Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) focvis válasza Kornel (#40998) üzenetére


focvis
veterán

Mennyi minta van még? Csak kíváncsiság.

(#41002) Kornel válasza focvis (#41001) üzenetére


Kornel
veterán

Az említett CC-en 2 mm körül. Nyárra még jó volt, télre már nem megfelelő a Michelin szerint.

(#41003) focvis válasza Kornel (#41002) üzenetére


focvis
veterán

A 70 ezret futott Klebert kérdezem, azon mennyi a minta még?

[ Szerkesztve ]

(#41004) 2ozzmexy válasza Kornel (#41002) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Nyárra még jó volt, télre már nem megfelelő a Michelin szerint."

Te sem tennéd fel télre ha téligumi lenne... plusz ugye a misi nem mondhat ellent pl az osztrák szabályoknak... a magyarnak igen, de az osztráknak... :U (ugye náluk a téli/4évszakos 4mm profilmélység alatt nyárinak minősül)
Biztosan én megyek keveset, de azt a kopásjelzőt én még egyszer sem láttam... hamarabb kerül a keverék olyan állapotba h kuka lesz... (és nem csak szerintem hanem a márkaszervíz szerint is)
Szóval jó h van, de minek... :DDD

@KTU: a felnire szerelt szezonális szetteket is, sőt, ha a gumist kérdezed akkor hetente kétszer kellene centrírozni... :R Úgyhogy pls ne, ne menjünk bele marhaságokba...

@szabonagyur: neeeee, kérlek ne.... mert csak, ne....
Ne süllyedjünk erre az "olcsójános" szintre, ezt a kérdést nem lehet nettó gazdasági szempontból megközelíteni... A kérdés úgy szól hogy szükséged van e a két szettre, ha tudod a választ csak magadat nyugtatod az más, de ilyen szempontból a Sailun-al jársz a legjobban, mert annak a legkisebb a km-re vetített fajlagos költsége... igaz egy vödör sz@rt ér... Az ilyen 4évszakos kontra két szett kérdésben sosem szabad elfelejteni hogy egy TOP3 szezonális gumi mindig el fogja verni a 4évszakost körülményektől függetlenül, nem véletlenül használunk/használtunk szezonális gumikat évekig, ez nem egy gumikereskedők összeesküvése dolog, hogy a '90-es évek után mindenkit rádumáltak a két szettre most meg rá dumálnak újra a 4S gumikra, "csak forogjon a pénz"...
Első körben azt kell tudni mit vársz el az autódtól, ha csak a városban cirkálsz vele akkor jó a 4S, de ha jártok síelni vele Ausztriába akkor kevés lesz. Anyagilag jobban jönnél ki, bár nem számottevően jobban... Egy autó mindig egy adó, arra költeni kell folyamatosan amit sosem látsz viszont, mivel nem egy F40-ed van ha jól emlékszem, így befektetésnek is rossz. A gumi meg főleg, az csak viszi a pénzt, valóban dupla a költséged rajta, de felmerül a kérdés hogy kétszer akkora biztonságban is leszel e? Ezt kell mérlegelni meg a felhasználási körülményeket. Nekem is bőven elég lenne egy Nexen vagy egy Vredi, de én pl szeretek kereket cserélni, szeretem bütykölni az autókat, de van aki utálja... nem vagyunk egyformák. ;)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41005) Dluinet válasza KTU (#40999) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Elsőket a hátsókkal cserélni 10ezer kilométerenként, hogy egyenletesen kopjon.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41006) t1 válasza Kornel (#40991) üzenetére


t1
addikt

Elnéztem bocsi nekem csak a sima verzió van nem a plus.

(#41007) szabonagyur válasza 2ozzmexy (#41004) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen olcsójános szintre? Bedobsz egy bullshitet megint anélkül, hogy elolvastad volna.

Egy téli TS860 az szerinted olcsójános szint? Nyárinak is 25e körül bőven jó minőséget lehet kapni ebben a méretben ;)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#41008) 2ozzmexy válasza szabonagyur (#41007) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nem a TS860 vagy a 25k/db nyári szett, hanem hogy elkezded km-re vetítve kiszámolni a gumi fajlagos költségét...
Nem bullshit, olvasd el még egyszer figyelmessen és a jobbító szándékot vedd észre, nem számít az ár vagy a költségek ha a biztonságról van szó, vagy ha egy olcsóbb összeállítás csak korlátozottan alkalmas az igényeidhez. Így már érted?
Értettem elsőre is h spórolni akarsz, hisz ésszel él az ember, nem dobálja ki az ablakon a pénzét, de ennek ára van és ezzel jó ha tisztában vagy.
Viszont a 4 évszakos mellé nem hoztad fel érvnek hogy 3-4 évente (kb ennyit megy el egy 4S gumi a tapasztalatok szerint) új mintán, de legalábbis új gumin mész.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41009) raziel01 válasza KTU (#40999) üzenetére


