Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9601) vendingo válasza and1ao (#9600) üzenetére


vendingo
veterán

Eddig ez a befutó, főleg hogy hasonló van a silver arrow hűtőmön is.
Árba is tűrhető kategória.

Még valami hasonló színű zöld ledeset kéne találni, de nem lesz egyszerű mutatvány.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9602) and1ao válasza vendingo (#9601) üzenetére


and1ao
őstag

Hát a zöldek azok általában mindig ezek a nagyon "tiszta" zöldek én még ehhez hasonlót sem láttam soha ledesben :(

Guild Wars2!

(#9603) vendingo válasza and1ao (#9602) üzenetére


vendingo
veterán

UV zöldet nem szeretnék disco fényekkel. Akkor marad az a megoldás, hogy külön rakok zöld ledeket megvilágításnak a házba.

Most jön még egy elvetemült ötlet!
Analóg hőmérséklet / ventilátorfordulat jelző létezik? Előlapba szeretném beépíteni.
Végső esetbe a digitális is jó, de jobban örülnék az analógnak.
70"-es évek stílusában készülne a ház, és digitálissal eléggé bután nézne ki.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9604) and1ao válasza vendingo (#9603) üzenetére


and1ao
őstag

Háthogy így kölön létezik-e pc-hez fingom nincs:D

De autós analog hőmérőt lehet kapni 1-2 ezer forintért aminek maximum a keretét kell kicserélni/átalakítani de általában ezek ugye kör alakúak,bár valószínűleg létezik a téglalap négyzet alakú is.

A ventikijelzőt szintén nem tudom milyet lehet kapni de fordulaszám mérőt azt viszont sokat :P

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9605) vendingo válasza and1ao (#9604) üzenetére


vendingo
veterán

Úgy szeretném megcsinálni a gépet, mintha a 70-es évekből lenne, analóg mutatókkal, sima régi kapcsolókkal. Mintha a csernobili atomerőműből szökött volna meg. :)

A ventik is az előlapról lesznek kapcsolhatók, de nem ilyen modern fordulatszám szabályzós ketyerékkel, hanem régies kapcsolókkal, amin csak ON/OFF lesz :)

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9606) and1ao válasza vendingo (#9605) üzenetére


and1ao
őstag

azok amire én gondolok teljesen analóg kijelzők egy darab számlappal és mutatóval
Hőmérő ilyenre gondoltam csak a számlapot kicsit átkell alakítani meg a keretet
És van ilyen fordulatszámérő is csak valószínűleg azt is átkell alakítani

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9607) vendingo válasza and1ao (#9606) üzenetére


vendingo
veterán

Tudnál esetleg linkelni képet, hogy hogyan is néznek ki?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9608) and1ao válasza vendingo (#9607) üzenetére


and1ao
őstag

Fent linkeltem hőmérét az pl még páratartalmat is mér de van ilyen csak sima hőmérőbe is :)

Guild Wars2!

(#9609) vendingo válasza and1ao (#9608) üzenetére


vendingo
veterán

Ezzel az a gond, hogy max. csak a szoba hőmérsékletét tudja mérni. Ennek nincs semmi vezetéke, vagy csatlakozási lehetőség a gép belsejéhez.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9610) and1ao válasza vendingo (#9609) üzenetére


and1ao
őstag

Probléma orvoslása egy darab PVC cső vagy bármi amit a számlap mögé felrakunk heremtikusan zárod akár silo-val is lehet ergó nem tud oldalról és szemből levegő a rendszerbe kerülni csak a cső végén érkezik be levő az pedig a házban pihen.ha zavaró a henger alakú cső és sok helyet vesz el akkor ellehet laposítani és a ODD blok mellég lehet tenni.

Guild Wars2!

(#9611) vendingo válasza and1ao (#9610) üzenetére


vendingo
veterán

Valami precízebb megoldásra gondoltam :(
Profin megszeretném csinálni, hogy mindenből valós értékeket mutasson mindenféle hókuszpókusz nélkül.
Reménykedtem, hogy létezik valami kábelos megoldás, amit rádugok egy csatlakozóra és szépen mutatja a paramétereket.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9612) and1ao válasza vendingo (#9611) üzenetére


and1ao
őstag

hát az már nem analóg :)
plusz nem tudom milyen csatlakozót szeretnél a ház belsejében nagyon ritkán van sezor ami mér bent hőmérsékletet azt minden képp neked kell betenned a senzor is és a mérőeszközt is.de természetesen lehet kapni olyat is aminek a végén van egy senzor de az már nem analóg mérés csak az óra analóg.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9613) vendingo válasza and1ao (#9612) üzenetére


vendingo
veterán

FELADOM! :D

Engem nem érdekel hogyan mér, csak pontos legyen és analóg módon mutassa az értékeket. Azzal is beérem, ha a proci hőmérsékletét mutatja. Kis pöcök menjen jobbra-balra, le-föl, körbe-körbe...
Csövezgetések, meg mindenféle csúfító dolgok kizárva!

