Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) sfefe válasza Zsombe (#46000) üzenetére


sfefe
őstag

Török autóra nem mindegy? :)
Akkor kell nézni török gumit vagy marad a f@sza hankook. :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46002) tboldi válasza Zsombe (#45998) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam japán autó, francia gumi* és olasz felni. :D

*Mondjuk made in Germany.

[ Szerkesztve ]

(#46003) Zsombe válasza sfefe (#46001) üzenetére


Zsombe
senior tag

Uniroyal vagy Hankook lesz. :K

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#46004) sfefe válasza Zsombe (#46003) üzenetére


sfefe
őstag

Michelin Pilot Sport 4 ?
Primacy 4
FALKEN FK510

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46005) Qru válasza Zsombe (#46000) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor indiai? Apollo-Vredestein.

#nincsbennetarcsi

(#46006) TFSi válasza Zsombe (#46000) üzenetére


TFSi
őstag

Az Michelin-csoport. Akkor marad még a Goodyear, az nem német. :)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#46007) Zsombe válasza sfefe (#46004) üzenetére


Zsombe
senior tag

Falkent még egyszer nem, borzalom ez a gyári szerelésű ze914 (bár ez eco gumi). Accordon a PS2 csalódás volt és Michelin árazással eléggé el is szaladt szerintem, úgyhogy az kilőve.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#46008) Zsombe válasza Qru (#46005) üzenetére


Zsombe
senior tag

Vredestein Ultrac Satint néztem, de nem győzött meg, vagyis a Hankook K125 talán jobb.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#46009) Zsombe válasza TFSi (#46006) üzenetére


Zsombe
senior tag

Uniroyal az Continental, nem Michelin. Goodyear EGP2 nem lenne rossz, de idén nagyon a kopásállóságra mentek rá a többi tulajdonság rovására. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#46010) sfefe válasza Zsombe (#46007) üzenetére


sfefe
őstag

Falken nem szerepelt rosszul ha már teszt:
[link]
Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 ezzel mi a gond? Gyoztes gumi a meretedben.
[link]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46011) rbalint88 válasza Zsombe (#46007) üzenetére


rbalint88
addikt

plusz három opció:
Yokohama ADVAN Fleva V701
Yokohama V105
Vredestein Ultrac Satin

(#46012) Qru válasza sfefe (#46010) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Haver ilyen Falkent vett a Kumho helyett. Kivancsi leszek a velemenyere, majd megirom.

#nincsbennetarcsi

(#46013) Qru válasza Zsombe (#46008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleg szoros ott a mezony, nehez dontes. Hankook oke, azzal itt altalaban jok a tapasztalatok.

#nincsbennetarcsi

(#46014) sfefe válasza Qru (#46012) üzenetére


sfefe
őstag

Csak ezek a tesztek egyre inkabb nem ernek semmit. ( inkabb a hang, meg kopas a lenyeg es nem a tapadas )
Inkabb a velemenyeket jobb szerintem olvasni..

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46015) Qru válasza sfefe (#46014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azok tök szubijektívek.. Ki milyen autón használja, milyen utakon, mennyire sportosan, mik az alapvető elvárásai, mennyire jól beállított futóművel, milyen guminyomással, stb.

Persze fontos a userek véleménye is nyilván de azért érdemes a teszteket is elolvasni. Ha más nem segít elbizonytalanodni, mert ahány féle annyi eredmény jön ki. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#46016) TFSi válasza Zsombe (#46009) üzenetére


TFSi
őstag

Az Unirolyal-Goodrich Company-t 1990-ben vásárolta fel a Michelin: link

A piaci pozícionálása pedig az alábbiak szerint:
link

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#46017) TFSi válasza TFSi (#46016) üzenetére


TFSi
őstag

A Continental és a Michelin közösen használják a brandet, felosztva a világpiacot. A Conti az Uniroyal Europe-ot vette meg. Így kerek a történet. Mindkettőnk válasza kb helyes.:)

