Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9501) delon


delon
tag

sziasztok!

cool master mega flow 200 házhűtéssel kapcsolatban van valamilyen tapasztalatotok?

ezzel akarom megoldani a hűtést egyéb ventillátor nem hűti a házat. Jelenleg leszedett oldalappal működik a gép.
Ennek szabályozható a fordulatszám?

Lenovo ThinkPad T420s; iPhone 7 ios 11.3.

(#9502) krichd1 válasza delon (#9501) üzenetére


krichd1
addikt

Szia!

Mivel 3pines csatlakozása van, ezért előtét ellenállással vagy ventilátor szabályzóval tudod a fordulatot szabályozni. PWM-es ventit tudod alaplapról is állítani, persze ha van rajta szabad PWM-es (4pin) csatlakozó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9503) #90933760 válasza krichd1 (#9502) üzenetére


#90933760
törölt tag

Tudja alaplappal is vezérelni a 3 pinest, ha van az alaplapi csatinak fesszabályzója.

(#9504) krichd1 válasza #90933760 (#9503) üzenetére


krichd1
addikt

Ez igaz, vannak olyanok is. Az én alaplapom nem ilyen és magamból indultam ki hirtelen. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9505) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Nekem olyan kérdésem lenne, hogy mi történek akkor ha 12v 200ma 2,4W max teljesítményű ventit 12v és 300mA-es adapterről üzemeltetnék? Tönkre tenné a túláram, vagy csak annyit "kérne" le az adapterről amennyire hitelesítve van?

Köszi!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9506) krichd1 válasza Tenken (#9505) üzenetére


krichd1
addikt

Annyit vesz le az adapterről, amennyire szüksége van. Persze, ha az adapter el tudja látni, de ebben az esetben ez nem áll fenn.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9507) Tenken válasza krichd1 (#9506) üzenetére


Tenken
őstag

És ha mondjuk 12v helyett egy 15v/ XYmA-es adapterre teszem, akkor 15v*200mA teljesítményre kényszerül?
Mennyire lehet káros ez a 25%-os teljesítménytöbblet egy venti esetében? Néha elmegy, de pár nap alatt leégne, vagy elvileg bírhatja hosszabb távon is?

(Bocs, ha hülyeségeket kérdezek, de nem vagyok járatos a témában)

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9508) kromatika válasza delon (#9501) üzenetére


kromatika
veterán

szia.én az asrock z68 pro3 alaplapommal tökéletesen tudtam szabályozni a mega flow 200 ventiket a házamban.400rpm-en járattam őket,alaplapi szabályozással. :K

(#9509) krichd1 válasza Tenken (#9507) üzenetére


krichd1
addikt

A feszültség már más kérdés, ez már fix, 12V-nál ne adj neki többet, áramot vesz fel annyit, amennyire szüksége van. Azt nem tudom mennyit bírna ki 15V-ról, ez sok mindentől függ.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9510) Tenken válasza krichd1 (#9509) üzenetére


Tenken
őstag

:R
Köszönöm a segítséget!

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9511) krichd1 válasza Tenken (#9510) üzenetére


krichd1
addikt

A lényeg, hogy a 12V-os 300mA-es adapter ideális a 12V-os 200mA-es ventihez.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9512) #90933760


#90933760
törölt tag

Én kötöttem 5V-os ventit 12V-ra, érdekes hangon pörgött, eléggé melegedett is és megállt a végén. Persze addig légszállítási és hangerő rekordokat döntött. ;] A lényeg, hogy 12V legyen, esetleg 13V még ami elviselhető neki. Áramerősségből mindig a táp legyen a nagyobb teljesítményű, elvégre az adja le a ventinek. A venti nem fog többet kérni, mert annyi az ő maximum felvétele. A táp ne legyen kisebb, mert akkor a venti se tud úgy pörögni ahogy kell, a táp is túl van terhelve.

