Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6651) rekop válasza Tomics (#6650) üzenetére


rekop
senior tag

Számít, hogy milyen autó. Pl. VW konszernnél gyári-alu gyári-acél csavar egyforma, de Fordoknál már nem. Mindenképp vegyél lemezfelnihez valót.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6652) hdman


hdman
őstag

Na közben én is megrendeltem a gumit, 205/55/R16 91H Continental TS850 lett. 3514-es gyártás, szóval látjátok mégis megéri kukacoskodni, máris nyertem a multkorihoz képest 14 hetet :DDD

A H sebességindex meg azért kell, hogy télen is tudjak boyracerkedni :)

Sopron city :)

(#6653) raczger válasza hdman (#6649) üzenetére


raczger
őstag

Na meg is rendeltem, idei gyártású gumik :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6654) Nordik


Nordik
őstag

Van valamilyen mod arra, hogy otthoni korulmenyek kozott levarazsoljam a gumikat a felnirol? Kicsit fel szeretnem ujitani a felniket es mindent le akarok rola szedni, de ha nem muszaj nem mennek ezert gumishoz kulon. A guminak nem szamit mar , akarmilyen barbar modszer erdekel. :D

(#6655) hdman válasza raczger (#6653) üzenetére


hdman
őstag

Zsííír :) mit mondtak, mire várható?

Sopron city :)

(#6656) PRDZsolesz válasza Nordik (#6654) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Ez engem is érdekelne :DDD

(#6657) raczger válasza hdman (#6655) üzenetére


raczger
őstag

3-5 munkanap

(#6654) Nordik: tesómmal egyszer robogóról akartuk leszedni a gumit, akkor vasfűrésszel sikerült :)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6658) Nordik válasza raczger (#6657) üzenetére


Nordik
őstag

Ha csak vasfuresszel sikerult akkor lehet nem szorakozok marad rajta aztan kesz. A szelepet azt csak tepjem ki belole? Vagy az milyen megoldassal van a felnibe rogzitve?

(#6659) raczger válasza Nordik (#6658) üzenetére


raczger
őstag

Azt nem tudom már, a szelep az maradt akkor, másik gumit akartunk rátenni (elszarakodtunk vele fél-1 órát, de végül lementünk a gumishoz, az meg ingyen rárakta 2 perc alatt :D ).

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#6660) Nordik válasza raczger (#6659) üzenetére


Nordik
őstag

Na majd atugrok a szerelomhoz megkerdezem mennyiert szedne le, foglalkoznak gumizassal is. Szelepet, sulyt is leszedem csak a gumi lenne szenvedes. :U

(#6661) rekop válasza Nordik (#6658) üzenetére


rekop
senior tag

Vágás nélkül nem tudod levenni otthon. Vagy vasfűrész, vagy flex :D Kár otthon szenvedni vele. A szelepet egy fogóval simán kihúzod belőle.

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#6662) AMD Power válasza DeFranco (#6643) üzenetére


AMD Power
titán

Átnéztük őket. Nagyon megvoltak már repedezve.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6663) Nordik válasza AMD Power (#6662) üzenetére


Nordik
őstag

Én amivel vettem a Corsa-t nemrég, azon 16 éves Michelin nyári gumik voltak. Profilmélység megvolt szépen, csak nagyon öregek. Szerintem ezzel hozták még ki a szalonból. :D Mentem vele néhány hónapot amíg nem vettem rá új gumikat, de halálfélelmem volt szinte mindig. Bár tudtam róla, hogy öregek és nagyon óvatosan közlekedtem vele és csak városba. Az előző tulaj (munkatársam) 5 évig használta ugyanezzel a gumival miután megörökölte édesapjától és volt, hogy családostul ment vele több száz km-t. Hát nekem még egyedül is bűntudatom volt. :U

(#6664) AMD Power válasza Nordik (#6663) üzenetére


AMD Power
titán

Nálam ez kilőve. Nekem itt a gyerek. Én egy szaros gumi miatt nem fogok megdögleni. Bár jól járnának mert elég sokra vagyok biztosítva ha balesetben meghalok. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6665) Nordik válasza AMD Power (#6664) üzenetére


