Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) Fandango válasza zoo8800 (#29000) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen gumi volt előtte?

Mert nekem pont hogy halkabb lett a Nokiannal.

(#29002) BaLee válasza Süvi (#28999) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nyári gumival is átengednek Ausztriába. ;)
Csomóan rosszul értelmezik ezt az osztrák törvényt, ami kb. úgy szól, hogy télies útviszonyok között kötelező a téligumi. Azaz egy napsütéses, vagy akár esős decemberi napon te nyugodtan mehetsz ki nyári-gumival, mindaddig amíg nem fagy, vagy nem kezd esni a hó nem köthetnek beléd.

A kérdésedre válaszolva a Nexen 4 évszakos gumi és mint bármilyen négy-évszakos gumival, ezzel is nyugodtan közlekedhetsz télen.

(#29003) Qru válasza Süvi (#28999) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az összes gumit elfogadják téliként amin van M+S jelölés.

#nincsbennetarcsi

(#29004) zoo8800 válasza Fandango (#29001) üzenetére


zoo8800
veterán

Bridgestone Ecopia

rip and tear, until it is done

(#29005) Qru válasza nesa (#28990) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig a Barum alá van pozicionlálva.

#nincsbennetarcsi

(#29006) Süvi válasza Qru (#29003) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen.
Elmegyek a garázsba és megnézem, hogy rajta van-e. :)
Még nem raktam fel, és nem emlékszem, hogy van-e rajta havas hegycsúcs, ahogy az origo írja.

[ Szerkesztve ]

(#29007) Qru válasza Süvi (#29006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rajta kell lennie az M+S-nek, különben nem árulhatnák 4évszakos gumiként. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29008) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Fatert rábeszéltem hogy ne vegyek külön téli szettet a Vitarára, hanem mejen a 4 évszakos az alufelnire.

215/55 R17, amit néztem neki:

- Maxxis AP2 All Season 29k/db
- Apollo Alnac 4G All Season 33k/db
- Kléber Quadraxer 38k/db

Én nyilván a Klébert erőltetém, de persze drágállja, jogosan - sz*r méret, ez van.

Mennyire vállalható a Maxxis?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29009) Qru válasza Motion_Blur (#29008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Apollo bőven elég szvsz és az ára is emészthetőbb.

#nincsbennetarcsi

(#29010) kenguru99 válasza Süvi (#29006) üzenetére


kenguru99
aktív tag

M+S hegycsúcs hópihe

[ Szerkesztve ]

(#29011) forceberg válasza Qru (#29007) üzenetére


forceberg
veterán

Az M+S nem elég téli minősítésnek. Télinek akkor megfelelő, ha a 3PMSF is rajta van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29012) Kornel válasza Motion_Blur (#29008) üzenetére


Kornel
veterán

BF goodrich nem olcsóbb?

(#29013) Tom1939 válasza Motion_Blur (#29008) üzenetére


Tom1939
őstag

Említsd meg neki hogy a CC+, continental allseason, vagy a vector 4 season gen 2 lenne az igazi, az mind 50 környéke. Utána boldog lesz a Kléber vagy Apollo árával :)

(#29014) Qru válasza forceberg (#29011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Osztrákok legalábbis elfogadják az M+S jelzést önmagában téli guminak.

Az "Alpesi szimbólum": az ilyen jelöléssel ellátott téli abroncsok magasabb teljesítményt nyújtanak, mint a szabványban előírt (M+S) minimális értékek.
Tehát jobb egy 3PMFS mint egy M+S de csak az utóbbi követelménye a téli guminak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#29015) Motion_Blur válasza Kornel (#29012) üzenetére


Motion_Blur
félisten

2-3e Ft-al olcsóbb, és ránézésre ugyanaz a minta, kérdés hogy ugyanolyan jó gumi-e mint a Kléber :) mivel mindkettő Michelin B brand, gondolom igen.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29016) forceberg válasza Qru (#29014) üzenetére


forceberg
veterán

Hát ezt olvasva igen, tavaly valahol azt olvastam ,hogy kell, de még mintha tavaly itt is szó lett volna róla, hogy kell a 3PMSF, mert amiatt túrtam a guglit, hogy találjak nagy méretű képet a Nexenről, hogy van-e rajta?

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#29017) Süvi válasza kenguru99 (#29010) üzenetére


Süvi
őstag

Koszonom szépen, örülök hogy van rajta M+S és alpesi szimbólum is.

[ Szerkesztve ]

(#29018) alázógyík válasza Motion_Blur (#29015) üzenetére


alázógyík
őstag

Ugyanaz. :K
Ennyiért találtam.

(#29019) Kornel válasza Motion_Blur (#29015) üzenetére


Kornel
veterán

BF goodrich olcsóbban, ugyanaz mint a Kleber.

(#29020) thomeef


thomeef
őstag

Sziasztok!

