Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) sexy666 válasza krichd1 (#9889) üzenetére


sexy666
csendes tag

Nem szabályzom, legalábbis nem érzem szükségességét. 800rpm sok lehet?

(#9902) Malanrion válasza krichd1 (#9884) üzenetére


Malanrion
tag

Köszi szépen! Tetszik ez a Corsair venti is, és olcsóbb is majd tesztelem a kettőt megnézem melyik jön be jobban, aztán majd amelyik tetszett abból veszek, ha kell egyáltalán:)
A házamba (550D) a benne lévő ventik megfelelőek, vagy cseréljem le azokat is 3pines mind a 3:)

(#9903) anytime


anytime
őstag

Sziasztok!

Ezúton is köszönöm mindenkinek, aki segített az új ház ventik kiválasztásában! :R
Megrendeltem 2db Noctua NF-R8-at és 1 db Noctua NF-S12B FLX-et.
Hétfőn kapom őket kézhez, már nagyon várom:), kíváncsi leszek, hogy milyen eredményt (hang, hűtés), azaz javulást tudok elérni!
Ha érdekel benneteket, szívesen írok majd egy összehasonlító táblázatot.
Köszi, üdv:
anytime

UI: rendeltem még egy VGA karit is (igaz passzív hűtéssel), ha sok lesz a meleg, akkor megnyitom a tetéjét és bedobok oda is egy 12-es vagy 14-es Noczuát, feltéve, ha ezek szépen muzsikálnak:)

(#9904) tornas válasza anytime (#9903) üzenetére


tornas
őstag

A Noctua-k is nagyon jók és várjuk az eredményeket! :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9905) tornas válasza mobal (#9883) üzenetére


tornas
őstag

Az alaplap BIOS-ában is megnézheted a PWM szabályozás beállításait is.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#9906) trialboj


trialboj
őstag

A jelenlegi ventilátoromat próbáltam leszabályozni speedfannal, viszont a cpu hűtőjének az értékét is elálítottam, 70%-ra. Arra lennék kíváncsi, hogy túlmelegedés esetén a biosban előírt 55 fok után 100% os teljesítmény leadása felülírja a speedfan programot?

Vagy ez akkor is 70% fog menni a a proci már régen leégett?

kép

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9907) nemtabo


nemtabo
aktív tag

Hello!

Érdeklődöm, hátha vki tud segíteni. BitFénix Spectre Pro PWM 140mm-es ventit vennék Noctua NH-U12P SE2 bordára.
A képeken - csak a fekete szinűn- úgy tűnik, hogy van egy 12cm-es felfogatáshoz szolgáló furat, mellyet fel tudmán tenni a hűtőre. Esetleg ha van vkinek ilyen a birtokába meg tudná nézni, hogy van-e rajta furat.

Köszi

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9908) krichd1 válasza nemtabo (#9907) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem a 140mm Spectre Pro ventit nem tudod 120mm furathelyre tenni. Ebben az esetben, ha ragaszkodsz a 140mm-hez, akkor a Thermalright TY-147/141 lehet a megoldás.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9909) nemtabo válasza krichd1 (#9908) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Akkor sem, ha van rajta 12cm-es furathely?

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9910) krichd1 válasza nemtabo (#9909) üzenetére


krichd1
addikt

12cm furathelybe normál esetben (tehát szabvány szerint) 12cm-es venti szerelhető. 14cm-esbe furathelyre 14cm-es ventit. :U

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9911) nemtabo válasza krichd1 (#9910) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Van 2 Scythe slim stream 140-es házventim, ami 12 cm-es helyre is felszerelheto, 10,5cm-es furattavos. Ő simán felmaszik a hutobordara, es a rugos femtartok is bekattannak. Ezert gondoltam, hogy a tobbi ooyan venti is felemegy, aminek van 12 cm-eshez hasonlo furata.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9912) krichd1 válasza nemtabo (#9911) üzenetére


krichd1
addikt

Ez a venti a másik kivétel a Thermalright TY-141/147-en kívül. A többi 140mm-es nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9913) Algol válasza nemtabo (#9909) üzenetére


Algol
senior tag

A Noctua NH-U12P SE2 bordán egészen biztosan nincs semmiféle furathely.
Maga a hőcsöves borda elég vékony lamellákból áll, amelyek könnyen elgörbülnek, így csavart nem lehet közéjük hajtani. A ventilátorok felerősítését megfelelő formájúra kialakított, acéldrótból készült klipszekkel lehet megtenni. Ezek olyan formájúak, hogy illeszkednek mind a borda, mind a 12 cm-es venti alakjához.

