Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) hdman válasza giigz (#6548) üzenetére


hdman
őstag

Hát basszus, eléggé leszerepelt az A5, lehet mégis ts 850 lesz...

Sopron city :)

(#6552) giigz válasza hdman (#6551) üzenetére


giigz
veterán

HI!

erdekes, azt hittem jol odacsapnak

a vizen, havon, jegen valo tapadas az adac szerint pontosan TS850 szint, viszont azt nem tudom hogy a szaraz tapadast hogy sikerult 2,9-re hozni... na meg a kopas, idaig a michelin volt a legjobb, vagy holtversenyben a TS850-nel, most pedig 2,5??

nem ertem, de mindenkeppen gyanus...

udv

duddukki

(#6553) neduddki válasza hdman (#6551) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

vard meg a tobbit turelem

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6554) K Norbi válasza hdman (#6551) üzenetére


K Norbi
addikt

Nem hisztek ti nekem, Conti sincs sehol ha havas vagy jeges útról van szó!
csak a nevük van, de a való életbe sehol nincsenek, én sem értem miért, csak az tudja miről beszélek aki használt már Nokian téli gumit! és csak azután vett Michelint vagy Contit...

[ Szerkesztve ]

(#6555) hdman válasza neduddki (#6553) üzenetére


hdman
őstag

Jövő héten, vagy legkésőbb azutánin meg akarom rendelni, nincs türelem :D

K Norbi: Nekem nem kell mondanod, használtam A4-et, imádtam, azért is lepődtem meg az A5-ön. Jobbat vártam. Sokkal. Azt hittem felmossa az egész mezőnyt....

Sopron city :)

(#6556) K Norbi válasza K Norbi (#6554) üzenetére


K Norbi
addikt

De egyébként mindenki conti meg a Michelinnel jön, télen meg nem szarják össze magukat tőle, jó és viszlát. Nézegettem a Gumiteszt.com on a kommenteket, egyforma a gumi márkája! mérete! még az autó típusa is! és az egyik sárga földig járja! ilyen szar havon... míg a másik isteníti! a harmadiknak meg elmegy..
hogy is van ez akkor?? ;]

(#6557) giigz válasza hdman (#6555) üzenetére


giigz
veterán

HI!

mi bevallaltuk az A5-ot, mar a garazsban pihen es varja a szezont :-)

ja ha mar adac teszt: conti nemet michelin francia, nincs tobb mondanivalom :-)))

udv

duddukki

K Norbi: na latod pontosan ezert nem 2 ember velemenye alapjan kell donteni...

(#6558) K Norbi válasza giigz (#6557) üzenetére


K Norbi
addikt

:R :R

(#6559) VR6-Fan


VR6-Fan
veterán

Üdv!
érdemes ezekkel foglalkozni:

[link]

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6560) neduddki válasza VR6-Fan (#6559) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

2db 7 eves gunmi az kb szmet nem otora valo, ezek utn kicist sokallom a micslen arat:- (((

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6561) VR6-Fan válasza neduddki (#6560) üzenetére


VR6-Fan
veterán

jön különös a micsleny, csak még nem tudom mennyiért, azzal érdemes foglalkozni?

7éves az fiatal ;] :P

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#6562) neduddki válasza VR6-Fan (#6561) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi!

micslen pe2-vel igen, de nem ennyiert /pl: otogumibolt/
"7éves az fiatal " es hanyas juros???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6563) mmdms


mmdms
addikt

Helo!
Gyorsba kellene nekem 1 pár nyári gumi, a méret 195/65/r15. Fogalmam sincs melyik gumi jó, és honnan kellene venni, vagy egyáltalán hol /melyik oldalon/ érdemes válogatni, de most pont pénz szűkébe vagyok, így fontos lenne az ocsoság. Azért ha lehet ne posszanjon el 150-es utazótempónál.
Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6564) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

nedda 10 napja otobild es en meg lemaadok: 225/50r17 CSAK HO!!!
Fulda kisral control hp 14pont
Uniroyal msplus 77 14p
JoEv ug8p 14p
Dunlop sp ws 4d 14p
HidKo lm32s 13p
Micslen A4 13p
Conti ts850 13p
Pirelli ws s3 13p
Barum polaris 3 12p
Semperit sg2 12p
Hankook w31012p
Nokian wr d3 12p
Kumho kw27 11p