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#46018) rasotamas


rasotamas
veterán

Kértem árajánlatot a gumisomtól, küldtem neki egy listát, nem mindenre tudott árat adni és nem minden tételnél ragaszkodott az általam megadott 93w vagy y indexekhez.
melyik lenne a legjobb? Mondott még egy pirellit is de nem irtam föl és ha prémium akkor szerintem a Conti lenne. Spóroljak 40 ezret és legyen a hankook vagy érdemes a contit venni? A vredesteint több idő beszerezni és csak v-s Ja és a conti (de lehet hogy a többi is) tudtommal xl-es de ennek annyira nem örülök mert vcds szerint vmiért ki lett kapcsolva a guminyomás ellenörzö egy éve, gondolom nincs meg a tpms

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46019) Kornel válasza rasotamas (#46018) üzenetére


Kornel
veterán

Én a Vredestein-t venném ezek közül, ha spórolni akarnék.

(#46020) rasotamas válasza Kornel (#46019) üzenetére


rasotamas
veterán

Csak az v

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46022) 2ozzmexy válasza TFSi (#46017) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

"Melyik márka kihez tartozik?
(Zárójelben a közelmúltban megszűnt vagy eladott márkák)

Bridgestone > Firestone > Saetta, Lassa, (Dayton)
Continental > Semperit, Uniroyal > Matador, Barum, Gislaved, Viking, Mabor, General Tire, Point-S, Sportiva
Goodyear, Dunlop > Fulda > Debica, Sava, Pneumant
Michelin > Kléber, BF Goodrich > Kormoran, Riken, Taurus, Sebring, Tigar, Strial
Pirelli > (Ceat) > Courier
Hankook > Laufenn (Kingstar) (Aurora)
Vredestein > Maloya > Apollo*
Kumho > Marshal, Admiral

*a Magyarországon is hamarosan termelőkapacitással rendelkező indiai Apollo vette meg a Vredesteint. Az a furcsa helyzet állt elő, hogy Európában a saját márkát lejjebb pozícionálták, mint a zászlóshajó Vredesteint."

Értelmezés: elsővonal > másodvonal > harmadvonal

Utoljára linkelem be... (forrás: [link] )

EU piacról van szó, szóval az az Uniroyal az Conti. :K

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46023) TFSi válasza 2ozzmexy (#46022) üzenetére


TFSi
őstag

Igen, Európában a Contié, de időbe telt még forrásokkal alátámasztva kivakartam a lényeget, mert globálisan nem egyszerű a helyzet. Az Apollo esetén nem lepődöm meg, komoly know-how került hozzájuk a Vredestein megvásárlásával, illetve a piac nem éppen elismert márkának pozícionálja be az anyacéget, így bizonyosan meg kellett tartani húzónévként a Vredestein-t.

Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

(#46024) logaritmus


logaritmus
tag

ÉS m ia gond vele? 240 felett közlekedsz? :U

(#46025) Zsombe válasza rbalint88 (#46011) üzenetére


Zsombe
senior tag

Yokohama ADVAN Fleva V701-et néztem én is. Szimpatikus a mintázata + az alacsony zajszint, de ahogy nézem eléggé megkérik az árát. Nem tudom ér-e ennyit, mert tesztet nem igazán találok róla. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#46026) Qru válasza rasotamas (#46018) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Vredestein jó lesz, az picit halkabb is mint a Hankook.

#nincsbennetarcsi

(#46027) 2ozzmexy válasza logaritmus (#46024) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Gyártói előírások, kötözködős biztosítók, stb.

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46028) 2ozzmexy válasza Zsombe (#46025) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

A Yokohama így összeségében nem éri meg az árát, persze biztosan van egy-két olyan belőle ami igen, de többnyire nem ér annyit, amennyit elkérnek érte, azon az áron vehetsz GY-t, Falken-t, ami ugyanaz pepitában (lásd a korábbi HSZ-em...) de akár Verdit is, ez mind jobb minőség lesz. (lehet vitázni vele és szubjektív tapasztalatokat hozni, de ha csak a nyers teszteredményeket nézem, akkor a Yokohama sosem verte meg a GY-t, a Falkent és Vredit talán)

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46029) rasotamas válasza logaritmus (#46024) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem hanem a W és Y gumikban van egy extra erősítés a V-hez képest, minimális felár mellett.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46030) rbalint88 válasza 2ozzmexy (#46028) üzenetére


rbalint88
addikt

Igy. Nem is azt mondtam, hogy megeri, csak a “japan lora japan patat” jegyeben javasoltam.

