Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) Uzmany


Uzmany
őstag

Kedves szakik :)
Mi az oka annak, hogy a Brigdestone LM32-t nem favorizáljátok?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

® visions created with passion

(#4002) neduddki válasza Bozso68 (#4000) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 3d-t ismerem/ultem rajta a ug7+ hez kepost kifejzetten kemeny oldalfalu gummedli es mikor a 4d-rol erdeklodtem akkormkaptam azt a valaszt, hogy viszi tovabb a vonalat, en ugy erzem evolution van es nem revolution a premium gartoknal ki kire hegyezi ki a gummedlijet vonalalon /pl. a verso feszes rugozasara kifejezetten kenyelmetlen a dunlop kemnysege, es ezert muxik kivaloan a gy-val, lerglanbis az en izlesemnek:- ) /

udv

neduddki

mod: Uzmany: nadekerem, PEternel kifejezetten ajnaliott gummedli volt a tavajji szezonbana hidko:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4003) Uzmany válasza neduddki (#4002) üzenetére


Uzmany
őstag

Az az LM30 volt, ha jól emléxem.
Néztem a friss gumitesztet, ebben sajnos nincs az élmezőnyben az utód, az LM32.
Mindegy, már megvettem. Talán várnom kellett volna a tesztre, és utána vásárolni :DDD

® visions created with passion

(#4004) walker84


walker84
csendes tag

Szia!

Kormoran Snowpro B2 185/60 R14 1 db gumi érdekelne. Lenne? Ha igen milyen árban?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4005) Bozso68 válasza neduddki (#4002) üzenetére


Bozso68
senior tag

A feleségem örömére döntöttem végre, meg is rendeltem a Dunlop 4D-t, holnap fel is rakják a téli felnijeimre. Úgyhogy jöhet a hideg.

Üdv:
Zsolt

(#4006) AMD Power válasza walker84 (#4004) üzenetére


AMD Power
titán

Én pont most vettem ilyet. ;)

Drasztikus hiány várható téli abroncsokból

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4007) Bozso68


Bozso68
senior tag

Közben sikerült eladnom az öregecske 50%-os Kormoranjaimat 3000/db-ért, így jobb a lelkivilágom :).
Már most nézegetem, hogy milyen nyári gumikat vegyek, mert azok is gyalázatos állapotban vannak. Viszont meglátásom szerint nyári gumikban sokkal összetettebb a kérdés, nehezebb megtalálni a jó ár-érték arányt.

(#4008) konye.gabor


konye.gabor
csendes tag

155/65 R14 -es méretben milyen téligumit ajánlanátok? 4db kellene max 60000ft-ig.

(#4009) neduddki válasza konye.gabor (#4008) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha ennyiot raszansz akkor JoEv ug8:- ) ha szukebb a budzse akkor a Jegmedve sem rossz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4010) konye.gabor válasza neduddki (#4009) üzenetére


konye.gabor
csendes tag

Ez 2011-es típus ha jól tudom még nincs mögötte sok tapasztalat csak teszteredmény. Olyat tudtok ajánlani ami már bizonyított alattatok?

(#4011) neduddki válasza konye.gabor (#4010) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hehe erdekes egy hozzaalals:- ) dehat ha ez eccik?: conti ts800, pirelli snowcontrolii, winter rsponse

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4012) AMD Power válasza GumisPeter (#3827) üzenetére


AMD Power
titán

2db vettem most. Nagyon szép állapotban vannak. 8e Ft volt!? Szerintem az "jó" árban volt nem?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4013) Oracle


Oracle
senior tag

Hi

2 téli gumi között vacillálok ti melyiket ajánljátok? Pirelli SNOWCONTROL 2 vagy Continental ContiWinterContact TS 800.

