Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Kinéztem egy autót magas felszereltségi szinttel, ehhez a csomaghoz a gyártó 18-as felnit és peres gumit adott (mert a pimpség nyilván fontosabb, mint a kényelem). Jól tudom, hogy ezt akár 17-es, akár 16-os méretre is cserélhetem, ha a teljes kerület nem változik meg jobban, mint 2,5%?

Nem biztos, hogy okos ötlet eladni egy használt gyári szettet és venni helyette valami utángyártottat, de valószínűleg jóval kényelmesebb lenne a magyar utakon egy ballonosabb verzió.

(#25002) Richard! válasza Mauzes (#25001) üzenetére


Richard!
addikt

Nem biztos, hogy okos ötlet eladni egy használt gyári szettet Mi lenne, ha 17-es használt gyári szettet vennél? :)

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#25003) grizlisandor válasza grizlisandor (#25000) üzenetére


grizlisandor
addikt

Felni 5x112 és 6.5x16 et50.
(#24903) focvis írta, hogy ez a méret jó lesz nekem.

Bővítettem az albumot képekkel a gumiról.
205/55R16 V P7 CINTURATO PIRELLI, DOT 1015
Nézemgumiabroncson(katt), hogy nem egy rossz guminak tűnik.

Vihetem a szettet gumival szerelve 80k-ba.
Ez az ajánlat nekem tetszik, szerintetek?

(#25004) Fandango


Fandango
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, hogy az alábbi gumik mennyire eladhatóak, illetve aki tud ajánlani árat, hogy mennyiért lenne reális, azt privátba szívesen fogadnám.
Köszönöm előre is!

Bridgestone nyári
Matador nyári
Firestone téli

[ Szerkesztve ]

(#25005) adp válasza Fandango (#25004) üzenetére


adp
őstag

szerintem kuka az összes, nagyon régiek, én biztos nem vennék 6+ éves gumit

[ Szerkesztve ]

(#25006) alázógyík válasza adp (#25005) üzenetére


alázógyík
őstag

+1

(#25007) MPowerPH válasza Fandango (#25004) üzenetére


MPowerPH
félisten

Az a teli szerintem eletveszelyes. :U

Don't Tread On Me

(#25008) Speeedfire válasza Fandango (#25004) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Dobd fel őket olcsón, tuti, hogy elviszik.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#25009) Motion_Blur válasza Fandango (#25004) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Biztos hogy eladhatóak, 6 éves gumik megfelelő mélységű mintával.

Akinek csak 1 vagy 2 szezonra kell annak jó lesz.

Én szintén 6 éves gumikat adtam el tavaly a szezon előtt: [link] 175/65 R14, 20K-ért elvitték a 4 gumit.

adp: nem venni akarja őket, hanem eladni :)

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25010) tboldi válasza Speeedfire (#25008) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én tavaly apum 13 (!) éves Yokohama télijeit hirdettem meg. Elvitték...

Na jó, csak az acélfelni kellett a vevőnek, a gumik mentek a kukába. :D

(#25011) tboldi


tboldi
nagyúr

Szerintetek mennyiért érdemes meghirdetnem a téli-nyári szettet és a felniket?
Képek egyelőre még nincsenek. :B

Felnik: Momo Reds Dark Blade 14x6J 4x100 ET40, abszolút sérülésmentesek, viszont az eredeti kupakokból 1 elveszett (kiesett útközben, ezért az eBay-ről rendeltem univerzálisakat, vagyis összesen 7 kupak van)
Nyári gumik: Hankook K425 175/65R14, 0315-ös DOT, kb. 15-20k km-t futottak, félrekopás/sérülés nincs
Téli gumik: Hankook W452 175/65R14, 3115-ös DOT, a többi ugyanaz, mint a nyárinál

:R

[ Szerkesztve ]

(#25012) Fandango válasza MPowerPH (#25007) üzenetére


Fandango
veterán

Miért lenne életveszélyes? Most cseréltem le őket, de nem azért mert szarok, hanem mert elegem lett az állandó téli, nyári cseréből. Tény, hogy nem friss gumik, de nekem nem volt bajom vele. Nem csúszott, fékezni is normálisan lehetett vele. Vettem 4 évszakos gumit helyette.

(#25013) grizlisandor válasza grizlisandor (#25003) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gumik amit adnak a felnihez.(katt)
Felülről a második nincs furcsán megkopva a többihez képest?
Nem ragaszkodok az ajánlathoz, de ha egy szezonra jó lenne, annak örülnék.

(#25014) szabonagyur válasza grizlisandor (#25013) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kép alapján eldönteni egy használt gumit szerintem elég nagy rizikó, egy szálszakadást pl. nem is fogsz látni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#25015) Mauzes válasza Richard! (#25002) üzenetére


Mauzes
őstag

Hát igen, célszerű lenne, de vagy van, vagy nincs. Meg mondjuk el is kell adni a meglévőt (vagy megveszik, vagy nem).

