Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) rasotamas válasza Hachiko95 (#53000) üzenetére


rasotamas
veterán

Erről nem tudtam. Ezesetben be kellett volna építeniük egy fékezőellenállást, azon gyorsan tud disszipálni.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#53002) jpm válasza Qru (#52908) üzenetére


jpm
senior tag

Akkor a gyárakban sokszor miért fektetve tárolják az abroncsokat?
..és nem 4db van egymáson :D

[ Szerkesztve ]

(#53003) Qru válasza jpm (#53002) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem fektetve hanem felatlosan szoktak, de ott nem taroljak tartosan a gumikat amugy sem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53004) fant0mi válasza jpm (#53002) üzenetére


fant0mi
addikt

Mert csak rövid ideig van úgy, nem egy szezont.

(#53005) jpm válasza Qru (#53003) üzenetére


jpm
senior tag

Legalább 2 gyárat tudok Mo.-n, ahol nem így van.

#53004fant0mi ja, tényleg nem egy szezont. Van hogy 1,5év :DDD Szerinted ami többet van bennt mint 3-4 hónap azt előveszik és átpakolják?

(#53006) Qru válasza jpm (#53005) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az nem szakszeru tarolas.

Akkor ne onnan vegyel gumit. :))

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53007) fant0mi válasza jpm (#53005) üzenetére


fant0mi
addikt

Akkor rég járt náluk az ISO ellenőr. :)

(#53008) Dorien


Dorien
veterán

Üdv!

Debica Navigator 3 négyévszakos gumival vannak már tapasztalatok?

Matador All-Weather Evo van most fenn a Citroen C2-n 175/65 R14 méretben. Teljesen jó 4S gumi (inkább télies), egyedül a kopása intenzív nekem kicsit a 25-30e km/év futáshoz. Most ősszel megcserélem első-hátsó tengelyen a garnitúrát, de jövő ősz végére tutira cserés lesz. Kleber Quadraxer legújabb lesz a másik esélyes, ha a Debica nem jó ilyen szempontból.

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53009) jpm válasza Qru (#53006) üzenetére


jpm
senior tag

Azt hiszem ha többek közt az Audinak, Teslának, a Porschének megfelel ez a tárolás akkor nekem is :) A kamionba pakolásnál szokták félátlósan pakolni (vagy ahogy kérik).

#53007fant0mi: igen, de csak azért mert pár éve már IATF van :DDD (bár az ISO-ra épül).

[ Szerkesztve ]

(#53010) jpm válasza fant0mi (#53007) üzenetére


jpm
senior tag

(#53011) Qru válasza jpm (#53009) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha neked megfelel az a te dolgod de attól még nem lesz szakszerű tárolási mód. :N

#nincsbennetarcsi

(#53012) jpm válasza Qru (#53011) üzenetére


jpm
senior tag

Akkor egy kicsit sarkítva: Ha pl.: a Bridgestone-nak ez így jó, vagy legalábbis nem lesz semmi komoly baja, akkor kicsit viccesnek tartom megkérdőjelezni, vagy legalábbis komoly jelentőséget adni annak hogy fektetve van vagy állítva.
A gyártók jobban tudják sok évtizedes tapasztalattal a hátuk mögött hogy mit hogy lehet, vagy nem lehet. Előfordulhat hogy régen jobban deformálódott, rengeteget változtak a gumikeverékek az utóbbi években.

(#53013) Qru válasza jpm (#53012) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tartósan úgy tárolhatja ahogy akarja - akár egymásra dobálva is - nem fog érdemben romlani a minőség. Egy gyárban nem hosszútávú raktározásra rendeszkednek be, hanem kipörgetik a készletet amint tudják, arra a rövid időre meg tök8 hogyan tárolja.

Sőt,. mondok jobbat a BKV-nál felnin állítva tárolják a gumikat (ami szinten nem jó), mert úgy foglalja a legkvesebb helyet a kerék. Az sem szabályos de azok a készre szerelt kerekek sincsenek tartósan tárolva, így tök mindegy, hogy hogyan van tárolva. Nem hímestojás, pár hét állástól még nem lesz semmi baja. Ettől függetlenül nem ez a helyes/szakszerű tárolási módja.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53014) 2ozzmexy válasza Qru (#53013) üzenetére


2ozzmexy
aktív tag

Ahogyan korábban megbeszéltük a gumihotelben sem úgy tárolják ahogyan az szabályos, mégsem hullanak az utakról mindenféle abroncs károsodások miatt a népek...