Amire még érdemes odafigyelni, hogy az ilyen tápok terhelés nélkül eléggé megszaladhatnak, általában a régiek főleg ha nagyok. Én mondjuk egy elég erőset használtam, de üresen 15V is kijött belőle és mikor rákötöttem egy ventit is még majdnem annyi volt.

(#9513) bozig


bozig
tag

Sziasztok!
AZ lenne a kérdésem, hogy ha az alaplapomon van PWM szabályzós venti csatlakozó, és ráteszek egy PWM-es ventilátort, akkor azt ugye tudom szabályozni Speed fannal? Ez vajon miért nem működik a processzorommal?

A másik lehet kicsit lámának tűnő kérdésem, hogy hogyan kell megoldani azt, hogy a venti kifelé hozza a levegőt a gépházból. Az okés, hogy fordítsam meg a ventit, csak akkor ugye a betáp kábele is kívülre esik, amit nem szeretnék.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#9514) Tenken válasza bozig (#9513) üzenetére


Tenken
őstag

-

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9515) #90933760 válasza bozig (#9513) üzenetére


#90933760
törölt tag

A kábelt elvileg ki lehet akasztani és akkor nem lesz útban, milyen ventiről van szó? A SpeedFan tudja vezérelni, ha minden oké, de előfordulhat hogy állítgatni kell benne ha nem megy. De egyébként az alaplaphoz való progival is lehet akár, vagy BIOSból. Bár ezek elég soványak szoktak lenni.
Mi az hogy nem megy a prociddal?

(#9516) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

120-as, PWM-es halk (terhelésnél is halk) ventilátort keresek radi elé. A lehető leghalkabbat.

Mit ajánlotok?

(#9517) and1ao válasza AndrewTdi (#9516) üzenetére


and1ao
őstag

TR TY-141 bár kicsit csalóka mert 140-es a venti de 120-as a furat szerintem megfelelő lehet, ebből adódik hogy halk de mégis jó légszállítással bír.
Bár azt mondjuk nem árultad el mennyi rá az összeg ha a végtelenségig lehet menni van még alternatíva :DD

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9518) AndrewTdi válasza and1ao (#9517) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Valami fekete színvilágban gondolkoznék

(#9519) krichd1 válasza AndrewTdi (#9518) üzenetére


krichd1
addikt

Ha fekete PWM kell, akkor: Scythe Slip Stream SY1225SL12LM-P

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9520) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Segítsetek kérlek. Vettem egy (illetve 2db-ot de csak az egyik van betéve) A Scythe Kama Flow 2 12cm 1400 ventikből.

Ez a konfigom:
Gigabyte F2A75M-D3H
AMD A8-5600K
Corsair Vengeance LP 1866 (2X4GB)
Chieftec CT-01B ház
Be Quiet! Straight Power E9 400W

Szóval, nem tudom sehogy sem állítani, a venti sebességét... Hol kellene tudnom?

Létezhet, hogy ha a BIOS-ban állítok is valamit, akkor még mindig kelleni fog hozzá az EasyTune szoftver Win alatt?

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#9521) Cold5 válasza Cold5 (#9520) üzenetére


Cold5
senior tag

Nah közben próbálgattam.
A BIOS-ban Voltage raktam a cuccot és a CPU-t is és a SYSTEM FAN-t is Silent-re raktam.

A Speedfan-ben most szépen látom, hogy a CPU venti, ugráé szépen terheléstől függően, mondjuk annak nincs is hangja. De a SYS az stabilan 1395 pörög.

Ez azért érdekes, mert Voltage-t írja a 3 PIN-eshez (pedig a CPU cooler-em 4-pines, mégis aktív a Silent Mode) és a Kama Flow 2 pedig 4 PIN-es. :F

