Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7101) Kornel válasza #45553408 (#7100) üzenetére


Kornel
veterán

batran vedd meg.

(#7103) giigz válasza #45553408 (#7102) üzenetére


giigz
veterán

Nyugodtan veheted, lapozz visszabb, nagyjabol az egesz topik a WR D3 ajanlasarol szol... :)

(#7104) Kornel válasza #45553408 (#7102) üzenetére


Kornel
veterán

Jobb a nokian.
Annal mar csak a conti jobb.

(#7105) giigz válasza Kornel (#7104) üzenetére


giigz
veterán

A Michelin nem?

(#7106) szőröscica válasza Kornel (#7104) üzenetére


szőröscica
addikt

Harmadik szezonomat kezdem vele, nekem eddig bevált.

(#7108) Kornel válasza #45553408 (#7107) üzenetére


Kornel
veterán

Az nagyon jo.
Termeszetesen a michelin is jo gumi.

(#7109) ANDROID??? válasza #45553408 (#7107) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mekkora méretben?
Jajj most mi lesz nem idei gyártás ;]

[ Szerkesztve ]

(#7111) Rellind válasza #45553408 (#7102) üzenetére


Rellind
senior tag

:W

Én az Oláhgumitól rendeltem tegnap, ma 13.00 hivott a futár hogy ott toporog a ház előtt.... pedig leirtam nekik, hogy csak pénteken tudom átvenni de sebaj :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7112) ANDROID??? válasza #45553408 (#7110) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az teljesen jó árban volt :C

Gondoltam, hogy neked nem jelent problémát. Nekem is a WR D3 5013 (a fene neked újabb :O ;] ) Sokan ezen lovagolnak, hogy jaj nem 0214 hanem 5013 ;] jó sokat számít :DD

[ Szerkesztve ]

(#7114) #81556480


#81556480
törölt tag

Remélem nem túl nagy OFF de egy felnis kérdésem lenne!

Adott egy 1998-as Toyota corolla

Annyit tudok hogy 45ös a közepe és 4x100 a lyukosztás.
Ki lett adva hogy kerítsek rá 14" lemezfelniket! De gyárit nem találok sehol.
Telli gumit már megvettük szóval csak 14" lehet.

Az lenne a kérdésem ez milyen felni? Jó lehet ez nekem? Mert sokan írták hogy ennek a típusnak ezek a paraméterei. ( ha jól néztem ez suzukié)

EZ LENNE A GYÁRI:

Ez van az autón:

És ezt ajánlották eladásra: Ami ránézésre nagyon hasonló, de az eladó kb 56-os közepet ír.

Meg merjem venni szerintetek?

meg merjem venni szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#7115) raczger válasza #81556480 (#7114) üzenetére


raczger
őstag

Max úgy vegyed meg, hogy elmész a corollával és rápróbálod (meg persze megnézed milyen állapotban van a felni).
Elvileg a gyári méret 4/100/54 14x5.5 ET45, de ezt ne vedd készpénzek.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7116) Dzsolo válasza giigz (#7099) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Örülök, hogy tudjátok merre járok. :D Kb. 10éve váltottam Semperit-ről Continental-ra, TS 780, és 800 után vettem a 850-est, és igen 3 hete van az autómon, sőt még az országot is elszoktam hagyni időnként, (szégyellem is magam miatta). Hóban nem voltam még ezzel a mintával de gyakorlatilag lényegtelen, biztos nem lesz gond vele a korábbi tapasztalataim alapján (bár felénk takarítják az utakat télen de ez nem kapcsolódik szorosan a témához). Számomra jobban tapad mint a 800, tudomásom szerint növelték a méhsejt lamellákat is. Ja igen és jól írtad volt egy száraz vagy vizes út vele, sőt voltam hegyen is, még ködszitálásban is volt részem, (az elmúlt hetekben) a hó és a jég ezzel a mintával még kimaradt. Sajnos nyáron nem használok téli gumit így arról nincs tapasztalatom. Örülök hogy ekkora profik járnak ide, annyit írtam, hogy simán megéri a plusz 1-2e. Ft-ot ha valaki erre vágyik. Tényleg velem van a baj, hogy a nyári Michelin Energy Saver gumik után érzek különbséget a téli és a nyári gumi között már most. De fejet hajtok a tapasztalt sokat látott emberek előtt :R :R és elnézést kérek amiért ajánlottam a gumit.
És off-ba írtam az előzőt is ......