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6565) neduddki válasza mmdms (#6563) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miskolciak rendesek szoktak lenni, nezzuk:
tura hankook k115 16.5khuf
sportosab hidko t001 16.8khuf

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6566) mmdms válasza neduddki (#6565) üzenetére


mmdms
addikt

asszem akkor marad kettöfélér használt :DDD
Reméltem belefér 30-ba, ennyi van most erre. Azért nagyon köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#6567) neduddki válasza mmdms (#6566) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

barum briliantis 2 14khuf

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6568) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez a guminyomás szenzor ez mi a lófütty, azon kívül, hogy jelzi nekem, ha laposak a kerekek? Viszont gumicserénél a szerviz szerint ezt is cserélni kell, konkrétan közel 50 EUR-ért darabját, aminek nagyon nem örülök. Amit elfelejtettem megkérdezni, hogy ezt minden gumicserénél cserélik, vagy csak ha másik méretre váltok (most a télinél 17-ről 16-ra)? Beszarás, komolyan, és ez nekem szerintem még mint extra, gondolom pénzbe is került, hogy most megint fizethessek érte... :DDD

Mazda szerviz árai viszont ahogy néztem, nem vészesek, prémium gumival (Good Year, Semperit, Michelin, Bridgestone, meg talán Yokohama, ilyeneket láttam a választhatók között) 140-170 EUR per darab a 205/60/R16 vadasúj gyári acélfelnivel. Ez rendben is lenne, csak az a szenzor vágott mellbe.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6569) Qru válasza parandroid (#6568) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Több féle rendszer van ezek szerint a tiéd olyan amibe a szeleppel van egybeépítve a nyomásérzékelő szenzor (vígasztaljon, hogy ez a legpontosabb), tehát a szelep maga a szenzor és az összeszerelt kerékbe van beépítve. Ez belülről figyeli a gumi hőmérsékletét illetve nyomását.

Szóval akkor is kell majd az 50 kopejka felár ha csak gumit cserélsz, mert szelepet is cserélnek ilyenkor, új guminál meg ugye olyan szelep kell ami érzékelős.

#nincsbennetarcsi

(#6570) parandroid válasza Qru (#6569) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha csak gumicserénél kell, azt még nyugodtabb szívvel benyelem, de akkor ezek szerint a tavaszi/őszi átszereléseknél csak nem szopatnak vele minden alkalommal, évente kétszer... Akit eddig kérdeztem, az azt mondta, hogy ő leszarja a szenzort, valami ismerős szervizes kiütötte neki a visszajelzést a béemvéből, és azóta anélkül jár, már a gumit is úgy vette. Ráadásul arra valami defektmentes kéne már, de nem azt vett rá, hanem normált, mert az olcsóbb. Hát, nem tudom, sokmilliós autónál én ilyennel azért nem szívesen játszanék, egy huszonéves bontószökevénnyel nyilván más lenne a helyzet...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6571) hdman


hdman
őstag

Kicsit jobban belemélyedve a tesztekbe: Most már 100%, hogy a Conti TS 850 lesz. A kezdeti A5 utáni lelkesedésem elfogyott :( Mindenki várta, mint a messiást,aztán hello, 7. hely... pfff...

Sopron city :)

(#6572) Qru válasza hdman (#6571) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaja.

