Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9951) GeriCool válasza krichd1 (#9948) üzenetére


GeriCool
aktív tag

Ezek a corsair ventik ajánlottal ezek szerint. Nekem nahyon bejönnek. Kár, hogy a házventiket már megvettem.
Szerinted CPU hűtőként elmennének? Eddig bequiet vagy alpenfön wingboost a befutó. Fontos, hogy halk legyen. Bocs az offért

(#9952) krichd1 válasza GeriCool (#9951) üzenetére


krichd1
addikt

SP120 QE igen, ha külön tudod szabályozni, mivel nem PWM-es.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9953) #25712384


#25712384
törölt tag

A PWM-es ventiket BIOS-ban lehet szabályozni vagy van erre külön program?

(#9954) krichd1 válasza #25712384 (#9953) üzenetére


krichd1
addikt

Speedfan vagy alaplaphoz mellékelt programmal is lehet.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9955) szinimini


szinimini
senior tag

HAlihóó

Mennyire tesz jót egy ventinek ha folyamat levan szabályozva a fordulata? Persze nem PWM-es.
Nem lesz belőle gond a későbbiekben?

(#9956) ---Lasali--- válasza szinimini (#9955) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

Alapjába véve még kíméli is a kisebb fordulat, csak szerintem ez akkor nem igaz, ha egy igazi folyadékcsapágyas ventiről beszélünk, mert ott hogy a csapágy megfelelően működjön, kialakuljon a kenés, felússzon a tengely a folyadékra, ahhoz kell egy bizonyos fordulat. És én azt vettem észre hogy ilyen 600 rpm körül, vagy alatt, már kezdődik a baj ezekkel a ventikkel, elkezd kicsit táncolni a ventilátor, meg hallhatóan bele is kap a perselybe, de ha jó minőségű, nem fut excenteresen, akkor be tud stabilizálódni kis sebességnél is.
Szóval ezt nehéz megmondani, főleg azt is nehéz megmondani hogy melyik igazi folyadékos, melyik meg csak kamu egyszerű sikló csapágyas. De nagy általánosságba azt lehet mondani hogy csak kíméled a kis fordulattal.

[ Szerkesztve ]

(#9957) szinimini válasza ---Lasali--- (#9956) üzenetére


szinimini
senior tag

Igazából nem folyadék csapágyas venti lenne hanem golyós a pontos márkája pedig Scythee Getnel Typhoon 1850RPM,de ha minden igaz a netes modding szerint akkor van benne pwm csak egy kicsit babrálni kell majd vele :D
De a golyós ventiknél is fellép a nyolcas gyanú veeszélye,hogy ha túlé lassan megy.
Amúgy vízhűtsáénél mennének radira a ventik.

(#9958) sexy666


sexy666
csendes tag

Csak meglettek :)

Scythe Gentle Typhoon 800rpm x2

(#9959) KAMELOT


KAMELOT
titán

Hello!
ARCTIC F12 120mm ventit ha rákötöm 7V-ra akkor mennyivel fog kevesebbet pörögni. Max rpm-je 1350
Esetleg van valakinek ezzel a ventivel tapasztalata? Mennyire hangos maxon?
Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9960) Eli_Stone válasza KAMELOT (#9959) üzenetére


Eli_Stone
aktív tag

Dugd rá a fordulatszám érzékelőt (sárga színű kábel, ha nem egyszínű a kábelezés) az alaplapra, ha alapból nem az alaplapról hajtod és akkor a speedfan nevű programmal meg tudod nézni vagy az alaplapodhoz kapott szoftverrel feltéve, hogy van hozzá erre alkalmas.
Ha meg egyszínűek a kábelei akkor nézd szemből a csatit úgy, hogy a vezetősínjei lefelé néznek és akkor a bal szélső a fordulatszám érzékelő.

[ Szerkesztve ]

(#9961) KAMELOT válasza Eli_Stone (#9960) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi! Időközben a boltban megtaláltam ugyan ezt a ventit csak PWM-es.
Most már nem lesz gond! Azért köszi a részletes segítséget. :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#9962) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Ezek az Enermax-ok mennyire jók? Halkak? Mert egyre több embernél látom, és nemmellesleg jól is néznek ki. Vagy azért hangban még mindig jobb egy Scythe Gentle Typhoon? :R

(#9963) proci985 válasza KaiotEch (#9962) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

házventinek jók, amiket olvastam róluk az alapján a légnyomásuk lehetne jobb. GTnél gyengébbek elvileg.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9964) KaiotEch válasza proci985 (#9963) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Pedig pont a True Spirit-re gondoltam, hogy egyet, meg egyet a házba. Itt nagyon megfogott:

Tehát maradjak a Scythe GT-nél?