(#7117) giigz válasza Dzsolo (#7116) üzenetére


giigz
veterán

Nem személyesen rád értettem, szimplán mások is szoktak ilyet, hogy mentek 2 kört egy gumival, és akkor utána istenítik.

A te példádat figyelembe véve egyébként az a lényeg, hogy meg vagy vele elégedve, az egy nagyon jó gumi, és nem véletlen, hogy jók a tapasztalataid.

(#7118) Kornel válasza Dzsolo (#7116) üzenetére


Kornel
veterán

Ma ment fel a ts850 nekem is.
Holnap meghajtom este egy jo kis kanyargos szakaszon eger kornyeken.

(#7120) ANDROID??? válasza #45553408 (#7119) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem is azt mondták a gumisok, hogy 0,2-0,3 Bar többet kell bele (téli gumi) fújni mint a gyárilag előírt érték...

(#7121) Reaper


Reaper
őstag

Köszi a segítséget mindenkinek, végül Nokian WR D3-at tudtam venni jó áron, ma át is vettem őket, 3614 DOTtal. :DD

(#7122) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Na akkor most mi van ezekkel a hú de jó téli gumikkal?

https://www.youtube.com/watch?v=DZlVIHz8Lv4#t=157

(#7123) Kalandor válasza ANDROID??? (#7122) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, a Continental TS850 itt eléggé leszerepelt 1-2 tesztben :U
Pedig pont holnap tetetném fel...

(#7124) giigz válasza ANDROID??? (#7122) üzenetére


giigz
veterán

Vredestein, Dunlop, Nokian kimaradt, sok érelme lesz ennek a tesztnek is :U

Goodyear UG9 viszont ott van a szeren, csak nem véletlen mondom már mióta :)

(#7125) ANDROID??? válasza giigz (#7124) üzenetére


ANDROID???
addikt

A 3 márka miért maradt ki? Lehet azok is a Conti előtt szerepeltek volna? ;]

(#7126) Kornel válasza ANDROID??? (#7125) üzenetére


Kornel
veterán

Persze...

(#7127) ANDROID??? válasza Kornel (#7126) üzenetére


ANDROID???
addikt

;]
Ennyi :C

(#7128) giigz válasza ANDROID??? (#7125) üzenetére


giigz
veterán

Mivel minden felületen máshogy viselkednek az abroncsok, ezért ha a Barum bizonyos körülmények között jócskán veri a TS850-et, Michelin-t, stb. akkor akár a TS850 első helye (ami korábban már megdőlt az itteni tesztben) veszélyben lehetett volna. Persze a teszt alapból tele van megmagyarázhatatlan érdekességekkel, ellentmondásokkal.

Kíváncsian várom, de ebből a tesztből megint nem tudunk messzemenő következtetéseket levonni. (Szerencsére a több száz/ezer/tízezer felhasználói vélemény miatt nincs is ilyenre szükség, a dolgok jelen állása szerint még jó sokáig nem fogunk kapni igazán jó gumitesztet)

[ Szerkesztve ]

(#7129) Tomics válasza giigz (#7124) üzenetére


Tomics
addikt

Hát igen...valószínű azért mert a nonstopgumi nem forgalmazza őket és ha jól teljesítenének akkor nem tudnánk tőlük megvenni. :U

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#7130) Kornel válasza Tomics (#7129) üzenetére


Kornel
veterán

Vicces ez a teszt.
A nedves mugyanta +4 fokon megmutatja hogy hogy teljesit a gumi hoban es jegben.
Persze, biztos.
Innentol kezdve kb. Semmit nem er az egesz.

(#7131) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Nyári gumi télen való tárolásánál kell valamire figyelni? Azt tudom eddig, hogy mivel felnin van, ezért egymásra is lehet rakni, sötét, páramentes helyen. Kérdésem az lenne, hogy ajánlott lekezelni valamivel (glicerines oldatot olvastam, de milyen arányban kell oldalni?), illetve mekkora nyomáson ajánlott letenni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7132) raczger válasza Kornel (#7130) üzenetére


raczger
őstag

Voltál már vizes műgyantán autóval? Azért egyszer próbáld ki.
Valószínűleg nem véletlen, hogy sok-sok pénzért építenek fel vezetéstechnikai pályákat, nyilván nem lesz 100%-ban olyan, de szerintem elég közel van hozzá. Most nincs túl sok lehetőség itthon valódi téli körülmények között tesztelni a gumikat, ez marad. (Vagy várják meg a februári első havat és akkor teszteljék le? Akkor kb már teljesen mindegy, nem fog senkit érdekelni.)

