Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) hdman válasza DeFranco (#7150) üzenetére


hdman
őstag

Ja, éppen most olvastam :))

Sopron city :)

(#7152) giigz válasza DeFranco (#7150) üzenetére


giigz
veterán

Barumnak egy mail vagy ha tenyleg ennyire foglalkozatat a kerdes es nem tudsz nyugodni egy telefon :)

(#7153) Qru válasza DeFranco (#7150) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Sztem 8 lesz az: [link]

#nincsbennetarcsi

(#7155) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

a héten szeretném megvenni az új téli abroncsokat.
A kiszemelt típus a Barum Polaris 3 195/50 R15.

Teljesen hétköznapi használatra szeretném, egy 1.6-os Fiesta-ra.
70% város 30% falu.

Van valakinek tapasztalata az abronccsal?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#7156) Qru válasza kovacsroli (#7155) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DeFranco-nak olyan van. Dícséri. :K

#nincsbennetarcsi

(#7158) DeFranco válasza Qru (#7156) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem brillantis 2 van, nyari. telibe inkabb premiumba ruhaztam be de varosba, rovid orszagutakra (ket falu kozott) szerintem ok a polaris. teszteket nem olvastam csak erzesbol mondom.

(#7159) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Köszi a válaszokat, akkor jó lesz :K

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#7160) Qru válasza DeFranco (#7158) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jaj Dánlop a télid, akkor ugye?

#nincsbennetarcsi

(#7161) DeFranco válasza Qru (#7160) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az.

(#7162) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! tudnátok ajánlani valami jó nyári gumit? 225/45R17 es méretben? vagy teszteket küldeni.

(#7163) ANDROID??? válasza K Norbi (#7162) üzenetére


ANDROID???
addikt

Akár pirelli p7 pl.

(#7164) DZs válasza K Norbi (#7162) üzenetére


DZs
senior tag

Pirelli P7-et én is ajánlom és még a Dunlop Fastresponse-t.

(#7165) TayRol válasza K Norbi (#7162) üzenetére


TayRol
veterán

ugyan ebben a méretben kell majd nekem is valami jó nyári.

(#7166) K Norbi


K Norbi
addikt

Dunlop Sp sport Maxx Rt??
Continental Sportcontact 5?
Nokian Line? vagy Zline?
vagy ezek közül mind jó? nem nagyon lehet mellényúlni?
a mostanim Dunlop Sp Sport Max TT de király kis gumi. csak lassacskán cserész lesz..
estleg a Michelin Pilot sport 3? de misikért nem vagyok oda.
Néztem a 2013 mas adac tesztet a conti nyert, de nem is tudom tényleg ennyire jó lenne a conti??
kéne még pár teszt. csak nem találok.

[ Szerkesztve ]

(#7167) DeFranco válasza K Norbi (#7166) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezek közül kb. mindegy szerintem. Talán nyáriból Nokian-t nem vennék, de amúgy mindegyik gumi jó a felsoroltak közül.

(#7168) ANDROID??? válasza K Norbi (#7166) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az említett Michelin is rendben van (bár kisebb méretben használtam pilot sportot), a Pirellit ebben a méretben a nyártól volt szerencsém használni, kisebb méretben a premium contact 2-est használom az is rendben.
A dunlop gyorsan kopott amit használtam annó...

(#7169) Qru válasza K Norbi (#7166) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Conti Sport 5-tel van tapasztalatom, nagyon jól tapad de eléggé gyorsan kopott. Igaz komoly igénybevételnek volt kitéve...

#nincsbennetarcsi

(#7170) Vaze


Vaze
őstag

Sziasztok!
Ket elso gumit kellene lecsereltetnem,jelenleg 195/65R 14-es van fent.
Talaltam ket gumit azok meg 185/65R 14 esek.Kerdesem az hogy fel lehet tenni oket?
Valaszotok elore is Koszonom :R

Udv..: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#7171) Kornel válasza Vaze (#7170) üzenetére


Kornel
veterán

Es hatul marad a 195/65?
Az eleg vicces lenne.

(#7172) Assasin_


Assasin_
aktív tag

Srácok üdv.

Mi a véleményetek egy kleber kisalp -rol? Twingora lenne r14 -es. Hétköznapi többnyire városi használatra de falun lakom a hegyekben :) ismerős tudná hozni 20 helyett 10 ért darabját vadi ujjak és 2011 -esek de azt mondja hogy szakszerűen tárolták.

(#7173) Vaze válasza Kornel (#7171) üzenetére


Vaze
őstag

Termeszetesen az is lelesz cserelve...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#7175) grabber


grabber
addikt

Ma lecseréltük a nyárit.Elől UG8 van és hátul Debica,de az nagyon ráz.Valszeg szállszakadásos.Szerintem kuka.
Mit gondoltok előre is vegyek UG8-at vagy nézzek mást helyette?Meg vagyok vele elégedve és indokom sincs miért választanék mást,de azért megkérdezem.1 év alatt sokat lehet fejleszteni ;]

(#7176) DeFranco válasza grabber (#7175) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó lesz az ug8 szerintem. a mostani ug8 egy éves?

a debicák hajlamosak a szálszakadásra, nem vicces ha eldurran, szerintem dobd ki.