(#46031) 2ozzmexy válasza rbalint88 (#46030) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

“japan lora japan patat” Ezesetben nekem a BS (vagy valamelyik minionja) jobb döntésnek tűnik... csak focvisnak ne szólj, mert lehord a sárga földig h azt a vackot reklámozom. :DDD

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46032) Richard!


Richard!
addikt

10% kedvezmény a gumikra és komplett kerekekre az ebay.de-n.
Kuponkód: PREIFEN21

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#46033) szilvesztru


szilvesztru
újonc

Vadiúj Meredes CLA 180 (136 Le) téli kereke a kérdés: Melyik ajjánlottabb gumi a 205/60 r 16 vagy 205/55 r 17? Prémium téli gumik közül, melyik lehet ár-érték arányban a legjobb? Acél vagy könnyűfém felni? Érdemes megváni az őszt? Köszönöm!

(#46034) pècsimunkás válasza szilvesztru (#46033) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Csak a magam nevében beszélek :R : Alufelni!!!
Sokkal szebb, nem fog rozsdásodni a sótól.

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#46035) Qru válasza szilvesztru (#46033) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eleg a 16-os telre. Continental-al nem nyulhatsz melle de erdemes lenne bevarnod az oszi friss teszeket.

Telre vmi telallo alu mehet siman. A vasfelni eleg proszto. Tudom mirol beszelek, nekem is az van. :D

#nincsbennetarcsi

(#46036) pècsimunkás válasza Qru (#46035) üzenetére


pècsimunkás
addikt

Nekem csak vót :D ...
Én ökör, nem mindjárt alufelnivel vettem az autót :W !

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#46037) 2ozzmexy válasza Qru (#46035) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Na-na, azért vannak szép gyári acélfelnik, vagy egy struktúrált a gyári dísztárcsával... az alufelni elég trén tud kinézni, amikor a közútkezelő trehánysága már nyomott hagyott rajta és megmarta a só a gyári lakkot...

A lemezfelni tényleg prosztó, főleg dísztárcsa nélkül...

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46038) TommyY2 válasza 2ozzmexy (#46037) üzenetére


TommyY2
tag

"A lemezfelni tényleg prosztó, főleg dísztárcsa nélkül..."

A múltkor én is írtam, hogy csupa rozsda volt az acélfelni, amin 15 évig volt dísztárcsa (akkor azt hittem, hogy a dísztárcsa miatt volt). Ez a felni most van felújítás alatt, direkt ezüst színt kértem (hogy jobban nézzen ki), remélem, jól döntöttem.

A napokban néztem a Splash acélfelnijét, amin soha nem volt dísztárcsa. Most 12 évesen kezd rozsdásodni.

TommyY

[ Szerkesztve ]

(#46039) sfefe


sfefe
őstag

Nekem jo par eve leloptak az autorol a disztarcsat de csak az egyik oldalrol.. biztos vmi dakota...
A maradek 2 gyari megvan de telen disztarcsa nelkul hasznalom nekem semmi proszto nincs benne.
Nem is veszek ra mert nemigen van ami tetszene meghat megint lelopna vmi parej...
( nyaron alu van persze )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#46040) 2ozzmexy válasza TommyY2 (#46038) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Nekem sem volt évekig dísztárcsám, most kipróbálom... az idő vasfoga mindent megesz, azt ne hidd hogy az alu tovább marad szép, csak amíg "meg nem csípi a szélét egy kátyú", khm, bocsánat, útfolytonossági hiba.... csak hogy valamiben folytonossági hiba lépjen fel, ahhoz kellene valaminek lennie.... ha csak kátyúból és foltból áll, akkor az már nem út, azon a hiba már az eredeti aszfalt. :DDD (csak hátha a közútkezelő is olvassa ;) ) Ha megsérül a lakk rajta akkor az is korrodálni fog, főleg ha a "sómaffia" kollaborál az alufelni gyártókkal és a közútkezelő kártérítési osztályával. (kész az összeesküvés elmélet @tboldi ;] )

Szóval a télálló alufelni is addig télálló amíg nem sérül meg, ez ugye Hegyeshalomtól keletre kb borítékolható... a lemezfelni sem fog 20 évig szép fekete maradni, csak azt eldobod a brébe és sziadobozos, veszed a következőt "gombokért". A dísztárcsát én a kerékagy és a tőcsavarok védelme érdekében ajánlom melegen, mert úgy nem direktben kapják az "áldást", a dísztárcsa megint filléres, 4-5 év alatt leamortizálsz egy szettet 8-10k-ért (valami occsó vackot) és veszed a kövit.

