Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45751) Dani82 válasza Inv1sus (#45749) üzenetére


Dani82
senior tag

Én már a csirkefogyasztás 80%-át átváltottam a filéről a csontosra, mert az csak 1000-1200 Ft. Nem vagyok hajlandó 1500-1600 Ftokat fizetni a filéért. Vicc.

(#45752) Eagl3 válasza Dani82 (#45751) üzenetére


Eagl3
veterán

Ráadásul nagyon finom húslevest lehet főzni a csirkemellcsontból, ami meg rajta marad hús a csonton megfőve megint csak nagyon finom. :)

(#45753) Kassadin válasza Dani82 (#45747) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom, te hol veszed, piacon nálunk ~1300 kilója. Szomszéd kerületben meg 1450.

Az mondjuk tény, hogy ez nem jó hír nekünk. Az meg egy másik, hogy nem a földből nőnek ki a csirkék. Etetni kell őket, amihez a takarmányt meg kell venni, nem fénnyel táplálkoznak ők sem. A probléma az, hogy a fizud majd' fele megy adóba és még fizetsz 27% áfát is.

(#45754) Jorus válasza odds (#45750) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem írtam olyat, hogy szükséged van a tanácsomra. Sajnálom, hogy nem érted, amit írok, kár volt belefogni. :(

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#45755) szőröscica válasza odds (#45750) üzenetére


szőröscica
addikt

(#45756) odds válasza szőröscica (#45755) üzenetére


odds
csendes tag

Ne személyeskedj,mert tőled ez komikusan hat. :))

(#45757) Möhe válasza odds (#45746) üzenetére


Möhe
addikt

nem adtam tanácsot,semmit nem mondtam mit tegyél,leírtam egy közhelyet,ennyi
utolsó soromat már nem láthattad :(

(#45758) deniro2 válasza Dani82 (#45751) üzenetére


deniro2
senior tag

Wood múltkor lemérte, hogy a csontos 25%-a a csont, számolhatsz, hogy mennyre jó vétel 1200-ért...

(#45759) Tipo16V válasza odds (#45756) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

nyithatnál egy böjtölős topikot mert ez itt minket marhára nem érdekel :R
viszlát ;]
deniro a csontot ha fel tudja használni pl levesbe, kutyának akkor szerintem nem olyan rossz az arány.

[ Szerkesztve ]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#45760) Manitou válasza deniro2 (#45758) üzenetére


Manitou
addikt

Főleg, hogy van ahol 1200 alatt van kicsivel a filé ;]

(#45761) Jorus válasza Tipo16V (#45759) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez esetben drága csont az, 1200-ért kilója. :)
Én 150-ért veszem a kutyáknak a farhátat, szeretik levesnek is, sütve is. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#45762) BÁ Nutrition válasza Tipo16V (#45759) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az az én feladatom lenne csak lusta vagyok ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#45763) Tipo16V válasza Jorus (#45761) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

mé' drága? veszel 1 kiló csontos csirkemellet, és a maradékot a kutyának adod, tehát nem kell venni neki kaját...

hát akkor megcsinálhatnád, mert szerintem nem csak engem nem érdekel ;]

[ Szerkesztve ]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#45764) Möhe


Möhe
addikt

alvás "javító"-t próbált már valaki? mennyire működik?
az utóbbi időben szarul és keveset is alszom,szeretném ha legalább minőségi lenne az a pár óra pihenés,ha már kevés ez az időtartam

(#45765) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nem tudom emlékeztek-e rám, én vagyok az 1000huf/fél év kondibérletes :D Utánanéztem, igazából ez ilyen jelzésértékű csak, kvázi ingyenes a cucc, egyetemi lévén. Meg kell hagyni olyan is, nem konditerem, inkább csak kondi-lyuk. Ugyanakkor van egy elég komoly többfunkciós gép, fekpadok, franciarúd, meg pár egyéb cucc. Amit szeretnék, azt lehet csinálni. Lassan 3 hete kezdtem el, heti 2x1 óra, a többi edzésem mellett.

A helyzet az, hogy még a vártnál is gyengébben teljesítek, egy gyenge szar vagyok, én magam is meglepődtem. A nyáron felmentem 93 kilóra, de azt hittem azért izomban jobban tartottam magam. A lényeg, hogy elkezdtem, és csinálom kitartóan, mert ez így nem állapot, a mai után rendesen felbosszantottam magam*. Az étrendre igyekszem figyelni, napi 3x étkezés, de por meg egyéb nincsen mellé.

