Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) Kornel


Kornel
veterán

;]

(#7452) ftc


ftc
nagyúr

Hello,

egy kördösem lenne hozzátok:

Szükségem lenne nyári gumikra. 195/65/R15

Ezeket néztem ki:

Nokian line
Goodyear EfficientGrip Performance
Dunlop SP BluResponse

sztetek?

(#7453) Kornel válasza ftc (#7452) üzenetére


Kornel
veterán

good year meg a dunlop egy kutya, ugyanaz a két gumi, amelyik olcsóbb azt vedd.
nekem dunlop sp blurespone lesz 205/55 r16-ban, hacsak addig nem szerválok egy 17-es ford felnit :D

(#7454) ANDROID??? válasza ftc (#7452) üzenetére


ANDROID???
addikt

Mich vagy Conti...

(#7455) Kornel válasza ANDROID??? (#7454) üzenetére


Kornel
veterán

Dunlop semmivel se rosszabb, sot nyariba veri oket a legtobb tesztben.
Nedvestapadas A fogyasztas B kategoria az en meretemben, es sok teszt gyoztese.
Ja es nem kicsit olcsobb, mint a conti vagy michelin.

(#7456) ANDROID??? válasza Kornel (#7455) üzenetére


ANDROID???
addikt

195/65R15-ben is? ;]

(#7457) focvis válasza ANDROID??? (#7456) üzenetére


focvis
veterán

+1

@kornelka: Misi, Conti nagyon megéri ebben a méretben a felárat a tartósság okán.

(#7458) Kornel válasza focvis (#7457) üzenetére


Kornel
veterán

Ja tartosabbak, de kevesbe tapadnak, es tobbet fogyasztanak, 195/65-ben is.
Dunlop olcsobb, jobban tapad, kevesebbet fogyaszt, de hmarabb kopik.
Kinek a pap, kinek a papne.
Amugy conti parti vagyok, de itt nem lesz kerdes a valasztasom.

(#7459) gabor9991 válasza ANDROID??? (#7456) üzenetére


gabor9991
őstag

www.kocsigumi.hu
Tőlük vettem Dunlop BluResponse-t 15390-ért 195/65/15 méretben.
A Goodyear szintén ennyi.

(#7460) ANDROID??? válasza gabor9991 (#7459) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akkor jól vetted, anno egy korábbi autónkon, ez a fajta gumi lekopott mint a szél...
A Michelin, semmivel nem tapadt rosszabbul sőt, ugyanannyiért szereztük be anno a mint ha vettünk volna megint Dunlop-ot.
A most Conti van rajta, 195/55R15 tök jól tapad. Ebben a méretben lehet Dunlopot kellett volna választanom? ;]

(#7461) gabor9991 válasza ANDROID??? (#7460) üzenetére


gabor9991
őstag

Lekopott mint a szél?
Mennyit ment el kb?
Nekem ha 30000-et elmegy akkor már elégedett leszek.

(#7462) ANDROID??? válasza gabor9991 (#7461) üzenetére


ANDROID???
addikt

30-at elvileg el kellene menned vele...

(#7463) ftc válasza Kornel (#7458) üzenetére


ftc
nagyúr

Hamarabb kopik mit jelent? (km-ben)

[ Szerkesztve ]

(#7464) Kornel válasza ftc (#7463) üzenetére


Kornel
veterán

nem megy el 50-60k-t, mint egy michelin, hanem csak 30-40k-t.
kinek mi a jó tapadás, a legtöbb teszt szerint a blurespone magasan ver mindent tapadásban.
10 cm fékútkülönbségen meg sok százezer ft múlthat, esetleg emberélet is.

(#7465) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Mi baj lehet abból, ha egy gumi kicsit beleért az ívbe? Ennyi látszik rajta: [link]. Ettől kuka, vagy használható még?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7466) ANDROID??? válasza LógaGéza (#7465) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ha "csak ennyi", mehet tovább, de azért mutasd meg gumisnak...