Szerintem nincs esély arra, hogy velük 14 cm-es ventit fogass fel. A nem túl bő házakban még ezeket a klipszeket is nehéz volt felszerelni.

Üdv: Algol

(#9914) nemtabo válasza Algol (#9913) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Nem a bordán van furathely, hanem a 14cm-es ventin van 14-es és 12cm-es furathely is. Mivel vagy 3 éve ilyen hűtőm van és vagy 10 propellert kipróbáltam, igy egészen jól ismerem a felépítését.
A semmi esélybe azért gondolom nem belefér a Scythe Slim Stream 140mm-es 1200-as ventije, melyet kb. 10 perce szereltem le róla.

Megítélésem szerint feltehető a 14cm-es, ha van 12cm-es furathely rajta mint itt, akkor pláne. Lehet, hogy a rugós felfogátó magassábában kicsit be kell metszeni, hogy elérjen a 12cm-es furatig, de az nem a vég.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9915) nemtabo válasza krichd1 (#9912) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Tudom, hogy a nem 12cm helyre gyártott nem ilyen, de ha van rajta 12cm-es furat, akkor legfeljebb belemetszek a felfogatásnál.Eddig a 12cm-es Bitfenix Pro PWM volt a leghatékonyabb, a 14-es meg légszállításban és nyomoásban is icipicit jobb.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9916) Algol válasza nemtabo (#9914) üzenetére


Algol
senior tag

Miután megnéztem a krichd1 által linkelt Thermalright TY-141/147 venti képét, módosítanom kell a véleményem. Nem kizárt, lehetséges, hogy fel lehet szerelni, de biztosat kipróbálás nélkül nem tudok mondani.

Csak annyit jegyzek még meg, hogy a legtöbb alaplapnál, amit szereltem, a második, a RAM-foglalatok felé eső ventilátort csak úgy tudtam felszerelni, hogy a rögzítő drótot nem a használati utasításban látható ábrának megfelelően, hanem ahhoz képest valahogy fordítva raktam fel. Az eredeti ábra szerint szerelve ütközött volna a RAM-okkal. Ezért írtam az előbb - ezek szerint kissé meggondolatlanul -, hogy kizárt a felszerelhetősége, valahogy a helyszűke lebegett a szemem előtt.

Üdv: Algol

(#9917) nemtabo válasza Algol (#9916) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Értem, semmit probléma, köszi a figyelmeztetést.

A G.Skill ramjaim fellógnak a gyári Noctua széltóló alsó síkjánál magasabbra, ezért a A2-B2-es slotokat kell használnom, az A1 így is mindenképpen kilőve. Kicsit még talán javulhat a hűtő, ezért is a vezérelhetőség miatt szeretném a pwm-es 14cm-es szellőgenerátort.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9918) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

Van egy ilyen ventilátor szabályozóm, de mind a gyári Xigmatek, mind a Swif2 ventiket csak 12 volton indítja. Ötlet? Esetleg rossz vagy valami más a gubanc?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9919) Algol válasza mobal (#9918) üzenetére


Algol
senior tag

"de mind a gyári Xigmatek, mind a Swif2 ventiket csak 12 volton indítja"

Értsem ezalatt azt, hogy a rákötött ventiket mindig maximális fordulatszámon járatja, a potmétert tekergetve nem csökkenti a ventik fordulatszámát? Jó, egyelőre így értem.

