Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) andrade válasza jozsi252 (#8899) üzenetére


andrade
senior tag

Nyilván ha sikerült a levegőáramlást növelni akkor az a hűtést is növelte.

(#8902) andrade válasza Akcok94 (#8898) üzenetére


andrade
senior tag

Nem egy nagy szállítóbajnok! Nem tudod elolvsni azt írja hosszú élettartamú perselyes csapágy

(#8903) Akcok94 válasza andrade (#8902) üzenetére


Akcok94
senior tag

az angolul van és én németes vagyok már 7éve és nem ismertem a csapágyat angolul :D
nem tudnál esetleg jobbat mondani kb ebben az árban és piros ledeset.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8904) andrade válasza Akcok94 (#8903) üzenetére


andrade
senior tag

Ball bearing a golyós, sleeve bearing a csúszó (perselyes) csapágy. A LED-esek nincsenek a látókörömben nem szoktam azokat beépíteni.
A műszaki adatok magyarul vannak a ventillátoroknál és a levegőszállítás vízoszlop nyomás teljesítményfelvétel mondja meg a használhatóságot attól függ mihez akarod használni.A CFM a levegőszállítás köbláb/percben, 35,3 CFM=60m3/h

[ Szerkesztve ]

(#8905) Akcok94 válasza andrade (#8904) üzenetére


Akcok94
senior tag

hát egyet szeretnék előre és hátra hogy átmozgassa a levegőt a házba.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#8906) andrade válasza Akcok94 (#8905) üzenetére


andrade
senior tag

Az e-Bolt-nak sok ventillátora van 50-60 CFM szállítású már jó lenne oda elöl alul befúj fenn hátul kifúj.

(#8907) andrade válasza Akcok94 (#8905) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

20dB körüli 50-60CFM szállításút nézz árban meg a márkák szerint vannak 2000-ért is lehet jót kapni pld a Revoltec Airguard csendes és megfelelő szállítású jó kidolgozású.

[ Szerkesztve ]

(#8908) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Hali , esetleg 140-est milyet ajánlotok radiátorra ?
Csendes , nagy levegő nyomással . Nem szükséges PWM-es sem ledes . A led nem kizáró tényező .

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#8909) andrade válasza Drizzt01 (#8908) üzenetére


andrade
senior tag

Amit linkeltél az jó! 145m3-es az már komoly szállítás!

(#8910) Drizzt01 válasza andrade (#8909) üzenetére


Drizzt01
őstag

Esetleg még jobb ? :DDD :DDD
Nem fújni , hanem szívni fog.

[ Szerkesztve ]

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#8911) 8nemesis8 válasza andrade (#8896) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!

Azért fontos a szabályozhatóság, mert szoftveres szabályozza a NAS.
Nem kell ide ekkora fordulat, nekem kisebb teljesítményű is rendben lenne.

Revoltec nagyon nem ok?

(#8912) andrade válasza 8nemesis8 (#8911) üzenetére


andrade
senior tag

Én pld gyakran használom a Revoltec 120-ast elég jó nem mondtam hogy rossz.Csak a kis átmérőjűek eleve hangosabbak mert gyors a fordulatuk

(#8913) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok.2 db 12cm-es ,pwm-es piros ledes ventit szeretnék venni.CM SickleFlow megfelene csak sajnos nem tudom kideríteni hogy pwm-es e,és hogy milyen rpm sebeségeket tudnék vele szabályozni asrock z68 pro 3 lapról.nem találok leírást sem itt [link] sem itt [link].esetleg ha ezek nem pwmesek akkor légyszi ajánljatok nekem 12 centis piros ledes pwm-es ventit,ami kb 800és kb 1200 rpm között járatható. :R

[ Szerkesztve ]

(#8914) 8nemesis8 válasza andrade (#8912) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!

Szétszedtem és ez a venti van benne:
[link]
Ennél csak találok jobbat, nem?
Vagy esetleg kívülre rákötözök egy nagyobb ventit, igaz nem lesz esztétikus, de mivel nem látható helyen van a NAS, így gyakorlatilag szerintem mind1.

(#8915) Bálint85


Bálint85
senior tag

nekem is már valaki segíthetne :F :W

HELP

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#8916) AssAssynn válasza 8nemesis8 (#8914) üzenetére


AssAssynn
őstag

Attól mindenképpen jobb az általad linkelt Sharkoon ventilátor.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8917) 8nemesis8 válasza AssAssynn (#8916) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nincs oda írva, hogy pwm-es e vagyis, hogy szabályozható e.
Honnan tudhatod meg? Gyártói oldal.
Itt nem látom, de szerintem nem szabályozható a venti benne!