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9614) and1ao válasza vendingo (#9613) üzenetére


and1ao
őstag

Tessék neked ilyen kell de valószínűleg ennek is átalakítás lesz a sorsa legalábbis nálam biztos kapna kicsit moddingot.
Vagy pedig lineáris hőmérő/fémrudas hőmérőnek is szokták hívni még a másik alternatíva ami szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9615) Jim-Y válasza vendingo (#9613) üzenetére


Jim-Y
veterán

(#9616) #90933760


#90933760
törölt tag

Ez se lesz pontos és gányolásmentes.
Ha neked tényleg ennyire pontos és analóg kijelzés kell, gányolás nélkül akkor valami elektronikai szakit kell megkeresni. USB-n keresztül ki lehet szedni talán a hőmérséklet adatokat, amit egy egyénileg készített cucc fogad és megfelelő jellé alakítja, hogy a hozzá kötött analóg mutató mutassa.

Gondolom nem kell részletezni, hogy nem olcsó ilyen megoldással.

(#9617) vendingo válasza Jim-Y (#9615) üzenetére


vendingo
veterán

:R

Ezer hála és köszönet!
Már csak tudnom kéne honnan tudnék szerezni, de neki fekszek a google-nak :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9618) Jim-Y válasza vendingo (#9617) üzenetére


Jim-Y
veterán

készült belőle másik változat is: [link]
E-Bayen is próbáld meg, nem tudom honnan lehetne beszerezni :/

(#9619) #90933760 válasza Jim-Y (#9615) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen ez már jónak tűnik, én az előző hőmérőre gondoltam az írást. :DDD

(#9620) and1ao válasza vendingo (#9617) üzenetére


and1ao
őstag

Ennek is szintén csak a kijelzése analóg egyébként nem analóg hőmérő :U

Guild Wars2!

(#9621) Jim-Y válasza and1ao (#9620) üzenetére


Jim-Y
veterán

Szerintem neki csak az kellett, hogy a display legyen analog.

(#9622) and1ao válasza Jim-Y (#9621) üzenetére


and1ao
őstag

akkor én értettem félre mit szeretne :U

Guild Wars2!

(#9623) vendingo válasza and1ao (#9622) üzenetére


vendingo
veterán

Lényeg, csak dizájnba legyen analóg.
A házat retrora szeretném megcsinálni, mintha csernobilból szökött volna meg, analóg cuccokat szeretnék tenni az előlapra. A gépet ellátnám még különféle kapcsolókkal (venti on/off, világítás on/off), amiket orosz felirattal látnék el. A ház is eléggé visszafogott military jellegű: Corsair C70 zöld színben.
Eléggé elkanyarodtam a hűtés témától, bocs a sok OFF-ért!

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9624) vendingo válasza Jim-Y (#9618) üzenetére


vendingo
veterán

Már szereztem is egyet a 2. szériából 2 különböző házzal 10k-ért :)
Az egyiket lefestem, a másik meg lesz tartalékba, ha megunom a zöld házat :)
Még egyszer köszi a tippet, nem kell gányolni mindenféle hülyeséggel.

Még vadászok egy muskeeter 3-ra, az lenne ám az igazi :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9625) Kai60 válasza krichd1 (#9566) üzenetére


Kai60
csendes tag

Köszi a tippet, jónak tűnik!

(#9626) 1m1


1m1
csendes tag

Sziasztok!

Két ventilátor áll rendelkezésemre és az érdekelne, hogy melyik házzal szellőzik jobban, a venti helyeken kívül zárt vagy a sok légáteresztő helyel rendelkező ház?

Köszönöm

(#9627) vendingo


vendingo
veterán

Halk, pwm-es zöld vagy narancssárga (létezik ilyen?) ledes ventit tudnátok ajánlani 3k környékén?