Nem várok semmilyen kommentet, csak leírtam, hogy elkezdtem. De boozizni nyugodtan lehet :)

* 70 kilót tudok kinyomni, kényelmesen 40-el, szenvedve 50-el tudok szériázni, vicc.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45766) Tomics válasza hoffman_ (#45765) üzenetére


Tomics
addikt

2 hét után azt várod, hogy 100-al szériázz? :W

PH! addikt since 2004

(#45767) Jorus válasza Tipo16V (#45763) üzenetére


Jorus
nagyúr

Fajlagosan drága, mert 1200-ért vettél csontot, noha 150-ért is adnak. (Ha a csontos csirkemell ára 1200 Ft, akkor abban a csont is 1200 Ft.) A két kuty egyébként napi 2 kiló farhátat tol be, szal a leeső falatok kevesek lennének. :)
Ettől függetlenül adott árak mellett megérheti kicsontozni. Egészen pontosan akkor éri meg - Wood-alapon 25% csonttartalommal számolva - ha a csontos mell a filé árának kevesebb, mint 75%-a. Ha ennél magasabb, akkor nem éri meg. Pl. ha 1400 Ft a filé, akkor 1050 Ft alatt vásárolt csontos mell megéri, drágább nem.

hoffman_: helyes, kezdd csak el! :) Mondjuk te relatíve magas is vagy. Ha Kőbányára járnál edzeni, nyomhatnánk együtt, épp a napokban panaszkodtam, hogy sosincs lent senki a teremben, amikor edzek. :)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#45768) Möhe válasza hoffman_ (#45765) üzenetére


Möhe
addikt

nem a fegyencet erőlteted annak idején? :F

(#45769) Tipo16V válasza Jorus (#45767) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

ne bonyolódj ennyire bele, arra gondolok hogy ha van kutyád akkor nem hiába vetted meg a csontos csöcsöt, ha már azt vettél, mert megeszik a kutyák.

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#45770) Dani82 válasza Jorus (#45767) üzenetére


Dani82
senior tag

egyébként tescoban most akciós 999/kg a csontos, azért annyira nem vészes az szemben a filével, ami 1599.-
egyébként sztem kevesebb mint 25% a csont, multkor en is lemertem mielott megzabaltam es a vegen megmertem a csontot, ami maradt. Nem emlekszem mennyi volt, de nem volt veszes.
Plusz en megeszem a porcogot es a csontok egy reszet is, mert szeretem :D

(#45771) hoffman_ válasza Tomics (#45766) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem várok semmit, szándékosan érted félre? Csupán meglepődtem, mert 15 év judo van mögöttem és 100 kilós embereket meg tudok pakolni a földön akárhogy.

Möhe:

De, próbálkoztam vele, viszont abbahagytam elég hamar. A saját testsúllyal való edzés szerintem a mai napig nagyon frankó, de az a könyv, és a stílus, ahogy az írója beszélt kiverte a biztit. Semmi extrát nem ír le, nem értem miért kapott ekkora hype-ot.

Jorus:

Nem mondom, hogy itt van a szomszédban, de most hogy III. kerületi lakos lettem még akár megoldható is lenne, bringával nem olyan vészes. Most jön a tél, hideg, zh-k, vizsgák, így elég para, de tavasztól lehet, hogy át tudnék járni, legalább heti egyszer. Mennék szívesen :) 185cm vagyok, annyira nem sok :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45772) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Csirkemellkérdéshez: Megvettem csontosan, kifiléztem, a bőr és a csont pluszban volt teljesen, a kifilézett húst megmérve a filé súlya a filé árával számolva a komplett árral egyezett, azaz a csont és bőr volt a munkadíj....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45773) Jorus válasza Tipo16V (#45769) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen, igazad van, kicsit túlspiláztam. :D Lehet, el kéne mennem melózni vmit. :)

philoxenia: az jó vétel volt akkor, tartsd meg a hentesed! :) Sajnos nem ez az általános.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#45774) Woodslave válasza Tipo16V (#45759) üzenetére


Woodslave
nagyúr

levesbe qrva jó, én filézem le, szóval jó sok hús marad a csonton :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#45775) Tipo16V válasza Woodslave (#45774) üzenetére


Tipo16V
aktív tag

kistételben
de ha veszel 10kg húst, és marad 1,5 kiló csontod azt gondolom nem csinálod meg mind levesbe. de ha igen akkor is jó a kutyának!!! ;]

tudom :W :W :DD

[ Szerkesztve ]

"Mi az, hogy vége van egy gyorsaságinak?! Olyan nincsen"

(#45776) Woodslave válasza Tipo16V (#45775) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:K tudod én is böjtölök, nem veszek ennyi húst...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#45777) philoxenia válasza Jorus (#45773) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az árkülönbség ha jól emlékszem kb. 999 - 1299 volt... :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45778) adam432 válasza Jorus (#45741) üzenetére


adam432
tag

„Tekintve, hogy az emberi szervezet egyszerre 40-60 gramm proteint tud feldolgozni, az általad egyszerre bevitt 200 gramm 75%-a kárba vész.”