(#7177) Kornel válasza #45553408 (#7174) üzenetére


Kornel
veterán

amúgy nem váltómérete egymásnak, szóval ne rakja fel.
de azt se tudjuk milyen kocsiról van szó, először azt kellene tisztázni.

(#7175) grabber: az új gumit hátra rakd majd.
ha van rá annyi, akkor maradjon a good year, de nokiantól felfele bármi jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#7178) Vaze válasza #45553408 (#7174) üzenetére


Vaze
őstag

Koszonom Szepen :R

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#7179) grabber válasza DeFranco (#7176) üzenetére


grabber
addikt

1 éves csak.Debica már 3-5 éves körül van.De szerintem a Barumnál rosszabb.

kornelka: Rosszul írtam,de az új UG8-at hátra raknám.Egyrészt új és hátul később sérül le,mint elől stb.

(#7180) DeFranco válasza grabber (#7179) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azért kell hátra rakni, mert hátul kell jobban a tapadás. Ha az eleje elmegy, azt ösztönösen meg tudod fogni kis szerencsével, ha a segge tör ki valamerre, akkor sokkal nehezebb dolgod van.

Barum>Debica ez egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

(#7181) Kornel válasza grabber (#7179) üzenetére


Kornel
veterán

a seggét nehezebben szeded össze a kocsinak vészhelyzetben, ezért is mindig oda kell a jobb gumi.

(#7182) grabber


grabber
addikt

Értem amit mondtok,de velem ez még nem fordult elő.Viszont előre nekem többször kell a tapadás,mint hátra.Valakibe ha belecsúszok azt nagyobb bajnak tartom,mint hogy megpördüljek.Én így gondolom,de nem biztos,hogy ez a helyes.

De nagyon off téma mert mind a 4 gumim szuper lesz :))

(#7183) DeFranco válasza grabber (#7182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én is így gondoltam, aztán megkérdeztem egy szakembert.

(#7184) Kornel válasza grabber (#7182) üzenetére


Kornel
veterán

(Ne adj isten) Megpordulsz, atmesz a szembesvba egy kamion ele, szar napjuk lesz a tuzoltoknak meg a mentosoknek utana.

(#7185) grabber válasza Kornel (#7184) üzenetére


grabber
addikt

Ehhez nem kell megpördülni,át is lehet csúszni a másik sávba :( Nem csak megpödülni lehet,hogy ilyen történjen sajnos.

(#7186) raczger válasza grabber (#7185) üzenetére


raczger
őstag

Az alulkormányozottságot hamar észreveszed, könnyen korrigálod, igazából csak elengeded a gázt pici fék és ennyi. Kevésbé tud meglepni, mint a túlkormányozottság, olyan, mintha egyszer csak kihúzták volna a hátsó tengely alól a talajt és ha nem vagy nagyon jó sofőr, nem fogod összeszedni az autót, onnan már csak a szerencse segíthet rajtad. Ha tudni akarod milyen érzés, és hogy esetleg tudnál-e korrigálni, menj el egy vezetéstechnikai tréningre, a rántópad szimulálja ezt.
Okosabb emberek, szakemberek mondják, tudják, hogy hátra kell tenni. A biztonság előrébb van, mint a pénztárca.
Az én véleményem pedig, hogy az sem túl jó, ha jelentős tapadáskülönbség van az első és hátsótengely között, az is adhat egy hamis biztonságérzetet. De jól tapadnak az elsők vizes úton, aztán egy keményebb kanyar, pocsoja, aquaplanning (mert ugye az elsők simán átmennek a pocsolyán, jó gumikkal, a hátsó már nem), árok.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#7187) Kornel válasza raczger (#7186) üzenetére


Kornel
veterán

+1

(#7188) -v- válasza Kornel (#7181) üzenetére


-v-
addikt

Arrol nem beszelve, hogy alulkormanyzottsag eseten tokre "raersz" ... szep lassan eszreveszed mivan, reagalsz, nem tortenik semmi varatlan vagy nem romlik a helyzet jelentosen ha fel masodperccel kesobb reagalsz. Ha az auto hatulja megy el, fel masodperc keslekedes annyit jelenthet, hogy mar nem lehet megfogni ... vagy ha utana atlendul a masik iranyba stb. oda gyors reflexek kellenek.

