Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46851) Jorus válasza adam_ (#46850) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nézd meg, mi van az általad fogyasztott termékekben, mert alapvetően nem kellene magasnak lennie a vérnyomásodnak se a gyúrástól, se a tömegnövelőktől - amennyiben nem tartalmaznak serkentő hatású összetevőket persze.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#46852) adam_ válasza Jorus (#46851) üzenetére


adam_
senior tag

Protein, glutamin, kreatin, HMB, dextróz, ezek vannak benne, plusz ezenfelül multivitamin külön, ami szerintem alapból kizárható.

(#46853) dAnky válasza adam_ (#46850) üzenetére


dAnky
aktív tag

Ha betudod vnni a napi 5g/testsúly kg szénhidrátot illetve a napi 2g/testsúly fehérjét akkor leteheted a tömegnövelőt fehérjét és minden mást. a Vitamin viszont nem árt azt szedd. A vérnyomásod nem tudom mitől lehet. Ennyi creatin elvileg nem árt ami a tömegnövelőben van.

(#46854) #11527168 válasza adam_ (#46850) üzenetére


#11527168
törölt tag

ORVOS!
Semmilyen tápkieg nem csinál 100-as diasztolét... Még ha kicsit magasabb is edzés után vissza kell állnia. De mondom, ha egymás után 3 nap felkelés utáni mérése is 140/90 felett van az baj lehet.

(#46855) Woodslave válasza adam_ (#46850) üzenetére


Woodslave
nagyúr

túlsúly? :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#46856) adam_ válasza Woodslave (#46855) üzenetére


adam_
senior tag

Nincs rajtam egy deka zsír sem. :N

(#46857) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon fontos előnyről nem írtatok, a terembeni edzésről MOTIVÁCIÓ !
Ami otthon sokkal kevésbé jön össze... Közösség, példa, segítségnyújtás stb. kb. mindaz, amiért ide a PH!-ra is jöttünk. :)
Edzeni egyébként szvsz sokféle módon lehet, gépek nélkül is nyilván, a linkelt géppel az a baj inkább, hogy arra, amire eladták, igazából alkalmatlan, persze arra, hogy megunja valaki az edzést, tökéletesen alkalmas.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46858) God Vazzeg válasza adam_ (#46852) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Kreatint és dextrózt hagyd el, nézd meg a vérnyomásod úgy :K Jahh olvasom tömegnövelőben van, akkor tömegnövelő off, és vérnyomás mérés pár nap után. Ha így is pánik van, akkor orvos, mert hosszú távon nagyon magas vérnyomás nem jó :(

[ Szerkesztve ]

(#46859) adam_ válasza God Vazzeg (#46858) üzenetére


adam_
senior tag

Én is ezekre az összetevőkre gyanakodtam, addig tiszta kajából oldom meg a táplálkozást. Később akkor talán sima fehérje jöhet szóba.

(#46860) God Vazzeg válasza adam_ (#46859) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Így van :K

(#46861) spammer válasza adam_ (#46859) üzenetére


spammer
veterán

Rendszeres edzés mellett pont hogy alacsonyabb lesz a nyugalmi pulzusod és vérnyomásod, mint azelőtt, mikor még nem edzettél. Tehát az edzés jótékony hatással van, és nem fordítva.

Szerintem is hagyd el a tömegnövit és mérd meg ébredés után rögtön, frissen felkelve. A biztonság kedvéért nap közben és este is mérheted, jegyezd fel az értékeket és ha nem változik, akkor doki.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46862) adam_ válasza God Vazzeg (#46860) üzenetére


adam_
senior tag

Bár most akkor ebben az időszakban kajával próbálom megoldani 100%-osan a táplálkozást, tömegnövelő nélkül remélem így is hatásos lesz. Edzés után közvetlen benyomok majd tömegnövelő helyett 1-2 banánt, aztán hazaérve meg szilárd kaját. :)

(#46863) #11527168 válasza adam_ (#46862) üzenetére


#11527168
törölt tag

Up your mass-t is kipróbálhatod, 30% feletti, nincs benne kreatin. Este, nap közben ne mérj vérnyomást, felesleges.