Várj nem lehet gyengébb, ha a spec-re hagyatkozunk:
GT: 1,150 rpm: 0.034 A - 16 dBA - 63 m³/h
TB Silence: Air Flow (m3/h) 90.08

[ Szerkesztve ]

(#9965) proci985 válasza KaiotEch (#9964) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyanúsan jó értékek ezek adott fordulat mellett;).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#9966) szinimini válasza KaiotEch (#9964) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem szabad a gyári adatoknak hinni:)

(#9967) krichd1 válasza KaiotEch (#9962) üzenetére


krichd1
addikt

Nem egy kategória, maradj a Typhoonnál inkább. Esetleg ajánlom figyelmedbe a Corsair SP120-at, ez is egy nagyon jó venti.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9968) KaiotEch válasza krichd1 (#9967) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ennyire rossz lenne? :(

(#9969) szinimini válasza KaiotEch (#9968) üzenetére


szinimini
senior tag

Nem rossz,de azért van jobb.
Meg azért a ventik izlés dolga is:)

(#9970) KaiotEch válasza szinimini (#9969) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nekem csak a szokásos kell, ultra halk legyen és jól hűtsön :) GT van egyik kollégámnak(hang mániás) és 1150-en a GT-t nem hallja, szóval az jónak mondható, csak nem szép, ez az Enermax szép :) Amúgy mennyire ront a helyzeten, ha én pl a GT-t átfújom fehérre? :F

(#9971) krichd1 válasza KaiotEch (#9968) üzenetére


krichd1
addikt

Egy átlag tudású venti, "szép" külalakkal.

(#9970) KaiotEch: Festői tudásodon múlik, milyen mértékben rontasz a képességein. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9972) szinimini válasza KaiotEch (#9970) üzenetére


szinimini
senior tag

Ilyenen gondolkodtam én is. ÉS egy nagyon jó kérdés.
Nagyon vékonyan kéne festeni egyenletesen akkor pedig átütne a sötét szín ha világosra szeretnéd.
Szerintem profin kéne festeni és akkor talán nem lenne baj.

Azért teszteled le egy másik ventin,hogy mennyire változik meg a festéstől.

(#9973) jookomak


jookomak
őstag

Annyit beszélünk erről a scythe gt-ről, hogy lassan kénytelen vagyok venni. :) Viszont ha megtetszik, akkor egyből 4 kell, az meg pízbe sok. Kíváncsi vagyok, milyen az s-flex-hez képest.

(#9974) KaiotEch válasza szinimini (#9972) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham. Most néztem ezt... Hát hangos nem? Igaz itt meglökik rendesen, max 1200 lenne.

(#9975) krichd1 válasza KaiotEch (#9974) üzenetére


krichd1
addikt

Érdemes elolvasni teszteket, kiindulásnak itt van kettő talán legfrissebb: [link1] [link2]
Persze érdemes keresgélni még nagyobb, alapos összehasonlítások után.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9976) KaiotEch válasza krichd1 (#9975) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezeknek fizetett a Corsair? :D

(#9977) krichd1 válasza KaiotEch (#9976) üzenetére


krichd1
addikt

Lehet. :D Bár én nem látok Corsair reklámot az oldalon, de lehet csak ki kéne kapcsolni az adblockot. :DD
Viccet félretéve, használok ilyen SP120 ventit és tényleg jó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9978) KaiotEch válasza krichd1 (#9977) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

De ebből is 60 fajta van. Jó lenne ma eldönteni, hogy melyik jobb. :K Amúgy jár hozzá a 3 színű cserélhető műanyag is?

[ Szerkesztve ]

(#9979) krichd1 válasza KaiotEch (#9978) üzenetére


krichd1
addikt

60 fajta :F

2. Egy alacsonyabb fordulatú Quiet Edition (1450 RPM) és a magasabb High Performance Edition (2350 RPM).
Igen, jár.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9980) Hocsika


Hocsika
tag

Épp most nézegetem én is ezeket a corsair sp120 ventiket. Ha van fordulatszám szabályzóm, akkor érdemesebb megvennem a high performance-os dual pack-ot, nem?

