Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) F34R válasza AssAssynn (#8799) üzenetére


F34R
nagyúr

inkabb haz.

(#8802) AssAssynn válasza jookomak (#8800) üzenetére


AssAssynn
őstag

Inkább lehet hinni a gyártó által megadott adatnak, mintsem a tesztekben előforduló telefonos zajszintmérőknek.
Amúgy a gyártók általában teljesen hangszigetelt szobában mérik le ezeket az adatokat.

F34R: Szerintem maradj a sima változatnál, abból a 12-est nem is kell szabályoznod, mert úgy is elég halk, ha viszont szeretnéd, akkor még mindig tudod egy beépített szabályzóval.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8803) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

A gépemben van 2db arctic cooling pwm házventi és egy harmadik sima venti a tápban 3 eres kábellel. Szeretném mind a hármat használni, de a tápventit is akarom szabályozni. Úgy hallottam, hogy a pwm ventihez hozzá lehet kötni a sima ventit is. Nem fog leégni a gépem? Lehet majd szabályozni így is a fordulatszámot?

Köszi

Nick: HE_Storm

(#8804) andrade válasza szbalogh (#8803) üzenetére


andrade
senior tag

A 3 erest nem lehet PWM-el szabályozni! De minek is a tápban szabályozva van a melegedés fokában a fordulat.Nem kell veszélyeztetni a táp épségét!
Amúgy biztos hogy a tápban 3 eres van? Nem csak kettő?

[ Szerkesztve ]

(#8805) kicsipapucs válasza andrade (#8804) üzenetére


kicsipapucs
őstag

Végső soron lehet 3 pinest is PWM szabályozni, csak építeni kell hozzá egy 12v-os PWM modult. De a hagyományos értelemben vett pc-s 4 tűs pwm szálas vezérlést nem lehet alkalmazni direktben (illetve mégis: *). Ha viszont szeretné felülírni, van lehetősége egy hőfokfüggő kapcsolást megépíteni külön a tápventinek, fix 12-ról hajtani az áramkört és úgy az alaktrészek cseréjével/hangolásával állíthatja a fordulatszámot.
*=Vaaagy ha szigorúan veszem a kérdését. Akkor igenis építhet szintén külön áramkört, ami átfordítja a másik 2 venti által is használt PWM jelet, amit az alaplaptól kapnak, egy feszültségszabályzó áramkörbe. Bár erre a célra ez minden bizonnyal fölöslegesen túlbonyolított, nem is mentem technikai részletekbe. Ha érdekel kedves szbalogh, keress meg priviben, csak bedobtam, hogy ilyen is van...

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében, drága Maffia cicám. :(

(#8806) szbalogh válasza andrade (#8804) üzenetére


szbalogh
őstag

3 eres. De ilyet még nem láttam! A föld és a 12+ fel van cserélve a ventiben. Kiszedtem a tápból és rátettem alaplapra... semmi. Vissza... megy. Nézegetem és látom, hogy a piros és fekete fel van cserélve. Kipróbáltam egy liion cellával és valóban a szélső vezeték a +12. Átforrasztottam a két kábelt, most jó. Viszont így a tápban nem fog menni.
Persze nagy gond nem lehet, mert legfeljebb a pwm-es ventit teszem a tápba alaplapról vezérelve de az eredeti tápventi szép kék ledes és azt akartam mindenképpen a tápba...este zavaró lenne ha erősen világítana.
Amúgy egy g530-as processzor uatx-es lapban lovo memóriákkal, 2db hdd a rendszer az Asus a-45ga 450W-os táppal. SZerintem passzívan is elmenne.
Ja a táp nem szabályozza a ventillátort, mindig maxon megy :(((

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#8807) andrade válasza szbalogh (#8806) üzenetére


andrade
senior tag

Az nem baj ha maxon megy ha nem zajos.Sok tápnál tapasztaltam hogy lassan indul és a bordák melegszenek és utána próbál menni a hűtés de ha valami felmelegedett nehezebb utána visszahűteni míg ha teljes fordulaton megy az elejétől akkor nem hagyja felmelegedni és nem kell erőlködni hogy a felmelegedettet visszahűtse.

(#8808) st81


st81
tag

Üdvözletem!

