Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8101) TaaT válasza Vasinger! (#8100) üzenetére


TaaT
veterán

"az esetleges szélzaj miatt?"

ha ebből az irányból nézzük a dolgokat akkor az antec megoldása jobb, és a te megoldásod a legjobb :)

Give them hell Ukraine!

(#8102) Vasinger! válasza TaaT (#8101) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, én nem vettem észre drasztikus javulást szélzaj terén, de valamennyit biztosan javul. Egy próbát megér, ha van otthon dekopír fűrész :)

(#8103) tilinko70 válasza xtevo (#8094) üzenetére


tilinko70
csendes tag

attól függ mekorra bordára gondolsz passzívan.én pl használtam ninja 3-at,ninja 2-őt,mugent-is passzívan i5 2500-on.és elvitte simán jó ház szellőzéssel.cm 690II advanced házban,elöl 14 cm,fölül 14 cm, hatul 12 cm ventivel,amik 800rpm-en jártak.de szerintem a te házadban , ami nem ennyire szellős,lehet hogy nem lenne elég a passzív borda. de meg lehet próbálni,az a lényeg hogy olyan borda kell aminek a lamellái ritkák legyenek,hogy a ház ventikkel létrehozott lassú légáram is át tudjon rajta menni. pl a ninják ilyenek.de ha pl egy ilyesmi bordára ráraksz egy ac f12 tc-t,ami 400rpm-en pörög,ugyan olyan csendes mint a passzív borda .ezeket a zajokat már simán túlveri a táp,vagy a vinyó hangja.

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8104) blasko92 válasza Vasinger! (#8100) üzenetére


blasko92
őstag

Elméletileg a venti ugyan annyi levegőt szállít, de ott az ellenállás :)

(#8105) Vasinger! válasza blasko92 (#8104) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Tudom, hogy nehéz így elsőre elhinni, de amikor ezzel foglalkoztam, hogy kivágom a rácsot, akkor eléggé alaposan utánajártam a dolgoknak. Majd ha lesz időm visszakeresem.

(#8106) sensejke válasza TaaT (#8093) üzenetére


sensejke
aktív tag

Hidd el drága mulatság volt... :DDD De hibáiból tanul az ember. :O

ID: sensejkehun / steam: http://steamcommunity.com/id/Eeeyore

(#8107) xtevo válasza tilinko70 (#8103) üzenetére


xtevo
őstag

Meggondolom még párszor, hogy mennyire járnék jól az fix. Az a probléma, hogy a ház igencsak lekorlátoz max 154mm-t enged csak cpu hútőnek. Így a nagybordás hűtők kiesnek, de most lehet találtam egy jó alternatívát: Gelid Tranquillo info ez 153mm magas! :D
Lehet mégiscsak jobb lenne elöl 2x120mm, mint az 1x140mm ?
Ha 2x Coolink SWIF 2 1200 az tud 60,4 m3/h vagyis durván 120 m3/h (2x 8,5dB)
Ha 1x Thermalright TY-140 az tud 47,4-124 m3 / h (1x 17-21dB)

Bocsi nem vagyok könnyű eset! :(

[ Szerkesztve ]

(#8108) tilinko70 válasza xtevo (#8107) üzenetére


tilinko70
csendes tag

én előlre 1 x140-et raknék,nem 2 x120-at,de ahogy gondolod.

üdv. tilinko70@citromail.hu

(#8109) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Látom épp téma volt nemrégiben az Aeroengine 2. Nekem is ilyen házam van, s most szeretnék a levegőáramlásán változtatni eléggé. Az ok eléggé egyszerű: vettem egy videokarit, ami kikapcsolt házventiknél fel tud jelentősen hangosodni, mert nem fújja ki a levegőt a házból. Bekapcsolt házventiket pedig főleg idle-re eléggé erősnek találom. Szeretnék csndes, jól szellőző házat faragni.

