Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 08:22:23

LOGOUT.hu

Gumi és felni topic
Ha kérdezel, akkor kérdezz úgy, hogy segíthessünk: írd le a gyártót, típust, évjáratot és motort/teljesítményt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Deathunter79 válasza L4mie (#8000) üzenetére


Deathunter79
tag

Teljesen jó gumi.

(#8002) L4mie válasza Deathunter79 (#8001) üzenetére


L4mie
veterán

:R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#8003) runner 125 válasza L4mie (#8000) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nagyon rendben van, nekem mindkettőn ilyen van.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#8004) sunny84


sunny84
senior tag

szevasztok , van egy 7 gen sedan civicem ( nem régen vettem ) felnit szeretnék rá ebben kérném a segítségeteket , ezt néztem ki [link] a kocsi gyári adatai 4x100, et45, 56.1 középfurat, 15x6" + a fentebb linkelt felnire gumit is szeretnék , köszönöm a segítséget előre is :R

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#8005) DZs válasza sunny84 (#8004) üzenetére


DZs
senior tag

Nem írják a furatot, rendelés előtt pontosítsd velük. Szélesebb, mint a gyári és az ET eltérés miatt beljebb lesz az abroncs. Amikor a gumit választod, győződj meg, hogy elfordított kormánynál nem ér a dobhoz.

(#8006) sanyek2


sanyek2
senior tag

Tudna valaki linket küldeni nyárigumi tesztekről, amik csúcskategóriát veszik célba?
Kerestem, de az én méretemben nem találtam. 215 45 r17
Ezt találtam még viszonylag informatívnak, de nem az én méretemhez vannak.
Jelenleg http://www.reifen.com/shop/continental-168.dovannak fent, ennél keresek csendesebbet, jobb fogyasztást biztosító gumikat.
Árban rugalmas vagyok, az 50.000/ darab nem gond.

(#8007) Qru válasza sanyek2 (#8006) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nyugodtan nézegesd a friss 205/55 R16-os méretű teszteket ([link]) széltében 10 mm, átmérőben 7 mm csak a diffi a tiéd meg a tesztelt méret között az nem érdemi különbség.

Dunlop Sport BluResponse-t vagy a Pirelli Cinturato P7 Blue-t venném, attól függ a nedves tapadás vagy a kopásállóság a fontosabb szempont neked.

#nincsbennetarcsi

(#8008) sanyek2 válasza Qru (#8007) üzenetére


sanyek2
senior tag

A Michelin Primacy 3 mintha a kettő között lenne kompromisszumként.
Mégis C besorolást kapott a fogyasztásra, holott a másik kettő amit ajánlasz kb ugyan azt kapta. Érdekes.

A nedves tapadás fontos, de a zajszint is mérvadó. Mégis a kettő közül egyértelműen Dunlopra voksolnék.
Még tájékozódnék. Nincsenek hasonló tesztek még?

[ Szerkesztve ]

(#8009) Qru válasza sanyek2 (#8008) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Osztrák teszt a német mellé: [link]

Arra figyelj, hogy itt is az alacsonyabb pontszám a jobb akár csak a német ADAC tesztnél.

A kopás és zaj inkább csak akkor mérvadó ha sokat autópályázol.

Primacy is jó választás az egy klasszikus túra abroncs a Prielli meg Dunlop meg inkább már a sport (felé hajló) keverékek. Primacy vizes úton nem vmi penge bár a középkategóriások eredményét így is hozza vagy sok esetben felül is múlja.
A leginkább attól függ tényleg, hogy mire kell (pálya vagy város) és milyen körülmények közé (száraz vagy nedves útviszonyok között közlekedsz jellemzően).