(#9981) KaiotEch válasza krichd1 (#9979) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor én néztem el vmit. Amúgy ezen jót röhögtem.

(#9982) Henker2


Henker2
addikt

Szerintetek az Alpenföhn Brocken-hez van még értelme még egy olyan ventit szerezni amivel gyárilag szerelve van? Alpenföhn föhn pure? Mert ezzel a 2 ventivel jól nyomná biztos. Hogy tudom ezt szabályozni előlapi panellel? Mert ezen a ventin 4 pines csati van de a panel csak 3 pines.

Illetve nem tud valaki olcsón AC MX-4-es pasztát? MX-2-őm van itthon, de egy kicsit mintha "becsomókásodott" volna.

Van valakinek egyéni tapasztalata, hogy milyen ez ez MX-4-es paszta? Vagy van még ennél jobb a piacon?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9983) krichd1 válasza Henker2 (#9982) üzenetére


krichd1
addikt

Szabályzást meg tudod oldani, 4pines csatlakozót rá lehet dugni a 3 tűs csatlakozóra, fordítva nem is lehet rátenni. Ventilátor kérdésben olvass vissza pár hozzászólást.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9984) Henker2


Henker2
addikt

Az Alpenföhn Föhn Purple-LED - 120mm 4PIN PWM jobb lehet mint az Arctic Cooling Fan 12 Pro PWM ?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9985) jookomak válasza Henker2 (#9984) üzenetére


jookomak
őstag

Thermalright ty-141 nem fér be? Jobban járnál vele. Árban kb. egálban vannak. Amúgy valószínű jobb az alpenföhn.

(#9986) Henker2 válasza jookomak (#9985) üzenetére


Henker2
addikt

Az Alpenföhn Brocken CPU hűtőmhöz kellene konkrétan

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9987) KaiotEch válasza Henker2 (#9986) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Azon alapból az van nem? Legalábbis lila led-es.

(#9988) Henker2 válasza KaiotEch (#9987) üzenetére


Henker2
addikt

Igen, de lehet 2 ventivel fogom használni, és nagyon megtetszett a légszállítása és aránylag halkan is teszi a dolgát

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9989) Henker2


Henker2
addikt

Tapasztalatok alapján, tehát tényleges TAPASZTALAT alapján és (nem a gyári adatok szerint),ti megítélésetek szerint pontos típus szerint melyik 12cm-es ventit tudnátok ajánlani 100 körüli légszálítással vagy esetleg többel de mégis aránylag halk megoldással.

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9990) nemtabo válasza Henker2 (#9989) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Hasonló cipőben járok, csak Noctua NH-U12P SE2 bordájára keresek ventit. Ezeken NF-P12 ventik vannak, én csak egyet használok, mert 2 hangosnak tűnik.
Próbáltam Corsairt, Noiseblockert, Scythe 140mm-est, és ami lekörözte a gyárit az a BitFenix Spectre Pro PWM-es venti volt 120 m³/h szállítással és 2.6 mm-H2O statikus nyomással. Házban 10cm-ről mérve 2dB.el volt hangosabb a gyárinál 47dB-el, kivül házventikkel mérve 50 és 100 cm-ről mérve 1-1-el volt hangosabb 37 és 32dB-t mértem. Füllel mérve hallkabbnak tünt a Bit, feltehetően azért mert korábbi rossz tapasztalataim miatt a PWM-estől nagy zajt vártam.
A Scythe Slip Stream 140mm-es a Thermalright TY-141 PWM-hez hasonlóan 12cm-es venti felfogató lyukakkal rendelkezik, simán felkuszott a bordára.

Elég sokat olvastam, és reményteli lehetne a Noctua NF-F12-PWM is, Ő 94m3/h szállítással és 2,61mmH2O nyomással bít.

Most berendeltem egy Bit Spectre Pro PWM 140mm-est (207m³/h, 2.8mmH2O) és azt próbálom ki, neki is vannak 12cm-es lyukai, de rendes keretes, így kicsit buherálni kell majd a felrakással.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9991) Henker2 válasza nemtabo (#9990) üzenetére


Henker2
addikt

Köszönöm kimerítő válaszodat. Látom te azért elég jártas vagy a ventik terén. Máris adtál egy irányvonalat, hogy merre is induljak el. :K

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9992) and1ao válasza nemtabo (#9990) üzenetére


and1ao
őstag

A spectre leszabályzás nélkül borzasztó hangos lesz ha meg leszabályzod van alternatíva ellene, de kíváncsian várom mit alkot nálad majd számolj be róla :R

