Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8301) krichd1 válasza KisTücsök (#8299) üzenetére


krichd1
addikt

Hátra ha fér akkor 120-as: Arctic-Cooling F12 Pro (vagy a hőfokszabályzós TC), Coolink swif2 1201, Coolink swif2 1200.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8302) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Tudja valaki esetleg, hogy 8cm-es, vagy nagyobb ventik esettében létezik a 25mm vastagságnál vékonyabb típus?

Köszi!

(#8303) KisTücsök válasza krichd1 (#8301) üzenetére


KisTücsök
addikt

És egy COOLINK SWiF2 120P ? Vagy tök mindegy, hogy ez vagy az általad említett coolingok?

(#8304) AssAssynn válasza KisTücsök (#8298) üzenetére


AssAssynn
őstag

"Igazából azt szeretném elérni, hogy az egész házban jobban mozogjon a levegő."
Ez esetben mindenképpen tegyél előre és hátra is. Úgy ahogy írtad, az első kintről befelé fúj, a hátsó pedig bentről kifelé.

A linkelt ventilátor amúgy nem rossz, csak azért ajánlottam azt, amit, hogy tudd, lehet olcsóbban is jót venni, viszont egyik sincs most itt nálam, hogy letudjam tesztelni, s össze tudjam őket hasonlítani, de a Coolink is jó hírben áll, szóval elég az adatokat nézni. Amúgy ezt a Noctua NF-R8-at is lehet szabályozni, ahogy nézem a bolt leírását, s a honlapot. Valami ellenállási kábelt kell beiktatni, s akkor látszódik a honlapon az értékekből, hogy mi változik.

A második hozzászólásodra reagálva:
A képeken úgy látom, hogy hátulra háromfajta méretű ventilátort lehet szerelni, s ezen kívül még kettő darab nyolc centimétereset lehet, amiből gondolom az egyiket előre, a másikat pedig az oldallapra lehet (így képek alapján).
Szóval igen, hátulra jobb lenne akkor így egy 12cm-es, mert azok nagyobb légszállításúak, s halkabbak. Előre mehet akkor az általad kiszemelt Noctua.
Ha kétezer forintot szánsz a hátsó 12 cm-re akkor ezeket ajánlom: ARCTIC COOLING F12; COOLINK SWiF2-1200; COOLINK SWiF2-1201 - mindegyiket megtalálod az általad linkelt boltban is.
(A két Coolink közül az 1200-as halkabb a honlapjuk szerint.)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8305) KisTücsök válasza AssAssynn (#8304) üzenetére


KisTücsök
addikt

Ráadásul az 1200-as jóval halkabb. Bár őszintén szólva nem tudom így felmérni, hogy most 20 dB mennyi is, meg ahhoz képest a 10dB. Na mindegy, majd valamelyiket beledobom a kosárba. Előre meg akkor az a Noctua.

Köszönöm szépen a választ!

(#8306) AssAssynn válasza KisTücsök (#8305) üzenetére


AssAssynn
őstag

A hangokhoz egy kis táblázat (sajnos angolul):

TYPICAL SOUND LEVELS
Jet takeoff (200 feet) 120 dBA
Construction Site 110 dBA Intolerable
Shout (5 feet) 100 dBA
Heavy truck (50 feet) 90 dBA Very noisy
Urban street 80 dBA
Automobile interior 70 dBA Noisy
Normal conversation (3 feet) 60 dBA
Office, classroom 50 dBA Moderate
Living room 40 dBA
Bedroom at night 30 dBA Quiet
Broadcast studio 20 dBA
Rustling leaves 10 dBA Barely audible

A lényeg, hogy 20 dB is halk, 10 dB pedig majdnem hangtalan. Ehhez még vedd hozzá azt is, hogy a CPU, VGA hűtő nagy eséllyel elnyomja majd ezeket a házventilátorokat -főleg terhelésnél.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8307) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Azt még azért had kérdezzem meg, hogy mi a különbség a COOLINK SWiF2-1200/1201 és a
COOLINK SWiF2 120P között? Az, hogy az utóbbi szabályozható? Meg ehhez adnak y kábelt is, ami nem tudom nekem mire lenne jó, de ki tudja.

szerk: Ahha. Végülis akkor engem szerintem zavarna, hogy most 10 vagy 20...

