Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Declare válasza Qru (#7540) üzenetére


Declare
őstag

Premium contactra en dobok egy negativot. Apum arra cserelte a gyari sportcontact gumikat es hatarozottan jobb volt a sportcontact. Ezzel sokkal "billegösebb" az auto.

(#7552) Kickass


Kickass
őstag

Hátha van valakinek tapasztalata az alábbiakkal és tud írni pro kontra:

- Falken ZE914
- Barum Bravuris 2
- Kumho Ecsta KH31 vagy EcoWing KH27

Méret 195/60 r15
Lényeg a jó vizes tapadás.

(#7553) Kornel válasza Kickass (#7552) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor dunlop, gy, conti.

(#7554) Kickass válasza Kornel (#7553) üzenetére


Kickass
őstag

Egyik se, ezek 15k/db körüliek, dunlop/conti nincs 20k alatt, most árérzékeny vagyok és egyébként se megyek úgy és annyit, hogy indokolt legyen a prémium. Tudatosan középkategória van belőve.

(#7555) Kornel válasza Kickass (#7554) üzenetére


Kornel
veterán

Akkor ne akarj jo vizes tapadast, max. atlagosat.

(#7556) Kickass válasza Kornel (#7555) üzenetére


Kickass
őstag

Jó a 3 közül. Csakhogy értsd. Használtad bármelyiket is? Lapozzunk.

(#7557) Kornel válasza Kickass (#7556) üzenetére


Kornel
veterán

Nem, mert ha nem volt penzem premiumra, akkor pl. Egy hankookot vettem, ami szerintem kijon ennyibol, es jobb is, mint ezek.

(#7558) AMD Power


AMD Power
titán

Itt náluk vásárolt már valaki?

Használtgumik.com

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7559) szőröscica válasza AMD Power (#7558) üzenetére


szőröscica
addikt

A használt gumi olyan mint a használt koton. Nem tenném fel a sajátomra...

(#7560) AMD Power válasza szőröscica (#7559) üzenetére


AMD Power
titán

Én tavaly 4db használt télit gumit vettem. Fél évesek voltak szinte újak. Nem értem mi ezzel a probléma!? Szinte fél áron voltak.

Óvszert nem használok. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7561) Zozzant válasza Kickass (#7552) üzenetére


Zozzant
addikt

Falken van majdnem ilyen méretben, teljesen jó gumi.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#7562) DZs válasza Declare (#7551) üzenetére


DZs
senior tag

A sport változatoknak keményebb az oldalfala. Ha sportos gumit szeretnék, én nem hasonlítom nem sportoshoz.

Kickass: A Falkent vegyed, igaz nem soroltad, de a Hankook is jó.

[ Szerkesztve ]

(#7563) K Norbi válasza szőröscica (#7559) üzenetére


K Norbi
addikt

:C :C :R ezzel én is így vagyok.

(#7564) TayRol


TayRol
veterán

Végignyálazva a netet, nem elhanyagolhatóan olcsóbb a 225/45R17 mint a 215/45R17, így valószínű az első marad.

30e ft a határ/gumi, ezt most muszáj tartanom.

Találtam Dunlopból Sportmax RT-t, ami nem tudom mivel másabb, mint a TT, de nagyon jók az eredményei. Illetve van még a Pirelli P7 (bár ez nem a Blue, ahogy nézem).
Conti nem fér bele, Vredestein illetve a Falken is szimpi, de kicsit kételkedem bennük. Esetleg még a BS002.

[ Szerkesztve ]

(#7565) ANDROID??? válasza TayRol (#7564) üzenetére


ANDROID???
addikt

P7 pipa, ebben a méretben egész jól kapaszkodik, volt szerencsém már előző nyáron kipróbálni 2.0d 360Nm alatt...

(#7566) Qru válasza TayRol (#7564) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

BS 002 puha keverék nagyon meg a Pirelli is. Ha hosszabb távra tervezel/sokat mész akkor inkább a túra abroncs felé közelebb eső keverékű Dunlopot venném.

#nincsbennetarcsi

(#7567) TayRol válasza Qru (#7566) üzenetére


TayRol
veterán

Aha, sok az autópálya. És sajna kevés a kanyarvadászat.

(#7568) Kickass válasza DZs (#7562) üzenetére


Kickass
őstag

Hajlok a Falken felé, Hankook már nem fér bele az előre meghatározott keretbe (+felszerelés, +futóműállítás).
:R

(#7569) Qru válasza TayRol (#7567) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor Dunlop. :K

#nincsbennetarcsi

(#7570) TayRol válasza Qru (#7569) üzenetére


TayRol
veterán

Vagy a Goodyear Efficientgrip.:)

[ Szerkesztve ]

(#7571) Qru válasza TayRol (#7570) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az sem rossz választás: kicsit keményebb keverékű és vizen picit rosszabb mint a Dunlop.

