Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) 2ozzmexy válasza Tom1939 (#37000) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Azért sok más is közre játszik, allgrip snow esetén nem tudom milyen nyomatékot ad előre és hátra, de ugye ott az EBD is közre játszik nálad a kiporges gatloval... Lehet focvis esetén ezek ki voltak kapcsolva vagy másik autó stb. (nem tudom ő milyennel jár)
Nekem is kopkodi mindenki a Sebring Snow-t de az első kerekes Vitaran egész jól muzsikált eddig... Kopkopkop

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#37002) tboldi válasza 2ozzmexy (#37001) üzenetére


tboldi
nagyúr

nem tudom ő milyennel jár

Volvo V60 D6 PHEV - elöl sor 5 dízel, hátul villany, szóval nyomatékból nincs hiány. :)

(#37003) Tom1939 válasza tboldi (#37002) üzenetére


Tom1939
őstag

Se tömegből, szerintem nincs messze a 2 db scrosstól még automatával meg allgrippel sem :)

(#37004) focvis válasza Tom1939 (#37000) üzenetére


focvis
veterán

Igen, Volvo V60 PHEV, 1950 kg önsúly.
Természetesen minden aktív biztonsági ketyerét bekapcsolva hagytam. Kimondottan óvatosan kezeltem a gázpedált, egyszerűen dobta a seggét, az kitörésgátló fogta, de így sem volt jó érzés a sűrű forgalomban.
Normál hátsókerekes autóra - úgy vélem - kötelező az igazi téli gumi.

(#37005) Tom1939 válasza focvis (#37004) üzenetére


Tom1939
őstag

Ja, azért D5 + villanymoci meg ez a tömeg azért teljesen más kategória. Olyan nyomaték van ott amit azért más tészta :)

(#37006) AMD Power


AMD Power
titán

Szom-vas mind a ket nap koran reggel indultam a kocsival es este vissza vele. Ebben a taknyos,nyalas idoben is teljesen jo volt ez a 4 evszakos Nexen gumi. Le a kalappal. :K

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37007) gg72 válasza focvis (#37004) üzenetére


gg72
veterán

Na jó, azért ilyen autora én sem tennék Nexen 4evszakost...

AMD Power: Nálam (Hyundai i30) is teljesen okés a Nexen, most már biztosan ki merem mondani, hogy sokkal jobb, mint a 3 éves CC volt, ami ilyen időben már csúszkált és kiporgott. Új korában persze az sem, de azért egy 3 éves gumi ne csináljon már ilyeneket (a profilmelysege bőven megvolt).

[ Szerkesztve ]

(#37008) AMD Power válasza focvis (#37004) üzenetére


AMD Power
titán

Egy ilyen autora en sem ezt raktam volna fel. En konnyen beszelek a 1 tonnas 1.4 benzines Astrammal.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37009) Reggie0


Reggie0
félisten

Kimegyek nyari gumival, reszkessetek :D

(#37010) tboldi válasza Reggie0 (#37009) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én meg gumi nélkül vagyok per pillanat. 🚂 :D

[ Szerkesztve ]

(#37011) Reggie0 válasza tboldi (#37010) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem gond, ha nem kapsz el semmit :)

(#37012) i-sti válasza Reggie0 (#37011) üzenetére


i-sti
senior tag

Ezek szerint vannak itt akik szeretnek veszélyesen élni :D

Novum Forum Siculorum

(#37013) tboldi válasza i-sti (#37012) üzenetére


tboldi
nagyúr

Just like Austin Powers. :D

(#37014) EQMontoya válasza tboldi (#37013) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hogy mi?

Same rules apply!

(#37015) tboldi válasza EQMontoya (#37014) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#37016) olasz61


olasz61
tag

Ford Focus MK2 hatchback január óta használom a 4 évszakos Nexen-t,előtte soha nem volt.Eső,hideg,meleg semmi gondom nem volt legközelebb is ilyet veszek,ár-érték arányban szerintem nagyon jó.Nexen Nblue 4 Season négyévszakos
205/55/16 H91
DOT 5118 66.000Ft volt januárban.

(#37017) AMD Power válasza olasz61 (#37016) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel igy vagyok en is.... bar meg nyaron nem hasznaltam meg.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37018) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Ma rakattam át a téli szettet. Találtam egy jó gumist fehérváron akik nem krták össze a felniket és nem szóltak meg (KM Gumiszervíz). Mondtam h ez simogatós autó, nyilván cinkeltek utána de odafigyeltek :)

Kléber Krisalp HP3, nyári után annyi a difi hogy pici üveghang, de ez cégesen is így van, gondolom V-minta miatt. Tavay 2e km ment a szettbe, idén igyekszem kevésbé félteni, bár ilyen saras retek időben garázsban marad, száraz fagy és hó már okés lesz ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37019) Saccco


Saccco
nagyúr

Vótmá?


