Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39001) 2ozzmexy válasza coolabácsi (#38999) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link] Igen, az a gyári méreted, 185 széleset tehetsz még rá, de ahhoz 15"-os felni kellene.
Maradj a gyári méretnél, a Suzuki mérnökei éveket áldoztak az életükből a futómű és a felni+abroncs ideális párosának kiválasztására ahhoz az autóhoz, hidd el, ők fogják jobban tudni. ;)
Állítólag műszakin szőrözhetnek miatta, bár én még nem tapasztaltam ilyet, viszont a biztosítók szoktak úgy kedvezményt adni, hogy "mindig a gyári méretű és évszaknak megfelelő gumiabronccsal van szerelve a jármű", ami ugye ciki egy balesetnél, mert képesek nem fizetni mondván a gyárival elkerülhető lett volna. Aztán lehet pereskedni velük napestig...
De kattints a linkre és rögtön tisztább lesz a kép. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39002) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Van par kulfoldi gumirendelos oldal, ami eleg olcso tud lenni emlekeim szerint.

Tudtok ajanlani ilyet? 195/50 R15-re szeretnek valami normalis, sportos nyarit.

Same rules apply!

(#39003) South Velen válasza coolabácsi (#38997) üzenetére


South Velen
addikt

Nekem úgy alakult, hogy hátul hankook k435 van

elöl Nexen N Blue HD Plus

nyilván mivel különböző tengelyen vannak, nem nagyon lehet így összehasonlítani, és 1 hónapja vannak fent, de:

utóbbi (Nexen) jobbnak tűnik eddig és olcsóbb is (165/70 14, gombóc swift).

A Nexen önmagában is nagyon kellemes meglepedés, ahogy eddig tapad. Nagyon jó.
Lehet élettartamban vagy fogyasztásban jobb a hankook, nem tudom megmondani.

a gumis is azt mondta, jobb a nexen a hankooknál, dehát ők ugye nem mindig objektívek... mindenesetre eddig nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#39004) coolabácsi válasza South Velen (#39003) üzenetére


coolabácsi
tag

Köszönöm mindenkinek ! :R

Maradok a gyári méretnél :K (165/70 14)
A Nexen baráti áron lenne tényleg.

(#39005) Jorus


Jorus
nagyúr

Megjöttek rendben a gumik, március elején sütötték őket, jövő héten megy mindhárom autó gumishoz.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39006) Qru válasza Jorus (#39005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Baba!

Nekünk a frissen beszerzett Continental gumi meg szeptember végi (3919).

#nincsbennetarcsi

(#39007) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nos kicsit még agyalgattam 4 évszakos gumi ügyben ezt a négyet találtam vagyis itt olvasgattam a legtöbbről és agyalok,hogy most melyiket is vegyem akkor,de úgy néz ki a két utolsó kihúzva mert vagy nem találtam belőle vagy itthon nem lehet kapni 205/65/15-ös méretben.Szóval akkor melyiket lenne érdemes kleber vagy vredestein?Olvastam olyat,hogy nyárias vagy télies minta gondolom ez a kopást is befolyásolja bár nem tudom mennyire kopnak ezek a gumik,lehet én agyalom túl a dolgot.
-KLEBER Quadraxer 2
-Vredestein Quatrac 5

-Nexen N'Blue 4 Season
-Premitra All Season AP3

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39008) Alemida válasza 2ozzmexy (#38982) üzenetére


Alemida
tag

Most rendeltem 15-ös acélfelniket, 6Jx15.
Dpd csomagolás szerint 6,85 kg volt.

(#39009) SzlobiG válasza eTrade (#38995) üzenetére


SzlobiG
félisten

A teszt alapján jó választás lesz az Apollo. :))

Viszont érdekes, hogy az általatok nem ajánlott Laufenn az árához képest jól szerepelt. :U

(#39010) 2ozzmexy válasza Alemida (#39008) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Köszi az infót, akkor a 6 1/2Jx16 sem lesz több 10kg-nál, az a plusz 2,54cm átmérőben meg 1,27cm szélességbeli különbség nem hiszem h 1-2kg-nál többet fog rádobni.
Valamiért ezt sehol sem írják le, csak az alufelnik tömegét írják néhol...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39011) Pityu. válasza Pityu. (#39007) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Akkor úgy néz ki ezt magamnak kell ki silabizálni valahogy

