Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) bombibmw válasza and1ao (#9550) üzenetére


bombibmw
veterán

OK!Az alaplapra rámegy remélem.Majd rákérdezek.A házban uralkodik a kék neon fény és a gépen kívül minden kütyü,ezért írtam az előzőt.Esetleg olyan alternatíva,amely megfelel a színbeli és árbeli elképzeléseimnek?Tudom csak pár ezer plusz,de így karácsony előtt...

[ Szerkesztve ]

(#9552) bombibmw


bombibmw
veterán

Bocs,még bele is fér a keretbe.:)

(#9553) krichd1 válasza bombibmw (#9549) üzenetére


krichd1
addikt

Fekete PWM: Scythe Slip Stream SY1225SL12LM-P
Ha nem kell PWM: Coolermaster Sickleflow (bár ez ledes, nem tudom ez mennyire zavar :B)
Mindkét venti jobb a Coolinknél szerintem. Ahová fér szerintem érdemes lenne tenni Thermalright TY-141 ventit.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9554) bombibmw válasza and1ao (#9550) üzenetére


bombibmw
veterán

Maradok az általad ajánlott darabnál.
Ha fix fordulatosat veszem az csak annyival "rosszabb",hogy hangosabb,mint a másik 800 fordulatra levéve?
Mert akkor marad a fix.5000.- a három,szállítással.
Az alaplapom Asus p8p67-m,vga,processzorhűtő és egy venti van rákötve.Elférnének ezek mindannyian rajta?
Bocsi a zaklatásért,már nem kérdezek több marhaságot.:)

(#9555) N. A. Attila


N. A. Attila
csendes tag

Bocsi, de az én kérdésemre nincs válasz? Szabályozhatók a ventilátor LED-ek szoftveresen? Ha igen, mely típusok?

(#9556) bombibmw válasza krichd1 (#9553) üzenetére


bombibmw
veterán

Faxa,most akkor melyik?:)Cm van elől gyárilag azt hiszem.

[ Szerkesztve ]

(#9557) krichd1 válasza N. A. Attila (#9555) üzenetére


krichd1
addikt

Hát, általában ez a led világítás szabályozás úgy működik, hogy ha kevés feszt adsz a ventinek, tehát alacsony fordulaton pörög, akkor nem világít, ha növeled a fordulatszámot, akkor egy bizonyos fordulaton elkezd világítani. A Bitfenix ventik között van olyan, ha jól emlékszem, aminek van külön led állítója.

(#9556) bombibmw: Azt döntsd el, mire kötöd a ventilátorokat, hogy akarod szabályozni, aztán választasz az alternatívák között.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9558) and1ao válasza bombibmw (#9554) üzenetére


and1ao
őstag

800-as fordulalton nem lesz hangosabb mint a PWM a pwm azért jó mert ha kell akkor tudod jobban pörgetni és nagyobb légszállítása ilyen szempontól jobb a PWM hogy nme kell neki mindig maxon menni,de a hangja ugyanannyi mint a a 120p-nek 800 mint 1200-nak ez a 800-as a 1201 leszahangosabb de ez sem lesz hangosabb mint a 120p maxon de egyébként teljesen elviselhető.

Az alaplapod-ra pedig ráfogod tudni dugdosni én kapásból látok rajta 3 venticsatit maximum egy 3-pines elosztó kell és megvan oldva.

krichd1.: ne haragudj de nem értek veled egyet mind2 venti amit mondtál nagyából azonos hang mellet bár ezt füle válogatja jóval több levegőt szállítanak a coolinkek.
TR-141-es pedig még mindig 140-es venti bárigaz ami igaz 120 a furat err még te hívtad fel a figyelmem és azért az más mint egy 120-as ezt is már most tapasztalatból tudom.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9559) bombibmw


bombibmw
veterán

Úgy látom a Thermalright szabályozható.Ez mehetne hátra(ha befér a gyári helyre alakítgatás nélkül),mivel a procihűtő is erre fúj.Két Coolink meg a tetőre non PWM módban,mert úgyis felfelé száll a hő.:)
A szín meg annyira már nem is számít,csak a dermesztő hideg.:))