WinterContact™ TS 860 S

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37020) Saccco


Saccco
nagyúr

Vredestein Quatrac Pro - eredményei... :Y
Kár, hogy nincs értelmes (kis) méret. :DDD
Képtalálat a következőre: „vredestein quatrac pro”

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37021) Reggie0 válasza i-sti (#37012) üzenetére


Reggie0
félisten

Elegge. Kefirre is ittam mar kolat! :D

(#37022) tboldi válasza Reggie0 (#37021) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erről ez jutott eszembe. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37023) tboldi


tboldi
nagyúr

De hogy ON is legyek: Mitől tapad a téli gumi?
Kulcsár Szabolcs Winkler Róbert videója, és a Hankook szponzorálja - még nem néztem meg, de gyanítom, hogy a tartalma a topik témájába vág. :D

[ Szerkesztve ]

(#37024) Saccco válasza tboldi (#37023) üzenetére


Saccco
nagyúr

Úgy intézik, hogy a konkurencia ne fejtse meg. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37025) Qru válasza Saccco (#37020) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ez jó, be is tettem az összefoglalóba.

#nincsbennetarcsi

(#37026) Kornel válasza Saccco (#37020) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyobb se nagyon van.
215/55 R17-ben sem elérhető.

(#37027) Reggie0


Reggie0
félisten

Hat, nem valami orom nyarival menni. Ha megcsuszik fekezeskor akkor eleg hosszan daral az ABS. Erdekes, kapaszkodni jol tud. Lehet tul dinamikus vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#37028) Dluinet válasza Saccco (#37020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nincs benne jég (műgyantás) teszt. ;]
Érdekes, hogy a nexen lett a leghalkabb, pedig mennyi tesztben hozták ki idén hangos guminak.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#37029) kmisi99


kmisi99
addikt

Sziasztok, Nexen Nblue 4S akarok feltetetni, hogy járok jobban, ha árukeresőről megrendelem a legolcsóbbat és 1200/gumiért kihozzák és a sarki gumishoz elviszem még pár ezerért felrakatni, vagy ha elmegyek valami gumishoz aki saját beszállítójával rendeltet és cakk pakk intézi. Nem nagyon ismerem a gumisok árképzését nem tudom melyik jönne ki jobban. Budapesti vagyok.

Mondjuk plusz poén, hogy ismerősöm adott egy gumis számát mikor mondtam, hogy Nexen elkezedett röhögni, hogy kínai meg szar meg 1 év múlva semmit nem ér én első blikkre arra gondoltam hogy ezzel akarna arra rátukmálni amit az ő beszállítója promótál neki. De ahogy láttam itt a fórumon is egész jókat írtak róla, plusz nekem olyan kocsira kell ami azzal tölti az idejét, hogy a parkolóban gyűjti magára a port, a múltkor a parkolóban meghúztak és 1 hét múlva vettem észre. :DDD

(#37030) AMD Power válasza kmisi99 (#37029) üzenetére


AMD Power
titán

Nexen és kínai..... a gumisod nem igazán naprakész. Vagy csak szimplan hüly*.

Azt a kocsit inkább ad el. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#37031) rbalint88 válasza Kornel (#37026) üzenetére


rbalint88
addikt

itthon szerintem még egyáltalán nem forgalmazzák vagy legfeljebb épp csak kezd bekúszni a piacra. pedig ígéretes, unokatesómnak a V60-ra is ideális lenne a futása mellé. mondjuk fosós és veztechtréningen se volt, szóval kb rémült tekintettel tudja nyomni a féket, ha megcsúszik, mint a nagy átlag...

(#37032) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Melyik az a gumis oldal ami nincs fent arukeresőn, de nagyon jó áraik vannak?
Emlékeim szerint Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3-at bőven ott láttam a legjobb árban, de talán Conti és Hankook is ott volt a legolcsóbb. Nagy választék nincs, ennyit tudok még elmondani az oldalról :D

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37033) TFSi válasza Kornel (#37026) üzenetére


TFSi
őstag

Nem is ez a gond, hanem hogy már jöhetne a Quatrac 6 vagy éppen a GY Vector 4Seasons Gen-3. Jövőre az Allseason Contactot is jó lenne updatelni, nem beszélve a Quadraxer 3 és esetleg egy új CC-ről. Szóval 3-4 évente jó lenne frissíteni a palettát.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#37034) rbalint88 válasza Motion_Blur (#37032) üzenetére


rbalint88
addikt

auto-stop.hu, de már elkezdtek ők is nyomulni árukeresőn és sajnos drágulni is. utóbbi időben messze nem voltak olyan jó áraik, mint a korábbiakban.

(#37035) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#37032) üzenetére


Motion_Blur
félisten

közben megtaláltam: www.auto-stop.hu/

már nem annyira olcsók, de még mindig nem rossz

rbalint88: jahm..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37036) Kornel válasza TFSi (#37033) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, ideje lenne már, mert jövőre mindenképpen vennem kell valamit, lassan 4 mm környékén már egyre óvatosabban kell használnom a Quadraxer2-ket.
Ár érték miatt Nexen, Maxxis AP3 és a Quadraxer2 van versenyben most nálam, de jöhetne már valami Apollo update is jó árban, vagy az általad említettek.