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#9522) bozig válasza #90933760 (#9515) üzenetére


bozig
tag

Közben rájöttem, hogy idióta kérdés volt, így raktam be egy ventit egy éve a gépembe:) Még nem tudom milyen PWM-es ventit akarok (ez is kérdés). Bemegyek Speed fanba, átállítom a CPU fan RPM %-os értékét, de semmit nem változik, lehet, hogy az alalap vezérlése tiltja a Speed fant? Asus P8P67 Pro Rev 3.1 lapom van.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#9523) #90933760 válasza bozig (#9522) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ha a CPU csatira van kötve és a CPU százalékot állítod mégsem változik annak több oka van. Először is a BIOSban át kell állítani Voltage controlledre. De ki lehet próbálni a PWM-et is, ha olyan a venti. Én mindig Voltage-al csinálom. Utána a SpeedFan Beállításaiban van egy Bővebben fül ott ki kell választani a listából a vezérlőt és a PWM 1 mode stb., ezeknél átállítani Software controlledre. Majd alul rányomni, hogy Emlékezzen és leokézni. Ezek után elvileg mennie kell.

(#9524) AndrewTdi válasza krichd1 (#9519) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm az ajánlást. Elnézéseteket, de végül a saját fejem után mentem és egy Be Quiet Shadow Wings 120mm, T12025-MR-PWM lett a befutó.

(#9525) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok,

Egy ventit akarok üzemeltetni egy adapterre csatlakoztatva. A volt-ok stimmelnek.
A kérdésem az lenne (ezt most vettem észre), hogy számít-e valamit hogy az adapterem AC-s.
Ventit nem tudom pontosan, de az adapteren kábelkiosztásának keresgélése közben neten valami olyasmire bukkantam, hogy egy AC áramkör tönkre tud tenni egy DC-st.
Nem tudom ezek mit jelentenek. Valaki jó lenne tudna segíteni.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9526) Tenken válasza Tenken (#9525) üzenetére


Tenken
őstag

Most nézem, hogy az output meg 12VDC, vagyis kifele DC jelet produkál ami jó lesz szerintem.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9527) bozig válasza #90933760 (#9523) üzenetére


bozig
tag

És megy is:)
Köszönöm a választ.

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#9528) krichd1 válasza Tenken (#9526) üzenetére


krichd1
addikt

DC kell, igen. Az AC a váltakozó feszültség, ilyen a hálózati 230V. A DC az egyenfeszültség, jelen esetben 12V. Gondolom rá is van írva, hogy AC/DC adapter.

(#9524) AndrewTdi: Ezek is jó ventik, bár az áruk nem túl baráti.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9529) Tenken válasza krichd1 (#9528) üzenetére


Tenken
őstag

Adapterre csak annyi van írva, hogy AC Adapter, de lejjebb outputnál meg 12VDC. Szóval gondolom az már dc lesz. Amúgy nem bírtam magammal és rákötöttem. Ment. :) Szóval jó lesz.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9530) AndrewTdi válasza krichd1 (#9528) üzenetére


AndrewTdi
addikt

3600.-ért sikerült hozzájutnom.

(#9531) Tenken válasza AndrewTdi (#9530) üzenetére


Tenken
őstag

Valaki nem tud 2 jó állapotú AC F9 Pro-t? Az összes argép-es bolt csak szerencsétlenkedik a raktár körül...

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9532) Jim-Y


Jim-Y
veterán

sziasztok

Tanácsot kérnék, halk ventit szeretnék venni, egy

- 92mm-et CM Hyper TX3 procihűtőre, és
- 120mm-et AC Accelero S1 Rev.2 -re

(#9533) Tenken válasza Jim-Y (#9532) üzenetére


Tenken
őstag

Elvileg a noctua-k halkak, de szerintem nem annyival amennyi a felár.
Igazából 5v-n majd mindegyik halk.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#9534) krichd1 válasza Jim-Y (#9532) üzenetére


krichd1
addikt

Mennyit szánnál rá ?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9535) Jim-Y válasza krichd1 (#9534) üzenetére


Jim-Y
veterán

A vga coolerre egy AC F12 szintű ventit szeretnék, árban is 1-2.000 közöttit. A cpu-coolerre pedig csak ötletet, ugyanis ma vettem át a TX3-at és nem tudom, hogy mennyire van jó állapotban a gyári cm 92mm-es venti, ha jó állapotban van, akkor az marad, ha nincs jó állapotban akkor kéne rá vennem valamit. Ha így lenne, akkor arra olyan 2K-t szánnék. üdv

(#9536) krichd1 válasza Jim-Y (#9535) üzenetére


krichd1
addikt

A VGA hűtőre egy Thermalright TY-141 ventit tennék, ez PWM-es venti.
92mm-es méretben nincs tapasztalatom, ez a méretkategória kimaradt eddig az életemből.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#9537) Benhill


Benhill
senior tag

Szia mindenki!

