Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6051) giigz válasza ReSeTer (#6049) üzenetére


giigz
veterán

Egyébként nagyon jó gumi az a Fulda, az ára is jó, és a tapadással sem lesz probléma, helyén kell kezelni, de alapjában véve azért van tapadása, és a kopása is jó.

Ha nem lenne Vredestein, ami nálam már a téliben bizonyított, simán bevállalnék egy olyan Fulda Ecocontol gumit :K

(#6052) Alvin_ti4200 válasza giigz (#6051) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Tegnap óta nekem is egy Ecocontrol HP szett (195/65 R15 H) van fent az autón, csak jót tudok róla mondani idáig :R Rettenetesen csendes, könnyű vele manőverezni és ugyan csak városban járkálok (igaz, 70-es szakaszokon is bőven), a tapadása is bőven elfogadhatónak tűnik (hozzátéve, hogy egy 6 éves Michelin Energy-t cseréltem le rá).

(#6053) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Na már csak a webáruház kiválasztása van. Felsorolok 4db-ot, annyit kérnék, hogy ti úgyis tapasztaltabbak vagytok, ha lenne köztük olyan, amelyik kérdéses, akkor azt jelezzétek felém. Ha nagyon profik vagytok, sorrendet is állíthattok :D

Köszönöm!

nyarigumi
gumiabroncs
nyarigumit
autogumibolt

[ Szerkesztve ]

(#6054) Satan_Claus válasza ReSeTer (#6053) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

automax.hu
gumik.hu
gumiabroncsfelni.hu
gumifelninagyker.hu

:)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#6055) ReSeTer válasza Satan_Claus (#6054) üzenetére


ReSeTer
senior tag

Ezek akkor a rosszak, ugye? :)

(#6056) neduddki válasza ReSeTer (#6053) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a msikolcioak nagyonkorrektek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6057) Satan_Claus válasza ReSeTer (#6055) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

én ezeket szoktam nézni, általában innen rendelek :)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#6058) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Na köszönöm az infókat/segítséget, fulda mindenhonnan kifogyott ebben a méretben, így tehát semperit cl2 lett, nagyon picit drágábban.

(#6059) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Peugeot 206-ra 175/65 R14 -es nyári gumit mit ajánlotok?
Városi/pályás használatra, ne csúszkáljon esőben sem, ne kopjon hamar, viszont 15-ig is elmegyek árban, ha van értelme.

(#6060) Satan_Claus válasza Kalandor (#6059) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

[link]

Fulda 10.500
Firestone 11.000
Hankook 11.800

15-ért már szinte mindent megkapsz.

Vredestein 13.000
Falken 832 13.000
Conti PC5 14.500

Ezeket innen ingyen szállítják ki, de ott van még a Dunlop is 12.500+700-ért.
Pirelli P1 már kiesik a 15-ből. Nézegess még másik oldalakat (lásd feljebb)

Ha a pénz nem számít, akkor Conti PC5, ha a Conti sok, akkor Hankook, de bármelyik vállalható ezek közül szerintem.

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#6061) giigz válasza Kalandor (#6059) üzenetére


giigz
veterán

Amelyik szimpatikusabb:

Fulda Ecocontrol 10,7k
Toyo 350 10,9k
Hankook K425 11k (túlsztárolt)
Firestone Multihawk 11k
Semperit Comfort-Life 2 11,2k
Uniroyal RainExpert 11,7k
Dunlop StreetResponse 2 12,1k
Vredestein T-Trac 2 12,3k (én ezt ajánlom, nagyon jó gumi)
Continental PremiumContact 5 14k (legjobb tapadás)

Két egyértelmű választás lehet, az első a Vredestein T-Trac 2 12,3k-ért kiegyensúlyozottsága és jó ára miatt, a másik pedig a Contintental nagyon jó (adac szerint legjobb) tapadása miatt, viszont egy kicsit drágább. A Dunlop még szintén kiemelendő kiegyensúlyozottsága miatt, tehát a Vredestein és a Dunlop ár/érték arányban, és száraz/vizes tapadás, hang, minőség, minden alapján nagyon jó vétel, nem lehet vele melléfogni, vagy ha a legjobb tapadás kell, akkor pedig a Conti egy kicsit drágább, de egyébként a Vredi vagy a Dunlop pontosan ugyanolyan jó vétel.

