Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8051) lehella válasza tilinko70 (#8050) üzenetére


lehella
senior tag

Kösz, nálam már teljes a szellőzés, csak az a tapasztalatom hogy a 4 vezetékes ventiket tudom egyedül szabályozni szoftveresen.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8052) sensejke


sensejke
aktív tag

A 3 tűs ventiket is lehet szabályozni. Egyszerűen beállítod a biosban, hogy DC nem pwm legyen és kész. Ez van a procinál, persze ezek mind fix fordulatúak lesznek nagyjából. Azt nem tudom így is állítódnak e a fordulatok hő hatására. A többi meg alapból lehet vezérelni úgy is, hogy 3 tűs. Asusnál van az AI suite újjabaknál talán fanxper a neve. Abban van Win alól való szabályzás is. Én is avval állítgatom alaplaptól függően nekem van silent, optimal és performane beállítás.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8053) xtevo válasza xtevo (#8013) üzenetére


xtevo
őstag

Esetleg tudna valaki választ adni a kérdésemre? :U
(Rengeteget néztem, elvesztem a választékban... )

[ Szerkesztve ]

(#8054) krichd1 válasza xtevo (#8053) üzenetére


krichd1
addikt

Nézz szét az Arctic-ok között. Én is most állok venti vásárlás előtt, nekem ezeket ajánlották. Olvashatsz róluk teszteket, mindenhol jó vélemények vannak róluk, és 2000Ft alatt van az áruk.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8055) tilinko70 válasza xtevo (#8053) üzenetére


tilinko70
csendes tag

Coolink SWIF2-1200 800Rpm 12cm [link]

[ Szerkesztve ]

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8056) andrade válasza tilinko70 (#8055) üzenetére


andrade
senior tag

Azért a Coolinken kívűl van egy pár jó házventi.Pld van Sharkoon 1000RPM.

[ Szerkesztve ]

(#8057) kisfer


kisfer
aktív tag

Sziasztok most készülök venni a házamba pár ventit és láttam hogy van többféle csapágyas, melyiket hol érdemes használni a házon belül?

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#8058) sensejke válasza kisfer (#8057) üzenetére


sensejke
aktív tag

Mindenképp folyadékcsapágyasat vegyél.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8059) dauphin


dauphin
aktív tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, lehet, hogy nagy butaság lesz, de mély levegőt veszek és erőt veszek magamon :). Jelenleg egy 92mm-es T&T MW-925H12S házventilátor működik a gépemben, ami az elmúlt egy évben egyre nagyobb hangon végzi a munkáját. Most jött el az ideje, hogy lecseréljem. Szerintetek két 8 cm-es (kisebb fordulatszámmal operáló, ezáltal csendesebb) ventilátorral kiválthatom azt az egy szem 9,2 centist (ami a hangjával már az idegeimre megy)? Van értelme az ötletemnek, vagy halva született az elképzelés? És ha igen, akkor melyik márka lenne a legjobb választás, és milyen árszintben gondolkodhatom? A házam ASUS TA-582-es, ha ez segít valamennyit [link]. Előre is köszönöm a segítségeteket.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#8060) andrade válasza dauphin (#8059) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Pld ez nagyon jó nekem is ilyen van a házban.

(#8061) dauphin válasza andrade (#8060) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm a tippet. :) És arra a felvetésemre, hogy két 8 cm-es ventilátorral kiváltsam a jelenlegi zúgó ventilátoromat, szerintetek? Van létjogosultsága ennek az elképzelésemnek? Vagy jobb lenne egy 12 cm-est beleszuszakolni, bár el nem tudom képzelni, hogy a jelenlegi helyén hogyan is férne el.

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#8062) andrade válasza dauphin (#8061) üzenetére


andrade
senior tag

Ha két 8cm-es hely van akkor miért ne lehetne betenni.Ha elöl van hely oda egyet és hátulra is egyet az első befúj a hátsó meg ki.12 cm-est nem érdemes ha nincs 12cm-nek való rács.

[ Szerkesztve ]

(#8063) dauphin válasza andrade (#8062) üzenetére


dauphin
aktív tag

Köszönöm szépen.:)

"És különben is: nem létezik akkora probléma, amekkora elől meg ne lehetne futamodni."

(#8064) kisfer válasza sensejke (#8058) üzenetére


kisfer
aktív tag

Jó lenne ha valaki leírná milyenek vannak és melyiknek mi az előnye hátránya példát is írna.

Informatikai hálózattelepítő és üzemeltető és Számítástechnikai szoftverüzemeltető állást keres!