Nordik
őstag

Hát igen én is csak azért mertem vele menni még kicsit, mert csak városba mentem pici távokat és szinte mindig egyedül. Ha nem veszem meg az autót, szerintem még évekig ezzel járt volna. Ő szerinte teljesen jó volt... Nemtudom hogyan nincs néhány embernek ennyi műszaki érzéke úgymondd, hogy észrevegye ilyen gumikkal már nem lehet közlekedni. :U

[ Szerkesztve ]

(#6666) AMD Power válasza Nordik (#6665) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel az a baj ,hogy te hiába mész egyedül ha belemész egy másik kocsiba ez miatt amiben 5-en ülnék. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6667) hdman válasza Nordik (#6665) üzenetére


hdman
őstag

Tudod hány ilyen van/lehet az utakon? Szomorú... :(

Sopron city :)

(#6668) Nordik válasza AMD Power (#6666) üzenetére


Nordik
őstag

Ez így van, csak én tisztába voltam a gumik korlátaival ezen idő alatt és úgy is vezettem és nem merészkedtem a táblán kívül. De az előző tulaj mikor beültette a családot párszáz kmre autópályán, mert szerinte ezek a gumik jók még, az azért durva...

(#6669) AMD Power válasza Nordik (#6668) üzenetére


AMD Power
titán

Az ilyen hülye és felelőtlen.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6670) focvis válasza Nordik (#6654) üzenetére


focvis
veterán

Háztáji gumiszerelés + gyemekmunka ;] YouTube

[ Szerkesztve ]

(#6671) focvis


focvis
veterán

Kijött a téli Michelin akció [link]. Ha mar volt, akkor bocs.

"Vásároljon 4 db MICHELIN téli abroncsot, regisztráljon és garantáltan kap egy 6 000 Ft értékű üzemanyag-utalványt 13" és 16" átmérő közötti abroncsok, vagy 15 000 Ft értékű utalványt 17" és 21" átmérőjű abroncsok vásárlása esetén.
Ajánlat érvényessége: 2014. október 1 - november 30."

(#6672) Tomics


Tomics
addikt

Gumidirekt webaruhazban nem tudjak megmondani a dot szamot csak a beerkezes evet ami 2014.
Szerintetek meg merjem rendelni? (Nagyon jo aron van itt a kinezett gummi)

PH! addikt since 2004

(#6673) DeFranco válasza Tomics (#6672) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ha nem gond, hogy visszapostázod, ha nem felel meg (vállalva annak költségét) akkor meg lehet rendelni, ha ez probléma (nekem probléma lenne) akkor hanyagold.

Mostanában még a piaci kofa is gumit akar eladni, akkora a választék, hogy simán találsz másik eladót, aki ennél konstruktívabb.

(#6674) giigz válasza Tomics (#6672) üzenetére


giigz
veterán

Ha regi lenne a gumi, akkor gondolom keszleten lenne es meg tudnak mondani a DOT-ot... Ha jol gondolom nagykerbol fogjak neked rendelni, onnan pedig friss szokott jonni :)

(#6675) AMD Power


AMD Power
titán

Ezek így ebben a formában mennyit érnek meg maximum?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6676) DeFranco válasza AMD Power (#6675) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szar vizen. Nem venném meg.

(#6677) Qru


Qru
MODERÁTOR

Jól gondolom, hogy "mindegy", hogy 215/55 R16 vagy 205/55 R16 gumi kerül fel a kocsira?

#nincsbennetarcsi

(#6678) DeFranco válasza Qru (#6677) üzenetére


DeFranco
nagyúr

változik az átmérő, csalni fog a sebességmérő valamennyit, de kicsi a különbség, elképzelhető, hogy váltóméret. rtfm-ben benne vannak az alkalmazható gumiméretek, meg van váltóméret kalkulátor is a neten

valószínűleg nem lesz nagy a difi de nézz utána.