Annak idején kb. 3 éve, vettem pár darab AC AF12025 PWM(egymásba is lehet kötni 5 darabot max), amikkel nagyon meg vagyok elégedve még most is. Körülbelül 1.5év menetidejük van. 400-1500 közötti fordulat tud, nagyon halk. Még max fordulaton is.
Csak az a baj, hogy van már egy elég érzékelhető motorhangja. Nagy fordulaton meg még nagyobb. Igaz csak az egyiknek.

Valami ehhez hasonló kvalitású ventit keresnék. lehetőleg max 2k/db-ért.

Kicsit más, de nekem per pill 3 darab van egymásba kötve, elől, procin, hátul, és 900as fordulaton 42°C-on tartja, a 1.42V-on járó Q6600-om, a 25°C-os szobában.

A hőn áhított swif2 120p 800-1700as fordulatával, ha felteszem pwm-re kötve a procira, valamiért 1500on pörgeti magát ugyanolyan beállításokkal.

(#9538) N. A. Attila


N. A. Attila
csendes tag

Sziasztok!

Sok-sok év kihagyás után tervezek ismét gépet építeni, egy Gamer konfig a cél, kb. ki is találtam már, mik legyenek benne. Két házra szűkült a választásom, a CM Storm Scout-ra és a CM Storm Enforcer-re.
Kérdéseim: a Scout régebbi ház, csak USB 2.0-ás csatlakozóval bír. A 3.0 fizikailag is más, tehát nem csatlakoztatható arra a kivezetésre?
Az Enforcer jó lenne, de azon nincs a ventilátorok fényeinek kikapcsolásának lehetősége. Lehet hozzá ilyesmit venni, olyasmire gondolok, mint a ventik előlapi szabályzója pl. ami lehetővé teszi a fények ki-bekapcsolását is.
Esetleg a ház fényeit lehet-e szoftveresen kapcsolgatni? Gondolok itt arra, hogy az egyik Win profil-t elindítva az eddig fekete gép kivilágosodna, bekapcsolnának a CPU hűtő és a többi ventilátor fényei.
Léteznek-e megoldások a "problémáimra"? :)
Köszi!

(#9539) bozig válasza #90933760 (#9523) üzenetére


bozig
tag

Felraktam a Speedfan 4.47-et. A helyzet a következő: Van egy Asus P8P67 Pro Rev 3.1-es alalapom, amin van 2 4 pin-es (Cpu Fan, CHassi 1 fan) és 2 3 pin-es (Chassi 2 fan, Power fan). A Speedfan-ban tudok elvben állítani Sys-t, CPU-t és Aux-ot. EZ a valóságban úgy materializálódik, hogy bármivel próbálom a 3 pines Power fan-ra dugva nem tudok szabályozni, az Aux szabályzó nem csinál semmi, a Sys pedig egyszerre szabályozza a 2 Chassis-t. Van valakinek esetleg ötlete, mit kellebe beállítani, hogy tudjam őket külön szabályozni, egyátalán lehetséges-e?

Déjà vu: Állapotfüggő asszociatív paradoxon.

(#9540) jocek91


jocek91
aktív tag

Üdv! Milyen 140mm-es ventit ajánlotok házhűtésre? Egy NZXT Phantom 410 házba felülre kellene.

(#9541) and1ao válasza jocek91 (#9540) üzenetére


and1ao
őstag

mennyit szánsz rá?

Guild Wars2!

