégától a Vendetta-t.
30 perc Prime95 stressz teszttel sem ment 62 fok fölé.
A szobában 30c° van.
Köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8289) TaaT válasza KonzolKartel (#8288) üzenetére


TaaT
veterán

erről van szó :C

anno én is olyat akartam venni de nem volt az apróban :)

Give them hell Ukraine!

(#8290) KonzolKartel válasza TaaT (#8289) üzenetére

A bekarikázott helyre bekerült egy ventilátor, ami bentről fúj kifelé.
Ez így jó, vagy inkább kintről kéne befelé fújnia?

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8291) AssAssynn válasza KonzolKartel (#8290) üzenetére


AssAssynn
őstag

Alapesetben jó, viszont az érdekelne, hogy a gépház oldalait felszoktad szerelni, vagy mindig ilyen csupasz?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8292) csabsz13


csabsz13
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis szakértő tanácsra lenne szükségem: új házat szeretnék venni (ez lenne az: COOLERMASTER RC-370-KKN1 Elite 370 )
a konfigom röviden, amit áttennék bele:
INTEL Core i5-760 2.80GHz egy ARCTIC FREEZER 7 PRO Rev. 2. ventivel
INTEL DP55SB alaplap
KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz kit memória (2x4)
ASUS ENGTX560 DC/2DI/1GD5 videókártya gyári hűtéssel
CORSAIR BUILDER SERIES 430W táp

kérdés1: az alaplapomon csak 2 ventinek látok CPU vezérelt 4-pin helyet (front és rear fan), azonban a házba ezeken kívül lenne hely oldalsó és felső ventiknek is, 2-2 db.
hogyan tudom ezeket bekötni, ha nincs helyük az alaplapon?

kérdés2: frontra egy 140 mm, hátra egy 120mm ventillátor biztos lesz. kell ennél több ehhez a konfighoz? vagy nincs is értelme még plusz ventillátorokra beruházni? (a mostani extrém melegben 30 fok a maximum, ami a lakásban van- de inkább a 28 fok a jellemző)

kérdés3: a frontra milyen ventillátort vegyek? a méret 140 mm, az ár max 5.000 Ft, és ezért jó lenne, ha alig hallanám, hogy pörög ;) )

a válaszokat, jó tanácsokat előre is köszönöm!

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#8293) KonzolKartel válasza AssAssynn (#8291) üzenetére

fel rakom. van egy kiskutyám, és nem szeretném, hogy bele nyaljon:).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#8294) kromatika válasza csabsz13 (#8292) üzenetére


kromatika
veterán

szia.alsó tápos házba,ajánlott felülre is rakni ventit,mivel a táp nem segít be a szellőzésbe,mint az alsótáposoknál.úgy látom ehez a házhoz gyárilag 1db 12cm ventit adnak. kérdés1: hátulra veszel pl egy
Arctic Cooling F 12 Pro ventit[link] (halk,olcsó,a legjobb értékarányú venti)ezen van + csatlakozó amire rá tudsz dugni még 1db ventit.én az elől lévő cm ventit felülre raknám,és az említett ac venti +csatijába dugnám, majd úgy az alaplapra. előlre pedig vennék egy 14cm-es ventit,ami tolja be rendesen a levegőt a házba.
Thermalright TY-140 PWM (nagyon jó 14 cm-es venti,halk,és jó légszálítású,minőségéhez képest aprópénzért,ár érték bajnok szintén. :K [link] így halk és jól szelőzző konfigod lesz.(bár hozzá kell tennem hogy én nem azt a házat venném mert ebben nincs kábel elrendezési lehetőség.ugyan ennyi pénzért ezek jobbak,minden szempontból.
ThermalTake Commander MS-I teszt [link] ár:[link]BitFenix Merc Alpha teszt.[link] [link] és Sharkoon Vaya[link]

[ Szerkesztve ]

(#8295) AssAssynn válasza KonzolKartel (#8293) üzenetére


AssAssynn
őstag

Rendben van, akkor úgy jó, ha bentről fúj ki. Ugyanis, ha belegondolsz, az első ventilátor benyomja a friss levegőt, utána az átmegy a CPU hűtőn, s végül a most beszerelt ventilátorod kidolgozza a házból, így gyakorlatilag kiszellőzteted a házadat.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8296) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Sziasztok!

Szeretnék venni egy darab ház ventilátort. A kérdésem az, hogy melyik a jobb? Ha hátra rakom és kifele fúj (vagy befele a házba), vagy ha előre rakom és befele fúj? Hol a leghasznosabb? Ezt néztem ki, vagy ennek a kis tesóját, az 1500-al olcsóbb, csak az nem PWM-es. Nagyon kell az a PWM? Vagy egy ilyen ventinél tök mindegy, hogy szabályozható-e?

(#8297) AssAssynn válasza KisTücsök (#8296) üzenetére


AssAssynn
őstag

A helyedben inkább vennék ebből a pénzből két darab ventilátort, hogy legyen elől is, meg hátul is.
Coolink SWIF2801 nem rossz választás szerintem. 39.7 m3/h (23,4 CFM) és 11 dB.

Viszont, ha ragaszkodsz ehhez, akkor meg azt tudom mondani, hogy ha szeretnéd, hogy jobban hűljenek a HDD-k, akkor ugyebár előre kellene, ha viszont az a cél, hogy a CPU környéke jobban ki legyen szellőztetve, akkor hátulra tegyél úgy, hogy kifelé fújjon.

PWM-t neked kell eldönteni, szerintem nem életbevágó ilyen helyen.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8298) KisTücsök válasza AssAssynn (#8297) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igazából azt szeretném elérni, hogy az egész házban jobban mozogjon a levegő. És ha akkor ezt az olcsóbb nem szabályozhatót választom, de ebből kettőt? Ez mondjuk eszembe sem jutott. és akkor egyiket előre, hogy befele szívjon, a másikat meg hátra, hogy kifele fújjon?

Ennél a márkánál azért maradnék, mert állítólag nagy jó. Vagy szerinted jobban megérné nekem a cooling? Tényleg kíváncsi vagyok. Kettő vásárlása esetén kétezer a különség a két típus között.

(#8299) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Jaj meg még valami. ilyen típusú házam van. A honlapján úgy írja, hogy: "Ventilátorhelyek száma/max:
0/3 (80/92/120 + 80 + 80 mm)" Az első gondolom azt jelenti, hogy három félét is rárakhatok (80, 90, 120 mm-eset). Ezt hova? A ház hátuljára, ugye? Ott látok háromféle felfogási lehetőséget, akkor előre meg biztosan mehet egy 80-as, igaz? Nem tudom most lemérni, mert nagyon belül van meg van ott egy csomó kábel is. Mellélőni meg nem akarok.

szerk: vagy inkább akkor csináljam úgy, hogy előre egy 80-asat, ami befele szív, hátulra meg egy 120-asat, ami kifelé fúj? Csak akkor a 120-asból valami olcsóbb kell. A 80-asból az a 3k-s Notcua, meg még marad maximum 2 k a 120-asra.

Hogy lenne jobb?

[ Szerkesztve ]

(#8300) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok,

Az mitől van, hogy amikor bejön az üdvözlőképernyő a ventik hírtelen max fordulatszámon kezdenek pőrögni mindaddig amíg teljesen be nem töltődött a Win7?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.