(#25016) windlord válasza Fandango (#25012) üzenetére


windlord
őstag

Milyet vettel es mi a tapasztalatod vele?

(#25017) adp válasza Motion_Blur (#25009) üzenetére


adp
őstag

értettem... a célzásom arra utalt, hogy madár az aki ilyet vesz. Sajnos én is az voltam és ilyen fos gumik miatt szívtam már egyszer, gyorsan kellett, mert az első szálszakadásos lett... pénz nem volt újra, esőben szépen meg is csúsztam velük....

(#25018) Fandango válasza windlord (#25016) üzenetére


Fandango
veterán

Kb. 1 hete van fent, Nokian Weatherproof. Túl nagy tapasztalatot nem tudok mondani, mert még sokat nem mentem vele. Az biztos, hogy halkabb mint a téli volt, de ez gondolom annak is betudható, hogy új gumi.
Érzésre jó vele menni, nem tapasztaltam eddig semmi rosszat.

(#25019) Kornel válasza Fandango (#25018) üzenetére


Kornel
veterán

Mi alapján lett Nokian?

Egyébként nagyon jó, legalább ezzel is lesz tapasztalat :)

Részemről kíváncsian várom a beszámolót majd.

Nálam a teszt szárazon , vizen és jégen az M3-M0 autópálya felhajtón elérhető maximális kanyarsebesség ;)

[ Szerkesztve ]

(#25020) Fandango válasza Kornel (#25019) üzenetére


Fandango
veterán

Tesztek alapján amiket találtam neten, a kollégám hívta fel a figyelmem rá, hogy jókat olvasott róla.

(#25021) Kornel válasza Fandango (#25020) üzenetére


Kornel
veterán

Nem rossz egyébként, de itt még nem volt senkinek sem.
Szerintem többen szívesen várjuk a beszámolót.

(#25022) grizlisandor válasza szabonagyur (#25014) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ez igaz, köszönöm, elengedtem. :)
Eltoltam jövőre az alufelni projektet, inkább veszek egy szett nyárit, az a biztos.

Ma felhívom a gumist, hogy milyen sport gumija van itt helyben, majd leírom ide és segítséget kérnék a választásban.
Ha nem lesz semmi elfogadható akkor Hankook Ventus Prime 3 K125 céloztam meg rendelés szempontjából.

(#25023) tboldi


tboldi
nagyúr

(#25024) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Kis segítséget kérnék tapasztaltabb autótulajoktól.
Kérdésem az lenne, hogy 60/40% arányú város/országúti (néha-néha autópálya) forgalomban használt autót évi 5-6000 km futással, milyen gumival vértezzek fel? 105 lovas, szóval nem egy erőgép.
Tartsak hozzá két szettet, vagy bevállalhatom a "4 évszakos" gumit?

Köszönöm előre is! :)

szerk.: Vidéki nagyváros, szóval szoktunk látni havat/jeget.

(#25025) tboldi válasza MaTpr0F (#25024) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én hasonló felhasználásra vettem Michelin CrossClimate+-okat. Még csak péntek óta vannak az autón, úgyhogy tapasztalatot nagyon nem tudok még mondani, de szerintem nem bánnád meg egyik jóféle 4 évszakost sem. :)

(#25026) molnarpeter válasza MaTpr0F (#25024) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Télen vagy nyáron megy többet az autó?

(#25027) Kornel válasza MaTpr0F (#25024) üzenetére


Kornel
veterán

Ilyen futással nem érdemes két szett.

Szerintem.

(#25028) barnam_ válasza Qru (#24916) üzenetére


barnam_
nagyúr

Ez inkább csak elméleti kérdés volt (egyelőre) :)

(#24917) focvis: igen, egyetértek. Majd akkor elgondolkozom a cserén, ha a jelenlegi gumik elfogynak. Felniből a W210 gyárija tetszik: ez meg ez.

(#24918) forceberg: nekem nincs gumitábla a kocsin, így pl. a rendőr meg nem mondja, milyen kerék kell rá. Itt 1%-ot ír különbségre (https://www.autoguminet.hu/valtomeret-kalkulator/).
Két méret van: 195/65 R15 és 205/60 R15. Szélesebbet nem tennék rá, mint a gyári, mert szvsz felesleges.

(#25029) Qru válasza MaTpr0F (#25024) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor egy alapvetően téli 4évszakost vennék erre a célra.

#nincsbennetarcsi

(#25030) MaTpr0F válasza Qru (#25029) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Mit értesz alapvetően téli 4 évszakoson? Tesztek alapján télen jobban teljesítőt?

(#25026) molnarpeter
Kb. ugyan annyit használom, talán kicsit többet nyáron. Nyaralás, vagy kirándulások miatt.