@sfefe: Nyáron én is gyári alufelnin nyomom, de télre megy fel az utángyártott lemezfelni dísztárcsával. Amelyik lelopja az meg is érdemli, szegénységi bizonyítványt ki is állította magáról, vetekszik a leszívjuk a benzint a parkoló autóból mentalitással.
Rondát kell venni, azt talán nem lopják le. :DDD Télen a fővárosi utak katasztrofális állapotba kerülnek, utoljára ilyet a 2000-es évek elején láttam Romániában, aki járt arra tudja miről beszélek, aki nem az meg inkább ne akarja megtudni... olyan utak voltak hogy pénzpazarlás volt az alufelni, mert havonta mehettél görgőztetni őket... Most BP is azon a szinten van, a Váci úton nem tudok elmenni Újpestig úgy, hogy ne lenne olyan szakasz ahol a tankcsapdákat kerülgetem (konkrétan a 215-ös gumi eltűnik benne...), szégyen és gyalázat 2021-ben... :W

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46041) tboldi válasza 2ozzmexy (#46040) üzenetére


tboldi
nagyúr

“Szóval a télálló alufelni is addig télálló amíg nem sérül meg, ez ugye Hegyeshalomtól keletre kb borítékolható...“

Még jó, hogy Móváron ismerem szinte az összes úthibát. Itt inkább az elhullajtott sóhegyek miatt kell aggódni. :D

(#46042) 2ozzmexy válasza tboldi (#46041) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

[link] (2018)
"A cég a télen több mint 261 ezer tonna útszóró sót és közel 17 millió liter kalcium-klorid oldatot juttatott ki a síkosságmentesítési munkái során."

Átlagban kijön, néha elhagynak egy 5kg-os tömböt. ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#46043) Qru válasza sfefe (#46039) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Cegesrol is elvittek 1 db-ot, 8k vt az egy darab gyari disztarcsa... :D

#nincsbennetarcsi

(#46044) zolynet


zolynet
addikt

Egy igazi 4évszakos a téli helyett, ami 4évszakos volt idáig. :DDD (5ekm 2év alatt)
Jazz-re megy.

Life is too short to stay stock!

(#46045) Qru válasza zolynet (#46044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo valasztas, azert hoban ovatosan vele.

#nincsbennetarcsi

(#46046) nandow válasza zolynet (#46044) üzenetére


nandow
aktív tag

Ebben a méretben nem volt pilot sport4? :D ;]

[ Szerkesztve ]

(#46047) zolynet válasza Qru (#46045) üzenetére


zolynet
addikt

A mai havazásra gondolsz? :DDD

nandow: most tudtam meg hogy 17-re és 18ra is van ps4s! :Y

Life is too short to stay stock!

(#46048) Qru válasza zolynet (#46047) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jah, mar a holancot is eloturtam a garazsbol. :D

#nincsbennetarcsi

(#46049) rasotamas


rasotamas
veterán

Tegnap a legnagyobb hóesés közepette felkerült a nyári gumi a kocsira :DDD . Continental PremiumContact 6 205/50 R17 93Y XL DOT0821 tehát csak 3 hetes. A végösszeg 4x45500 + 4x1750 szerelési díj, a pótkereket grátisz szerelte. Nyilván a gumin volt haszna (de szállítási költsége is). Az újonnani profilmélység 7mm (sőt talán 6,9)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#46050) troll81 válasza rasotamas (#46049) üzenetére


troll81
addikt

Jó választás, de ma reggelre is be havazott :DDD
Grat hozzá. Írd meg milyen majd

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.