(#7467) tboy93 válasza LógaGéza (#7465) üzenetére


tboy93
nagyúr

ultetunk-ultetunk? ;]

(#7468) TaaT válasza LógaGéza (#7465) üzenetére


TaaT
veterán

Az semmi.

Majd ha így néz ki... [link]

Give them hell Ukraine!

(#7469) LógaGéza válasza tboy93 (#7467) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem, nem az enyém - majd max akkor lesz ilyen, ha elköltözök Békésből - vagy legalább fel a megyeszékhelyre. Lehet ez az utóbbi mondjuk hamarosan megtörténik :D

ANDROID??? és TaaT
Köszönöm, továbbítom :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7470) Killer01


Killer01
őstag

Sziasztok,
5-ös golfra 195/65/15 méretben milyen téligumi ajánlott? A mostani Kumho-k -bár nem kopottak- idén év végén már 10 évesek lesznek....

(#7471) K Norbi válasza Killer01 (#7470) üzenetére


K Norbi
addikt

Nokian W+ vagy Nokian Wr d3 ezektől jobb nem kell! a többinek csak a neve van.. Volt Michelin Alpin A3, A4 esem is, köze nincs a téli gumihoz a Nokian után! a Contit meg inkább hagyjuk a barátaim közül mind megbánta hogy megvette.. lejött a hó, az ónos eső! inkább nem írok semmit miket meséltek a pilóták..

[ Szerkesztve ]

(#7472) Kornel válasza K Norbi (#7471) üzenetére


Kornel
veterán

jó a nokian, de inkább wr d3
viszont akinek a contival baja van... hát hogy is mondjam, érdekes ;]
nekem ts850 van fent, szinte semmit nem kopott 4000 km alatt, jégen, ónos esőben, latyakban bárhol jól vizsgázott nálam, pedig kétszer volt határhelyzet is, ha valami noname gumi lett volna fent, már tuti TK lenne...
kinek a pap, kinek a papné, szerintem semmivel nem rosszabb a conti, mint a nokian, de van még pár gumi, ami szintén hasonló kategória.

nyárra meg dunlop sp blurespone megy fel, akárki akármit mond is :)

(#7473) K Norbi válasza Kornel (#7472) üzenetére


K Norbi
addikt

Én tapasztaltam ugyan azon az autón e három típust azonos méretbe 195/65R15.
ezért is nem értem hogy lehetett ekkora különbség köztük.
a Continental meg a Michelin inkább nyáriba nagyon jók! nekem a nyárim Dunlop Sp Sport Maxx TT kiváló gumi! :)

[ Szerkesztve ]

(#7474) Kornel válasza K Norbi (#7473) üzenetére


Kornel
veterán

nekem 205/55 r16-ban van conti TS850.
semmi hasonlót nem vettem észre, szerintem tudja azt, amit tudnia kell.

(#7475) ANDROID??? válasza K Norbi (#7471) üzenetére


ANDROID???
addikt

WR D3-at volt most szerencsém "takony" latyakon kipróbálni (nem több száz km-n, de kipróbáltam).
A fékút szerintem teljesen jó, az elindulás és az úttartás szintén, eddig elégedett vagyok vele.