Tanácsot, ajánlást szeretnék kérni. Eddigi Spire 8 cm-es házventilátoromat szeretném lecserélni, halk, normális csapágyazású és hosszú ideig használható típusra.
Az alábbiakat néztem:
CoolerMaster SAF-S84-e1 2100Ft
Coolink SWiF2801 1900 Ft
Be Quiet! SW1 3000 Ft.
Nem tudom, hogy megér-e plusz kétezret a BQ (2db. venti kell)?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#8809) AssAssynn válasza st81 (#8808) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szerintem nem ér meg annyit.
A be quiet-nek kicsivel nagyobb a légszállítása, s ugyan a maga ~16 dB-vel még mindig halk, a Coolink 11dB-e hangtalan.
+2 CFM érték nem ér meg egy ezrest.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8810) krichd1 válasza st81 (#8808) üzenetére


krichd1
addikt

Coolink SWiF2 801 nekem van, nagyon jó választás, ha nem zavar a színe :) .

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#8811) st6rbuck


st6rbuck
csendes tag

Sziasztok!

Antec Solo házba keresnék 1 db hátsó 120 mm-es és 2 db elülső 92 mm-es házventillátort.

Jelenleg egy Scythe S-Flex SFF21D (800 rpm/8.7dB/33.5CFM) 120 mm-es ventillátor dolgozik hátul (ezt én füllel nem is hallom), elöl pedig nincs venti, de rendszerbővítés előtt állok.

1. Érdemes-e lecserélnem az S-Flex-et?
2. milyen 92 mm-es ventillátort ajánlanátok előre?

A cél a halk (hangtalan) működés mellett az elért jó légszállítás, az új alaplapon 4 db PWM-es ventialjzat lesz, tehát PWM-es modellek is jöhetnek.

(#8812) szbalogh válasza andrade (#8807) üzenetére


szbalogh
őstag

Borzasztóan hangos. Betettem a tápba a pwm-es ventit. Majd a procihoz fogom igazítani a fordulatszámát.

Nick: HE_Storm

(#8813) st81 válasza krichd1 (#8810) üzenetére


st81
tag

Köszönöm az infókat, megrendeltem. :)

(#8814) mr_ricsi válasza szbalogh (#8806) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A föld és a 12+ fel van cserélve a ventiben."
És ezzel mi a probléma? Eddig működött, nem?

"Persze nagy gond nem lehet, mert legfeljebb a pwm-es ventit teszem a tápba alaplapról vezérelve"
Ez súlyos elvi hiba!
A prociventit a proci hőmérséklete alapján szabályozzák, a tápot a táp hűtőbordájának melegedése szerint, és a házventit az alaplap hőmérséklete alapján.
Te viszont az alaplap hőmérséklete alapján akarod a tápodat hűteni. Ez olyan hülyeség, mint ha a lakásodban a légkondit egy Bécsben elhelyezett termosztát kapcsolgatná.

A tápodban valóban van ventilátorszabályzás. Ha nem működik, akkor azt kellene megjavítani, nem pedig össze-vissza kötögetni a drótokat. Az Asusban ki van vezetve a ventilátor fordulatszám-jeladója, ezért az alaplapra dugva nagyon egyszerű leellenőrizni, hogy változik-e a fordulatszám.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8815) szbalogh válasza mr_ricsi (#8814) üzenetére


szbalogh
őstag

Alaplapról a processzor hőmérséklet alapján vezérelve na. Az a legnagyobb fogyasztó, úgy állítom be, hogy elég legyen neki.

Nick: HE_Storm

(#8816) mr_ricsi válasza szbalogh (#8815) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Az a legnagyobb fogyasztó, úgy állítom be, hogy elég legyen neki."
Most, jelenleg. De ha idővel beporosodik a tápod belseje, akkor már nem lesz elég neki.