Amiket felsoroltam, az összes többi szintén nyugodtan megvehető, melléfogni nem lehet ezekkel.

(#6062) neduddki válasza Kalandor (#6059) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akko hagyk az aljak; p1verde, pc5, esaver+

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6063) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez egy kétéves teszt, ez igaz még?

Mert ha igen, akkor a nem kérdéses, hogy CONTINENTAL Conti Premium Contact 5, kb. mindenben magasan a legjobb, csak a vizes tapadásban van egy picit jobb.

(#6064) giigz válasza Kalandor (#6063) üzenetére


giigz
veterán

Továbbra sem kérdés, hogy a PC5 a legjobb tapadásban, max. ehhez a teszthez képest annyi változott azóta, hogy vízen is a legjobb. :) [link]

(#6065) giigz válasza Kalandor (#6063) üzenetére


giigz
veterán

Most nezem ez az EcoContact, amit neked irtam az pedig a PremiumContact 5, szarazon es vizen is a legjobb a 2014-es adac teszt szerint.

(#6066) neduddki válasza Kalandor (#6063) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

+1-meret tet kivalona jo esz Nked ez is:- )

uv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6067) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

jobb hacso szalszakaas, e\ van amikor a falusi offroadpajjan mas is hajkurassz a akoszit...

udv

neduddki

mod: meg jo hogy akad 1cdrajv +-ban

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6068) Kalandor válasza giigz (#6065) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

CONTINENTAL Premium Contact 5 175/65 R 14 82 T
Akkor ezt meg is rendeltem. :R

[ Szerkesztve ]

(#6069) giigz válasza Kalandor (#6068) üzenetére


giigz
veterán

Nagyon jó választás :K

Én is olyat vettem volna, csak az én méretemben nincs... :(

(#6070) Nordik


Nordik
őstag

Fulda EcoControl megrendelve! :)

Úgy döntöttem szánok rá még egy kis pénzt és nem a legalsó kategóriásak közül nézelődök.

Remélem jobb választás mint a Barum Brillantis 2. Köszönöm giigz a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#6071) giigz válasza Nordik (#6070) üzenetére


giigz
veterán

Jól jársz vele :K

Hasonló a tudása a Barum-hoz, tehát tapadásban nagyjából ugyanolyanok, egyik sem az esők királya (de még a bőven elfogadható kategória), viszont a Fulda tartósabb, tehát amikor a Barum már esetleg esős körülmények között számottevően veszít a tapadásából (profilkopás miatt), akkor a Fuldán még nagyobb profil lesz, és értelemszerűen jobban fog tapadni :)

(#6072) Nordik válasza giigz (#6071) üzenetére


Nordik
őstag

Igen ezeket olvastam. Meg az előző kocsimon Barum Brillantis 2 volt és esőbe nagyon nem tetszett, főleg ha többen ültünk a kocsiba. Egyszerűen megcsúszott többször is picit erősebb fékezéskor. Fulda télibe nálam bizonyított, bár az használtan szereztem, nem is emlékszem a pontos márkájára, de tapadt. :)

(#6073) giigz válasza Nordik (#6072) üzenetére


giigz
veterán

Adac teszt szerint rosszabb az Ecocontrol vízen mint a Brillantis 2 :D

A gyakorlatban gondolom hasonlóak lehetnek, de szerintem nem lesz vele gondod. Az előző kocsidon hány éves volt az a Barum, amikor kevésnek érezted vízen, profil? :)

Mindenkinek írom, aki olcsón keres gumit, az Apollo Amazer 3G Maxx olcsón van viszonylag, és az Adac legújabb tesztjén kiemelkedően jó eredményt ért el, mint tudjuk a Vredestein-nel közösködnek, szóval talán félni sem kell a minőségtől (egyes Vredi gumikat is Indiában gyártanak már sok éve, és a minőség maradt a top), szóval jó vétel lehet még az Apollo is, amíg nem nagyon ismert, az ára is rendben van nagyon :)