Amúgy igen amit spammer is mond, épphogy jó hatással kéne lennie az edzésnek. Esetleg kocoghatnál a futópadon vagy tekerhetnél pár percet az edzés végén

[ Szerkesztve ]

(#46864) philoxenia válasza #11527168 (#46863) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link][link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46865) #11527168 válasza philoxenia (#46864) üzenetére


#11527168
törölt tag

Nemrég volt szívműtétem.... Én azt mondom amit a GOKI orvosai mondtak nekem. Csak tudják.

Szerintük reggel ébredés után kell mérni egymás után 2x és az átlagértéket naplózni

[ Szerkesztve ]

(#46866) adam_ válasza #11527168 (#46863) üzenetére


adam_
senior tag

Erre a kocogás, futás témára én is gondoltam, esetleg edzés előtt bemelegítésképp is? Vagy inkább utána érdemes? Mostanság ezt kiiktattam, nem futottam, abban a hitben, ha tömegelek, akkor miért futkossak? :) De lehet, hogy ez is borította fel a vérnyomásomat, és ha újból elkezdek jót fog tenni az az 5-10 perc.

[link] Amúgy ez az Up Your MASS elég jó árban is van, ahogy elnézem, és jók róla a vélemények is. :K

[ Szerkesztve ]

(#46867) panizzi válasza adam_ (#46866) üzenetére


panizzi
aktív tag

gainer 3000 a biotöktől most elég jó áron van a tacskóban

no limit

(#46868) mohotol válasza adam_ (#46866) üzenetére


mohotol
aktív tag

Mindenképpen nézz el ezzel egy orvoshoz, a magas vérnyomásra hosszú távon nagyon rá lehet baszni. Fehérjék meg a dextróz tuti nem csinál magas vérnyomást, ha nincs benne más vicces összetevő.

(#46869) spammer válasza panizzi (#46867) üzenetére


spammer
veterán

Az árát is leírhatnád :)

szerk: 2k / 1kg, mint a Bigyótök honapján? [link]

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46870) adam_ válasza spammer (#46869) üzenetére


adam_
senior tag

És ez jó ennyi pénzért? :U

(#46871) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

szerintetek egy ideális húzódzkodó rúd átmérője(D) mekkora? :)
leggyakrabban 1"-os szokott lenni de az eléggé baxa a tenyerem, pláne gurtni nélkül(120 kiló rulez.. mi lenne ha magamra aggatnék még 30at...)
viszont egy szint után meg már nehéz kapaszkodni ha túl nagy
szal 5/4 vagy 6/4?
egyéni kutatási eredmény is jöhet, esetleg vmi külföldi tanulmány :B :K

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#46872) panizzi válasza spammer (#46869) üzenetére


panizzi
aktív tag

1910 talán, de a zacskós
az íze miatt veszem :D

no limit

(#46873) panizzi válasza adam_ (#46870) üzenetére


panizzi
aktív tag

volumass 35 (amit mindenki ismer ugyebár) 6400 Ft/1.2kg
most akkor döntsd el...

(egyiktől sem leszel izmos, én már csak tudom :D )

no limit

(#46874) Yeffy válasza BÁ Nutrition (#46871) üzenetére


Yeffy
veterán

Te vagy a profi, meg a gepepitomester, nem? Neked kene tudnod... :U
;]

Am passzolom...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#46875) panizzi válasza BÁ Nutrition (#46871) üzenetére


panizzi
aktív tag

fogj meg egy 30 mm standard rudat...jóval vastagabb kell szerintem ehhez

no limit

(#46876) BÁ Nutrition válasza Yeffy (#46874) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

van konkrét elképzelésem hogy nekem mi a jó. de más tapasztalatára is kíváncsi vagyok:)
mert nem csak én fogom használni

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#46877) mohotol válasza BÁ Nutrition (#46876) üzenetére


mohotol
aktív tag

eddig 2 féle rúdon húztam(otthon), a decathlonos-középen gumis-csavarós egy szar, a másik tiszta fém, gumi nélkül, 2 elemből összefeszülő, kicsit vékonyabb, ez sokkal jobb volt.