Hozd rendbe a táp saját ventivezérlését, és szabályozza az a saját melegedése függvényében.
Ez a típusú táp 4,5V-on indítja a ventit, nehogy az ne legyen elég halk.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8817) szbalogh válasza mr_ricsi (#8816) üzenetére


szbalogh
őstag

Nos a táp nem változtatja a ventillátor fordulatszámát. 7 éves tapasztalat. Mit kell rajta javítani? Hol és mit kell leellenőrini? AZt látom, hogy azon a panelon amire a ventit kell dugni van vagy 3 potméter. Ezekkel kell valamit csinálni?
Ilyen

Másfelől meg úgy számoltam, hogy teszt alapján ez a táp 365W-nál kapcsol le, azaz max fordulatszámon (2200rpm) 77%-os hatásfok mellett 280W terhelést tehetek rá és ilyenkor ugye még bírnia kell a hűtésnek. Ha minimum 1000-es fordulatszámot állítok be akkor 100W terhelést simán el kéne bírnia. A jelenlegi 50-et meg vidáman.
Nem porosodik a gép, csak szívó ventillátorok vannak és a ház légbeömlőin szűrő van.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#8818) andrade válasza szbalogh (#8817) üzenetére


andrade
senior tag

Ez egy FSP Hexa 400 wattos táp termisztoros ventillátor fordulatszabályzója A fekete műanyag csőben van a termisztor amely a melegedésre nyitja a tranzisztorokat és egyre inkább közelít a feszültség a 12volt felé ami miatt a fordulatszám nő!A kis kettős dugón kapja a 12 voltot a két vezetékhez pedig a ventit kell forrasztani.A termisztort a legjobban melegedő hűtőbordára szokták tenni
A szabályzó potmétereket meg hagyd békén ha jók a kimenő feszültségek mert elálítod a stabilizált feszültségeket és 12v helyett 20-at csinálhatsz!

[ Szerkesztve ]

(#8819) mr_ricsi válasza szbalogh (#8817) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mit kell rajta javítani?"
A tápodban gyárilag benne van a fordulatszabályozás. Ha ez nem működik, akkor hibás. Ha új korától nem működik, akkor gyári hibás. Ezt a hibát kell kijavítani, hogy a tápod a többi ilyen hibátlan táphoz hasonlóan működjön.

"Hol és mit kell leellenőrini?"
Ott van nálad a panel, rajta az egyszerű tranzisztoros szabályozás. Ennek a kapcsolását kell visszafejteni, megállapítani a hibát, aztán kijavítani.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8820) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani egy 20 cm-es nagyon halk, minőségi ház venti típust...árat direkt nem írok...Corsair 600T-be szeretném rakni...

(#8821) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Milyen tapasztalatok vannak a 20cm -es ventilátorokat illetően? Élettartam, légszállítás, zaj tekintetében. Mely típusokat ajánljátok? Fontos volna a jó légszállítás, alacsony zaj mellett!

Szerk.: így estefelé már teljesen elkerülte a figyelmemet az eggyel feljebb lévő kérdés (ami azért nem teljesen ua., mint az enyém :DDD ), úgyhogy ezért bocsánat!

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#8822) ma.ci23


ma.ci23
tag

Hi all!
Az lenne a kérdésem,hogy zalmi z11 házikóba vennék ventit.Melyik a jobb coolink swif2 1200 vagy swif2 1201 ? ,ventiszabályzó is lenne hozzá.

(#8823) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok! Kellene a Cooler master Elite RC-370-KKN1-GP házba egy 12-es venti előlre. Lehetőleg olyan ami 3 pines mivel csak 1 PWM csati van az alaplapon. Legyen halk és ne túl drága.

(#8824) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8822) üzenetére


AssAssynn
őstag

A honlapjukon láthatod az adataikat.
1201-est vegyél egyébként, mert annak elég jó a légszállítása, s még mindig halk. Főleg, hogy még szabályozni is tudod majd.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8825) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8824) üzenetére


ma.ci23
tag

Köszi a gyors választ,egy kicsit a dB szám bizonytalanított el engem is de a fordulata viszont több azt látom.Hát akkor valószínű,hogy 1201 lesz!

(#8826) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Sziasztok, mi a vélemény erről a szerkezetről?
Most rendeltem meg az új házam egy Lian Li A55-öt, gyárilag elég gyenge a hűtése, egyelőre lesz benne egy I7 950 + 5850radeon Tx650 táp, 2hdd 1ssd. Később a két hdd megy NAS-ba.
Ebbe a konfigba gondoltam berakni egy ilyet vagy a VGA alá vagy föle, gondolom megfordíthatóak a ventik így a szívás fújás iránya is, és tudok esetleg frissebb levegőt beszippantani a procinak, mert az alulról jövőt a VGA felfogja. Van ennek egy ventis változata is, lehet hogy az is elég lenne.