[ Szerkesztve ]

(#9560) krichd1 válasza and1ao (#9558) üzenetére


krichd1
addikt

Nem haragszom. Amit írtam saját tapasztalat, vélemény, nem kell vele egyet érteni. :)
A TY-141 venti a 120mm furata miatt a 120mm-es ventik alternatívája, mivel 140mm-es helyre csak átalakítóval szerelhető. Tehát ha 120mm-es ventihez való furatok vannak a házon, és van elég hely, akkor érdemes a TY-141-et betenni, mert nagyon jó ár/érték arányú venti. Annyiba kerül mint a Swif2-120p, mindkettő PWM-es és gondolom azt Te is észrevetted, hogy annál jobb legalább egy kategóriával.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9561) bokorugró


bokorugró
tag

Sziasztok!

Ház csere után szükséges lenne új ventiket vennem. Eddig 2db 8cm-es noctua volt benne ([link]) , de most 9cm-es kellene.
Gondoltam, hogy vennék megint Noctuát mert az eddigiek faszán beváltak, és ezt néztem ki: [link]
A kérdésem igazából az lenne, hogy éremes-e a jövőre való tekintettel PWM-eset venni, vagy nem.
A mostani lapom egy Abit IP35 Pro, ahol a venti vezérlés megoldott BIOS-ból (3 pin-es csatik vannak a lapon ház ventikhez). Ha jól gondolom, akkor a PWM-es venti is simán rádugható a 3 pin-es alaplapi csatlakozóra, és a későbbiek folyamán, ha esetleg új lapot veszek, akkor még jól jöhet a PWM-es venti.

[ Szerkesztve ]

(#9562) bokorugró


bokorugró
tag

Jah, esetleg tudtok olyan helyet, ahol lehet kapni ventilátor adaptert? Mert akkor fel tundám aplikálni a 8-as ventiket a 9 nyílásra :)

[ Szerkesztve ]

(#9563) Kai60


Kai60
csendes tag

Sziasztok!

Egy Arctic Freezer 7 Pro Rev.2 hűtőn meghalt a ventillátor. Mivel már nem garis, így cserére nincs lehetőség. Viszont egy pár CM Hyper TX3-hoz (régebbi, nem az újabb EVO) való ventillátor rögzítővel 9cm-es házhűtőt sikerült rá rögzíteni:

Sajnos ez régi ventillátor, nevével ellentétben már hangos. Mit ajánlanátok helyette? PWM lenne ideális.

Köszönöm!

(#9564) #90933760 válasza Kai60 (#9563) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mennyi pénzt szánsz rá? A Zalman új korában is hangos volt...

(#9565) Kai60 válasza #90933760 (#9564) üzenetére


Kai60
csendes tag

Ja igen, mikor elküldtem éreztem, hogy lemaradt valami. Akár 2-3ezer is lehet, elvégre procit kell hűtenie, vagy mi a szösz. :)

(#9566) krichd1 válasza Kai60 (#9565) üzenetére


krichd1
addikt

Például ez jó lehet.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9567) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!Megnéztem,hogy hány helyem van még az alaplapomon.Sajna csak egy 4 tűs maradt.Esetleg tudnátok ajánlani olyan megoldást(elosztót),amivel rá tudnám kötni a plusz három ventit?Szóval végül is egy hármas elosztó kellene,azt hiszem.Az általatok ajánlott ventikkel tudjon csatlakozni(remélem ez nem magától értetődő és nem kérek baromságot:).)
Viszont maradnék a nem PWM változatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#9568) and1ao válasza bombibmw (#9567) üzenetére


and1ao
őstag

Tessen parancsolni.ez 4-pines

3-pines

lehet máshol találsz olcsóbbat csak mát nincs energiám keresgélni

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9569) bombibmw válasza and1ao (#9568) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi szépen! :R
Ha hiszed ha nem pont ezt néztem,mielőtt bejelentkeztem.:)
Van remény :))

(#9570) bombibmw válasza and1ao (#9568) üzenetére


bombibmw
veterán

Ellenben nem szabályozhatót vennék.Megoldás lehet,ha kihúzom a háromtűsből a ventit és abba dugom az elosztót és akkor mind a négy arról megy?

