Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8851) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Enermax Ostrog házba vettem 3db 12cmes cheftec ventit.
(Volt benne egy gyárilag, de hangos volt, kicseréltem).
Most van egy a HDD elött ami szívja be a házba a levegőt. Hátul felül kifele fúj.
És a harmadikkal vagyok bajban. Oldalról, a VGAra tudna fújni, illetve kifele szívni ez is. Kérdezem, melyik a jobb?
Én alapból úgy tettem be, hogy a VGA-ra fújja, tehát kintről befelé, viszont így baromi hangos a házon lévő lukacskák miatt. Ha viszont kifele fúj, akkor halk...

Köszi, havri

havri

(#8852) AssAssynn válasza havri1 (#8851) üzenetére


AssAssynn
őstag

Szia.

Ha ILYEN a kártyád kinézete, akkor nem jó az, ha oldalról befelé fúj. Akkor inkább fújjon kifelé, ha mindenképpen oldalra akarod tenni. Azonban inkább azt tanácsolnám, hogy hátulra tedd be úgy, hogy kifelé fújjon.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8853) havri1 válasza AssAssynn (#8852) üzenetére


havri1
félisten

Szia!

Pontosan ilyen a VGA :)
Hátra már nem tudom, mert nincs több hely benne, viszont felülre még tudok tenni.

havri

(#8854) AssAssynn válasza havri1 (#8853) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ja, hogy ott már van.
Akkor viszont rajtad áll, hogy vagy teszel még egyet felülre, ami amúgy nem rossz megoldás, vagy pedig oldalra teszed úgy, hogy kifelé fújjon.
Azt tudom tanácsolni, hogy nézd meg, hogy terhelés alatt hány fokra melegszik fel a VGA, úgy, hogy nem megy oldalt a ventilátor, majd próbáld ki úgy is, hogy kifelé fúj, s mérd le újra (elég, ha kihúzod, majd bedugod a kábelt - persze kikapcsolt állapotban). Ha nyersz vele, akkor tedd be úgy.
Azért ilyen "nehézkes" ez, mert háztól is függ, hogy melyikbe hogy változik a légmozgás az oldalsó ventilátor hatására.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8855) havri1 válasza AssAssynn (#8854) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, kipróbálom :R

havri

(#8856) Gabesz87 válasza Fr3eWar (#8850) üzenetére


Gabesz87
addikt

Itteni ajánlások alapján vettem én is.Hát ha rossz,mit mondjak, nem túl jó kezdet...

(#8857) Gabesz87 válasza Fr3eWar (#8850) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kipróbáltam a CPU fan helyére, de ott sem jó. És még sipolt is mellé a gép megállás nélkül indításkor. Hát akkor ebből visszavitel lesz. Ha kicserélik, tuti kipróbáltatom ott!

(#8858) Bálint85


Bálint85
senior tag

250 mm-es ventilátorokat tudtok ajánlani vagy valami teszt oldalt ahol többet teszteltek.
Köszönöm :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#8859) Fr3eWar válasza Gabesz87 (#8857) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Helyes, így biztosra mehetsz.

(#8860) smisa válasza AssAssynn (#8844) üzenetére


smisa
őstag

Most nézzegetem más forumokat is a CM SickleFlowra panaszkodnak hogy hangos :B az oldal 19db írnak ami tudtommal halk most akor mivan :W

[ Szerkesztve ]

(#8861) andrade válasza smisa (#8860) üzenetére


andrade
senior tag

Pld gyártási hanyagság miatt nem tudja azt a zajosságot ami le van írva.