(#7476) K Norbi válasza Kornel (#7474) üzenetére


K Norbi
addikt

Na! majd ha elkopik próbálj ki egy Nokiant! :D Én mindig is a felső kategóriás gumikat szerettem! emlékszem mikor megvettem az A3 mast, milyen jól tapad! Aztán volt az A4 esem nem volt sokkal jobb, de az igazi áttörést a W+ hozta, nagyon lágy a keveréke! sokkal sokkal halkabb az A4 eshez képest. jégen hóba nedves és száraz úton a nyomába nem érhet a Nokiannak! nem akarom tényleg fényezni! Mert én mindig is Michelin meg Conti, Goodyear, Dunlop, párti voltam! megmutattam a faternak meg a szomszédomnak is mit tud ez a gumi. tavaly a szomszéd W+ vett a faterral együtt! :D :P És akinek elmesélem ezt a sztorit az pont úgy reagál rá mint ÉN annó! :) :) ez egy hülye!! vertem a dobot csak a Michelin A4!! nincs tőle jobb!! ezért is furcsa hogy most az ellenkezőjét írom. :D direkt a régebbi nokiant választottam nem az újabbat! egyébként én akkor döbbentem rá hogy mi a különbség mikor a haverom beűletett a saját kocsijába és megmutatta. És!!! még akkor is csak a Michelin!!!!! ááá ez egy fos! Nokian! mi ez?? na aztán összemértük élesbe és akkor már láttam hogy tényleg másabb! a Nokian W+ egy vw boran volt, nekem Golf 4 esem van. gumi méretek azonosak voltak. és nem hittem el én se hogy ekkora különbség van köztük! :) :)
Úgy hogy én ezért istenítem ennyire. :K

[ Szerkesztve ]

(#7477) Kornel válasza K Norbi (#7476) üzenetére


Kornel
veterán

nyugi, nyugi.
volt nokianom is, igaz más méretben, más kocsin, de van összehasonlítási alapom.
én is nagyon meg voltam vele elégedve, de most a contival is meg vagyok.
ha jobb árban szerzel nokiant, akkor nyilván azt kell venni, de nekem meg ez volt nagyon jó áron, úgyhogy nem volt kérdés, de nem bántam meg, ahogy mondtam is már, nekem bizonyított.
egyébként tesztek szerint is a nokian és a conti nyer felváltva, egyik itt jobb, másik ott, és nem csak adac, hanem az összes teszt szerint.
szerintem parttalan a vita, lényeg, hogy már egy barum is bőven megfelelő általános használatra, ezek meg bőven többet tudnak...
a lényeg, hogy wanli, tigar, kormoran és társait mellőzni kell, a többi már ár/érték kérdés.
szerintem.

(#7478) K Norbi válasza Kornel (#7477) üzenetére


K Norbi
addikt

:) :)

(#7479) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Gumik futárral/postán küldésével van valakinek tapasztalata? Hogyan ajánlott, hogy olcsón jöjjön ki?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7480) Qru válasza LógaGéza (#7479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csomó helyen külön kell fizetni a szállításért arra figyelj. És átvételnél megnézni a gumikat, nincse látható hiba, egyformákat kaptál-e...

#nincsbennetarcsi

(#7481) TaaT válasza LógaGéza (#7479) üzenetére


TaaT
veterán

Vatera DPD a legolcsóbb szerintem.

Give them hell Ukraine!

(#7483) Declare


Declare
őstag

Sziasztok!

Szeretnék nyári gumit venni, Astra H GTC re. Most is 16" os Michelin Energy saver van rajta gyárilag, ilyet szeretnék rá most is. 205/55 R16. A bajom, hogy van belőle egy csomó változat és nem tudom melyik lenne jó.

Van esetleg valami infótok erről, hogy milyen változatot kellene vennem belőle (van minden féle márkára optimalizált, van ilyen hogy grnx, grnx+...stb). Árban is különbözőek.

Köszi előre is ha tud valaki segíteni! :R

(#7484) Qru


Qru
MODERÁTOR

GTÜ nyárigumi-teszt 2015

#nincsbennetarcsi

(#7485) Kornel válasza Qru (#7484) üzenetére


Kornel
veterán

szvsz előbb ment a vita a dunlop-ról, ebből is egyértelműen kiderül, hogy a GY, a conti és a dunlop közül az a legjobb választás, amelyik éppen olcsóbb, nagyon mellé egyikkel sem lő az ember.
én a dunlop felé hajlok, 21 körül már láttam ebben a méretben, az még belefér kategória.

