Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6301) focvis válasza SRII (#6298) üzenetére


focvis
veterán

Nézd meg, hogy mi a gyári gumi mérete, és azt a méretet vedd. Sajnos nem vágom, hogy mi a Swift gyári mérete, de egyértelműen ott van a gumi oldalfalán.

Az előttem szólokkal ellentétben én nem biztos, hogy téli gumit vennék rá abban az esetben, ha azon a maximum 10 téli napon amikor havasak az utak, tudod nélkülözni az autót és gyalog vagy BKV-val közlekedsz. Inkább vennék 4 évszakost, esetleg nyári gumit, a téli gumi nagyon nyúlik és kopik a nyári melegekben. Cserébe a nyári meg nem tapad a fagyos aszfalton.

(#6302) giigz válasza Dany007 (#6300) üzenetére


giigz
veterán

Hidd el nekem, ha Vredestein-t veszel, rosszul nem jársz. Tapadásban, minőségben top kategória, viszont az a szerencse, hogy elég sokan nem ismerik, "kis holland gyár", így olcsóbban kell adnia. Viszont az a több száz/ezer vélemény alátámasztja azt, hogy miért is mondom azt a Vredestein-re, hogy érdemes megvenni (adott esetben, mert mint a példa is mutatja, az imént kérdező felhasználónak nem Vredestein-t ajánlottam).

Ez a Sportrac 5 felhasználói értékelése.

Mutasson valaki egy ilyet a kategóriában más gyártótól. A 6 legnagyobb, Dunlop, GY, Conti, Bridgestone, Michelin, Pirelli, egyik sem tudott ilyen jó gumit csinálni (mármint amit ilyen jóra értékeltek volna, nyilván azok is nagyon jó gumikat, és tudásban hasonlóakat csinálnak, különbség elenyésző, mérni alig lehet, a felhasználókat pedig 1000 dolog befolyásolja), van amelyik ebben, van amelyik abban maradt le egy kicsivel, de ennyire kiegyensúlyozottat nem csináltak. A Conti (PremiumContac 5) pl. jobban tapad, de sokkal drágább, és gyorsabban kopik...

[ Szerkesztve ]

(#6303) adidas4death


adidas4death
aktív tag

2007.49.heti Continental PremiumContact2 nyári gumival (195/65 R15, 4mm mélység) most nyár végéin még el tudok gurgulászni ugye? :U
(jövőre ugyis lesz nagyobb csak most kellett SOS 2db nyár végéig és ilyet találtam)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#6304) neduddki válasza adidas4death (#6303) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ha szeretnek az egiek:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6305) adidas4death válasza neduddki (#6304) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Hát lehetséges hogy inkább kihagyom igy jobban átgondolva, csak hirtelen megörültem hogy találtam 2db gumit, de igy jobban belegondolva inkább mégse örülök egy 7éves guminak. :DDD :(

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#6306) giigz válasza adidas4death (#6303) üzenetére


giigz
veterán

Vezettel mar legalabb par ezer km-t ugye?

Ha igen, akkor kimesz vele az utra esoben es szarazon is, es megnezed milyen fekhatasa van, hogy tapad kanyarokban. 1-2 fekezest csinalsz, hamar kiderul, mit tud meg a gumi.

Ha minden evben le volt mosva, gumiapolozva, akkor nagyon siman mehetsz meg vele jovo nyaron is akar, de iden tutifx, viszont ha a tipikus soha nem mosta le, nem jol volt tarolva, nem volt apolva, repedezve van, akkor felejtos.

Az hogy 7 eves, meg onmagaban nem donto tenyezo, tudnek errol most regenyt irni, de hatha nem kotnek bele...

Szoval azt a gumit eloben kell megnezni, hogy milyen.

(#6307) neduddki válasza adidas4death (#6305) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

bolcs dontes

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6308) adidas4death válasza giigz (#6306) üzenetére


adidas4death
aktív tag

kb olyan 60-70k-nál járok kb. a vezetett km-ben, vezettem már ezalatt többféle autót többféle minőségű és tipusú gumival, ugyhogy ha nem is 100%-osan de azért úgy gondolom meg tudom állapítani hogy érdemes-e ráádolzni avagy sem. :K (de h aközben találok fiatalabbat akkor természetesen az lesz :K )

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#6309) neduddki válasza adidas4death (#6308) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

p6cint, kikalasz!!!!, excelence, ventusprime2!

udv

neduddki

p.s. szovla erdeme skeresgelni

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6310) giigz válasza adidas4death (#6308) üzenetére


giigz
veterán

Nyugodtan megveheted, ha nincs repedezve, félrekopva, lesz még elegendő tapadása, nyár végéig kihúzod vele.