(#8918) AssAssynn válasza 8nemesis8 (#8917) üzenetére


AssAssynn
őstag

Lehet, hogy nem, de 16 dB(A) az nem hangos, továbbá még mindig tudod majd kézi szabályzóval szabályozni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8919) jookomak válasza Bálint85 (#8915) üzenetére


jookomak
őstag

Nem hogy teszt nincs, kapni sem nagyon lehet ilyeneket. Amúgy nem 230mm-t keresel? A házról azt írják az való bele. Itt van 2 versenyző, ebből a bitfenix-et venném, jónak mondják.
Ja és türelem, a hosszú élet ritka.

[ Szerkesztve ]

(#8920) 8nemesis8 válasza AssAssynn (#8918) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kézi szabályzó az egy potméter?
Vegyek vagy home made?

(#8921) Bálint85 válasza jookomak (#8919) üzenetére


Bálint85
senior tag

Köszi! :R 230mm ventik itt pwm- esek?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#8922) jookomak válasza Bálint85 (#8921) üzenetére


jookomak
őstag

Csatlakozóik 3 tűsek, (vagy molex-ek) ezáltal nem. De alaplapról, ventiszabályzóról vezérelhető.

(#8923) AssAssynn válasza 8nemesis8 (#8920) üzenetére


AssAssynn
őstag

Ha csak egy ventilátort akarsz szabályozni, akkor tudsz venni olyan ventilátor szabályzót (ez a neve), ami csak egy, vagy néha kettő-három ventilátort tud szabályozni, ezt úgy tudod állítani, hogy a gépház hátuljába, a PCI hátlapoknál lesz egy potméter és azt tekergeted.
Viszont, ha komolyabbat akarsz, vagy több ventilátort szabályozni, esetleg jobban tetszene az, hogy a gépház elejében van a szabályzó, akkor tudsz olyat is venni.

Pár keresős mintakép, hogy lásd miről van szó:
LINK1 ; LINK2 ; LINK3

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8924) jookomak válasza AssAssynn (#8923) üzenetére


jookomak
őstag

Kérdés ezt hova tudná rakni egy Nas-ba...Talán jobban járna egy saját készítésűvel, aminek a kábelét ki lehet hozni a ketyerén kívülre.

(#8925) AssAssynn válasza jookomak (#8924) üzenetére


AssAssynn
őstag

Uhh tényleg, igaz, ezt elfelejtettem.
Mondjuk lehet, hogy betudná tenni valahová, ezt már ő fogja látni.

Bár még mindig azt mondom, hogy 16dB az halk. Nem néma, de halk.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8926) Kreash válasza jookomak (#8924) üzenetére


Kreash
aktív tag

Akkor mondjuk egy Zalman Fan Mate
Vagy egy NZXT Sentry LXE,de ez már más árkategória :DD

[ Szerkesztve ]

(#8927) tornas válasza andrade (#8904) üzenetére


tornas
őstag

Kicsit pontosítanám a CFM-et:

35,3 CFM = 1 m3 / perc

De egy óra alatt valóban 60 m3 lesz belőle. De a leírt definíciód akkor is téves volt.

[link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8928) tornas válasza tornas (#8927) üzenetére


tornas
őstag

Végül is az 1 m/s is egyenlő 3,6 km/h -val. Tempó szerint...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#8929) andrade válasza tornas (#8927) üzenetére


andrade
senior tag

Én a szállított levegő mennyiségét hasonlítottam össze ahogy többször is írtam a szövegben.

a levegőszállítás köbláb/percben, 35,3 CFM=60m3/h

[ Szerkesztve ]

(#8930) AssAssynn válasza tornas (#8927) üzenetére


AssAssynn
őstag

1 m^3/h = 0.5885745 CFM a pontos képlet, ebből lehet visszafelé is számolni.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#8931) andrade válasza 8nemesis8 (#8920) üzenetére


andrade
senior tag

Van olyan kézi szabályzó amelyik érintő szenzoros és kiírja a fordulatszámot is 10 ezer alatt van jóval

(#8932) Drizzt01 válasza andrade (#8931) üzenetére


Drizzt01
őstag

parancsolj . :DDD

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#8933) 8nemesis8 válasza AssAssynn (#8923) üzenetére


8nemesis8
veterán

Természetesen tudom mi fán terem az ilyen, de a NASba ezt butaság lenne belerakni.
Én szoftveresen vezérelném, hőfoktól függően...

(#8934) 8nemesis8 válasza andrade (#8931) üzenetére


8nemesis8
veterán

Kell a fenének, csak egy halk 4 cm-es kellene, de most inkább már azon agyalok, hogy veszek egy 8 cm-eset, abból halkat és hozzá kötözöm, ha nem válik be, akkor pedig berakom az asztali gépbe és akkor sem volt felesleges a vásárlás!

(#8935) andrade válasza 8nemesis8 (#8934) üzenetére


andrade
senior tag

Az jobb megoldás én is csináltam olyat én úgy ragasztottam egy 8cm-est fel Chieftec AF-0825S teljes fordulaton is halk nálunk az összes processzorhűtőn ez van

(#8936) andrade válasza Drizzt01 (#8932) üzenetére


andrade
senior tag

[link]

Kösz! Nekem ez van megrendelve termisztoros annyira nem kell csicsás, és alkatrészárban van.És oda teszem az érzékelőt ahová akarom.

