Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) Doki16 válasza HussarF (#30000) üzenetére


Doki16
addikt

Tied a #30000 :D

Nem, de akkor sem az a jó felület tesztelni. A CC elvérzik a műgyantán, amiből a tesztelők és a laikus nézők rossz következtetést vonnak le. Holott máshol meg nagyon is jól szerepel valós használatban.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30002) BigBlackDog válasza HussarF (#30000) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem arra gondolt, hogy a vizes műgyanta nem túlzottan gyakran fordul elő a közúti közlekedés során. :B

[ Szerkesztve ]

(#30003) Kornel válasza BigBlackDog (#30002) üzenetére


Kornel
veterán

Valóban.
Tavaly (megmaradó) havat is csak Hollókőn találtam, vizes műgyantába még nem sikerült botlanom.

(#30004) gzbotii válasza Doki16 (#29981) üzenetére


gzbotii
veterán

YT alert lemaradt :B

Amúgy tudsz linkelni valami írást, ahol azt fejtegetik, hogy miért hátulra kell rakni a jobb gumit egy FWS autóban? :)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#30005) HussarF válasza Doki16 (#30001) üzenetére

A műgyanta a jeget/nagyon csúszós útviszonyokat hivatott szimulálni több-kevesebb sikerrel. Semmi meglepő nincs azon, hogy elvérzik rajta a 4 évszakos a télihez képest. Csak a CC klub egyből triggereli, ha valahol a gumijuk nem topszuper csúcsként végez egy tesztben.
Én nyáron voltam műgyantás teszten, mindenki nyári gumin volt, meg egy CC volt. Szintén nem meglepő módon ezek közül a CC-snek volt a legrövidebb fékútja és az maradt a legirányíthatóbb.

(#30006) MPowerPH válasza HussarF (#30000) üzenetére


MPowerPH
félisten

Pont akartam kerdezni. Korulmenyek azonosak voltak, es nem volt ho, ami egyertelmuen a teli guminak kedvezne. Fagyott aszfalton mivel lenne mas a helyzet?
Csak mert ha mar voltatok vezetestechnikai treningen, akkor tudhatjatok, a mugyanta a jeges ut szimulaciojara van.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#30007) Doki16 válasza HussarF (#30005) üzenetére


Doki16
addikt

Nem érted amit mondok. Műgyantán valamiért extrém módon elvérzik a CC. Nagyon nem fekszik neki. De ha valós téli körülmények között tesztelik akkor már közel sincs olyan nagy hátránya a Michelin gumijának havon. Csak erre próbáltam rávilágítani, hogy ezért nem jó a műgyanta.
Valódi jégen meg annyira mindegy, hogy milyen gumi van fent. Ott csak a szöges segít.
A nyári tréningen tényleg olyan volt a CC?

(#30004) gzbotii: Bocsi, vigyázz YT :D

[link] Itt van egy általános magyarázat. A videóban meg nagyon extrémen megmutatva szerepel, hogy miért rossz ha hátul van a gyengébb tapadású gumi. A legkisebb kanyarba nagyon hirtelen tud eltűnni a tapadás. És az átlagember nehezebben fogja meg a túlkormányzást mint ha az első kerekek csúsznak meg. Amúgy meg legyen mindkettő tengelyen jó gumi és nincs gond :D

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30008) HussarF válasza Doki16 (#30007) üzenetére

Valódi jégen meg annyira mindegy, hogy milyen gumi van fent. Ott csak a szöges segít.

Rosszul tudod:
[link]

(#30009) Doki16 válasza HussarF (#30008) üzenetére


Doki16
addikt

Ismerem a videót. Ilyen kis sebességnél igen valóban lehet jelentősége. A lágyabb keverek jobban tud tapadni. A gond nagy sebességnél van ha ráfutsz egy jeges szakaszra, na ott annyira mindegy már minden :D
Voltál már egyébként igaz vastag megfagyott valódi tükör jégen? Ott annyira minimál a tapadás, hogy kiengeded a kuplungot és gáz nélkül csak pörög a kerék az alapjárati fordulaton :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30010) Kornel


Kornel
veterán

Ma reggel Pesten 0 fok, kicsit alatta, a külső részeken (és az M0-an és a rávezeto utakon is) nedves rafagyott, változó vastagságú és intenzitású jégréteg, elég jó gumi tesztre adott alkalmat élőben. Nyári gumi biztosan elvérzett volna itt.
Quadrexer2 a húzósabb szakaszokon 4-ben simán kipörgött egy nagyobb gázra is.
Ellenben végig az úton tudtam maradni, bár 40-rol satu féknél végig darált az ABS.

Összességen jégen (vizes műgyantán :D) az a négyévszakos lehet jó, aminek középen vagy szélen van valódi téli mintája és anyaga.

(#30011) Motion_Blur válasza Kornel (#30010) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ugyanezek a körülmények, annyi hogy 3-asban már nem jelzett a kipörgésgátló, Barum Polaris 3.