Utána új gumit akarsz venni? Ha igen, jól jegyezd meg: Vredestein Sportac 5 :)

(#6311) adidas4death válasza giigz (#6310) üzenetére


adidas4death
aktív tag

Igen, jövő nyárra 1-el nagyobb felni (16") és hozzá való gumi.
Láttam igen, hogy most a Vredestein-t dicséritek úgyhogy ha jövő nyári szezonig így marad akkor az lesz belőle. :K

Hát én is ezen vagyok most hogy jó lesz ez erre a pár "nyári" hónapra, aztán téli úgyis van normális szóval... :U

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T Pro 256GB | Huawei P20 Pro | HTC HD2 EU | LG G2 Black 32GB 5.0.2 v30d | HTC U11 Black 64GB | Opel Insignia B GSI 4x4 2.0CDTI |

(#6312) focvis


focvis
veterán

Helló Srácok! 2 hete semmi?

Jó barátom téli gumit akar venni, Golf 5 kombi 1.9 TDI, 205/55r16, H-s bőven elég.

Szóba jöhető márkák: Vredestein (giigz kedvéért is :) ), Michelin, Continental, Hankook. Illetve ha van jó ötlet nem gagyira.

Kizárt márkák: Pirelli és minden kínai & társa.

Ti mit lőnétek és hol?
Köszönöm előre az építő jellegű javaslatokat! :R

(#6313) giigz válasza focvis (#6312) üzenetére


giigz
veterán

Michelin Alpin 5 (4 is mehet)
Continental WinterContact TS850 (TS830 is mehet)
Dunlop SP WinterSport 4D (3D is mehet)
Goodyear UltraGrip 9 (8 is mehet)

Olcsóbbak közül:

Fulda Kristall Contol HP (Kristall Montero 3 is mehet)
Nokian WR A3 (D3 is mehet)

Kopásban a Michelin a legjobb :)

(#6314) focvis válasza giigz (#6313) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm a linkeket!

A cimborám tényleg bírja a Vredesteint, nem hülyeségből írtam :))

(#6315) giigz válasza focvis (#6314) üzenetére


giigz
veterán

Vredestein-ből a legújabb SnowTrac 5-öt akartam írni, viszont azt nem hozta a listában, a SnowTrac 3 is nagyon jó tapadással rendelkezik, de főleg havas útra való, nagy barázdák vannak rajta, ami a szárazban nem előny, nem lehet vele vadászni a kanyarokat annyira, mint egy olyan gumival, ami nincs ennyire hóra optimizálva. A tapadása szárazon is nagyon jó egyébként, viszont a kormányreakció a nagy bordák miatt egy fokkal rosszabb, cserébe havon egy fokkal jobb a tapadás.

A SnowTrac 5 viszont már úgy tűnik, ebből a szempontból is jobb lesz.

Tehát a legjobb a SnowTrac 5 lenne, vagy a WinTrac Xtreme, viszont ez elég drága, és nem nagyon árulják...

(#6316) neduddki válasza focvis (#6312) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ts850 hacsaknemhosszutavfuotjaccol:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6317) focvis válasza neduddki (#6316) üzenetére


focvis
veterán

Sokat megy a cimbi, Ausztriában dolgozik, minden héten jön haza gyereket nevelni, 5 éves a kocsi, lerúgott róla egy nyári szettet meg egy télit. Előző téli Vredi volt, szerette. Most sok fröccsöt ittam, de holnap majd megnézem az árakat amiket giigz linkelt. (THX!)

(#6318) giigz válasza focvis (#6317) üzenetére


giigz
veterán

Milyen Vredi volt pontosan?

Tenyleg az uj SnowTrac 5 lenne a legjobb megoldas szerintem, de egyszeruen meg nem elerheto...

Ha sokat tervez vele menni, akkor a Michelin a legjobb valasztas, legalabbis az A4 nagyon jo volt kopasban. Viszont nagyon jo a Conti gumija is.

(#6319) focvis válasza giigz (#6318) üzenetére


focvis
veterán

Nem tom pontosan, amit 2009-ben árult a Vredi. Nekem Misi A4 van, de nem akarom zsiegerből rábeszélni erre. Contit - én - nem komázom, de ezt mondta másodiknak a Vredi után. (Nyáriban egy 6 éves Conti PC2-t használok, a felnivel együtt vettem, nem kopik, de nem is tapad és hangos, de ugye 6 éves, jövő tavasszal kukázom/eladom, még van rajta minta vagy 3-4 mm).

(#6320) neduddki válasza focvis (#6319) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

pc2 lehe thogy nem tapad, mert felkemenyedett de hogy nem kopik....???;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6321) focvis válasza neduddki (#6320) üzenetére


focvis
veterán

Nem méregettem sublerrel, de becsszó' nem kopik (=nagyon lassan kopik). Valamikor február végén vettem, akkoriban fel is tettem az autóra, azt hittem nem húzza ki az idei szezont sem, de most úgy látom, h még egy szezon (15 k) benne van.

