Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50001) Qru válasza tboldi (#50000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Neked is elobb oregszik el a CC mint sem elkopna. Itt is ez a helyzet…

#nincsbennetarcsi

(#50002) molnarpeter válasza tboldi (#49998) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ehhez nincs több méter adott átmérőben? Grande is 15"-ban kapott 185/65 és 175/65 gumikat is, mondjuk motor függvényében.

(#50003) stickermajom válasza Qru (#50001) üzenetére


stickermajom
addikt

Kopásról jut eszembe. Az öntési kukacok adhatnak hangot, amíg le nem kopnak? 80 fölött mintha morogna a Quatrac 5. Csapágyak terhelésváltáskor is csöndben vannak, szóval én a gumikra gyanakszom.

(#50004) tboldi válasza Qru (#50001) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, 2017 februárja óta csak 29k km-t tettem az autóba, a CC+-okban meg még ennél is kevesebb van, azok 13 hónappal később kerültek fel. :B

És a Lancia is hasonlóképp fog alakulni.

(#50005) tboldi válasza molnarpeter (#50002) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#50006) Qru válasza stickermajom (#50003) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, azok puhak. Gyari gumival is hangos volt vagy azzal nem probaltad mi?

#nincsbennetarcsi

(#50007) Qru válasza tboldi (#50005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Go R14?! :))

#nincsbennetarcsi

(#50008) molnarpeter válasza Qru (#50007) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Támogatom :D

(#50009) tboldi válasza Qru (#50007) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van 2 db 15-ös, gyári felniszettünk hozzá, nem akarunk 14-re váltani. :D
Egy Ypsilon és egy Lybra - előbbiek kicsit rondábbak, van pár padkanyom, utóbbiak viszont teljesen hibátlanok.

[ Szerkesztve ]

(#50010) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok.

Suzuki Swift 2006-os autóra R14-esekből milyen téli gumit ajánlanátok? szinte mindennap 100-150km-t megteszek az autóval.

A keret 70 ezer körül.

(#50011) Qru válasza Ezekiel. (#50010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kléber Krisalp HP3.

#nincsbennetarcsi

(#50012) Qru válasza tboldi (#50009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor marad a GY. :K

#nincsbennetarcsi

(#50013) rbalint88 válasza stickermajom (#50003) üzenetére


rbalint88
addikt

Nem a leghalkabb gumi, siman lehet, hogy a dakon morgosnak hallod. Nagy fekezesnel is surrogo hangot ad :) De es viszont eleg jol tapad!

(#50014) tboldi válasza Qru (#50012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Esélyes. :)

(#50015) Kornel válasza rbalint88 (#50013) üzenetére


Kornel
veterán

Dacia? Abba minden hangos ;) De tényleg, +5000 Forint gyártási költség, és több dB-el halkabb lenne.

Egyébként Quatrac nálam nem hangos, rosszabb úton (M0 egyes szakaszai) tényleg hallható, viszont normál minőségű úton abszolút csendes nálam.

Első pár száz km tapasztalata:

Szárazon sokkal kevésbé stabil kanyarokban, mint a VP2 volt, viszont fékútban jobb, ugyanott, ugyanúgy, de abszolút nem kanyarvadász, ugyanazzal a keréknyomással nem ad olyan jó visszajelzéseket a kanyarban, sokkal lágyabb, sokkal jobban ringatózik, polgári abroncs ;)

Vizen a VP2 tragédia volt, ez pedig érzésre jobb, mint szárazon, ugyanabban a kanyarban amíg szárazon érezni, hogy lágyan hullámzik, hol lesz a vége a tapadásnak, vizen ugyanott mintha oda lenne ragasztva, abszolút előfordul bárhol, és megáll úgy, ahogy nem is gondolnám.

A Quadraxer2 ugyan más autón és méretben volt, de hasonló szélességben, az vizen biztosan rosszabb összehasonlítva, viszont szárazon jobb visszajelzéseket ad, kanyarban jobban terhelhető.

Hóban majd meglátjuk, ott nehéz lenne megverni a Kleber-t ;)

(#50016) rbalint88 válasza Kornel (#50015) üzenetére


rbalint88
addikt

XL-est vettel vagy simat? Gondolkodtam rajta, hogy lehet a Polaris 5 is azert (is) annyira takony az Audin, mert tul nehez neki az auto, Ioniq is hasonlo sulycsoport. 2,8-ra fujva is “lotyog” a gumin az auto, lehet egy XL kivitel segitene ezen kicsit, bar elvileg nem erre van kitalalva.
mastol azt hallottam, hogy Fiat 500e-n jo a Quatrac, csak vizes uton elindulasnal vannak gondok, sok neki a nyomatek, egyebkent elegedettek vele.
stickermajomnak meg Quatrac 5 van, nekunk is a Priuson, arra irtam, hogy morgoska a hangja es surrog nagy fekezesnel :) egyebkent sajnos a Hyundai se jeleskedik a gordulesi zaj elmaszkolasan, az i30 zajszigetelesenek is egyertelmuen az a leggyengebb pontja, nagyon erzekeny az utfeluletre, pedig nem szar gumik vannak rajta (Michelin Primacy4). Kivancsi vagyok telire mit kapok, most mar a flottamenedzser intezi, nem en magamnak, de megirtam, hogy valami jot szeretnek.