Elnézegetve a gyártói oldalon levő képét, csak egy kis nyomtatott áramköri lapnak az alsó oldala látszik (abból se sok), azt feltételezem, hogy az egész kapcsolás egy potméterből és egy emitterkövető tranzisztorból állhat.
Így az általad tapasztalt jelenség akkor jön létre, ha a potméter mindig tápfeszültségre (12V) húzza a tranzisztor bázisát. Talán nincs beforrasztva a potméter földre kötendő lába?

Minden jel szerint a szabályozó a hibás. (Az összes vezetéket nyilván csak egyféleképpen lehetett bekötni.)

Üdv: Algol

(#9920) mobal válasza Algol (#9919) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Jól érted igen. Feltekerem maxra és akkor pörögnek de természetesen fullon. A potméteres nyákról a kép valóban rossz, de a leírásod helyes.

Azért ide beillesztem, így néz ki: [link]

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9921) Algol válasza mobal (#9920) üzenetére


Algol
senior tag

A kapcsolás az, amit vártam. A hiba pontos okát multiméteres méréssel lehetne meghatározni. Mindenesetre a panel a hibás.

Üdv: Algol

(#9922) mobal válasza Algol (#9921) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Szia!

Rendben, köszönöm most "megnyugtattál", hogy nem én voltam a hülye. Kapcsolással sajnos szolgálni nem tudok, esetleg csak a potméteres nyák aljáról egy képpel. [link]

Köszönöm!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9923) Algol válasza mobal (#9922) üzenetére


Algol
senior tag

A képből annyit tudok megállapítani, hogy az alkatrészek lábai látszólag "rendesen" be vannak forrasztva. Így a potméter hibájára gyanakodnék, de mérés nélkül felelőtlenség lenne többet állítanom.

A javítás egyszerű, azt leszámítva, hogy az esetleg cserélendő potméter helyett pontosan oda illő - értsd fizikai méretben, rögzítési módban - megfelelő darabot kell beszerezni. Vagy a helyettesítő példány rögzítéséhez némi barkácsolás kell.

Üdv: Algol

(#9924) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hali mindenkinek, elnézést a sületlen kérdésért.

Esetleg dupla golyóscsapágyas venti szétszedéséről leírást/videót tud valaki, vagy a megfelelő topicba irányítani?

/ egy tápegység ventijéről van szó /

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9925) mobal válasza Algol (#9923) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Helló!

Megmértem. Terhelt állapotban, 2 volton tart végig, majd ha feltolom teljesen, felugrik hirtelen 10 - 11 voltra. Terheletlen állapotban pedig rendesen állítható 5 és 12 volt közötti intervallumban.

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#9926) trialboj


trialboj
őstag

A tápegység ventilátorát ki szabad cserélni?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#9927) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ki, de csak hasonlo motorerejű, és ami fontosabb ,hasonlo légszállitású tipusra.
motorerő a ventin /amperben, vagy watt-ban/.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#9928) Algol válasza mobal (#9925) üzenetére


Algol
senior tag

Ebben az esetben a tranzisztor, a lapon a Q-val jelölt alkatrész lesz a hibás. Olyan, mintha a kollektora nem lenne bekötve. Ilyenkor terheletlenül: tápfeszültség -> potméteren beállított ellenállás -> bázis-emitter dióda -> ventilátor az áram útja. Mivel a potmétert nem direkt meghajtáshoz tervezték, nagy az ellenállása, alig folyik áram a ventikbe, azok nem moccannak.
Terheletlenül a mérő multiméter több megaohmos belső ellenállása a potméteréhez képest elhanyagolható, ezért tud szabályozni a kapcsolás.

Végállásba tekerve a potmétert, azt tulajdonképpen rövidre zárjuk, az áram útja a 12V-os tápfeszültségtől kezdődően: tranzisztor bázis-emitter diódáján át vezet közvetlenül a ventikbe. A ventik teljes tápfeszültség mínusz bázis-emitter nyitófeszültséget kapnak, maximális fordulattal pörögnek.