Mennyibe kerül egy centírozás? itt a sarki gumis 2000ft/kereket mondott de én ezt kicsit sokallom :N(14es lemez felnik)

[ Szerkesztve ]

(#4014) AMD Power válasza Oracle (#4013) üzenetére


AMD Power
titán

Nekem ma 1500ft/db csinaltak. 14" szinten.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#4015) neduddki válasza Oracle (#4013) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en a contit, de ebben ugye semm meglepo nincs /kiveve, ha nagyon szignifikand az arkulomseg/:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4016) Bozso68 válasza konye.gabor (#4010) üzenetére


Bozso68
senior tag

Ezen én is sokat vacilláltam, aztán belegondoltam, hogy a Dunlop nem igazán szokott mellényúlni.
Ezért én be mertem vállalni az új típust. A másik, hogy ez tuti vadi új, nem egy régi DOT számú garnitúra. A harmadik meg az, valahol olvastam, hogy a gumigyártók az adott típusokat minden előjelzés nélkül azért fejlesztik, változtatják. A rizikó ott is megvan :) .

Persze, motoszkál bennem is a kisördög, de remélem nem lesz gond...

(#4017) neduddki válasza Bozso68 (#4016) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!i!

mar oleg regen kibaszott jo gummedliket gyartanak /ki erre ki arra indul es azt alt tartjak is/, elg nekik finomitani szepen fojjamatosan es neha kiadni egy masik mintat, hogy uj nevet kapjon:- )))
amugy par idei teszt:
otomotorundsport: autozeitung-kent reszletezve , otobild, itt meg tan ossze s vannak szedve a german nyelvterueltrol /ace mar volt, adac szinten/, ha estleg vki tanal vmimast sorolaj ma fel:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4018) GumisPeter válasza Oracle (#4013) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Egyértelmű. hogy a Pirelli!
:)
A 4 centrir nálam 5600-ft

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4019) GumisPeter válasza konye.gabor (#4008) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szia

155/65r14

Firestone Winterhawk2 Evo 12500- (utsó 4 db)
Matador MP52 10500- (még 8 db)
Falken HS439 12500-
Kleber Krisalp HP2 12300-
Michelin Alpin A3 14900- (10db)
Bridgestone LM30 14300-
Pirelli Snowcontrol2 13900- (8db)

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4020) dízelracer válasza konye.gabor (#4008) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én ebben a méretben a Nokian WR G2 -re voksolnék. Keress róla tesztet a neten.

(#4021) Tom5


Tom5
addikt

Semperit Master Grip: 11720Ft vagy Braum Polaris 3:11200FT (165/70/R13)
Régi jó barátom egy gumis cégnél dolgozik Pesten és ennyiért tudná elhozni Fehérvárra.
Melyik legyen?

(#4022) Tom5 válasza Tom5 (#4021) üzenetére


Tom5
addikt

Semperit lett.

(#4023) neduddki válasza Tom5 (#4022) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mindketto contigrup itt azzal csak szep lehecc:- )))

udv

neduddki

p.s. az a leneyg hogy elegedett legyel, majd szamol be rol legyszi

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4024) Tom5 válasza neduddki (#4023) üzenetére


Tom5
addikt

Igazából azért lett Semperit mert erről találtam teszteket és elég jókat írtak róla. De aki hozza Ő meg pont a másikat használja és meg van vele elégedve. Szóval szimpátia alapján lett Ő a nyerő, majd beszámolok mi a helyzet. 4 évszakos gumit vált egyébként.

(#4025) konye.gabor válasza neduddki (#4009) üzenetére


konye.gabor
csendes tag

Megrendeltem a Goodyeart (ug8) majd írok,hogy milyen. Nagyot nem bukhatok vele..

(#4026) Bozso68 válasza konye.gabor (#4025) üzenetére


Bozso68
senior tag

Sokat vacilláltam az ug8 és a Dunlop 4d között, végül az ADAC teszt hóban mutatott eredménye miatt választottam az utóbbit. Nálunk nem mindig takarítják az utakat ugyanis. A hó az olvadásig hó, letaposott hó, és jég marad :) , pláne a kocsifelhajtónk is vagy 2 méter magas, meredeken fölfelé vezető szakasz. De természetesen paraszthajszálnyiak a különbségek, tuti mindkettő jó választás.
A 4d viszont elvileg előbb úszik fel a vízen, de ezeket a határokat sosem feszegeti az ember, a tesztek úgy is abszolút profi emberek szubjektív véleménye alapján pontozódnak szélsőséges körülmények között.