(#50017) Qru válasza rbalint88 (#50013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mikor felkerult a nyari utan a Q5 es elindultam a gumistol megneztem, hogy minden ablak fel van-e huzva, annyival hangosabb volt. Nem veszes mar megszokta a fulem csak elsore tunt hangosnak.
Pedig a Jazz-ben se nagyon van hangszigeteles…

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50018) Kornel válasza rbalint88 (#50016) üzenetére


Kornel
veterán

Sima, nem XL.
Most már ez van :)

(#50019) hemaka válasza hemaka (#49899) üzenetére


hemaka
nagyúr

Meg is érkezett a TS860 pack a gumi.hu-tól, 2021.29. heti gyártás mind a 8db.

(#50020) Qru válasza hemaka (#50019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pöpec, jó friss!

#nincsbennetarcsi

(#50021) Biqci válasza Qru (#50017) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nekem a Quatrac száraz úton gyakorlatilag nem hangosabb mint a BS Potenza volt, viszont vizes úton mintha lenne egy kis, nem is tudom pontosan leírni, talán süvítő hangja. Mintha a víz kiszorítása adna ilyen hangot. Amúgy tökre megvagyok vele elégedve :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#50022) Ezekiel. válasza Qru (#50011) üzenetére


Ezekiel.
tag

Köszi

(#50023) Qru válasza Biqci (#50021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A sima Quatrac vagy a Quatrac 5? Nekem az utóbbi van.

#nincsbennetarcsi

(#50024) Biqci válasza Qru (#50023) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ja, igaz. Sima Quatrac van, v profilos. Tényleg, neked a Q5 van...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#50025) Qru válasza Biqci (#50024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

V profil hátránya sajnos... Amiatt hangos, illetve hajlamos a fűrészfogas kopásra is. Érdemes figyelgetned a kopásképét (és persze cserélgesd a tengelyek között rendszeresen).

#nincsbennetarcsi

(#50026) robertka válasza Qru (#50025) üzenetére


robertka
tag

Olyat is olvastam több helyen hogy a modern gumiknak már nem gond sőt jót is tesz ha az élettartam felénél forgásirányt váltunk, igaz lehet ez akár V profilnál is?

(#50027) Dorian


Dorian
félisten

Péntek reggel rendeltem a kellagumi.hu-ról (Diós Gumi Kft.), számlát küldték, át is utaltam.
Azóta csend. Nem jeleztek a várható érkezésről, telefont nem veszik fel, mailre nem válaszolnak.
Szerintetek ennyi idő még normális várakozásnak tekinthető? Korábbi gumis rendeléseimnél aznap visszajeleztek a szállításról.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50028) Qru válasza robertka (#50026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A kötött forgásirányos gumiknál tilos, a többinél lehet.

Én mondjuk nem szoktam soha forgásirányt váltani, ha egy irányba megnyúltak a gumiban a szálak azt nem tartom szerencsésnek aztán az ellenkező irányba terhelni (elvileg szélsőséges esetben okozhat szálszakadást).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#50029) toompa válasza Dorian (#50027) üzenetére


toompa
őstag

Ha fizettél előre (én sosem tennék ilyet), akkor nem tudsz mást tenni, mint várni.
Ha elállsz a vásárlástól, 30 napot is várhatsz a pénzedre.

(#50030) pepe091 válasza toompa (#50029) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Az elállás jelzésétől számított 14 napon belül kötelesek visszautalni.

(#50031) Puma K válasza Dorian (#50027) üzenetére


Puma K
veterán

Soha. Semmiért. Nem szabad előre utalni. Főleg nagyobb összeget nem.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#50032) gorgo


gorgo
őstag

Váltani tervezek 17" colos felniről 16"-ra, 4 évszakos gumival. A költségtervezés miatt megfontolom, hogy eladó sorba kerül 4 gyári Toyota alufelni, TPMS szenzorok, rajta Hankook nyári gumikkal (2-3 szezont még tuti elvisz). Ezek reális ára mennyi lehet most? Ebben kérnék segítséget. Köszönöm! :R

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#50033) focvis válasza gorgo (#50032) üzenetére


focvis
veterán

4 db 17" gyári Toyota alu, TPMS és gumik. Ha (közel) aktuális modellről beszélünk & realitások, úgy 120-150. Március-áprilisban meghirdetve.

(#50034) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Fent van a téli gumi.