(#9571) and1ao válasza bombibmw (#9570) üzenetére


and1ao
őstag

elosztót alaplapra és az elosztóba a ventik ez a megoldás de mivel ez amit linkeltem csak 3 ventit tudsz dugni így a 4-iket egy másik 3 pines-re kell dugnod szintén alaplap-ra nagyobb elosztót én nem nagyon találtam még de lehet hogy van.
sose volt rá szükségem így nem is kerestem :N

Guild Wars2!

(#9572) bombibmw válasza and1ao (#9571) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen,hirtelen a 4 pinest néztem.
Én kerestem,de nem találtam,egyenlőre.Csak egy 4 tűs helyem van már.

(#9573) and1ao válasza bombibmw (#9572) üzenetére


and1ao
őstag

Van molex-3-pin is
Szintén csak hirtelen találtam máshol lehet olcsóbban kapsz.

Guild Wars2!

(#9574) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy jó ár/érték arányú 14-es vagy 12-es házhűtőt?

Swif2 120P-k mellé menne, egyelőre alaplapi "Voltage" szabályzással.

A jelenlegi ventilátorokkal én elégedett vagyok, de amennyiben tudtok ajánlani olyat, aminek legalább ekkora légszállítása van, esetleg halkabb is és nem sokkal drágább (swif2 120p-t 2400-ért tudok) az jöhet 14 illetve 12 cm-esben is!

[ Szerkesztve ]

(#9575) krichd1 válasza mclaren777 (#9574) üzenetére


krichd1
addikt

Thermalright TY-141

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9576) and1ao válasza mclaren777 (#9574) üzenetére


and1ao
őstag

Thermalright TY-141

Guild Wars2!

(#9577) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Ismét a véleményetek szeretném kikérni.

Úgy döntöttem, a házamhoz egyelőre csak ezek a vetik lesznek(ki akarom próbálni, így milyen lesz a hűtés):
- Táp 12 cm-es ventije
- 9 cm-es Sunon KDE 1209 PTV3 venti (ilyet találtam itthon)

(A proci és videokari ventiket nem veszem ide - házon belül vannak. Elől nem lesz semmi.)
A képen látható módon szereltem össze:

A házon hátul, a táp alatt van 2 db. 8 centis venti helye.
A fölső részre betettem a 9 centis ventit, közvetlenül a táp alá, de úgy, hogy csak 1 csavar rögzíti (képen a ventikeret jobb felső sarkán), mivel nem volt több alkalmas furat, de stabilan áll. Szerintem ideiglenesen jó lesz.
(Házat nem akarom megfúrni)

A Codegen tápot kicserélem egy Chicony hipro-ra, aminek ALUL lesz a 12 centis hűtőventije.

Mi a véleményetek?
A 2 venti nem fogja egymást zavarni?
Ugye egymásra merőlegesen fognak elhelyezkedni, aztán lehet, hogy a tápventi szélét le fogja takarni a 9 centis venti kerete.
Ez nem probléma?

Aztán:
Mivel a hátsó venti helyek csak 8 centisek, a lyukacsos szellőző mérete is annak megfelelő.
Az nem probléma, hogy a lapátkerék nagyobb, mint a lyukacsos rész?
Így néz ki hátul:
[link]

Ráadásul azt tervezem, hogy majd a 9 cenitiset idővel lecserélem egy 12 centisre, de annál még nagyobb lesz az a felület, ahol a lapátkerék a ház fémlemezére fogja fújni a levegőt és nem közvetlenül kifelé.
Az nem lesz probléma?

(Gondolom ez egy picikét olyan jelenség, mintha teljesen el lenne fedve a venti, a motor túl lenne erőltetve.)

Az infókat előre is hálásan köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#9578) zsoleszkai válasza peter889 (#9577) üzenetére


zsoleszkai
tag

Szia!

A venti alatti részt sziegetelőszalaggal ragaszt be hogy ne szívjon farst, tápot ha cserélsz ne szarról szarra cserélj, hanem valami jobbra.

