Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) shteer válasza mycso (#37999) üzenetére


shteer
titán

faja. lesz rá gumi is? ;]

..szerintem jónak tűnik

(#38002) cappa72 válasza johnny82 (#38000) üzenetére


cappa72
nagyúr

:R a linket, nagyon jó! Asszem' ezt búkmárkolom.
Így legalább látom, hogy pont az nem is néz ki jól, amit elsőre kinéztem... (Dezent TZ)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#38003) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Az új Bfgoodrich Advantage nyári gumival kapcsolatban van valakinek infoja?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#38004) Kornel válasza SPeti1984 (#38003) üzenetére


Kornel
veterán

Szerintem egy az egyben a Kleber HP4, ami meg a Michelin Primacy3 ránézésre.

(#38005) Qru válasza Kornel (#38004) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor az simán jó vétel. Próbáltam Pirmacy3-at, teljesen rendben van. :K

#nincsbennetarcsi

(#38006) SPeti1984 válasza Kornel (#38004) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Inkább primacy 4 a Kleber nem (Michelin pr4 vs Kleper hp4)?
[kép]
Nem ugyan az a kettő minta (Bf vs Kleber):
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#38007) Kornel válasza SPeti1984 (#38006) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, PR4 az, de egy az egyben.
BF goodrich tényleg más kicsit.

(#38008) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Adott egy TDI Polo 165/70 R14 gyári méretű gumikkal gyári lemezfelnin. A lemezfelnivel semmi bajom, a méretével sem, soha de soha nem éreztem hátrányát annak, hogy ilyen keskeny pedig amit az autó bír az ki van hajtva belőle. Parkoláskor kiváló, teljesítményt nem fogja, nem nehéz, nem vezeti meg a rossz út stb stb... Kinézet az olyan amilyen, de pont nem érdekel ez egy utcai harczos. :D Viszont jött egy kósza gondolat, hogy a téli nyári cserélgetést (főleg amilyen gagyi telek vannak) kihagynám és váltanék valami prémium 4 évszakosra. Viszont amiért egyelőre ezt a gondolatot elhessegettem, az az, hogy az autó maximális teljesítménye finoman szólva télen is ki van használva... Úgy érzem, hogy átlag városi döcögésre, elég lenne a 4 season, viszont ha valaki folyton küzd, ott lehetnek váratlan meglepetések, főleg ilyen keskeny guminál... Nem az a helyzet, hogy nem bízok magamban és félek a váratlan helyzetektől, de összességében nem gondolom, hogy az izgalmakat az utcán kellene keresni... Szélesebb méretet nem akarok, mert szerintem ezt a teljesítményt nem kell jobban lefaragni... Szóval összességében arra jutottam, hogy inkább marad a cserélgetés, és 2 szett jó minőségű gumi. Szerintetek ez a gondolatmenet így áll? Vagy van olyan 4 évszakos ami működhet a feladatra? Ha igen, akkor melyik ez? (ár nem számít)

Ha marad a külön téli-nyári szett, akkor nyárit kell vennem mert a jelenlegi Falkenek (SN832) már megviseltek (a futófelület körben elég csúnyán elrepedt az oldalfal találkozásánál (x4) plusz egyenesfutásnál érzek valamit amit nem kellene plusz 6 évesek... Esőben párszor nagy tempónál mentettek meg felúszástól, de a féktávot tekintve nem érzem jónak őket. Mi legyen helyettük? Olyan gumi kell ami nagyon lágy, tapad, gyorsan kopik + esőben is jól teljesít. Eco gumi nem kell és az ára sem számít. (ez lehet, hogy nagyképűnek hangzik de ilyen játékautó méretben nem nagyon lehet árban elszállni :D :D 10-11 ezres gumikról egyébként is megvan a véleményem, egy jobb bicikli külső is közel annyi)

(#38009) molnarpeter válasza dssport (#38008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Goodyear Vector kifejezetten télies jellegű négyévszakos pl.