#nincsbennetarcsi

(#8010) Deathunter79 válasza sanyek2 (#8006) üzenetére


Deathunter79
tag

Ebben is elgondolkodnék a helyedben:
DUNLOP SP SPORT MAXX RT

[ Szerkesztve ]

(#8011) Deathunter79 válasza Qru (#8009) üzenetére


Deathunter79
tag

Durva, hogy ebben a tesztben az Infinity jobb eredmény ért el mint a Semperit...vagy Yokohama. (185/60R14)

(#8012) Kickass válasza Qru (#8009) üzenetére


Kickass
őstag

az ugye megvan, hogy takra ugyanaz mint az ADAC? :D (tehát nem osztrák teszt)

HVG megint benézett valamit mint mikor képesek voltak azt megírni, hogy balra kis ívben jobbra nagy ívben kell fordulni :D:D:D

(#8013) Qru válasza Deathunter79 (#8011) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Feltörekvő márkák mostanában nagyon odateszik magukat. Nézd meg a Vredesteint meg a Hankookot, hogy feljöttek...

Kickass: Jogos. Ennyit a LB hírcsatornáról... :( :D

#nincsbennetarcsi

(#8014) Oracle


Oracle
senior tag

Üdv!

Mi a helyzet a sima Pirelli Cinturato P7-tel? (nem blue) Ilyet rendeltem a bmw-re 205/55R16 méretben de ezt nem tesztelték csak a bluet.

(#8015) sunny84 válasza DZs (#8005) üzenetére


sunny84
senior tag

értem köszi , tehát jelenleg van ez [link] és ez [link] a gyári adat et45 ugyebár
minél kisebb az et szám annál beljebb lesz az abroncs ? :U

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#8016) tboy93 válasza sunny84 (#8015) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem, minel nagyobb az ET annal beljebb kerul a kerek.

(#8017) DZs válasza Oracle (#8014) üzenetére


DZs
senior tag

A Pirellinél Blue-val könnyen gördülő, halk és tartós abroncsot jelölik. A sima jobban tapad egy Blue-hoz képest.

sunny84: 195-ös gumiról váltanál 215-re? Arra számíts, az egyik felnivel 2,5cm, a másikkal 3cm-rel beljebb lesz az abroncs.

(#8018) DZs válasza DZs (#8017) üzenetére


DZs
senior tag

Lejárt a szerkesztési idő. Rosszul mondtam, 1,5cm és 2cm-rel lesz beljebb. Ezek még elférnek.

(#8019) szumoo


szumoo
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék.
Fiat Punto 2-re keresek most nyári tappancsokat (165/70 r14), eddig a Barum Brill. 2-őt néztem ki, hogy mindenhol egész elfogadhatókat írnak, illetve itt is láttam, h más is ezt választotta. :)
Viszont az előbb belebotlottam a Fulda EcoControl szettjébe. Erről esetleg vkinek infó, tapasztalat? Majdnem egy árban vannak.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#8020) DZs válasza szumoo (#8019) üzenetére


DZs
senior tag

A kettő közül a Fuldát vidd, sokkal újabb fejlesztés.

(#8021) HussarF

Sziasztok!
Most akarok új nyári gumikat venni az Alfa 147-esemre (2.0 TS). Hankook-ot választottam, de egy kis kérdőjel még maradt bennem, hogy a k425 Kinergy Eco vagy a k115 Ventus Prime2 legyen. Gondolom ez így nem mond sokat (ha igen, akkor viszont várok minden infót), a kérdésem csupán a következő lenne. A k425-ösnél ugye a gazdaságosságot hangsúlyozzák, Különböző gumiáruházakban a B és C kategóriába sorolják a fogyasztás terén. A k115-nél ez az index a C és az E között ingadozik (egyébként meglehetősen zavaró, nem ugyanazt írják mindenhol. Azt gondolnám, hogy ezt az értéket a gyártó adja meg és mindenhol ugyanazt kéne feltüntetni...).
Mekkora fogyasztáskülönbség lehet valójában a kettő között? Inkább a második felé hajlanék, de ha 100 km-en egy fél literrel kevesebbet eszik a másik, azért az nem mindegy. Persze a jelenlegi 10 éves kopott téligumiknál minden jobb lesz, az biztos (egyébként olyan 8 liter körül fogyaszt átlagban). Szóval érdemes megvennem a k115-öst vagy nem elhanyagolhatóan fogok később spórolni a k425-el?