[ Szerkesztve ]

(#4027) neduddki válasza konye.gabor (#4025) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha csak annyira valik be mint nekem a ug7+ akkor soakt fox vigyorogni;- )

udv

neduddki

mod: Bozso68: eltakaritas hianybol, csak nem heves megyeio vagy???:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4028) TayRol


TayRol
veterán

Ahoj!

Felso kategrias téligumma kellene 185/65/15 vagy 195/60/15 (ez ritkabb már gondolom) méretben.

Mit ajanlanatok?

Köszi,
TayRol

(#4029) neduddki válasza TayRol (#4028) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

#4009 es #4011:- ) a 195/60r15 alt valoban egy dragbb meret

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4030) TayRol válasza neduddki (#4029) üzenetére


TayRol
veterán

Szeva!

Koszi.:)

Dunlop 3D, 4D, UG8, Alpin A4. Ezeket neztem eddig. TS800-at, Pirelli SC-t es a Winter Response-t nem ismerem.

(#4031) neduddki válasza TayRol (#4030) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

javitom magam: ebbena mertreben mar ts830 /ott vekonyabbrol vol szo/ mod: ill, a winter resdpons nagytestvere a 3/4d
itt pedig egy agymeneses formedveny tolem:- )))

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4032) TayRol válasza neduddki (#4031) üzenetére


TayRol
veterán

Koszi!

Motoromon dunlop van, imadom, ezek szerint teli gumiban is tudnak alkotni maradandot.:) 3D-4D között van minosegbeli kulonbség (volt valami fejlesztes)? UG8 még ami tetszik (ez az UG7+ utodja?).

TayRol

[ Szerkesztve ]

(#4033) TayRol válasza TayRol (#4032) üzenetére


TayRol
veterán

most nezem, hogy 4d-bol nincs a meretemben.
szoval marad a 3d, a gy, alpin 4, esetleg a vredestein?

(#4034) Bozso68 válasza neduddki (#4027) üzenetére


Bozso68
senior tag

Rosszabb, Veszprém megye :) .

(#4035) neduddki válasza TayRol (#4033) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

en JoEv-el mardnek, de hat nekm jok veluk a tapasztalatom telen-nyaron:- ) mennyire akarsz sports/kenyelmes gumit ill. mire kell, mennyrefeszes futomure? /az indiat ujabban hanyagolom, de legalbb szep a mintajuk:- )/ 3d 185ben csak mo-t latok, az meg a kezdetek otan ua. azon nincs esetleges fejesztes /nem tom volt-e/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4036) TayRol válasza neduddki (#4035) üzenetére


TayRol
veterán

Nem kell sportos gumi, g asra kombira lesz. De most neztem a 195/60 csak egy ezressel dragabb a 185/65-nél, szoval lehet hogy az lesz. Es ugyebar ez peresebb szoval nem kell kemeny oldalfalu gumi.

Marad a joev ug8. ha ok gyartjak a dunlopot is annal rosszabb nem lehet.

mar csak egy ár kéne Petitol 195/60 es 185/65-re hogy eldontsem melyik legyen.

Koszi mindent!

TayRol

[ Szerkesztve ]

(#4037) neduddki válasza TayRol (#4036) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ekem a 185/70 az hintalovolt, pedig inkabb a kenyem fele tendalok:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4038) Bozso68


Bozso68
senior tag

Jönnek a hidegek, inkább felrakattam a Dunlop 4D-ket. A gumist direkt kérdeztem, hogy milyennek látja őket, állítása szerint nem merevfalú, tehát nem fog jobban rázni, mint egy átlagos téli gumi. Pedig sportos jellegű. Ja, és egy 1.6-os Astra H Caravan-om van.
Hazafelé rendszeresen egy kb 300m-es földúton is át kell csapatnom, azon sem éreztem különbséget a régiekhez képest.
És végre nem rángatózik a kormányom, mint ahogy azt tette a hat éves, kopottas nyáriakkal :) .