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9993) nemtabo válasza and1ao (#9992) üzenetére


nemtabo
aktív tag

A ház előtt márt adatok 1800 fordulattal lettek mérve, terhelés alatti üzemben járó házventikkel, a mérések között max 1dB volt a különbség, tehát a házventik "elnyomták" a maximumon száguldó Spectrét.
A 12-es és 14-es között 3dB a gyári adat szerinti különbség. Az igazság az, hogy játék közben agybadúgós hallgatóval vagyok, igazán nem számít +2-3dB. Este net közben meg le van szabályozva.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9994) grigo


grigo
őstag

Sziasztok! Egy ideje bújom a netet de csak nem akadok olyan ventire amilyet keresek.

NxNx10(max15) méretű a lehető leghalkabb ventit keresném. Az összes többi lényegtelen, mert egy notbook hűtőpadra szeretném rátenni mivel a Cooler Master Notepal u2-esen már 1 hét után zizeg a venti. Gondolom valami gyenge szart raktak rá alapból.

Jó lenne 120x120 vagy 100x100-as méret, csak a lehető leges leghalkabb legyen! De ha csak 80-as lenne az sem katasztrófa.

Tudtok valami tippet adni?
Szóval a lényeg 10mm mély és halk, a lehető leghalkabb.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#9995) KaiotEch válasza grigo (#9994) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

140-es nem felszerelhető?

(#9996) nemtabo válasza grigo (#9994) üzenetére


nemtabo
aktív tag

100as
120as

Az utobbi 1600-as fordulaton nem halk, de lehet leszabályozni.

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9997) grigo válasza KaiotEch (#9995) üzenetére


grigo
őstag

Igazából egy ilyen hűtőpadra lesz, alulról természetesen. http://www.hwp.ru/Coolers/Coolermaster_notepal_u2/images/Coolermaster_notepal_u2-2.jpg

És ugye ha túl nagy, akkor nem lesz az alátámasztás és a venti között hely valamint a 8 centis gyári is úgy van, hogy ha egymás alát eszem a kettőt akkor már az alsó alja leér és billeg mert nem a pad 4 sarka érintkezik az asztallal. a 8 centis venti az kb a felééig ér le, ezért a 10 vagy 12 centis talán még beleférne.

De mondjátok ha rosszul kalkulálok. Meg szerintem nem árt ha van alatta üres terület ahonnan tud levegőt áramoltatni.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#9998) nemtabo válasza and1ao (#9992) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Megtörtént a próba. A gép a 14cm-es Spectre pro pwm-el alapjáraton 50 és 100cm-ről is 1-1 dB-el-el halkabb lett (36-31) ugyanis még a 12cm-es Bit-nak 1370, ill. a Noctua 1300-es fordulaton hozta a 23-24fokos procit, addig a 14-es Bit 1049-es fordulattal megoldja.
Valami kocogás hallatszik a gépből, szerintem a RAM-ok foga vacog, mert mögöttük belóg kicsit a 14-es.

1800 fordulaton 10 cmről 55dB a hangereje, a 12-es Bit-nél 1800-on 52,5-öt mértem. A Noctua P12-nek (1300ford) 45-öt mértem a 12-es Bit 1370-en 47dB volt, a 14-es 1341-es fordulaton 48dB.

A hőmérséklet 4326MHz-en OCCT-val 20 perc után legmagasabb hő 60 fok, ugyanez 12-es Bitnél 61 fok, gyári P12-nél 62 fok. A magok a noctuánál mérthez képest -3, a 12-es bithez képest -1-2 fokokkal csökkentek.
A Noctua átlag procihőmérséglete 60,1 fok volt, a 14-es Bit 57,8 fok

Szerencsére nem kellett semmit fúrni-faragni, simán felkuszott a bordára a venti.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

(#9999) Henker2 válasza nemtabo (#9998) üzenetére


Henker2
addikt

És mennyibe kerül e gyönyörűség?

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#10000) nemtabo válasza Henker2 (#9999) üzenetére


nemtabo
aktív tag

Itthon azt hiszem 4450.-, én 3500-ért jutottam hozzá.

Nagyon kiváncsi lennék a NF-F12 PWM-re is, de ez is 5000.- körül van.

[ Szerkesztve ]

"Mindig tévedek. Abban is, hogy tévedek! " Ki A Szösz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.