[ Szerkesztve ]

(#8308) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Hogy kell átváltani a ventillátorok légszállítását?
Van amelyik típusnál mł/h van megadva míg másiknál CFM.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8309) AssAssynn válasza KisTücsök (#8307) üzenetére


AssAssynn
őstag

Honlapjukon látsz mindent.
A 120P szabályzós, ahogy látod PWM-s. Az "y kábel" neked egyenlőre lehet, hogy nem kell, de esetleg, ha házat váltasz egyszer, s valahová kettőt is betudsz szerelni, akkor ezzel könnyen megtudod oldani.
Amúgy, ha nagyon fülelsz, s minden csendes a környékeden, akkor észreveszed a 10 és a 20 dB között a különbséget.

Vhiktor:
1 m^3/h = 0.5885745 CFM

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8310) KisTücsök válasza AssAssynn (#8309) üzenetére


KisTücsök
addikt

Huh tényleg, a honlapot el is felejtettem. Na, akkor szerintem már csak a szabályzás miatt is ezt veszem, ez a funkció nem jön rosszul. Amúgy még annyit, hogy ezt hol tudom majd szabályozni? SpeedFan-ban lehet majd?

Bocs a sok buta kérdésért, de a PC-knek ezen részével még nem foglalkoztam, eddig magasról tettem a hűtésre. :B

(#8311) AssAssynn válasza KisTücsök (#8310) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ugye ez PWM-s szabályzással működik, mint ahogyan a CPU ventilátorod is. Magyarán ezt az alaplap szabályozza alapból, de ebbe te is beletudsz nyúlni. Viszont, hogy hogy az több dologtól is függ, van olyan alaplap, amihez adnak ilyen programot, de ha neked ilyen nem volna, akkor is találhatsz ilyen programot, de sajnos ilyet nem tudok ajánlani, mivel nincs tapasztalatom vele kapcsolatban. SpeedFan ismert program, jó lehet, de nem tudom biztosra (nekem még sosem sikerült működésre bírnom. :DDD ).

Viszont ne felejtsd el, hogy csak akkor fog megfelelően működni, ha az alaplapodon is a PWM aljzatra dugod. Ez ugye 4 pines, nem három.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8312) KisTücsök válasza AssAssynn (#8311) üzenetére


KisTücsök
addikt

Okok.

Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél. :)

(#8313) AssAssynn válasza KisTücsök (#8312) üzenetére


AssAssynn
őstag

Nagyon szívesen, Isten dicsőségére. ;)

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8314) drahotab


drahotab
tag

Sziasztok!

Az árán kívül van más különbség a Xilence 12cm Red Fan PWM és az Arctic F12 Pro PWM között?

Melyik éri meg jobban?

:R

(#8315) TaaT válasza Vegitaa (#8302) üzenetére


TaaT
veterán

8-10-12centisből vannak 10-12mm vastag ventik :)

drahotab: "Az árán kívül van más különbség"

igen, a gyártó... :)

Give them hell Ukraine!

(#8316) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Ez jobb mint egy Arctic Cooling Tc?
[link]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8317) krichd1 válasza Vhiktor (#8316) üzenetére


krichd1
addikt

:N

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8318) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Sziasztok!

Féltetőtéri lakásban ha egyszerre stresszelem a cpu-t és a vga-t a következő hőmérsékletek alakulnak ki:

CPU: 78-80 fok
VGA: 76 fok

A házam jelenleg így néz ki:

A piros kör a ház elején egy 12 cm-es ventilátort akar mutatni (sharkoon vaya ventilátora), a ház hátulján a közkedvelt COOLER ARCTIC F12 Pro van.

Valamivel tudnám továbbcsökkenteni ezeket a hőmérsékleteket?

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#8319) AssAssynn válasza Inv1sus (#8318) üzenetére


AssAssynn
őstag

Hány fok van a szobában?

Egyébként első körben azt ajánlom, hogy próbáld meg jobban elrendezni a kábeleket, s cseréld le a CPU hűtődet.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8320) Inv1sus válasza AssAssynn (#8319) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hogy lehetne jobban elrendezni a kábeleket?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#8321) AssAssynn válasza Inv1sus (#8320) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ahogy látom ebben a házban azért belehet bújtatni a kábeleket az alaplaptartó tálca mögé. Csináld úgy, hogy az SSD alatt és környékén lévő kábelek ott hátul legyenek -persze, csak, ha megtudod oldani. A lényeg, hogy minél kevesebb akadály legyen abban a sávban, ahol az első ventilátor befelé fújja a levegőt (HDD nem akadály).