[ Szerkesztve ]

(#8937) gryphus


gryphus
csendes tag

Üdv!

12, 14 és 20 cm-es méretben tudtok ajánlani nem PWM-es, halk, jó légszállítású, olcsó, tehát jó ár/érték arányú ventiket?

Válaszokat köszönöm!

gryphus

A legbiztosabb jele annak, hogy létezik intelligens élet a Földön kívül az az, hogy még nem próbáltak kapcsolatba lépni velünk.

(#8938) jookomak válasza gryphus (#8937) üzenetére


jookomak
őstag

12 arctic cooling f12, coolink swif2 1200, 14 scythe slip stream, thermalright ty-140 ezt csak apróból kapsz, 20-ból cooler master, bitfenix spectre.

Beszerzésük: pcgear.

[ Szerkesztve ]

(#8939) Fr3eWar válasza 8nemesis8 (#8934) üzenetére


Fr3eWar
őstag

(#8940) 8nemesis8 válasza andrade (#8935) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez halk?
23dB-t írnak rá, ami a mostanival egyenértékű, szerintem ez nem halk...Legalábbis nekem nem.
Vagy nem csak a papírra írt adat számít?

(#8941) 8nemesis8 válasza Fr3eWar (#8939) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi, erről beszéltünk a NAS topicjában is, hogy valaki ilyet rakna bele, valóban szimpatikus. Kár, hogy nem pesti vagyok és a futár majdnem annyi, mint maga a ventillátor. :W

(#8942) Fr3eWar válasza 8nemesis8 (#8941) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ott ahol laksz be kellene menni egy nagyobb számítástechnikai boltba és megkérdezni hogy tudnak-e neked hozni ilyet. Én annó a noiseblocker-jeim így hozattam egy kecskeméti boltba és nem volt 100 forint különbség sem pesti boltokhoz képest. Attól hogy nincs alapból az árlistájukban még általában tudnak hozni mert mindegyik ugyanabba a néhány nagykerbe jár. Szerintem ennyit megér pontos típus egy telefon vagy elküldesz néhány e-mailt.
Sok mindent vettem már itt helyi boltokban ami nem volt a listájukon, és volt amit azután vettek fel miután én rendeltem (pl usb3-mas pendrive stb.)

(#8943) 8nemesis8 válasza Fr3eWar (#8942) üzenetére


8nemesis8
veterán

Az lesz, délután beszaladok.
Ez 3 PIN-es és szabályozható ugye?

(#8944) Fr3eWar válasza 8nemesis8 (#8943) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Igen ahogy nézem az adatlapja alapján 9V az indítófeszültség, tehát 9-12 volt között szabályozható, és mivel 3pines így van fordulatszám visszajelzés is.

(#8945) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok erre esetleg kaphatnék segítséget? :R [link]

(#8946) Fr3eWar válasza kromatika (#8913) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az a venti nem PWM-es, de ettől függetlenül még ugyanúgy tudja a lapod szabályozni a feszültséggel ha jól beállítod.

De van PWM-es pirosledes 120mm-es venti, piros lapátokkal.

[ Szerkesztve ]

(#8947) kromatika válasza Fr3eWar (#8946) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a választ de az már nekem túl drága.akkor a cm lesz.érdekes hogy az asrock z68 pro 3 lapommal ,az Axtu progival,tudtam elég jól szabályozni a sima 3 pines AC f12,és a CM 3 pines ,NB 3 pines ventiket is.De a mostani Xilence 12 cm-es 3 pines ventiket nem tudom.Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#8948) andrade válasza Fr3eWar (#8944) üzenetére


andrade
senior tag

Az hogy 9V vagy 7V az inditófeszültsége az nem azt jelenti hogy ez alatt a feszültség alatt egyáltalán nem forog.Egy 7V-os venti pld 4,5V-on már szépen forog. Persze azt tudni kell hogy semelyiknek nincs nagy teljesítménye alacsonyabb feszültségen.Nekem van próbakészülékem amivel ezt ellenőrízni lehet.

(#8949) Fr3eWar válasza andrade (#8948) üzenetére


Fr3eWar
őstag

A lényeg hogy gyártói spec alapján 9v on mindig biztosra elindul a ventilátor, ami ennél a típusnál lehet kb 2000 rpm ~7-8dB

(#8950) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok .CM Excalibur-ról [link] van valami tapasztalat? bordára szeretném kb 1200rpm-en járatva.Jobb ez mint a jelenleg használt Coolink SWiF2 120P.[link] megmondom őszintén sem a hangjától,sem a légszállításától nem vagyok elájulva 1200RPM-en.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.