Ettől függetlenül kíváncsi lennék olyan tesztre, hogy ugyanazt, ugyanazzal az autóval és gumikkal megcsinálják vizes műgyantán, aztán hóban/jégben (azért ez is eléggé relatív, mert erősen változóak a téli útviszonyok, egy simán friss havas területen is máshogy tapadnak a gumik, mint egy lejárt havas útfelületen vagy egy már kissé jegesen, szerintem a műgyanta leginkább az utóbbihoz lehet közel).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7133) Lauda válasza Kornel (#7130) üzenetére


Lauda
félisten

Ezek a mugyantas tesztek, csak azt mutatjak meg, hogy mugyantan hogy viselkedik a gumi, masra nem jo, teligumit igy illik tesztelni. :D

[ Szerkesztve ]

(#7134) Kalandor válasza giigz (#7128) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azert ki ne találjátok már itt hogy sz*r a TS850, mert épp itt toporgok a gumis előtt a cserenel, mint a szülőszobán.
Kellett nekem benézni ide :(

[ Szerkesztve ]

(#7135) Kornel válasza raczger (#7132) üzenetére


Kornel
veterán

Koze nincs a hohoz.
Meg ugye +4 fokrol beszelunk.
Ha nem tudnam havon es jegen tesztelni, akkor ne teszteljenek.
Ezt ugy hivjak, hogy adtak a sz*rnak egy pofont.

Lauda: egyetertunk.

Kalandor: nekem tegnapelott kerult fel, tegnap mentem vele 150 km-t, teljesen jo volt, nagyon komfortos.

[ Szerkesztve ]

(#7136) giigz válasza Tomics (#7129) üzenetére


giigz
veterán

Komolyan nem forgalmaznak Nokian, Vredestein, Dunlop gumikat? :Y Atya világ, ezt nem hiszem el :D Most tudnék írni pár szót erre, de maradjunk annyiban, h vicces a hozzáállásuk.

(#7130) kornelka: Még ha a felület stimmelne is, az egész tesztjük hibás mérések sorozatán alapszik. Rossz látni, hogy egy ilyen elfuserált tesztet próbálnak beállítani az igazi mindent leleplező legjobb tesztnek. Persze a legrosszabb az, hogy ezt el is hiszik az emberek, és majd jönnek ide is, hogy hát de a tesztben az volt, hogy a TS850-nél a Barum is jobb, akkor most a Barum lenne a legjobb, stb.

(#7132) raczger: Tudom nincs pénz ilyesmire, és csak egy szenzációhajhász szarság az egész, de 2 autót és 1 kamionnyi gumit igazán elvihetnének valamelyik közeli havas területre.

(#7134) Kalandor: Az én mondandóm tele volt iróniával. Ezt is csak nekik sikerült összehozni, pl. tavaly vagy azelőtt volt, hogy a Barum köröket vert a Contira és Michelin-re a száraz úton való fékezéskor. Ahogy nézem idén is sikerült összehozniuk az érdekességeket, természetesen ez mérési hibából adódik, így az egész tesztjük nem ér semmit sem. Én sajnálom a legjobban, mert nagyon ki vagyok éhezve egy igazi jó gumitesztre, de sajnos ilyen nincs. Ezért kell a már tapasztalt vásárlók véleményére hagyatkozni, amelyből jól lehet következtetni a gumik teljesítményére. Ezért mondom sokszor a Vredestein-t, azzal mindenki meg van elégedve, akkor miért ne lenne jó. A te esetedben nyugodtan veheted a TS850-et, nagyon jó gumi lesz, sokan használják megelégedéssel. De ha pl. egy Firestone Winterhawk 3-at veszel, azzal is el fog menni az autó, és olyan hűdenagy különbségek nincsenek, max. prémium és budget szint között, de kategórián belül alig.