[ Szerkesztve ]

(#46878) mocsanisi válasza BÁ Nutrition (#46876) üzenetére


mocsanisi
senior tag

Speciel én utálom ha van rajta fogantyú, szóval mindenképpen fém, lehetőleg ne csússzon, és a sima fekvenyomórúdtól legyen vastagabb. Jah és full egyenes legyen :D

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#46879) Jojo5 válasza BÁ Nutrition (#46876) üzenetére


Jojo5
őstag

hétfőtől lejárt a bérletem és nem is veszek újat 1 ideig, szóval most egy darabig nem edzek...

amúgy, a keretnek a sima egyenes rúdját legmagasabb pozícióba állítottuk és azon húzódzkodtunk

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#46880) #11527168 válasza adam_ (#46866) üzenetére


#11527168
törölt tag

Edzés előtt is érdemes kicsit kocogni a bemelegítő átmozgatás előtt, de legfontosabb utána! Jót tesz a szívnek, keringésnek. A statikus mozgás (pl súlyzós edzés) hirtelen megemeli a vérnyomást, ha utána kicsit kocogsz (nem futás!), tekersz az egyensúlyba hozza. Én is tartottam tőle, hogy emiatt lefogyok, de nem, ha nem nyomod napi szinten egy órát és egyensúlyban van az étkezéseddel. Légzésre is figyelj pl. fekvenyomás közben, ne préseld majdnem csukott szájjal a levegőt. Ha ezeket megcsinálod, valószínűleg helyre fog jönni a vérnyomásod. Ha nem menj orvoshoz, nem játék. Amíg nem érzel semmi tünetet és nem tartós a magas vérnyomásod (szédülés, nehézlégzés) addig nem lehet nagy baj.

Az Up Your Mass-t szedem most én is, az orvosom ezt engedélyezte, a kreatin tartalmúakat nem (nem azért mert minden orvos hülye - Bunny). Edzés előtti kiegnek a csak arginin-citrullin-malát tartalmúak nem rontják a vérnyomást, inkább segítenek. Jumbo, Volumass, Biotech: felejtsd el, jobban jársz ezeknél inkább egy sima fehérjével.

(#46881) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

:D :C

(#46882) spammer válasza Jojo5 (#46879) üzenetére


spammer
veterán

"hétfőtől lejárt a bérletem és nem is veszek újat 1 ideig, szóval most egy darabig nem edzek..."

:Y :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46883) Ijk válasza spammer (#46882) üzenetére


Ijk
nagyúr

Vihar (kox) előtti csend. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46884) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Na foghúzásnak köszönhetően felborult kicsit az "étrendem", erre híztam egyből! :W ráadásul érzem hogy még izmot is bontottam! :DDD

Van egy 1kg-s haribo vödröm, lehet betermelem délután bánatomban.

[ Szerkesztve ]

(#46885) Woodslave


Woodslave
nagyúr

üres 77,5kg-ról én is 80 kg voltam ma reggel. Ha négy nappal számolok és 15 grammos nettó fehérje izomba épüléssel, akkor 60 grammot tudok magyarázni. Kérdés hogy 60 gramm új izomfehérje mennyi új glikogén tárolást jelent, mert azt tudjuk, hogy 1 gramm glikogén 3-4 gramm vizet jelent. Tehát ha optimista vagyok 1-1 ben, akkor 480 gramm-ra van magyarázat. ;] :D

Persze péntek óta edzeni se tudtam, de ma megyek :C

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#46886) philoxenia válasza Tamoo (#46884) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Attól tuti nem fogsz hízni, de nem lesz rossz megrágni? Igazából én a polietilént elég rosszul emésztem is, egy kiló nem sok egyszerre? :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#46887) Tamoo válasza philoxenia (#46886) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Majd dobok be mellé pilietilénemésztőenzimet. Szájteknek biztos van. 1kg-t két étkezésre gondoltam. :F

(#46888) dAnky


dAnky
aktív tag

Sulyzos edesek utan mennyit erdemes mozognom(kocogas, seta, tekeres) amivel sulyom is csokkengetne lassacskan?