A tranzisztor lehet úgy is hibás, hogy a tokozásán belül szakadt a kollektor hozzávezetése, de úgy is ha csapnivalóan alacsony az áramerősítési tényezője.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Algol

(#9929) Hocsika


Hocsika
tag

Sziasztok!
Van egy chieftec bx02-es házam. A cpu mögé szeretnék hátra egy 12es ventit rakni. (Később majd előre is be szeretnék fabrikálni egy 12-est, valószínűleg a hdd tartót szedem majd ki...)
Kérdésem az lenne, hogy milyen érdemes oda rakni? Egy AC F Pro pwm volt ott, de megadta sajnos magát... :(
Nézegettem ezeket a ventiket:
Corsair P120
Noctua NF-F12 PWM
Fontos, hogy halk legyen, és szeretnék egy jól működő huzatot csinálni a cpu-nak és a vga-nak :)
Köszi előre is! :R

(#9930) krichd1 válasza Hocsika (#9929) üzenetére


krichd1
addikt

Mindkettő nagyon jó venti, az SP120 nem PWM-es, de jóval olcsóbb. Tehát ha alaplapról vagy külső szabályzóval tudsz 3pinest szabályozni, az SP120 lenne optimálisabb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9931) Hocsika válasza krichd1 (#9930) üzenetére


Hocsika
tag

Nagyon szépen köszönöm a választ!
Elvileg van egy ilyen molexre köthető elosztóm is, de valahol láttam otthon egy ilyesmi vezérlőm. Szerintem a célnak pont megfelelne :)

[ Szerkesztve ]

(#9932) monocrome


monocrome
csendes tag

Sziasztok!
Nagyon kezdő vagyok a gépháztető alatt. Bocs, ha hülyeséget kérdezek.
Vettem egy új házventilátort, mert a régi már hangos volt.
Rádugtam az alaplapon a "rear fun" csatlakozóra. Megy rendesen.
Rádugtam a "front fun"-ra, ott is ment ezerrel.
Visszatettem a "rear fun"-ra.
A "front fun" helyre rádugtam a régi ventilárát. Éppen csak forog.
Ha az újat csatlakoztatom oda, akkor már az is csak nagyon lassan forog
(néha el sem indul, csak "rángatózik").
(Fun conrtoll=disabled,
ventilátorok remekül forognak egy 9V-os elemmel hajtva)
Elromolhat így egyszer csak a "front fun" csatlakozás az alaplapon?
Látott már valaki ilyet?
Tudnátok segíteni?
Minden ötletet szívesen látok. Nagyon szeretném újra a két ventilátort.
Előre is köszönettel. G

(#9933) Algol válasza monocrome (#9932) üzenetére


Algol
senior tag

Bocs, hogy ezzel kezdem, de ezt nem tudom kihagyni: ;]

"Rádugtam a "front fun"-ra ... Visszatettem a "rear fun"-ra ... csak "rángatózik" ... Fun conrtoll=disabled"

Erről jut eszembe,
Hátulról teszem be.
:)

Magyarul: rear = fenék, hátsó, fun = móka. Te rear fan-t és front fan-t szerettél volna írni. :)

Én megnézném az alaplapod kézikönyvében, hogy mekkora az emlegetett ventilátor csatlakozók terhelhetősége. Ez a "kézikönyv" egy kis füzetecske, az alaplapodhoz adták. Ha nincs meg letöltheted a gyártó weblapjáról.

Aztán ezeket az értékeket összehasonlítanám a ventilátorokon feltüntetett adatokkal, áramerősség illetve teljesítmény. Például a ventilátoron állhat ilyen: 0,45A, 5,4W. Ha ehhez az alaplap füzetecskéje azt írja, hogy a ventilátorcsatlakozók együttes terhelhetősége 4 watt, akkor már az egyik ventilátorral is túlterhelted a csatlakozókat.

Nem azt mondom, hogy ez történt, de innen távolról nehéz többet mondani.
Még egyszer bocs. :)

Üdv: Algol

(#9934) sakal83 válasza Algol (#9933) üzenetére


sakal83
addikt

Ha veszek egy egy akár három fokozatú ventit a cpu-ra, akkor tudom a lapommal szabályozni fordulatszámot?