Ha jó a téli, akkor azt még lekoptatnám, aztán nyáron menne a négyévszakos - ha pedig lekopott a téli, úgy eladnám a garnitúrát.

(#38010) Kornel válasza molnarpeter (#38009) üzenetére


Kornel
veterán

Amit ő írt, arra nem télies négyévszakost vennék, mert az nyáron kevés. Tél ismét nem volt. Ha pénz nem számít, akkor CC+ kevés esetben hagyná cserben, leginkább jégen, ilyenkor vissza kell venni, én is ezt tettem a 4 mm-es Kleber Quadraxer2-vel, bőven nem tudta már az újkori képességeit teljesíteni.

(#38011) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Sziasztok

Talán buta kérdés, de hátha van értelme :D

Létezhet az, hogy egy nem szervós autónál pl egyik szett guminál könyebben lehet forgatni a kormànyt mint egy másik szettnél?

Persze a keréknyomás rendben van, csak egyiknél jobban bele kell kapaszkodni, másiknál meg szinte 1 ujjal lehet forgatni

És ha van ilyen, akkor milyen tulajdonságot kell figyelni?

Xbox One: bandymnc

(#38012) Dluinet válasza bandi0000 (#38011) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Elsőre a gördülési ellenállásra gondolnék (fogyasztási index), de nem gondolnám, hogy ekkora eltérés lenne.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#38013) Kornel


Kornel
veterán

Ekkora biztosan nincs, az oldalfal merevsége még befolyásolhatja, XL talán merevebb azonos gumi esetén, de ez sem jelenthet ilyen különbséget.

(#38014) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Akkor végképp fogalmam sincs...
Gondolom akkor az sr szàmíthat, hogy téli nyàri gumi e

Xbox One: bandymnc

(#38015) tboldi


tboldi
nagyúr

A mosonmagyaróvári sómaffia ismét alkotott. Csak tudnám, minek, nem is lesz fagy. :D

(#38016) K Norbi válasza tboldi (#38015) üzenetére


K Norbi
addikt

Károsítják a gépjárművet. :(((

(#38017) Bl@tty


Bl@tty
tag

Üdv.

2011-es Ford C-Max-ra vennék acélfelnit és találtam egy jó állapotú gyári Ford, használtat. Viszont ebben a témában laikusként (ne tessék nevetni, ha hülyeség a kérdés! :DDD ) tanácsot kérnék vásárlás előtt, hogy kompatibilis-e a felni a kocsival.

Hivatalosan a gyári értékek: 6,5x16", 5x108, KF:63.4, ET:50
A szóban forgó felni: 6,5x16" 5x108, KF:63.3 ET:47.5

Az ET érték talán még nem is zavarna, tudtommal, az rendben van, de az a -1 tized mm a kerékagy méret esetében kizár(hat)ja a sikert?

Egyáltalán létezik ilyen gyári felni, vagy csak pontatlan mérés eredménye? Mert a műszaki leírások között egyik Fordnak sem láttam gyárilag ilyen kombinációt (KF:63.3 ET:47.5) Pl. ITT: A 63.3-hoz a többsége ET:50, és ET:47.5-höz többnyire 63.4 van megadva.

Előre is köszönöm!

(#38018) focvis válasza Bl@tty (#38017) üzenetére


focvis
veterán

Jó lesz.

(A 63,3 a kerékagy külső átmérője, a 63,4 mm pedig a a felni középfurata, ami rámegy az agyra.)

(#38019) shteer válasza Bl@tty (#38017) üzenetére


shteer
titán

Melyik gyári felni?

..szerintem jónak tűnik

(#38020) Bl@tty válasza shteer (#38019) üzenetére


Bl@tty
tag

Az 5 küllősről van szó, ERRŐL.

(#38021) 8


8
senior tag

Van olyan adatbázis ahol utána lehet nézni, hogy melyik évben milyen abroncstípusok jelentek meg?

