Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) ANDROID??? válasza Kornel (#6999) üzenetére


ANDROID???
addikt

(#7002) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#7001) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az akciók között...

(#7003) hdman válasza tomcsi23 (#6991) üzenetére


hdman
őstag

Viselkedésre tökéletes. Jól tapad, rugva is szépen teszi a dolgát. Igazából eddig rosszat nem tudok mondani, csak nagyon trén néz ki :P

Mivel 4en járunk vele, ezért elól hátul 2,5bar van benne és csöves igy néz ki. Többet nem akarok bele tenni, akkor marad igy.

Ja, és ez körben lapos fajta. Ez volt occsó :DDD

Sopron city :)

(#7005) Reaper


Reaper
őstag

Üdv, múlt télen még a vásárlás előtt kidőlt a vas alólam, így megint téli gumit keresek, 215/65R15 méretben, ezeket találtam:

Vredestein WINTRAC XTREME 215/65 R15 96H felnivédőperemmel (FSL)
Hankook Winter ICept RS W442 215/65 R15 96T
Nokian WR D3 215/65 R15 100H XL
Barum Polaris 3 215/65 R15 96H

Ahogy nézem a címkék alapján itt a Nokian, és a Hankook a nyerő, de láttam, hogy volt itt már vita erről.
A lényeg az lenne, hogy tapadjon, hóban, fagyban, vizes úton, szárazon is.
Gumik.hu jó oldal, vagy van olcsóbb/jobb is? :)

(#7007) Reaper válasza #45553408 (#7006) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, ahogy közben meg nézem a legjobb a TS850, bár rohadt drága... de a lökhárító is az...

(#7009) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

hali,

2011-es ford focusra keresek téli gumit és lemezfelnit. mennnyi a reális ár ezért a szettért szerintetek? 120-ért van már ajánlatom rá.nem tudom, hogy ez sok vagy kevés, csak érdeklődnék.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7010) Kornel válasza sanyixXx (#7009) üzenetére


Kornel
veterán

méret?
új felni és gumi, vagy használt?

(#7011) Executioner


Executioner
tag

Sziasztok!

Melyik lenne a jobb választás?(175/65R14)

Nokian WR D3 15k/db vagy
Continental TS850 16,5k/db, felszerelve!

Tudom hogy mindkét típus állja a sarat, vagyis a havat... de hátha tudtok valami okosságot amit én nem.
Kevés futás mellett, hosszú élettartam a cél!

Üdv.,

Exec

(#7012) sanyixXx válasza Kornel (#7010) üzenetére


sanyixXx
senior tag

215/55 R 16 vagy 205/55 R 16. új gumi, új felni kéne.

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7013) Kornel válasza sanyixXx (#7012) üzenetére


Kornel
veterán

A 205/55 r16 a gyári méret gondolom, nekem is a mondeo-n.
Ha annyiért kapsz új felnit gumival együtt, akkor vedd meg, bár kérdés milyen gumit?
kormorant meg társait nem raknék fel, minimum egy hankook szerintem, amit érdemes felrakni.
Azzal számolj, hogy egy szett conti pl. 110k, és az csak a gumi.

(#7015) sanyixXx válasza Kornel (#7013) üzenetére


sanyixXx
senior tag

michelint mondott a kereskedő vagy avval egy kategóriást. az jó lesz vajon? agyon nem fogom használni télen, de azért jó ha van téli gumi :)
köszi

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#7016) Kornel válasza #45553408 (#7014) üzenetére


Kornel
veterán

szerintem a hankook jobb.
teszteken is, meg volt is anno, nekem bevált az is.
ilyen debica és kormoran az ami már kerülendő, meg persze alatta.

(#7018) Kornel válasza #45553408 (#7017) üzenetére


Kornel
veterán

barum hankook kb. egy kategória, bár sokan a hankook-ot premiumnak veszik, a barumot meg budgetnak, de ez így már nem igaz.