Keréknyomás ellenőrzés, centrírozás, felrakás, utána nyomatékkulccsal nyomatékra húzás, 4k-ba került számla nélkült(4 db 16" felni), vidéken. Időpontra jössz, pár nappal előtte telefonáljak.
Fő profil az autószerelés, de megunta a helyi gumisok szakmaiatlanságát, nemtörődömségét így belefogott a gumis munkába.

Szerintem megtaláltam új helyet, ahová járni fogok az autóval kerékcserére. :)

[ Szerkesztve ]

(#50035) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Még nyáron kinéztem, hogy váltanék négy évszakos gumira, akkor ajánlottátok a Vredestein QuaTrac 5 XL-t. Pár hete kezdtem el keresgetni, viszont sehol sem kapni. Kifutott modell, vagy a gumicsere szezon miatt kifogytak a készletek? Mit tudtok erről?

(#50036) rbalint88 válasza _stick_ (#50035) üzenetére


rbalint88
addikt

A Quatrac 5-ot a kozepes meretekben a szam nelkuli Quatrac valtotta, valoszinu az van mar helyette. Vagy elfogyott, meret nelkul nehez megitelni :)

(#50037) FireFox1996 válasza Puma K (#50031) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Pontosan!
Szoksor a spórolással csak idegeskedsz :W (pl. 500 ft-tal olcsóbb, ha előreutalod, utánvéttel meg 500 ft-tal drágább lesz)

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#50038) _stick_ válasza rbalint88 (#50036) üzenetére


_stick_
őstag

205/60 R16 96H kellene nekem.

(#50039) grizlisandor válasza Dorian (#50027) üzenetére


grizlisandor
addikt

Korábbi rendelések ennél a cégnél voltak?

Ismeretlen helyre nem szoktam előre utalni.

(#50040) Dorian válasza grizlisandor (#50039) üzenetére


Dorian
félisten

Na most sikerült egyeztetnünk. A gumi csomagolás alatt van, utána adják át a futárnak, de 1-1,5 hetes érkezést mondtak, mert nagyon tele vannak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#50041) Qru válasza _stick_ (#50038) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Abban a méretben a szám nélküli Quatrac van. Az újabb/jobb mint a Quatrac5.

#nincsbennetarcsi

(#50042) tboldi


tboldi
nagyúr

The BEST Tires for Winter - 2021 Buying Guide - Jonathan Benson, Tyre Reviews, YouTube

(#50043) Badboys válasza _stick_ (#50035) üzenetére


Badboys
őstag

A méretet benéztem. bocs.

[ Szerkesztve ]

(#50044) grizlisandor válasza Dorian (#50040) üzenetére


grizlisandor
addikt

Árukeresőn van pár negatívum a szállítás gyorsaságával kapcsolatban.

(#50045) dssport válasza grizlisandor (#50034) üzenetére


dssport
tag

Milyen szomorú, hogy néhány alkalmat követően ez a hely már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50046) blizzrd


blizzrd
aktív tag

Sziasztok!
185/65 R15 méretben vacilálok a Nexen 4 évszakosa és a Quadrac között. Utóbbi megéri a felárat - függetlenül attól, hogy pár ezer forint/darab az eltérés?
Második autóra megy (egy kis 77 lovas Grande Puntora) bevásárlós, olykor munkába járós utakra (oda vissza kb. 70 km).
Köszi :)

(#50047) Puma K


Puma K
veterán

Kicsit morgolódtam ugye a Continental TS860 miatt, hogy sokadik ember írta, hogy így-úgy nem az igazi ennyi pénzért így 2021 vége felé.

Aztán a mai napon elkezdett motoszkálni a fejemben, hogy miért nem a TS870-et vettem a 860 helyett? Körbenéztem és hát azért mert 15"-os méretben még nem elérhető. Nem hogy 205/65R15-ben ami nekem kéne.

Szóval teljes nyugodtsággal élvezem és gurulok a 860-asokkal :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#50048) Executioner válasza Puma K (#50047) üzenetére


Executioner
tag

15" nem elérhető? Én is azt vettem. 195/65 R15
205-ös tényleg nincs belőle.

Exec

(#50049) Puma K válasza Executioner (#50048) üzenetére


Puma K
veterán

Nem dezinformálni akartam csak lehet éppen rossz lapot néztem a sok közül... :B :D

Pontosítok: jelenleg 15"-ban is elérhető, de csak korlátozott szélességekben.

:R

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#50050) Biqci válasza Qru (#50025) üzenetére


Biqci
aktív tag

Annyira nem hangosabb mint vártam. Tegnap megvolt az első autópályázás is. 150 fölött még nem volt sokkal zajosabb mint a nyári volt. Gyorsabban nem próbáltam, nem adta magát a lehetőség :D
A cserét mondta a gumis is, bár ő 20k km után javasolta, vagy ha 5mm körül lesz a kopás. Azért én évente vagy 10k után át fogom. Meg még tanácsolta, hogy egy kicsit több nyomás legyen benne, mint a gyári ajánlás...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.