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39012) sutszi válasza Pityu. (#39011) üzenetére


sutszi
veterán

1. Túlagyalod
2. Minta az a tapadást fogja inkább befolyásolni nem a kopást
3. Ezekkel az elvárásokkal és paraméterekkel nincs számottevő különbség.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#39013) 2ozzmexy válasza Pityu. (#39011) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Kléber Quadraxer 2 205/65 R15 94H [link] 27.940 HUF/db
Vredestein QuaTrac 5 205/65 R15 94H [link] 30.730 HUF/db

Vedd az olcsóbbat, a szerelés árával annyiba fog kerülni mint a drágább és mindkettő jó.
Így egyszerűbb a döntés?
Amúgy ha csak a mintát nézem, akkor városi használatra a Vredit venném, de ez csak magánvélemény...

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39014) Pityu. válasza 2ozzmexy (#39013) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezeknél az áraknál jóval olcsóbban talàltam mind kettőt szóval a link már meg van honnan az egyik 25900ft a másik meg 25200Ft talán :) én vegyesen használom bár ha lehet inkább többet megyek városon kívül mint városban,itthon is csak ha muszáj.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39015) 2ozzmexy válasza Pityu. (#39014) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azért megnyitottad őket?
Vredi Prémium kategória 2 év gari C/C 70dB
Kléber Minőségi kategória élettartam gari (5 év) C/B 69dB
Fragen? Nem mindig a drágább a jobb... ;)
Ha nem kell hóban menni, mert autópályán/városban jársz letakarított/sónedves utakon akkor a minta miatt Vredi, ha fel kell menni a Bakonyba hóesésben vagy a Kékesre akkor Kléber. (magánvélemény!)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39016) Pityu. válasza 2ozzmexy (#39015) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen megnyitottam de én itt néztem amit venni akarok,mert most ezek jó árak nekem kleber vredestein
Azt nem tudom évek alatt mennyi hó lesz,és mikor,hogy kell majd menni,nagy ritkán járok hegyekben de eddig leginkább jó időben jártam télen nem igazán,viszont azt,hogy a jövőben itthon bárhol mekkora hó vagy mennyi fog esni azt nem tudom,ha menni kell menni kell.De az biztos,hogy megyek száraz,nedves,meg hideg meg ha muszáj és esetleg van kis hó akkor havas meg felsózott úton szóval vegyes használat de valószínű a jobbik idő a több :) Nekem a lényeg még az,hogy bármikor helyt tudjon állni meg ne kopjon el gyorsan ne csúszkáljon ilyesmi.Meg még egy kérdéses 4 vagy 5db legyen e a gumi úgy értem pótkerékre is vagy az maradjon ami van?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39017) Qru válasza Pityu. (#39016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Klébernek jó a kopásállósága, a Michelin B márkája, tehát a CC-vel rokon a Kléber gumija.

#nincsbennetarcsi

(#39018) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Van egy Suzuki Ignis gyári 15-ös alu felnivel, jelenleg Hankook téli gumival, aminek a mérete: 185/60 R15

Rámenne-e erre a felnire a 185/65 R15 -ös Pirelli P1 nyári gumi?
Vagy egy az egyben a téli méretet keressem?

(#39019) 2ozzmexy válasza Drughi (#39018) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Korábban linkeltem egy ehhez hasonló Ignis-t itt...
[link] Ugyanezt tudom neked is tanácsolni bár nem írtál motort vagy évjáratot. ;)
185/55R15-t ír, szóval egyik méret sem nyert... ;]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39020) Drughi válasza 2ozzmexy (#39019) üzenetére


Drughi
addikt

1.3-as benzines, 2007-es
A téli gumi köszöni jól van, nyárinak lenne egy ilyen lehetőség

(#39021) 2ozzmexy válasza Drughi (#39020) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Akkor a téli méretet, 185/60R15 inkább (mint a /65) vagy ha találsz 185/55R15-t elfogadható áron, az lenne az ideális. ;)
Viszont hivatkozva a korábbi HSZ-okra ( [#38801] ), nem ajánlom a gyáritól eltérő méretet, bár meg tudlak érteni miért szeretnél ballonosabbat... :R