(#9542) jocek91 válasza and1ao (#9541) üzenetére


jocek91
aktív tag

Az ár nemlényeg.

(#9543) and1ao válasza jocek91 (#9542) üzenetére


and1ao
őstag

BitFenix Spectre PRO akkor ha az ár nem lényeges leszabályozva a hangja sem brutális de a légszállítása az,
Vagy TR TY-141 ha kicsit olcsóbbat keresel.

Guild Wars2!

(#9544) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!Van egy Cooler Master Elite 430 házam.Milyen ventilátorokat ajánlanátok bele?Illetve milyen elrendezésben nyújtaná a legoptimálisabb hűtést?A procin van egy Cm Hyper tx3 .a ház elején egy 12 cm-es illetve egy alsó táp 12-cm-es ventivel és ennyi.Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#9545) and1ao válasza bombibmw (#9544) üzenetére


and1ao
őstag

Mennyi az összeg amit költenél rá? és hány db ventit szeretnél bele? mivel még opcionálisan 4-et lehet a házadba szerelni.
Én mindenképp tennék egyet hátra kifújni és felülre is kifújni első körbe.

Guild Wars2!

(#9546) bombibmw válasza and1ao (#9545) üzenetére


bombibmw
veterán

Úgy 5-6k lenne rá.3 belemehetne szerintem.Fentre,illetve hátulra gondoltam én is.Tehát csak kifújatni lenne érdemes.Az alsó szabadon lévőt nem lenne érdemes esetleg letakarni valamivel,mert csak a por megy be rajta a földről?Ezek fényében kérnék alternatívákat légy szíves!

[ Szerkesztve ]

(#9547) bombibmw


bombibmw
veterán

Van egy 12-es hely oldalt a plexiablakon,hátul,felül 2 hely,és egy az alján.Ez így 5 hely.Érdemes lenne az ablakra is egyet?A tápom egy FSP400-60APN.

[ Szerkesztve ]

(#9548) and1ao válasza bombibmw (#9547) üzenetére


and1ao
őstag

Na akkor Coolink Swift2 120p PWM-es vagy 1201-es ez nem PWM-es 120mm-el közül én ezeket mondanám.
Alulra ha jól tudom csak max 92mm-est lehet a 430-ba tenni,azok nálam a kevés légszállítás nagy hang kategória.ha lehet tenni alulra 120-at akkor oda is lehettenni végülis így lesz 2 szívó és 3 kifújó ventid ami már egy kész orkán. halk ventik ezek de ilyen mennyiségnél már szélzajra számítani kell

Oldalra én CF vagy SLI rendszer esetén érzem szükségesnek a ventit nagyobb haszna ott van egy kártyás rendszernél nem sokat profitál belőle az illető.

mod: első lépésként mindenképp felülre és hátra tennék 1-1-et kifujni,többit majd csak utánna

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

(#9549) bombibmw válasza and1ao (#9548) üzenetére


bombibmw
veterán

Köszi szépen :R
Rájuk nézek.Csatlakoztathatóak ezek a tápomhoz rendesen?Ehhez nem nagyon értek,bocsi.
Rá is néztem.
Viszont én talán a két felső helyet kitölteném+a hátsót.Tehát három kellene.
Nem tudom mennyire szokott másnak számítani,de ezek nem nagyon tetszenek színben. :U
Inkább valami fehér,fekete jobb lenne.De ha nincs ilyesmi(ami legalább ennyire jó),akkor megpróbálkozom ezekkel.

[ Szerkesztve ]

(#9550) and1ao válasza bombibmw (#9549) üzenetére


and1ao
őstag

Ha PWM-est veszel azt mindenképp alaplapra közsd mert csak úgy tudod szabályozni a fordulatszámát.
a nem PWM-et is lehet alaplapra dugni illetvan van hozzá 3-pin-->molex átalakító amivel rátudod dugni a tápra közvetlen,de nem tudom adnek-e hozzá már nem emlékszem rá

[ Szerkesztve ]

Guild Wars2!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.