/KneeBy/

(#9579) peter889 válasza zsoleszkai (#9578) üzenetére


peter889
őstag

Úgy érted, hogy a 9 centis venti alatti szellőzőrést ragasszam be, nehogy visszaszívja a már kinyomott meleg levegőt?
A Chicony táp már régen megvan. Egyelőre jó lesz. Jelenleg is jól teljesít az egyik P4-es gépemben.

[ Szerkesztve ]

(#9580) zsoleszkai válasza peter889 (#9579) üzenetére


zsoleszkai
tag

Igen, mivel ha az ott üresen van akkor csak körbe körbe járatja ott a levegőt.

/KneeBy/

(#9581) #90933760 válasza peter889 (#9577) üzenetére


#90933760
törölt tag

Attól, hogy le van takarva a venti nem lesz baja, csak sokkal kevesebb levegőt szállít és hangosabb.

Szerintem a jelenlegi felállás annyira nem rossz. A 9 centis hátsó ventit letehetnéd az alsó helyre és ott valahogy rögzíteni, akkor lenne egy kis hely ahol a tápventi szabadabban szívhatna levegőt. Illetve ez a hátsó 9 centis se vesztene az értelméből, mert ugyanúgy elszívná a procihőt és így nem az összeset a táp szipkázza ki.
Hogy később egy 12 centiset hogyan tuszkolsz be oda, hogy értelme is legyen meg vágni se akarod a házat, az jó kérdés

(#9582) peter889 válasza #90933760 (#9581) üzenetére


peter889
őstag

Jó, egyetértek, köszi az infót, megfogadom a tanácsod: az alsó helyre fogom tenni a 9 centis ventit.
Már méregettem: ha nem férne majd be a 12 centis, olyan 3 mm-en múlna. Itt talán valamennyire látszik:[link]. Arra gondoltam, majd a 12 cm-es venti műanyag keretébe belereszelek egy picit.

zsoleszkai, köszi a tippet, le fogom ragasztani.

:R

[ Szerkesztve ]

(#9583) #90933760 válasza peter889 (#9582) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez ok, de minek 12 centis venti oda ha nem lesz neki kivágva a hely. Több levegőt nem mozgat meg és halkabb se lesz. Ki kéne vágni körbe majd egy "drótkörrácsot" venni és azzal felcsavarozni.

(#9584) peter889 válasza #90933760 (#9583) üzenetére


peter889
őstag

A 12 centis ventiket ugye halkabbnak mondják a kisebbeknél?
Úgy gondolod, a nagyobb ventivel növekedne a lapátkerék lefedett része, amivel növekedne a zajszint?
Egyik részről halkulna, másfelől hangosodna - vagyis mindegy?

De több levegőt mozgathatna meg, mint a 9 centis, hiszen nagyobb felületen érintkezne a lyukacsos résszel is - mivel nagyobb méretű. (Gondolom én.)

(Csak végső esetben fűrészelnék.)

(#9585) Jim-Y


Jim-Y
veterán

sziasztok, tudnátok nekem ipon-ról olyan kábelt linkelni amivel 5 vagy 7V-ra tudom kötni a ventijeimet?

Igazából nem tudom, hogy melyik venti hány voltról indulna, van egy Gelid 12V 0.08A 1000RPM Silent 12 12cm-es ventim, valamint egy GigaByte DF1202512RFLN DC 12V 0.16A 12cm-es, és egy Swif2 1200-am amiket használatba szeretnék venni, illetve talonba se ártana boltolnom 1-2 ilyen adaptert. Magyarán 5 és 7V-os molex adatereket szeretnék ezekhez a ventikhez. üdv és thx

(#9586) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!Vettem egy Coolink 120P-t(Még érkezik majd kettő).
Kérdésem az lenne,hogy merre kell nézni a vezetékes-logós oldalnak befelé vagy kifelé,ha kifújatni szeretnék?
Előre is köszi.

(#9587) Jim-Y válasza bombibmw (#9586) üzenetére


Jim-Y
veterán

Lesznek rajta nyilak, az egyik a forgásirányt jelenti, a másik a levegő haladási útját. De amúgy a vezetékes-logós oldal nézzen kifelé.