Ha már ennyit költöttek rá, akár jól is megcsinálhatták volna...

mod:

peterkeT: Ha felnistül cseréled a gumit akkot nem, de ha a felnire új gumit húzol akkor bizony új szelep ami +50 kopejka/db lesz. Szóval kopsától függően pár évenként kell csak kifizitned ezt a felárat.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#6573) DeFranco válasza hdman (#6571) üzenetére


DeFranco
nagyúr

csak egy adalék a contihoz: amikor gumisnál (oláhgumi) voltam (tavaly) meséltem neki, hogy azért vettem dunlopot (tavaly) mert conti (ts850) égen-földön nem volt kapható, pedig azt vettem volna

azt mondta, egyáltalán ne bánjam, mert új korában kiváló gumi a conti de 3-4 évesen piszok módon elkezd öregedni, válnak le róla darabok, stb. ilyet még ő sem látott de katasztrófa, nagyon rosszul öregednek

[ Szerkesztve ]

(#6574) neduddki válasza DeFranco (#6573) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

az en kornyekem vanvolt/van 770, 780, 790, 800, 810, 830, 850 /de ez ugeymeg fiatal/ tobb darbos is /meg en indiottam oket ezen az uton/, ijjen gond nem volt, cserebe miaot akititottak a juro piacrol a uv rezistens anaygokat azot akezelik is vele

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6575) Nordik


Nordik
őstag

Szeretnék 4db lemezfelnimről mindent leszereltetni. Ugyanis lefújnám. Mit gondoltok milyen árban teszik ezt meg nekem? A gumi kuka ami rajta van és a szelepek is, tehát lehet nem is érdemes vele foglalkoznom, lefújnám úgy, hogy rajta van minden ha 3-4ezer Ft-ért szerelik le.

(#6576) giigz válasza hdman (#6571) üzenetére


giigz
veterán

Hi!

jol irja defranco, mi is a gumis hatarozott velemenye alapjan vettuk vegul az alpin 5-ot

adac teszt max. tajekoztato jelleg, kiindulasnak jo, de az alapjan gumit venni mar nem realis

ha megnezed az ertekeket, csak a szaraz tapadasban maradt el a michelin, meg a kopas lett gyengebb, amit azota sem ertek hogy jott ki

nemet teszt nemet nyertes, evek ota contit toljak, nem kell azert mindent elhinni

az elozo telink is michelin volt, most az uj nyari is michelin, teli is az lett, mondhat barmit a teszt, a hozzaertok velemenye akkor is az marad, h kiemelkedoen jo lett az alpin 5

na meg ha a conti 3 ev mulva bekemenyedik, minosege nem olyan jo, akkor megnezheted magad, a michelin meg nekunk 7 ev utan olyan volt mintha uj lenne, es 60000 km utan 7 mm profil maradt!!!!!

vallald be a michelint, vagy kerdezz olyan valakit aki ert is hozza :-) mi is ugy mentunk oda h conti vs michelin, es vegul a gumis velemenye alapjan lett az uj michelin

udv

duddukki

[ Szerkesztve ]

(#6577) K Norbi


K Norbi
addikt

Látjátok mondom én nektek hogy a Nokian viszi a pálmát. :D
Viszont ez kicsit meglepett
ADAC téligumi-teszt 2014 195/65 R15 T
2 helyezést ért el Bridgestone Blizzak − LM 001
:F :F háát.. egészségére annak aki alá teszi ;] :U

(#6578) DeFranco válasza neduddki (#6574) üzenetére


DeFranco
nagyúr

semmi bajom amúgy a contival, csak leírtam ami inputot kaptam

(#6579) neduddki válasza DeFranco (#6578) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mit gondolsz me hajpoloma sargarettenetn???:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6580) giigz válasza neduddki (#6579) üzenetére


giigz
veterán

HI!

azert mert a nagy szakertelmeddel azt hiszed h csak azzal lehet normalisan gumit apolni...

udv

duddukki

ps.: eletemben nem hasznaltam autoglym gumiapolot, de megis 7 ev utan ujnak nez ki az elozo autorol megmaradt michelin teli 60k km utan
a sarga rettenettel meg lehet nezni hogy milyen allapotban vannak a gumik par 10k km utan, az meg nem minden, ajanlom googelt