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9628) and1ao válasza 1m1 (#9626) üzenetére


and1ao
őstag

Ez házanként változó van ami jól szellőzik ugyis hogy szanaszét lyugatva van ami akkor sem húz ha sok a szelőzőrész ez nagyrészt házkialaítástól is függ.

vendingo: milyen méretben keresel?

Guild Wars2!

(#9629) krichd1 válasza vendingo (#9627) üzenetére


krichd1
addikt

Bitfenix Spectre LED PWM széria.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9630) #90933760 válasza krichd1 (#9629) üzenetére


#90933760
törölt tag

Neki sötétzöld ledes kéne, mert ez a diszkófény gémer edisön cuccok elbasszák a ház feelingjét amit meg akarna csinálni. Ebből eredően szerintem akármilyen ledes ventit vehet csak jó legyen a paramétere és cserélje ki benne a ledeket, bár nem tudom ilyen katonai zöld színbe mit tud produkálni ledekből.

Én is inkább a narancsos vöröses színt részesíteném előnybe, olyan rozsdahatású régi gyárcucc. Könnyebb is dolgozni vele, mint egy matt katonai zölddel.

Ilyesmit keresnél színre? Bár szerintem lehetne még kicsit sötétebb. Esetleg akkor a venti legyen sima és az egész gép világítson belül sejtelmes narancsba. Ahol tud meg titokzatosan kiszökik.

[ Szerkesztve ]

(#9631) vendingo válasza and1ao (#9628) üzenetére


vendingo
veterán

Egy corsair c70-be mennének. Ha jól tudom, ez fogadja a 12-es 14-es ventiket is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9632) krichd1 válasza #90933760 (#9630) üzenetére


krichd1
addikt

Amit linkeltem azért távol áll a diszkófénytől, arra ott a T.B.VEGAS TRIO. :P
Linkelek más képeket, hátha arról jobban tetszik: [link] [link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9633) #90933760 válasza krichd1 (#9632) üzenetére


#90933760
törölt tag

A narancs jobb. Szerintem azt kéne a gépébe a zöld helyett.

(#9634) krichd1 válasza #90933760 (#9633) üzenetére


krichd1
addikt

Majd a kolléga dönt. Szerintem egyik sem lenne rossz, ennél sötétebb árnyalatú ledes ventit én nem ismerek, akár narancs vagy zöld színben. Van belőlük 140mm-es is, igaz azok több mint egy ezressel drágábbak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9635) vendingo


vendingo
veterán

Nem vagyok benne biztos, hogy a led szalagot igényesen eltudnám vezetgetni.
Nem akarok felesleges dolgokat a házba pakolni, ezért gondoltam a ledes ventire.
Amúgy színben talán a led szalagból vannak a leginkább nekem valók.
Első körbe megveszem a házat, aztán amikor üzemkészre szerelem, meglátom mi passzolna bele a legjobban.

A másik pozitívum a szalagnál, hogy valószínűleg kicsit szétlövöm 22-esel, vagy 9-esel a ház oldalát, vagy maratok bele valami mintát, és ott szépen jönne kifelé a fény.
Ez még a jövő zenéje.
Elvileg logout-os cikk is lesz, ha rászánom magam. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#9636) bokorugró


bokorugró
tag

Sziasztok! 92mm-es ventit keresek ház hűtésére. A lényeg, hogy nagyon halk legyen. Milyet ajánlotok?

(#9637) #90933760 válasza bokorugró (#9636) üzenetére


#90933760
törölt tag

A 92 milis méreteiből adódóan nem tud nagyon halk lenni. Vagy ha az akkor alig szállít levegőt. Így legfőképpen házszellőztetésre nem valami alkalmas. Legalábbis halkan tuti nem.

Jó lenne ismerni milyen konfig ez, szüksége van egyáltalán házszellőzésre? Fotót tudnál dobni?

(#9638) bokorugró válasza #90933760 (#9637) üzenetére


bokorugró
tag

Van a házban egy e8400@3,6GHz meg egy passzív Radeon 3870, szóval azért nem árt ha szellőzik :] Az előző házamban eddig volt két 80mm-es noctua alacsony fordulaton, nem volt velük probléma (igaz a ház is full tower volt). A 92-es noctuának van jó alternatívája?
A kép: [link]
A hátul lévő gyári 92-es nincs bekötve mert hangos még 6V-on is, erős a motorja :S

[ Szerkesztve ]

(#9639) #90933760 válasza bokorugró (#9638) üzenetére


#90933760
törölt tag

Előre is 92-es venti megy? Eléggé annak néz ki, tuti nem 120-as. Nem veszélyes hőtermelő a gép, de azért van meleg és a táp az egyetlen ami kipusztítja a házból.