Hozzátartozik, hogy nem vagyok már boyracer, főleg autópálya (130-150) + országút (100-110).

[ Szerkesztve ]

(#6322) neduddki válasza focvis (#6321) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hat ez azert nem tart a lassu kopasba /foleg felkenehyedett gumival/, a joev venturaval is elmntem ~70Mm de pedig az nem volt fekemenyedve

udv

neduddki

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6323) focvis válasza giigz (#6318) üzenetére


focvis
veterán

Keresgettem kicsit, ezeket találtam jó áron, mind ingyenes postával van.

Misi A5 26750 [link]

Hankook Evo w310 20500 [link]

Hankook RS W442 19999 [link]

Firestone WH3 21000 [link] erről is jókat írtak tavaly.

(#6322) neduddki: ok, ok , de már eleve használtan vettem a gumit felnivel, utóbbi volt a lényeg :-)

[ Szerkesztve ]

(#6324) giigz válasza focvis (#6323) üzenetére


giigz
veterán

Ha nem a Michelin vagy Conti vagy Goodyear vagy Dunlop, akkor ne Hankook, inkább 23k-ért a Nokian! :K

Ha pedig az a cél, hogy olcsó legyen, akkor is inkább a Fulda 18-ért!!

[ Szerkesztve ]

(#6325) neduddki válasza focvis (#6323) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ertettem, csak arr ahzotma peldat, hogy hirhedten kopos gumivle is ehet szip tavoslagot menni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6326) focvis válasza giigz (#6324) üzenetére


focvis
veterán

Köszönöm! Az ár/érték arányon van a lényeg szerintem, akkor asszem a Michelint ajánlom a fentiek közül. Azt mondta, hogy 100-at szán rá, kicsivel felette leszünk, 107.

@neduddki: értettem, uram!

(#6327) giigz válasza focvis (#6326) üzenetére


giigz
veterán

Jo lesz az a Michelin :K

(#6328) Kalandor válasza Kalandor (#6068) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Legutóbb segítettetek nyári gumit választani, most téli kellene, mert hamarosan az is eljön :)

Tehát Peugeot 206-ra 175/65 R14 -es TÉLI gumit mit ajánlotok?
A biztonság mindennél fontosabb, a nyáriból is inkább megvettem a Continental PC5-öt.

Valamint felnire szeretném szereltetni, így az is kellene 4 darab, acél természetesen. Vegyek újat vagy jó lesz a használt, télen úgysem megy az ember annyit?

(#6329) neduddki válasza Kalandor (#6328) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

csak a szokasos ts850:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6330) Kalandor válasza neduddki (#6329) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hm, tuti?
A Dunlop - 175/65R14 T SP WinterResponse 2-t néztem, ami olcsóbb, halkabb, kevesebbet fogyaszt vele a gép és jobban tapad, persze ez mind gondolom valami gyári szintetikus mérés, de azért valami alapján össze kell hasonlítani őket.

(#6331) neduddki válasza Kalandor (#6330) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nezd vegi a tavaaji ersztest /NE csak az adac-ot/, egyfix pont volt benen a ts850 els ohejje

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6332) giigz válasza Kalandor (#6328) üzenetére


giigz
veterán

Goodyear, Michelin, Dunlop, Continental, bármelyik aktuális, a te méretedre való gumija nagyon jó lesz tapadásban :K

(#6333) SRII


SRII
őstag

hali, a téli gumit már megvásároltam! köszönöm a segítséget nektek :R

más:
van itt ph-n alufelni topik is?

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#6334) giigz válasza SRII (#6333) üzenetére


giigz
veterán

Milyet vettél? :)

(#6335) Kalandor válasza giigz (#6332) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Most érdemes venni vagy várjon az ember vele télig?

(#6336) neduddki válasza Kalandor (#6335) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

varj a oszi promokig es addi ghatha meg vki varazslt v,mit a ts850 ellen:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6337) giigz válasza Kalandor (#6335) üzenetére


giigz
veterán

Jobb varni vele, viszont arban nagy kulonbseg nem lesz, tehat ha valami akciot latsz, akkor az arak osszevetese utan megveheted, mert az ara kevesebb nem lesz, inkabb tobb... Viszont most lehet meg a tavalyi szallitasbol kapsz, okt-nov-ben meg mar pl. szeptemberit :)