(#8065) xtevo válasza tilinko70 (#8055) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi. Elég lenne ez a 800rpm-es venti is a silencio rendes átszellőztetésére? Nem kéne nagyobb? Szeretném minél halkabban megoldani, de megfelelő teljesítmény mellett, ezért is vettem hangszigetelt házat. :P

@krichd1
Köszi, az AC ventijeit ismerem, bár több helyen is olvastam, hogy csak ár szempontjából olyan jók.

Esetleg más venti, ami szóba jöhet?

[ Szerkesztve ]

(#8066) sensejke válasza kisfer (#8064) üzenetére


sensejke
aktív tag

A folyadékcsapágyas tudtommal később nem fog kerregni, nem úgy a golyós. Ezért érdemes csak olyat venni. De ha nem jól tudom, majd valaki megírja a tutit. Inkább fordulatszám és légszállítás a fontosabb.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8067) tilinko70 válasza xtevo (#8065) üzenetére


tilinko70
csendes tag

A Cooler Master Silencio 550 ,alapjában véve nem egy extra jól szellőző ház,csendre van kihegyezve. :K Mivel az adatlapodon lévő HD6850 ,és az i3-2120 nem nagy hőt termelő,és nem melegedő alkatrészek,és ugye nincs tuning,jó házat választottál hozzá ha fontos a csend. Viszont ha már a gyári ventiket cseréled akkor előre van lehetőséged 14cm-est tenni,én mindenképpen kihasználnám ezt a lehetőséget,mert a 14-es ventik azonos fordulaton sokkal több levegőt szállítanak. 14cm-es ből a Thermalright TY-140 PWM Silent Fan [link] a legjobb vétel. :K Extra halk,nagyon minőségi,és nagyon jól szabályozható.Tapasztalatból mondom ,hogy simán vetekszik a dupla annyiba kerülő Noctua,és Be Quiet ventikkel. 12cm-es halk venti 800-900rpm-ig létezik.E fölött már mindegyiknek megjön a hangja. Előlre a fent leírt 14 cm-es,hátra egy 800-max 1000rpm venti,és nem lesz gondod sem a szellőzéssel,sem a hangal.12cm-es ből olcsó halk ventik Shiw,AC F12, Revoltec Airguard. esetleg még jó lenne tudni hogy milyen proci hűtőd van?mert ha valamilyen 12cm-es ventivel szerelt torony hűtés,akkor a prociról keletkező hőt,ugyis az fújja ki a ház háta felé,amit a hátsó 12cm-es továbbít.ebben az esetben hátra elég az AC F12 TC is,ami ugye saját magát szabályozza,és extra halk.

[ Szerkesztve ]

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8068) Dark KillerX


Dark KillerX
addikt

Melyik a leghalkabb nem PWM-es fix fordulatú 12cm-es házventi?

Ugyanis az eddigi ventiket nem tudtam szabályozni a BIOS-ból ami a legfrissebb!

Ilyen lapom van[link],van rajta 2db 3 tűs venticsatlakozó!

(#8069) akela91 válasza Dark KillerX (#8068) üzenetére


akela91
addikt

COOLINK SWiF2-1201
fix 1200rpm, teljesen hangtalan.

(#8070) Vasinger! válasza Dark KillerX (#8068) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha a leghalkabb kell akkor : Scythe GentleTyphoon D1225C12B1AP-11 (500 rpm)
vagy
D1225C12B2AP-12 (800 rpm)

Az 500-nak 0- hangja, de a 800-asnak is annyi. 800-asom van, tényleg nem hallani egy kicsit sem, bár 800 rpm nem is pumpál túl sok levegőt...

[ Szerkesztve ]

(#8071) tilinko70 válasza Dark KillerX (#8068) üzenetére


tilinko70
csendes tag

szerintem a leghalkabb AC F12 TC.autómatán saját magát szabályozza,a hőmérséglettől függően[link] ár érték bajnok[link] de a Coolink SWIF2-1200 800Rpm 12cm (fix 800rpm-en pörög) is jó választás igaz kicsit drágább.[link] A halkság kérdése relatív,szerintem egy 12cm-es venti 800rpm fölött már nem mondtható halknak,de van akinek az 1200rpm is halk.

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8072) andrade válasza sensejke (#8066) üzenetére


andrade
senior tag

Ez a csapágy nem olyan régi hogy tudni lehetne hogy mennyi ideig fog menni.Voltak régebben is olyan ventik amik 7-8 évig is elmentek.