Kérdések:

1. Gondolkodok szabályozó vételén, 3 ventit tudna szabályozni. Az elsőt, meg a hátsó szabályoznám vele. Mivel szeretnék csökkenteni a hangszinten, de a levegőáramláson nem, így kellene talán egy oldalsó venti is. Az alsó lehetőségre gondoltam egy 12-est, így pont a kártyától tóldna szívni, vagy rá fújni attól függően, hogy mit érdemesebb.
2. Mit lenne érdemes venni tehát 12 centis oldalsó ventinek? Elsődleges a zaj, másodlagos a levegőszállítás, pénz nem annyira fontos, de azért mondjuk egy ventire 5 ezrest nem adnék ki, legyen tehát kevesebb.
3. Az első venti cserélhető? 14 centis az? A kék led elől a venti része, vagy a házé? Hogyan lehet az első ventit cserélni? A ház elejét lehet kipattintani a 3-3 műanyag pöcökkel, s utána a 3.5-s helyeket kicsavarozva hozzáférhető lesz?

Féloff a hozzászólás, de mégiscsak a második pont miatt ide szánom.

Lehet esetleg jobban jövök ki, ha veszek egy új Pc-házat 20K környékén?

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#8110) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Nézem ezt a SWIF2-t. Ezt a ház oldalához oda tudom rögzíteni a saját tartozékaival?

Ilyen a ház oldala:
[link]

I am having fun staying poor.

(#8111) Vasinger! válasza Drizzt (#8110) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen hozzá tudod, akár gumirögzítővel, akár fém csavarral Ha esetleg marad ez a ház, vagy ha veszel újat, mindkettő esetben Swif 2-t vegyél bele, az a legjobb választás az alapján amit leírtál.

[ Szerkesztve ]

(#8112) Drizzt válasza Vasinger! (#8111) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Lehet az lesz, hogy veszek egy szabályozót, az rá lesz kötve első, hátsó ventire, plusz egy 1201-es swif2-re, s lesz még egy 1200-as swif2 szabályozatlanul. Még megálmodom.

I am having fun staying poor.

(#8113) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Téves...

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#8114) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Segítsetek légyszi . Kellene nekem a lehető leg halkabb venti egy Noctua NH-U 12P-SE2-re szeretném tenni , lehetőleg PWM-es . 1 DB ventilátort akarok rá tenni úgy hogy valami komoly légszállítás is kellene , most egy Brockenről van rajta a venti de ez hangos a többihez képest .
Köszi- :R :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#8115) TaaT válasza sensejke (#8106) üzenetére


TaaT
veterán

Én is először hagytam hogy haver kísérletezzen, 3 vagy 4 tápba rakott Swif2 ventit... mondjuk egyik sem túl erős (max 600W) vagy éppen melegedős (min 80plus) fajta :)

És mivel azok gond nélkül működnek, így a VX450-ben is kicseréltem a ventit, nem kicsit lett halkabb idle...

Load terhelésnél nem tudom milyen a hangja mert nincs hozzá konfigom :DDD

Give them hell Ukraine!

(#8116) magedla


magedla
tag

Sziasztok Urak!

Tervezem, hogy lecserélem a Lancool K62-es házamhoz gyárilag kapott Lian Li 140mm-es ventilátorokat (2 db felül, 1 db elöl). Légszállítás terén ugyan tökéletesen megfelelnek nekem és nem is zajonganak vagy rezonálnak, de éjszaka párom nem szívleli a LED-eket.

Nagyon megtetszett a Thermalright TY-140-es ventilátora, sok jót olvastam róla és az ára is elég kedvező. Utánajártam, hogy milyen nehézségekbe ütköznék:
- A méret ugyan nem a szabvány 140*140*25, hanem annál valamivel nagyobb, de szerencsére mindhárom esetében elegendő hely áll majd rendelkezésre.
- Problémás lehet a csatlakozó kérdése, mivel a venti PWM-es, míg a fan controllerem 3-pin-es csatlakozókkal rendelkezik. A Thermalright oldala szerint a csatlakozás megoldható (pirossal szedett rész), de 1300 rpm-en fog majd pörögni a venti. Ez vajon csak az alaplapi, nem szabályozható 3 pin-es CHA/PWR header-ekre vonatkozik, vagy egy ventilátor szabályozó esetében is igaz?
- A rögzítés kérdése a legaggasztóbb. Mivel a TY-140 120mm-es ventilátoroknak megfelelő rögzítőhelyekkel rendelkezik, a házam 140-es kialakítású helyeihez nem fog illeszkedni. Sajnos ott, ahol a 120-as helyek lennének, nincsen lemez/anyag, amibe fabrikálhatnék furatokat a csavaroknak. Gondolkodtam adapterekben is, de azokból sajnos nem találtam lapos kivitelt, a tölcsér formájú pedig nem férne el. Nem tudtok esetleg valamilyen fémből készült, 140*140-es lapos adapterről, amire fel vannak fúrva a 140-es és a 120-as rögzítőhelyek is? Így tudnám használni a gumibakos Lian Li csavarokat, amiket úgy szeretek.
- Mi a véleményetek arról, ha megpróbálnék két darab TY-140-et egy PWM-es elosztóra kötni, majd azt a 3 pin-es csatlakozókkal rendelkező Lamptron FC5V2-esemmel vezérelni? Esetleg ugyanezzel a megoldással kettőt az alaplapi PWN kivezetésre kötni?