#nincsbennetarcsi

(#7572) ANDROID??? válasza Qru (#7569) üzenetére


ANDROID???
addikt

+1 :K

(#7573) Qru válasza Qru (#7484) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 2015-ös GTÜ után itt a 2015-ös ADAC teszt is: [link]

#nincsbennetarcsi

(#7574) Declare válasza Qru (#7573) üzenetére


Declare
őstag

hmmmm.....nekem pont ez a 205/55 r16 kell.....es ezek alapjan a micheln primacy 3 akar jobb lehet mint az energy saver+ ?? kerdes mennyire lehet erre a tesztre alapozni :U

meg ugye az is kerdes, hogy most a vizes uton a 2,5 vs 3,2 pont ami a primacy 3 es az energysaver+ között van az igazabol mit jelent? :U

[ Szerkesztve ]

(#7575) Qru válasza Declare (#7574) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A múltkori adac balhé után én inkább a gtü-nek hiszek...

De mútkor egy G Astrával mentem, azon Energy Saver volt és vizen botrányosan szarul teljesített, a másik amivel előtte mentem azon Barum Brilantis és sokkal jobban teljesített esőben.

#nincsbennetarcsi

(#7576) Declare válasza Qru (#7575) üzenetére


Declare
őstag

Ök nem vizsgaltak egyik michelint sem :(

Energy saver es az uj energysaver között allitolag van különbseg rendesen a vizes tapadasban. Nyilvan nem lesz olyan mint egy sportcontact, de nekem a sok autopalya miatt nem is kell nagy tapadas. Több helyen olvastam, h az elsö szerias energysaver utan az ujak hatarozottan sokat fejlödtek vizen.

Az adac teszt alapjan viszont a primacy 3 kb ugyan azt hozza mint az energy+ csak jobb tapadassal (kerdes ugye ez a 0,7 pont mit jelent). Nyilvan vizes uton fejre allni en sem szeretnek, de egy verseny gumira sincs szüksegem, ami lekopik nekem 1,5 szezon alatt az autopalyan :)

(#7577) szőröscica válasza Declare (#7576) üzenetére


szőröscica
addikt

A Michelin hagyományosan tartós abroncsokat gyárt, a Primacy3 sem fog elkopni 30 ezer km alatt, ne aggódj. :)

(#7578) Kickass válasza Kickass (#7568) üzenetére


Kickass
őstag

Még egy kérdés, érdemes ilyenkor megvenni a nyárit vagy jobb várni szezonkezdetig? Jól sejtem, hoy szezonkezdettel elindulnak az árak felfelé?

(#7579) Qru válasza Declare (#7576) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mondjuk ezt nem értem teljesen hogy az összes top gyártót miért nem teszik bele ezekbe a tesztekbe. Azért nincs olyan sok belőlük. Nyilván lobbiznak, hogy kevesebb legyen az adott tesztben a potens konkurens termék...

#nincsbennetarcsi

(#7580) Declare válasza Qru (#7579) üzenetére


Declare
őstag

:K Szerinem is ez van! Ezert mondom, itt ezek a pontok is, most olyan, hogy 2,5 vagy 3,2.....nem az van odairva, hogy szaraz uton 100km/h rol ennyi meter, vizesen ennyi meter, hanem hogy 2,5 pont, meg 3,2 pont....megneztem a nemet oldalt "vizes uton aranylag rosszabb"...jammm köszi....jo arra jo, ha szerpentinen jarnek akkor nem vennem az energy savert az tuti, de ez az en felhasznalasomat nezve lehet kb pont semmit nem jelent.

(#7577) joamilestoné :R michelin lesz az biztos, de most azert elgondolkodom a primacy 3 on is....

(#7581) DZs válasza Kickass (#7578) üzenetére


DZs
senior tag

Most vegyél gumit, az árak csökkenni nem, csak emelkedni fognak.

(#7582) Qru válasza Declare (#7580) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még véletlenül se adjanak összehasonlítható adatokat... :D

Én is ezért hajlok amúgy inkább egy keményebb keverékű túra abroncsra mint sem sport abroncsra. 4wd-nél amúgy sem olyan lényeg, ahhoz meg hogy kelljen ilyen rendszer alá a sport gumi meg egyszerűen nem elég erős az autóm.

#nincsbennetarcsi

(#7583) ANDROID??? válasza DZs (#7581) üzenetére


ANDROID???
addikt

+1 :K

(#7584) Declare


Declare
őstag

Mivel en is szeretnem a következö 1-2 hetben ezt a gumi dolgot letudni.....ki melyiket venne? Michelin energy saver + vagy primacy 3 ?

Ok Qru tol hallottam egy nagativabb velemenyt, bar kerdes, hogy az az uj vagy a regi energysaverre vonatkozik e :U

A masik. Ebböl a primacy 3 bol van olyan, hogy FSL valtozat (valami felni vedelemmel ellatott, a gumibol kipuposodo valami [link] jobb oldali kepen nincs, bal oldalin lathato ez az FSL). Igy elsöre ez eleg hülyesegnek tünik....erre velemeny? A sima primacy 3 ezzel a vedelemmel van V indexel, vagy vedelem nelkül H indexel.