raziel01
veterán

A gumisok szerint meg minden 4 évszakos gumi sz*r.
Nyilván nekik az a jó ha minden évben mész hozzá és csak 4 felnid van meg 4 nyári 4 téli gumid. Ismerősi körben se tudnék senkit mondani aki vinné évente centríroztatni.Se a 4 évszakost se a téli/nyári szettet külön felnin.
Hidd el észreveszed ha leesik a súly róla.

(#41010) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok!

Goodyear Vector 4Seasons Gen-2 205/60 R16 92H
Ezt hol tudnám megvásárolni jó árban?

Auto stop.hu nem jön be

(#41011) molnarpeter válasza K Norbi (#41010) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szokásos árukereső vagy árgép, utánvét, és nem átvenni ha régi? :D

(#41012) Qru válasza K Norbi (#41010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt 35,1k/db. Ez jó ár most. A gen3 sokkal drágább még. [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41013) K Norbi válasza Qru (#41012) üzenetére


K Norbi
addikt

Jaj csak ne XL-t [link] :DDD

Köszönöm :) Még szétnézek.

[ Szerkesztve ]

(#41014) Qru válasza K Norbi (#41013) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am mi a toszra kell ilyen elkefélt méret? Mazdákon szokott lenni ez a drága mértet. Ugyanez /55-ben 30k alatt lenne. :U

#nincsbennetarcsi

(#41015) Zolás válasza Qru (#41014) üzenetére


Zolás
addikt

Nekem is ez a méret kell, Peugeot 407. Nagyon kényelmes autó, de a gumi méret rettenet.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#41016) K Norbi válasza Qru (#41014) üzenetére


K Norbi
addikt

Opel J :DDD

205/60R16 a gyári mérete.

Innen megrendeltem a gummert [link] :K
Ez jó bolt, őket ismerem.
Dezent felniket is innen vettem tavaly.

Megkérdeztem a DOT számot is telón.
Friss idei.

[ Szerkesztve ]

(#41017) OPiiPO válasza K Norbi (#41016) üzenetére


OPiiPO
addikt

Ugyanez a problémám nekem is, /55-ön még nem gondolkodtál el :F

(#41018) Qru : /55-el mi hátrány érne szerinted :F

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41018) Qru válasza K Norbi (#41016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szopacs, olyan mint nálunk a gyári 215/55R16 méret. Mondjuk lazán ment is fel a helyére a 205/55R16.

#nincsbennetarcsi

(#41019) K Norbi válasza OPiiPO (#41017) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem jó. :N

Üsd be a méreteket [link]
Ahogy mondod [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41020) Zolás válasza Qru (#41018) üzenetére


Zolás
addikt

Valahol hallottam, hogy ha eltérő a gumiméret, mint amit a gyár megad, akkor a biztosító megtagadhatja a fizetést. Nem biztos hogy igaz, de inkább megveszem rá a drágát, minthogy megszívjam egy ilyen banális hiba miatt.
Ha esetleg külföldre mész, ott az osztrák biztosan beleköt. Hiába van jó mintamélység, ha rossz a méret, ki se enged a parkolóból. Ezt viszont biztosan tudom.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#41021) Qru válasza Zolás (#41020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igaz, ez így van. Szerencsére itt a 205/55R16 is gyári méret csak Highline-hoz adták ez drága méretet.

#nincsbennetarcsi

(#41022) Zolás válasza Qru (#41021) üzenetére


Zolás
addikt

Mázlista, nekem a Peugeon csak ez a méret szerepel, és bár nem járok vele külföldre, nem veszek rá más méretet. A váltóméretei meg mind C-s gumik, még drágábban. Hülye egy méret, az már biztos :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#41023) K Norbi válasza K Norbi (#41019) üzenetére


K Norbi
addikt

(#41018) Qru Ahogy mondod [link] :D

Remélem fasza lesz a gumi.
Le lesz tesztelve a 4 évszakos. :K
fater elégedett lesz vele. Akkor én is azt majd legközelebb.