(#7486) Qru válasza Kornel (#7485) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is azzal szemezek most. Conti mondjuk alig drágább +1-2K de nedves úton picit gyengébb a teljesítménye a teszt szerint.

#nincsbennetarcsi

(#7487) Kornel válasza Qru (#7486) üzenetére


Kornel
veterán

oké, de 2k/db már majdnem egy tizes a szetten.
és teszt szerint összességében ez a 3 gumi majdnem egyformán teljesít.
én még azt is meggondolom, hogy nexen-t rakok fel, ha találnék 15k körül, de ha csak 1-2 ezerrel olcsóbb, akkor felejtős.

(#7488) Qru válasza Kornel (#7487) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pont ezen filóztam, hogy a difiből már kijönne a szerelési költség. :K

Mondjuk nekem csak jövőre válik aktuálissá a csere egyelőre, a jelnelegi BS Potenzát még nem koptattam el és korban is még vállalható.

#nincsbennetarcsi

(#7489) Kornel válasza Qru (#7488) üzenetére


Kornel
veterán

nekem egy szett kell, tehát nem mindegy a zsé :D
Hankook mindig csak átlagos, na de nem versenyautóra kell, és csak 16,6k :Y
link
lehet most kivételesen spórolni fogok, és ez lesz belőle.

illetve a kumho se tűnik rossznak...

[ Szerkesztve ]

(#7490) Kornel válasza Kornel (#7489) üzenetére


Kornel
veterán

de mondjuk az egyik legjobb, a dunlop pedig 22k.

20k-t spórolok, cserébe lehet egy fékúton múlik sok minden.

na majd átgondolom :)

(#7491) LógaGéza válasza Kornel (#7490) üzenetére


LógaGéza
addikt

Jó annak akinek ilyen populáris a gumimérete, nekem sajnos máshogy alakul kicsit :O
Pedig csak egy szám a különbség ;]

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7492) Kornel válasza LógaGéza (#7491) üzenetére


Kornel
veterán

Mid van?
Ezert jo a mondeo...
Van hozza minden majdnem annyiert mint egy suzukira.
Talan meg a 185/60 r15 suzuki gumi meret is dragabb...

(#7493) Qru válasza Kornel (#7489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a Hankook korrekt. Kolléga most vett ilyet a Ceed-jére és azt mondta meglepően jól teljesít.

#nincsbennetarcsi

(#7494) focvis válasza Declare (#7483) üzenetére


focvis
veterán

A grnx-szel ne foglalkozz. Amit keresel: "Energy Saver +"

Pl.: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7495) Kornel válasza Qru (#7493) üzenetére


Kornel
veterán

Lehet az lesz, es ,20k kulonbseget meg elakoltom masra :)

(#7496) Qru válasza Kornel (#7495) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

pl üzemanyagra. :K

#nincsbennetarcsi

(#7497) Kornel válasza Qru (#7496) üzenetére


Kornel
veterán

Vagy uzemanyagadalekra.
Ma raktam bele egy flakon liqui moly diesel spuhlung-ot, lassan olyan hangja lesz, mint egy benzinesnek, pedig a tddi-k nem a csendessegukrol hiresek.

(#7498) LógaGéza válasza Kornel (#7492) üzenetére


LógaGéza
addikt

Civic 7gen 3ajtós. Gyári méret 195/60R15, na ennek nagyon rosszak a váltóméretei :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7499) Kornel válasza LógaGéza (#7498) üzenetére


Kornel
veterán

Miert nem jo ra a gyari? :)
Olcsobban kijonnel...

(#7500) LógaGéza válasza Kornel (#7499) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mert már van 16-os alufelnim (azzal vettem, és tetszik is :) ), és hát erre ez a méret :)

Téli lemezt kellett vennem, arra 185/65R15 ment, mert az olcsóbb volt... Remélem nem kötnek majd bele műszakinál...

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.