Más a téma kontextusa, amikor magánemberként otthon (pincében/padláson/garázsban/kertibudiban/egyéb helyeken) letakarva elteszed áprilisban és felé se nézel októberig, és megint más amikor egy folyton forgó készletről van szó, ami folyamatosan mozgatva van. Kivesznek egyet-kettőt, betesznek a végére tíz másikat, közben odébb dobálnak harmincat mondjuk, máris nem ugyanoda és ugyanúgy kerül vissza, ez a kétszer ugyanabba a folyóba esete, kétszer nem tudod ugyanoda ugyanúgy visszatenni azt a kereket és ez a lényeg. Felni nélkül is lehet állítva tárolni, csak forgatni kell bizonyos időközönként. :R

[ Szerkesztve ]

"...that's why they called me 'Preper' because I'm always prepared..."

(#53015) Qru válasza 2ozzmexy (#53014) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Es azt is megbeszeltuk, hogy nem az a szakszeru tarolasi modja. Ennyi.

#nincsbennetarcsi

(#53016) Qru válasza Dorien (#53008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nincs. De lehetnel kiserleti nyuszi. :D

Ha jo kopasallosag is kell akkor ott az Apollo Alnac vagy az mar emlitett Kleber Quadraxer.

#nincsbennetarcsi

(#53017) Dorien válasza Qru (#53016) üzenetére


Dorien
veterán

Volt már Debica téligumim, nem volt vészes. :) Jövőre visszatérünk rá...

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53018) Qru válasza Dorien (#53017) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egyebkent nekem a bringamon volt Debica kulso. Az is teljesen jo vt.

#nincsbennetarcsi

(#53019) hacki87


hacki87
senior tag

Végül Vredestein quatrac pro lett a választott gumi a Pirelli ami volt az insignian annyira nem győzött meg plusz előtte még régebben is volt Pirellim azok se úgyhogy előítéletes voltam vele. A Gumis persze egyből mondta a mantrázta se télre se nyárra nem jó semmire se jó stb.
180000ft volt a gumi automaxnal. Ami érdekesség, hogy kaptam 3db 1922-es gumit es egy 5021-est.

(#53020) Qru válasza hacki87 (#53019) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az Astrara? Majd johetnek a tapsztalatok.

Dot-ban ez meg nem szamit nagy kulonbsegnek.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53021) hacki87


hacki87
senior tag

Igen az astra-ra. Talán a nexen jött még így anno, hogy 3 szinte azonos és egy kakukktojás. Nem tudom jól érzékeltem de mintha komfortosabb lenne mint a ventus prime3.

(#53022) Qru válasza hacki87 (#53021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kivancsi leszek, nekem a sima Quatrac lett nem a pro.

#nincsbennetarcsi

(#53023) hacki87 válasza Qru (#53022) üzenetére


hacki87
senior tag

Az a baj, hogy csak a prot találtam mindenhol ebben a méretben. Aztán csak lehet én voltam szimplán balfék.

(#53024) Qru válasza hacki87 (#53023) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bizonyos (nagyobb) meretekben csak a pro van. A kozepes meretben van a sima es a pici meretekben meg a Quatrac 5 (az egy regebbi fejlesztes).

Nalam meg a Pirelli SF2 volt kalapban meg a Dunlop 4S gumija de azok nagyon dragak. Illetve a Hankook H750 4S2, de a tesztekben rendre a Vredi alatt teljesitett es az itteni tapasztalatok szerint is jo a Vredi.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#53025) zolikaDB válasza Qru (#53024) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nálam most Vredestein -> Kleber -> Nexen -> Hankook 4S a sorrend.
Állítólag pár hét és ezek is drágulnak, mint a pinty...

(#53026) hacki87 válasza Qru (#53024) üzenetére


hacki87
senior tag

Ameddig vártam a gumizásra jött egy angol 500x-vél egy csóka. Téli gumiért 3 márkát tudott volna rendelni az embernek. Vredi Hankook laufen. A Gumis próbálta a vredi fele terelni mutogatta neki az én gumim is, hogy nézd hát neki is ez kerül fel. Hozzátéve , hogy igaz ez csak 4s gumi xD . Bár elég drágán adja a gumikat a műhely mert rákerestem a méretre és kb 60ezerert adja a Gumis darabját neten meg 40-45 között volt. Plusz meg 14000ft az átrakás. Kezdem kapisgálni, hogy miért is olyan szar a 4s gumi főleg ha még én is hozom xD

amugy kollegám is győzköd, hogy jó a vredi több teszt éven is jó helyen zárt. Ha már kicsit jobb mint az apollo akkor baj nem lehet vele.

(#53027) rbalint88 válasza hacki87 (#53026) üzenetére


rbalint88
addikt

Hasonlo meretben egy ismerosomnek bmw 225e-n is quatrac pro lett, nagyon elegedettek vele.