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen ajánlókód számlanyitás akár +60k Ft. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#38022) shteer válasza Bl@tty (#38020) üzenetére


shteer
titán

Sejtettem :K A rávaló dísztárcsával alufelninek néz ki. Szerezz majd rá olyat

..szerintem jónak tűnik

(#38023) Bl@tty válasza shteer (#38022) üzenetére


Bl@tty
tag

A jelenlegi téli gumihoz ilyen van, dísztárcsával, szóval az adott. ;)
Nem tudtam, hogy a hirdetésbeli darabok specifikációja eltérő-e az enyémtől, vagy sem, ezért kérdeztem.
Viszont tegnap elvitték előlem őket, úgyhogy a vadászat folytatódik... :(

(#38024) shteer válasza Bl@tty (#38023) üzenetére


shteer
titán

nyárihoz hogyhogy nem egy alu szett?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#38025) Bl@tty válasza shteer (#38024) üzenetére


Bl@tty
tag

Azok a mocskos anyagiak... :DDD Az autó is most került hozzánk.
No meg ahogy ismerem magunkat és a környék parkolóit/padkáit, elég hamar kapná a sérüléseket. Az előző kocsival szerzett tapasztalatokra alapozva...
Nem ér annyit MOST nekem. Majd később kaphat alut. Dísztárcsával amúgy is ugyanúgy néz ki... :P

(#38026) guftabi96 válasza guftabi96 (#37914) üzenetére


guftabi96
addikt

Semperit lett végül.
Gumidotról lett rendelve. Hát kellettek az itteni pozitív tapasztalatok, mert ezek nélkül biztos nem mertem volna innen rendelni. Nem túl bizalomgerjesztő az a webshop... és akkor még finoman fogalmaztam :D
De minden rendben ment. Szerdán délben adtam le a rendelést, ma hozta a gumikat a futár. Mindegyik 2020 első heti.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#38027) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ha már ajánlott boltok, én az e-autogumi.hu - ról rendeltem. Az áraik jók voltak, pár nap alatt kiszállították, korrekt bolt.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#38028) shteer


shteer
titán

Friss, kihagyhatatlan:

..szerintem jónak tűnik

(#38029) BaLee válasza shteer (#38028) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ő legalább nem takarja ki vagy fotózza úgy direkt az abroncsot, hogy ne látszódjon a DOT szám... Van aki direkt fel sem tünteti csak a profilmélységet.

(#38030) shteer válasza BaLee (#38029) üzenetére


shteer
titán

És nem vizes, nem szilikonos. De anélkül is kuka. A 4db rozsdás felni meg nem ér 44-et.

..szerintem jónak tűnik

(#38031) BaLee válasza shteer (#38030) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A víz meg a szilikon az még oké, tényleg sokkal esztétikusabbak úgy az abroncsok. Erre tavaly jöttem rá saját káromon, amikor már 3. hónapja árultam egy garnitúrát majd tescoban találtam gumiápoló sparyt, lefújtam, új képek és 3 nap alatt elvitték...

(#38032) bendeguz76


bendeguz76
aktív tag

audi a6 avant 225/55 17 et 39.azt tudom,hogy 18-as méretben 245/45 a váltóméret de az alufelni az et43_as.ez igy még mehet rá vagy keressek et39 méretüt?

bendeguz_HUN

(#38033) Doki16


Doki16
addikt

Újabb cuccot kellene eladni a főnököm Q5-jéről. Szerintetek kb mennyit érhet?
[link]
Ez végre tényleg gyári felni :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#38034) eTrade válasza K Norbi (#38016) üzenetére


eTrade
tag

Kik? Lakatosék? :D

(#38035) eTrade válasza bandi0000 (#38014) üzenetére


eTrade
tag

Szerintem a nyárival könnyebb forgatni a kormányt, mert a téli abroncs felülete tele van kicsi lamellával amik belekapaszkodnak az aszfaltba.