[ Szerkesztve ]

(#4039) GumisPeter válasza TayRol (#4036) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Taylor

185/65r15

Matador MP59 13300-
Firestone Winterhawk2 evo 15400-
Michelin Alpin A4 17600
Pirelli Snowcontrol2 17300
Bridgestone LM32 16800-
Barum Polaris3 14550

195/60r15

Firestone Winterhawk2 evo 17900-
Matador MP59 15600-
Michelin Alpin A4 22950-
Pirelli Snowcontrol2 20300
Bridgestone LM30 19800-

Szerintem felesleges a 195/60r15, sokkal drágább és minek???

Üdv

Peti

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4040) TayRol válasza neduddki (#4037) üzenetére


TayRol
veterán

persze, van az az oldalmagassag amit mar nem vallalok be.:)

Peti: koszi az arakat, maradok a /65-nel. jelzek, ha kell valamelyik.

Udv.
Roland

(#4041) zolisx4 válasza GumisPeter (#4039) üzenetére


zolisx4
őstag

Sziasztok
Tudnátok nekem mondani 205/60 16" os gumit ami nem drága ,csak téli legyen és hol lehet beszerezni :R

(#4042) Oracle válasza GumisPeter (#4018) üzenetére


Oracle
senior tag

Hi!

Pedig én a contit néztem ki :D miért a pirelli?

Megkérdeztem a közelben még egy gumist ő 800ft-ért centrírozott(bár a régi súlyokat nem szedte le, pedig úgy tudom azzal kezdődik egy igazi centír) ti leszeditek a régi súlyokat centír előtt? Görgőzés mennyibe kerül nálatok?

(#4043) neduddki válasza zolisx4 (#4041) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ez nem az a kifejezetten ocso kategoria:- (

udv

neduddki

mod: Oracle: mert neki a conti a mumus:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4044) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

üdv!

téli szettet kéne cserélnem, gyári méret 165/70R14, mehet helyette 170/65R14?

ja jól nézem 4-5k-t meg tudnék fele spórolni..

Pirelli SC2 és SC3 között van érdemben különbség?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4045) Bozso68 válasza Motion_Blur (#4044) üzenetére


Bozso68
senior tag

Pont ma reggel olvastam.
A cikk 195/65/R15 gumikról szóló részének a végén pont a Pirelli SC 2 és 3 közötti különbséget külön kiemelik. Az anyagösszetételek közötti különbség pedig nem méretfüggő.

Üdv:
Zsolt

[ Szerkesztve ]

(#4046) Motion_Blur válasza Bozso68 (#4045) üzenetére


Motion_Blur
félisten

köszi, hát ez alapján egyáltalán nem jó választás a Pirelli :(

ha jól nézem a tesztgyőztes Conti, Michelin, Dunlop egyaránt 15k körül vannak a méretemben, tehát kb. 2k-val drágábbak/db mint a Pirelli

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#4047) Bozso68 válasza Motion_Blur (#4046) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nem akartam sugallni, de a tesztek alapján valahogy így van a Pirellivel.
Én e nélkül a cikk nélkül választottam gumit, persze ADAC-teszt alapján, és ugyanaz a véleményem alakult ki, hogy a világverő és a silány gumik között nincs árban iszonyat különbség.
Pár ezresen meg ne múljon a dolog.

(#4048) GumisPeter válasza Oracle (#4042) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Oracle

A centrir azzal kezdődik, hogy megnézzük van-e eltérés.Ehhez rajta kell hagyni a súlyokat.Ha esetleg nullás, hurrá, ha nem és elég pont leszedni valamennyit, akkor is hurrá.Ha olyan helyre kéri a súlyt, akkor régi le, új fel.
Felni javítás cca 5000-/db és kb 2 nap.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

(#4049) aphra2


aphra2
aktív tag

Szia Gumispeter!

Kaptam 4db citrom C5 lemezfelnit, Barum polaris2 205/65 R15 téligumival, DOT 3805,
5-6mm profilmélység, a felni árakkal képben vagyok , de a téligumi mennyit érhet?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#4050) GumisPeter válasza aphra2 (#4049) üzenetére


GumisPeter
senior tag

Szia.

A Felni 5-6k lehet a gumik mivel 6 évesek gyanítom hogy már nem fogja azt a tapadást nyujtani, amit elvárnál egy téligumitól.Én max 5k-t adnék a gumiért, de csak ha nagyon nincs frissebb lehetőség.

Üdv

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.