Pl. az is vicces, hogy a műgyantán való fékezéskor a Conti TS850-et ezen csodálatos teszt szerint megverte egy használt téligumi, öregen, kevesebb profillal. Persze a Barum is egy jó félméterrel hamarabb állt meg, a Conti pedig hozta a Debica Navigator 2 négyévszakos szintjét. Na pl. ezért totál hülyeség ez a műgyantás teszt, se havon se jégen nem jött volna ki soha ilyen eredmény.

(#7131) LógaGéza: Annyi legyen benne amennyi egyébként is szokott lenni, sötét helyen legyen és kész. Azért nagyon páramentesnek sem kell lennie, igaz a nyári nem szárad annyira, de valamennyi pára annak is kell. Lerakás előtt a gumit jól le kell mosni, hagyni megszáradni, gumiápolóval vagy glicerinnel lekenni, és akkor a gondozás nélküli élettartamát meg lehet duplázni, de legalább másfélszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#7137) ANDROID???


ANDROID???
addikt

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/kereses/____VREDESTEIN_Mind_teligumi.html[link]

Vannak ezek a lidl-s gumi ápoló habok és hasonlók, azok is jók?
Régebben azt mondták, ne kenjek rá ilyen vacakokat. Elvileg a gumi szép fényesen csillogó lesz, de hosszú távon rontja a gumi életartamát. Ez megint a "most akkor ez jó, vagy pont nem jó" a guminak kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#7138) Kornel válasza giigz (#7136) üzenetére


Kornel
veterán

Kivetelesen egyetertunk abban, hogy ez a teszt semmire se jo.
Ennel meg az EU label is tobbet er, pedig ott koztudottan trukkoznek vele a gyartok.
Mondjuk a ts 850 is "csak" C C az en meretemben.

Mod: 2,4 baron kezdtem a tesztelest, szerintem fujom tovabb 2,5-2,6 korulre, de igy is jo mar.

[ Szerkesztve ]

(#7139) giigz válasza Kornel (#7138) üzenetére


giigz
veterán

Én egyébként elismerem a munkájukat, legalább csinálnak valamit, a Totalcar is a nagy szájával csinálhatna, de ők írnak 3 mondatot az ADAC tesztről és részükről letudva. Viszont ha már csinálnak valamit, akkor azt csinálják rendesen, mert ez így csak pénz és időpocsékolás, legalábbis az én szememben. Ha már megvan az akarás, megvan a pénz, akkor legalább tesztelnék le az aktuális slágergumikat, jó mérésekkel.

Az EU-s matrica egyébként legalább ennyire nem ér semmit, ott a Conti TS850 és egy budget gumi is C plakettet kaphat...

[ Szerkesztve ]

(#7140) LógaGéza válasza giigz (#7136) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ilyet találtam itthon, ez is megfelel? Futófelületre is mehet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7141) giigz válasza LógaGéza (#7140) üzenetére


giigz
veterán

Nekem is pontosan ilyenem van, futófelületre is megy, utána letörlöm, és kb. úgy néz ki a gumi mintha új lenne :)

(#7142) szőröscica


szőröscica
addikt

Én jártam vezetéstechnikai tréningen, de vagy a wr d3 isten gumi, vagy pedig se a hóhoz, se a jéghez nincs sok köze a fellocsolt műgyantának. :N :DDD

(#7143) ANDROID??? válasza szőröscica (#7142) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez jó hír :D :C

(#7144) Qru


Qru
MODERÁTOR

Új téligumi teszt: [link]

#nincsbennetarcsi

(#7145) Lauda válasza Qru (#7144) üzenetére


Lauda
félisten

Meg ha mugyantan kene autozni a kozutakon, ertenem. :D

(#7146) ANDROID??? válasza Lauda (#7145) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ez a teszt valahogy nem hat meg...

(#7147) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Meg tudja valaki mondani, hogy pontosan mennyi a barum brillantis 2 gyári profilmélysége? (185/65R14)

(#7148) Kornel válasza Qru (#7144) üzenetére


Kornel
veterán

Vicces.

(#7149) hdman válasza DeFranco (#7147) üzenetére


hdman
őstag

Hát ezt most igy hirtelen nem, de 7-8 mm szokott lenni...

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#7150) DeFranco válasza hdman (#7149) üzenetére


DeFranco
nagyúr

épp ezen rugózok, hogy 7 vagy 8

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.