Ha a fentiekre lenne ötletetek, javaslatotok, azt szívesen venném. Ha pedig tudnátok mondani esetleg olyan nem LED-es140mm-es ventilátort, aminek normál 140mm-es rögzítése, 3 pin-es csatlakozása van és ajánlott vétel (halk és házventilátorként elegendő a légszállítása), azért külön hálás lennék. :R

[ Szerkesztve ]

True victory is victory over oneself

(#8117) domesz


domesz
aktív tag

Hello!

Adott egy Aerocool Gatewatch 2.

Mindent bekötöttem ahogy kell.
De valamiért mindenképpen AUTO-n szabályozza a ventiket.
Átállítom hogy ne AUTO-n legyen majd beállítom a kívánt RPM-et és azután visszaáll és automatikusan szabályozza tovább

Ötlet?

köszi
üdv.: Domesz

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#8118) domesz válasza domesz (#8117) üzenetére


domesz
aktív tag

Megoldodott :)

domesz felhasználónak 121 pozitív értékelése van a fórumon!

(#8119) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Egyszerű kérdés :

Jelenleg egy Athlon II X2 240-em van (3,2 GHz-re húzva) egy Arctic Alpine 64 GT Pro hűtéssel. Szeretném lecserélni a procit egy Athlon II X4 650-re.
Elég lesz neki a jelenlegi hűtésem ?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8120) TaaT válasza default. (#8119) üzenetére


TaaT
veterán

Alpine 64 GT Cooling Capacity 70W

Athlon II X4 650 Thermal Design Power 95 Watt

Négymagos procira amúgy sem raknék heatpipe nélküli hűtőt :N

Give them hell Ukraine!

(#8121) default. válasza TaaT (#8120) üzenetére


default.
őstag

értem.

tudsz javasolni valami hűtőt, ami van olyan halk, mint az általam említett, és nem túl drága?
(max 3-4 k)

köszi!

(#8122) TaaT válasza default. (#8121) üzenetére


TaaT
veterán

használt vagy új? :)

Give them hell Ukraine!

(#8123) default. válasza TaaT (#8122) üzenetére


default.
őstag

érdemes használtat venni?

újból mit ajánlanál ?

köszi!

[ Szerkesztve ]

(#8124) Vasinger! válasza default. (#8123) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem érdemes, mert igazából magába a bordába nem tud mi elhasználódni igazán, a ventilátorok meg nem szoktak hamar elromlani és az cserélhető is jobbra ha kell. Én Cooler Master Hyper TX3 -at vennék, bár ez kicsit drágább 4-4.5k használtan kb. de megéri, mert tényleg jó.

Esetleg TX2, ha még kapni vagy EKL narancssárga hűtő.

Egyébként erre van külön topik is katt

[ Szerkesztve ]

(#8125) TaaT válasza default. (#8123) üzenetére


TaaT
veterán

érdemes használtat venni, a bordán nincs mi elromoljon (rendeltetésszerű használat mellett), a gyári ventiket meg kicsi pénzből le lehet cserélni...

5000ft alatt nem találtam olyan új hűtőt amit nyugodt szívvel tudnék ajánlani...

ellenben 5500 körül van az arctic freezer 7 és a CM TX3 amik tuti jók lennének alap órajelen :)

Give them hell Ukraine!

(#8126) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali. Erre valaki ? :R

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#8127) Vasinger! válasza Boogie33 (#8126) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Szerintem a Brocken ventije nem rossz, én legalábbis úgy tudom, hogy jónak számít. Ha cseréled Coolink Swif 2 120P-re cseréld.