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8322) westcoastog


westcoastog
veterán

Van én nekem egy dragonom, és van 5 ezer forintom, na ebből kéne belevarázsolni egy kis szellőzést, mert ha fölteszem az oldallapot igen csak be tud fülledni az idő benne.
1 venti már van a vinyó előtt, de kéne még 3-4 darab ventilátor, + 2 darab 3pines y elosztó kábel hogy az alaplap csatijára tudjak kötni 2 ventit egyszerre.
Milyen ventik jöhetnek szóba? Szabályzóm nincsen, csak 1 de az a vinyó előtti ventit hajtja, így hát max fordulaton mennének, tehát ne legyen túl hangos, zajos. :R
Vagy esetleg 2 darab drágábbat, mondjuk coolink swif2 800 hátulra és kész?

[ Szerkesztve ]

(#8323) westcoastog válasza westcoastog (#8322) üzenetére


westcoastog
veterán

4 darab arctic f8, 22.5 decibel-es venti az már hangos lenne nem?
Persze szubjektív kinek mi a hangos.

[ Szerkesztve ]

(#8324) TaaT válasza westcoastog (#8323) üzenetére


TaaT
veterán

sztem teljesen jó megoldás :)

ezek szerint elöl is 8-as ventinek van hely?

Give them hell Ukraine!

(#8325) westcoastog válasza TaaT (#8324) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen, csak 8-as venti megy bele. Akkor a 4 ventivel át lehetne szellőztetni ezt a hodályt?
Mert így a tápom megfő, vga 80 fokig felkúszik feltett oldallappal, így oldallap nélkül használom. Már csak kell találnom egy helyet ahol van 800 forintért f8, meg 2 y kábel.
Viszont az 5.-ik ventit hogy kötöm be ami a vinyót hűti?

(#8326) TaaT válasza westcoastog (#8325) üzenetére


TaaT
veterán

"Akkor a 4 ventivel át lehetne szellőztetni ezt a hodályt?"

a mostaninál biztos jobb lesz (nem véletlen raknak a modern pc házakba 12-14-18-20-22cm-es ventilátorokat vagy vágnak ki nekik helyet) :)

Give them hell Ukraine!

(#8327) westcoastog válasza TaaT (#8326) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor elkezdek kutakodni venti után, hol lehet olcsón megúszni y elosztókkal. :)

(#8328) TaaT válasza westcoastog (#8327) üzenetére


TaaT
veterán

jo kérdés, hátha találsz a helyi számtechboltban :)

Give them hell Ukraine!

(#8329) westcoastog válasza TaaT (#8328) üzenetére


westcoastog
veterán

Pár hónapja keresgéltem, de csak gelid ventik voltak, lehet holnap szétnézek.
webshopokban nézve azt a 3 pines y kábelt nem nagyon találok, iponnál meg 800 forint.

[ Szerkesztve ]

(#8330) westcoastog


westcoastog
veterán

Xilence ventik milyenek? Ebből 4 elég lehet?

(#8331) TaaT válasza westcoastog (#8330) üzenetére


TaaT
veterán

ennek a vékonyított változata járt nálam, annak nem győzött meg a csapágyazása, de ebben lehet már más cucc van :)

Give them hell Ukraine!

(#8332) westcoastog válasza TaaT (#8331) üzenetére


westcoastog
veterán

Mi volt kifogásolható rajta?

(#8333) TaaT válasza westcoastog (#8332) üzenetére


TaaT
veterán

sima golyóscsapágy volt benne, amit ha kézbe vesz az ember és megforgat lehet hallani ahogy kerreg... természetesen új ventiről van szó...

de ehhez a vastagabb verzióhoz azt írták vhol hogy hydro bearing szal lehet ez már jobb :)

Give them hell Ukraine!

(#8334) westcoastog válasza TaaT (#8333) üzenetére


westcoastog
veterán

Ja a hydro-t én is olvastam, az már csak nem golyóscsapágy minőségű. :D
Meg merjem venni? Vagy szóba jöhet még valami? :B

[ Szerkesztve ]

(#8335) TaaT válasza westcoastog (#8334) üzenetére


TaaT
veterán

ha ott helyben meg tudod venni akkor próbának vegyél 1-et, ha beválik akkor meg a többit :)

Give them hell Ukraine!

(#8336) westcoastog válasza TaaT (#8335) üzenetére


westcoastog
veterán

Helyben vidéken tuti nincsenek ilyenek ez a baj, csak bp-ről tudok rendelni, így mások véleményére kell hagyatkoznom erősen. Meg 1 tételben letudni mindent a költségek leszorítása miatt. Itteni boltokban szutyok noname, revoltec, gelid meg világítós sharkoon van, nagyon nagy választék nincs, többször jártam már ventik után.

(#8337) TaaT válasza westcoastog (#8336) üzenetére


TaaT
veterán

hát igen, a vidék az trükkös :B

hátha lesz aki vett már olyat ;)

Give them hell Ukraine!