(#38036) K Norbi


K Norbi
addikt

Kint a Conti TS870 :Y [link] [link]

(#38037) K Norbi


K Norbi
addikt

Fasza kis alufelni [link]

(#38038) MasterMark válasza K Norbi (#38036) üzenetére


MasterMark
titán

* Available in autumn.

Switch Tax

(#38039) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok,

2004-es 1.2 16v twingo-ra r14 gumit valasztanek, mivel csak teli szettet kaptam hozza.

Erdemes varosi hasznalattal telit es nyarit kulon, vagy eleg a nyari es negy evszakos telre pl?
Bridgestone es barum markakat ajanlotta a szerelom, habar o a fix negyevszakosat mondta.

(165/65 teli gumi van most rajta, de a gyariu 155/65 baratsagosabb gondolom)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#38040) i-sti válasza Pttypang (#38039) üzenetére


i-sti
senior tag

Mennyit és hogyan mész?
Lehet, hogy a 4évszakos megfontolandó.

Novum Forum Siculorum

(#38041) kenguru99 válasza Pttypang (#38039) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Átlagos városi használatra teljesen jó a négyévszakos, a gyári méretben. Nexen n-blue 4 season, Vredestein Quatrac 5, 14-15000/db.

(#38042) Pttypang válasza i-sti (#38040) üzenetére


Pttypang
veterán

Friss jogsi, 10-15k/ev futasra szamitok, nyugodtan vezetek, szep turelmesen.
Fokent varosban hasznalva, palyan is jobban szereti a kamionos tempot az ember a szigeteles hianya miatt.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#38043) i-sti válasza Pttypang (#38042) üzenetére


i-sti
senior tag

Kenguru leírta a tuti-tippeket :R

Más: Vredestein Sportrac 6 mikorra várható?

Vredestein Sportrac 5
Hankook VP3 - legolcsóbb
Pirelli Cinturato P1 Verde
GY Efficient Grip
Michelin Primacy 3 - legdrágább
Ti, hogy rendeznétek őket? (teljesítmény és ár/érték szerint)

Novum Forum Siculorum

(#38044) pepe091 válasza Doki16 (#38033) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ezek a 17-es felnik 110-130 körül mennek szettben, ha sérülésmentes. A gumi újonnan 30k/db, talán 17-20k darab áron elmegy. Mindenképp érdemes szépen letisztítani, leápolózni a gumikat, akkor sokkal könnyebben elmegy, mint ha ezekkel a képekkel raknád fel.

(#38045) MasterMark


MasterMark
titán

Új nyári gumik fognak még kijönni a mostani nyár előtt, vagy azokat már bejelentették eddig amik lesznek?

Switch Tax

(#38046) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv. Michelin Energy Saver gumi vélemények?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#38047) Qru válasza BLUE TORNADO (#38046) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eco gumi, nagyon jó a kopásállósága, alacsony a fogyi vele de cserébe nem tapad jól.

#nincsbennetarcsi

(#38048) focvis válasza BLUE TORNADO (#38046) üzenetére


focvis
veterán

Normál használat mellett megcélozható a 100 000 km futásteljesítmény vele.
A többit Qru leírta.

(#38049) Killer01 válasza BLUE TORNADO (#38046) üzenetére


Killer01
őstag

6 éve van az autómon (sic), nagyobb esőben sz@r (nyugisan vezetve itt is megállja a helyét), egyébként teljesen vállalható. Pont azon gondolkodom, mire cseréljem le (idén vagy jövőre).

(#38050) 2ozzmexy válasza BLUE TORNADO (#38046) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

8 év és 72k km után jött le a gyári szerelésű a corolláról anno... A 16 éves pótkeréken is az volt, a gumis még el akarta adni...
Esőben ultra gáz főleg 150 fölött. Nagy melegben nyúlós picit, de használható, csak a tapadása nem az igazi.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.