(#6074) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

205/60 R 16 gumit keresnék. Úgy 30k/db környékén már kapok korrekt minőséget?
4WD Crossover-re kellene, _csak aszfaltra_. Legyen minél halkabb és tapadjon jól szárazon és vizesen is. :)

Mit érdemes?
Köszi.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6075) Satan_Claus válasza runner 125 (#6074) üzenetére


Satan_Claus
senior tag

Vredestein Sportrac 5 24e
Fulda Ecocontrol HP 24e
Dunlop Sport Bluresponse 26e + szállítás (700)
Conti EcoContact 5 28e + szállítás

a Dunlop a leghalkabb, aztán a Fulda (teszt szerint...)

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#6076) giigz válasza runner 125 (#6074) üzenetére


giigz
veterán

Vredestein Sportrac 5
Conti PremiumContact 5

(#6077) runner 125


runner 125
nagyúr

Oks, köszi nektek!

Kopás szempontjából melyik mennyire tartós? Gondolom a száraz - nedves jó tapadás és a jobb kopásállóság nem fér össze. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6078) runner 125


runner 125
nagyúr

Apropó, az EcoContact és a PremiumContact között milyen különbségek vannak?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6079) giigz válasza runner 125 (#6078) üzenetére


giigz
veterán

Az Eco esőben gyengébb, de nem kopik annyira. A PremiumContact kopása sem vészes egyébként, ésszel vezetve az is ugyanúgy sok 10.000 km-t elmegy, mint egy akármilyen más gumi, csak az Eco-nál, ami kiemelkedően jól kophat, egy kicsit jobb esőben és szárazon is, magyarán szólva lágyabb keverék.

A Vredi Sportac 5 és a PC5 között nem sok különbség van, tapadásban és kopásban is hasonlóak, mindkettő kiemelkedően jó vétel, rosszul járni egyikkel sem lehet, amelyik szimpatikusabb, azt kell választani.

Én a Vredestein-t venném, a Sportac 5 egy eszeveszetten eltalált gumi lett.

21 vélemény alapján Vredestein Sportac 5:

31 vélemény alapján Continental PremiumContact 5

(#6080) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Hankook K425 gumiról?

Illetve 20.000 Ft-ig milyen új 205/55R16 vagy 205/60R16-os gumit ajánlanátok?
90%-ban városban lenne használva, havi maximum 1000km futással.

:R

(#6081) neduddki válasza akom (#6080) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

egeszen hasznalhato aco gummi,
egyeb: BB3, ec hp, k115, p7cint, kikvalsz, joev effgripperf

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6082) giigz válasza akom (#6080) üzenetére


giigz
veterán

Nem rossz gumi a Hankook K425, de lehet annál jobbat venni, viszont az is igaz, hogy a Hankook-kal is tökéletesen el lehet közlekedni, és viszonylag kiegyensúlyozott, de ha van jobb, akkor miért ne azt?

Amit én nagyon tudok ajánlani az a Vredestein Sportrac 5 18-19k-ért, fentebb részletezve van, hogy miért, ár/érték arányban a legjobb, ilyen áron ennél jobb nincs, de még 20k fölött is csak elvétve, talán a Conti PremiumContact 5 van vele egy kategóriában, de az már 20k fölött van.

(#6083) akom válasza neduddki (#6081) üzenetére


akom
senior tag

Bevallom őszintén ebből nem sokat értettem, de köszönöm a segítő szándékot. :)

(#6082) giigz
Köszi.

Vredestein Sportrac 5 205/55R16-ban 19k körül találtam.

Olyan kérdésem lenne még, hogy a 205/55 vagy a 205/60 a jobb?

Árban ahogy látom a /60 mindig drágább 3-5k-val.

A magyar utakra lehet jobban megérné a /60-as gumi?

(#6084) neduddki válasza akom (#6083) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

attol fugg mi az eredeti meret, de ha 205/55 akko en inkabb megvennem a kat legjobbjat /lasd vastagon szedve/ mint hogy magasabbol vmi kozepszerut ugyaze a pizi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6085) giigz válasza akom (#6083) üzenetére


giigz
veterán

Azt vedd, amelyik az autód magasságát nem változtatja meg, tehát a gyári kerékmérethez (ha ez nem az) a legközelebb van.