(#8862) AssAssynn válasza smisa (#8860) üzenetére


AssAssynn
őstag

Az oldalukon valóban 19 dB-t írnak, ami halk. Tehát ebből kellene kiindulni.
Azonban, ha bizonytalan vagy benne, s nagyon számít a hang, akkor ne kísérletezz vele, hanem válassz másikat.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8863) mr_ricsi válasza smisa (#8860) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha nem 19dBA-t írnak, akkor nem az emberi hallásgörbe alapján végezték a mérést. Abból viszont következhet, hogy a 19dB-es zaj olyan frekin keletkezik, ahol a fül érzékenyebb, ezért hangosabbnak tűnik.
A másik lehetőség, hogy a mérés csak a zaj erősségét adja meg, de a jellegét nem. Bizonyos hangok nagyon idegesítőek tudnak lenni, ezért hangosabbnak érezzük ezeket a valóságos erősségüknél.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#8864) jookomak válasza mr_ricsi (#8863) üzenetére


jookomak
őstag

És mint tudjuk, minden szentnek maga felé hajlik a keze. Thermaltake-nek pl. egy időben nem volt 22 db-nél hangosabb ventije, a valóságban viszont hangosak voltak.

(#8865) ma.ci23


ma.ci23
tag

hát ma megérkezett a Z11-em és szomrúan látom,hogy csak egy venti van ami 3 pin-es
Én pedig vettem venti szabályzót is vagyis az majd érkezik...a kérdésem az lenne hogy ilyenkor mi a teendő amikor minden ventit szeretnék a szabályzóra kötni??

(#8866) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8865) üzenetére


AssAssynn
őstag

Attól függ, hogy milyen ventilátor és, hogy milyen ventilátor szabályzó.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8867) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8866) üzenetére


ma.ci23
tag

molex csatis a venti(4 pin) a szabályzó pedig Scythe Kaze Master Pro 5.25 a ház pedig Zalman Z11

(#8868) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8867) üzenetére


AssAssynn
őstag

Csak a biztonság kedvéért.
A molex az így néz ki. Persze ezt is lehet 4pin-es csatlakozónak nevezni, de azt a PWM-es ventilátor csatlakozóra értjük: LINK
Na ezt csak azért írtam le, mert ha egy ventilátor molexes, akkor az nem 4pines, mivel nem szokták mind a négy kábelt bekötni.

Úgy tehát, ha csak egy molex csatlakozó van a ventilátoron, akkor azt sajnos nem lehet szabályozni, hacsak át nem forrasztod a csatlakozót, de ez ugye garanciavesztés.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8869) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8868) üzenetére


ma.ci23
tag

Hát akkor ezt benéztem :O Nah mind1 :) Amúgy itt egy unboxing itt láthatod is kb a felénél Zalman Z11 Plus Case Unboxing & Overview

(#8870) st81


st81
tag

Üdvözletem!

Vettem egy Coolink Swif2 ventit, de nem jöttem rá, hogy a neonzöld gumi távtartó alátéteket hogyan lehet rátenni és hogy kellene hozzácsavarozni ezzel együtt a ház oldalához? Gondolom, a fémház és a műanyag venti közé kellene ez a vacak.
Segítő leírást/videót örömmel vennék:-)

[ Szerkesztve ]

(#8871) st81 válasza st81 (#8870) üzenetére


st81
tag

Hopp, megvan a megoldás. Semmis a korábbi hozzászólásom.

(#8872) andrade válasza AssAssynn (#8868) üzenetére


andrade
senior tag

Van sok olyan ventillátor amelyiken molex és 3 pines venti csatlakozó is van.

(#8873) AssAssynn válasza andrade (#8872) üzenetére


AssAssynn
őstag

Igen, de ő azt írta, hogy csak molex van.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8874) Syz