[ Szerkesztve ]

(#6679) giigz válasza Qru (#6677) üzenetére


giigz
veterán

1,1 cm kulonbseg, nem problema :)

Nekunk ugyanilyen felallasban az uj Fokan nyari 215, teli 205 lett... :)

(#6680) giigz válasza AMD Power (#6675) üzenetére


giigz
veterán

A jelenlegi ar semmi, 15-nel joval tobbet :)

(#6681) Qru válasza giigz (#6679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+ DeFranco:

Megnéztem, 632mm vs 643mm az átmérő ami azt jelenti a kalkulátor szerint, hogy -2 km/h lesz a diffi 100-nál.

#nincsbennetarcsi

(#6682) DeFranco válasza Qru (#6681) üzenetére


DeFranco
nagyúr

az szerintem nem sok. váltóméretnek írja, nem?

(#6683) Qru válasza DeFranco (#6682) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azt írja max +/- 2,5% még belefér. Amúgy most van rajta a gyári méret (téli) a nyári a szélesebb.

#nincsbennetarcsi

(#6684) Cheesy


Cheesy
őstag

Megtörtént. Két autót kellett felgumiznom és nem volt kedvem 120k-t elkölteni, így használt lett a vége.
A4: Continental TS850 (2012-es évjárat)
Picasso: Continental TS810 (2011-es évjárat)

Bordák jó mélyek, a javából foglaltam le tegnap a gumikat, mert hétvégén érkeztek .de-ből.

www.vakbelmutet.hu

(#6685) AMD Power válasza giigz (#6680) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem is jó árban van. Figyelni is fogom. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#6686) giigz válasza AMD Power (#6685) üzenetére


giigz
veterán

Már 20k, és még hol a vége...

Egyébként nem rossz gumi, bőven el lehet vele járni.

(#6687) tomcsi23 válasza Qru (#6677) üzenetére


tomcsi23
veterán

A közegnél nincs ellenállása a nem gyári méretnek?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#6688) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

Téli gumit szeretnék vásárolni, eddig egy Continental TS780-as mintát hajtottam elégedetten, most a TS850-re gondoltam mert hasonló a minta rajta. Azonban itt olvastam, hogy valaki azt írta csúnyán öregszik, ez picit elrettentett a jelenlegi garnitúra is elöregedett inkább mint elkopott. Megbízható márkát szeretnék, mert nem csak sík úton közlekedek.

(#6689) Tomics válasza Dzsolo (#6688) üzenetére


Tomics
addikt

Michlen alpin 4et sokan dicserik.

PH! addikt since 2004

(#6690) giigz válasza tomcsi23 (#6687) üzenetére


giigz
veterán

Nincs, legalábbis ilyen mértékű változtatásnál.

(#6691) giigz válasza Dzsolo (#6688) üzenetére


giigz
veterán

Írj egy méretet is, egyébként híresen tartós és nem öregedős fajta a Vredestein, de a Michelin is tud tartósat csinálni, mi az hogy.

7 éves Continental egyébként nálunk még tökéletes volt, semmi repedezés, bár mi vigyázunk rá és ápoljuk, szintúgy a Michelin 7 éves téli, gyakorlatilag új állapotban van most is, 7 mm profillal 60.000 km után.

A Conti TS850 és a Michelin A4 is kiemelkedő, sorra nyerték a teszteket, és a felhasználói vélemények is a topon vannak. Bármelyiket veszed, jól fogsz járni, DeFranco információja pedig mindenképpen megjegyzendő, de nem hinném, hogy komolyabb következtetést kellene levonni 1 gumis véleménye alapján, miközben ismert, bevált, elismert gumi... Ha már témánál vagyunk, azt mondta a gumis, hogy 3-4 évesen már milyen rosszul öregednek, stb. Azért is érdekes ez, mert a TS850 egy 2-3 éves gumi, tehát tavaly amikor DeFranco beszélt azzal a gumissal, kb. 2 éves TS850-ekről volt tapasztalat. Tovább ragozni szerintem nem kell, honnan tudnánk milyen lesz 3-4 évesen, mikor egy 2 éves gumiról beszélünk... Ki is emeltem félkövérrel, mert ez így rendesen rontotta a TS850 megítélését, én eddigi információim szerint tévesen.