(#6086) giigz válasza neduddki (#6084) üzenetére


giigz
veterán

Tudom te nem válaszolsz nekem, de legalább másnak hülyeséget ne írj, a kategóriának nem a legjobb gumija a Dunlop BluResponse, ez egy szimpla tény. Jó gumi, ugyanolyan jó mint a Sportrac 5 (Vredi jobb értékeléseket kapott), de hogy a legjobb legyen... Nem tudom ezt ki mondta neked vagy honnan veszed, de olyat kijelenteni, hogy a legjobb, elég erős, főleg úgy, hogy ott van az említett Vredi, Goodyear, Continental CP5, stb. Ezen gumik mellett értelmes ember nem jelenti ki, hogy a kikvalasz a legjobb, ugyanis nem így van.

De látod itt az élő példa, tudsz te is baromságokat írni.

(#6087) focvis válasza akom (#6083) üzenetére


focvis
veterán

Én simán bevállalnám 16-ért a Hankookot, mondjuk ha pár ezer Ft nem számít és hosszútávra tervezel, akkor a személyes kedvencem a Michelin. Ugyanaz árulja, aki Te is linkeltél [link].

Amit a srácok fent írtak, az nem vicc! Ne variálj a méretekkel hasraütésszerűen. :N

(#6088) runner 125 válasza giigz (#6079) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ok, köszi!

Ezeket hol nézted?

Esetleg 205/60 R16 Michelin Energy Saver+ Grnx 92H még, mint alternatíva?

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6089) neduddki válasza focvis (#6087) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ekkor a meretnek agyuk meg a tisztetlt es akko ma primacy:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6090) focvis válasza neduddki (#6089) üzenetére


focvis
veterán

Ok, megbeszéltük, hogy a Primacyn van peremvedő is, ami különösen városban jön jól, parkoláskor. Komfortosabb is.

2 ellenérvet látok:
- 4 db Primacy az kb + 10 000 Ft
- tavaly Energy Saver (sima, nem a +-os) volt ugyanezen az autómon, és brutál jól fogyasztott vele (2-4 deci/ 100 km különbség 6 liter körüli átlagfogyasztás mellett) országút, autopalya. Most Conti PC2-m van, a felnivel együtt vettem, jó szívvel nem tudom ajánlani senkinek (5 éves, minta van még 3-4 mm).

[ Szerkesztve ]

(#6091) tomcsi23 válasza runner 125 (#6088) üzenetére


tomcsi23
veterán

[link] ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6092) neduddki válasza focvis (#6090) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

- nemkerdes azert sem kerult az ajnalatba:- )
- a masik reszt nem ertem,hogy az miert ellnerv, a regi contira valszolva: de ki tugy amit kapott mennyi napot latott, azt tom hogy a sarga rettnet evi 2x hasznlata oleg rendesn mukjodik a konyezeti hatasok ellen, de futofeluleten csak esszel hasznalni bert csuszik mint a vizes jeg...

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6093) focvis válasza neduddki (#6092) üzenetére


focvis
veterán

Igazad van, a 2. az nem ellenérv, inkább érv az Energy Saver mellett.

A Contim fosul néz ki, vélhetően napszítta, glicerin sem segít már rajta (2* kentem) Mi ez a sárga Rettnet?
(kódolatlanul lécci) koszonom! :)

(#6094) giigz válasza runner 125 (#6088) üzenetére


giigz
veterán

tyrereviews.co.uk

Jó a Michelin, legalábbis kopásban nagyon ott van, de én úgy vagyok vele, hogy egy gumi nem attól lesz jó, mert elmegy 100.000 km-t, hanem azért, mert megáll és kanyarodik, tapad.

Tehát ha ezt a 3 típust nézzük, akkor a Michelin gyengébben tapad de lassan kopik, a Conti jobban tapad de gyorsabban kopik, a Vredestein pedig a középút, hasolóan jól tapad mint a Conti, de talán kopásban egy kicsit jobb.