(#8073) xtevo válasza tilinko70 (#8067) üzenetére


xtevo
őstag

Köszi szépen a terjedelmes írást! Akkor nem döntöttem rosszul, jó hallani, bár a házzal elég sok negatív tapasztalatot is szereztem, ha lesz időm egy kis írásban majd összefoglalom. De mindent összevetve tetszik.
Gondolkoztam én is, hogy 2x120mm helyett 1x140mm legyen, de azt hittem, hogy az úgy karcsú lesz. Ez a Thermalright venti tetszik, ára is teljesen jó. :R
A hátsó ventin még gondolkozok, hogy milyen legyen.
Most még a gyári procihűtő van, de gondolkozok egy passzívon, valami combosabb cpu hűtő venti nélkül. De ebben az esetben (is) kéne valami minőségibb hátsó venti. :)

(#8074) andrade válasza sensejke (#8066) üzenetére


andrade
senior tag

Én szedtem szét 2 hónap után meghibásodott Yate Loon ventillátort aminek nem a csapágya miatt berregett hanem az állórésznek nekiért a forgórész mivel a forgó mágnesgyűrűjét nem éppen tökéletes köralakúra sikerült megcsinálni

(#8075) tilinko70 válasza xtevo (#8073) üzenetére


tilinko70
csendes tag

szívesen. én sem arra gondoltam hogy 1x 140 :N előre 140,hárta 120cm :K azt irtam hogy előre 120-as helyett, 140-est vegyél,mert mind hangban mind levegő szállításban jobb mint a 12-es,és ha van rá lehetőséged(márpedig a házadban ,elől van 14-es hely) akkor butaság lenne 12-est venni.főleg amit ajánlottam,az nagyon jó halk venti.sima proci hűtő mellé,én hátra shiw2 őt raknák,fix 800rpm-en elégnek kell lennie,és halk is. :K én össze hasonlítottam a noctua-val,és nem volt jobb a légszállítása 800-on,majdnem dupla áron.

[ Szerkesztve ]

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8076) krichd1 válasza xtevo (#8073) üzenetére


krichd1
addikt

Engem érdekelne a házról a véleményed, akár jöhet privátban is ;) .

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8077) xtevo válasza tilinko70 (#8075) üzenetére


xtevo
őstag

Nem úgy gondoltam én se, hogy 1x140mm és kész, hanem 1x140mm elöl és 1x120mm hátul, csak kifelejtettem az "elöl" szót, bocsi. :P (Eleinte 2x120 és 1x120 volt a felállás, de akkor inkább 1x140 és 1x120 ;) )
Akkor jelen pillanatban így nézne ki:
1 x Thermalright TY-140 PWM (elöl)
1x Coolink SWIF 2 1200 (hátul)
Amúgy egy 120p nem lenne jobb a pwm miatt hátra? Illetve, hogy tud nagyobb légszállítást is, viszonylag halkan.

A Coolink ventik tetszenek nekem is, mert épp megfizethető kategóriába tartoznak és minőségiek. Noctua, Alpenföhn stb. az már nekem sok(k)...

@krichd1
Ígérem írok egy kisebb blogot hamarosan.

(#8078) jilian


jilian
addikt

Kezdek megzavarodni. :(((
Ha ez van írva a ventihez:

Accessory 4 x screw & 1 x 3 to 4 pin adaptor

akkor most mi van hozzá? :DDD

(#8079) Vasinger! válasza jilian (#8078) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Melyik ventiről van szó?

Egyébként 4 db fémcsavar és egy 3 pin ->molex átalakító jár hozzá.

(#8080) jilian válasza Vasinger! (#8079) üzenetére


jilian
addikt

Erröl

képet tudnál linkelni erről az átalakítóról?

(#8081) xtevo válasza jilian (#8080) üzenetére


xtevo
őstag

Így néz ki: katt

(#8082) Vasinger! válasza xtevo (#8081) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem meg inkább így: katt

Az általad linkelt kábelnek nem sok értelme van, mindkettő vége "anya", úgyhogy nem is tudom mire jó ez.

(#8083) jilian válasza Vasinger! (#8082) üzenetére


jilian
addikt

Ha így alakítom át a 3 pinest, akkor ugye fix fordulatú lesz a venti. ?

(#8084) xtevo válasza Vasinger! (#8082) üzenetére


xtevo
őstag

Tényleg igazad van! :R Ott a pont, nem is tudom, miért ezt linkeltem végül. :D

(#8085) krichd1


krichd1
addikt

A COOLINK SWiF2-800 első vagy hátsó venti ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8086) Vasinger! válasza jilian (#8083) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen. Mivel a táp elvileg fix-en 12 Voltot ad a molexre. (bár vannak olyan tápok amiknek van 3 pines csatijuk, de ritka...)