(#25027) Kornel
Köszönöm!

(#25025) tboldi
Én is ebben bízom, köszönöm!

(#25031) molnarpeter válasza MaTpr0F (#25030) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

CrossClimate nyárias keverék, de használható télen is. A többi inkább télen teljesít jobban, de nyáron is ok.

(#25032) BigBlackDog válasza barnam_ (#25028) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"...a rendőr meg nem mondja, milyen kerék kell rá...."

Szerintem ne félj, ha nagyon akarja, meg tudja mondani! :D

Volvónál nagy nehézségek árán sikerült megtudni (Volvo Autó Hungárián keresztül, valami svédben dolgozó belsős magyar mérnöktől), hogy mi a gyári homologizációs méret (+indexek). Ha jól tudom, ez le van "jelentve" központilag is valahová (gondolnám, hogy valami NKH adatbázis). Így tippre azt mondám, hogy a Mercire is kell legyen ilyen. Nem lehet, hogy a típusjóváhagyásnál adták meg ezt?

(#25033) Kornel válasza MaTpr0F (#25030) üzenetére


Kornel
veterán

Téli négyévszakos pl. Goodyear vector, Kleber quadrexer 2, ezek télen szinte alig rosszabbak, mint egy téli gumi.
Esetleg még a Continental allseason contact.

(#25034) grizlisandor válasza grizlisandor (#25022) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megjártam a gumist, amit ismerősök ajánlottak.
Tulajjal beszélgettem, az Alteámra ajánlotta a GT Radial 15000/darab szereléssel együtt, hogy a saját autóján ilyen van. Topikban visszakeresve nem tűnik valami ajánlott típusnak.
Ajánlott még Apollo Alnac 4G-t 19000/darab szereléssel együtt. Itt a négy évszakos gumi volt emlegetve a nyári nem igazán.
Felhoztam meg ő is mondta a Hankook K125 ez 21000/darab úgy mint a többi. Ezt a gumit néztem ki gumiabroncsról szállítással együtt ~19k darabja + 2k szerelik fel a hozott gumit. Majdnem ugyanott vagyok, mintha rendelném a gumit és felszereltetném itt.
Volt még valami Michelin, a legdrágább(~30k/darab emlékeim szerint, na ezt az egyet nem írtam fel), mert úgy gondoltam, hogy ez nem hiszem, hogy kell nekem.

Évi ~15k nyári futásra elég lesz a Hankook K125 szett vagy megéri a +~40k felárat a Michelin szett?

(#25035) focvis válasza grizlisandor (#25034) üzenetére


focvis
veterán

A gyári kereked, amire a gumit keresed 15" vagy 16"?

(#25036) athomi


athomi
veterán

Ma végre a hátam mögött tudtam a kölcsönkocsis időszakom és új fejezetet nyitottam a saját kocsival. :D

Anyagi megfontolásból ma gyorsan berendeltem 4 db Hankook Ventus Prime 3 gumit, mert Autobild 2018 teszten szárazon kifejezetten jól szerepelt, nedvesen közepesen. Viszont most akadtam az ADAC 2017 tesztre, amiben nedves útfelületen eléggé lehúzták.

Valakinek esetleg tapasztalat? Tényleg ennyire gyenge nedves körülmények között?

[ Szerkesztve ]

(#25037) grizlisandor válasza focvis (#25035) üzenetére


grizlisandor
addikt

Igen 16".
Ez az acélfelni ami van, arról lejön a téli Barum Polaris 3, ami 205/55R16, megy helyette a nyári gumi, júniusban műszaki és ha jól viselkedik és nem kell sokat rákölteni kap egy alufelnit, ha rosszul, akkor acélfelnit. ;]

(#25038) focvis válasza grizlisandor (#25037) üzenetére


focvis
veterán

:DDD

Azt gondolom, hogy jó lesz a Hankook (17 789 Ft, ingyen posta, még talán valami akció is van a BHP guminál [link]).
Itt meg 16 ezer, szintén postával. [link] tavalyi sütés, na bumm.

Michelin kb. 24 ezer. [link] Világbajnok.

Tehát: 64 K Hankook VS 96 K Michelin. 1,5-es szorzó, világbajnok, de ennyivel nem jobb, igaz vélhetően sokkal tovább is tart.

Fentiek szigorúan szvsz.

Szerk: auto-stopnál azért nézz körül, van sok minden más is jó áron: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25039) rbalint88 válasza grizlisandor (#25034) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem az a gumis át a akar verni: [link]

(#25040) MPowerPH válasza focvis (#25038) üzenetére


MPowerPH
félisten

En nem tudom ezt a Primacy -t, nekem hatalmas csalodas volt. Igaz nalam a Primacy HP volt az auton, de a gumi kuso szele szabalyosan 'felvagdalodott', es szetesett.(linkeltem is anno) De lehet, hogy a 4-es mas...