(#53028) Qru válasza zolikaDB (#53025) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ezert vettem meg en is elore meg nyar elejen. :K

#nincsbennetarcsi

(#53029) focvis válasza zolikaDB (#53025) üzenetére


focvis
veterán

A közelgő áremelés a Hankookra vonatkozik? Most egész jó áruk van a konkurenciához képest.

A téli szettemben nincs már egy teljes szezon*, az egyik nyárimat javítani kellett defekt miatt... Igazából jövőre lenne értelme cserélni őket (8 db 18"), hogy frissek legyenek.

*Szerk.: Azért valahogy kihúzom vele a telet, kb. februárra 4 mm alá megy. Tavasszal lejárom.

#53019 hacki87 : Mennyire tűnik téliesnek?
Régebb óta morfondírozok, hogy télre télies 4S-t teszek fel, lévén kevés a hó. (Nyárra ragaszkodom a nyárihoz.)

[ Szerkesztve ]

(#53030) Qru válasza hacki87 (#53026) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem jo buli nekik, felkopik az alluk azert agalnak ellene ennyire.

#nincsbennetarcsi

(#53031) Qru válasza focvis (#53029) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 4S2 az inkabb kozepnyarias, telre van jobb valasztas 4S gumibol. Quatrac Pro sem annyira telies, mert a futofelulet 2/3-a nyari es 1/3-a teli.

#nincsbennetarcsi

(#53032) Jadro


Jadro
veterán

Szeretnék egy kis iránymutatást kérni. 2022 márciusi Suzuki S-Cross jelenlegi nyári gumijának utódját keresem télire. A jelenlegi egy gyári Continental EcoContact6. Sok tipródás után arra jutottam, hogy a 4 évszakos megfelelő lesz és nem áldoznék téligumi+felni+szelep kombóba. Szeretném is megvenni mielőtt még feljebb kúsznak az árak.
Olvasgattam elég sok tesztet, nyári-4 évszakos illetve téli-4 évszakos összehasonlítást, de hol az egyik, hol a másik bizonyult jobbanak a lenti listából. Nyilván értem, hogy a felhasználás módja is számít.

Amit én keresek:
- Inkább nyárias jellegű, tehát a jelenlegi nyárihoz minél közelebb álló menettulajdonsággal (nedves körülmények között is) rendelkező gumit. Ritkán találkozom hóval és ha mégis, nem létkérdés az autózás.
- Azért télen se csússzon le az útról ha esne 1-2 centi hó (De inkább itt mennék lassabban ellensúlyozásképpen mint nyáron)
- Nem vezetek szélsőségesen, igazából a sebességhatárokat se szoktam túllépni
- Automata, AllGrip az autó
- 3PMSF jelzés azért legyen, mert ki tudja, hogy megyek-e vele pl Ausztriába amikor kötelező hogy télinek számító gumi legyen fent. (Ezt a listám minden gumija tudja)
- Alapvetően rövid utakra használom az autót, kb 2x10 néha 2x25 km-es távokra agglomerációból Budapestre melóba járáshoz. (Legnagyobb lejtő az M0 lehajtó.)
- Éves szinten 15.000 km körüli km kerül az autóba
- Nyaralni viszont szoktunk menni, ilyenkor párszáz km megy bele alkalmanként. Ezért is inkább a nyárias felé húzok, és az se baj ha nem nő jelentősen a fogyasztásom a mai benzinárak mellett. Tudom, a jelenlegi ECO gumi az erre van kihegyezve.
Mivel szerintem a 4 évszakos mindenképpen valamiféle kompromisszumos megoldás, ezért ezt ellensúlyozandó, igyekeznék a legjobbat választani kategórián belül. Az árban tehát most nem is húznék határt, lényeg hogy minél jobban kiszolgálja az igényeket. Ez legyen a legutolsó szempont.

Méret: 215/55 R17 V

Amiket kinéztem (A sorrend az általam preferált.):
1. Michelin CrossClimate 2
2. Continental AllSeasonContact
3. GoodYear Vector 4Seasons (Gen2 vagy Gen3?)

Ha van ezekhez hasonlóan jó, de olcsóbb típus ami ajánlott és a fentieknek megfelel, az nem baj persze. :) Olvastam itt Vredestein Quatrac 5-ről, Hankok Kinergy 4s2-ről is, de gondolom nem véletlenül olcsóbbak valamivel. A fenti gumik érnek ennyivel többet?

Köszönök minden tippet, addig is olvasok tovább. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#53033) tasiadam válasza hacki87 (#53026) üzenetére


tasiadam
veterán

Én is akartam télit venni, kéne 4 új, de egyre poénosabb árban vannak. Eddig 25ért is kaptam volna Han-t, most örülök, ha 30 alatt van 1 értelmes, ami perpill a Nexen, de inkább 35-40 körül vannak. De lehet hogy még megyek 1 évet a mostanival.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#53034) Dorien


Dorien
veterán

Van egyébként olyan nyáron nem felpuhuló 4S gumi, ami télen, jeges/havas úton is használható? A prémiumok (Goodyear, Michelin, Continental) mennyire tudják ezt?