Az mennyire jellemző dolog, hogy netről, látatlanban rendelek új abroncsot, és 1,5 évvel ezelőtti gyártásút kapok? Csak mert azt 3,5 évig tudom használni... Most így jártam, nem tudom csak annál az üzletnél jellemző ahonnan rendeltem, vagy ez random.

Innen rendeltem őket.

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#29021) Kornel válasza thomeef (#29020) üzenetére


Kornel
veterán

[link]

2. A gumiipari szakemberek egyetértenek abban, hogy az abroncsok élettartama 10 év. Ugyanakkor nagyon lényeges, hogy az előírt körülmények között tárolt, és még fel nem szerelt gumiabroncsok 5 éven keresztül teljes mértékben megőrzik azokat a tulajdonságaikat, amelyek a gyártás időpontjában is fennálltak. Vagyis, egy nem használt 5 éves gumiabroncs felszerelése és értékesítése semminemű műszaki veszéllyel nem jár. Lényeges azonban megkülönböztetni az új és a frissen gyártott kategóriát. Utóbbival azokat az abroncsokat jelölik, amelyeknél a gyártástól számítva legfeljebb 3 év telt el. A maximum három éve gyártott abroncs a „frissen gyártott”, míg a 3-5 éve gyártottnál használható az „új” megnevezés.

(#29022) thomeef válasza Kornel (#29021) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi, akkor ezek szerint ez általános dolog. :R

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#29023) Kornel válasza thomeef (#29022) üzenetére


Kornel
veterán

Nem lesz baja, kérdés hogy hogy tárolták...

(#29024) Peter.70


Peter.70
őstag

Nézve a jövő heti időjárás előrejelzést, lehet hogy elkapkodtam a téli gumi vásárlást? :DDD

(#29025) Drughi válasza Peter.70 (#29024) üzenetére


Drughi
addikt

Én is jövő hétre terveztem, még nincs tumultus.

(#29026) F_Zolee válasza Peter.70 (#29024) üzenetére


F_Zolee
veterán

Vásárlással nincs gond. Felrakás kérdés. :D

(#29027) Peter.70 válasza F_Zolee (#29026) üzenetére


Peter.70
őstag

Ha rajta van a felnin, akkor azt én megoldom :DDD És pénteken elvileg felnin lesz

(#29028) zoo8800 válasza Kornel (#29023) üzenetére


zoo8800
veterán

Engem azért megölne az ideg, ha pl. 4 éves gumikkal csengetne be a futár :D

rip and tear, until it is done

(#29029) Peter.70 válasza zoo8800 (#29028) üzenetére


Peter.70
őstag

Vissza küldenéd

(#29030) Kornel válasza zoo8800 (#29028) üzenetére


Kornel
veterán

1,5 év nem 4...
Az még beleférhet szerintem.

(#29031) BaLee válasza thomeef (#29020) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Sok netes gumirendelős oldalon fel van tüntetve, hogy mikori gyártásúak az abroncsok legalább. Én az auto-stop.hu-ról rendeltem és fel volt tüntetve, hogy gyártási év: 2018.23- . Ha ennél régebbit küldenének lehetne reklamálni. Ha nincs ezzel kapcsolatos infó fent akkor be kell nyelni a békát.

(#29032) zoo8800 válasza Kornel (#29030) üzenetére


zoo8800
veterán

Csak példa volt

rip and tear, until it is done

(#29033) thomeef válasza BaLee (#29031) üzenetére


thomeef
őstag

Köszi az infót, el is mentem az oldalt. :R Annyira nem parázok a dolgon így már, főleg ha így is lehet rendelni, hogy tudom a gyártási dátumot.

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#29034) Motion_Blur válasza thomeef (#29020) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Milyen gumit rendeltél?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#29035) thomeef válasza Motion_Blur (#29034) üzenetére


thomeef
őstag

Barum polaris

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#29036) klepto


klepto
addikt

Nem akarok reklámozni, de én innen rendeltem, és bár igaz, hogy kb. 3 hetet kellett várni a gumira, de cserébe a gyárból rendelték, és 3 hetes abroncsokat kaptam :)
Ha még emlékszik valaki a kérdésemre, és esetleg érdekli, neki elmondom; végül is Pirellik lettek, mert azok voltak a legolcsóbbak a prémium kategóriában :B
Ez a cég egyébként saját márkát is árul; ami elvileg új fejlesztésű, saját tervezésű Cseh abroncsok. Találkozott már valaki vele?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#29037) Kornel válasza klepto (#29036) üzenetére


Kornel
veterán

Ezek alapján a kínai gyártmányokkal versenyez, kíváncsi lennék hogy ki gyártja: [link]

[ Szerkesztve ]

(#29038) eumano


eumano
tag

Sziasztok!