Don't Tread On Me

(#25041) grizlisandor válasza focvis (#25038) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#25038) focvis & (#25039) rbalint88:

Így is jobb minőségű gumit veszek, mint az ismerőseim, elég lesz a Hankook. ;]

Azért 16k/db ingyen postával nem tűnik rossz ajánlatnak, akkor holnap körbetelefonálok még pár helyet.

(#25042) rbalint88 válasza grizlisandor (#25041) üzenetére


rbalint88
addikt

nem nagyon fogsz náluk olcsóbbat csinálni. megbízható hely egyébként, mi 4 garnitúrát vettünk már és egyikkel se volt gond, korrektek voltak.

(#25043) focvis válasza MPowerPH (#25040) üzenetére


focvis
veterán

Itt most 150 Nm-t kapna padlógázon, és ez egy túra abroncs, nem 535d-re és 700 nm-re való csapatni. :)

A Michelin ritkán hibázik, bár a PS4-től egyelőre nem ájultam be: csendes, puhán fut; viszont volt tegnap egy hirtelen fékezésem kanyargós lejtőn, a végén maszatolt, amit nem vártam tőle. A gyári 2,5 bar helyett 2,6-ra fújtam, lehet kell még neki 1-2 tized.

[ Szerkesztve ]

(#25044) MPowerPH válasza focvis (#25043) üzenetére


MPowerPH
félisten

Elol nem a nyulmokus szakitotta szet, hanem az eros fekezesek. Ahhoz meg nem kell nagy auto...

PS4 -et pedig neztem en is, de annyival dragabb, mint a tobbi kategoria tarsa, hogy a vegen SC6 -ban maradtam. Egyebkent szarazon meg mindig a Pilot Super Sport a kiraly, az nem fog maszatolni. Csak tocsaba ne menj vele, mert azzal nem tud mit kezdeni.

Don't Tread On Me

(#25045) Qru válasza focvis (#25043) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Inkább egy picivel melegebb aszfalt kell neki. Engem is meglepett a hétvégén a nyári.

#nincsbennetarcsi

(#25046) HussarF

Tegnap feltetettem újra a nyári felniket, a téliekről viszont leszedettem a gumikat, mert nincsenek már túl jó állapotban és elviszem szintereztetni.
Mivel kellett a hely és 3 éve őrizgetem már a hót ócska gumikat az előző autómról (egyik pár 15+ a másik 10+ éves téligumik), ezért úgy döntöttem, hogy kirakom őket a kuka mellé. Mondták már itt nekem, hogy hirdessem meg, de nem volt bőr a képemen, hogy pénzt kérjek ilyen hulladékért.
Ahogy kitettem a gumikat, nem telt el 15 perc jött egy fazon. Még a kocsi mellett álltam, nem messze a kukától, a felnikkel babráltam, szóval gondolta, hogy én tettem oda, odajött és kérdezte, hogy ezek már nem kellenek? Mondom dehogy kellenek. Akkor ő elvinné. Mondom vigye, mit bánom én. És el is vitte mind a 4-et.
Csak lestem. Én 3 éve pakolgatom kínomban, erre kiteszem és viszik, mint a cukrot. Lehet tényleg meg kellett volna hirdetni :DDD

(#25047) v450


v450
tag

Sziasztok!

VW Golf 7 1.2 TSI-hez mennyibe kerül a guminyomás ellenőrző szelep? Interneten olvastam hogy 4-5 évig működőképes aztán mindenképpen cserélni kell. Júniusban lesz 4 éves az autóm, tegnap rendeltem meg új nyári gumit, Hankook Ventus Prime 3 195/65 R15.

(#25048) mgergo76 válasza HussarF (#25046) üzenetére


mgergo76
csendes tag

Lesz még az a gumi "keveset futott, garázsban tartott, nemdohányzó tulajtól" meghirdetve valahol... :P :)

Üdv: Gergő

(#25049) focvis válasza v450 (#25047) üzenetére


focvis
veterán

VW Golfban nincs TPMS szelep, normál 100 Ft-os kerékszelep kell bele (mák :) ).

"Indirekt TPMS" van benne, az ABS által mért kerékfordulatból érzékeli ha valamelyik kerék eresztene. Kevésbé pontos, cserébe megbízható és olcsó megoldás.

(#25050) lord_devil


lord_devil
tag

Sziasztok!
Esetleg tudja valaki, hogy rejtett szelepen az anyát milyen nyomatékkal kell meghúzni? Vagy addig kell húzni, amíg el nem éri a felnit alul? Gumisnak sikerült olyan jól megszerelni, hogy a szelepnél enged mind a 4. Még jó, hogy megnéztem mielőtt felraktam. Állítólag 3.5nm-el húzták meg.
Ilyet vettem: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.