(#6095) neduddki válasza focvis (#6093) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

A sarga rettnet egy szigoruan titkos szer aki tudomast szerez rola annak meg kell halnia:- )))

udv

neduddki

p.s.

[link]

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6096) focvis válasza neduddki (#6095) üzenetére


focvis
veterán

Thx, még élni akarok! :-)

Most mindenki ezt az Autoglymet nyomatja minden fórumon, kezdem azt hinni, hogy MLM. Egyszer még beruházok rá.

Ui.: Amúgy volt már Vredestein téli gumim valamikor a '90-es évek végen, asszem 175/70R14T-s. Tul sok mindenre nem emlékszem, de nem panaszkodtam rá. A járda mellé tolt hókupacból nagyon ügyesen kikaparta magát.

(#6097) giigz válasza focvis (#6096) üzenetére


giigz
veterán

Azóta is ugyanolyan, ha nem jobb, pl. a SnowTrac 3 gumijuk az havon a legjobb a kategóriában, Michelin Alpin A4-et is veri havon, vagy kb. azzal egy kategóriában van, valami eszméletlen, hogy hogy fogja a havat. Persze ez a száraz úton lévő kormányreakció rovására megy, a nagy bordák miatt, de hóban valami hihetetlen. Most január közepén egy jó 10-20 centi hó volt, friss hó az egész úton, olyan simán mentem, hogy el sem hittem. Egy 60 km-es út alatt talán 2 autó előzött meg, de azok is úgy, hogy Mazda, amivel utána tartottam a lépést, meg egy Porsche, de annak nem volt olyan pillanata, amikor egyenesben lett volna az autó. A többi átlag autót sorra előztem, nembeszélve a 30-40-nel tötyögő nyári vagy lekopott téligumisokról...

Ha meg egy 20-50 cm-es hótorlasz volt, abba is úgy belementem mintha valami terepjáróval lennék, pici gáz és már ment is tovább... Tényleg hihetetlen, hogy mit tud a télijük hóban, nem véletlen, hogy még az adac is legjobbnak ítélte havas körülmények között.

Mondjuk már a kinézete alapján is azt mondanám, hogy valami 4x4-re való :D

[ Szerkesztve ]

(#6098) neduddki válasza focvis (#6096) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nagyon jo cuccaik vannak ez nem is keres, de mivel wax-ban a Collinite nehezbben hozzaferheto de olcsobb es eddig alekonyeben hasznlhato joszag 2x ev aalatt igy aszta ott arra szavazok, gumira ez zsenialis, felnointisztito is jo, felniwaxnak eddig a sonax nanoprot hasznlatam , most vettem col845ot es ag wheel waxot is majd kiderul /itt a sonax is jo/ samponbol nagyon jo a ag siznten, muszerfalra ellnbensonax matt extremet mert nem vakit

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6099) szőröscica válasza giigz (#6097) üzenetére


szőröscica
addikt

SnowTrac3 ha vizes egy kicsit az út, azonnal 1-1.5 literrel nő a fogyasztás. Kösz, még egyszer inkább nem. :DDD

Jól tapad, és nem is nagyon hangos, egyébként, de évi 2 havas napért nem venném ezt még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#6100) giigz válasza szőröscica (#6099) üzenetére


giigz
veterán

:Y :U

Na ilyet még nem is hallottam, az egy dolog, hogy jó a vízelvezetőképessége, és akkora bordái vannak tényleg mint egy 4x4 guminak, de a fogyim nekem egyetlen dl-rel sem változott, pedig volt vízes út is, havas is, száraz is, minden, az egész téli átlagom 6,3 liter lett, ez kb. 5.000 km-re vetítve, de mindig számoltam, és 6,1-6,5 körül volt mindig, sok várossal, sok országúttal, kevés pályával.

A nyárival is most pont ugyanennyi a fogyim, de akiket ismerek, és ST3 gumijuk van, senki nem számolt be ilyen fogyi növekedésről vízes úton, nekem is az a tapasztalatom, hogy inkább 1-2 dl-rel kevesebbet eszik a gumi miatt, mert az előtte lévő Kormoran nyárival 6,5-6,7 körül voltam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.