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39022) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Pótkeréknek 5-dik 4 évszakos gumit is rendeljek vagy azt hagyjam meg úgy ahogy van bár 6 éves bridgestone turanza ? Vagy elég ha csak négyet rendelek?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39023) 2ozzmexy válasza Pityu. (#39022) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Hehehe... üdv a klubban. ;)
Ha teljesértékű pótkerék (nem mankókerék), akkor a 6év még szerintem vállalható. (nem éri UV fény, nem kap folyamatos statikus/dinamikus terhelést)
Viszont ajánlom figyelmedbe hogy sok 4évszakos gumi kötött forgásiránnyal rendelkezik a mintázat miatt, ezért ha olyat teszel a pótkerékre akkor az az autó egyik oldalára lesz csak jó...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39024) Pityu. válasza 2ozzmexy (#39023) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez normál pótkerék rendes felni és gumi méret de ha nem gond akkor az marad.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39025) 2ozzmexy válasza Pityu. (#39024) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ha mindig is pótkerék volt, akkor az 10évig jó lesz (szerintem).

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#39026) Pityu. válasza 2ozzmexy (#39025) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ja ,mióta újjonan vettem a kocsit még sosem volt kiszedve a helyéről.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39027) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Tegnap megjöttek az Apolló-k (nem én vettem át).
Gondoltam ma kimegyek megnézem őket, hát az egyik pár 225 a 235 helyett. :W

Rohadt mérges lettem, mert a hétvégén már felakartam rakatni. Már eleve az idegesített, hogy csak futárral lehet kihozatni a gumit, személyesen nem átvehető. Most várhatok csere darabra jövőhéten. Nincs szerencsém... :(

(#39028) MasterMark válasza SzlobiG (#39027) üzenetére


MasterMark
titán

A számlán jól van írva?

Switch Tax

(#39029) SzlobiG válasza MasterMark (#39028) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ott 235 szerepel ráragasztva a 225-ös párra. Már jeleztem feléjük holnap fognak hívni a cserével kapcsolatban, csak az dühít, hogy megint lehet várni rá.

(#39030) SzlobiG válasza SzlobiG (#39029) üzenetére


SzlobiG
félisten

Fejlemény: Addig forgattam őket, hogy kiderült 3db 225 van és egy db 235. :D
A csomagolástól alig látni azt nem akartam szét szedni, nehogy ráfogják nem cserélik vissza. De komolyan így elnézni valamit. :(

(#39031) F_Zolee válasza SzlobiG (#39030) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ehhez már tehetség kell.

(#39032) troll81 válasza F_Zolee (#39031) üzenetére


troll81
addikt

Természetesen megy nekik. Rendeltem 4 Continental téli gumi t.... Kaptam 2 téli gumi t meg 2 motor gumit..... Bár semmilyen idő nem indokolta a motorozást de szerintük rendben van nem vettem át 5 nap múlva jött meg rendesen kb 2 hét be telt mire volt téligumi.januarban vagy 2 éve volt kb.

(#39033) Gaben92 válasza SzlobiG (#39027) üzenetére


Gaben92
őstag

Én megrendeltem hétfőn a felniket, azt írták: "Finnországi raktárban (esetemben ez belföldöt jelent), szállítási idő: 3 nap". Tegnap este kaptam e-mailt, hogy átadták a csomagot a GLS-nek... AUSZTRIÁBAN... :U Anyád.... Hétvégén fel akartam szereltetni a gumikat mert hétfőtől a szögesek amik most vannak fenn már nem használhatóak és többszáz euró a bünti ha elkap a yard.

Szóval üdv a klubban. :(

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#39034) blakey válasza Pityu. (#39016) üzenetére


blakey
titán

Quatrac5-t használok 2,5 éve,nagyon elégedett vagyok velük, bátran tudom ajánlani, télies gumi, nyári és téli mintával.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39035) Pityu. válasza blakey (#39034) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szia,most akarom majd rendelni csak ugye még mondták a KLEBER Quadraxer 2-őt is csak elsőre a vredesten tetszett meg csak mintha azt mondták volna a kleber nyáriasabb minta,de nem tudom mi a jelentős különbség ilyenkor,te tudod?Mennyit mész amúgy az autóval és mennyire kopik a vredesten gumi?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39036) blakey válasza Pityu. (#39035) üzenetére