(#7019) Reaper válasza #45553408 (#7008) üzenetére


Reaper
őstag

Köszi, nézegetem a teszteket, de leginkább személyes tapasztalatok érdekelnének, esetleg akinek volt már szerencséje valamelyikkel havas, latyakos, vizes úton közlekedni.

(#7020) giigz válasza #45553408 (#7004) üzenetére


giigz
veterán

Totál mindegy, inkább a Hankook.

(#7005) GrimReaper: Egyértelműen a Vredestein, minőségben, tartósságban is kiemelkedik.

(#7011) Executioner: A Nokian szerelve annyi lenne mint a Conti, mindkettő jó gumi, de ha már ugyanannyiért van, akkor egyértelműen Conti.

(#7014) bodrik11: Ha a Hankook W442-ről és a Firestone Winterhawk 3-ról van szó, akkor egyértelműen a Firestone a jobb, felhasználói vélemények szerint nedvesen és havon is jobban tapad a Firestone, ráadásul kopásban is jobb. Adac teszt is ezt tükrözi. Hankook botrányosan szerepelt vizes körülmények között. Nagyjából budget szint, tehát Barum és társai.

(#7009) sanyixXx: Mi Focus 3-ra ebben a méretben Michelin Alpin 5-öt vettünk, de egyébként a nagyobb márkák közül bármelyiket veheted, talán ár-érték arányban most a Goodyear UG9 a legjobb, de a Vredestein, Nokian, Continental is jó. Vredestein SnowTrac 5 kiemelkedik most a téligumik közül, de mivel vadi új és most jön be az országba, még elég drága.

[ Szerkesztve ]

(#7022) Tomics válasza giigz (#7020) üzenetére


Tomics
addikt

Te a Vredestein-nek dolgozol vagy mi a szösz? ;]

Vagy tényleg ennyire jók? Sosem hallottam még ezt a márkát

PH! addikt since 2004

(#7023) Kornel válasza Tomics (#7022) üzenetére


Kornel
veterán

nem rosszak, de nem is olyan jók, mint amilyennek beállítja. annyit kell róla tudni, hogy vredesteint vett a megane 1-ére, és azóta ez a top1 number 1 nála.
csak már kicsit unalmas, hiába szóltak már neki páran, sokan már hozzá se szólnak.
persze a megane-nál nincs jobb.
ui: 10+ éves gumi után jó hogy jónak érezte a vredit :D
kb. 2 hónapig kellett győzködni anno, mire lecserélte a szerinte tökéletes állapotban lévő gumikat...

[ Szerkesztve ]

(#7024) giigz válasza Tomics (#7022) üzenetére


giigz
veterán

Nem, csak szeretném felnyitni az emberek szemét :) A Vredestein egyébként egy elismert márka, holland cég (volt :DDD), mindig kiemelkedően jó gumiabroncsokat gyártottak, viszont sosem a tömegtermelés volt a cél, inkább egy szűkebb de igényesebb réteget céloztak meg, akiknek elsődleges a minőség, kényelem, komfort, tapadás, az olasz dizájnerek óta pedig a kinézet is. Így egy igazi prémium cég lett belőlük, ami nem azért prémium, mert az egész kontinensen minden ember ismeri, hanem azért, mert tényleg kiemelkedően jó. A Vredestein jelenlegi kinálata, Ultrac sorozat, Quatrac sorozat, Sportrac sorozat, SnowTrac sorozat, messze az összes többi gumigyártó cég fölött áll, egyszerűen nincsen rossz gumijuk, amelyik valamelyik tulajdonságában szégyenkezne, ez jelenleg egyik gumigyártóra sem mondható el, se Pirelli, se Bridgestone, se Michelin, se Continental, se Dunlop, mindnek van a jelenleg kapható kínálatában gyengébben teljesítő, kifejezetten rossz ár/érték arányú gumija, ami vagy gyorsan kopik, vagy nem tapad, stb. Aki átlátja a piacot az ezt elismeri, aki nem, az pedig csak ellenkezik, de érveket mondani már nem tud, inkább személyeskedik helyette, stb.