Vagy mindenképp pwm-s kell?

(#9935) nemtabo válasza sakal83 (#9934) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A 4 pines a cpu fan csatlakozóval csak pwm-est tudsz szabályozni, a 3 pinessel meg 3 pinest. A 4 pinesre ha rátolsz egy 3 pines ventit, akkor az maxon fog pörögni.
A 3 fokozatú ventinél ilyenre gondoltál?
Itt az adapterekkel csökkenthető szintén fix 1100 és 900-ra a venti fordulatszáma.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9936) Algol válasza sakal83 (#9934) üzenetére


Algol
senior tag

Ha három fokozatú venti alatt olyan ventilátort értesz, amelynek a sebességét a vezetékébe iktatott ellenállásokkal csökkentik, mint például az [NF-P12] esetében, akkor igen, az alaplap szabályozni tudja a venti fordulatszámát.

A PWM-es ventik 4 vezetékes csatlakozóval rendelkeznek. A negyedik a vezérlő vezeték, az ezen érkező vezérlő jel kitöltési tényezőjének változtatásával szabályozható a venti fordulatszáma. Az alaplapokon általában csak a processzorventilátor csatlakozója 4 vezetékes, a többi csatlakozó csak 3 vezetékes, így nem képesek PWM-vezérlésre, de tápfeszültség változtatással tudják szabályozni a rájuk kötött PWM-es ventiket is, persze ezeket csak korlátozott mértékben. [A PWM-es ventik működési feszültség tartománya jóval szűkebb a nem PWM-eseknél.]

A fentebb linkelt Noctua NF-P12 ventilátorból 2 darab van a Noctua NH-U12P SE2 processzorhűtőjén. Ezek a ventilátorok 3 vezetékesek, tehát PWM-mel nem vezérelhetők, mégis jól működnek a procihűtőn.

Üdv: Algol

(#9937) monocrome válasza Algol (#9933) üzenetére


monocrome
csendes tag

:W :DD
Hát igen, ezt rear-fun dolgot is bebuktam. Mint a ventilátort...
Köszönöm az ötletet, megkeresem az alaplap adatait.

(#9938) Algol válasza monocrome (#9937) üzenetére


Algol
senior tag

Nincs mit.

Ha már megvannak az adatok, akkor még lehetne mérni egy-két dolgot az alaplap ventilátor csatlakozói körül. Ehhez persze egy multiméter elengedhetetlen lenne.

Üdv: Algol

(#9939) Kaszika


Kaszika
tag

Üdv, ThermalTake Commander MS-II-es házba lenne 2-3 venti egy Alpenföhn Bröcken mellé, milyet ajánlanátok? 40° környékén szeretném maximumom a gépem! AMD FX 8320,lap:ASUS M5A97 R2.0 EVO,táp: 450W-os FSP,500GB Sata, HD7750

[ Szerkesztve ]

(#9940) GeriCool válasza Kaszika (#9939) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Aránylag olcsóbb és szerintem jó igaz légszállítás talán nem a legjobb de halk: Coolink SWiF2 120P. Ha olcsóbb kell, akkor szokták ajánlani ezt: Arctic F12 PWM FAN . Illetve ha sok pénzt akarsz kiadni akkor valamelyik BeQuiet!
Amúgy neked, hogy fért be a Brocken? Nekem MS-III van és a gyártó 155mm írt a Brocken pedig 157mm. A te házadra is 155mm-t írnak. Én most egy gyártó által 152mm ventit raktam be, de ahogy nézem épphogy fel fog menni a ház oldala.

[ Szerkesztve ]

(#9941) krichd1 válasza GeriCool (#9940) üzenetére


krichd1
addikt

Swif2 120p ennyit nem ér, helyette jobban jár a kolléga a Thermalright TY-147 ventivel.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9942) Eli_Stone


Eli_Stone
aktív tag

Sziasztok,

Szerintetek melyik a jobb választás ház hűtésre ha, 2db sima 3pin-es alacsony fordulatú ventit szeretnék rakni a ház elejébe és 2db PWM-et a ház tetejébe.