blakey
titán

A topikban vannak vélemények mindkettőről, keress rá, én is e kettő közül választottam, nem bántam meg a döntésemet. Quadraxer2-t nem használtam. Egy picit jobban kopik papíron a Q2-höz képest de az évi 10e km mellett 4 évet kibír utána úgyis cserés. Nem tudom, hogy mennyi lesz a valódi kopás de úgyis 4 évesen cserélem.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39037) Jorus válasza SzlobiG (#39030) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez melyik cég?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#39038) Pityu. válasza blakey (#39036) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem 4 évente szoktam gumit cserélni,ha elkopik akkor vagy ha már korosabb akkor,de lehet előbb lenne korosabb nálam mintsem elkopna.Tetszik nekem a kleber is de valahogy elsőre a vredesten állt közelebb a szívemhez,árban kb egyformára jönnek ki.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39039) F_Zolee válasza Jorus (#39037) üzenetére


F_Zolee
veterán

Talán ez. [link]

(#39040) SzlobiG válasza F_Zolee (#39039) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ők azok, csomó pozitív értékeléssel...ahogy nézem megint azt írja a honlap, hogy raktáron van, kíváncsi leszek rá kitudják-e cserélni gyorsba.

A call centert hívtam külön menüpont van a nem megfelelő termék kiszállításra, na itt már tudtam, hogy sűrűn van ez náluk. :D

(#39041) F_Zolee válasza SzlobiG (#39040) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ehhez különösebb agy se kell, hogy 4 méretet leolvassanak csomagolás előtt...

(#39042) blakey válasza Pityu. (#39038) üzenetére


blakey
titán

10-15e km/év esetében még megfelelő a 4 évszakos, azaz 4 év múlva cserés, ha ennél többet mész egy évben akkor lehet, hogy már hamarabb cserélni fogod. Ha 10km alatti az éves futásteljesítmény akkor az 5 év is meglehet úgy, hogy kevésbé veszít az újkori tulajdonságából, tehát valahol itt a határ a 4 évszakosokkal, legalábbis azokkal ahol a futásteljesítmény 40-50e km között van, ahol kisebb ott hamar lesz a csere. Tényleg csak azt tudom írni, hogy olvass róluk néhány véleményt és akkor el tudod dönteni, hogy melyik legyen.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#39043) Pityu. válasza blakey (#39042) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szerintem megrendelem a vredesteint mert vehetek két szettet ha nem elhasználódnak hanem elöregednek,így egy szett ára nálam marad 4-5 év meg nem is olyan kevés amúgy,meg ki tudja mi lesz akkor. Most az se jó mondjuk a nyárival megyek 5000km-et a télivel meg mondjuk 3000km-et egy évben. Szóval ha évente sokat mennék akkor 7 év alatt nem 49000km lenne a kocsiban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39044) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

205/55/R16 nyári gumit keresek.

Maxxis Premitra 5
VREDESTEIN SPORTRAC 5

Eddig ezekre gondoltam. Szerintetek melyiket? Vagy van esetleg jobb választás hasonló árban vagy olcsóbban?
Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#39045) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na meg is rendeltem a Vredestein Quatrac 5 gumit aztán kíváncsi leszek milyen lesz :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39046) i-sti válasza Csaby25 (#39044) üzenetére


i-sti
senior tag

PilotSport 4 :DD

Magamnak a Sportrac5-öt vettem, 185/55/16 méretben
Édesapámnak Hankook VP3 205/55/16 méretben

Viccet félretéve ebben a méretben a PS4 is jó áron van ha esetleg rendes gumit vennél.

Novum Forum Siculorum

(#39047) Qru válasza Csaby25 (#39044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Vredi Sportrac5 az jó választás. Esetleg még megnézhetd a Hankook VentusPrime3-at, ár/érték arányban az nagyon jó.

#nincsbennetarcsi

(#39048) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez 4 évszakos gumiknál is érvényes?

"A szakértő még azt is javasolta, hogy az abroncsok helyzetét tengelyenként a forgásirány megváltoztatása nélkül 5-10 ezer kilométerenként érdemes felcserélni, hogy a gumik kopása egyenletes legyen."

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#39049) i-sti válasza Pityu. (#39048) üzenetére


i-sti
senior tag

Honda topicban 3-4 napja volt kitárgyalva, esetleg bele olvashatsz
Ott off téma volt, itt meg erre kiváncsiak az emberek

Novum Forum Siculorum

(#39050) Pityu. válasza i-sti (#39049) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Be tudnád linkelni a topikot?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.