Engem picit meglepett, mert ahol már sütötte a nap az aszfaltot csak víz volt, házak árnyékában meg meglepi. Jó hogy felsózták. Ja nem :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30012) Tom1939 válasza HussarF (#30008) üzenetére


Tom1939
őstag

Ilyen valódi jég teszt lenne jó, mai modern 4 évszakosokkal. És európaival nem amerikaival (ott még a jelentés is mást takar egy kicsit ha jól tudom).

Egyébként amit én látok a tesztekben hogy a Continental TS860 kegyetlenül jól sikerült, közel sem esik kell úgy melegebb időben mint néhány másik téli. Ha télire lenne szükségem (pl. ha járnék síelni ), biztos ilyet vennék az itthoni idő miatt. Az egyik sokszor linkelt tesztelő (aki mindig rövid ujjúban flangál, a -30-as téli tesztpályán is), simán be is rakta a 4 évszakosok mellé meggondolásra (annyira jó közepes hőfokon is).

(#30013) Kornel válasza Motion_Blur (#30011) üzenetére


Kornel
veterán

Scross így reagált a tükör részeken, Quadrexer2-vel 140PS 220Nm@1500

(#30014) stickermajom válasza Motion_Blur (#30011) üzenetére


stickermajom
addikt

Én is kipróbáltam, hogy működik az ABS. :D Kellett vagy 800 km, hogy elkezdjek bízni a TS860-ban, most már rendben van szárazon és reggel a jégen is kiszámítható volt.

(#30015) Qru válasza Doki16 (#30007) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyáron voltam egy egésznapos vezetési tréningen Tökölön, műgyantán az összes nyári gumist levertem féktávban a CC-vel. Még az instruktor is nagyon meglepődött rajta. Persze hidegben biztos elvéreznék a téliekkel szemben, mint ahogy valós körülmények között ezt tapasztaltam is a Mátrában (CC vs TS850). A jó télivel határozottan rövidebb volt a fékút, sőt a kanyar stabilitás is magasan jobb volt havas körülmények között. A vonóerőről nem tudok nyilatkozni mert a CC 4wd-s autón van ami azért sokat segít induláskor a TS850 meg FWD-n.

Ami érdekes, hogy a technikai tréningen szárazon elkenték a számat köridőkben (az enyémen új CC a másik autón új Conti SC5 volt) de vízen megint ott voltam köridőben ahol a nyári.

Persze nem egyforma autókról beszélünk de viszonyítási alapnak megteszi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#30016) Kornel


Kornel
veterán

(#30017) Kornel válasza Kornel (#30016) üzenetére


Kornel
veterán

Nézzük akkor.
Fékút vizes műgyantán:
A Goodyear Vector 4season és a Vredestein quatrac5 jobb, mint a Hankook, Barum, Nokian, Michelin aktuális téli gumija, tehát ezek sem ajánlottak?

(#30018) Doki16 válasza Kornel (#30017) üzenetére


Doki16
addikt

Szerintem te is tudod a választ :D
Tényleg az lehet a dologban, hogy a CC azért vérzik el műgyantán mert nincs meg benne a téli mintázatra hasonlító barázda. Míg az általad említett két gumi tudjuk, hogy pont inkább téli mintázatú.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30019) alázógyík válasza Kornel (#30017) üzenetére


alázógyík
őstag

Majd a szponzoráló cég eldönti. ;]

(#30020) Kornel válasza Doki16 (#30018) üzenetére


Kornel
veterán

A Vredestein vegyes mintájú, egyik oldala téli, másik nyári tehát nem mondanám kifejezetten téli négyévszakosnak, inkább kiegyensúlyozottnak.

(#30021) Qru válasza Kornel (#30016) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép kis táblázat, jó hogy végre kiderültek a pontos adatok. :K

#nincsbennetarcsi

(#30022) Kornel válasza Qru (#30021) üzenetére


Kornel
veterán

Csak a mihez tartás végett.

(#30023) Doki16 válasza Qru (#30021) üzenetére


Doki16
addikt

Azért megnyugtat, hogy a CC ilyen jól szerepelt megint a két fékutas tesztben. Annyi a lényeg, hogy a jégen óvatosnak kell lennem :) De az aszfalton ami az év 99%-ában száraz vagy nedves ott tökéletes .)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30024) athomi válasza Doki16 (#30023) üzenetére


athomi
veterán

A összefoglaló táblázatban erősen ferdítenek több adattal és értékkel is. Nem jégen tesztelnek a feltüntettel ellentétben, hanem műgyantán. Mindkettő csúszik, mégis máshogy viselkednek.

A CC+ havon gyengébb, valamint ami tényleg a gyengéje az az erős aquaplaningolási hajlam kanyarban.