[ Szerkesztve ]

(#9588) bombibmw válasza Jim-Y (#9587) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi! :R
Beraktam,zsír.

(#9589) jookomak válasza Jim-Y (#9585) üzenetére


jookomak
őstag

Egy ilyen vezérlő nem lenne jó? És többé nincs gondod a ventik sebességállításával.

(#9590) cool82


cool82
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget kérnék tőletek lenne egy CM Hyper TX 3-m és egy FX 8120 Procim az a prblémám h. hangos TX3 -as hangja esteleg tudnátok rá ajánlanni rá ventit ami halkabb ill. le tudná hűteni?

Így talán nem kellen vennem egy új cpu hűtőt!!

[ Szerkesztve ]

(#9591) and1ao válasza cool82 (#9590) üzenetére


and1ao
őstag

Coolink Swif2 120P például megfelelő lehet a feladat-ra :)

Guild Wars2!

(#9592) cool82 válasza and1ao (#9591) üzenetére


cool82
csendes tag

ez úgye 12 cm -es
szerintem nem kem merg 9cm kell van ebből a fajtából 9cm amit írtál?

(#9593) cool82 válasza and1ao (#9591) üzenetére


cool82
csendes tag

Melyik lenne a jó?

Coolink SWiF2-920 Retail 92mm
Super Silent, 1100 RPM, 11,5 dB(A)

Coolink SWiF2-921 Retail 92mm
Silent, 1500 RPM, 16,2 dB(A)

Coolink SWiF2-92P Retail 92mm
PWM, 625-1900 RPM, 22,5 dB(A)

(#9594) and1ao válasza cool82 (#9593) üzenetére


and1ao
őstag

Kicsi barkács és feltudod tenni a 12-est is egyrészt szerintem nyúlik annyit a gyári felfogató drót ami a TX-hez van hogy feltudd pattintani, ha nem akkor meg hajlítassz egyet magadnak vagy pici kábelkötegelővel felkötöd és kész is.

De ha nem szeretnéd megpróbálni akkor mindeképp Coolink SWiF2-92P Retail 92mm
PWM, 625-1900 RPM, 22,5 dB(A) legyen ugyanis ez PWM-es.

De én rápróbálnék barkácsra az tuti az eredmény sokkal jobb légszállítás lenne :) és halkabb is

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9595) cool82 válasza and1ao (#9594) üzenetére


cool82
csendes tag

Köszi a segítséged akkor majd barkácsolok ha azt mondod úgy jobb lesz!

(#9596) krichd1 válasza Jim-Y (#9585) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem is inkább vezérlőt vegyél, például: [link]
Egy molex 3*3pin 7V-os elosztó elég drága: [link]

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9597) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Thermalright TY-147 ugyanúgy fel lehet szerelni 120-as helyre mint a TY-141. A fekete-fehér jobban illene a gépembe.

(#9598) krichd1 válasza GeriCool (#9597) üzenetére


krichd1
addikt

TY-140/141/143/145/147 ugyanaz méretben, csak színük más, illetve a szabályzási tartományuk. A 141/145-nak más egy kicsit a lapátja, ez újabb széria.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9599) vendingo


vendingo
veterán

Military jellegű házat szeretnék építeni.
A ház egy Corsair C70 lenne zöld színben, és hozzá passzoló 12 centis pwm-es ventik érdekelnének.

Barnás, szürkés, zöldes, esetleg bordó színben kellenének.
A noctua ventik között találtam megfelelő színűt, csak azok árba nem nagyon jók, mert kb 4-5-6 db kellene belőle.
Talán még a thermalright-ok között volt pár jó színű.
Árba 3000/db körül szánnék rá, és ne legyenek ledesek.
Ledesből olyan érdekelne, ami sötétzöld színben világít. Ebből kb 2-3 db kellene majd, hogy megvilágítsa a házat. Ledesnél a levegőhozam mellékes, csak halk legyen és pwm-es.

Mit ajánlanátok?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9600) and1ao válasza vendingo (#9599) üzenetére


and1ao
őstag

TR TY-141 ez szép barna zöld:) 14-es venti 120-as furattal

Guild Wars2!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.