Syz
senior tag

Sziasztok!Az In Win házam oldalán van egy 220 mm-es ventilátor ami gyárilag befelé fújja a levegőt.Pont a ház belsejébe fúj,igazából semmilyen lényeges dolgot nem érint vele.Van olyanra lehetőség hogy ezt a 220 mm-es ventit 6 db 120 mm-re ki tudom cserélni mert úgy van kialakítva az oldala.Az lenne a kérdésem hogy igazából melyik lenne a jobb megoldás,ha befelé fújná a levegőt vagy ha a belsejében lévő hőt húzná kifelé?6 db Enermax T.B Silence gondoltam helyettesíteni az egy ventit,ezeknek állandó 900-as fordulata van,11 dba a hang illetve 42 CFM-re képesek.Legalábbis ilyet néztem ki.Az evidens hogy a legjobb hűtés ha a ház elején jön be a levegő,illetve hátul és a ház tetején távozik,ez tiszta sor,tesztek is bizonyítják hogy így a legjobb de az oldallapnál már más a helyzet hiszen sok gyártónál is alapból befelé fújja a levegőt van ahol viszont azt tanácsolják hogy mivel a videókártyák termelik a legnagyobb hőt ezért az a jobb ha az oldalsó venti/ventik kifelé húzzák a levegőt és elszívják a meleget.Kinek mi erről a véleménye?
Amúgy nincs gond a hűtéssel,jól szellőzik a házikó,a fokok is kiválóak de hamarosan 5-6 vinyó lesz a gépemben és az első venti pont a HDD tárolókon keresztül fújja be a levegőt a házba de a vinyók majd valamilyen szinten felfogják ezt és kevesebb fog bejutni a ház belsejébe,ezért gondolkodtam az oldallapi megoldáson.

[ Szerkesztve ]

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#8875) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8873) üzenetére


ma.ci23
tag

Igen valóban csak molex van rajta,de majd megoldom valahogy.Köszi a segítséget. :R

(#8876) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Érdeklődnék hogy a Haf 922-be levő gyári hátsó 1200rpm-es ventit érdemes lecserélni egy másikra? pl egy SWIF2? Vagy nemlenne nagy előrelépés?

iPhone 13 Pro Max

(#8877) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8868) üzenetére


ma.ci23
tag

És egy ilyen átalakítóval már menne a történet molex-3pin cooler??És nem vásárláson gondolkozom,hanem volna itthon egy rossz tápom ami tele van molex-el és floppy csati van rá kötve mint itt ezen a tápon is látható [link].És én azt a floppy csatit dugnám rá a szabályzó 3 pinesére.Lehet hogy fatális hülyeséget kérdezek,ezért elnézést,de ezt látom úgy fejben. :)

(#8878) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8877) üzenetére


AssAssynn
őstag

Mondjuk még sosem próbáltam, de szerintem a floppy meghajtó tápkábelét nem tudod rádugni a 3 eres ventilátorkábel aljzatra.
Az átalakítós dolgot úgy tudnád megcsinálni, hogy levágod a rossz tápod egy molex csatlakozóját, amit így ugye bele tudnál dugni a ventilátor molex csatlakozójába. A másik dolog amit csinálnod kellene, hogy egy rossz ventilátorról levágod a 3pines csatlakozóját, s a két csatlakozó lelógó kábeleit összeforrasztod, figyelve arra, hogy a megfelelőt a megfelelővel kösd össze.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8879) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8878) üzenetére


ma.ci23
tag

Hát még én sem próbáltam rá dugni,de majd csak megpróbálkozom vele. :) Én is azt akarom csinálni,csak még rossz ventiket próbálok ismiktől szerezni.Az zavar még,hogy az előbb be linkelt átalakítón is látható hogy csak a piros és fekete van rá kötve és sárga sehol nincs,ami ha jól olvasgattam akkor az RPM-et figyeli vagy azzal kapcsolatos.Itt olvasgattam még,de nagyon nem tudtam még felfogni [link] hogy mit csináljak a sárgával.Szerinted?

(#8880) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8879) üzenetére


AssAssynn
őstag

Azt írtad, hogy a mostani ventilátoraidon csak egy molex csatlakozó van, aminek, ha minden igaz, csak két kábele van bekötve. Magyarán a ventilátoraidon alapból nincs fordulatszám visszajelzés, szóval azzal nem kell foglalkoznod. Ez egyébként a szabályzáshoz sem kell majd, mert az a feszültséggel "játszik".