(#8022) Qru válasza HussarF (#8021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A legjobb és legrosszabb érték között 8 deci / 100 km az eltérés. Ha ezt leosztod arra, hogy hány fokozatú a skála egyszerűen kiszámolhatod a fogyi különbséget a két gumi között.

#nincsbennetarcsi

(#8023) DZs válasza HussarF (#8021) üzenetére


DZs
senior tag

Az abc jelöléssel ne foglalkozz, azok inkább becslések, mint valós adatok. Fogyasztás különbség a kettő között legfeljebb 2dl.
Én inkább egy harmadikat, a k117-et, vagy Ventus V12 evo2-t ajánlanék a Hankookból.

(#8024) HussarF válasza DZs (#8023) üzenetére

Köszi, én is ezt hallottam máshol is, hogy ezek a jelölések azért nem bírnak olyan nagy jelentőséggel. Az általad ajánlottak mivel jobbak? Nem túl prémiumkategória már az? Én inkább eddig a 20ezer/gumi határig nézelődnék.

(#8025) HussarF válasza DZs (#8023) üzenetére

Közben megnéztem. Nekem 205/55R16 91V gumik kellenek, az általad ajánlottakban pedig nincs is ez a kategória. Meg az persze magasabb árkategória. Egyébként Michelin-en gondolkoznék ha 25-30 körül akarnék gumit venni. De köszönöm még egyszer.

(#8026) szumoo válasza DZs (#8020) üzenetére


szumoo
senior tag

Köszi az infót! :R

Sz.

A nyúlon túl?

(#8027) Oracle


Oracle
senior tag

Megjöttek az új gumik a dot számuk 1436, nemigazán örülök neki szerintetek érdemes reklamálni? :(((

(#8028) Qru válasza Oracle (#8027) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha megfelelően volt tárolva akkor az egyáltalán nem számít öregnek/túltároltnak. '14 szeptember nem volt olyan régen...

#nincsbennetarcsi

(#8029) tboy93 válasza Oracle (#8027) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lol, ne viccelj már, mit vártál, 2015 áprilisi gumikat? :DDD Örülj, hogy nem 2013-asat küldtek :P

[ Szerkesztve ]

(#8030) TaaT válasza Oracle (#8027) üzenetére


TaaT
veterán

"szerintetek érdemes reklamálni?"

nem, ez még új guminak számít

Give them hell Ukraine!

(#8031) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Sziasztok! Eloszoris bocsanat az ekezetek hianya miatt. Egy 2001-es Ford Focusra keresek 195/60 R15-os gumit. Toyo CF2-est, Hankook K425-ost es Vredestein Sportrac 5-ost neztem ki. Mit gondoltok, jo fele keresgelek?

Ha lenne itthon jo forras, megvennem itt, de Batyam el tudja hozni nekem Nemetorszagbol, ahol jobb aron, szinte egy arban (~48 Euro korul) megtalaltam oket, mint itthon.

Bolt es mas tipus ajalnasat is szivesen fogadom! Elore is koszonom a tanacsokat!

(#8032) Oracle válasza tboy93 (#8029) üzenetére


Oracle
senior tag

Asszony opeljára 0115-et küldtek :)

(#8034) DZs válasza Oracle (#8027) üzenetére


DZs
senior tag

Rosszat néztél, a 1436 még nem DOT szám.

Bobyjack: Ha sportos kell, akkor a Toyo, ha utazó gumi kell, akkor a Hankook.