Sima 3pin-es hűtő:
Coolink SWiF2-1200 (800rpm)
vagy
Enermax TB Silence Fan UCTB12
vagy
Valami más hasonló árban

PWM:
Coolink SWiF2-120P
vagy
Enermax TB Silence PWM Fan UCTB12P
vagy
Valami más hasonló árban

(#9943) krichd1 válasza Eli_Stone (#9942) üzenetére


krichd1
addikt

Alacsony fordulatú ventinek inkább ez: [link], ha alaplapról, vagy külön szabályzóval tudod álltani a fordulatot, akkor lehet magasabb fordulatú is.
PWM-es ventinek, ha elfér egymás mellett (nézd meg a méreteit) akkor Thermalright TY-147.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9944) #25712384


#25712384
törölt tag

Sziasztok!

Két darab Zalman ventilátort szeretnék cserélni, amit a Z9-es házhoz mellékelt a gyártó.
Az egyiknek mindenképpen 120mm nagyságúnak kellene lennie, a másik lehet 80mm-es is.
Első nekifutásra rögtön egy BE QUIET! Shadow Wings SW1 120mm néztem ki magamnak, ami 4k körül kapható. Az árát tekintve nem ugrottam egyből a rendelésre. Érdeklődnék, hogy megéri-e az árát? Vagy hasonló árban már jobbat is kaphatnék? Esetleg olcsóbban van ugyan ilyen jó? A lényeg számomra, hogy tényleg hangtalan legyen, és ne legyen rajta led! :)

[ Szerkesztve ]

(#9945) krichd1 válasza #25712384 (#9944) üzenetére


krichd1
addikt

Hogyan tudnád szabályozni a fordulatszámot ?
80mm-es ventivel ne szenvedj.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9946) Eli_Stone válasza krichd1 (#9943) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

140-es nem fér el a ház tetejében csak 120-as ezért is írtam 120-as ventiket példának.
Illetve a Coolink-et azért mert ahhoz adnak PWM elosztót és az alaplapomon csak egy PWM csatlakozó van.
Na nem mintha nem lehetne külön elosztót venni :)

Megnéztem a Scythe Karma Flow 2-t a Coolink-nál több levegőt szállít, de hangosabb az Enermax viszont több levegőt szállít és a gyári adatok szerint megegyező hangon.

Fix fordulatos ventiből szerintem az Enermaxot választom, de a PWM-ből még mindig nem tudom mit.
Most néztem, hogy az Arctic F12 PWM CO is elég jónak tűnik és a Alpenföhn Wing Boost Pure Plus PWM is.
Szóval a PWM-ekel tanácstalan vagyok.

(#9947) #25712384 válasza krichd1 (#9945) üzenetére


#25712384
törölt tag

Beszerzésre vár a fordulatszám szabályzó is :B , szóval ha esetleg van egy kialakult ötleted, szívesen várom! :U Célom minél szolidabban hosszú időre megoldani a zaj és hőmérséklet problémát.

(#9948) krichd1 válasza Eli_Stone (#9946) üzenetére


krichd1
addikt

Ne a gyári adatokból indulj ki, nem sok közük van a valósághoz. Különböző gyártók által megadott adatok összehasonlítása szinte értelmetlen. Enermaxal járnál legrosszabbul a 3 közül. Arctic ventit szintén felejtsd el, hamar megadják magukat.

(#9947) Askania01: 12cm-esből Corsair SP120, ha jól látom a házadba pár helyre férne 14cm-es is, oda Corsair AF140.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9949) Kaszika válasza GeriCool (#9940) üzenetére


Kaszika
tag

Hát nekem ehhez a házhoz ezt ajánlották, még nincs meg, az egészet egybe fogom megvenni! köszi a segítséget!

(#9950) GeriCool válasza krichd1 (#9941) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Igen lehet, hogy itt drága. Az áraknak nem néztem utána. Csak az ajánlás miatt linkeltem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.