(#6338) SRII válasza giigz (#6334) üzenetére


SRII
őstag

szia!
GOODYEAR UG 9

Gyártó GOODYEAR
Kategória Premium
Autógumi méret 185/65R15
Súly index 88
Sebesség index T=190 km/h
Autógumi idény téligumi
Listaár 24299Ft/ gumi
Kedvezmény AkciósÁR %
Áfás ár 18990Ft/ gumi

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#6339) neduddki válasza SRII (#6338) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ug-val nagyn nem tud melle loni az ember:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6340) SRII válasza neduddki (#6339) üzenetére


SRII
őstag

igen nagyon jó kis gumi, még így a melegben is halk, és semmilyen hátrányt nem éreztem sem esőben sem nagy melegben!
(csak egy kicsit magas a gumi, és vezetés közben is érezhető ,hogy magasabb az autó,sőt eddig a patka előtt kellett megállni mert nem fért be volna a szoknya alá most meg simán aláfér a partka is, bár ez szerintem nem lesz hátrány télen)
bár azt lehet sajnálni fogom ,hogy nem 11,5k ért vettem meg a Fulda télit akciósan!

[ Szerkesztve ]

Légy önmagad! Mindenki más már foglalt!!

(#6341) Winner_hun


Winner_hun
félisten

195/55/R15-ös Hankook Icebear W310 4 db 2 éves gumik. Mennyiért lehet vajon eladni? Jó állapotúak, 8-10k km ha van bennük lehet sokat mondok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6342) Winner_hun válasza Winner_hun (#6341) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajj de rég volt, 4 évesek:B 3510 a DOT szám. Profilmélység 2 db-on 6,2-6,3 mm, 2 db-on 7,2-7,3 mm

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#6343) giigz válasza SRII (#6338) üzenetére


giigz
veterán

Jó választás :K

(#6344) borbas666


borbas666
aktív tag

Hali.
Télére milyen gumit ajánlanátok 195/65/15 esetleg 185/65/15 méretben?
Prémium kategóriában.
Melyik lenne a legjobb választás, amelyik árban jó, de mégis megbízható.
Soha nem vettem új gumit, használtat vettem nyáriba, de nem éri meg. Talán 2 szezont futok el vele és 30.000Ft-ba került a 4db szereléssel együtt /205/55/16/

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#6345) giigz válasza borbas666 (#6344) üzenetére


giigz
veterán

Mennyi a max. összeg, amit rászánsz? Egyébként TS850, vagy mint írtam fentebb, bármelyik aktuális Goodyear, Michelin, Dunlop, ha pedig végre elérhető lesz, akkor Vredestein SnowTrac 5 a bestbuy, olcsóbb kategóriában a Nokian és Fulda télije sem rossz, legolcsóbb kategóriában pedig a Barum :)

(#6346) borbas666


borbas666
aktív tag

Contit és Goodyeart néztem a bujakiguminál, kb egy árban adják.
Egyébként havi 1000km körül megyek, úgyhogy nálam lehet hamarabb elöregszik a gumi, minthogy lerúgjam a kocsiról. :D
Viszont ha megveszem, akkor vagy 5évre le van tudva.... 20 alatt jó lenne beszerezni. Esetleg más megbízható gumis webshopot tudnál mondani?

szerk: Vredestein Snowtrac 5 17.000 Ft lesz, ha ez igaz tuti az lesz a befutó. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#6347) giigz válasza borbas666 (#6346) üzenetére


giigz
veterán

Azt hiszem már előrendelhető a SnowTrac 5, ha nem most azonnal kell, akkor mindenképpen érdemes kivárni, valószínűleg ez is best buy lesz, az előző széria is kegyetlen jól tapad. Hóban meg no1.

A Conti TS850 nagyon jó gumi, ha van rá kereted vedd azt, de egyébként a Vredestein-nel is nagyon jól jársz, persze érdemes megvárni az első teszteket, de furcsállnám, ha nem tették volna oda magukat.

(#6348) focvis válasza Winner_hun (#6342) üzenetére


focvis
veterán

Én első körben 30 ezret kérnék a garnitúráért. Itt tudsz árakat nézegetni: [link]. Nagy előny, hogy komplett garnitúrát kinálsz.

@borbas666: nemrég találtam ezt az oldalt, szűkebb a választék, de jók az árak :)

[ Szerkesztve ]

(#6349) borbas666 válasza focvis (#6348) üzenetére


borbas666
aktív tag

Köszönöm nektek. Várok még vele.

iPhone 11 64GB / PS4 Slim 1TB

(#6350) GumisPeter


GumisPeter
senior tag

Nocsak, mennyi kolléga!
Üdv.
:)

Néhány gumi, hátha épp ezt keresi valaki....
[link]

Üdv

[ Szerkesztve ]

Gumik Felnik Adás-Vétel ***0630-326-3600 *** SmartCar 1025 Bp Kapy út 33.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.