[ Szerkesztve ]

(#30025) Doki16 válasza athomi (#30024) üzenetére


Doki16
addikt

Tudom, hogy műgyantát használnak, de ma már olyan sokszor leírtam a szót és meg is szóltak érte, hogy inkább nem akartam többször :D

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30026) athomi válasza Doki16 (#30025) üzenetére


athomi
veterán

Külföldi teszteken jól szerepeltek a négyévsazakosok jégen, a CC+ is (pl. ADAC). Csak miközben erősen ferdítik a valóságot a hibás tesztmetodikájukkal, pont egy-egy gumi valódi gyengeségeit nem tárják fel (pl. CC+ aquaplaningolási hajlamát kanyarban).

[ Szerkesztve ]

(#30027) HussarF

Hétvégén lehet majd tesztelni :)

Nagyobb havazás jöhet hétvégére

(#30028) Richard!


Richard!
addikt

(#30029) Doki16 válasza Richard! (#30028) üzenetére


Doki16
addikt

Vótmá :D

Pont emiatt a videó miatt ment ma a diskurzus :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#30030) Richard! válasza Doki16 (#30029) üzenetére


Richard!
addikt

:<

Hát akkor essen le még egyszer az állatok!!!! :D

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30031) Tom1939 válasza Richard! (#30030) üzenetére


Tom1939
őstag

Már annyira leesett az állunk hogy csak a jó kis műgyanta fogta meg :)

(#30032) Motion_Blur válasza Tom1939 (#30031) üzenetére


Motion_Blur
félisten

:DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30033) Richard! válasza Tom1939 (#30031) üzenetére


Richard!
addikt

Akkor neked legalább TS860-at kell venned!!!!négy!! ;)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30034) Kornel válasza Richard! (#30033) üzenetére


Kornel
veterán

A CC+ mellé? Xd

Egyébként visszaolvastál? :P

[ Szerkesztve ]

(#30035) Tom1939 válasza Kornel (#30034) üzenetére


Tom1939
őstag

Ha téliznék biztosan azt vennék. Néha csábít a vector gen2, de mindig meglátom a nyári száraz eredményét és elszontyolodok. Ha a CC+ elkopik megint az lesz (vagy max a continental allseason contact).

(#30036) Qru válasza Tom1939 (#30035) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BS A005-el nem szemezel? Én most azt néztem ki a CC utódjának, olcsóbb és elvileg nem rosszabb.

#nincsbennetarcsi

(#30037) Tom1939 válasza Qru (#30036) üzenetére


Tom1939
őstag

Inkább egy picivel télibb irányba mennék a biztonság kedvéért. Az a baj hogy talán túl jó is ez az allgrip, elindulási gondom soha nem volt, és figyelnem kell nagyon hogy télen óvatosan azért (1.4t meg megy mint az állat, mindenki tötymörög érzésre, pedig valószínűleg csak óvatosak). Még soha nem csúszott meg egy kicsit sem, de azért jobb a biztonság. Az A005 nekem még egy kicsit nyáribb iránynak tűnik. De ha lesz vele több tapasztalat akkor nem zárom ki.

(#30038) Peter.70 válasza Qru (#30036) üzenetére


Peter.70
őstag

Azt írja a gyártó erről a gumiról, hogy a legjobb 4 évszakosnak szánja. Állítólag jobb, mint a CC

(#30039) Kornel válasza Tom1939 (#30035) üzenetére


Kornel
veterán

Allgripre nyári is jó xd

(#30040) Tom1939 válasza Kornel (#30039) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, elindulni :) Az izgalom utána télen már csak bónusz :)

Na jó, elindulni sem fog olyan fényesen, de az a rész lesz még a jobb a megálláshoz vagy úton maradáshoz képest.

Peter: Scross gl+ 1.4t allgrip AT

[ Szerkesztve ]

(#30042) Richard! válasza Kornel (#30034) üzenetére


Richard!
addikt

Nyilván a helyére ;]

Sajnos most az egyszer kihagytam és write only voltam. Sorry :<

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#30043) Peter.70 válasza Tom1939 (#30040) üzenetére


Peter.70
őstag

:)

(#30044) TFSi válasza Kornel (#30022) üzenetére


TFSi
őstag

Nyomasd be a YT ,"tesztvideo" alá is. Én már kommenteltem.😎

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#30045) Qru válasza Tom1939 (#30037) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor GY Vector Gen. 2. :K

#nincsbennetarcsi

(#30046) shteer válasza HussarF (#30027) üzenetére


shteer
titán

a felnikkel még nem vagyok kész :(

..szerintem jónak tűnik

(#30047) F_Zolee válasza shteer (#30046) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nem vagy kicsit elkésve? :D

(#30048) shteer válasza F_Zolee (#30047) üzenetére


shteer
titán

lehet - de az időjárás-előrejelzést nézve holnap már biztosan késésben leszek :D
a másik autón természetesen már fent van a tavalyi polaris 3-as szett

..szerintem jónak tűnik

(#30049) Mr.QwErT válasza shteer (#30046) üzenetére


Mr.QwErT
csendes tag

Hy

(#30050) Motion_Blur válasza Mr.QwErT (#30049) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Barum Polaris 5 tipikusan egy ilyen játék :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.