[ Szerkesztve ]

(#41024) 2ozzmexy válasza raziel01 (#41009) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ha szerelt kereket viszel akkor is szétszedi pont ezzel a dumával és ugyanoda ugyanakkor súlyt visszatesz... Magyarok, megoldjak h fizess sokat.. :DDD

@Zolás: a Vitaran is elfuserált méret van...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41025) OPiiPO válasza K Norbi (#41019) üzenetére


OPiiPO
addikt

Pich@ba :(

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#41026) Kornel válasza focvis (#41003) üzenetére


Kornel
veterán

Elnézést, félreértettem.
4 mm van rajta, még éppen nincs egy szinten a téli kopásjelzővel a minta.
Minden várakozást felülmúlt futás teljesítményt tekintve.

(#41027) focvis válasza Kornel (#41026) üzenetére


focvis
veterán

Vagy én fogalmaztam félreérthetően. :R
Tényleg kiemelkedő.

(#41028) Kornel válasza focvis (#41027) üzenetére


Kornel
veterán

Emellett elég sokszor nulláról való gyorsulási versenyt játszok a lámpáknál, ennek tükrében tényleg meglepő.

(#41029) Bazsee71 válasza raziel01 (#41009) üzenetére


Bazsee71
őstag

Vagy nem esik le a súly, de már éppen nem ott lenne a helye, a finom rezonancia pedig ott van, amit ugyan nem veszel észre, de teszi a dolgát.
Nekem minden szezon előtt megy a centírozás, és olyan még nem volt, hogy jó helyen lett volna a súly.

(#41030) Kornel válasza Bazsee71 (#41029) üzenetére


Kornel
veterán

Finom rezonancia, meg kutyafüle az.
Pesti utakon 1 nap múlva nem ott lesz, ahova kellene, bár nyilván függ a felni minőségétől, a felhasználás módjától és helyétől.
Például 3,5 tonna össztömeg felett legtöbbször nem centíroznak, a maximális megengedett sebességgel haladva sem fog gondot jelenteni egy minimális excentrikusság.
De maradva a saját példámnál 3 éve van fent a négyévszakos abroncsom, csak tengelyenként volt cserélve, centírozva azóta nem, ennek ellenére nem üt, nem ráz, nincs semmilyen finom rezonancia sem, bőven a magyarországi legnagyobb megengedett sebesség felett haladva sem.

(#41031) Bazsee71 válasza Kornel (#41030) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én sajnos nem vagyok ilyen kifinomult műszer, hogy a finom rezonanciát egy agyon csillapított futó- és kormányművön keresztül megérezzem.
Sajnos ez is közrejátszik abban, hogy nem merek használt autót venni. Nem szeretném más trógerségét megfizetni. Évente 2 centírozással 15-20e forintról beszélünk. Ehhez képest a futómű bármely eleme 5-10x ennyi.

(#41032) Kornel válasza Bazsee71 (#41031) üzenetére


Kornel
veterán

Emlékeim szerint valami komolyabb sportautód van peres gumival, talán BMW. Itt nyilván hamarabb megérezni az ilyeneket, ez tény, egy Swift Sport 195/45 R17-es kerekén is rögtön észrevettem, sőt mehetett görgőzésre.

Ilyen a most 3 éves tróger S-cross-nal nincs, igaz nagyságrendekkel ballonosabb 215/55 R17-es abronccsal, ugyanúgy egy kemény, bár annál azért jobban csillapított futóművel.

Nem a pénzről van szó - bár azt se ingyen adják - hanem a felesleges időről és energiáról.

Hogy teljes legyen a teszt, és ne érhessen az elfogultság / elvakultág vádja, ezért jövő tavasszal, amikor cseréltetem őket, csere előtt is feltakatom a kereket a centír gépre, hogy mennyi súlyt kívánna és hova. :R

(#41033) ngaba válasza Saccco (#40909) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én pont most (tegnap) vettem Conti AllSeasonContact gumit (205/55 R16 XL), és én is tartottam a hangjától, de nekem pozitív csalódás inkább egy Budapest-Szeged pályázás után. Igaz, olyan nagy összehasonlítási alapom nincs: a mostani kocsimon egy 7 éves Michelin téligumit használtam előtte nyáron is (csak most adta oda a kocsi előző tulaja az alufelnit).

Jó aszfalton (M5) 130-as tempónál az én fülemnek kimondottan csendes, a motor egész új zümmögéseit ismertem meg. A Michelinnek volt egy folyamatos sistergő hangja, mintha vízen mennék (lehet, hogy a téli volta miatt, nem tudom), ennek nincs. Városi tempónál is nyilván hangtalan. Rosszabb aszfalton nagyobb sebességnél (M5 Budapest környéki szakasza), viszont érezhetően hangosabb a Conti, olyan mélyebb morajlásszerű a zaja.