(#8827) nzozz válasza Fr3eWar (#8826) üzenetére


nzozz
aktív tag

Helló!
Szerintem egy kicsit túl van árazva, de éppen ez is egy megoldás lehet. Vagy ha nem ez akkor nézz szét más gyártók (én a Zalman -nál, Akasa -nál láttam) termékei közt vagy készíts egy sajátot! (én az utolsóra szavazok :D )

(#8828) andrade válasza Fr3eWar (#8826) üzenetére


andrade
senior tag

Megfordítani aligha lehet itt a ventit mivel akkor a kábelcsatlakozás máshova kerül.
Ez a ventillátor a rácson szív be és az ellnkező oldalon fúj.

[ Szerkesztve ]

(#8829) Fr3eWar válasza andrade (#8828) üzenetére


Fr3eWar
őstag

nem az egész szerkezetet gondoltam hanem, szétszed ventin fordít 180fokot összerak max megtoldom a kábeleket :D

(#8827) nzozz

a saját építés nálam is benne van a kalapban. Ha meglesz a ház felmérem a lehetőségeket.

[ Szerkesztve ]

(#8830) andrade válasza Fr3eWar (#8829) üzenetére


andrade
senior tag

Meg kellene nézni hogy mi a lehetőség .Ha te teszel egy rögzítőfülre egy 80-as ventit az közel kerül a hátfalhoz és elfúj a proci mellett. És a rögzítőfül csak 18,5mm széles

(#8831) nzozz válasza Fr3eWar (#8829) üzenetére


nzozz
aktív tag

Van is rá ötletem, érdekel? :DD

(#8832) Fr3eWar válasza nzozz (#8831) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Persze, minden fúrás faragásra vevő vagyok :D
van elvileg 2db 140-es ventim is ami nem épp szétbarmolásra lett kitalálva, nem az a kategória :D de szegény ember vízzel főz (és kézzel nőz)

(#8833) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8825) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ne aggódj, 18 dB az halk. Főleg, hogy szabályozni is tudod majd. Jó lesz az. (:

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8834) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8833) üzenetére


ma.ci23
tag

Köszi én is vhogy úgy gondolom már meg is rendeltem 2300 volt darabja,a szabályzó az pedig Scythe Kaze Master Pro 5.25 szerinted ez jó?

(#8835) nzozz válasza Fr3eWar (#8832) üzenetére


nzozz
aktív tag

Akkor jó! :C Hajlítasz vagy veszel egy ilyen U profilt. A= 2db venti hossza + a pozicionáláshoz a hossz B= a ventik legnagyobb szélessége C= a ventik legnagyobb mélysége + pár centi légcsatornának használva D= hogy kellően merev legyen (kb. 1-2mm alu) Az alu profil lesz az egész alapja. Aztán vagy forrasztasz vagy csavarozol rá kis 1cm -es L profilokat a fölső nyitott részéhez ill a két végéhez. Ezekkel a kis megfúrt profilokkal rögzítheted a ventiket, és két végelemet. Forrasztáshoz, csavarozáshoz süllyesztett fejű csavar. Összeszerelés előtt festheted/lakkozhatod, eloxálhatod, stb.
Tehát a gyári megoldás házi kivitelezését próbáltam elmagyarázni, remélem érthetően írtam, mert a magyarázás nem az erősségem! :DDD

(#8836) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8834) üzenetére


AssAssynn
őstag

Jó bizony. :K

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8837) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8836) üzenetére


ma.ci23
tag

:R :R :R

(#8838) Fr3eWar válasza nzozz (#8835) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Köszönöm, természetesen érthető volt, valami gépész féle vagyok :)
mindenképpen aluból csinálnám, ha meglesz a ház megnézem milyenek a slot eltakarók, és annak függvényében gondolkozok. vékony alu lapokat méretre marok, és m 2 / 2,5-es süllyesztett imbuszcsavarokkal összefogatom. És mivel alu tudom eloxáltatni is.
A ventinél gondoltam hogy ki kellene nyitni egyik oldalt és onnan szabadon jöhente a luft.