(#6581) giigz válasza DeFranco (#6578) üzenetére


giigz
veterán

HI!

sokszor leirta man duggyukki h a ts850-en tul nincs elet, felnyithattad volna hamarabb a szemet, h ne higgye el annyira az adac tesztet

udv

duddukki

(#6582) hdman


hdman
őstag

Faszom felrakok egy 16"-os fakereket, felszegezek egy vasréteget, aztán elhajtok a naplementébe :DDD

Sopron city :)

(#6583) DeFranco válasza hdman (#6582) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Úgy is van :DDD :C

(#6584) hdman válasza DeFranco (#6583) üzenetére


hdman
őstag

Há' de nem? Most foglalkozzak ilyen világi dolgokkal, mint téli gumi? Ugggyan már, ccccc :D

Ükapáinknak is jó volt a lovas szekéren, nekünk is jó lesz :P

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#6585) neduddki válasza hdman (#6584) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Csak halakn jegyze meg hogy a teli patko tesztek mar kidcsit regiak ezek alpjan mivol valsztas sra teli patkort???:- )))

udv

neduddki

mod: off

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6586) DeFranco válasza hdman (#6584) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Te... olyan nagyon nem kell ezt túllihegni. Megnézed a teszteket, van kb. 5 releváns, több úgy sem lesz, kiválasztod a neked tetsző sávot (teteje, közepe, bugyet) abban lesz kb. 3-3 gumi sávonként, aztán ami a legjobb feltételekkel elérhető azt felrakatod. Ha van rá valami biztosítás 1-2 évre az csak jó.

Nem kell ezt túllihegni, ahány év, annyi keverék, méretenként is változhat. A tesztek is csak iránymutatóak, bár én nem vonom kétségbe az érvényességüket, de átlagolok.

Egy tier-en belül nem lesznek nagy különbségek gumikban, akár michelin-conti-dunlop, akár semperit-vredi-nokian akár barum-hankuk-mittudomén.

Amúgy meg télire felső tierből jó vízen futással alacsony kopással amiből van idei dot és jó az ár, nyárira meg felső vagy közép jó vízen futással alacsony kopással ami idei dot és jó az ár, aztán napszemüveg. Nincs itt nagy viriavarázslat sehol sem.

(#6587) hdman válasza neduddki (#6585) üzenetére


hdman
őstag

Keresek valami jó kis releváns tesztet 1826-ból :D

DeFranco: Nekem már alapból csak 2 v 3 gumi játszott, kb már csak morgolódok, meg a fejemet játszom :) Ebben a kategóriában nagyon nem lehet mellélőni.

Sopron city :)

(#6588) neduddki válasza hdman (#6587) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ehhe zkipest amit osszeszenvecc:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6589) DeFranco válasza hdman (#6587) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem olvasok vissza mert lusta vagyok. Mi a méret és mik a versenyzők?

(#6590) giigz válasza hdman (#6587) üzenetére


giigz
veterán

HI!

en mar orulok, h a michelin mellett dontottem

udv

duddukki

(#6591) hdman válasza neduddki (#6588) üzenetére


hdman
őstag

Muszáj, h pörögjön a topik :D :P

Amig régen volt minden márkából 5db, most 10x annyi márka van, mindegyiknél van 1000 féle gumi.

DeFranco: 205/55/R16, Főleg Alpin5 re szerettem volna rámenni a 4-gyel szerzett jó tapasztalatok miatt, de utólag bepofátlankodott a Ts850. Esetleg még a WSC 4D lett volna ismerős javaslatára.

giigz: Legkésőbb hétfőn én is megrendelem. (valamelyiket.)

[ Szerkesztve ]

Sopron city :)

(#6592) DeFranco válasza hdman (#6591) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megnéztem, dunlop vagy conti, nokiant nem tudom hozzáértékelni, de jónak tűnik

dunlop vagy conti között meg az amelyik olcsóbb vagy van hozzá kátyúgari.