Mennyi pénzt szánnál a ventire?

(#9640) bokorugró válasza #90933760 (#9639) üzenetére


bokorugró
tag

Ja, előre is 92-es megy. Az ár az attól függ, hogy mennyire győz meg a cucc :) A két ventire mondjuk legyen 9000huf.
Egyébiránt érdemes nem pwm-es ventit venni? Perpill az alaplapon 3 pines csatik vannak és azokat tudom szabályozni. Ha jól tudom, akkor a pwm-es csak 1 plusz kábellal több, ergo az alaplappal ugyanúgy tudom szabályozni a továbbiakban is, de a pwm-es egy új lapnál jól jöhetne nem?

(#9641) krichd1 válasza bokorugró (#9640) üzenetére


krichd1
addikt

Ha már 9000Ft-ot szánnál ventire, akkor szerintem érdemes hozzá még gyűjteni és venni egy jobb házat. De ha ragaszkodsz a mostanihoz: [link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9642) #90933760 válasza krichd1 (#9641) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na igen, annyi pénznél elgondolkoztató lehet venni rendes házat ahol elől-hátul, fent-lent, oldalt 12 centis ventihelyek vannak aztán meg is van oldva a fasza szellőzés csendesség mellett.

10-15 rongy egy elviselhetőbb ház és 2k/darab egy normálisabb venti. Kb. Megéri belefektetni ha lenne rá keret, mert később másik sokkal erősebb hőtermelő konfig szellőzése is meg van oldva halkan. Meg kinézetre is lehet jobban tetszene.

Ha nem akkor marad a 92-es, szerintem kettőt kéne hogy elölről is szívjon valami, mert egy venti nem sokat ér. Legalább ráfújná a vidire. Ezeket 5-7V-on vagy amíg nem hangos. Bár ennyin nem tud messze fújni, max szellőztetni minimálisat.

[ Szerkesztve ]

(#9643) bokorugró válasza #90933760 (#9642) üzenetére


bokorugró
tag

A ház csont új :P , ez az [link]
Nem akarok a jövőben nagyobb házat venni, éppen az volt a bajom, hogy a jelenlegi nagyon nagy volt és már túlzásank tartottam. Most már haladok a kis házak felé, biztos öregszem :]

[ Szerkesztve ]

(#9644) bokorugró válasza #90933760 (#9642) üzenetére


bokorugró
tag

Kettőt ventit akarok venni, lehet, hogy ez nem jött le abból amit írtam. Pont az lenne a cél, hogy előről tolja valamennyire a vga-ra, egyéb jelentősége nincs, mert a ház eleje eléggé meg van juggatva (az előző képből talán látszik).

(#9645) bokorugró válasza krichd1 (#9641) üzenetére


bokorugró
tag

Köszi a tippet!

(#9646) #90933760


#90933760
törölt tag

Kicsi házból is van ami 120-as ventihellyel rendelkezik. :P De akkor ok, házcsere nincs. Akkor a fent linkelt jó drága ventiből vegyél kettőt és tedd be. A karinak jót fog tenni elölről érkező szellő, a tápnak meg nem egyedül kell az összes meleget kiszívnia.

Veszel hozzá kézi szabályzót vagy alaplapról akarod vezérelni?

(#9647) bokorugró válasza #90933760 (#9646) üzenetére


bokorugró
tag

Alaplap tudja vezérleni, eddig is így működött. Ami kérdést feltettem feljebb a pwm-el kapcsolatban (#9640), azt jól látom?

[ Szerkesztve ]

(#9648) #90933760 válasza bokorugró (#9647) üzenetére


#90933760
törölt tag

Igen, vegyél PWM-est. Ezt ugyanúgy rá tudod dugni a 3 pines alaplapira és tudod vezérelni, később pedig ha PWM-esbe dugod ott is tudod vezérelni.

(#9649) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Boldog karácsonyt mindenkinek!

Tudna valaki ajánlani egy jó fan kontrollert, amivel lehet szabályozni a venti fordulatszámát esetlegesen ki is lehet kapcsolni?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#9650) and1ao válasza Vhiktor (#9649) üzenetére


and1ao
őstag

Kaze q sorozat ha jól tudom ilyen bár nem tudom mennyi ventit szeretnél rá dugdosni de van nagyobb is :)

Guild Wars2!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.