Gumivásárlás előtt állok és az alábbi problémába ütköztem:
Gyári méret: 225/50-r17
Új méret: 225/45-r17

Ahogy néztem a kalkulátorokkal -3,4% lenne a különbség a gyárihoz képest és +-2,5% felett már nem ajánlott feltenni az autóra mert a futómű szenvedheti a kárát.
Kérdésem, ha a gumifelrakás után elviszem egy futóműveshez az autót akkor ő tud ezen az eltérésen korrigálni, hogy a futóműt kevésbé viselje meg?

Válaszotokat köszönöm előre is!
:R

(#29039) BigBlackDog válasza eumano (#29038) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Miért akarsz nem gyári méretű gumit feltenni? A futóműves nem fog tudni semmit sem tenni a nagyobb/kisebb átmérővel, ő csak a gyári értékeket fogja belőni szerintem.

(#29040) eumano válasza BigBlackDog (#29039) üzenetére


eumano
tag

Ilyen méretű gumit sikerült vennem és laikusként nem gondoltam volna, hogy 50 helyett 45 magasság ekkora mértékű eltérést okoz. :(

(#29041) Doki16 válasza eumano (#29040) üzenetére


Doki16
addikt

Ha online rendelted akkor inkább állj el a vásárlástól. A 45 és 50 között azért nagy a különbség, mert az a százalékot jelenti, és nálad a 225-nek a 45/50%-a.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29042) HussarF válasza eumano (#29040) üzenetére

Hát ja, mert a /45 az olcsó méret R17-en. Sokan vacillálnak rajta, hogy inkább azt vegyék, amikor rájönnek, hogy olyan autót vettek, aminek nem olcsó a fenntartása. Ráteheted a /45-öt is, de ha nem magas autóról van szó, akkor hamarabb le fog érni az alja, hamarabb eléri a padkát (ha mondjuk orral állsz rá), nagyot fog csalni a sebességmérő stb.
A futóművet sem nyírja ki azért instanban, bár ha rossz utakon járkálsz, akkor jobban pusztítja. De ha tükörsima az aszfalt felétek, akkor ez sem olyan vészes.

[ Szerkesztve ]

(#29043) eumano válasza HussarF (#29042) üzenetére


eumano
tag

Köszönöm a válaszotokat!
Egy DS DS5-ről lenne szó.
A fenntartásával nincsen gond mert bármikor megveszem rá az egyel nagyobb magasságú gumit csak nem gondoltam arra, hogy ekkora eltérés lesz a két gumi közt.
Akkor marad a nagyobb mert többnyire városban van használva az autó!

Köszönöm segítségeteket! :R

Üdv,
Robi

(#29044) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Csak 1 kérdés: gyári kezelésben 215/55/R17 a méret, de amikor vettük a kocsit 225/55/R17 volt rajta. Ez a 225/55/17-es méret maradhat, vagy cseréljem le (alufelni)?
(20e km-t mentem már vele a 225-össel, és semmi negatívet nem tapasztaltam, úttartás, kanyarodás tök stabil)

Gumit így-úgy cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29045) Doki16 válasza FireFox1996 (#29044) üzenetére


Doki16
addikt

Nem kell felnit cserélned, elég ha csak simán felrakatod rá a 215-ös gumit. Az összefoglalóban van egy nagyon jó kis táblázat. [link]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29046) FireFox1996 válasza Doki16 (#29045) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

nem terveztem alulfelnit cserélni, csak a gumit: 215 legyen, vagy 225...

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#29047) Doki16 válasza FireFox1996 (#29046) üzenetére


Doki16
addikt

Hopsz, akkor azt benéztem :)
Mindenképp a gyári ajánlott méretre válts. Arra van minden kitalálva a kocsin.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#29048) focvis válasza FireFox1996 (#29046) üzenetére


focvis
veterán

Szvsz a 225 se volt különösebben problémás, de ha cseréled, inkább a gyári 215-öt válaszd. (Brutál árkülönbség esetén megfontolandó ismét a 225.)

(#29049) speedernet


speedernet
aktív tag

Milyen a véleménnyel vagytok a Bridgestone T005 gumirol? Nagyon szimpatikus tesztek alapján.

(#29050) Vesztor87


Vesztor87
senior tag

Sziasztok!

Tökre elmentem az erdőbe a sok infóval, most vettem egy Chevy-t, 1,4 benzines. Gyári mérete 195/55 R15, ami aránylag drága méret.
Michelin CC-t dícsérték sokan, de mivel hogy a keményebb verzióból (+-os) nem sok tapasztalat van ismerősi körben, nem tudom mennyire lett jobb/rosszabb. Milyet vegyek, ha évi 15e km körül megyek, vidéken naponta járok be vele melóba, kirándulás, családlátogatás stb minden van. Mondjuk melóba autópályán járok be (Szegedre, nem Pestre)... köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.