Ez egy kibaszott nagy baromság. A bevitt tápanyagokat a vékonybél mind felszívja, csak ha nagy mennyiségről van szó, sok-sok időbe telik. Erre való a gyomorcsukó izom (pylorus), az mindig annyi kaját enged át a patkóbélbe, amennyivel a szervezet elbír.

Egyébként annak ellenére, h ez az egész átmeneti böjt téma paradoxnak tűnik, szívesen olvasom odds, vagy drogery kollégák tapasztalatait róla, végülis miért ne működhetne!!

„Si vis pacem, para bellum.”

(#45779) odds válasza Tipo16V (#45759) üzenetére


odds
csendes tag

Mivel a fórum,nem képezi a tulajdonodat,nem igazán érdekel,hogy téged mi érdekel. ;]
Mi legalább edzünk is rendszeresen nem csak a kifogásokat keressük. :N
Viszlát ;]

adam432 :R

[ Szerkesztve ]

(#45780) mohotol


mohotol
aktív tag

[link]

erre valaki?
(vagy ekkora baromságot kérdeztem?)

(#45781) Jorus válasza adam432 (#45778) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az, hogy elbír vele a szervezet, tehát megemészti, még nem jelenti, hogy maradéktalanul hasznosul is. Ugyanakkor nem vagyok mindenttudó, szal az is lehet, hogy tévedek, de ettől függetlenül emberi módon is megfogalmazhatod a mondanivalód.

Amikor pár évvel ezelőtt beleástam magam a témàba, még épp itt tartott a tudomány. Akkoriban épp a Moore-féle tanulmány 20 grammos limitjét szapulták, és azt igazolták, hogy a 40-60 gramm a tutikirály. Azóta lehet, túlhaladott gondolatok lettek, ám ha jól látom a keresések alapján, még ma sincs konszenzusos álláspont a kérdésben.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#45782) odds válasza mohotol (#45780) üzenetére


odds
csendes tag

Egyiket sem.
Van vagy 10-20 webshop az országban,különböző ajánlatokkal,a helyedben szétnéznék.

(#45783) Kassadin válasza mohotol (#45780) üzenetére


Kassadin
addikt

Myprotein.

(#45784) Möhe válasza mohotol (#45780) üzenetére


Möhe
addikt

ennek jobb az ára,szerintem,van is raktáron

szerk: vagy amit Kassa mond,macikos vagy Laci06-nál érdeklődj

[ Szerkesztve ]

(#45785) BÁ Nutrition válasza hoffman_ (#45765) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Az étrendre igyekszem figyelni, napi 3x étkezés, de por meg egyéb nincsen mellé"
:F
te ilyen wood féle böjtöt nyomatsz?

3 hét alatt ne várj semmit erőszintben, inkább ne erőlködj, de amint látjuk a nehezén túl vagy a kezdsének, ilyenkor még igen könnyen túlterhelheted magad óvatlanul annak meg többhetes kényszerpihenő a vége.. 100 kilós fekvenyomás pl olyan fél év után szokott jönni átlagban, de ez sok mindentől függhet.
azt se tudjuk mi a célod, gondolom nem akarsz túl izmos lenni ;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#45786) hoffman_ válasza BÁ Nutrition (#45785) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szó sincs arról, hogy csodát várnék, mert párszor lementem, ezzel tisztában vagyok :) Csupán az előzményekre tekintettel, azt hittem, hogy jobban fogok szerepelni.

Nem nyomatok böjtöt, isten ments, csak nem vagyok olyan helyzetben anyagilag, hogy még ilyeneket is hozzácsapjak, meg igazából nem is akarok. Időm van, ha 2-3-4 év edzés után se látszik semmi, akkor majd beszélhetünk a dologról. Nem akarok hatalmas izomzatot, de tartósat igen. Azt már láttam, hogy a munkának megvan a gyümölcse :) Most csöcsre is kéne egy kis gyümölcs :DDD

A célomat még talán én se tudom igazán. Felsőtestre szeretnék felszedni egy kis izmot, mert nem vagyok elégedett magammal. Hogy ez hogy, és milyen formában fog majd kiteljesedni, még nem tudom. Mindenesetre abban szinte biztos vagyok, hogy hozzátok képest nincsenek azért akkora igényeim, nem szeretném magam nagyon felpumpálni.

mod:

Ha 100 kilóval fogok fekvenyomni, akkor majd a seggemet verem a földhöz :D Ha már célok :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45787) Radnix


Radnix
senior tag

Jó estét emberek!