(#8128) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ide írok inkább, itt talán pörgősebb a topic.
Keresek ventit, de elég macerás, minden egyes gyártó oldalát meglesni. Valahol csak annyi van, hogy x cm-es és x dB hangos.

A tápomban akarom kicserélni, de eddig elég kevés ventit találtam ami jó lenne.
4-5V-ról induljon, 12V-on adjon le 88CFM/150m3/h és lehetőleg ne legyen 30dB-nél hangosabb. :)
12cm a legjobb, de ha van nagyon halk 14cm-es is akkor az is jöhet. Valahogy belerakom a tápba. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#8129) Bohir


Bohir
tag

Ha az alaplapi PWM-es csatlakozóra (rendszerhűtő) nem PWM-es ventilátort rakok akkor azt nem fogja rendesen vezérelni ugye?

Van rajta egy 3 pines csatlakozóval rendelkező zalman ami állandó fordulaton megy, és nem tudom hogy ez BIOS hiba, vagy azért van mert nem PWM-es a venti.

[ Szerkesztve ]

(#8130) andrade válasza Bohir (#8129) üzenetére


andrade
senior tag

Van olyan venti ami feszültségállítással szabályoz fordulatot csökkenti a feszt csökken a fordulat.A PWM vezérlésnél a 12V-ot állandóan kapja ezért a nem PWM-es állandó fordulaton forog a beadott fordulatvezérlő jelet meg a nem PWM-es nem tudja használni, mert ahhoz nincs elektronika benne.A 3 pines nem lehet PWM-es!

[ Szerkesztve ]

(#8131) Bohir válasza andrade (#8130) üzenetére


Bohir
tag

Tehát jól gondoltam hogy kell PWM ventilátor.

Ebből a 120mm-ből 2 db jó választás lenne?

(#8132) magedla válasza andrade (#8130) üzenetére


magedla
tag

Ehhez kapcsolódóan megkérdezhetem, hogy akkor mi történik, ha PWM-es ventilátort kötök egy 3pin-es csatlakozókkal rendelkező szabályzóra? (Konkrétan: Lamptron FC5V2 és Thermalright TY-140 esetében) Lenne így lehetőségem a fordulatszám csökkentésére?

A korábban feltett kérdésekre eddig még nem érkezett válasz, így folytattam a kutakodást.

A TY-140-ek 140-es helyre való rögzítésére a következő megoldást találtam:
- A Noctua NF-P14 FLX-hez adnak egy ilyen adaptert, ami éppen a fent vázolt problémát hivatott megoldani, azaz a 120-as ventilátorhelyekkel rendelkező fan-t a 140-es helyekhez lehet rögzíteni. Így néz ki: fém adapter, teljes bundle. Ilyet vajon lehet kapni Noctua-éknál külön?
- Az általam keresett lapos, fémből készült átalakítóra egyetlen példát találtam, a Koolance gyárt ilyet. Azon túl, hogy a 12 dolláros ár elég borsos, ezeket főleg radiátorokhoz javasolják használni. Nem mellesleg nem ehet beszerezni Magyarországon.