(#8839) nzozz válasza Fr3eWar (#8838) üzenetére


nzozz
aktív tag

Ja, egy gépésznek mit magyarázok :DDD

(#8840) mr_ricsi válasza Fr3eWar (#8826) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Sziasztok, mi a vélemény erről a szerkezetről?"
Meg ne vedd, mert olyan parasztvakítás kinézete van. A hátlapon a beszívó nyílások területe jóval kisebb, mint a ventik légszállító felülete, ezért a ventiken mindenképpen fojtás van.
Két dolog lehet. Ha a ventik elektromotoros ereje kicsi, akkor nem tudnak sok levegőt átszívni, ezért kicsi lesz a légmozgás. Ha erős ventik vannak benne, akkor meg a rácsoknál felgyorsul a levegőáramlás, ami komoly zajt kelt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8841) kvio1


kvio1
tag

Sziasztok!
Melyik venti a jobb? (légszállítás,hang)
http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/COOLSWIF21200_ventillator_12cm-p50483.html
http://www.edigital.hu/Rendszerhuto/Arctic_F12_12cm_rendszerhuto-p284313.html

(#8842) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Most vettem meg a Noiseblocker BlackSilent Pro PL-1 ventillátort, beraktam a gépem elejébe, de nem megy:( Próbáltam 2 ventilátor csatlakozón is, de semmi, valamiért nem indul el...Mi lehet az oka? Rem. nem rossz a venti...

(#8843) smisa


smisa
őstag

Sziasztok

Segítségeteket kérném adott ez a ház a próblémám az hogy a elég meleg van benne és a táp is felmelegszik mivel nem alsó tápos :( (a rendszer kapott egy kis tunningot)
Milyen ventiket tudnétok ajánlani lehetőleg maradjon meg a piros led fény de halk legyen mert a mostaniak kicsit hangosak főleg az első 2

előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#8844) AssAssynn válasza kvio1 (#8841) üzenetére


AssAssynn
őstag

Attól függ.
Az AC-nak jobb a légszállítása, de a Coolink halkabb.
Vagy vegyél Coolink Swif2 1201-t, vagy vedd meg az AC-t, ha van szabályzód, s akkor egy picit leszabályozva már a hangja is jó.

Gabesz87: Hogy csináltad? A hozzá tartozó toldókábelt rákötötted a ventilátorból kijövő 3 pin-re majd azt az alaplapra?

smisa: Két 92 és egy 120 mm-es piros ledes ventilátort szeretnél?
12-esből ezek ajánlhatók: CoolerMaster SickleFlow
Xilence XPF120.TR
Bár inkább a CM-et vegyed.

92-esből csak egyet találtam, de azt is csak egy boltból tudom linkelni, mert a gyártó honlapján sincs már fenn: Revoltec 92
Mondjuk ezt a maga 21,5 dB-jével nem mondanám némának, hanem inkább átlagosnak.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8845) Gabesz87 válasza AssAssynn (#8844) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen pont így. 2 kábel volt hozzá egy rövidebb még egy hosszabb,fogtam a hosszabbat,radugtam majd be az alaplapba. Van egy power fan meg egy sys fan csatlakozom,mindkettobe próbáltam. Pár napja vettem egy Coolink Swif2-t,azt betettem a gép hatuljaba,simán működik.Nem értem ezzel most mi van.

[ Szerkesztve ]

(#8846) smisa válasza AssAssynn (#8844) üzenetére


smisa
őstag

Köszönöm, már csak azt kénne tudnom hogy bent lévők milyen CFM adatokkal rendelkeznek de ezt sehol se találom :O

(#8847) AssAssynn válasza Gabesz87 (#8845) üzenetére


AssAssynn
őstag

Próbáld ki egy haverodnál. Ha ott sem jó, akkor vidd vissza garanciáztatni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8848) kvio1


kvio1
tag

AssAssynn: köszönöm a segítséget. akkor sztem a Coolink Swif2 1201-t fogok venni. De ez ugye tud szívni is? Mert a ház elejére akarom rakni.

(#8849) AssAssynn válasza kvio1 (#8848) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mindegyik ventilátor tud szívni és fújni is. (:
Jó lesz az a gépház elejébe is.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8850) Fr3eWar válasza Gabesz87 (#8845) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Vagy próbáld meg ideiglenesen a procihűtő venti csatlakozója helyén CPU_FAN-nál.
Ha nem jó vissza és csere. Nekem van ilyen venti 3db is 2x14cm 1x12cm és mind hibátlan és hangtalan max fordulaton 2,5éve

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.