(#37037) dj79 válasza kmisi99 (#37029) üzenetére


dj79
senior tag

Van itt pár tapasztalat a nexenről, egyébként madeinchina az enyém is :D

(#37038) Saccco válasza Kornel (#37026) üzenetére


Saccco
nagyúr

Itt a válasz:
Tailor-made for powerful cars and SUVs

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#37039) Kornel válasza Saccco (#37038) üzenetére


Kornel
veterán

Sok német autón (VAG konszern) és a Suzukin is az általam hiányolt méret van, simán megfelelne az általuk leírt kategóriáknak.

(#37040) kmisi99 válasza AMD Power (#37030) üzenetére


kmisi99
addikt

Nekem is az jött le, hogy inkább csak valamit susmusolni akar, nekem meg nagy büszkén adták a számát hogy minden ismerőse oda hordja. :DDD

El nem adom 2001 es 73e km-rel. Ez még 20 évig elmegy és kb semmibe nem kerül.

(#37041) Doki16 válasza Saccco (#37020) üzenetére


Doki16
addikt

A hótól eltekintve úgy érzem elég jó választás volt a Bridgestone :) Főleg úgy, hogy 215/55 R17 méretben egy tízessel olcsóbb volt a CC-nél.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37042) Nikaré válasza Doki16 (#37041) üzenetére


Nikaré
őstag

Hol vetted?
"Hótól eltekintve" ez vicc volt?

(#37043) No.01 válasza Nikaré (#37042) üzenetére


No.01
őstag

Nem, nem vicc volt. Nem arra lett optimalizalva.

***
Mas: Esetleg van olyan oldal ahol sikerulne auto markat/tipust keresni gumimeret alapjan? Tehat epp forditva, mint ahogy az ember szokta. A Kollegam hirdetne meg par ritka meretet es talan jobban ratalalnanak ha megemlitene, h mire lehet meg jo de ez a visszafele kereses azert nem annyira egyertelmu es/vagy egyszeru...

(#37044) Doki16 válasza Nikaré (#37042) üzenetére


Doki16
addikt

Innen: [link] Ahogy látom most mégolcsóbb mint amikor vettük.

Nem értem a kérdést. Mi lett volna ebben a vicc. Hóban rossz, de máshova bőven vállalható. Egyelőre jól teljesít.

(#37043)No.01: Itt tudsz fordítva is keresni. [link]

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37045) BaLee válasza Doki16 (#37041) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem inkább az furcsa, hogy a Bridgestone tényleg ennyire kopna? Az utolsó előttihez képest 10 ezerrel kevesebbet bír? Mikor mi vettük egy áron volt a CC+-al kb. Lehet az akkor jobb választás lett volna. Bár a lassabb öregedés nekünk lehet fontosabb, mert évi 6-8k km-el is kb. 5 évig kitart mielőtt elkopik. Nem tudom mennyire öregszik gyorsan.

(#37046) Doki16 válasza BaLee (#37045) üzenetére


Doki16
addikt

Nem volt szempont a kopás nálunk. Évi 10-et ha fut max a kocsi. Mondjuk az egy kicsit érdekes, hogy a Bridgestone kopik a legjobban de a másik táblázatban meg mégis ennek a legjobb a gördülési ellenállása :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#37047) Dare2Live válasza BaLee (#37045) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

tapasztalatom szerint Michelinek nagyon lassan kopnak. siman 40000-45000km helyett 60000-70000km.

evi 6-8kkmnel mondjuk kopas kb mind1. öregedés inkabb a problemas.

masik hogy lassan is kemenyednek fel. 7ev. hankook meg 5ev utan kemeny vizen életveszélyes.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#37048) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Egy Ford Mondeo MK5-re szeretnék téli gumit vásárolni.
Jelenleg egy continental 235/50 R17w gumi van a felnin.
Mit ajánlanátok leginkább? :) mire érdemes figyelni a választáskor?

köszönöm szépen :R

(#37049) Cifu válasza smallmer (#37048) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elkezdtem egy hosszabb hsz.-t írni, de az Opera szépen befagyott, a PH! RiOS pedig nem cacheli a hsz.-t írás közben...

Röviden: több info nem ártana, pontosan milyen autó (évjárat, motortípus), mennyit mész, mennyire sportosan és mennyit szánsz rá, illetve hogy akarod felrakatni.

A legolcsóbb felső kategóriás gumi, amit találtam ebben a méretben a GumiTop.hu oldalon a [GoodYear UltraGrip Performance+] darabja 58 ezer. Kicsivel drágábban, rendelésre van az egy generációval a jelenleginél öregebb Continental ContiWinterContact TS850.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#37050) smallmer válasza Cifu (#37049) üzenetére


smallmer
őstag

Szia!

Pontos autó adatok:

Ford Mondeo
Évjárat: 2018
Motortípus: 2.0 TDCi
Évi: Kb. 20 ezer km
Sportosan nem nagyon(bár nem tudom mi számít sportosnak).
Az ár még nem tisztázott. Mindenképpen prémium gumit szeretnék.

Mit jelent az, hogy hogyan szeretném felrakatni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.