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8881) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8880) üzenetére


ma.ci23
tag

Igen egy molex van rajta.Aha akkor így már értem :R ,majd szerdán érkezik meg a szabályzó és akkor már majd többet tudok,bár már nézegettem 3pin-es ventiket is ha nem válna be az ötlet.Még egy olyan kérdésem lenne,hog most per pillanat ugye a házban a tetőn nincs venti,vettem viszont 2db 12cm swif2-öt.A tetőbe rakjam mind2 vagy egy tetőre egy pedig a táp elé alulra?

(#8882) AssAssynn válasza ma.ci23 (#8881) üzenetére


AssAssynn
őstag

A kérdésedre a válasz több mindentől is függ, elsősorban a már meglévő ventilátoraid légszállításától.
Egyébként gyárilag van elől és hátul is már egy-egy, ugye?
A legtöbb esetben ilyenkor mindkettő új ventilátort felülre rakják be, ami tényleg jó megoldás, de ha alul van porszűrőd, akkor szerintem jó az, ha az meg onnan szívja be a friss levegőt.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8883) Bálint85


Bálint85
senior tag

250 mm-es ventilátorokat tudtok ajánlani vagy valami teszt oldalt ahol többet teszteltek.

Nox Hummer USB 3.0 házra kellene oldalra.

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#8884) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Remélem nem gond, hogy ide írom. Igaz nem CPU hűtőről van szó, hanem a NASomban a gyári ventit akarom lecserélni egy ilyenre:
Sharkoon 4cm Lownoise ventilátor
Elég korrekt paraméterekkel bír:
Méret: 40 x 40 x 20
Fordulatszám: 3000 rpm
Teljesítmény: 6 m3 / h
Zaj: 16 dBA
3PIN-es, tehát szabályozható is.
1000ft alatt van, szerintetek jó vétel lehet?

(#8885) jookomak válasza 8nemesis8 (#8884) üzenetére


jookomak
őstag

Sharkoon-ról nagy általánosságban az a vélemény, hogy minden terméke gagyi. Inkább scythe-ot vennék. Amúgy meg miért raknak egy nas-ba egy kis pöcsköszörű ventit? Egy olyan termékbe, ami állandóan megy, és halknak kéne lennie...

(#8886) 8nemesis8 válasza jookomak (#8885) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mert egy olcsó, ZyXEL terméket vettem, amit alig hallani, de ha teljesen csend van éjszaka picit hallom. Ezt szeretném teljesen megszüntetni.

Miért gagyik a termékeik?

Illetve, pont duplájába kerülnek, annyi töbletet vajon biztosan megér?
Nekem ebbe sajnos csak 4 cm-es fér be! Lévén eléggé kicsi a NAS.

(#8887) ma.ci23 válasza AssAssynn (#8882) üzenetére


ma.ci23
tag

Igen gyárilag van egy-egy és még az oldal falban a vinyóknál egy-egy.Van alul porszűrő,így lehet oda rakom.

(#8888) andrade válasza 8nemesis8 (#8884) üzenetére


andrade
senior tag

A 3 pin-es ventillátor harmadik vezetéke a fordulatszámot jelzi csak vissza.

(#8889) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok , ezekről a ventikről mi a vélemény , tapasztalat ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#8890) andrade válasza Drizzt01 (#8889) üzenetére


andrade
senior tag

Itt valami nem stimmel! A köbláb szállításból számolva ez 247m3/óra szállítású lenne.1100 fordulaton ennyi watt teljesítménnyel ez fizikai lehetelenség!