A tesztek szerint jó gumi (remélhetőleg nem kerülök olyan szituba, amikor ez számít), nekem a hangja is OK, szóval jelen állás szerint legközelebb is ilyet vennék. Az meg majd kiderül, hogy mennyit bír. :)

(#41034) Saccco válasza ngaba (#41033) üzenetére


Saccco
nagyúr

Egy rossz minőségű szerpentinen sikerült elpattogni vele, de ott más gumi is hajlamos erre. Összeségében elégedett vagyok vele.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#41035) Bazsee71 válasza Kornel (#41032) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az sem lenne rossz, de egy 1.4 T-GDi Ceed. Nem ehhez a témához, csak akkor már beszámolnék az első 1000 km tapasztalatairól a GoodYear EfficientGrip Performance 2 kapcsán.

Kimondottan halknak tűnik, és szerintem halkabb is, mint a VP3, de ilyen tekintetben azzal sem volt bajom. Fogyasztásban is ugyanott vannak eddig, kimondottan kedvező mindegyik (jelentős javulást a MaxxMotion 95-re váltás hozott, használattól függően 3-6 dl).
Ami egyből érezhető, hogy kanyarban sokkal stabilabb az autó, a legkisebb bizonytalanságot sem érezni. Esős úton szintén. Tegnap szakadó esőben kipróbáltam, ami a VP3-mon már csúnyán kifogott, de nem sikerült megcsúsztatni. Leszögezem, nem extrém tesztről beszélek, dinamikusabb hétköznapi használatot értsünk alatta.
Kopást sosem néztem, előbb éreztem az öregedésből eredő tapadásvesztést az eddigi összes gumimnál, minthogy a minta elfogyjon.

(#41036) raziel01 válasza Bazsee71 (#41031) üzenetére


raziel01
veterán

15-20 ezer Ft évente csak erre pont, hogy nem kis összeg. Gyakorlatilag ha átlag gumi árakat nézzük akkor 4 évente megvan belőle egy szett.
Amilyen rosszak az utak szerintem azok gyilkolják a futómű alkatrészeket. Állandóan mindenhol kerülgetni kell a kátyúkat.

(#41037) 2ozzmexy válasza raziel01 (#41036) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Na igen, ha akkora a méreted h 20k-ból kijön egy középmezőnyös, akkor elgondolkodtató az évente kétszeri centrírozás...
Amikor név szerint előre köszönnek a futóművesek az már sugal vmit az utak állapotáról... ;]
Amúgy nem tudom próbáltad e már leszedni azt a súlyt onnan, nem a ragasztottat, hanem az ütött súlyt... Én még olyat nem láttam h összeszerelve tegyék fel a gépre és úgy nézzék meg, mindig leszedik róla a súlyt és úgy pörgetik meg...

@Bazsee71: Még az elején vagy, de jó kezdet szerintem, én sosem voltam Hankook párti, de ez nem jelenti azt h a VP3 rossz, csak ezek szerint a Te (és az én) felhasználásodhoz és vezetési stílusodhoz jobban passzol egy sportosabb gumi... van ilyen, ezért sem vennék túltárolt gumit, főleg az én méretemben... Ha nem jön be kinek adom el, plusz a fel-le szerelgetést is én fizetem... ajánlott nekem is gumis túltárolt felmagasztalt számomra ismeretlen gumit, mondtam h csak akkor ha ingyen felrakja h használjam pár hónapig és ha maradhat akkor fizetem ki az egészet, addig egy kanyit se és ha sz@r akkor ingyen le is szedi... Szerinted belement!? :U

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41038) Bazsee71 válasza raziel01 (#41036) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem kis összeg, de még mindig kevesebb, mint a futómű bármely alkatrésze. A kátyúk ellen nem tudsz mit tenni, ez viszont adott. Két különböző terhelés, legalább az egyiket lehet minimalizálni.

2ozzmexy: A VP3 márciusi gyártás volt, szinte még melegében került az autóra. 100 lóerő fölé nem ajánlanám, ami azért elég gáz.

[ Szerkesztve ]

(#41039) 2ozzmexy válasza Bazsee71 (#41038) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

És volt madár akire rá tudtad melegíteni? Mennyit buktál rajta ha nem vagyok túl indiszkrét?