(#6593) giigz válasza DeFranco (#6592) üzenetére


giigz
veterán

HI!

azert ne ennyi legyen mar egy gumivalasztas, max. neked ennyi, akinel hamarabb oregszik el mint kopig

nagyon nem mindegy h 40 vagy 70k km-t megy el, es akkor mar mivel max. pici kulonbseg van a vetelarban, nagyon meg kell nezni, melyik lesz tartos

udv

duddukki

(#6594) DeFranco válasza giigz (#6593) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt meg pontosan olyan bizonyossággal lehet mérni/teszteli/jósolni amit csak te hiszel el monami.

(#6595) giigz válasza DeFranco (#6594) üzenetére


giigz
veterán

HI!

3-4 sebesseggel "csiszolnak" a gumin, hajszalpontosan lemerik mm-rel, es lass csodat, lehet kovetkeztetni jo pontossaggal a kopasra

egyebkent ha tehetjuk michelin-t veszunk, nagyon bevalt, a kopas egeszen hihetetlen, de nem csak a kopas, a gumi osszetetele, amikor a 7 eves kormoran szarra van repedezve, meg mar 0 tapadas, a michelin meg vigan "puha", sehol repedezes, es osztrak hegyekben is birta a 30 cm havat...

udv

duddukki

ps.: ha valami csoda folytan 3 ev mulva is ezeken a vrediken jarok, beszamolok a kopasrol, minden esetre nagyon kivancsi vagyok

ps2.: inkabb le sem irom, nem a temahoz tartozik... :-))

[ Szerkesztve ]

(#6596) Joe_Black7


Joe_Black7
tag

Üdv Urak!

Jól értelmezem a topic indító hsz alapján, hogy egy 16"x7"-os felnire a 205/55r16 elfogadható (téli) gumi méret?
Illetve ebből a méretből nézegettem téli gumikat, ahogy én nagyjából 4 árszintet tudtam belőni:
1. Kormoran Snowpro B2 és társai kb. 17-20k/db
2. Barum Polaris 3 és társai, kb 20-22k/db
3. Nokian WR D3 és társai kb. 23-25k/db
4. Continental TS850 és társai 27k/db és fölötte.

A kérdésem az lenne, hogy hobbiautós használatra (kevés km, ha havas-latyakos az út, akkor inkább el se indulok) ezek közül melyik lenne a nyerő ár-érték arányban? Esetleg a fentieken kívül mit tudnátok ajánlani, ami best-buynak számít ebben a méretben?

(#6597) giigz válasza Joe_Black7 (#6596) üzenetére


giigz
veterán

HI!

igen, jo a meret

kormoran nem eri meg akkor sem ha olcso, picivel kell csak tobbet fizetni es ertelmes gumit lehet venni

a nokian nagyon jo gumi, viszont ar/ertek aranyban 19k-bol a barum polaris 3 kijon, es az mar egy elfogadhato kategoria

16k a kulonbseg 76 vs. 92k, en azt mondom 16k-t meger a jobb minoseg es jobb tapadas, tehat ne gondolkozz tovabb semmit, a nokian wr d3-at valaszd

a barumnal lejjebb nem erdemes adni, mert nem annyival olcsobb mint amennyivel gyengebben tapad, a nokiannal meg feljebb nem erdemes adni, mert amennyivel dragabb, nem annyival jobb

tovabbi gondolkozas nelkul mindenfelekeppen a nokian wr d3-at vennem

udv

duddukki

(#6598) Joe_Black7 válasza giigz (#6597) üzenetére


Joe_Black7
tag

Köszönöm a gyors választ. Arról esetleg nincs infó/tapasztalat, hogy meddig vannak jóárasítva a gumik így szezon előtt? Sok helyen azt látom, hogy pl. ennél a nokian wr d3-nál eredeti árnak 42k van megadva. Ez csak a szokásos marketing-trükk, vagy várható, hogy az ilyen akciók megszűnnek a tél közeledtével?