(#46889) spammer válasza dAnky (#46888) üzenetére


spammer
veterán

Aerobnak én legalább 40 percig csinálnám, de lehet akár 1 óra is. Ilyen 10 perceknek értelme nincs.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46890) R2D20208 válasza adam_ (#46850) üzenetére


R2D20208
addikt

Szeretném ha nagyon odafigyelnél magadra ! Ha alapból ennyi a vérnyomásod, el tudod képzelni mennyi edzés közben ? Főleg tömegnövelésnél, nagyobb súlyok emelésénél. Nagyon meg van terhelve a szív. Infarktus, trombózis, és agyvérzés veszély is van olyankor. Ezért féltem mindig azokat az ismerőseimet, akik gyúrnak... :( És nem hisznek nekem sajna . :(((

[ Szerkesztve ]

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#46891) spammer válasza R2D20208 (#46890) üzenetére


spammer
veterán

Inkább azokat féltsed, akik nem mozognak egy percet sem és zabálnak mindent összevissza kényük kedvük szerint.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#46892) Ijk válasza R2D20208 (#46890) üzenetére


Ijk
nagyúr

"És nem hisznek nekem sajna"

:C

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46893) adam_ válasza R2D20208 (#46890) üzenetére


adam_
senior tag

Egyetértek veled persze, de nekem sohasem volt bajom a szívemmel, vérnyomásommal. Amióta kreatint fogyaszottam, akkor borult ez meg, és ment el ebbe a tartományba. Úgy gondolom, hogy egészséges határok között sportolok, és hogy most leálltam a táplálékkiegészítővel, továbbra is normális marad/lesz a vérnyomásom. Abban viszont a többi hozzászólóval értek egyet, hogy inkább a "nem mozgókat, nem sportolókat" kellene félteni, ők sajnos nagyobb veszélyben vannak. Sok fiatal van a környezetemben nekem is, akik csak a bulinak élnek, isznak, éjszakai életet élnek, cigiznek, és mellette semmi sportot nem űznek. A kampány sem véletlen indul "sportolj heti 3x1 órát" címszóval. :U

[ Szerkesztve ]

(#46894) ginola


ginola
addikt

Stillmass Whwy 6:3:1
Hi Tec Whey C 6 illetve a
Myprotein Whey proteinje milyen minőséget képvisel? (Mondjuk a Twinlan Protein Ful-hez képest)

Előre is köszönöm a választ!

(#46895) brownus válasza God Vazzeg (#46881) üzenetére


brownus
veterán

:DDD ez hatalmas :)

(#46896) R2D20208 válasza adam_ (#46893) üzenetére


R2D20208
addikt

Ez is teljesen jogos. Ezért járok én is naponta úszni. Én ezzel csak azt akartam írni, hogy semmiképp nem okés, ha edzés nélkül is 160/100. Ha annyi maradna, nem lenne tanácsos rá a Hard edzés. ( legalább te értesz engem ) :R

★ ★ ★ Nexus 4 by LG ★ ★ ★

(#46897) adam_


adam_
senior tag

[link]

R2D20208: Igyekszem. ;)

;]

[ Szerkesztve ]

(#46898) KAMELOT válasza wertigo1984 (#46782) üzenetére


KAMELOT
titán

Papa 5x 10 felhúzás. :) Mármint szélesfogással hátizomra értettem.
Nekem egyszerre 12 megy szabályosan. Egyszerűen ha szabályossan csinálod többet nem nagyon bírsz mert eldurran a hátad / kifogy az energia az izomból. Egyik legmegterhelőbb gyakorlat.

(#46897) adam_: ki talál ki ekkora baromságokat?? :) :) Pár nap és lábedzés... Betolom ide a képet mivel is kell lábazni. :DDD

(#46899) Woodslave: igen sokan félreértik. De úgy kell érteni, hogy összessen. Csinálhatod 4-5-6 soroztaban is. Lényeg, hogy 50x megcsináld. Utána lehet tenni rá súlyt. 5-10-15kg-t. Másik az, hogy elég kevesen bírják ezt a gyakorlatot vagy abszolót nem tudják csinálni.
Amikor öcsémet elvittem a terembe hogy ő is fog majd edzeni akkor ez volt az első gyakorlat amit emgmutattam neki. 15 éves volt akkor. ALig bírta amgát felhúzni. Most 20 éves és 10-15kg-vel csinálja. Igaz csak 3-4x megy de akkor is. Más meg fel sem bírja magát húzni mert pudignok. :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#46899) Woodslave válasza KAMELOT (#46898) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az húzódzkodás sztem

én is lestem amikor írtad, de mondom én már mindent elhiszek :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#46900) Tamoo válasza ginola (#46894) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Myprotein Whey proteinje milyen minőséget képvisel? (Mondjuk a Twinlan Protein Ful-hez képest)"
Mindkettő jó minőség csak az előbbi olcsóbb és finomabb (Persze ízesített változatban. Legalábbis nekem).

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.