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#53035) szabonagyur válasza Dorien (#53034) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jeges útra szerintem szöges való :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#53036) yodamester10 válasza focvis (#53029) üzenetére


yodamester10
őstag

Akkora lóerőhöz én nem vennék 4 évszakost,mondjuk tőlem teljesen távol áll nem bízok bennük ;)

(#53037) focvis válasza yodamester10 (#53036) üzenetére


focvis
veterán

Az a sejtésem, a hazai hómentes teleken, azaz száraz vagy nedves utakon jobban teljesít mint a téli. Havon persze cumi.

(#53038) Qru válasza Jadro (#53032) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Goodyear Vector 4S Gen. 3. Inkabb telies de ugyis az a szuk keresztmetszet nem a nyari tudas.
2. helyre odafet a CC2 a 3.-ra a Conti.

#nincsbennetarcsi

(#53039) yodamester10 válasza focvis (#53037) üzenetére


yodamester10
őstag

Így 4 x felett már nem mindig rajongok a hóért,de kiszámíthatatlanan ;]

(#53040) Qru válasza yodamester10 (#53036) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

170 lovas osszkerekes auton hasznalok 10 eve 4S gumit, megvannak a korlatai de elheto.

#nincsbennetarcsi

(#53041) focvis válasza yodamester10 (#53039) üzenetére


focvis
veterán

Van egy 3. szett kerekem is, 16" lemez + 2014-es sütésű téli Michelin Alpin5. Max. felpattintom azt ha pont karácsonykor esne a hó. :D

Még kitalálom, mi lesz. Kéne egy faja 17-es felni télire.

(#53042) zolikaDB válasza focvis (#53029) üzenetére


zolikaDB
veterán

Úgy általában a gumikra.
Igen, látom, h jó áruk van, igazából a nyárim egy Hankook eco gumi volt Opelen, nagyon szerettem, baromi jól tapadt. Most asszem 6 éves, és tkp még rendben van.
A rettenetes pusztító 1.2-es Jazz-re meg már nekem elég lesz a 15-ös 4S gumi is.

(#53043) pcsabat


pcsabat
őstag

Üdv Fórumtársak!

Egy hozzáértőbb Úr véleményére lennék kíváncsi, ha a rettenetes aszfaltszaggató 100 lovas ceedemre ezt a felnit választanám a gyalázatos gyári 15ös acél helyett akkor mennyire lőnék mellé?

[link]

Vagy még egy Dezenttel szemeztem, nem tudom az mennyire kerülendő márka. Az autót jellemzően jó úton használom, nem városban. Nem akarok versenyezni, és köridőket sem döntögetni sehol, de a 15-ös komótos ''komfortos'' imbolygását nem szeretem (teszteltem már 16osakkal a gépet sokkal vezethetőbb volt).

Előre is köszönöm!

(#53044) hacki87


hacki87
senior tag

Szerintetek ez mennyire gáz?
1.5cm kb hosszú
belül semmi sem látszik.

(#53045) rbalint88 válasza hacki87 (#53044) üzenetére


rbalint88
addikt

Ez semmi. Nyugodtan lehet hasznalni.

pcsabat: kb egy kategoria a mak es a dezent, ha a meretei jok az autora, veheted nyugodtan

(#53046) pcsabat válasza rbalint88 (#53045) üzenetére


pcsabat
őstag

Köszi, ezeknél a márkáknál ne menjek alább ugye (viper, anizo amit láttam kicsivel olcsóbban)? A méretek pontosan egyeznek, még CB és ET számban is a gyárival megegyezőt akarok.

:R

(#53047) Qru válasza hacki87 (#53044) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Feluleti serules, ott jo husos a gumi amugy is. Siman hasznald tovabb. :K

#nincsbennetarcsi

(#53048) hacki87 válasza Qru (#53047) üzenetére


hacki87
senior tag

Ez volt a nyárim a kollegám emiatt akar elállni a vásárlástól

(#53049) focvis válasza hacki87 (#53048) üzenetére


focvis
veterán

Én se örülnék neki, pont így néz ki kívülről a bal hátsóm amit ragasztani kellett belülről.

#53042 zolikaDB Köszönöm!

(#53050) hacki87 válasza focvis (#53049) üzenetére


hacki87
senior tag

Na oké de ezt látta mert vele néztük az autót és akkor láttuk ezt és ennek ellenére mondta, hogy érdekli. Na mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.