(#6599) giigz válasza Joe_Black7 (#6598) üzenetére


giigz
veterán

persze csak rossz vicc, listaarnak valami nagyon magasat irnak ki

szamottevoen nem szokott valtozni az ar, nagyjabol ugyanannyi lesz 1-2 honap mulva is mint most +- 1-2 ezer, most elegge lent vannak az arak, talan lejjebb mar nem megy, de furcsallnam, ha szamottevoan barmerre mozdulna, ezek most mar nagyjabol a szezoni arak

[ Szerkesztve ]

(#6600) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

otobild 50es listaja fek listaja:
elso oszlop vizes fek /80km/h-rol/, masodi oszlop ho /50km/h/, harmadikban szumma
Reifenfabrikat Bremsen nass* Schnee** gesamt
1 Pirelli Sottozero Serie 3 35,7 27,9 63,6
2 Goodyear UltraGrip 8 Performance 36,4 27,4 63,8
3 Dunlop SP Winter Sport 4D 36,5 27,6 64,1
4 Continental WinterContact TS 850 36,1 28,2 64,3
5 Bridgestone Blizzak LM-32S 36,9 28,1 65,0
6 Michelin Alpin A4 36,8 28,4 65,2
7 Nokian WR D3 37,5 28,4 65,9
8 Cooper WeatherMaster SA2 37,9 28,6 66,5
9 Semperit Speed-Grip 2 38,0 28,7 66,7
10 Hankook Winter I*Cept RS 38,5 28,4 66,9
11 Kumho I’Zen KW27 38,3 28,6 66,9
12 Uniroyal MS plus 77 39,9 27,1 67,0
13 Fulda Kristall Control HP 40,0 27,3 67,3
14 Goodride SW608 37,6 29,7 67,3
15 Westlake SW608 37,9 29,6 67,5
16 Barum Polaris 3 39,7 28,1 67,8
17 Falken Eurowinter HS449 37,8 30,2 68,0
18 Roadstone Winguard Sport 38,7 30,4 69,1
19 Apollo Alnac Winter 40,1 29,5 69,6
20 Nexen WinGuard Sport 39,1 30,5 69,6
21 BF Goodrich g-force Winter 40,5 Vorsicht, Finger weg! Für diese 30 Reifen war bereits nach dem ersten Bremsen Schluss. Sie bieten nur geringe Sicherheitsreserven auf nasser Fahrbahn.
22 Nankang NK Snow SV-2 40,6
23 Sava Eskimo HP 40,6
24 Accelera X-Grip 40,7
25 Toyo Snowprox S953 40,7
26 GT Radial Champiro WT-AX 40,8
27 Ovation W 586 40,8
28 Firestone Winterhawk 2 Evo 41,0
29 Star Performer Winter AS 41,0
30 Kleber Krisalp HP2 41,5
31 Vredestein Wintrac Xtreme 41,5
32 Sonar PF-2 41,6
33 Matador Sibir Snow 41,8
34 Yokohama W.driveV902 41,8
35 Sunny SN 3830 Snowmaster 41,9
36 Ceat Formula Winter 42,6
37 Evergreen Winter EW66 42,6
38 HiFly Win-Turi 42,7
39 Fortuna Winter 43,4
40 Maxxis Presa Snow 44,1
41 Marangoni Meteo HP 44,4
42 Wanli S1083 Snowgrip 44,4
43 Minerva Ice-Plus S210 44,7
44 Syron Everest 1 45,0
45 PneuVranik Everest HPL 45,1
46 Rockstone Eco Snow 46,0
47 Imperial Snowdragon 3 48,2
48 Maxtrek TREK M7 48,2
49 Hercules Winter HSI-L 50,5
50 Sonny WOT 18 52,7
Sommerreifen (zum Vergleich) 36,0 58,2 94,2
*Aus Tempo 80 in Metern; **aus Tempo 50 in Metern.

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.