Ami pedig a TY-140 ventilátor alternatíváit illeti, ezeket találtam teljesítmény és zaj terén megfelelőnek, természetesen LED-ek nélkül:
- Scythe Slip Stream 140 - SM1425SL12H - 2650 Ft: Itt a 120-as rögzítőhelyek sajnos továbbra is gondot jelentenének. Ez a típus 1700 rpm-en üzemel, amiről a tesztek szerint jól lassítható. 1000 rpm-ig halknak mondható, de 800 rpm-en is elegendő levegőt szállít. Van 800 és 1200 rpm-es verziója is ugyanennyiért. A csúszócsapágy és az alacsony, 20000 órás MTBF viszont elbizonytalanított.
- Thermalright X-Silent 140 - ha jól láttam, sajnos már nem elérhető itt Magyarországon, sőt a Newegg-nél is Deactivated - amúgy 10-12 dollár volt: Ez lehetett volna az egyik legjobb választás. Az xbitlabs tesztjének (kicsit outdated - 2009) egyik győztese, csendes és sok levegőt szállít. Folyadékcsapágyas, 50000 óra MTBF. Kapható ez még valahol?
- Prolimatech Vortex 14 Blue - 3100 Ft: Sajnos ez is csúszócsapágyas, az MTBF-re nem találtam adatot. 3pin-es 140-es rögzítőhelyekkel. Többen ajánlották, elgondolkodtató.
- Bitfenix Spectre Pro All Black 140mm - 4000 Ft: 3 pin-es csatlakozó, 140-es rögzítőhelyek, több "fog test" szerint a Silverstone AP121-hez hasonlóan koncentrált légoszlopot képez. Folyadékcsapágyas és elvileg a hangja is elég visszafogott (MTBF-et nem találtam, de az FDB miatt jobban kellene bírnia a csúszócsapágyasnál).
- Be Quiet Shadow Wings T14025-MR-2 - 4100 Ft: 2 év gar és 4700 Ft: 3 év gar: Rifle bearing, ami elvileg = FDB, 200.000 óra MTBF, wow. 3 pin, 140-es rögzítés, no LED. Kevés tesztet találtam, de azokban jó véleménnyel voltak róla. A honlap pedig talán a leginformatívabb, amit mostanában láttam, hands down, Be Quiet!
- Noiseblocker BlackSilent Pro PK2 140mm - 4300 Ft / 6 év garancia!!: Itt nagyjából minden stimmel, 3-pin, 140mm, 1200 rpm-ről jól lassítható. HD bearing, 140.000 óra MTBF. Nagyon gazdag bundle jár hozzá, van itt harisnyázott rövid és hosszú (20 és 50 cm) kábeltől kezdve, gumikereten keresztül a rezgéselnyelő szilikon pöckökig minden.

És akkor még ott van a sok, ezeknél is drágább 140 mm-es ventilátor, mint a Noctua NF-P14 FLX (7600 Ft), PHANTEKS PH-F140TS (7000 Ft), NZXT FX-140LB Enthusiast Performance (5500 Ft), Be Quiet! Fan Silent Wings 2 (6500 Ft), de tekintve, hogy hármat szeretnék venni és csak házventilátornak tervezem használni őket, ezek már tényleg kívül esnek a kategórián, amiben kutakodok.
Esetleg az olcsó modellek közül Revoltec AirGuard 140 (1400 Ft)?
Ha valakit egyébként érdekelnek további típusok, itt elég jól összeszedték a 140mm-es kínálatot 2011 vége felé.

Az lenne a kérdésem, hogy tudjátok-e javasolni bármelyiket a fent említettek közül vagy van jobb alternatíva a piacon? Esetleg maradjak az eredetileg kinézett TY-140-eknél 1700 Ft-os ár mellett és fabrikáljak magam valamilyen rögzítést?
Egyet a ház elejébe tennék, hogy friss levegőt szívjon be kintről, kettőt pedig felülre, vízszintesen. A háromnak persze nem muszáj azonos típusúnak lennie, a lényeg az lenne, hogy ha lehet, összességében halkabbak legyenek a gyári Lian Li ventilátoroknál és ne világítsanak.

Köszi előre is! :R

True victory is victory over oneself

(#8133) andrade válasza magedla (#8132) üzenetére


andrade
senior tag

Már leírtam a PWM-es szabályzónál a 12V nincs levéve mint a feszültségszabábályozottnál és nem kaphatja meg a PWM vezérlőjelet se ezért teljes fordulaton forog.nem lehet levenni a fordulatot.Nemcsak a vezeték nincs meg de az elektronika se ami a váltakozó jelet adja.
A Revoltec Airguard jó szállítású és halk ventillátor

[ Szerkesztve ]

(#8134) TaaT válasza andrade (#8133) üzenetére


TaaT
veterán

PWM-es ventit is lehet VOLT-tal szabályozni ;)

Legalábbis a Scythe Slip Stream PWM hagyta magát...

Give them hell Ukraine!

(#8135) lehella válasza TaaT (#8134) üzenetére


lehella
senior tag

És az az alaplap, amely csak PWM-en tud szabályozni, legalábbis Asrock Extrem Tuning Utility-val próbálva, az nem tud volttal szabályozni ventit?