(#8338) westcoastog válasza TaaT (#8337) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor még várok kicsit. :)

(#8339) Krissz5435 válasza westcoastog (#8329) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Esetlg barkácsolhatsz magadnak is 3 vagy akár 4 pines y kábelt, vagy akár rögtön polipot. Így egyszerre tudna menni minden ventilátor és az alaplap szabályozná. Én pl kapcsolós y kábelt csináltam nemrég 4 ventihez. Az alapanyag 640 forintomba fájt és ebből a 2 kapcsoló volt 400 forint. 3 pines tüske pc bontókban szokott lenni 10-15 forintért(én 10-ért vettem) és valszeg kábelt is kapsz ott hozzá. Annyi a baj vele, hogy magadnak kell megforrasztani.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8340) westcoastog válasza Krissz5435 (#8339) üzenetére


westcoastog
veterán

Se forrasztóm se semmim nincs hozzá, ilyen szar helyzetekben vagyok. :D
Lapom nem tud szabályzást.

(#8341) Krissz5435 válasza westcoastog (#8340) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

"Szabályzóm nincsen, csak 1" most akkor van vagy nincs? :D

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#8342) westcoastog válasza Krissz5435 (#8341) üzenetére


westcoastog
veterán

Hülye megfogalmazás valóban. :D
1 darab zalman fanmate-em van, egyszerre 1 ventit tud szabályozni, elosztót rádugva tudna többet is, de a hátsó ventik úgyis maxon szaladnának, meg igazából az elől lévő kettő is, a ledes ventit a vinyó előtt kell csak szabályozni mert annak iszonyat hangja van.

[ Szerkesztve ]

(#8343) endreee


endreee
csendes tag

Sziasztok,

Thermaltake V3 Black Edition ház lepattintható eleje mögé keresek hűtőventilátort, ami elég vékony ahhoz, hogy beférjen. Jelenleg egy Arctic cooling van odacsavarozva, csak túl széles ~2cm és nem pattan vissza a ház eleje. Tudtok vékony ventit ajánlani?

THX

endreee

(#8344) csabsz13 válasza kromatika (#8294) üzenetére


csabsz13
aktív tag

Köszi a tippeket!

Végül nagyon megtetszett a BitFenix Merc Alpha ház, mind külsőleg, mind belsőleg is :DD
megy bele 1 arctic hátulra (az előre telepítettet akkor felteszem a tetőre) és előre megy 2 db 12 es venti még.

AMD Ryzen 2600x 3.6GHz - BE QUIET! Shadow Rock Slim - MSI B450 Tomahawk - KINGSTON HyperX Predator 32GB DDR4 3200MHz - ZOTAC RTX2070 AMP! EXTREME - FSP Aurum Gold 550M - Bitfenix Merc Alpha

(#8345) TaaT válasza endreee (#8343) üzenetére


TaaT
veterán

a front ventilátort belülről kell felcsavarozni, ott elfér a 25mm vastag is... [link]

amúgy 12-es vékony ventilátora csak a scythe-nak és a CM-nak van, de azok nem túl effektívek...

Give them hell Ukraine!

(#8346) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok.
Ma rendeltem egy ventit [link].
Hátra szeretném tenni, hogyan szereljem be, hogy kifelé fújja a levegőt?

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8347) AssAssynn válasza Vhiktor (#8346) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

A ház belseje felé nézzen az Aero Cool-os felirat.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8348) Vhiktor válasza AssAssynn (#8347) üzenetére


Vhiktor
veterán

Köszi:)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#8349) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Van egy ősöreg noname ATX házam.Eddig ház hűtő csak egy 8cm volt hátra betéve, most szeretnék egyet előre is. A fotón mutatom, hogy hová lehetne tenni. Sajnos valami fura elrendezése van. 4 szögletes lyuk van, sejtésem sincs, hogy oda hogyan rögzítsem. A második képen azért tettem oda a régi 8cm ventit, hogy látszódjon a méret. Szerintetek is 9cm kellene oda? És látott már valaki ilyen szögletes csavar helyet?Hogy lehet oda rögzíteni? Kiszedni a 3,5ös tartót nem lehet, mert szegecselve van, nem tudnám hogy visszatenni...


Előre is köszi a választ!
Dodo

[ Szerkesztve ]

(#8350) Krissz5435 válasza dodopek (#8349) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Ehhez szokott lenni egy keret amibe 8 centis ventit lehet beletenni és utána a keretet lehetne belepattintani. De szerintem próbáld meg gyorskötözővel odarögzíteni. Alul és felül is meg lehetne vele oldani.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.