[ Szerkesztve ]

(#7025) giigz válasza Kornel (#7016) üzenetére


giigz
veterán

Szerinted jobb, de ha valakinek gumit kell ajánlani, ne az alapján mondjunk már valamit, hogy szerintünk mi a jó meg mi nem jó, mert annak semmi értelme. A realitást kell megnézni, mit ért el a teszteken, a felhasználók hogyan vélekednek róla.

Kíváncsi lennék egyébként arra, hogy melyik teszten láttad jobbnak a W442-t a WH3-nál, van egy olyan érzésem, hogy egyikben sem történt ilyen, totál félrevezeted, csak tudnám mire jó ez.

2 tesztben szerepeltek együtt:

2013 ADAC: Firestone 3. Hankook 12.
2014 ADAC: Firestone 4. Hankook 10.

Sosem ajnároztam a Firestone-t, de ezzel a Hankook-kal szemben semmi jelét nem látom annak, hogy rosszabb lenne, sőt határozottan minden egyes adat azt erősíti meg, hogy a Firestone jóval jobb.

[ Szerkesztve ]

(#7026) sfefe válasza Executioner (#7011) üzenetére


sfefe
őstag

En pl Nokiant veszek....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#7027) sfefe válasza #45553408 (#7008) üzenetére


sfefe
őstag

Ha mar linkeltek adac tesztet akkor ott masik is az ace, ott pl a nokian nyert.....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#7029) giigz válasza sfefe (#7027) üzenetére


giigz
veterán

A multkor kisregenyt irtam, es meg mindig nem ertheto...

Az ACE teszt a NOKIAN PALYAJAN VOLT, ha egy nyarigumival indult volna, akkor is megnyeri.

(#7030) sfefe válasza giigz (#7029) üzenetére


sfefe
őstag

"nyarigumival indult volna, akkor is megnyeri."

Ezt azert Te sem hiszed el....

Az adac meg botranyos az utobbi evekben... ennyi...

Latom Te nagyon harapsz az ace tesztre.... Csak nem azert mert a vredi5 csak kozepes lett.... Az adacnal is kozepes a vredi3... Tudom nem a tesztet kell nezni de valamennyire iranymutato es vmit csak neznek ott egymason kivul... vmennyire hasonlo a 2 teszt amugy par pontbeli kulonbseg van csak.....

Es mint irtam azert emlitettem az ace-t mivel az adac is emlitve volt.... Ja igen es persze azert nyert a nokian mert ott mas a ho a viz stb, aha ertem en......

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#7031) giigz válasza sfefe (#7030) üzenetére


giigz
veterán

Nem a ho mas, se nem a viz mas, a felulet mas, es pont arra a feluletre lett kifejlesztve, pont olyan vastag hora, pont arra a mujegre, stb. Ha ezt nem latod at, be sem fejezem a mondatot, mert remelem te is bele tudsz gondolni milyen elonyokkel jar a sajat palya.

(#7032) deicide válasza giigz (#7024) üzenetére


deicide
veterán

A wintrac extreme kimaradt. ;]
Várom már, hogy küldjék, de még nem telt le a két hét, addig nem aggódok.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7033) giigz válasza deicide (#7032) üzenetére


giigz
veterán

Igen, de nem szandekosan, az is egy nagyon jo minosegu gumi, nem kopik tulzottan, de jol tapad szarazon es vizen is. :)

(#7034) Tomics


Tomics
addikt

Pénteken felrakatom a Nokian-t, igaz hogy még az időkép szerint kb 2 hétig nem nagyon lesz 7 fok alatt a hőmérséklet, utána viszont rohamosan csökken és akkor nem biztos hogy lesz időm felrakatni.
Majd próbálok kímélve menni vele addig is :D Ugye nem lesz probléma mondjuk 15 foknál sem?