Nemrég rendeltem Lacitól egyik haverommal, 50k felett, h olcsó legyen, viszont egyik kedves barátom most találta ki hogy rendelne ő is...
Azóta talált még egy srácot, de ketten együtt rendelnek 10kg ízesítetlen fehérjét, viszont az 50 ezres keretet nem érik el. Van közületek valaki aki bevállalná esetleg a rendelést velük, hogy meglegyen az 50k és olcsóbban jusson hozzá mindenki?
u.i.: még megpróbálok ráírni Lacira, hátha van neki raktáron 2db 5 kilós ízesítetlen

(#45788) BÁ Nutrition válasza hoffman_ (#45786) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

"Ha 100 kilóval fogok fekvenyomni, akkor majd a seggemet verem a földhöz"

akkor tényleg nincsenek nagy céljaid :R
bár ha Ijk szabályrendszer szerint nézzük hogy egy 10es sorozat másfél perc minimum akkor lehet hogy még most is kevés vagyok hozzá.. pedig 30 fölött tuti belenyomok :)

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#45789) Kassadin válasza hoffman_ (#45786) üzenetére


Kassadin
addikt

Nagyon aránytalan leszel idővel, ha csak felsőtestre edzel. Kigyúrt felsőtest pálcika lábakkal. Gyönyörű. :DDD ;]

(#45790) hoffman_ válasza BÁ Nutrition (#45788) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Alakul még ez részemről. Időnként úgyis benézek, aztán ha lesz fejlődés, leírom :) Köszi a válaszokat :R

Kassadin:

Nem véletlenül csak felsőtestre edzek :) Olyan lábaim vannak, mint egy betonoszlop, és igazából fogalmam sincs miért :DDD Csak a bringázásra tudok gondolni, de azt hobbi szinten csinálom csak. Ráadásul judo-n nem is nagyon gyúrok rá, mert nagyon rossz a térdem, nem bírja.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45791) philoxenia válasza BÁ Nutrition (#45788) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

...jelenleg 60 kilóssal nyomok fekve, de szeretne 55 kilós lenni.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45792) Kassadin válasza hoffman_ (#45790) üzenetére


Kassadin
addikt

Sejtettem, hogy ez lesz a válasz.

(#45793) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#45785) üzenetére


Woodslave
nagyúr

hagyjál már ki néhány postodból köszi :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#45794) hoffman_ válasza Kassadin (#45792) üzenetére


hoffman_
nagyúr

És ezzel mi a gond? :)

mod:

Szerintem is nevetséges a szekrény + piszkafa kombó, nem kell ecsetelni, hogy miről van szó.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45795) Jorus válasza hoffman_ (#45794) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez szokott lenni a vàlasz a 'miért nem lábazol'-ra. :-)
Egyébként a lábazás fontos. Esszenciális. Férfias. Nem csak a lábat erősíti, hanem a keringési rendszert, törzsmerevítő izmokat, derekat, hasat is. Összetett edzések, és nem pótolhatók bringázással, én már csak tudom. :-)
Persze ettől még nem kötelező, csak javasolt. A törzsmerevítő izmok esetleges gyengeségéből eredő hátrányokat később fogod észrevenni, amikor már jellemzően nehezebb behozni a lemaradást.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#45796) philoxenia válasza Jorus (#45795) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Guggolás jobb összességében szvsz.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#45797) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#45793) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

:F mi a bajod a böjttel?
pedig épp tanácsot akartam tőled kérni, de akkor majd drogeryhez fordulok tanulmány témában :U

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#45798) hoffman_ válasza Jorus (#45795) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Sejtettem, hogy ilyesmi miatt "kapok" :) De meg tudom ítélni az arányokat, nyilván nem divatkondizni tervezek. A heti 2-3 judo bőven elég a lábamra, ezt érzem(pláne ha csinálnám a gyógytornás lábkínzó gyakorlatokat...), bizonyításképp várok bárki szívesen kedd-csüt-péntek az edzőteremben, nyomathatja a combost a szőnyegen, edzés után az öltözőben meg tapizhatja is, ha nem hiszi :DDD

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#45799) Woodslave


Woodslave
nagyúr

azért a scitec team tagjait elnézve én kezdek hinni. 1 év:

[link]

[link]

nem semmi fejlődés :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#45800) philoxenia válasza Woodslave (#45799) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, ha ugyanaz a csávó, nem egy évet öregedett...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.