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#8136) TaaT válasza lehella (#8135) üzenetére


TaaT
veterán

nem tudom, ki kell próbálni :)

Give them hell Ukraine!

(#8137) andrade válasza TaaT (#8134) üzenetére


andrade
senior tag

Félreértettél én nem írtam hogy a +- szállal nem lehet bármelyik ventillátort feszültségváltoztatással szabályozni

(#8138) pumuklipepe


pumuklipepe
csendes tag

Sziasztok!

Felhomályosítana valaki, hogy a sys_fan2 mire is való?
4 pin-es ventilátor aljzat de nem PWM-es! akkor mire is való?
rákötöttem egy pwm-es ventit és állandó 600 Rmp-vel megy :S
Gigabyte alaplapom van.
Válaszokat előre is köszi.
üdv.

(#8139) Vasinger! válasza pumuklipepe (#8138) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ha 4 pines, akkor PWM-es. Attól, hogy rádugod még nem fog működni, azt be kell kapcsolni a BIOS-ban, hogy vezérelje.
Mi a lapod típusa?

(#8140) pumuklipepe válasza Vasinger! (#8139) üzenetére


pumuklipepe
csendes tag

GA-P67-DS3-B3
működni működik, csak 600Rpm-mel megy.
BIOS-ban csak jelzi, hogy mennyi a fordulatszáma a sys_fan2-nek, de semmilyen beállítást nem enged. (világos szürke, és nem módosítható)
az alaplap füzetébe le van írva a csatik lábkiosztása, és ennek a sys_fan2-nek más mint a CPU_fan-nak.
a Speed Controll láb helyén itt Reserve szerepel

(#8141) magedla válasza andrade (#8133) üzenetére


magedla
tag

Köszönöm a segítséget, azt hiszem, hogy maradok a 3pin-es ventilátoroknál, ha már itt van a jó kis szabályzó a gépemben. Tegnap egyébként beszéltem a PcGear-rel egérpad és venti ügyben, ők azt mondták, hogy sok PWM ventilátornak lett morgó hangja a feszültségvezérléstől. Nos, ezt mindenképpen el szeretném kerülni. :)

Egyelőre erre hajlok leginkább: Noiseblocker BlackSilent Pro PK2 140mm, de jó lenne meghallgatni egy általad is javasolt költséghatékony Revoltec AirGuard-ot, mert azért jelentős árkülönbség van köztük. A kettő között van érdemi különbség zajban és szabályozhatóságban? (Mintha azt olvastam volna, hogy az AirGuard gyári spec szerint 9-12V között üzemel. Az egyik tesztben mondjuk 7V-ig tudták levinni.)

True victory is victory over oneself

(#8142) andrade válasza magedla (#8141) üzenetére


andrade
senior tag

Én 120mm Revoltec Airguardot használok az FSP Hexaban csréltem a szabályzója annak 6,5V-on kezd és azon már szépen forog a venti ami 7V kezdésre van írva de az nem jelenti hogy alacsonyabb fordulaton egyáltalán nem megy! A másik meg hogy 4-5V-on mennyi ereje lehet egy 12V-os ventillátornak? Szinte semmi!Erő nélkül meg nincs levegőszállítás!

[ Szerkesztve ]

(#8143) pumuklipepe


pumuklipepe
csendes tag

akkor senkinek semmi ötlete, hogy mire való a sys_fan2 a Gigabyte alaplapokon?
köszi.

(#8144) Vasinger! válasza pumuklipepe (#8143) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Az a baj, hogy ezekbe az új lapokba már valami más fajta vezérlés van, nem sima PWM. Esetleg írd be a lapod topikjába, ebben a topikban inkább ventilátorokban tudunk segíteni.

(#8145) Bohir


Bohir
tag

Üdv!

Házamba akarok rakni PWM ventilátort.
Arctic F12 PWM-en gondolkodom.
Van esetleg hasonló árban ennél jobb választás vagy megfelelő lesz?

[ Szerkesztve ]

(#8146) andrade válasza Bohir (#8145) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Itt van bőven 80-100m3/h teljesítményű megfelel.

(#8147) Bukmop válasza pumuklipepe (#8140) üzenetére


Bukmop
tag

Nem lehet, hogy ha a sys_fan2 aktív a biosban, akkor a sys_fan1 vezérlését kapja, ezért van a reverse szál?