PH! addikt since 2004

(#7035) Executioner válasza giigz (#7020) üzenetére


Executioner
tag

Mind a két ár szerelve értendő! A Nokian 60k a Continental pedig 66k!
A Nokianra gondoltam, annyival nem biztos, hogy jobb(?) a Continental viszont lesz pénzem tavasszal visszarakatni a Dunlopot az Astrára :DDD

Üdv.,

Exec

(#7036) ANDROID??? válasza Tomics (#7034) üzenetére


ANDROID???
addikt

Menj minél kevesebbet vele addig is, és tuti nem lesz gond. Egyébként a téli guminál 20-25 fokban rossz autózni, ott már nagyon érezni a taknyolódást. 15 fok még nem olyan vészes, de ha megvárod a hideget, nem keveset fogsz sorban állva ott dekkolni a gumisnál. :D

(#7037) m3tr0 válasza m3tr0 (#6937) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nálam egyelőre fekete pontot érdemel az autogumibolt.hu.
Múlt hét szerdán megrendeltem 4 gumit ami volt raktáron.
Este hétkor felhívnak,hogy szerdán tudják majd szállítani,méretet egyeztettünk,hát mondom, jó legyen megvárom.
Ma egész nap itthon ülök..várok rájuk.Semmi.
Megjövök most a dolgomról hívom ugyanazt a mobilszámot amin ők hívtak hétkor hátha...semmi.

Szóval egy hét alatt nem tudják leszállítani ami raktáron van. :(((
Szerintem ez siralmas.

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#7039) m3tr0 válasza #45553408 (#7038) üzenetére


m3tr0
senior tag

De most ne haragudjon a világ, automax-tól rendeltem gumit kedd délután, szerdán délelőtt már nálam volt...futárral. :U
Rendben,nyilván ez nem mindig teljesíthető,de azért én nem ehhez vagyok szokva. :W

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#7041) m3tr0 válasza #45553408 (#7040) üzenetére


m3tr0
senior tag

Most kaptam sms-t,hogy holnap jön a futár..érted..este hétkor. Holnap senki nem lesz itthon.
Így válaszul küldtem egy 1-est,pénteken hozzák szépen.
De azért majd megeresztek egy telefont holnap. ;]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#7043) chuck91


chuck91
tag

Sziasztok.

Még márciusban vettem egy autót rajta nyári gumi alufelnin. Adtak hozzá téli gumit lemezfelnin de az első tengelyekre nem megy fel, mivel központosító gyűrű van rajta KÉP. De a hátsóknál nincs gyűrű és nincs is probléma,rendesen felmegy a lemezfelni.
Kérdésem az hogy lelehet-e valahogyan szedni a gyűrűt, vagy más megoldás van rá?

[ Szerkesztve ]

(#7044) Zozzant válasza chuck91 (#7043) üzenetére


Zozzant
addikt

Persze, szedd le, műanyag. Biztos kicsit rárohadt. Hátul miért nincs vajon, ott nem baj ha ráz?:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7045) focvis válasza Zozzant (#7044) üzenetére


focvis
veterán

Vagy a hátsó alufelni belsejében van gyűrű, beszorult?

(#7046) chuck91 válasza Zozzant (#7044) üzenetére


chuck91
tag

Nem vettem észre hogy rázna. De lehet hogy tényleg a felnibe maradt.Le is megyek megnézem.
Köszi szépen mindkettőknek a segítséget.

(#7047) Rellind


Rellind
senior tag

Sziasztok.
Kumho WP51 adac szerint ajánlott. Valaki használ ilyet?
köszönöm. :R

(#7049) giigz válasza Rellind (#7047) üzenetére


giigz
veterán

Nem egy nagy durranás.

(#7050) giigz válasza Executioner (#7035) üzenetére


giigz
veterán

Ilyen kis különbség mellett egyértelműen Conti :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.