Mert úgy gondolom h pont az ilyen (mint a Tiéd) példák miatt nem vennék túltárolt gumit, mert ha sz@r nekem, akkor csak áron alul tudok a 215/55R17 vagy 215/60R16-tól megszabadulni, ha túltárolt akkor DOT szám alapján rögtön indul a "mennyit engedsz a feléből" kezdetű telefonhívások, a deficitet meg az időveszteséget persze én nyelem be (no meg h foglalkoznom kell vele, ami a szabadidőmből megy el, ami nekem a legdrágább, kevés hozzá a mastercard na :DDD ), nem a gumis, mert neki ki van fizetve a túltárolt gumi ára is, a szerelés ára is, h mennyiért sütöm el (már ha el tudom sütni vmi madárnak, de ha olyan sz@r még ez is necces) az én dolgom, nekem meg még mindig nincsen gumi az autómon...

Úgyhogy köszi, alátámasztottad a teóriámat és megerősítettél abban hogyha valakinek vmi jó, még nem biztos h nekem is nyerő.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41040) Bazsee71 válasza 2ozzmexy (#41039) üzenetére


Bazsee71
őstag

Családban került egy hétvégi autóra, így buktam is rajta meg nem is. Eladni nem lett volna nehéz, mert alig futott, fél éves gumi volt. A gyári Hankook gumik is elmentek még a hirdetés napján.

Azt viszont még mindig nem értem, hogy miért beszélünk túltárolt gumiról. :U

[ Szerkesztve ]

(#41041) 2ozzmexy válasza Bazsee71 (#41040) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Na, akkor végülis jól sült el a dolog. :K

A túltárolt úgy jött, hogy hiába ajánl nekem egy számomra ismeretlen gumit bárki (hiszen ritka hogy az ember kétszer ugyanolyan garnitúrát vesz, mert mire lejárja a mintát/elöregszik az aktuális, addigra vannak frissebb és jobb minták esetleg más gyártóktól), hogy az jó lesz nekem, ha az túltárolt és mégsem vállik be, akkor abszolúte deficites a biznisz, csupán ennyi, h sok jó tapasztalat és vélemény ellenére is tud az ember mellényúlni és sok olyan méret van amit csak pár évente gyártanak (főleg a ritkább méreteknél), ezeknél könnyű alászaladni ennek a pofonnak, csak ezt akartam kihozni belőle. Igazából csak a saját agymenésemet támasztottad alá... :DDD

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41042) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok, 175/65 R15-ben keresek télit, ár/érték arányban. Melyiket javasoljátok?

(#41043) Qru válasza sentinel (#41042) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kléber Krisalp HP3 vagy Barum Polaris 5 esetleg Hankook W452.

#nincsbennetarcsi

(#41044) Tompie


Tompie
őstag

Sziasztok!
Hosszú távon mennyire számottevő a különbség egy C és E fogyasztási indexű gumi között?
Illetve egy 71dB-es gumi mennyire hangos?
Köszönöm

(#41045) Qru válasza Tompie (#41044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Minimális, tized dl-es nagyságrend.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41046) 2ozzmexy válasza Qru (#41045) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Te Qru, tedd már a szívedre a kezed egy picit és áruld már el hogy spórolt e valaha neked gumi üzemanyagot, mert mostmár tényleg érdekelne a válasz... ;]
Nekem a BC szerint fél literrel kevesebbet eszik a téli szettel (Sebring Snow 215/60R16), mint a nyári szettel (Continental EcoContact5 215/55R17), hogy is van ez!? :F

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#41047) Qru válasza 2ozzmexy (#41046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, én személyesen keményen dolgozom meg minden egyes megspórolt cl-ért. :D

Almát a körtével? :F Nyárit a nyárival hasonlítsunk télit a télivel.
Adott típuson belül az A és a G között kb 7% a fogyi különbség. Ha ezt átlagoljuk akkor az betűnként kb 1%-ot jelent.
Ettől sokkal többet spórol az ember ha megfelelő nyomás van a gumikban.

#nincsbennetarcsi

(#41048) Tompie válasza Tompie (#41044) üzenetére


Tompie
őstag

Oké köszönöm és a hang? 70dB alatt és felett a gumi hangja? mennyi dB számít hangosak / halnak?

(#41049) tboldi válasza 2ozzmexy (#41046) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kulcs a rugózatlan tömeg. A téli gondolom, acélfelnin van.

(#41050) Qru válasza Tompie (#41048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt kívülről mérik, tehát egy jól szigetelt autóban egy hangosabb gumi is halkabb lehet mint egy olcsóbb autó halkabb gumival. Szóval nem mindegy mihez veszed a gumit.

De mondjuk egy átlagos 205/55R16 méretben a 70 vagy az alatti már nagyon halknak számít.

#nincsbennetarcsi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.