(#8891) Drizzt01 válasza andrade (#8890) üzenetére


Drizzt01
őstag

Azt a részét nem tudom , gyakorlati tapasztalatok érdekelnének ;] .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#8892) AssAssynn válasza andrade (#8890) üzenetére


AssAssynn
őstag

Elírták. Ezért kell a hivatalos oldalukat nézni.
A 145,8 az m^3/h, nem CFM.
Egyébként a kérdezőnek írom, hogy az adatok alapján halk és ehhez képest jó légszállítású ventilátor.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8893) Kreash válasza Drizzt01 (#8891) üzenetére


Kreash
aktív tag

Szia.
Látom érdeklődsz a Prolimatech Blue Vortex Blue Wings - 140mm ventik iránt.
Ha ráér neked, akkor okt. másodika után tudok mondani valamit elvileg akkor kapom kézhez őket.
Rendeltem 4et pcgeartöl, de mellette még 2 db kisebb ventit is, ami nincs náluk jelenleg, ezért lassabban kapom meg, holnaptól meg zárva vannak :O
Keresgéltem a ventikről infót neten, de túl sokat nem találtam :F

/ja és a légszállítás tényleg elvan írva, azt én is néztem vagy 2 hete/

[ Szerkesztve ]

(#8894) 8nemesis8 válasza andrade (#8888) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, de elvileg szabályozható a revoltec-e ,de lehet h nem.

Még mindig keresem az igazit 4cm-en szabályozható nagyon halk ventit!

(#8895) Drizzt01 válasza Kreash (#8893) üzenetére


Drizzt01
őstag

Ok , valszeg rá fog érni , mert a radira kell , amit ezután fogok boltolni . ;]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#8896) andrade válasza 8nemesis8 (#8894) üzenetére


andrade
senior tag

Bármelyik ventillátor szabályozható potméteres szabályzóval vagy ahol melegedő felület van ott termisztoros szabályzóval.Ehhez elég a két vezeték a piros fekete.
A harmadik az alaplapra téve a fordulatszámot jelzi csak.
A nagyon halkra nem tudok tippet mert ezek 3000 felett pörögnek és az zajjal jár.Független a nagyságától.

[ Szerkesztve ]

(#8897) ma.ci23


ma.ci23
tag

Egy kérdés...most ha csak fekete és piros kábelel kötöm a szabályzóra a ventit akkor nem fogja jelezni nekem a fordulatot a kijelzőn a sárga kábel nélkül??

(#8898) Akcok94


Akcok94
senior tag

ez milyen?
valakinek van tapasztalata az előbb említett ventikel?
hangos?
csapágy milyen?
meg stb.....................
köszi akcok94

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8899) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Szerintetek lehet köze a hőfokcsökkenésnek ahhoz hogy a hátsó 12-es ventit kicseréltem?

HAF922 házam van.

- elől: 20cm-es venti
- oldallapon: 20cm-es venti
- hátul felül: 20cm-es venti
- hátul: itt gyári 12-es CM venti volt, és lecseréltem egy Coolink Swif2-1201-re. Észrevettem hogy pár fokott esett a hőmérséklete a GPU-nak meg a procinak.

Ez lehetséges a venti csere miatt, hogy sokkal jobb? Mert érezhetően jobban nyomja ki a levegőt, mint a gyári CM venti.

Vagy inkább az is közrejátszik hogy már nincsen kánikula?

Pl most idle-be

Alaplap: 32 fok - z77 pro4
Proci: 29 fok - i5 2500
Magok: 31-35 fok között vannak
GPU: 30 fokos - 560ti
Winyó: 31 fokos - wd320

iPhone 13 Pro Max

(#8900) andrade válasza ma.ci23 (#8897) üzenetére


andrade
senior tag

Az alaplapon levő sárga kábel érintkezőre kell a sárga kábelt kötni. Ha oda dugja az ember a 3pint akkor két vezetéken a tápfeszt kapja míg a harmadik vezeték a jelzést küldi a fordulatról, a sárga.
Van fordulatszám kijelzős szabályzó amit a homlokba lehet építeni ahhoz is a 3 pint lehet kötni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.