(az energysaver fele hajlok, azt ismerem, de azert a velemenyekre kivancsi vagyok. Felhasznalasban sok autopalya szerepel, de azert nem csak ott közlekedem :) ) :R

[ Szerkesztve ]

(#7585) Kickass válasza Declare (#7584) üzenetére


Kickass
őstag

FSL=peremvédős gumi
volt peremvédős GoodYear F1-em, semmit nem ér, szerintem ez ne legyen szempont a választásnál

(#7586) ANDROID??? válasza Kickass (#7585) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nekem volt Miche.. peremvédős, csak a peremvédő miatt úszta meg a gumi, akkorát kapott a kerék is, hogy azt hittem "leszakadt", szerencsémre épp lemez felni volt a kocsin akkor a gumis kikalapálta visszatette azt a gumit és kicentrírozást követően mehettem tovább.
A gumis azt mondta, mák hogy a peremvédős gumi volt rajta, védő nélkülivel besz.ptam volna lehet a felnit is...

(#7587) Qru válasza Declare (#7584) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A régire.

FSL akkor kell csak ha sokat parkolsz padka mellé/járdára ha javarészt pályázol és/vagy tudsz parkolni normálisan akkor feleselges. Sebességindexből elég a H-s bőven.

mod: Ha hiszel a tesztnek akkor Primacy 3. A kopásállóságon kívül semmi nem szól a ES+ mellett ha megnézed a ponttáblázatot.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#7588) Declare


Declare
őstag

Köszi :R

Nem szempont, csak 3 opcio van most a webaruhazba ami engem erdekel. Primacy 3 FSL V index, Primacy 3 (fsl nelkül) H index, vagy energysaver + V index (itt sincs fsl). Nem tudtam mi ez az FSL :B

Qru: Ennek örülök. A regire irtak, hogy nagyon sz@r volt vizesen.....es pont olvastam, hogy az uj mar sokkal jobb es nincs is olyan messze a többitöl.

Szoval primacy 3 vagy energysvaer + ? Vagy vegyem amelyikkel boldogabbnak erzem magam :D

mod: Qru egy szavazat behuzva a P3 nak :D

[ Szerkesztve ]

(#7589) Qru válasza Declare (#7588) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

1-2 tized eltérés még ok de nézd meg a nedves tapadás között mekkora különbség van a kettő között. Óriási különbség az a 0,7-es diffi.

#nincsbennetarcsi

(#7590) deicide válasza szőröscica (#7577) üzenetére


deicide
veterán

Nyáron kiderül, mit tud a Michelin Pilot Supersport, nem sok jóval bíztatom magam, szerintem max 2 szezon... ;]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7591) szőröscica válasza Declare (#7588) üzenetére


szőröscica
addikt

Nekem van Energy Saver+-om, nyugodt sofőr vagyok, nem nagyon keresem a határokat, főleg nem vizes úton, de feltűnt, hogy amikor egy-egy lámpától tempósabban indultam vizes úton, akkor könnyen elforgott. Volt Primacy HP-s autónk is (nyilván nem ugyanaz mint a Primacy 3), az sokkal jobban viselkedett.

Én most erősen gondolkodom, hogy váltsak-e, igazából egy szezon még benne van az Energy Saverekben, lehet, hogy inkább egy futóműfelújításra nevezek be a 200 ezer km-es szülinap alkalmából, és majd jövőre veszek új gumikat.

(#7592) AMD Power


AMD Power
titán

Ez jó is lenne nekem. Irtam nekik , 2012 évjárat DOT szám szerint.. Azzal én még 1-2 nyarat elemennék. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7593) Qru válasza AMD Power (#7592) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem túl öreg és 4-5 mm es profillal még simán kihúzol vele 2 évet normál használatban.

#nincsbennetarcsi

(#7594) AMD Power válasza Qru (#7593) üzenetére


AMD Power
titán

Én is erre gondoltam. Árban is jó lenne. Újonnan 13e körül lenne darabja. Nekem ilyen van téliben éls az tök jó. Egy szezonban megyek vele kb 5e km.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7595) Qru válasza AMD Power (#7594) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ó az nem nagy táv. Akkor még abban egy 3. szezon is benne van ha szakszerűen tárolod szezonon kívül.

#nincsbennetarcsi

(#7596) AMD Power válasza Qru (#7595) üzenetére


AMD Power
titán

Rákérdezek ,hogy ezekre egyáltalán valami "garancia" van-e. Logikusan használt ez tény. De nem hinném, hogy egy ilyen nagyobb odlal , cég szar* árulna!? :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7597) Declare válasza AMD Power (#7594) üzenetére


Declare
őstag

Mindenkepp nezesd meg gumissal. Ha szalszakadt, vagy meg van nyulva benne a szal, azt kivülröl nem latod, de elvileg gumis megmondja.

(#7598) Declare válasza szőröscica (#7591) üzenetére


Declare
őstag

Köszönöm :R kettö behuzva a primacyra....de azzal biztos többet fog enni :O :))

(#7599) AMD Power válasza Declare (#7597) üzenetére


AMD Power
titán

Ok. De akkor már ki lesz fizetve. Akkor már mind1. Ezért is kérdeztem a "garanciát".

De persze mielött felrakom amúgy is megnézik...

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#7600) AMD Power


AMD Power
titán

Toyo gumikról mi a vélemény , tapasztalat?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.