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#8148) pumuklipepe válasza Bukmop (#8147) üzenetére


pumuklipepe
csendes tag

a sys_fan1 egy normál 3pin-es venti csatlakozó. azzal nincs is semmi gond, ha rákötök egy normál ventit akkor pörgeti x fordulattal és kijelzi a bios-ban, hogy mennyi a fordulat.
a bios-ban nem tudom aktívvá illetve passzívvá tenni sem a sys_fan1-es sem a sys_fan2-t mert nem lehet állítani, csak kijelzi, hogy éppen mennyivel pörög.

a gondom annyi, hogy a sys_fan2 egy 4pin-es aljzat, és én azt hittem, hogy sima pwm-es.
de nem pwm-es mint utólag megtudtam, csak azt nem tuom, hogy akkor mire való, meg ha szabályozható, akkor mi alapján lehet szabályozni, vagy mi alapján van szabályozva.
azért köszi.

(#8149) Bukmop válasza pumuklipepe (#8148) üzenetére


Bukmop
tag

Azért jutott ez eszembe, mert nekem meg a ASRock-on sys_fan1 4pin, sys_fan2 3pin, és az apróbetűben találtam meg, hogy azok össze vannak kötve - igaz nem bíztam a véletlenre, a 4pinesre dugtam valamennyi ventim :) .

Azt írtad, "nem pwm-es mint utólag megtudtam" ezt honnan vetted?
Amennyiben a Manuált már átnyálaztad, úgy kérklek ne olvasd tovább amit írok, a legrosszabb felhasználóból indulok ki és az egyértelműt veszem elő!
(Amennyiben ezen már túl vagy, elnézésed kérem!)

A manuálban az szerepel, hogy intel PWM képes az alaplap,

Átnéztem a tiédnek is a manuálját, és meg kell jegyeznem, nem bővelkedik leírásban ami a venti csatikat érinti - megjegyzem az enyém sem! -:
(51.oldal) Azt írja a 3pines (voltage controllal) és a 4pines (PWM-mel) is szabályozott (igaz konkrét fordulatok beállítását sehol nem említi).
1.) CPU Smart Fan Control -> Manuálra állít (így válik működővé a PWM.) majd
2.) Slope PWM-nél megadod a hőfokot amitől emelni kezdi a fordulatot (gondolom addig a CPU Smart Fan Control-nál beállított Silent fordulaton meneti).
3.) CPU Smart Fan Mode -> PWM (megadod, hogy PWM ventit használsz, bár azt írják, hogy Autón a lap maga dönti, el, hogy milyen mód a csatlakoztatott venti alapján - kérdés, hogy ha pl. 1 ilyen, 1 olyan is csatlakoztatva van, mit tesz a lap.)
A manuál szerint a Voltage módnál is szabályozza a PWM-es ventit - gondolom a 4pines csatin -, de lehet gond, mivel nem egyezik az intel PWM meghatározással, a PWM módban viszont előfordulhat, hogy nem eredményesen szabályozza a ventit...ez azért ilyen "nesze semmi fogd meg jól"-nak hangzik!

érdemes lenne megnézni, hogy a fenti beállítások mellett üresjáratban és használva változik-e egyáltalán a fordulat, és ha igen mennyit, mind 3pines ventivel voltage control mellett, mint 4pin ventivel PWM-el, kombinálva ezeket CPU_fan és sys_fan csatikon.
(lehet, hogy csak CPU 3pin és 4pin csatira érvényes a kontrol?!, vagy lehet, hogy a cpu fan control alapján állítja a sys fanokat is?!)
(ha a cpu fan csatik bármelyikén szabályoz és máshol nem, lehet venni olyan ventiket, amik sorba köthetők, hogy egy jel alapján többet is szabályoztathass.)
Nem irigyellek, mire ennek a végére érsz...ha a végére érsz...unni fogod!

Próba cseresznye, hátha ér valamit, hogy koptatom a billentyűzetem! :DDD

"Doing more than the minimum work is my deffinition of failing!"

(#8150) potyi23


potyi23
senior tag

hi.kersek olyan eros ventillatort a gepembe ami nagyon jol hut ,lehetoleg 120X120 as legyen !
noctuákákat lestem ,e johet mas is ha van jobb toluk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.