Nem csak ezen a területen, de bármelyik területen a több tíz/száz/ezer vélemény mellett 1 rossz véleménnyel nem célszerű foglalkozni, remélem nem kell részletezni miért.

Megint témánál vagyunk, mármint hogy öregen mit tud majd a gumi, egyelőre a TS850-ből 2-3 éves gumik vannak, ha találkozok a gumis ismerősömmel rákérdezek hogy szoktak öregedni, de mivel nekem is ajánlotta, nem hinném, hogy 2-3 évesen fennáll az, hogy darabokban hullik, stb. Az Alpin A4 már ~4 éves egyébként.

Ami miatt ezt írtam, én amikor gumit választottam tavaly, ezt is figyelembe vettem, és talán az egyik döntő szempont lett végül, hogy a Vredestein SnowTrac 3 már 6 éve a piacon volt, és amikor az ismerősömet kérdeztem, egyrészt mondta, hogy nekik is ilyen gumi van 5 éve az autójukon, és amiket lát 4-5 éves SnowTrac 3 gumik, mind hozza azt a tartósságot, ami a régi Vredestein-re jellemző, tehát sok budget gumival ellentétben 4-5 évesen még lazán újszerűek, szó sincs repedezésről, keményedésről.

[ Szerkesztve ]

(#6692) Dzsolo válasza giigz (#6691) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Köszönöm kimerítő válaszod!

A gumi méret amire szükségem van az a185/70R15. Utána néztem a Vredestein SnowTrac 3-nak nem rossz gumi, de a fogyasztás és az áron kívül mindenben veri a Conti TS850 a Michelin mint márka nem lopta be magát a szívembe a nyári gumi ugyanis Michelin Energy Saver (2010-es) és az oldalfala olyan mintha ici pici darabok váltak volna le róla, olyan mintha nap szívta lenne vagy nem is tudom, a gumi nyáron kiváló, kis esőben csúszkál, nagy esőben elfogadható, novembertől meg alig tapad, szóval eléggé kompromisszumokkal teli számomra.

Akkor azt hiszem Conti TS850 kerül a vas alá.

:R :R :R

(#6693) Qru válasza tomcsi23 (#6687) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha szemre nem feltünően eltérő méret akkor nem szólnak érte. Azt meg nem mondja meg ránézésre hogy 205 vagy 215 széles a futófelület...

#nincsbennetarcsi

(#6694) hdman válasza Qru (#6693) üzenetére


hdman
őstag

Őőőő, rá van írva? :DDD :P

Sopron city :)

(#6695) Qru válasza hdman (#6694) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azzal sokra nem megy. Gondolod tudja fejből, hogy milyen gyári mérettekkel adták ki az adott típust? Nem hiszem... ;)

#nincsbennetarcsi

(#6696) hdman válasza Qru (#6695) üzenetére


hdman
őstag

Benéz a tanksapkához.

Sopron city :)

(#6697) PRDZsolesz válasza hdman (#6696) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Nálam ott maximum a 95 RON feliratot látná. Addig nem szól a kutya sem a szélesebb gumi/felni miatt, amíg nem lóg ki a kerékjárati ívből nagyon.

(#6698) hdman válasza PRDZsolesz (#6697) üzenetére


hdman
őstag

Elég sok autónak (pl nálam is) ott vannak a méretek.

Tudtommal semennyire nem lóghat ki, egy mm-t sem :)

Sopron city :)

(#6699) PRDZsolesz válasza hdman (#6698) üzenetére


PRDZsolesz
aktív tag

Természetesen nem lóghat ki semennyire sem. Nekem kb 3-4 mmt lóg ki, de ha ezt kiböki a fakabát, akkor meg tapsolom. No meg persze ha félre állít, akkor elteketem a kormányt :DDD

(#6700) hdman válasza PRDZsolesz (#6699) üzenetére


hdman
őstag

Az igen, a rutin meg az évek :DDD Tudsz vmit :)

Kép van, ha igen, jöhet! :R

Sopron city :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.