(#8087) TaaT


TaaT
veterán

Haver ki akarja cserélni az Enermax Modu 82+ tápjában a venti mert neki hangos...
De nem 3pines venti van benne hanem 4pines, ez akkor PWM-es?

"Érdekes a széltoló áramellátása. Egy vezetéken stabil 12 voltot kap a ventilátor elektronikája, egy másikon pedig a kívánt fordulatszám függvényében változó feszültséggel kínálják meg a motort. A harmadik a földelés, a negyedik pedig a fordulatszám érzékelésére való."

[link] [link]

Give them hell Ukraine!

(#8088) sensejke válasza TaaT (#8087) üzenetére


sensejke
aktív tag

Valószínűleg. De ha cseréli akkor olyat válasszon ami sok levegőt mozgat meg, mert én is úgy jártam, hogy kicseréltem egy kicsire erre megfőtt. Engem is itt világosítottak fel róla.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8089) TaaT válasza sensejke (#8088) üzenetére


TaaT
veterán

a gyári is 450rpm-en forog idle, miért főne meg? :)

mit cseréltél mire hogy nem volt elég? :Y

Give them hell Ukraine!

(#8090) Dark KillerX válasza tilinko70 (#8071) üzenetére


Dark KillerX
addikt

Köszönöm mindenkinek a választ,azt hiszem a Swif2 1200 lesz a befutó!Remélem nem bánom meg!

(#8091) tilinko70 válasza xtevo (#8077) üzenetére


tilinko70
csendes tag

ha jól szabályoz lapod akkor hátra a 120p még jobb,(ha esetleg kell a nagyobb kraft) kb 1000rpm-ig halknak mondható. krichd1: SWiF2-800 előre és hátra is rakható tetszés szerint.

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8092) sensejke válasza TaaT (#8089) üzenetére


sensejke
aktív tag

TT tr2 470-es gyári ventijét cseréltem le egy TT turbofanra.

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8093) TaaT válasza sensejke (#8092) üzenetére


TaaT
veterán

Utánaolvasva annak a tápnak nem is csoda hogy megfőtt :Y

1500rpm a min fordulata a gyári ventinek, és 70% a min. hatékonysága a tápnak...

Abból a turbofan ventilátorból volt nálam régebben a 14-es verzió, hangos (szélzaj) és mellette alig van légszállítása pfff...

Sikerült kifognod egy olyan tápot amiben nem érdemes nem szabad a gyári ventit lassabbra cserélni, erre beleraktál egy lassú, alacsony levegőszállításút... :o

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#8094) xtevo válasza tilinko70 (#8091) üzenetére


xtevo
őstag

Árban nincs nagy különbség a 120p és a fix 800rpm között, akkor inkább előbbi éri meg az erőtöbblet miatt, bármi van legfeljebb adok rá egy kis kakaót. ;)
Vajon mennyire működne a rendszer, ha a gyári procihűtő helyett csak egy nagy borda lenne, a gyári ventis megoldás helyett?

(#8095) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Keresgéltem de nem találtam . Létezik 70mm-es PWM-es venti valahol , és esetleg még világítós is ? :F

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#8096) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, ha 2 minőségi ventit szerelnék egy Aeroengine II házba, akkor a ház gyári kinézetén kéne változtatni az esetleges szélzaj miatt?
Gondolok itt a ház hátulján lévő lyukacsos részre: [link]
Valahogy kivágni a régit és változtatás például ilyenre: [link]

(#8097) Vasinger! válasza bluobluo75 (#8096) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem, nem kell. A kivágás nem sok vizet zavar, én kivágtam, jobban néz ki, meg talán könnyebben löki át a levegőt a venti rajta, de elvileg ugyanannyi levegőt szállít így is, úgy is.

(#8098) bluobluo75 válasza Vasinger! (#8097) üzenetére


bluobluo75
őstag

ok köszi

(#8099) TaaT válasza Vasinger! (#8097) üzenetére


TaaT
veterán

Azért ha jobban megnézed az a rácsozás eléggé hogyismondjam xar :U [link]

Ha ilyen lenne akkor azt mondom oké, nem sok vizet levegőt zavar... ;] [link]

Give them hell Ukraine!

(#8100) Vasinger! válasza TaaT (#8099) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az oké, de fizika törvénye szerint ugyanannyi levegő megy át mindkettőn.

Ha meg kivágja, lehet hogy meggyengíti a ház szerkezetét és rezonálni fog, ez is benne van a pakliban.

Én már csak tudom, hogy sok macera van vele, nem biztos hogy megéri. [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.