[ Szerkesztve ]

(#7189) Kornel válasza -v- (#7188) üzenetére


Kornel
veterán

kétszer ment már ki alólam kocsi, szerencsére mindkétszer megfogtam, de ehhez kellett az, hogy előtte (pl. havas parkolóban) már gyakoroltam a kocsival.
mindkét eset példázhatja akár az átlagos magyar mentalitást, először egy új swift-el 1 éves jogsival kevés levezetett km-el úgy döntöttem, hogy elég a két első kerékre téli gumi, úgyis az a hajtott tengely. 30-40 cm-s hóban hajnalban 50-60 km/h-nál úgy kiment a kocsi hátulja alólam, hogy majdnem a szembe sáv melletti árokban kötöttem ki, nem kis szerencse és/vagy reflex kellett hozzá, hogy össze tudjam szedni a kocsit, és ne zúzzak le egy vadi új autót nullára, mert 20-25k-t meg akartam spórolni. természetesen dupla szerencse volt, hiszem pont akkor nem jött szembe senki, ha jött volna, akkor ugye hiába szedem össze a kocsit, ha közbe valakivel ütközök.
másodszori eset egy régi swift gyári 6 éves nyári gumijával függött össze, megvettem a kocsit 12k km-el, gyakorlatilag újnak tűnt a gumi (7-8 mm profilmélység), csak 6 évesen (3 év állással) annyira elöregedett, hogy esőben teljesen elvesztette a tapadását, nyáron felhőszakadásba úgy ment ki alólam a kocsi, hogy szintén szembe sáv szélén fogtam csak meg, közben kétszer eltalálva a padkát is. utána még aznap lecseréltem a gumikat, azóta mindig figyelek, hogy milyen gumival közlekedek, tanultam a két esetből.

a tanulság ebből annyi, hogy ha a háta megy el a kocsinak, akkor mindenképp szerencse is kell hozzá, hogy meg tudd fogni, illetve ne jöjjön éppen senki akkor, de ez se garancia semmire.
mindenki vegyen jó gumit, és ne szarakodjon pár ezer ft-on, meg használt gumikkal, stb.
a használt gumi kereskedést is keretek közé szorítanám, ilyen 6-10 éves gumikat nem is engednék árulni se magánszemélyek, se kereskedésnek, mert gyakorlatilag életveszélyes termékekért kérnek el pofátlan összegeket, és akkor még jönnek a bugyuta cinikus szövegekkel, hogy DOT mániások kíméljenek, stb.

egy szó mint száz, mindenki vegye meg a számára még megfizethető legjobb tapadású gumikat, és legfeljebb 5-6 évente cserélje le, télen téli, nyáron nyári. :K

(#7191) K Norbi


K Norbi
addikt

(#7167) DeFranco
(#7168) ANDROID???
(#7169) Qru Köszönöm szépen a válaszokat! :R

(#7192) #81556480


#81556480
törölt tag

Üdv!

Vectra B

196/65 R15 nyári gumi helyett lehet használni 185/65 R15 télit ?

(#7193) Qru válasza #81556480 (#7192) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

13 mm-el csökken a kerék átmérője de annyi még belefér.
Picit csalni fog a km órád felfelé (tehát 100km/h-nál pl 102-t fog mutatni a műszer).

#nincsbennetarcsi

(#7194) #81556480 válasza Qru (#7193) üzenetére


#81556480
törölt tag

Értem.

Azt hallottam a keskenyebb profilú gumi jobb télen mint a nagyobb. Ez esetben előnyömre válhat ez a méret hóban ?

(#7195) Qru válasza #81556480 (#7194) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ideálisabb, télen gyakrabban autózunk nedves útfelületen a keskeny gumi meg nehezebben úszik fel (aquaplaning). Keskenyebb/kissebb a felülete ezért a vízkiszorítása is kisebb másrészt a téliguminak nagyobb a profilmélysége, emiatt eleve több vizet képes elvezetni.

#nincsbennetarcsi

(#7196) #81556480 válasza Qru (#7195) üzenetére


#81556480
törölt tag

Köszönöm! akkor megveszem.

(#7197) gabor9991


gabor9991
őstag

Dunlop bluresponse-al valakinek van gyakorlati tapasztalata?
Arra lennék kíváncsi hogy valóban olyan nagyon gyorsan kopik mint ahogy azt néhány helyen olvasni lehet róla?
A Bridgestone T001 és a Dunlop bluresponse közül veszem meg majd
valamelyiket de ha a dunlop tényleg elkopik kb.25-30000 km alatt akkor az nem túl jó...

(#7198) Kornel válasza gabor9991 (#7197) üzenetére


Kornel
veterán

Kopik de tapad.
De a bridgestone vajon tapad annyira??

(#7199) DZs válasza gabor9991 (#7197) üzenetére


DZs
senior tag

Valamilyen response Dunlop van a céges autón. 80 ezret futott, nem mondanám kopósnak.

(#7200) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok! Megírom nektek az eddigi tapasztalataimat a Nokian W+ gumimról, direkt nem vettem meg az újabb Nokian WR-D3 masokat, amiket eddig tapasztaltam nagyon csendes! esős nyálkás -1 fokos úton szuperül tapad! Van fék!! majd meglátom mit tud havas/jeges és ónos esős úton.
természetesen a továbbiakban is befogok számolni majd.
Nagyon elvan találva a keveréke de hát nem hiába gyártják módosítás nélkül több mint 10 éve ezt a W+ szériát.. :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.