[ Szerkesztve ]

(#8035) AMD Power válasza ANDROID??? (#7997) üzenetére


AMD Power
titán

Közel 600km lett belőle , és bőven 25 fok van. :P

(#8036) Oracle válasza DZs (#8034) üzenetére


Oracle
senior tag

Nem néztem rosszat csak fordítva írtam le :P

(#8037) molnarpeter válasza Bobyjack (#8031) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Argep.hu, illetve index gumis topikban kérj ajánlatot. K115-öt felvenném a listára, kicsi az árkülönbség.

(#8038) K Norbi


K Norbi
addikt

Ma összefutottam egy régi ismerősömmel, és ahogy láttam elég sok lovat hajt.. témánál voltunk egyből!! most vett új gumikat vagy 4 jére!! LOOL mondom! azt mondta összes gumi egy hányadék fos a Goodeyear Eagle F1 GS-D3-as hoz képest... Elmondása szerint nem tud venni értelmes gumit.. Pirelli P zero val majdnem beleborult az árokba, eladta! Continental contisportcontact 5 még rosszab volt.. Conti nem gumi válaszolta! Michelin Pilot sport szintén. Jelenleg Eagle F1 Asy2 es hajt.. persze köze nincs azt mondta a GS-D3 mashoz.. Mondjuk elhiszem hogy van benne valami..

(#8039) focvis válasza HussarF (#8024) üzenetére


focvis
veterán

[link] 21 500-ért Conti, 20 250-ért Dunlop.
Hankook nekem is szimpatikus amúgy.

(#8040) ANDROID??? válasza AMD Power (#8035) üzenetére


ANDROID???
addikt

Igen megjött a jó idő. Mértél profilt előtte és utána? :DD ;] (bocs csak poén)

Oracle: Automatikusan küld vissza, mi az hogy fél éves gumit küldenek ;]

Nekem novemberben 5113-as gumikat adtak, jaajjjj most mi lesz. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8041) HussarF válasza focvis (#8039) üzenetére

Hankook azért szimpi, mert itthon gyártják. Saját GDP-nket növelem :D

(#8042) focvis válasza HussarF (#8041) üzenetére


focvis
veterán

Pontosan + munkahelyek :K

Szerk. és Michelint Nyíregyházán, Bridgestone-t Tatabányán; asszem'

[ Szerkesztve ]

(#8043) HussarF válasza focvis (#8042) üzenetére

Én úgy tudom, hogy a Michelin-ből csak a nagyon prémiumot gyártják Nyíregyházán, a Pilot névvel kezdődőeket. Azok meg magasabb árkategóriában vannak, azért döntöttem a Hankook mellett. De azt nem is tudtam, hogy a Bridgestone-t is itt gyártják, utánanézek annak is akkor.

(#8044) focvis válasza HussarF (#8043) üzenetére


focvis
veterán

Bridgestone Tatabányáról további részleteket nem ismerek, a Misi esetén én is azt olvastam, hogy csak a brutál, kisszériás méretek készülnek itthon. Esetleg teherabroncsok még, ez csak tipp.

(#8045) HussarF válasza focvis (#8044) üzenetére

Ez 2011-es cikk, ez meg idei

Mindkettőből az derül, ki, hogy olyan gumit, amit én akarok venni, nem itt gyártanak :)

(#8046) Deathunter79 válasza HussarF (#8025) üzenetére


Deathunter79
tag

Én a te méretedben ezt venném, nem is vitás: Dunlop
Sport Bluresponse

(#8047) Qru


Qru
MODERÁTOR

2015-ös nyári gumik tesztje: [link]

Nem túl részletes de legalább több méret tesztje benne van a cikkben.

#nincsbennetarcsi

(#8048) HussarF válasza DZs (#8023) üzenetére

Esetleg a k107-esről (S1 evo) van valami infód? Még az is megfordult a fejemben.

(#8049) DZs válasza HussarF (#8048) üzenetére


DZs
senior tag

Az elmarad a többi említett Hankooktól.

[ Szerkesztve ]

(#8050) HussarF válasza DZs (#8049) üzenetére

Köszi!

(#8046) Deathunter79
Az nem elégíti ki a #8041-ben leírt követelményt :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.